REFRESH

Fodbold » I dag » Slutresultater

AUSTRALIEN: NPL ACT

06:35Tuggeranong Utd - Belconnen United 0:0
07:00UdsatGungahlin - Tigers FC -:-
07:00AflystGungahlin - Belconnen United -:-
07:00AflystTigers FC - Woden Weston -:-
07:15UdsatCanberra FC - Canberra Olympic -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

05:45Lake Macquarie - Edgeworth E. 0:3
06:30UdsatValentine - Adamstown Rosebud -:-
06:30Weston Workers - Charlestown Azzurri 1:2

AUSTRALIEN: NPL NSW

07:00Sydney Utd - North Shore Mariners 1:0

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

08:00Taringa - Caboolture 6:1

BELGIEN: Belgisk Cup - Kvalifikation

16:00UdsatAdegem - Excelsior Mariakerke -:-
16:00UdsatAFC Evere - Hoboken -:-
16:00UdsatAndenne-Seilles - Royal Marloie Sport -:-
16:00UdsatAnzegem - Meetjesland -:-
16:00UdsatArquet - Walhain -:-
16:00UdsatAubel - Waltwilder -:-
16:00UdsatBambrugge - Luignois -:-
16:00UdsatBeloeil - Entente Mons -:-
16:00UdsatBercheux - RUS Gouvy -:-
16:00UdsatBerlare - Sint Niklaas -:-
16:00UdsatBerlaar-Heikant - Stockel -:-
16:00UdsatBierbeek - Zwarte Leeuw -:-
16:00UdsatBievene - SG-Tertre Hautrage -:-
16:00UdsatBinche - Ransartoise -:-
16:00UdsatBlegny - Herderen-Millen -:-
16:00UdsatBoezinge - Dadizele -:-
16:00UdsatBraine - Bossierois -:-
16:00UdsatBX Brussels - Bertem-Leefdaal -:-
16:00UdsatElene-Grotenberge - Houdinois -:-
16:00UdsatElsautoise - Chaudfontaine -:-
16:00UdsatEppegem - Rupelmonde -:-
16:00UdsatGalmaarden - Rapid Symphorinois -:-
16:00UdsatGembloux - Royal Gosselies -:-
16:00UdsatGerpinnes - Entite Manageoise -:-
16:00UdsatHerent - Broechem -:-
16:00UdsatHerstal - Schoonbeek-Beverst -:-
16:00UdsatHoeilaart - Aische -:-
16:00UdsatHornu - Templeuve -:-
16:00UdsatHuy - Ster-Francorchamps II -:-
16:00UdsatHaasdonk - Eendracht Zele -:-
16:00UdsatJeunesse Tamines - Ways Genappe -:-
16:00UdsatJodoigne - Hasselt -:-
16:00UdsatJong Lede - Kruibeke -:-
16:00UdsatKRC Mechelen - Kalken -:-
16:00UdsatLa Roche - Messancy -:-
16:00UdsatLinden - Mariaburg -:-
16:00UdsatLochristi - Dendermonde -:-
16:00UdsatMeerbeek - Saint-Josse -:-
16:00UdsatMeix-Devant-Virton - Aywaille -:-
16:00UdsatMelsele - Rapid Leest -:-
16:00UdsatMonceau - Namur -:-
16:00UdsatMunkzwalm - Eendracht A. -:-
16:00UdsatNivelles - Denderhoutem -:-
16:00UdsatOostkamp - Houthulst -:-
16:00UdsatOpitter - Fizoise -:-
16:00UdsatPays Vert - Burst -:-
16:00UdsatRacing Waregem - Proven -:-
16:00UdsatRanst - Lenaarts -:-
16:00UdsatRechaintoise - Hombourg -:-
16:00UdsatRenaissance Mons - Mesvinois -:-
16:00UdsatRFC Raeren - Trois-Frontieres -:-
16:00UdsatRhisnois - Malonne -:-
16:00UdsatRhodienne-De Hoek - Walcourt -:-
16:00UdsatRichelle Utd. - Calcio Genk -:-
16:00UdsatRochefort - Saint Leger -:-
16:00UdsatSchaerbeek-Evere - FC Schaerbeek -:-
16:00UdsatSint-Job - Betekom -:-
16:00UdsatSpa - Mormont -:-
16:00UdsatSporting Bruxelles - St. Jozef -:-
16:00UdsatStade Brainois - Naastois -:-
16:00UdsatStade Everois - K. Berchem Sport -:-
16:00UdsatStandard Elen - Eendr. Termien -:-
16:00UdsatTenneville - Huccorgne -:-
16:00UdsatTollembeek - Tournai -:-
16:00UdsatTorhout - Lauwe -:-
16:00UdsatVacresse - Ardennen -:-
16:00UdsatVaux - Sprimont-Comblain II -:-
16:00UdsatVissenaken - De Kempen -:-
16:00UdsatVliermaal - Tilleur -:-
16:00UdsatVoorde Appelterre - Meslin-Grand-Marais -:-
16:00UdsatWanze - Chevetogne -:-
16:00UdsatWellen - Minerois -:-
16:00UdsatWetteren - Wemmel -:-
16:00UdsatWevelgem - KE Wervik -:-
16:00UdsatWhite Star Lauwe - Latem -:-
16:00UdsatWillebroekse - Grimbergen -:-
16:00UdsatWitgoor Sport - Kadijk Overpelt -:-
16:00UdsatWolvertem Merchtem - Ternat -:-
16:00UdsatZedelgem - Wielsbeke -:-
16:00UdsatZwevezele - Sint-Denijssport -:-
18:00UdsatDilbeek - Sint-Jozef L. -:-
18:00UdsatLille - Helchteren -:-
18:00UdsatPunt Larum - Sint-Dymphna -:-
19:00UdsatAlken - Torpedo Hasselt -:-

