REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

ARMENIEN: Premier League

12:30Lori - Urartu 1:1

ARMENIEN: First League

12:00Ararat 2 - Noravank 0:2
12:00BKMA - Ararat-Armenia 2 3:0

BRASILIEN: Serie C

00:00Ituano - Brusque -:-

BRASILIEN: Serie D

00:00Sao Caetano - Novorizontino 0:1

BRASILIEN: Copa do Brasil

23:00Atletico GO - Internacional 1:2
01:30Athletico-PR - Flamengo 0:1
01:30Corinthians - America MG 0:1
23:00Bragantino - Palmeiras -:-

BRASILIEN: Copa do Brasil U20

19:00Sport Recife U20 - Avai U20 -:-
19:30Goias U20 - Flamengo U20 -:-
00:00Palmeiras U20 - Londrina U20 -:-

BRASILIEN: Brasileiro U23 - Første etape

19:00Avai U23 - CRB U23 -:-
19:00Fluminense U23 - Gremio U23 -:-
19:00Fortaleza U23 - Ceara U23 -:-
19:00Juventude U23 - Paysandu U23 -:-
19:00Vila Nova U23 - Santa Cruz U23 -:-
19:30Sampaio Correa U23 - Parana U23 -:-

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder - Play Offs

23:30Palmeiras K - Ferroviaria K 2:1
23:30Sao Paulo K - Santos K 0:0

BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder

19:30Santos Dumont K - Tiradentes K -:-

CHILE: Primera División

41'Cobresal - S. Wanderers 0:0
20:00U. De Concepcion - U. De Chile -:-

COLOMBIA: Copa Colombia

01:00Quindio - Jaguares de Cordoba 1:1str.
01:40Once Caldas - Envigado 2:0
20:00Tigres - Pereira -:-
21:00Leones - Aguilas -:-
21:00Real San Andres - Chico -:-
21:30Santa Fe - Patriotas -:-
23:45Cucuta - La Equidad -:-

COLOMBIA: Liga Kvinder

19:00Fortaleza K - Santa Fe K -:-
21:00Llaneros K - La Equidad K -:-

CONGO DR: Ligue 1

14:00Mazembe - Maniema -:-
15:30St Eloi Lupopo - Renaissance -:-

COSTA RICA: Primera División - Apertura

03:00Alajuelense - ADR Jicaral 2:2

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

01:00Barrio Mexico - Ad Aserri 2:1
19:00Santa Rosa - Marineros -:-

CURAÇAO: Promé Divishon - Sidste Fire

00:30Vesta - Scherpenheuvel 3:0
00:30Willemstad - Jong Holland 1:0

DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF

23:00AflystDelfines Del Este - Atletico Pantoja 2:1

EGYPTEN: Premier League

83'Aswan SC - Al Ittihad 1:3
19:00El Entag El Harby - Misr Elmaqasah -:-

ESTLAND: Esiliiga

11'Flora U21 - Nomme Utd 0:0

EUROPA: Europa League - Grupperunde

18:55AC Milan - Sparta Prag -:-
18:55AEK - Leicester -:-
18:55Antwerp - Tottenham -:-
18:55CSKA Moskva - Din. Zagreb -:-
18:55Feyenoord - Wolfsberger AC -:-
18:55Gent - Hoffenheim -:-
18:55LASK - Ludogorets -:-
18:55Lille - Celtic -:-
18:55Qarabag - Villarreal -:-
18:55Røde Stjerne - Liberec -:-
18:55Sivasspor - M. Tel Aviv -:-
18:55Zorya - Braga -:-
21:00Alkmaar - Rijeka -:-
21:00Arsenal - Dundalk -:-
21:00AS Roma - CSKA Sofia -:-
21:00Benfica - St. Liege -:-
21:00CFR Cluj - Young Boys -:-
21:00Granada - PAOK -:-
21:00Molde - Rapid Wien -:-
21:00Nice - H. Beer Sheva -:-
21:00Omonia - PSV -:-
21:00Rangers - Lech -:-
21:00Real Sociedad - Napoli -:-
21:00Slavia Prag - Leverkusen -:-

