REFRESH

Fodbold » I morgen » Alle

ARMENIEN: First League

14:00UdsatSevan - Ararat 2 -:-
14:00UdsatShirak 2 - Alashkert 2 -:-

AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien

12:45Blue Eagles - Cumberland Utd. -:-

BRASILIEN: Serie A

02:30Botafogo RJ - Bahia -:-
02:30Corinthians - Atletico GO -:-

BRASILIEN: Serie B

00:15Cruzeiro - Ponte Preta -:-

BRASILIEN: Serie C

01:00Tombense - Criciuma -:-

BRASILIEN: Serie D

00:00Goianesia - Aguia Negra -:-
00:00Itabaiana - Coruripe -:-
00:30Novorizontino - Tubarao -:-
01:00Afogados da Ingazeira - Globo -:-
01:00America-RN - Salgueiro -:-
01:00Mirassol - Toledo -:-
01:30Ferroviaria - Cascavel -:-
01:30Tupynambas - Caldense -:-
01:30Villa Nova MG - Gama -:-
02:00Bare - Sao Raimundo RR -:-
02:00Galvez - Vilhenense -:-
20:00Pelotas - SER Caxias -:-
20:30Floresta EC - Cajazeirense de Desportos -:-
20:30Potiguar - Central SC -:-
00:00Alagoinhas - Palmas -:-
00:00Bahia De Feira - Brasiliense -:-
00:00Joinville - Sao Luiz -:-

BRASILIEN: Campeonato Cearense - Play Offs

02:30Ceara - Fortaleza -:-

BRASILIEN: Brasileiro U20

20:00America Mineiro U20 - Sport Recife U20 -:-
20:00Vasco U20 - Atletico-MG U20 -:-
00:15Sao Paulo U20 - Flamengo U20 -:-

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder

01:30Cruzeiro K - Ponte Preta K -:-
20:00Sao Jose K - Flamengo K -:-
00:00Ferroviaria K - Kindermann K -:-
00:00Gremio K - Palmeiras K -:-

BULGARIEN: Bulgarian Cup

15:00Belasitsa - Litex Lovech -:-
15:00Sveti Nikola - Svoge -:-

CHILE: Primera División

18:30Palestino - U. De Concepcion -:-

CHILE: Primera B

21:00Barnechea - CD Santa Cruz -:-
21:00S. Morning - San Felipe -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

03:10Atl. Nacional - Tolima -:-

COLOMBIA: Copa Colombia

01:00Tigres - Real Cartagena -:-
22:15Real San Andres - Huila -:-
00:30Quindio - Fortaleza -:-

DANMARK: 1. Division

19:00Hvidovre IF - FC Fredericia -:-

ECUADOR: Liga Pro - Første etape

00:00Guayaquil City - El Nacional -:-

EGYPTEN: Premier League

17:30El Gounah - Tanta -:-
20:00El Masry - Zamalek -:-

ENGLAND: EFL Cup

18:30Brentford - Fulham -:-
20:00Aston Villa - Stoke -:-
20:45Liverpool - Arsenal -:-

ENGLAND: FA Cup Kvinder

20:15Manchester City K - Arsenal K -:-

ESTLAND: Esiliiga

18:00Parnu - Elva -:-
18:00AflystParnu JK Vaprus - Vandra Vaprus -:-

EUROPA: Europa League - Kvalifikation

16:00Ararat-Armenia (Arm) - Røde Stjerne (Srb) -:-
17:30CFR Cluj (Rou) - KuPS (Fin) -:-
19:00Charleroi (Bel) - Lech (Pol) -:-
19:00Din. Zagreb (Cro) - Flora (Est) -:-
19:00Liberec (Cze) - APOEL (Cyp) -:-
19:00Malmö FF (Swe) - Granada (Esp) -:-
19:00Rosenborg (Nor) - PSV (Ned) -:-
19:30H. Beer Sheva (Isr) - Plzen (Cze) -:-
20:00Dynamo Brest (Blr) - Ludogorets (Bul) -:-
20:00FC København (Den) - Rijeka (Cro) -:-
20:00Legia (Pol) - Qarabag (Aze) -:-
20:00Sarajevo (Bih) - Celtic (Sco) -:-
20:00St. Liege (Bel) - MOL Fehervar (Hun) -:-
20:30Basel (Sui) - CSKA Sofia (Bul) -:-
20:30Dundalk (Irl) - Klaksvik (Fai) -:-
20:30Young Boys (Sui) - Tirana (Alb) -:-
20:45AEK (Gre) - Wolfsburg (Ger) -:-
20:45Rangers (Sco) - Galatasaray (Tur) -:-
21:00Rio Ave (Por) - AC Milan (Ita) -:-
21:00Sporting (Por) - LASK (Aut) -:-
21:00Tottenham (Eng) - M. Haifa (Isr) -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

