REFRESH

Fodbold » I dag » Odds

ARMENIEN: Super Cup

17:00Noah - Ararat-Armenia -:-

AUSTRALIEN: NPL ACT

06:35Tuggeranong Utd - Belconnen United 0:0
07:00UdsatGungahlin - Tigers FC -:-
07:00AflystGungahlin - Belconnen United -:-
07:00AflystTigers FC - Woden Weston -:-
07:15UdsatCanberra FC - Canberra Olympic -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

05:45Lake Macquarie - Edgeworth E. 0:3
06:30UdsatValentine - Adamstown Rosebud -:-
06:30Weston Workers - Charlestown Azzurri 1:2

AUSTRALIEN: NPL NSW

07:00Sydney Utd - North Shore Mariners 1:0
09:00AfbrudtSydney Olympic - Sydney U21 0:0
38'Rockdale - Marconi 0:0

AUSTRALIEN: NPL Queensland

08:30Gold Coast - Brisbane U21 2:3 [ 2.75 | 3.80 | 1.95 ]
PauseOlympic FC - Brisbane Strikers 0:1 [ 1.72 | 4.00 | 3.40 ]

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

08:00Taringa - Caboolture 6:1
PauseCentenary Stormers - Grange Thistle 0:1
38'Toowong - The Gap 2:0

BELGIEN: Jupiler League

13:30St. Truiden - Gent -:- [ 5.25 | 4.00 | 1.61 ]
16:00Waregem - Genk -:- [ 3.60 | 3.80 | 1.90 ]
18:15KV Mechelen - Anderlecht -:- [ 3.75 | 3.40 | 2.00 ]
20:45Kortrijk - Waasland-Beveren -:- [ 1.61 | 4.00 | 5.00 ]

BELGIEN: Belgisk Cup - Kvalifikation

16:00UdsatAdegem - Excelsior Mariakerke -:-
16:00UdsatAFC Evere - Hoboken -:-
16:00UdsatAndenne-Seilles - Royal Marloie Sport -:-
16:00UdsatAnzegem - Meetjesland -:-
16:00UdsatArquet - Walhain -:-
16:00UdsatAubel - Waltwilder -:-
16:00UdsatBambrugge - Luignois -:-
16:00UdsatBeloeil - Entente Mons -:-
16:00UdsatBercheux - RUS Gouvy -:-
16:00UdsatBerlare - Sint Niklaas -:-
16:00UdsatBerlaar-Heikant - Stockel -:-
16:00UdsatBierbeek - Zwarte Leeuw -:-
16:00UdsatBievene - SG-Tertre Hautrage -:-
16:00UdsatBinche - Ransartoise -:-
16:00UdsatBlegny - Herderen-Millen -:-
16:00UdsatBoezinge - Dadizele -:-
16:00UdsatBraine - Bossierois -:-
16:00UdsatBX Brussels - Bertem-Leefdaal -:-
16:00UdsatElene-Grotenberge - Houdinois -:-
16:00UdsatElsautoise - Chaudfontaine -:-
16:00UdsatEppegem - Rupelmonde -:-
16:00UdsatGalmaarden - Rapid Symphorinois -:-
16:00UdsatGembloux - Royal Gosselies -:-
16:00UdsatGerpinnes - Entite Manageoise -:-
16:00UdsatHerent - Broechem -:-
16:00UdsatHerstal - Schoonbeek-Beverst -:-
16:00UdsatHoeilaart - Aische -:-
16:00UdsatHornu - Templeuve -:-
16:00UdsatHuy - Ster-Francorchamps II -:-
16:00UdsatHaasdonk - Eendracht Zele -:-
16:00UdsatJeunesse Tamines - Ways Genappe -:-
16:00UdsatJodoigne - Hasselt -:-
16:00UdsatJong Lede - Kruibeke -:-
16:00UdsatKRC Mechelen - Kalken -:-
16:00UdsatLa Roche - Messancy -:-
16:00UdsatLinden - Mariaburg -:-
16:00UdsatLochristi - Dendermonde -:-
16:00UdsatMeerbeek - Saint-Josse -:-
16:00UdsatMeix-Devant-Virton - Aywaille -:-
16:00UdsatMelsele - Rapid Leest -:-
16:00UdsatMonceau - Namur -:-
16:00UdsatMunkzwalm - Eendracht A. -:-
16:00UdsatNivelles - Denderhoutem -:-
16:00UdsatOostkamp - Houthulst -:-
16:00UdsatOpitter - Fizoise -:-
16:00UdsatPays Vert - Burst -:-
16:00UdsatRacing Waregem - Proven -:-
16:00UdsatRanst - Lenaarts -:-
16:00UdsatRechaintoise - Hombourg -:-
16:00UdsatRenaissance Mons - Mesvinois -:-
16:00UdsatRFC Raeren - Trois-Frontieres -:-
16:00UdsatRhisnois - Malonne -:-
16:00UdsatRhodienne-De Hoek - Walcourt -:-
16:00UdsatRichelle Utd. - Calcio Genk -:-
16:00UdsatRochefort - Saint Leger -:-
16:00UdsatSchaerbeek-Evere - FC Schaerbeek -:-
16:00UdsatSint-Job - Betekom -:-
16:00UdsatSpa - Mormont -:-
16:00UdsatSporting Bruxelles - St. Jozef -:-
16:00UdsatStade Brainois - Naastois -:-
16:00UdsatStade Everois - K. Berchem Sport -:-
16:00UdsatStandard Elen - Eendr. Termien -:-
16:00UdsatTenneville - Huccorgne -:-
16:00UdsatTollembeek - Tournai -:-
16:00UdsatTorhout - Lauwe -:-
16:00UdsatVacresse - Ardennen -:-
16:00UdsatVaux - Sprimont-Comblain II -:-
16:00UdsatVissenaken - De Kempen -:-
16:00UdsatVliermaal - Tilleur -:-
16:00UdsatVoorde Appelterre - Meslin-Grand-Marais -:-
16:00UdsatWanze - Chevetogne -:-
16:00UdsatWellen - Minerois -:-
16:00UdsatWetteren - Wemmel -:-
16:00UdsatWevelgem - KE Wervik -:-
16:00UdsatWhite Star Lauwe - Latem -:-
16:00UdsatWillebroekse - Grimbergen -:-
16:00UdsatWitgoor Sport - Kadijk Overpelt -:-
16:00UdsatWolvertem Merchtem - Ternat -:-
16:00UdsatZedelgem - Wielsbeke -:-
16:00UdsatZwevezele - Sint-Denijssport -:-
18:00UdsatDilbeek - Sint-Jozef L. -:-
18:00UdsatLille - Helchteren -:-
18:00UdsatPunt Larum - Sint-Dymphna -:-
19:00UdsatAlken - Torpedo Hasselt -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: FBiH