BRASILIEN: Serie A

00:00Fortaleza - Athletico-PR 0:2
00:30Coritiba - Internacional 0:1
02:00Sport Recife - Ceara 3:2
16:00UdsatBotafogo RJ - Bahia -:-
21:00UdsatCorinthians - Atletico GO -:-
00:45UdsatPalmeiras - Vasco -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Avai - Nautico 3:1
00:00Cruzeiro - Botafogo SP 2:1
00:00Vitoria - Sampaio Correa 1:0
02:00CSA - Guarani 1:0
02:00Ponte Preta - America MG 0:1

BRASILIEN: Serie C

00:00Manaus - Vila Nova 1:1

BRASILIEN: Campeonato Catarinense - Play Offs

00:00UdsatChapecoense-SC - Brusque -:-

BULGARIEN: Third League - Nordøst

17:00UdsatBenkovski Byala - Ludogorets III -:-

CANADA: Canadian Premier League

20:00UdsatValour - Cavalry -:-
22:00UdsatEdmonton - Pacific FC -:-

COLOMBIA: Primera A - Clausura

22:00UdsatBucaramanga - Envigado -:-
22:00UdsatChico - Millonarios -:-
22:00UdsatDep. Cali - Atl. Nacional -:-
22:00UdsatInd. Medellin - America De Cali -:-
22:00UdsatJaguares de Cordoba - Pereira -:-
22:00UdsatLa Equidad - Petrolera -:-
22:00UdsatOnce Caldas - Junior -:-
22:00UdsatPasto - Cucuta -:-
22:00UdsatSanta Fe - Patriotas -:-
22:00UdsatTolima - Aguilas -:-

ECUADOR: Liga Pro - Anden etape

21:00UdsatAucas - Tecnico U. -:-
21:00UdsatBarcelona SC - Delfin -:-
21:00UdsatDep. Cuenca - LDU Portoviejo -:-
21:00UdsatEl Nacional - Mushuc Runa -:-
21:00UdsatGuayaquil City - Emelec -:-
21:00UdsatInd. del Valle - LDU Quito -:-
21:00UdsatMacara - Olmedo -:-
21:00UdsatOrense - U. Catolica -:-

