Fodbold » I dag » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: Oddset Pokalen
16:30FC Nordsjælland - AGF -:-19:00Silkeborg IF - FC Fredericia -:-
FRANKRIG: Ligue 1
21:00Lille - Lens -:-SPANIEN: LaLiga
21:00Cadiz - Granada -:-AFRIKA: CAF Champions League - Play Offs
19:00Simba - Al Ahly -:-ALBANIEN: Super League
52'Egnatia - Kukesi 1:019:00Tirana - Teuta -:-
19:00Vllaznia - Erzeni -:-
ALGERIET: Algeria Cup
22:00Annaba - Constantine -:-22:00Belouizdad - Olympique Akbou -:-
22:00Biskra - Oran -:-
22:00Mostaganem - Hussein Dey -:-
ANGOLA: Girabola
50'CD Lunda Sul - Bravos do Maquis 1:0ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
00:00Rosario - Barracas Central 1:201:00Instituto - Argentinos Jrs 1:2
22:00Defensa y Justicia - Estudiantes -:-
22:00Tigre - Belgrano -:-
00:30Huracan - River Plate -:-
ARGENTINA: Primera Nacional
19:00Guillermo Brown - Talleres (R.E) -:-23:05Agropecuario - Quilmes -:-
ARGENTINA: Torneo Federal
01:30San Martin Mendoza - Juventud U.U. 0:022:00Sportivo Estudiantes - Biblioteca Atenas -:-
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
19:00Nautico Hacoaj - Social Atletico Television -:-19:30Deportivo Camioneros - Belgrano Zarate -:-
ARGENTINA: Primera A Kvinder - Apertura
00:00Belgrano K - Gimnasia L.P. K 2:0PauseSan Lorenzo K - Independiente K 0:1
19:00Boca Juniors K - Platense K -:-
ARMENIEN: First League
AfventeropdateringerFC Gandzasar - Lernayin Artsakh 0:0
12:00Nikarm - Ararat 2 2:4
ASERBAJDSJAN: Premier League
13:30Gabala - Neftci Baku 0:116:00ForsinketKapaz - Qarabag -:-
ASERBAJDSJAN: I Liqa
12:00Zaqatala - Moik Baku 0:113:00Imisli FK - Shamakhi 0:0
AUSTRALIEN: A-League
09:45Adelaide United - Western United 4:1AUSTRALIEN: A-League Kvinder
07:00Adelaide K - Newcastle K 0:8BANGLADESH: Premier League
10:15Chittagong Abahani - Bangladesh Police 0:110:15Mohammedan - Fortis 4:0
10:15Sheikh Jamal - Sheikh Russel 1:1
BELARUS: Vysshaya Liga
51'Dnepr Mogilev - Arsenal Dzyarzhynsk 0:017:00Dynamo Brest - Smorgon -:-
BELGIEN: Jupiler League - Conference League Gruppe
20:45Gent - St. Liege -:-BELGIEN: Challenger Pro League
20:00Beerschot VA - Genk U23 -:-20:00Club Brügge U23 - Dender -:-
BELGIEN: Pro League U21
20:00St. Truiden U21 - RFC Liege U21 -:-BELGIEN: Super League Kvinder - Tabernes slutrunde
20:30Femina Woluwe K - Waregem K -:-BELGIEN: Super League Kvinder - Vindernes slutrunde
20:30Genk K - RSC Anderlecht K -:-BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
01:00Blooming - Aurora 1:000:00UdsatSanta Cruz - The Strongest -:-
BOSNIEN-HERCEGOVINA: WWIN Liga BiH
14:00Igman K. - Sloga Doboj 2:010'Tuzla City - Sarajevo 0:0
20:00Zeljeznicar - Velez Mostar -:-
BOTSWANA: Premier League
52'Masitoaka - Orapa United 0:0PauseNico United - Jwaneng Galaxy 1:0
46'Tafic FC - Holy Ghost 1:0
BRASILIEN: Amapaense
00:00Sao Paulo AP - Trem 1:3BRASILIEN: Amazonense - Second stage - Play Offs
00:00Amazonas - Parintins -:-00:00Manaus - Sao Raimundo AM -:-
BRASILIEN: Mineiro - 5.-8. pladser