17:30TOSK Tesanj - Posusje -:-

BRASILIEN: Serie A

00:00Fortaleza - Athletico-PR 0:2 [ 2.05 | 3.10 | 3.50 ]
00:30Coritiba - Internacional 0:1 [ 4.00 | 3.10 | 2.05 ]
02:00Sport Recife - Ceara 3:2 [ 2.90 | 3.00 | 2.55 ]
16:00UdsatBotafogo RJ - Bahia -:-
21:00UdsatCorinthians - Atletico GO -:-
21:00Flamengo - Atletico-MG -:- [ 1.55 | 4.00 | 5.75 ]
21:00Goias - Sao Paulo -:- [ 4.20 | 3.60 | 1.83 ]
21:00Santos - Bragantino -:- [ 2.30 | 3.25 | 2.87 ]
00:00Gremio - Fluminense -:- [ 1.53 | 3.75 | 6.00 ]
00:45UdsatPalmeiras - Vasco -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Avai - Nautico 3:1 [ 1.95 | 3.20 | 3.80 ]
00:00Cruzeiro - Botafogo SP 2:1 [ 1.50 | 3.60 | 5.75 ]
00:00Vitoria - Sampaio Correa 1:0 [ 1.66 | 3.25 | 4.75 ]
02:00CSA - Guarani 1:0
02:00Ponte Preta - America MG 0:1 [ 2.55 | 3.00 | 2.62 ]
16:00Oeste - Chapecoense-SC -:- [ 3.10 | 3.00 | 2.25 ]

BRASILIEN: Serie C

00:00Manaus - Vila Nova 1:1
21:00Treze - Imperatriz -:-
23:00Jacuipense - Remo -:-

BRASILIEN: Campeonato Catarinense - Play Offs

00:00UdsatChapecoense-SC - Brusque -:-

BULGARIEN: Parva Liga

17:45Botev Plovdiv - Lok. Plovdiv -:- [ 3.20 | 3.10 | 2.10 ]
20:00Slavia Sofia - Cherno More -:- [ 2.00 | 3.10 | 3.40 ]

BULGARIEN: Third League - Sydøst

17:00Rodopa Smolyan - Chernomorets 1919 -:-

BULGARIEN: Third League - Nordøst

17:00UdsatBenkovski Byala - Ludogorets III -:-
17:00Dobrich - Sportist Toshevo -:-
17:00Kubrat - Topolite -:-
17:00Shumen 2007 - Spartak -:-
17:00Ustrem Donchevo - Septemvri Tervel -:-

BULGARIEN: Third League - Nordvest

17:00Drenovets - Botev Vratsa II -:-
17:00Etar II - OFK Levski -:-
17:00Lok. Dryanovo - Parva Atomna -:-
17:00Mezdra - Pavlikeni -:-
17:00Peshtera Galata - Partizan Cerven Brjag -:-
17:00Sevlievo - Tryavna -:-
17:00Spartak Pleven - Bdin Vidin -:-
17:00Vihar Slavyanovo - Svishtov -:-
17:00Yantra Polski Trambesh - Levski Lom -:-

CAMBODJA: C-League

38'Boeung Ket - Sports Academy 1:1
38'Police Commissary - Asia Euro United 2:0
38'Soltilo Angkor - Electricite Du Cambodge 1:1

CANADA: Canadian Premier League

20:00UdsatValour - Cavalry -:-
22:00UdsatEdmonton - Pacific FC -:-

COLOMBIA: Primera A - Clausura

22:00UdsatBucaramanga - Envigado -:-
22:00UdsatChico - Millonarios -:-
22:00UdsatDep. Cali - Atl. Nacional -:-
22:00UdsatInd. Medellin - America De Cali -:-
22:00UdsatJaguares de Cordoba - Pereira -:-
22:00UdsatLa Equidad - Petrolera -:-
22:00UdsatOnce Caldas - Junior -:-
22:00UdsatPasto - Cucuta -:-
22:00UdsatSanta Fe - Patriotas -:-
22:00UdsatTolima - Aguilas -:-

