REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

ARMENIEN: First League

14:00Urartu 2 - Pyunik 2 -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

10:30UdsatBrisbane Strikers - Redlands -:-
10:30Eastern Suburbs - Gold Coast Knights -:-
10:30Moreton Bay Utd - Gold Coast -:-
10:30Olympic FC - Sunshine Coast Wanderers -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Parana - Oeste 4:0
23:00Chapecoense-SC - CSA -:-

BRASILIEN: Serie C

00:00Vila Nova - Ferroviario 3:0

BRASILIEN: Serie D

19:00Guarany - America-RN -:-

BULGARIEN: Vtora liga

16:30Litex Lovech - Kariana Erden -:-

CHILE: Primera B

17:30San Felipe - San Luis -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:00Aguilas - Pereira 1:0
02:00Bucaramanga - Cucuta 1:0

COLOMBIA: Liga Kvinder

00:00America de Cali K - Dep. Cali K -:-

COSTA RICA: Primera División - Apertura

22:00Limon - Grecia -:-

ECUADOR: Liga Pro - Anden etape

23:30Guayaquil City - Orense 1:1

ENGLAND: Championship

20:00Barnsley - QPR -:-
20:45Blackburn - Reading -:-
20:45Brentford - Norwich -:-
20:45Middlesbrough - Coventry -:-
20:45Swansea - Stoke -:-
20:45Wycombe - Watford -:-

ENGLAND: League One

20:00Bristol Rovers - Hull -:-
20:00Charlton - Oxford Utd -:-
20:00Crewe - Lincoln -:-
20:00Ipswich - Gillingham FC -:-
20:00Milton Keynes - Wigan -:-
20:00Peterborough - Burton -:-
20:00UdsatSwindon - Accrington -:-
20:00Wimbledon - Blackpool -:-
20:45Fleetwood - Shrewsbury -:-
20:45Plymouth - Doncaster -:-
20:45Portsmouth - Northampton -:-
20:45Rochdale - Sunderland -:-

ENGLAND: League Two

19:30Crawley Town - Tranmere -:-
20:00Bolton - Bradford City -:-
20:00Carlisle - Morecambe -:-
20:00Forest Green - Grimsby -:-
20:00Harrogate - Stevenage -:-
20:00Leyton Orient - Exeter -:-
20:00Mansfield - Barrow -:-
20:00Newport - Colchester -:-
20:00Port Vale - Cheltenham -:-
20:00Southend - Oldham -:-
20:00Walsall - Cambridge Utd -:-
20:45Scunthorpe - Salford -:-

ENGLAND: National Liga

20:00Wrexham - Barnet -:-
20:45Aldershot - Torquay -:-
20:45Boreham Wood - Woking -:-
20:45Bromley - Weymouth -:-
20:45Dover - Eastleigh -:-
20:45UdsatHalifax - Notts County -:-
20:45Hartlepool - Altrincham -:-
20:45King’s Lynn - Wealdstone -:-
20:45Maidenhead - Dagenham & Red. -:-
20:45Stockport - Solihull Moors -:-
20:45Yeovil - Sutton -:-

ENGLAND: National Liga Nord

20:45Boston Utd - Guiseley -:-
20:45Chester - Curzon Ashton -:-
20:45Hereford - Bradford PA -:-

ENGLAND: National League Syd

20:45Chippenham - Dartford -:-
20:45Hampton - Eastbourne Boro -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

20:45UdsatAshton Utd - Grantham -:-
20:45Bamber Bridge - Gainsborough -:-
20:45Basford - Scarborough -:-
20:45Mickleover - Hyde -:-
20:45Radcliffe - Whitby -:-
20:45South Shields - FC United -:-
20:45Stafford - Atherton -:-
20:45Stalybridge - Morpeth -:-
20:45Warrington - Buxton -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

20:30Hednesford - Bromsgrove -:-
20:45AFC Rushden & Diamonds - Tamworth -:-
20:45Barwell - Rushall -:-
20:45Biggleswade Town - Coalville -:-
20:45Kings Langley - Banbury -:-
20:45St. Ives - Leiston -:-
20:45Stratford - Redditch -:-

ENGLAND: Southern League South Division

20:30Hartley Wintney - Yate Town -:-
20:45Hayes & Yeading - Chesham -:-
20:45Hendon - Farnborough -:-
20:45AflystMerthyr Town - Tiverton -:-
20:45Poole - Gosport -:-
20:45Salisbury - Weston-Super-Mare -:-
20:45Taunton - Dorchester -:-
20:45Truro - Wimborne -:-
20:45Walton Casuals - Met. Police -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

20:45Hornchurch - Haringey -:-
20:45Potters Bar - Worthing -:-

ENGLAND: Professional Development League

13:00Ipswich U23 - Sheffield Wed U23 -:-
14:00Bristol City U23 - Crewe U23 -:-
14:00Cardiff U23 - Hull U23 -:-
14:00Colchester U23 - Sheffield Utd U23 -:-
15:00QPR U23 - Barnsley U23 -:-

EUROPA: Champions League - Grupperunde

18:55Lok. Moskva - Bayern -:-
18:55Shakhtar - Inter -:-
21:00Atalanta - Ajax -:-
21:00Atl. Madrid - Salzburg -:-
21:00FC Porto - Olympiakos -:-
21:00Liverpool - FC Midtjylland -:-
21:00Marseille - Manchester City -:-
21:00Mönchengladbach - Real Madrid -:-