00:30Athletic Club - Pouso Alegre 3:0BRASILIEN: Paraense - Play Offs
00:00Tuna Luso - Remo 1:2BRASILIEN: Paulista - Play Offs
01:35Palmeiras - Novorizontino 1:0BRASILIEN: Copa Rio U20
19:00Vasco U20 - Madureira U20 -:-BRASILIEN: Catarinense U20
19:00Hercilio Luz U20 - Avai U20 -:-BRASILIEN: Paranaense U20 - Første etape
19:00Operario U20 - Prudentopolis U20 -:-19:30Cianorte U20 - Arapongas U20 -:-
19:30Hope Internacional U20 - Athletico-PR U20 -:-
19:30Parana S.T.C. U20 - AA Iguacu U20 -:-
BRASILIEN: Brasileiro Kvinder
20:00Ferroviaria K - Cruzeiro K -:-22:00Atletico-MG K - Flamengo K -:-
23:00Fluminense K - Sao Paulo K -:-
23:00Santos K - Bragantino K -:-
BULGARIEN: Parva Liga
13:00Pirin Blagoevgrad - Etar 2:140'Arda - Krumovgrad 1:1
18:00Levski - Slavia Sofia -:-
CAMEROUN: Elite Two - Mesterskabet - Slutspil
13:30Dragon de Yaounde - Eding Sport 1:240'Tonnerre - Aigle Moungo 0:0
CHAD: Premiere Division - LPFN
15:45Foullah Edifice - Aiglons -:-CHILE: Primera División
00:30O'Higgins - Deportes Iquique 0:300:30Cobresal - Palestino -:-
CHILE: Primera B
22:00San Felipe - Limache -:-CHILE: Segunda Division
23:00Arturo Fernandez Vial - Trasandino 4:0COLOMBIA: Primera A - Apertura
23:00Alianza - Tolima -:-CONGO: Ligue 1
49'CARA Brazzaville - Cheminots 0:054'Leopard - AS BNG 1:1
15:00V. Club Mokanda - Kondzo -:-
18:00Juk - Nathalys -:-
CYPERN: Cyta Championship - Nedrykningsgruppe
18:00Apollon - Zakakiou -:-18:00Doxa - Othellos Athienou -:-
DANMARK: Gjensidige Kvindeliga - Mesterskabet - Slutspil
53'HB Køge K - Kolding IF K 0:1DANMARK: Gjensidige Kvindeliga - Nedrykningsgruppe
14:00B93 K - AaB K 1:0DJIBOUTI: Division 1
19:00ASC Hayab - Garde-Cotes -:-21:00Port - CF GR/SIAF -:-
ECUADOR: Liga Pro - Første etape
01:00LDU Quito - Imbabura 5:0ENGLAND: Championship
13:30Bristol City - Leicester 1:014:00Millwall - West Brom 1:1
10'Cardiff - Sunderland 0:0
10'Huddersfield - Coventry 0:0
10'Hull - Stoke 0:0
10'Norwich - Plymouth 0:0
10'Preston - Rotherham 0:0
10'QPR - Birmingham 0:0
10'Sheffield Wed - Swansea 0:0
10'Southampton - Middlesbrough 0:0
18:30Blackburn - Ipswich -:-
21:00Watford - Leeds -:-
ENGLAND: League One
10'Barnsley - Cambridge Utd 0:010'Derby - Blackpool 0:0
10'Exeter - Charlton 1:0
10'Fleetwood - Cheltenham 0:0
10'Lincoln - Leyton Orient 0:0
10'Peterborough - Carlisle 0:0
10'Port Vale - Bristol Rovers 0:0
10'Reading - Northampton 0:0
10'Shrewsbury - Oxford Utd 0:0
10'Stevenage - Bolton 0:0
10'Wigan - Burton 0:0
10'Wycombe - Portsmouth 1:1
ENGLAND: League Two
10'Accrington - Morecambe 0:010'Barrow - Grimsby 0:0
10'Bradford City - Tranmere 0:0
10'Colchester - Newport 0:0
10'Crawley Town - Doncaster 0:0
10'Forest Green - Stockport 0:0
10'Gillingham FC - Crewe 0:0
10'Milton Keynes - Walsall 0:0
10'Salford - Sutton 0:0
10'Swindon - Notts County 0:0
10'Wimbledon - Harrogate 0:0
10'Wrexham - Mansfield 0:0
ENGLAND: National Liga
10'Boreham Wood - Dagenham & Red. 0:110'Dorking - Bromley 0:0