DANMARK: Gjensidige Kvindeliga

14:00HB Køge K - AaB K -:-

ECUADOR: Liga Pro - Anden etape

21:00UdsatAucas - Tecnico U. -:-
21:00UdsatBarcelona SC - Delfin -:-
21:00UdsatDep. Cuenca - LDU Portoviejo -:-
21:00UdsatEl Nacional - Mushuc Runa -:-
21:00UdsatGuayaquil City - Emelec -:-
21:00UdsatInd. del Valle - LDU Quito -:-
21:00UdsatMacara - Olmedo -:-
21:00UdsatOrense - U. Catolica -:-

ECUADOR: Serie B

22:00UdsatInd. Juniors - Gualaceo -:-
22:00UdsatManta - Atl. Porteno -:-
22:00UdsatNueve de Octubre - Chacaritas -:-
22:00UdsatSanta Rita - Fuerza A. -:-
22:00UdsatSanto Domingo - America de Quito -:-

EGYPTEN: Premier League

17:00Misr Elmaqasah - Aswan SC -:- [ 2.10 | 2.87 | 3.40 ]
20:00Al Ahly - Enppi -:- [ 1.28 | 4.33 | 10.00 ]

ESTLAND: Meistriliiga

12:00Paide - Tallinna Kalev -:-
15:00Kalju - Narva -:-
18:00Tammeka - Levadia -:-

FINLAND: Veikkausliiga

16:00Rovaniemi - Mariehamn -:- [ 3.10 | 3.20 | 2.30 ]
17:30Inter Turku - Haka -:- [ 1.53 | 4.20 | 6.50 ]
17:30KuPS - HJK -:- [ 2.90 | 3.40 | 2.37 ]
17:30Lahti - FC Ilves -:- [ 3.10 | 3.20 | 2.30 ]

FINLAND: Ykkonen

16:00VPS - AC Kajaani -:- [ 2.37 | 3.50 | 2.75 ]
17:30KPV - Jaro -:- [ 1.80 | 3.50 | 3.80 ]

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

17:30AflystKeski-Uusimaa - MiPK -:-
17:30AflystKultsu - Viikingit -:-
17:30MiPK - Lahden Reipas -:- [ 2.25 | 4.00 | 2.55 ]
17:30Viikingit - Kiffen -:- [ 4.20 | 3.80 | 1.66 ]

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

17:30AflystJazz Pori - GrIFK -:-
17:30AflystKlubi 04 - SalPa -:-
17:30AflystP-Iirot Rauma - HJS Akatemia -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

12:00KuFu-98 - Vaajakoski -:- [ 2.15 | 4.20 | 2.62 ]

FRANKRIG: Coupe de France Kvinder

21:00Lyon K - Paris SG K -:-

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

15:30Chikhura - Dinamo Batumi -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

22:00UdsatCoban Imperial - Antigua -:-
22:00UdsatComunicaciones - Guastatoya -:-
22:00UdsatIztapa - Xelaju -:-
22:00UdsatSanarate - Municipal -:-

INDONESIEN: Liga 1

10:30UdsatPusamania Borneo - Arema -:-
13:30UdsatPersib - Persita -:-

INDONESIEN: Liga 2

10:30UdsatBadak Lampung - PSMS Medan -:-
10:30UdsatMuba United - PSKC Cimahi -:-
10:30UdsatPersekat Tegal - Tiga Naga -:-
10:30UdsatPerserang Serang - PSPS Riau -:-
10:30UdsatPSIM Yogyakarta - Padang -:-
10:30UdsatSriwijaya - Cilegon United -:-

IRLAND: Premier Division

18:00Derry City - Shamrock Rovers -:- [ 5.50 | 3.60 | 1.57 ]

ISLAND: Pepsideild

19:00UdsatVikingur Reykjavik - Akureyri -:- [ 1.53 | 4.50 | 5.00 ]
21:15UdsatAkranes - Hafnarfjordur -:- [ 3.30 | 3.75 | 2.00 ]
21:15UdsatKopavogur - KR Reykjavik -:- [ 5.25 | 4.33 | 1.53 ]
21:15UdsatStjarnan - Fjolnir -:- [ 1.36 | 5.00 | 7.00 ]
21:15UdsatValur - Grotta -:- [ 1.20 | 6.50 | 9.00 ]

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00UdsatVestri - Magni -:-

ISRAEL: Toto Cup

19:00H. Haifa - Sakhnin -:- [ 1.95 | 3.30 | 3.20 ]
20:00Kiryat Shmona - M. Haifa -:- [ 4.33 | 3.75 | 1.61 ]

ITALIEN: Serie B - Play Offs

21:00Frosinone - Pordenone -:- [ 1.80 | 3.40 | 4.75 ]

JAPAN: J1 League

11:00Hiroshima - Shonan -:- [ 1.45 | 4.50 | 6.50 ]
12:00C-Osaka - Tokyo -:- [ 2.15 | 3.40 | 3.25 ]

JAPAN: J2 League

12:00Kusatsu - Kitakyushu -:- [ 4.00 | 3.50 | 1.85 ]
12:00Machida - Chiba -:- [ 2.37 | 3.00 | 3.30 ]

JAPAN: J3 League

06:00Vanraure - Tottori 1:0
08:00Fukushima Utd - Kamatamare 4:1
09:00Imabari - Fujieda MYFC 1:1
11:00Blaublitz - Kumamoto -:-
8'G-Osaka U23 - Azul Claro Numazu 0:0
8'Nagano - Kagoshima Utd 0:0

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

08:00Vegalta Sendai K - Inac Kobe Leonesa K 2:2
51'Urawa K - C-Osaka K 0:1
8'Beleza K - Albirex Niigata K 0:0

