Fodbold » I dag » Slutresultater
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
01:30Lanus - Union Santa Fe 2:2ARGENTINA: Primera C - Apertura
23:00Central Cordoba - Yupanqui 0:323:00Ituzaingo - El Porvenir 1:4
23:00Mercedes - Berazategui 2:3
ARGENTINA: Reserve League - Første etape
23:00Atletico Tucuman 2 - San Lorenzo 2 1:123:30Boca Juniors 2 - Union Santa Fe 2 1:1
ASERBAJDSJAN: I Liqa
12:00Karvan - Difai Agsu 0:012:00Lokbatan - Iravan 3:0
13:00Araz Saatli - Mingachevir 4:0
AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien
10:00Adelaide Croatia Raiders - Adelaide City 2:010:00Adelaide U21 - NE Metrostars 0:4
AUSTRALIEN: NPL Vestaustralien
12:00Perth SC - Inglewood 6:0AUSTRALIEN: A-League Kvinder
09:00Central Coast Mariners K - Western United K 1:1BELARUS: Vysshaya Liga Kvinder
12:00Smorgon K - Minsk FK K 0:1413:00Vitebsk K - Din. Minsk K 1:4
BRASILIEN: Amapaense
00:00Santos AP - Macapa 1:3BRASILIEN: Carioca - Taca Rio
23:30Boavista - Botafogo RJ 0:4BRASILIEN: Cearense 2
00:00Tiradentes - Icasa-CE 1:300:00Tirol - Maranguape 4:1
BRASILIEN: Goiano - Play Offs
23:30Vila Nova - Aparecidense 3:0BRASILIEN: Paraense - Play Offs
00:00Aguia De Maraba - Paysandu 1:1BRASILIEN: Paranaense - Play Offs
00:00Athletico-PR - Operario 1:0BRASILIEN: Paulista - Play Offs
00:30Santos - Bragantino 3:1BRASILIEN: Paulista A2 - Play Offs
23:00Ferroviaria - Juventus-SP 0:1str.23:30Sao Bento - Noroeste 1:2
00:00Piracicaba - Portuguesa Santista 1:1
00:00Sao Jose EC - Velo Clube 1:2
BRASILIEN: Copa Verde
00:00Cuiaba - Brasiliense 4:1BRASILIEN: Copa do Nordeste
01:30America-RN - Nautico 1:001:30Botafogo PB - Bahia 4:0
01:30Ceara - Itabaiana 2:1
01:30CRB - AE Altos 2:0
01:30Maranhao - Fortaleza 3:2
01:30River-PI - ABC 0:1
01:30Sport Recife - Juazeirense 3:0
01:30Vitoria - Treze 3:0
CAMEROUN: Elite Two - Nedrykningsgruppe
13:30Isohsa - Renaissance 2:0COLOMBIA: Primera A - Apertura
00:10Atl. Nacional - Jaguares de Cordoba 2:002:20Millonarios - Santa Fe 3:1
CONGO DR: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe
14:30UdsatRenaissance - AC Rangers -:-COSTA RICA: Primera División - Clausura
02:00San Carlos - Herediano 2:003:00Cartagines - Saprissa 3:4
DANMARK: 2. Division
13:00Fremad Amager - Middelfart 1:313:00HIK - FA 2000 4:2
DANMARK: 3. Division
13:00Avarta - Ishøj IF 0:113:00Holbæk - IF Lyseng 1:0
13:00Holstebro - Næsby 1:0
13:00Vejgaard - Vanløse 0:0
ECUADOR: Serie B
01:00Ind. Juniors - Gualaceo 3:2EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
01:30Santa Tecla - Dragon 3:102:30Metapan - Alianza FC 0:3
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
03:00Antigua - Comunicaciones 3:0INDIEN: I-League
11:00Delhi FC - Lajong 3:1ISRAEL: Liga Alef Syd
13:00Maccabi Shaarayim FC - Holon Yermiyahu 1:2KIRGISISTAN: Premier Liga
13:30Muras United - Neftchi Kochkor-Ata 1:3MAROKKO: Coupe du Trone
23:00Amal Tiznit - Adrar Souss 1:023:00FATH Casablanca - Fes 2:0
23:00Mouloudia Oujda - Kenitra 2:1str.