ECUADOR: Serie B

22:00UdsatInd. Juniors - Gualaceo -:-
22:00UdsatManta - Atl. Porteno -:-
22:00UdsatNueve de Octubre - Chacaritas -:-
22:00UdsatSanta Rita - Fuerza A. -:-
22:00UdsatSanto Domingo - America de Quito -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

17:30AflystKeski-Uusimaa - MiPK -:-
17:30AflystKultsu - Viikingit -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

17:30AflystJazz Pori - GrIFK -:-
17:30AflystKlubi 04 - SalPa -:-
17:30AflystP-Iirot Rauma - HJS Akatemia -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

22:00UdsatCoban Imperial - Antigua -:-
22:00UdsatComunicaciones - Guastatoya -:-
22:00UdsatIztapa - Xelaju -:-
22:00UdsatSanarate - Municipal -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:30UdsatPusamania Borneo - Arema -:-
13:30UdsatPersib - Persita -:-

INDONESIEN: Liga 2

10:30UdsatBadak Lampung - PSMS Medan -:-
10:30UdsatMuba United - PSKC Cimahi -:-
10:30UdsatPersekat Tegal - Tiga Naga -:-
10:30UdsatPerserang Serang - PSPS Riau -:-
10:30UdsatPSIM Yogyakarta - Padang -:-
10:30UdsatSriwijaya - Cilegon United -:-

ISLAND: Pepsideild

19:00UdsatVikingur Reykjavik - Akureyri -:-
21:15UdsatAkranes - Hafnarfjordur -:-
21:15UdsatKopavogur - KR Reykjavik -:-
21:15UdsatStjarnan - Fjolnir -:-
21:15UdsatValur - Grotta -:-

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00UdsatVestri - Magni -:-

JAPAN: J3 League

06:00Vanraure - Tottori 1:0
08:00Fukushima Utd - Kamatamare 4:1

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

08:00Vegalta Sendai K - Inac Kobe Leonesa K 2:2

KAZAKHSTAN: Premier League

15:00UdsatFC Astana - Zhetysu -:-
15:00UdsatKyzylzhar - Shakhtar K. -:-
15:00UdsatKyzylzhar - Kaisar -:-
15:00UdsatOkzhetpes - K. Almaty -:-
15:00UdsatShakhtar K. - Kaspij Aktau -:-
15:00UdsatTaraz - Tobol -:-

KIRGISISTAN: Premier Liga

14:00UdsatKaganat - Ilbirs -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

02:00Cruz Azul - Leon 2:0
02:06Monterrey - Santos Laguna 2:2
04:00Guadalajara - Puebla 0:1

MYANMAR: National League

11:00UdsatAyeyawady - Ispe FC -:-
11:00UdsatYangon Utd - Southern Myanmar -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

01:00Real Madriz - Diriangen 1:1
04:00CD Junior - Jalapa 1:0
04:00Juventus Managua - Ferretti 1:3

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

01:00CD Junior U20 - Jalapa U20 0:3
01:00Juventus Managua U20 - Ferretti U20 3:1

NORGE: Eliteserien

18:00UdsatKristiansund - Rosenborg -:-
18:00UdsatViking - Haugesund -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 2

15:00AflystLevanger - Egersunds -:-
15:00AflystNardo - Arendal -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 2

15:00UdsatFredrikstad 2 - Orn -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 4

13:00UdsatStord - Fjora -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

13:00AflystMjolner - Rana -:-
15:00UdsatMelbo - Lokomotiv Oslo -:-
15:00AflystMelbo - Lokomotiv Oslo -:-
16:00UdsatSkeid 2 - Ullern -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:30Libertad - 12 de Octubre 1:1

PERU: Liga 1 - Apertura

01:00UdsatSport Boys - Sporting Cristal -:-
18:00UdsatCienciano - Grau -:-
20:15UdsatAlianza Huanuco - Carlos Mannucci -:-
22:30UdsatCesar Vallejo - Melgar -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