JORDAN: Premier League

17:00Al Ahli - Shabab Al Ordon -:- [ 4.00 | 3.60 | 1.75 ]
19:30Maan - Al Wehdat -:- [ 9.50 | 5.00 | 1.25 ]

KAZAKHSTAN: Premier League

15:00UdsatFC Astana - Zhetysu -:-
15:00UdsatKyzylzhar - Shakhtar K. -:-
15:00UdsatKyzylzhar - Kaisar -:-
15:00UdsatOkzhetpes - K. Almaty -:-
15:00UdsatShakhtar K. - Kaspij Aktau -:-
15:00UdsatTaraz - Tobol -:-

KINA: Super League

12:00Guangzhou Evergrande - Shandong Luneng -:- [ 1.61 | 4.50 | 4.50 ]
14:00Guangzhou R&F - Jiangsu Suning -:- [ 5.50 | 4.00 | 1.57 ]

KIRGISISTAN: Premier Liga

14:00UdsatKaganat - Ilbirs -:-

LAOS: Lao League

8'Young Elephant - Vientiane 1:0

LETLAND: 1. Liga

15:00Alberts JDFS - Lokomotiv Daugavpils -:-

LETLAND: Latvian Cup

15:00Lielupe - Priekuli -:-
17:00Kauguri-PBLC - Aliance -:-
17:00Marupe - Albatroz -:-
17:00Salaspils FC - Fk Jurnieks Riga -:-
18:00Gauja - Bebri -:-

LITAUEN: I Lyga

13:00BFA Vilnius - Riteriai 2 -:-

MAROKKO: Botola 2

18:00Chabab Atlas Khenifra - Maghreb Fez -:-
18:00Chabab Benguerir - Chabab Mohammedia -:-
18:00Dcheira - TAS Casablanca -:-
18:00Fes - Salmi -:-
18:00Kenitra - Chabab Rif Hoceima -:-
18:00Khemisset - Marrakech -:-
18:00RAC Casablanca - Widad Temara -:-
18:00Sale - Sidi Kacem -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

02:00Cruz Azul - Leon 2:0 [ 2.10 | 3.60 | 3.25 ]
02:06Monterrey - Santos Laguna 2:2 [ 1.72 | 3.75 | 4.50 ]
04:00Guadalajara - Puebla 0:1 [ 2.00 | 3.40 | 3.75 ]
19:00U.N.A.M. - Juarez -:- [ 1.83 | 3.80 | 3.80 ]

MONGOLIET: Premier League

13:30Khaan Khuns-Erchim - Falcons -:-

MYANMAR: National League

11:00UdsatAyeyawady - Ispe FC -:-
11:00UdsatYangon Utd - Southern Myanmar -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

01:00Real Madriz - Diriangen 1:1
04:00CD Junior - Jalapa 1:0
04:00Juventus Managua - Ferretti 1:3
23:00Chinandega - Esteli -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

01:00CD Junior U20 - Jalapa U20 0:3 [ 2.60 | 4.00 | 2.10 ]
01:00Juventus Managua U20 - Ferretti U20 3:1 [ 2.20 | 4.00 | 2.45 ]
20:00Chinandega U20 - Esteli U20 -:- [ 13.00 | 9.00 | 1.10 ]
22:00Ocotal U20 - Managua FC U20 -:- [ 7.00 | 6.00 | 1.25 ]

NORDMAKEDONIEN: 1. MFL

17:30Belasica - Sileks -:-
17:30Makedonija GP - Rabotnicki -:-
17:30Pelister - Akademija Pandev -:-
17:30Renova - Struga Trim & Lum -:-
17:30Shkupi - Shkendija -:-

NORGE: Eliteserien

18:00UdsatKristiansund - Rosenborg -:-
18:00Kristiansund - Start -:- [ 1.55 | 4.00 | 6.00 ]
18:00Mjondalen - Haugesund -:- [ 3.00 | 3.20 | 2.40 ]
18:00Stabaek - Odds BK -:- [ 3.00 | 3.20 | 2.40 ]
18:00Strömsgodset - Sandefjord -:- [ 1.72 | 3.75 | 4.50 ]
18:00UdsatViking - Haugesund -:-
18:00Aalesund - Viking -:- [ 3.80 | 3.60 | 1.90 ]
20:30Rosenborg - Sarpsborg 08 -:- [ 1.90 | 3.40 | 4.00 ]

NORGE: Division 2 - Gruppe 1

13:00Brattvag - Moss -:- [ 1.50 | 4.20 | 5.25 ]
16:30Vålerenga 2 - Tromsdalen -:- [ 3.40 | 4.00 | 1.72 ]

NORGE: Division 2 - Gruppe 2

15:00AflystLevanger - Egersunds -:-
15:00AflystNardo - Arendal -:-
16:00Asker - Notodden -:- [ 1.66 | 4.20 | 4.00 ]

NORGE: Division 3 - Gruppe 2

15:00UdsatFredrikstad 2 - Orn -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 4

13:00UdsatStord - Fjora -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

13:00AflystMjolner - Rana -:-
15:00UdsatMelbo - Lokomotiv Oslo -:-
15:00AflystMelbo - Lokomotiv Oslo -:-
16:00UdsatSkeid 2 - Ullern -:-

NORGE: Toppserien Kvinder

16:00LSK Kvinner K - Arna-Bjørnar K -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:30Libertad - 12 de Octubre 1:1 [ 1.36 | 4.50 | 7.00 ]
22:00Sol De America - River Plate -:- [ 2.25 | 3.25 | 2.90 ]
00:30San Lorenzo - Guarani -:- [ 4.33 | 3.40 | 1.75 ]