23:00Stade Marocain - Moghreb Tetouan 0:4
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
02:05Leones Negros - Atletico La Paz 2:404:05Correcaminos - Cimarrones de Sonora 0:2
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
23:00Tacuary - Ameliano 1:101:30Sportivo Trinidense - Sp. Luqueno 0:1
POLEN: Central Youth League
11:00Rakow Czestochowa U19 - Jagiellonia U19 0:012:00Lech U19 - Zaglebie U19 3:1
12:00Sandecja U19 - Pogon Szczecin U19 0:3
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1
12:00Estradense - Pontevedra B 2:112:00Gran Pena - Atletico Arteixo 3:3
12:00Polvorin - UD Ourense 4:2
12:00Rapido de Bouzas - Viveiro 1:2
12:15Silva SD - Bergantinos 0:2
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2
12:00Gijon Industrial - Condal 0:112:00Lealtad - Basico Urraca 2:1
12:00Luarca - CD Colunga 0:3
12:30Union Club Ceares - L'Entregu 0:1
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3
11:45Siete Villas - Solares 1:1SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4
11:30Basconia - Durango 1:111:30Beasain - Touring KE 1:1
11:30Portugalete - Padura 3:1
13:00Alaves C - SD Deusto 0:1
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6
12:00Ilicitano - Villarreal C 3:0SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7
10:30Canillas - Leganes B 1:211:30Trival Valderas - Las Rozas 0:0
12:00Colonia M. - Collado Villalba 0:3
12:00Pozuelo de Alarcon - AD Torrejon 0:1
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8
12:00Villaralbo - Burgos CF B 1:212:30La Virgen - Santa Marta Tormes 1:0
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9
12:30Huetor Tajar - CP Almeria 0:0SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10
12:00Atletico Espeleno - La Palma 1:012:00Cabecense - Pozoblanco 1:0
12:00Cartaya - CD Utrera 1:0
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11
11:30Collerense - Poblense 0:211:30Ibiza Islas Pitiusas - Constancia 3:3
12:00Binissalem - Portmany 1:2
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12
12:00Arucas - Tenerife B 1:113:00La Cuadra - Yaiza 0:1
13:00Panaderia - Lanzarote 2:1
13:00Santa Ursula - Ibarra 1:0
13:00Tamaraceite - Teror 1:1
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14
12:00Castuera - CD Calamonte 3:112:30Arroyo - Trujillo 1:1
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15
11:00Beti Onak - Txantrea 1:011:30Alesves - CD Ardoi 2:2
12:00Beti Kozkor - Bidezarra 1:0
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16
11:30Comillas - Arnedo 0:212:00Berceo - Anguiano 0:2
12:00Calahorra B - Varea 0:1
12:00CDFC Calzada - UD Logrones B 0:1
12:00River Ebro - Haro Deportivo 0:1
12:00Tedeon - Racing Rioja 0:0
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17
11:00Calamocha - Binefar 0:011:00Huesca B - Borja 0:0
11:30Epila - Cuarte 1:1
12:00Belchite 97 - Ejea 1:2
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18
11:30Conquense - San Clemente 4:112:00Azuqueca - Torrijos 3:0
12:00Cazalegas - La Solana 2:0
12:00Quintanar del Rey - Tarancon 1:0
12:00Toledo - Puertollano C.F. 3:2
12:00Villarrobledo - Tomelloso 2:1
12:00Villarrubia - Socuellamos 1:0
TJEKKIET: U19 League
11:00Mlada Boleslav U19 - Ceske Budejovice U19 3:013:00Brno U19 - Pardubice U19 1:3
TRINIDAD & TOBAGO: TT Premier League
23:00La Horquetta - Central FC 4:423:00Point Fortin - Police 2:3
23:00Port Of Spain - Eagles FC 2:1
01:10Morvant Caledonia Utd - Defence Force 1:1
UKRAINE: Championship Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
11:00Kryvbas K - Vorskla Poltava K 1:2UKRAINE: Championship Kvinder - Nedrykningsgruppe
11:00Mariupol K - Veres-Rivne K 1:111:00Panthers FC Uman K - EMC Podolie K 3:0
USA: MLS Next Pro
00:30New York City II - Chattanooga 2:1str.02:00Real Monarchs - Minnesota 2 2:1
UZBEKISTAN: Pro Liga
12:00Buxoro - Xorazm Urganch 0:0VERDEN: Venskabskampe Klubber
00:00Corinthians (Bra) - Londrina (Bra) 3:011:30HJK (Fin) - TPS Turku (Fin) 5:1
12:00Orn (Nor) - Askollen (Nor) 4:0
13:00Eidsvold (Nor) - Notodden (Nor) 3:0
14:00Besiktas (Tur) - Karagumruk (Tur) 1:1
14:00Sivasspor (Tur) - Sivas Dort Eylulspor (Tur) 3:0
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.