REFRESH

Fodbold » I dag » Slutresultater

ARMENIEN: Premier League

12:30Lori - Urartu 1:1

ARMENIEN: First League

12:00Ararat 2 - Noravank 0:2
12:00BKMA - Ararat-Armenia 2 3:0

BRASILIEN: Serie D

00:00Sao Caetano - Novorizontino 0:1

BRASILIEN: Copa do Brasil

23:00Atletico GO - Internacional 1:2
01:30Athletico-PR - Flamengo 0:1
01:30Corinthians - America MG 0:1

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder - Play Offs

23:30Palmeiras K - Ferroviaria K 2:1
23:30Sao Paulo K - Santos K 0:0

COLOMBIA: Copa Colombia

01:00Quindio - Jaguares de Cordoba 1:1str.
01:40Once Caldas - Envigado 2:0

COSTA RICA: Primera División - Apertura

03:00Alajuelense - ADR Jicaral 2:2

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

01:00Barrio Mexico - Ad Aserri 2:1

CURAÇAO: Promé Divishon - Sidste Fire

00:30Vesta - Scherpenheuvel 3:0
00:30Willemstad - Jong Holland 1:0

DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF

23:00AflystDelfines Del Este - Atletico Pantoja 2:1

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura - 1. Fase

00:00UPNFM - Olimpia 1:1
02:00Honduras Progreso - Real Espana 0:3
02:00Platense - Real de Minas 3:2

KINA: Super League - 13.-16. pladser

08:30Wuhan Zall - Qingdao Huanghai 2:1

KINA: Super League - Play Offs

12:35Jiangsu Suning - Shanghai SIPG 1:1

KINA: Jia League - Gruppe for Oprykning

08:00Meizhou Hakka - Zhejiang Greentown 4:2

KINA: Jia League - Nedrykningsgruppe

11:00Nei Mongol - Shaanxi Changan 1:1
12:35Beijing Renhe - Shenyang Urban FC 2:3

KINA: Yi League

08:00Beijing Technology - Zhongchuang Hengtai 2:0
08:00Qingdao Red Lions - Inner Mongolia 1:1
08:00Shanghai Jiading City Development - Xian Youkeduo 0:0
08:00Zibo Cuju - Kina U19 3:1

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Celaya - Venados 2:1
02:05Correcaminos - Tapatio 0:3
04:05Leones Negros - Atl. Morelia 0:0

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

00:00CD Junior - Chinandega 0:1
02:00Jalapa - Esteli 1:0
02:00Juventus Managua - Managua FC 2:3
03:00Ferretti - Diriangen 0:1

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

23:00Jalapa U20 - Esteli U20 0:1
23:00Juventus Managua U20 - Managua FC U20 0:0

POLEN: Division 2

13:00Lech 2 - Elblag 2:3

POLEN: Central Youth League

11:00Lechia U18 - Gwarek Zabrze U18 8:2

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

15:00Sporting U23 - Maritimo U23 3:2

RUSLAND: PFL - Gruppe 3

09:00Sakhalin - Ryazan 1:0
12:00Kaluga - Salyut-Belgorod 2:3
12:00Khimki 2 - Khimik-Arsenal 1:1
12:00Kvant - Saturn Ramenskoye 1:5
13:00Kursk - FK Strogino Moscow 1:0
15:00F. Voronezh 2 - Znamya Noginsk 0:1

RUSLAND: Youth League

07:00Ufa U19 - Khimki U19 7:6

SLOVENIEN: Prva Liga

18:00UdsatAluminij - Domzale -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

23:15Atl. Nacional (Col) - River Plate (Uru) 1:1
23:15Fenix (Uru) - Huachipato (Chi) 3:1
23:15Lanus (Arg) - Sao Paulo (Bra) 3:2
23:15Sp. Luqueno (Par) - Defensa y Justicia (Arg) 1:2
01:30Millonarios (Col) - Dep. Cali (Col) 1:2
01:30Vasco (Bra) - Caracas (Ven) 1:0
01:30Velez Sarsfield (Arg) - Penarol (Uru) 0:0

SYRIEN: Premier League

13:00Al Jaish - Al Taliya 1:0

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

11:00Arnavutkoy Bl. - Hopaspor 3:2
11:00Belediye Derince - Nevsehirspor 0:0
11:00Edirnespor - Fatsa Belediyespor 2:1
11:00Kemerspor 2003 - Cankaya FK 1:0
11:00Manisaspor - Alemdag 1:2
11:00UdsatOfspor - Malatya -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

12:00Agri 1970 - Tokatspor 1:0
12:00Cengelkoy SK - Halide E. 2:2
12:00Darica Genclerbirligi - Iskenderun 0:2
12:00Karaman Bld. - Ceyhanspor 5:1
12:00Nazillispor - Kutahyaspor 1:1
12:00Tekirdagspor - Kahta 0:1
12:00Tepecik - Fethiyespor 0:0
12:00Yozgatspor 1959 FK - Mardin BB 2:1

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

12:00Batman Petrolspor - Yalovaspor 1:0
12:00Carsambaspor - Arhavispor 5:0
12:00Karsiyaka - Cizrespor 5:1
12:00Sile Yildizspor - Golcukspor 0:0
12:00Soma Spor - Catalca 3:0

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

19:00UdsatEnnepetal - Holzwickeder SC -:-
19:00UdsatFC Gutersloh - Clarholz -:-
19:00UdsatMunster 2 - Siegen -:-
19:00UdsatWestfalia Herne - Sprockhovel -:-
19:30UdsatASC 09 Dortmund - Paderborn II -:-

UKRAINE: Youth League

14:00UdsatShakhtar U21 - Mariupol U21 -:-

UNGARN: Hungarian Cup

12:30Nyiregyhaza - Paks 1:2e.forl.

USA: MLS

00:00New York Red Bulls - New England 1:0
00:30Cincinnati - Sporting Kansas City 0:1
00:30Orlando City - Atlanta Utd 4:1
00:30Philadelphia Union - Chicago Fire 2:1
00:30Toronto FC - New York City 0:1
01:00DC United - Columbus Crew 1:0
01:00Minnesota - Colorado Rapids 2:1
01:30FC Dallas - Inter Miami 2:1
03:00Portland Timbers - Los Angeles Galaxy 5:2
03:30Los Angeles FC - Houston Dynamo 2:1
03:30San Jose - Real Salt Lake 2:0

UZBEKISTAN: Super League

11:00Buxoro - Sogdiana 2:5

VENEZUELA: Primera Division - Anden etape

01:00Yaracuyanos - Atl. Venezuela 4:2

VERDEN: Venskabskampe Klubber

14:00Rades (Tun) - Marsa (Tun) 0:0

VIETNAM: V.League 1 - Mesterskabet - Slutspil

13:15Sai Gon FC - Than Quang Ninh 2:1
13:15The Cong - Hanoi FC 0:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.