17:30Kultsu - PEPO -:-
17:30MiPK - EPS -:-

FORENEDE EMIRATER: Arabian Gulf Cup

16:15UdsatAjman - Al Fujairah -:-
16:15UdsatAl Dhafra - Al-Ahli Dubai -:-
18:45UdsatAl-Jazira - Ittihad Kalba -:-

FÆRØERNE: Betri Deildin

20:00Skala Itrottarfelag - B36 Tórshavn -:-

GEORGIEN: Erovnuli Liga 2

13:00Gagra - Dusheti -:-

HONG KONG: Premier League

09:00Guangzhou R&F - Kitchee -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Reserve

13:00Din. Minsk 2 - Smolevichi 2 -:-

INDONESIEN: Liga 1

13:30PSS Sleman - Persik Kediri -:-

ISLAND: Pepsideild

20:00Breidablik - Akureyri -:-
21:15Vikingur Reykjavik - KR Reykjavik -:-
22:15Stjarnan - Hafnarfjordur -:-

ISRAEL: Leumit League

18:00UdsatH. Akko - Hapoel Afula -:-
18:00UdsatHapoel Iksal Imad - MS Kafr Qasim -:-
18:00UdsatHapoel Jerusalem - H. Raanana -:-
18:00UdsatHap. Ramat Gan - H. Petah Tikva -:-
18:00UdsatH. Ironi Rishon - Beitar Shimshon -:-
18:00UdsatM. Nazareth - Nof Hagalil -:-
18:00UdsatNes Tziona - Hapoel Kfar Shalem -:-
18:00UdsatRamat Hasharon - Hapoel Umm al-Fahm -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

11:45FC Astana - Kaspij Aktau -:-
15:00K. Almaty - Shakhtar K. -:-

KAZAKHSTAN: First Division

07:00Shakhtar Bulat - FK Akzhayik -:-

KINA: Jia League

09:00Suzhou Dongwu - Taizhou Yuanda -:-
13:00Kunshan - Sichuan Jiuniu -:-
13:35Jiangxi Liansheng - Shaanxi Changan -:-

KIRGISISTAN: Premier Liga

07:00Alga - Dordoi Bishkek -:-
07:00Ilbirs - Kaganat -:-
11:30Abdish-Ata - Neftchi Kochkor-Ata -:-
11:30Kara Balta - Alay Osh -:-

KOSOVO: Superliga

15:00Drenica - Gjilani -:-

LETLAND: Latvian Cup

17:00Riga FC - Metta/LU -:-

MALTA: Premier League

17:00Floriana - Sirens -:-
17:00Mosta FC - Balzan -:-
21:15Sliema - Santa Lucia -:-
21:15Zejtun Corinthians - Gudja -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

02:06Tijuana - Juarez -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Tapatio - Tepatitlan de Morelos -:-
02:05Pumas Tabasco - Atlante -:-
04:05Atl. Morelia - Dorados -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A

00:00Tecos FC - Mineros de Fresnillo -:-

MEXICO: Liga MX Kvinder - Apertura

00:00Queretaro K - Necaxa K -:-

MYANMAR: National League

11:00Hantharwady Utd - Ayeyawady -:-
11:00Shan Utd - Yadanarbon -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

01:00Jalapa - CD Junior -:-
01:00Managua FC - Ocotal -:-
03:00Diriangen - Real Madriz -:-
04:00Esteli - Chinandega -:-
04:00Ferretti - Juventus Managua -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

00:00Diriangen U20 - Real Madriz U20 -:-
01:00Esteli U20 - Chinandega U20 -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 3

18:00AflystHinna - Akra -:-
19:00AflystMadla IL - Vidar -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

18:00Llacuabamba - Melgar -:-
22:00Ayacucho - Cusco -:-
22:30Alianza Huanuco - Cajamarca -:-

RUSLAND: Russian Cup

12:00Leningradets - Chertanovo M. -:-
14:00Znamya Noginsk - Yaroslavl -:-

SPANIEN: LaLiga

19:00Ath. Bilbao - Cadiz -:-
19:00Sevilla - Levante -:-
21:30Celta Vigo - Barcelona -:-