10'Ebbsfleet - Southend 0:0
10'Gateshead - Rochdale 0:0
10'Hartlepool - Halifax 0:0
10'Kidderminster - Altrincham 0:0
10'Maidenhead - Aldershot 2:0
10'Oldham - AFC Fylde 0:0
10'Oxford City - Wealdstone 0:0
10'Solihull Moors - Barnet 0:0
10'Woking - Eastleigh 0:0
10'York - Chesterfield 0:1
ENGLAND: National Liga Nord
14:00Gloucester - Brackley Town 1:110'Alfreton - Rushall 0:0
16:00UdsatBanbury - Hereford -:-
10'Blyth Spartans - Curzon Ashton 0:0
10'Boston Utd - Peterborough Sports 0:0
10'Buxton - Chester 1:1
10'Darlington - Chorley 0:0
10'Farsley - Southport 0:0
10'Scarborough - Warrington 0:1
10'Scunthorpe - King’s Lynn 0:0
10'South Shields - Spennymoor 0:0
10'Tamworth - Stortford FC 0:0
ENGLAND: National League Syd
10'Bath - Weymouth 0:010'Chelmsford - Dartford 0:0
10'Eastbourne Boro - Maidstone 0:1
16:00UdsatFarnborough - Chippenham -:-
10'Hampton - Tonbridge 0:0
10'Havant & W - Worthing 0:0
10'Hemel Hempstead - Aveley 1:0
10'St. Albans - Braintree 0:0
10'Welling - Dover 0:0
10'Weston-Super-Mare - Taunton 1:0
10'Yeovil - Torquay 0:0
18:00Truro - Slough -:-
ENGLAND: NPL Premier Division
10'Ashton Utd - Whitby 0:0ENGLAND: Southern League Central Division
10'Hitchin - Needham Market 0:010'Telford - Redditch 0:0
ENGLAND: Southern League South Division
10'Basingstoke - Gosport 0:010'Chesham - Hayes & Yeading 0:0
10'Hungerford - Bracknell 0:0
10'Poole - AFC Totton 0:0
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
10'Cray Wanderers - Chatham 0:010'Folkestone - Lewes 0:0
10'Haringey - Hastings 0:0
20:45Concord - Carshalton -:-
ENGLAND: Premier League 2
13:00UdsatCrystal Palace U21 - Tottenham U21 -:-ENGLAND: Professional Development League
14:00Burnley U21 - Crewe U21 1:314:00Charlton U21 - Bournemouth U21 1:2
ENGLAND: Premier League U18
12:00Middlesbrough U18 - Sunderland U18 0:2ESTLAND: Meistriliiga
13:30Kuressaare - Tallinna Kalev 3:0ESTLAND: Meistriliiga Kvinder
13:00Saku Sporting K - Tabasalu K 1:013:00Viimsi JK K - Tallina Kalev K 4:1
10'Flora K - FC Ararat K 0:0
18:00Tammeka Tartu K - Polva Lootos K -:-
ETIOPIEN: Premier League
14:00Adama City - St. George 2:117:00Hadiya Hossana - Hambericho Durame -:-
FORENEDE EMIRATER: UAE League
19:00Al-Wahda - Al-Ahli Dubai -:-19:00Ittihad Kalba - Ajman -:-
FRANKRIG: National
19:30Chateauroux - Martigues -:-19:30Cholet - Red Star -:-
19:30Dijon - Nimes -:-
19:30Le Mans - SAS Epinal -:-
19:30Marignane GCB - Versailles -:-
FRANKRIG: Division 1 Kvinder
21:00Paris FC K - Montpellier K -:-GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga
10'Dila Gori - Iberia 1999 0:117:00Kolkheti 1913 - Telavi -:-
18:00Dinamo Batumi - Torpedo Kutaisi -:-
GEORGIEN: Erovnuli Liga 2
10'Loco. Tbilisi - Shturmi 0:0HOLLAND: 1. division
20:00Breda - Maastricht -:-20:00De Graafschap - Jong AZ -:-
20:00Den Bosch - Dordrecht -:-
20:00Den Haag - Groningen -:-
20:00Eindhoven - Cambuur -:-
20:00FC Emmen - Jong Ajax -:-
20:00Helmond - Willem II -:-
20:00Telstar - Jong Utrecht -:-