FORENEDE EMIRATER: UAE League

15:15Al Dhafra - Al Fujairah 3:1
15:15Al-Jazira - Ittihad Kalba 2:0
11'Al Wasl - Al Nasr 0:0

FRANKRIG: National

18:15Bastia - Laval -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

11'Xelaju - Antigua 0:0

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura - 1. Fase

00:00UPNFM - Olimpia 1:1
02:00Honduras Progreso - Real Espana 0:3
02:00Platense - Real de Minas 3:2

JORDAN: Premier League

16:00Shabab Al Ordon - Al Jazeera Amman 0:4

KINA: Super League - 13.-16. pladser

08:30Wuhan Zall - Qingdao Huanghai 2:1

KINA: Super League - Play Offs

12:35Jiangsu Suning - Shanghai SIPG 1:1

KINA: Jia League - Gruppe for Oprykning

08:00Meizhou Hakka - Zhejiang Greentown 4:2

KINA: Jia League - Nedrykningsgruppe

11:00Nei Mongol - Shaanxi Changan 1:1
12:35Beijing Renhe - Shenyang Urban FC 2:3

KINA: Yi League

08:00Beijing Technology - Zhongchuang Hengtai 2:0
08:00Qingdao Red Lions - Inner Mongolia 1:1
08:00Shanghai Jiading City Development - Xian Youkeduo 0:0
08:00Zibo Cuju - Kina U19 3:1

KUWAIT: Premier League

15:30Al Kuwait - Al Naser 0:0
15:30Khaitan - Al-Fahaheel -:-
26'Al Arabi - Al Qadisiya 0:0
17:45Al Sahel - Kazma SC -:-

MALTA: Division 1

17:00Fgura - Pembroke -:-
21:15Naxxar Lions - Zebbug -:-
21:15Qormi - San Gwann -:-
21:15St. Andrews - Pieta Hotspurs -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Celaya - Venados 2:1
02:05Correcaminos - Tapatio 0:3
04:05Leones Negros - Atl. Morelia 0:0

MEXICO: Liga MX Kvinder - Apertura

22:45Leon K - Queretaro K -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

00:00CD Junior - Chinandega 0:1
02:00Jalapa - Esteli 1:0
02:00Juventus Managua - Managua FC 2:3
03:00Ferretti - Diriangen 0:1

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

23:00Jalapa U20 - Esteli U20 0:1
23:00Juventus Managua U20 - Managua FC U20 0:0
23:00Real Madriz U20 - Ocotal U20 -:-

PANAMA: LPF - Clausura

22:00Arabe Unido - Miguelito -:-
00:00Alianza - Tauro -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

21:30Carlos Mannucci - Cusco -:-

POLEN: Division 2

13:00Lech 2 - Elblag 2:3

POLEN: Central Youth League

11:00Lechia U18 - Gwarek Zabrze U18 8:2

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

15:00Sporting U23 - Maritimo U23 3:2

QATAR: Division 2

16:30Al Bidda - Al-Waab -:-
16:30Al Muaidar - Al-Shahaniya -:-
16:30Lusail - Shamal -:-

RUMÆNIEN: Liga 2

41'Rapid Bukarest - Mioveni 0:1

RUSLAND: PFL - Gruppe 3

09:00Sakhalin - Ryazan 1:0
12:00Kaluga - Salyut-Belgorod 2:3
12:00Khimki 2 - Khimik-Arsenal 1:1
12:00Kvant - Saturn Ramenskoye 1:5
13:00Kursk - FK Strogino Moscow 1:0
15:00F. Voronezh 2 - Znamya Noginsk 0:1
16:00Saratov - M. Lipetsk 1:3
16:00Vidnoe - Krasnyy SGAFKST 1:4

RUSLAND: Youth League

07:00Ufa U19 - Khimki U19 7:6

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

15:50Al Batin - Al-Raed 2:1
21'Al Qadisiya - Al-Taawon 0:0

SCHWEIZ: Challenge League

20:00Lausanne Ouchy - Grasshoppers -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

15:45O. Ljubljana - Bravo 2:0
41'Mura - Maribor 1:0
18:00UdsatAluminij - Domzale -:-