PERU: Liga 1 - Apertura

01:00UdsatSport Boys - Sporting Cristal -:- [ 4.75 | 4.20 | 1.50 ]
18:00UdsatCienciano - Grau -:- [ 1.83 | 3.50 | 3.60 ]
20:15UdsatAlianza Huanuco - Carlos Mannucci -:- [ 1.95 | 3.40 | 3.30 ]
22:30UdsatCesar Vallejo - Melgar -:- [ 2.62 | 3.30 | 2.37 ]

PERU: Liga 1 - Clausura

22:00UdsatAD Cantolao - Carlos Mannucci -:-
22:00UdsatA. Lima - Ayacucho -:-
22:00UdsatCajamarca - Binacional -:-
22:00UdsatCarlos Stein - Dep. Municipal -:-
22:00UdsatCesar Vallejo - U. de Deportes -:-
22:00UdsatCienciano - Alianza Huanuco -:-
22:00UdsatHuancayo - Sporting Cristal -:-
22:00UdsatMelgar - Cusco -:-
22:00UdsatSport Boys - Grau -:-
22:00UdsatU. San Martin - Llacuabamba -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

11:00UdsatT. Mazowiecki - Sokol Aleksandrow L. -:-
11:15Pelikan - Bron Radom -:-
16:00W. Mazowieckie - Huragan Morag -:-
17:00Radomsko - Legia II -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II

15:00Stezyca - Swit Skolwin -:-
17:00Unia Janikowo - Sroda -:-

POLEN: Polish Cup

16:30Skra - S. Wola -:- [ 2.15 | 3.40 | 3.00 ]

POLEN: Super Cup

20:00AflystLegia - Cracovia -:- [ 1.66 | 3.75 | 5.00 ]

POLEN: Ekstraliga Kvinder

12:15ROW Rybnik K - Slask K -:-
16:00Biedrzychowice K - Leczna K -:-
18:00Gdansk K - Bydgoszcz K -:-

QATAR: Division 2

18:15Al Markhiya - Shamal -:-
18:15Al Mesaimeer - Al-Kharitiyath -:-

RÉUNION: Regionale 1

13:30Bretagne - St Marienne -:-
13:30Marsouins - Capricorne -:-
13:30Saint-Pauloise - Piton -:-
13:30Saint-Pierroise - Jeanne d'Arc -:-
13:30SDEFA - Excelsior -:-
13:30Tamponnaise - Saint-Denis -:-
13:30Trois Bassins - St. Louis -:-

RUMÆNIEN: Liga 1 - Nedrykningsgruppe

19:30Chindia Targoviste - Mioveni -:- [ 1.72 | 3.50 | 4.00 ]

RUSLAND: Premier League

16:00Ufa - Krasnodar -:- [ 4.20 | 3.30 | 1.90 ]
18:00Arsenal Tula - Akhmat Grozny -:- [ 2.55 | 3.20 | 2.80 ]
19:00Sp. Moskva - Sochi -:- [ 1.72 | 3.60 | 4.50 ]

RUSLAND: PFL - Gruppe 1

15:00Mashuk - FK Makhachkala -:-
15:30Legion Dynamo - Chernomorets -:-
16:00Maykop - Anzhi -:-
16:00Tuapse - Kuban -:-
17:00SKA Rostov - Nalchik -:-
18:00Forte Taganrog - Dynamo Stavropol -:-
18:00Kholding - Yessentuki -:-
18:00Krasnodar 3 - Biolog -:-

RUSLAND: PFL - Gruppe 2

13:00Leningradets - Rodina Moscow -:-
13:00Zenit 2 - Smolensk -:-
15:00Olimp-Dolgoprudny - Chita -:-
16:00Lokomotiv-Kazanka - Kolomna -:-
16:00Tver - Zenit Irkutsk -:-
17:00Murom - Znamya Truda -:-

RUSLAND: PFL - Gruppe 3

15:00FK Strogino Moscow - Znamya Noginsk -:-
15:00Khimik-Arsenal - Saratov -:-
16:00Krasnyy SGAFKST - Kaluga -:-
16:00Kvant - Vidnoe -:-
16:00M. Lipetsk - F. Voronezh 2 -:-
16:00Salyut-Belgorod - Saturn Ramenskoye -:-
17:00Ryazan - Kursk -:-

RUSLAND: PFL - Gruppe 4

13:00Lada Togliatti - Zvezda Perm -:-
13:00Orenburg 2 - FK Novosibirsk -:-
15:00Nosta - Dynamo Barnaul -:-
16:00Kamaz - Samara 2 -:-
16:00Ulyanovsk - Ural 2 -:-
16:00Volna Nizhegorodskaya - Chelyabinsk -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

18:00Al-Ettifaq - Al Feiha -:-
18:15Damac - Al-Faysaly -:-
18:30Al Wehda - Al-Raed -:-
20:00Al-Ittihad FC - Al Ahli SC -:-

SCHWEIZ: Swiss Cup

16:00Young Boys - Sion -:- [ 1.28 | 5.25 | 8.50 ]