20:00Venlo - Oss -:-
HOLLAND: Derde Divisie
19:00Kloetinge - Hoek -:-INDIEN: I-League 2
11:30Kenkre - Bengaluru Utd 0:211:30SC Bengaluru - United SC 3:1
INDONESIEN: Liga 1
82'Barito Putera - PSIS Semarang 0:081'Madura United - PSS Sleman 0:0
82'PSM Makassar - Borneo 1:1
IRLAND: Premier Division
20:45Derry City - Galway -:-20:45Drogheda - St. Patricks -:-
20:45Shamrock Rovers - Bohemians -:-
20:45Shelbourne - Dundalk -:-
20:45Waterford - Sligo Rovers -:-
IRLAND: Division 1
20:45Bray - Cobh Ramblers -:-20:45Cork City - Athlone -:-
20:45Kerry - Wexford -:-
20:45Longford - UC Dublin -:-
20:45Treaty United - Finn Harps -:-
ISLAND: League Cup Kvinder - Play Offs
14:00Valur K - Breidablik K 2:1ISRAEL: Leumit League
14:00Hapoel Afula - H. Ironi Rishon 3:114:00Hap. Ramat Gan - Ironi Tiberias 0:0
14:00H. Kfar Saba - Nes Tziona 2:2
14:00Kiryat Shmona - Hapoel Umm al-Fahm 0:2
14:00Nof Hagalil - Bnei Yehuda 2:2
ISRAEL: Liga Alef Nord
11:35Ironi Nesher - H. Raanana 0:212:00Hapoel Kaukab - Tzeirey Um El Fahem 1:0
12:00M. Nazareth - M. Kiryat Ata-Bialik 1:0
12:15Maccabi Nujeidat Ahmad - MS Tira 0:4
ISRAEL: Liga Alef Syd
11:00Ironi Modiin - Nordia Jerusalem 2:011:40SC Dimona - H. Bikat Hayarden 2:2
11:45M. Ironi Ashdod - Maccabi Yavne 0:1
12:30H. Bnei Lod - H. Herzliya 1:4
12:30M. Ironi Kiryat Malachi - H. Marmorek 2:2
ITALIEN: Serie D - Gruppe C
79'Campodarsego - Union Clodiense 0:140'Bolzano - Este 1:0
ITALIEN: Primavera 2
78'Salernitana U19 - Monopoli U19 3:182'Spal U19 - Vicenza U19 0:1
55'Brescia U19 - AlbinoLeffe U19 0:1
40'Cittadella U19 - Udinese U19 1:0
ITALIEN: Serie A Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
18:30Inter K - AS Roma K -:-ITALIEN: Serie B Kvinder
14:30Cesena K - Lazio K -:-JAPAN: J1 League
11:00Verdy - Kyoto 2:2JORDAN: Premier League
20:30Al Salt - Sahab -:-KINA: Super League
12:35Shenzhen Xinpengcheng - Cangzhou 2:2KINA: Super League Kvinder
08:00Shaanxi Changan K - Yongchuan Chashan K 0:0KIRGISISTAN: Premier Liga
08:30Aldier - Kara Balta 1:010:30Abdish-Ata - Alay Osh 2:1
KROATIEN: HNL
20'Istra 1961 - Lok. Zagreb 0:018:00Slaven Belupo - Osijek -:-
KROATIEN: Prva NL
13:45Cibalia - Zrinski Osjecko 1:240'Solin - Jarun 0:0
KROATIEN: Druga NL
40'Bjelovar - Grobnican 2:040'Dragovoljac - Dugo Selo 0:0
40'Kustosija - Jadran LP 0:0
40'Opatija - Zdralovi 1:0
18:00Karlovac - Hrvace -:-
KROATIEN: 1. HNL Kvinder
13:00Hajduk Split K - Dinamo Maksimir K 2:1KUWAIT: Premier League - Mesterskabet - Slutspil
19:30Al-Fahaheel - Al Qadisiya -:-LETLAND: Virsliga
54'Jelgava - Metta/LU 0:1LETLAND: 1. Liga Women
13:00Rigas K - Iecava K 1:115:00Riga FC K - FK Olaine K -:-
LIBANON: Premier League - Tabernes slutrunde
13:15Tadamon - Tripoli 3:0LIBERIA: LFA First Division
17:00Cece United - LPRC Oiler -:-17:00Freeport - Nimba Kwado -:-
LITAUEN: A Lyga
18:00Banga - Dziugas Telsiai -:-LITAUEN: I Lyga
17:00FK Panevezys 2 - BE1 NFA -:-17:00Kauno Zalgiris 2 - Nevezis Kedainiai -:-
17:00Siauliai 2 - Neptunas -:-