SPANIEN: LaLiga2

86'Alcorcon - Gijon 1:2
19:00Mallorca - Malaga -:-
19:00Mirandes - Zaragoza -:-
19:00Tenerife - Lugo -:-
21:30Sabadell - Leganes -:-
21:30Vallecano - Fuenlabrada -:-

SPANIEN: Copa Federacion

19:00Leioa - Tropezon -:-

SVERIGE: Allsvenskan

19:00Sirius - AIK Stockholm -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

23:15Atl. Nacional (Col) - River Plate (Uru) 1:1
23:15Fenix (Uru) - Huachipato (Chi) 3:1
23:15Lanus (Arg) - Sao Paulo (Bra) 3:2
23:15Sp. Luqueno (Par) - Defensa y Justicia (Arg) 1:2
01:30Millonarios (Col) - Dep. Cali (Col) 1:2
01:30Vasco (Bra) - Caracas (Ven) 1:0
01:30Velez Sarsfield (Arg) - Penarol (Uru) 0:0
23:15Coquimbo (Chi) - Estudiantes M. (Ven) -:-
23:15Sol De America (Par) - U. Catolica (Chi) -:-
23:15Union Santa Fe (Arg) - Emelec (Ecu) -:-

SYRIEN: Premier League

13:00Al Jaish - Al Taliya 1:0

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

11:00Arnavutkoy Bl. - Hopaspor 3:2
11:00Belediye Derince - Nevsehirspor 0:0
11:00Edirnespor - Fatsa Belediyespor 2:1
11:00Kemerspor 2003 - Cankaya FK 1:0
11:00Manisaspor - Alemdag 1:2
11:00UdsatOfspor - Malatya -:-
50'Diyarbekirspor - Kizilcaboluk Spor Kulubu 2:1

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

12:00Agri 1970 - Tokatspor 1:0
12:00Cengelkoy SK - Halide E. 2:2
12:00Darica Genclerbirligi - Iskenderun 0:2
12:00Karaman Bld. - Ceyhanspor 5:1
12:00Nazillispor - Kutahyaspor 1:1
12:00Tekirdagspor - Kahta 0:1
12:00Tepecik - Fethiyespor 0:0
12:00Yozgatspor 1959 FK - Mardin BB 2:1

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

12:00Batman Petrolspor - Yalovaspor 1:0
12:00Carsambaspor - Arhavispor 5:0
12:00Karsiyaka - Cizrespor 5:1
12:00Sile Yildizspor - Golcukspor 0:0
12:00Soma Spor - Catalca 3:0
49'Icel - Elazig Karakocan 0:0

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

19:00UdsatEnnepetal - Holzwickeder SC -:-
19:00UdsatFC Gutersloh - Clarholz -:-
19:00UdsatMunster 2 - Siegen -:-
19:00UdsatWestfalia Herne - Sprockhovel -:-
19:30UdsatASC 09 Dortmund - Paderborn II -:-

UKRAINE: Youth League

14:00UdsatShakhtar U21 - Mariupol U21 -:-

UNGARN: Hungarian Cup

12:30Nyiregyhaza - Paks 1:2e.forl.
16:00Bekescsaba - DVTK 0:3

USA: MLS

00:00New York Red Bulls - New England 1:0
00:30Cincinnati - Sporting Kansas City 0:1
00:30Orlando City - Atlanta Utd 4:1
00:30Philadelphia Union - Chicago Fire 2:1
00:30Toronto FC - New York City 0:1
01:00DC United - Columbus Crew 1:0
01:00Minnesota - Colorado Rapids 2:1
01:30FC Dallas - Inter Miami 2:1
03:00Portland Timbers - Los Angeles Galaxy 5:2
03:30Los Angeles FC - Houston Dynamo 2:1
03:30San Jose - Real Salt Lake 2:0

UZBEKISTAN: Super League

11:00Buxoro - Sogdiana 2:5

VENEZUELA: Primera Division - Anden etape

01:00Yaracuyanos - Atl. Venezuela 4:2
22:00Zamora - Monagas -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

14:00Rades (Tun) - Marsa (Tun) 0:0
20:30La Solana (Esp) - Manzanares (Esp) -:-

VIETNAM: V.League 1 - Mesterskabet - Slutspil

13:15Sai Gon FC - Than Quang Ninh 2:1
13:15The Cong - Hanoi FC 0:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.