SERBIEN: Super Liga

18:30Macva - Røde Stjerne -:- [ 11.00 | 6.00 | 1.16 ]
19:00Mladost - Indjija -:- [ 1.72 | 3.50 | 4.00 ]
19:00Napredak - Radnik -:- [ 2.00 | 3.25 | 3.25 ]
19:00Radnicki Nis - Novi Pazar -:- [ 1.22 | 5.00 | 10.00 ]
19:00Sp. Subotica - Metalac -:- [ 1.25 | 5.00 | 9.00 ]
19:00TSC Backa Topola - Zlatibor Cajetina -:- [ 1.16 | 6.00 | 11.00 ]
20:30Cukaricki - Rad -:- [ 1.16 | 6.00 | 11.00 ]
20:30FK Vozdovac - Vojvodina -:- [ 3.50 | 3.30 | 1.90 ]
20:30Partizan - Javor -:- [ 1.08 | 9.00 | 17.00 ]
20:30Proleter - Backa -:- [ 1.72 | 3.40 | 4.20 ]

SKOTLAND: Premiership

16:00Rangers - St. Mirren -:- [ 1.16 | 7.50 | 15.00 ]
17:30Kilmarnock - Celtic -:- [ 12.00 | 6.00 | 1.22 ]

SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder

15:00AflystForfar Farmington K - Celtic K -:-
15:00AflystGlasgow City K - Spartans K -:-
15:00AflystHibernian K - Hearts K -:-
15:00AflystMotherwell K - Rangers K -:-

SLOVAKIET: Fortuna liga

18:00Dun. Streda - Sered -:- [ 1.33 | 4.75 | 8.50 ]

SLOVAKIET: 2. liga

38'Petrzalka - Podbrezova 0:2
38'Samorin - Poprad 1:0
17:00S. Bratislava B - Skalica -:-

SLOVAKIET: Divison C Vest

17:00Belusa - Imel -:-
17:00Crystal - Nitra B -:-
17:00Galanta - Malzenice -:-
17:00Marcelova - Sala -:-
17:00Velke Ludince - FC Zlate Moravce B -:-

SLOVAKIET: Divison C Øst

10:30Slavia TU Kosice - Spisske Podhradie -:-
16:30Plavnica - B. Nova Ves -:-
16:30Snina - 1.FK Svidnik -:-
16:30Stropkov - Krompachy -:-

SLOVAKIET: Divison C Central

17:00Kovacova - Jednota Banova -:-
17:00Krasno - MSK Martin -:-
17:00L. Hradok - Oravske Vesele -:-
17:00Novohrad Lucenec - Filakovo -:-
17:00Rakytovce - Lip. Stiavnica -:-
17:00Zarnovica - Kalinovo -:-

SLOVAKIET: Divison C Bratislava

17:30Ivanka pri Dunaji - D. Luzna -:-
17:30Kalinkovo - Rusovce -:-
17:30Malacky - Slovan Most -:-
17:30Rovinka - Bernolakovo -:-

SVERIGE: Allsvenskan

14:30Falkenbergs - Malmö FF -:- [ 9.00 | 4.75 | 1.33 ]
14:30Hacken - Kalmar -:- [ 1.55 | 4.00 | 5.75 ]
14:30Örebro - Göteborg -:- [ 3.50 | 3.50 | 2.00 ]
17:30Djurgårdens IF - Hammarby -:- [ 2.05 | 3.60 | 3.30 ]
17:30Mjallby - AIK Stockholm -:- [ 3.00 | 3.10 | 2.45 ]
17:30Östersunds - Elfsborg -:- [ 4.75 | 3.75 | 1.72 ]

SVERIGE: SuperEttan

14:30Orgryte - Trelleborgs -:- [ 2.15 | 3.40 | 3.25 ]

SVERIGE: Division 1 - Nord

15:30IFK Lulea - Sandvikens -:- [ 2.50 | 4.00 | 2.40 ]
15:30Team TG FF - Vasalunds IF -:- [ 6.50 | 4.00 | 1.40 ]

SVERIGE: Division 1 - Syd

16:00Linkoping City - Landskrona -:- [ 1.95 | 3.25 | 3.60 ]

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Karlbergs - SK -:- [ 1.40 | 4.50 | 6.00 ]

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

13:00Rosengard - Eslovs -:- [ 1.44 | 4.50 | 5.25 ]

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

16:00Vanersborgs IF - Carlstad -:- [ 1.83 | 4.00 | 3.10 ]

SVERIGE: Elitettan Kvinder

14:00Alvsjo K - Moron K -:-
15:00Bollstanas K - Sunnanå K -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:30Real Kings - Cape Umoya United -:-
15:30Richards Bay - TS Sporting -:-

SYDKOREA: K League 1

12:00Incheon - Seongnam -:- [ 3.40 | 3.30 | 2.10 ]
12:00Sangju Sangmu - Busan -:- [ 2.20 | 3.50 | 3.10 ]

SYDKOREA: K League 2

8'Jeonnam - Seoul E. 0:0 [ 2.75 | 3.25 | 2.55 ]
12:00Bucheon - Suwon City -:- [ 4.00 | 3.40 | 1.90 ]

TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga

14:00CSKA Pomir Dushanbe - Istaravshan -:- [ 1.50 | 4.00 | 5.00 ]
14:00Khatlon - Regar-TadAZ -:- [ 2.00 | 3.25 | 3.25 ]

TAIWAN: Premier League

PauseHang Yuen - Taipower 0:0
PauseMing Chuan University - Taichung 0:0
50'NTUS - Red Lions 0:0
50'Taipei Tatung - Taiwan Steel 2:1

THAILAND: Thai League 1

13:00UdsatMuangthong - Port MTI FC -:-
13:00UdsatNakhon Ratchasima - Samut Prakan City -:-
14:00UdsatBuriram - Chiangrai -:-
14:00UdsatPolice Tero - Sukhothai -:-