EUROPA: Euro Kvinder - Kvalifikation

12:00Georgien K - Israel K -:-
14:00Moldova K - Polen K -:-
15:00Rusland K - Tyrkiet K -:-
16:30Grækenland K - Ukraine K -:-
16:30Rumænien K - Schweiz K -:-
17:00Hviderusland K - Nordirland K -:-
17:00Tjekkiet K - Azerbaijan K -:-
17:15Finland K - Skotland K -:-
17:30Italien K - Danmark K -:-
17:30Wales K - Norge K -:-
18:00Litauen K - Belgien K -:-
18:00Slovakiet K - Letland K -:-
18:30Sverige K - Island K -:-
19:00Kosovo K - Holland K -:-
19:00Portugal K - Cypern K -:-
21:00Østrig K - Frankrig K -:-

GEORGIEN: Erovnuli Liga 2

11:00Bolnisi - Gagra -:-
11:00Samgurali - Georgia -:-

GIBRALTAR: National League

20:30Lynx - Manchester 62 -:-

HOLLAND: KNVB Beker

18:45Twente - Graafschap -:-
19:45Heerenveen - FC Oss -:-
19:45Venlo - Den Bosch -:-
21:00Dordrecht - Utrecht -:-

IRAK: Super League

13:00Al-Qassim - Naft Missan -:-
13:00Zakho - Al Karkh -:-

IRLAND: Division 1

20:45Athlone - Bray -:-
20:45Cabinteely - Drogheda -:-
20:45Cobh Ramblers - Shamrock 2 -:-
20:45Galway - UC Dublin -:-
20:45Wexford - Longford -:-

ITALIEN: Coppa Italia

14:00Sampdoria - Salernitana -:-
15:00Bologna - Reggina -:-
15:00Entella - Pisa -:-
18:00Pordenone - Monza -:-

JORDAN: Premier League

16:00Sahab - Al Hussein -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

8'Shakhtar K. - Kyzylzhar 0:0

KINA: Super League - 5.-8. pladser

12:35Shanghai Shenhua - Chongqing Lifan -:-

KINA: Super League - 9.-16. pladser

81'Guangzhou R&F - Henan Jianye 1:2

KOSOVO: Superliga

14:00Arberia - Drita -:-
14:00Feronikeli - KF Llapi -:-

LIECHTENSTEIN: Liechtenstein Cup

20:00Triesen - Balzers -:-

MAURETANIEN: Ligue 1

18:00Nouakchott King's - Garde Nationale -:-
20:40Medine - Police -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

04:00Pachuca - U.N.A.M. 1:1

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Zacatecas Mineros - Tampico Madero -:-

MOLDOVA: Moldovan Cup

12:00Milsami - Bardar -:-
17:00Codru Lozova - Cahul -:-

NORGE: Eliteserien

19:00Viking - Haugesund -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

23:30Guarani - Cerro Porteno 1:1

PERU: Liga 1 - Clausura

00:00Cajamarca - Binacional 3:0

PERU: Liga 2

16:30Santa Rosa - Santos FC -:-
19:00Chavelines - Union Comercio -:-
21:30Huaral - Juan Aurich -:-

POLEN: Central Youth League

14:00Gornik Z. U18 - Korona U18 -:-

SAUDI ARABIEN: Division 1

15:40Al Jeel - Arar -:-
15:40Al-Sahel - Al Draih -:-
15:50Al-Kawkab - Al Feiha -:-
16:20Ohod - Hajer -:-

SAUDI ARABIEN: King Cup

15:55Al-Hilal - Abha -:-
18:30Al Ahli SC - Al Nasr Riyadh -:-

SKOTLAND: Lowland League

20:45Berwick - Edinburgh University -:-
20:45Caledonian Braves - Dalbeattie Star -:-
20:45Gala Fairydean - Spartans -:-
20:45Kelty Hearts - Vale Of Leithen -:-

SPANIEN: LaLiga2

19:00Girona - Cartagena -:-

SVERIGE: Elitettan Kvinder

18:30Jitex K - Alingsas FC K -:-

SYDAFRIKA: Premier League

18:30Black Leopards - Baroka -:-
18:30Chippa United - Kaizer -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

23:15A. Italiano (Chi) - Bolivar (Bol) -:-
23:15Huancayo (Per) - Liverpool M. (Uru) -:-

TJEKKIET: U19 League

12:00UdsatOpava U19 - Pardubice U19 -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

19:00Aalen - Giessen -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

19:00UdsatGarching - Memmingen -:-

UKRAINE: Persha Liga

13:00Kramatorsk - Alliance -:-

URUGUAY: Segunda Division

23:45Sud America - Racing Montevideo 1:1
21:15Rampla Juniors - Albion -:-
23:30Atenas - Villa Espanola -:-

USA: MLS

00:00Montreal Impact - Nashville SC -:-

UZBEKISTAN: Super League

11:00Andijan - Qizilqum -:-
13:00Navbahor Namangan - Bunyodkor -:-

VENEZUELA: Primera Division - Anden etape

01:00Portuguesa - Gran Valencia 0:0
22:00Lara - Mineros -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe

16:00Tyskland U16 - Schweiz U16 -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

19:00Stripfing - Wiener Neustadt -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.