SUDAN: Premier League

16:00Ahli Shendi - Al-Ahly Merowe -:-
16:00Al-Hilal - Khartoum -:-
16:00Hilal El Obied - Merreikh El-Fasher -:-
16:00Kadougli - Hilal El-Fasher -:-
19:00Alamal Atbara - Hay al-Arab -:-
19:00Alfalah Atbra - Al-Merreikh -:-
19:00El-Ahli Atbara - Ahli Khartoum -:-
19:00Rabita Kosti - Al Wadi -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

19:00Pitea - Moron -:-

SVERIGE: Svenska Cupen - Kvalifikation

16:30Asarums - Kalmar -:-
17:00Karlstad II - Dalkurd -:-
18:30Karlslunds - AIK Stockholm -:-
18:30UdsatLunds - Malmö FF -:-
18:30Utsiktens - Norrby -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores

00:15Caracas (Ven) - Ind. Medellin (Col) -:-
00:15Nacional (Uru) - Racing Club (Arg) -:-
00:15Palmeiras (Bra) - Bolivar (Bol) -:-
02:30A. Lima (Per) - Estudiantes M. (Ven) -:-
02:30Flamengo (Bra) - Ind. del Valle (Ecu) -:-
02:30Junior (Col) - Barcelona SC (Ecu) -:-
02:30River Plate (Arg) - Sao Paulo (Bra) -:-
00:00Olimpia Asuncion (Par) - Santos (Bra) -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

19:00Clarholz - Sprockhovel -:-
19:00Eintracht Rheine - Munster 2 -:-
19:00Erndtebruck - RSV Meinerzhagen -:-
19:00Hammer SpVgg. - Westfalia Rhynern -:-
19:00Schermbeck 2020 - Kaan-Marienborn -:-
19:00Wattenscheid - Westfalia Herne -:-
19:30ASC 09 Dortmund - Finnentrop/Bamenohl -:-
19:30Siegen - Vreden -:-
19:45Haltern - Ennepetal -:-

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

20:00Hurth - Breinig -:-

UKRAINE: Ukrainsk Cup

17:30VPK-Agro - Olimpik Donetsk -:-

USA: USL Championship

23:00New York Red Bulls 2 - North Carolina -:-
01:00Indy Eleven - Sporting Kansas City 2 -:-
01:00UdsatLoudoun - New York Red Bulls 2 -:-
01:30AflystAtlanta United 2 - Philadelphia 2 -:-
01:30Miami FC - Charleston -:-
01:30Philadelphia 2 - Hartford Athletic -:-
02:00FC Tulsa - Oklahoma City Energy -:-
03:00Colorado Springs - El Paso -:-
03:00Rio Grande - Austin Bold -:-
03:30Real Monarchs - New Mexico -:-
03:30Reno - Las Vegas Lights -:-
04:00LA Galaxy 2 - Orange County SC -:-
04:00San Diego Loyal - Phoenix Rising -:-
04:00Tacoma Defiance - Sacramento Republic -:-

USA: USL League One

02:00Fort Lauderdale - Union Omaha -:-

USA: NISA - Efterår - Play Offs

23:00LA Force - Detroit -:-
23:00Oakland Roots - Chattanooga -:-

USA: NWSL Kvinder

01:30AflystNorth Carolina Courage K - Sky Blue K -:-
03:30AflystUtah Royals K - Chicago K -:-

USA: NWSL Kvinder - Efterår

04:00Portland Thorns K - Reign K -:-

UZBEKISTAN: Super League

13:30Termez Surkhon - AGMK -:-
14:00Buxoro - Navbahor Namangan -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe

04:00AflystMexico - Costa Rica -:-
04:00Mexico - Guatemala -:-

VIETNAM: V.League 1

12:00Binh Duong - The Cong -:-
12:00Gia Lai - Ho Chi Minh -:-
12:00Hai Phong - Song Lam Nghe An -:-
12:00Hanoi FC - Thanh Hoa -:-
12:00Hong Linh Ha Tinh - BHTS Quang Nam -:-
12:00Nam Dinh - Da Nang -:-
12:00Sai Gon FC - Than Quang Ninh -:-

VIETNAM: National League Kvinder

11:00UdsatHa Noi K - Ha Noi 2 K -:-
11:00UdsatHo Chi Minh City 2 K - Ho Chi Minh K -:-
11:00UdsatPhong Phu Ha Nam K - Thai Nguyen K -:-
11:00UdsatSon La K - TKS Viet Nam K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.