THAILAND: Thai League 2

13:00UdsatCustoms Utd - Khonkaen Utd. -:-
13:00UdsatNong Bua Pitchaya - Samut Sakhon -:-
14:00UdsatChiangmai Utd - Uthai Thani -:-
14:00UdsatRanong - Udon Thani -:-

TJEKKIET: MSFL

PauseOstrava B - Znojmo 0:1
45+'Unicov - Velke Mezirici 0:1
38'Zlin B - Slovacko B 1:0

TJEKKIET: Division D

17:00Havlickuv Brod - Slavoj Polna -:-
17:00Lanzhot - Hodonin -:-
17:00Velka Bites - Tasovice -:-
17:00Zdirec n. D. - Humpolec -:-

TJEKKIET: Division E

PauseSlavicin - Valasske Mezirici 2:0
17:00Sumperk - Vsetin -:-
17:00Vsechovice - Brumov -:-

TJEKKIET: Division F

45+'Karvina B - Bohumin 1:0
38'Trinec B - Polanka nad Odrou 0:1
17:00Bruntal - Frydlant n. O. -:-

TJEKKIET: Prazsky prebor

17:00Zizkov B - Kolovraty -:-

TJEKKIET: Pardubicky KP

17:00Lanskroun - Ceska Trebova -:-
17:00Rohovladova Bela - Prosec -:-
17:00Svitavy - Luze -:-

TJEKKIET: Vysocina KP

Afventer
opdateringer
Sapeli Polna - Sebkovice 0:0
16:30HFK Trebic - Okrisky -:-
16:30Ledec nad Sazavou - Chotebor -:-
16:30Namest n. Oslavou - Zirovnice -:-
16:30Nova Ves - Pelhrimov -:-
16:30Sperice - Pribyslav -:-

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

38'Sparta Brno - Rousinov 1:0

TJEKKIET: Olomoucky KP

17:00Lutin - Dolany -:-
17:00Velke Losiny - Kralice na Hane -:-

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

17:00Krnov - Haj ve Slezsku -:-
17:00Pusta Polom - Lok.Petrovice -:-
17:00TJ Bystrice - Moravan Oldrisov -:-

TUNESIEN: Ligue Professionnelle 1

18:00Etoile Sahel - US Tataouine -:-
18:00Sfaxien - Bizertin -:-
20:00Club Africain - Metlaoui -:-

UNGARN: Merkantil Bank Liga

17:30Debreceni EAC - Dorogi -:-
17:30Soroksar - Nyiregyhaza -:-
17:45Siofok - Debrecen -:-
19:00Ajka - Bekescsaba -:-
19:00Gyirmot - Haladas -:-
19:00Kaposvar - Kazincbarcika -:-
19:00Szeged - Szentlorinc -:-
19:00Szolnoki - Budaorsi -:-
19:00Vasas - Csakvari -:-

UNGARN: NB III - Øst

17:30BVSC-Zuglo - Mezokovesd II -:-
17:30DVTK II - Tiszaujvaros -:-
17:30Eger SE - Debrecen II -:-
17:30Fuzesgyarmati SK - Cegledi -:-
17:30Gyongyosi - Kisvarda II -:-
17:30Hatvan - Duna Aszfalt -:-
17:30Jaszberenyi - Sajobabony -:-
17:30Putnok VSE - Tiszafuredi -:-
17:30Senyo Carnifex - SBTC -:-
17:30Tallya - Balassagyarmat -:-

UNGARN: NB III - Central

11:00Paks II - Ferencvaros II -:-
11:00Ujpest II - Kozarmisleny -:-
17:30Dunaujvaros PASE - ESMTK Budapest -:-
17:30FC Dabas - Dabas-Gyon -:-
17:30Ivancsa - Vac -:-
17:30Majosi - Taksony -:-
17:30Monori - Korosladany MSK -:-
17:30Rakosmenti KSK - Hodmezovasarhely FC -:-
17:30Szegedi - Szekszardi -:-
19:00Kecskemeti - Honved II -:-

UNGARN: NB III - Vest

11:00MOL Fehervar II - Puskas Academy II -:-
16:30Menfocsanak - Tatabanya -:-
17:30Komaromi VSE - Erdi -:-
17:30Lipot - Gardony Varosi -:-
17:30Mosonmagyarovari TE - Balatonfuredi -:-
17:30Nagyatadi - Bicskei -:-
17:30Nagykanizsa FC - Veszprem -:-
17:30Szabadkikoto - SC Sopron -:-
17:30Zalaegerszegi II - Elore -:-
19:00Papai Perutz - III. Keruleti TVE -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

01:00Fenix - Progreso 1:1 [ 2.62 | 3.25 | 2.45 ]
01:00Maldonado - Cerro Largo 1:1 [ 3.75 | 3.40 | 1.90 ]
16:15Boston River - Wanderers -:- [ 2.37 | 3.20 | 2.70 ]
20:00Nacional - Penarol -:- [ 2.50 | 3.00 | 2.75 ]