22:00UdsatAD Cantolao - Carlos Mannucci -:-
22:00UdsatA. Lima - Ayacucho -:-
22:00UdsatCajamarca - Binacional -:-
22:00UdsatCarlos Stein - Dep. Municipal -:-
22:00UdsatCesar Vallejo - U. de Deportes -:-
22:00UdsatCienciano - Alianza Huanuco -:-
22:00UdsatHuancayo - Sporting Cristal -:-
22:00UdsatMelgar - Cusco -:-
22:00UdsatSport Boys - Grau -:-
22:00UdsatU. San Martin - Llacuabamba -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

11:00UdsatT. Mazowiecki - Sokol Aleksandrow L. -:-

POLEN: Super Cup

20:00AflystLegia - Cracovia -:-

SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder

15:00AflystForfar Farmington K - Celtic K -:-
15:00AflystGlasgow City K - Spartans K -:-
15:00AflystHibernian K - Hearts K -:-
15:00AflystMotherwell K - Rangers K -:-

THAILAND: Thai League 1

13:00UdsatMuangthong - Port MTI FC -:-
13:00UdsatNakhon Ratchasima - Samut Prakan City -:-
14:00UdsatBuriram - Chiangrai -:-
14:00UdsatPolice Tero - Sukhothai -:-

THAILAND: Thai League 2

13:00UdsatCustoms Utd - Khonkaen Utd. -:-
13:00UdsatNong Bua Pitchaya - Samut Sakhon -:-
14:00UdsatChiangmai Utd - Uthai Thani -:-
14:00UdsatRanong - Udon Thani -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

01:00Fenix - Progreso 1:1
01:00Maldonado - Cerro Largo 1:1

USA: USL Championship

23:00Memphis - North Carolina 0:1
01:00AflystCharlotte Independ. - Atlanta United 2 -:-
01:00Charlotte Independ. - Charleston 1:1
01:00Pittsburgh - New York Red Bulls 2 4:1
01:30Birmingham - Atlanta United 2 1:0
02:00AflystFC Tulsa - Reno -:-
02:00Louisville City - Indy Eleven 1:1
02:00Oklahoma City Energy - San Antonio 0:3
02:00Saint Louis FC - FC Tulsa 0:2
02:00AflystSporting Kansas City 2 - Philadelphia 2 -:-
02:30AflystMemphis - Hartford Athletic -:-
03:00Austin Bold - Rio Grande 4:1
03:30AflystEl Paso - Phoenix Rising -:-
03:30El Paso - Colorado Springs 4:2
04:00AflystLA Galaxy 2 - Tacoma Defiance -:-
04:00Portland 2 - Sacramento Republic 0:1
04:00AflystSan Diego Loyal - Oklahoma City Energy -:-
04:30UdsatLas Vegas Lights - San Diego Loyal -:-
04:30Phoenix Rising - New Mexico 5:2
04:30Reno - Tacoma Defiance 2:1
05:00AflystSacramento Republic - Austin Bold -:-

USA: USL League One

00:30Richmond Kickers - Forward Madison 1:0
02:00Tormenta - Fort Lauderdale 1:2
03:00North Texas - Chattanooga Red Wolves 2:2
04:30Tucson - Union Omaha 1:2

USA: NISA - Efterår

01:00Michigan Stars - Chattanooga 2:1

USA: NWSL Kvinder

01:00AflystUtah Royals K - Reign K -:-
01:00AflystWashington K - North Carolina Courage K -:-

ZAMBIA: Super League

15:00AflystGreen Buffaloes FC - Forest Rangers -:-
15:00AflystKansanshi - Kabwe Youth Academy -:-
15:00AflystLusaka Dynamos - Nkwazi -:-
15:00AflystMufulira - Buildcon -:-
15:00AflystPower Dynamos - Zanaco -:-
15:00AflystRed Arrows - Green Eagles -:-
15:00AflystZesco Utd - Nkana -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.