USA: USL Championship

23:00Memphis - North Carolina 0:1
01:00AflystCharlotte Independ. - Atlanta United 2 -:-
01:00Charlotte Independ. - Charleston 1:1
01:00Pittsburgh - New York Red Bulls 2 4:1
01:30Birmingham - Atlanta United 2 1:0
02:00AflystFC Tulsa - Reno -:-
02:00Louisville City - Indy Eleven 1:1
02:00Oklahoma City Energy - San Antonio 0:3
02:00Saint Louis FC - FC Tulsa 0:2
02:00AflystSporting Kansas City 2 - Philadelphia 2 -:-
02:30AflystMemphis - Hartford Athletic -:-
03:00Austin Bold - Rio Grande 4:1
03:30AflystEl Paso - Phoenix Rising -:-
03:30El Paso - Colorado Springs 4:2
04:00AflystLA Galaxy 2 - Tacoma Defiance -:-
04:00Portland 2 - Sacramento Republic 0:1
04:00AflystSan Diego Loyal - Oklahoma City Energy -:-
04:30UdsatLas Vegas Lights - San Diego Loyal -:-
04:30Phoenix Rising - New Mexico 5:2
04:30Reno - Tacoma Defiance 2:1
05:00AflystSacramento Republic - Austin Bold -:-

USA: USL League One

00:30Richmond Kickers - Forward Madison 1:0
02:00Tormenta - Fort Lauderdale 1:2
03:00North Texas - Chattanooga Red Wolves 2:2
04:30Tucson - Union Omaha 1:2

USA: NISA - Efterår

01:00Michigan Stars - Chattanooga 2:1

USA: NWSL Kvinder

01:00AflystUtah Royals K - Reign K -:-
01:00AflystWashington K - North Carolina Courage K -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

11:00Emmelshausen (Ger) - Andernach (Ger) -:-
8'Ennepetal (Ger) - Cronenberger (Ger) 0:0 [ 1.44 | 4.75 | 4.75 ]
8'Plzen B (Cze) - Pardubice B (Cze) 0:0 [ 1.44 | 4.75 | 4.75 ]
11:00Rotenburger (Ger) - Aumund-Vegesack (Ger) -:- [ 2.70 | 4.50 | 1.61 ]
8'Wuppertaler (Ger) - Hilden (Ger) 0:0 [ 1.44 | 4.75 | 5.25 ]
12:15Dordrecht (Ned) - Breda (Ned) -:- [ 5.00 | 4.50 | 1.45 ]
13:00Brandenburger (Ger) - Turkiyemspor (Ger) -:-
13:00Bremen (Ger) - Braunschweig (Ger) -:- [ 1.57 | 4.20 | 4.50 ]
14:00KF Gostivar (Mkd) - Bregalnica (Mkd) -:-
14:00Uerdingen (Ger) - PSV (Ned) -:-
14:30Feyenoord (Ned) - Sparta Rotterdam (Ned) -:- [ 1.44 | 4.20 | 5.75 ]
14:30Graafschap (Ned) - FC Volendam (Ned) -:- [ 1.80 | 4.00 | 3.30 ]
15:00FC Viktoria 08 (Ger) - Wegberg-Beeck (Ger) -:-
15:00Hammer SpVgg. (Ger) - Munster (Ger) -:-
15:00Kray (Ger) - Arminia Klosterhardt (Ger) -:-
15:00Niederwenigern (Ger) - Westfalia Herne (Ger) -:- [ 2.40 | 4.33 | 2.20 ]
15:30Drochtersen/Assel (Ger) - BSV Rehden (Ger) -:-
15:30SSVg Velbert (Ger) - Frechen (Ger) -:- [ 1.70 | 4.20 | 3.60 ]
16:00Bergisch Gladbach (Ger) - Freialdenhoven (Ger) -:- [ 1.50 | 4.75 | 4.50 ]
16:00Delmenhorst (Ger) - Bremer (Ger) -:- [ 1.40 | 4.50 | 5.50 ]
16:00TSG 1846 Bretzenheim (Ger) - Walluf (Ger) -:-
16:00Westerlo (Bel) - Roda (Ned) -:-
16:45Heracles (Ned) - Zwolle (Ned) -:- [ 2.10 | 3.60 | 2.75 ]
17:00Teteks (Mkd) - Vardari Forino (Mkd) -:-
17:30Ferencvaros (Hun) - Sparta Prag (Cze) -:- [ 3.25 | 3.50 | 1.90 ]
18:00Sturm Graz (Am) (Aut) - Liezen (Aut) -:-
19:00Qrendi (Mlt) - Marsaxlokk (Mlt) -:-
19:00Schalke (Ger) - Osnabruck (Ger) -:-
20:00Nimes (Fra) - Marseille (Fra) -:- [ 3.75 | 3.40 | 1.80 ]
21:00St. George's FC (Mlt) - San Gwann (Mlt) -:-

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

13:00Borussia Bocholt K (Ger) - Duisburg K (Ger) -:-
13:00Eintracht Frankfurt K (Ger) - Hoffenheim K (Ger) -:-
14:00Meppen K (Ger) - Bielefeld K (Ger) -:-
14:00Sand K (Ger) - Freiburg 2 K (Ger) -:-
17:00Reims K (Fra) - Paris FC K (Fra) -:-
17:00Soyaux K (Fra) - Brest K (Fra) -:-

ZAMBIA: Super League

15:00Forest Rangers - Zanaco -:-
15:00AflystGreen Buffaloes FC - Forest Rangers -:-
15:00AflystKansanshi - Kabwe Youth Academy -:-
15:00AflystLusaka Dynamos - Nkwazi -:-
15:00AflystMufulira - Buildcon -:-
15:00AflystPower Dynamos - Zanaco -:-
15:00AflystRed Arrows - Green Eagles -:-
15:00AflystZesco Utd - Nkana -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Vorarlberg

38'Rotenberg - Bregenz 0:0
16:00Rothis - RW Rankweil -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.