MACAO: Elite League
12:00Gala - University of Macau 0:214:00Tak Chun Ka I - Hang Sai -:-
MAROKKO: Coupe du Trone
23:00Maghreb Fez - Tanger 3:2str.23:00Marrakech - Agadir 1:2
23:00Chabab Mohammedia - Youssoufia Berrechid -:-
23:00Khouribga - Difaa El Jadidi -:-
MAURETANIEN: Ligue 1
23:30Ksar - Entou 1:101:30Garde Nationale - Nouakchott King's 1:3
23:30Tevragh-Zeina - Inter Nouakchott -:-
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
02:05Atl. Morelia - Venados 3:404:05Dorados - Atlante 0:3
MEXICO: Liga Premier Serie A
17:00Correcaminos 2 - Saltillo -:-MEXICO: Liga Premier Serie B
19:00Dongu - Caja Oblatos -:-00:00Poza Rica - Ayense -:-
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
10'Club America U23 - Atl. San Luis U23 0:017:00Mazatlan FC U23 - Tijuana U23 -:-
MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura
04:00Monterrey K - Tijuana K 3:122:45Cruz Azul K - Club America K -:-
00:00Queretaro K - Necaxa K -:-
MOLDOVA: Super Liga - Nedrykningsgruppe
14:00Sparta Selemet - Saxan Gagauz Yeri 2:4MONGOLIET: Premier League
12:30Bavarians - Khovd 2:4NORDIRLAND: Irish Cup
20:45Glentoran - Linfield -:-PERU: Liga 1 - Apertura
02:00A. Lima - Los Chankas 3:0PERU: Liga Kvinder
16:30UNSAAC K - Dep. Municipal K -:-POLEN: III Liga - Gruppe I
12:00Jagiellonia II - Skierniewice 2:319:26Bron Radom - T. Mazowiecki -:-
POLEN: III Liga - Gruppe II
12:00Pogon Szczecin II - Blekitni Stargard 1:414:00Solec Kujawski - Swit Skolwin 1:0
40'Luzino - Notec Czarnkow 0:1
POLEN: III Liga - Gruppe III
13:00Gornik Z. II - Kluczbork 0:310'Warta Gorzow - Gwarek Tarnowskie Gory 0:0
POLEN: III Liga - Gruppe IV
40'Ostrowiec - Sokol Sieniawa 0:0POLEN: Central Youth League
12:00Cracovia U19 - Arka U19 2:2PORTUGAL: Liga Portugal
16:30Gil Vicente - Famalicao -:-19:00Benfica - Chaves -:-
21:30Estrela - Sporting -:-
PORTUGAL: Liga Portugal 2
12:00Os Belenenses - Feirense 3:146'Ferreira - Oliveirense 2:0
16:30Tondela - Vilaverdense -:-
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Gruppe A
10'CDC Montalegre - Limianos 0:0PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Gruppe C
10'Uniao de Coimbra - Alverca B 0:0PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Nedrykningsgruppe
11:30Leixoes U23 - Academico Viseu U23 2:2PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Mesterskabet - Slutspil
12:00Farense U19 - Guimaraes U19 1:3QATAR: QSL
19:30Shamal - Al Ahli Doha -:-19:30Umm-Salal - Muaither SC -:-
RUMÆNIEN: Liga 1 - Mesterskabet - Slutspil
19:30Sepsi Sf. Gheorghe - CFR Cluj -:-RUMÆNIEN: Liga 1 - Nedrykningsgruppe
16:30FC Voluntari - FC Hermannstadt -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Nedrykningsgruppe
14:00Aerostar - Brodoc -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Nedrykningsgruppe
14:00CSM Ramnicu Sarat - Sutesti -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Gruppe for Oprykning
14:00Calarasi - Agricola Borcea -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Gruppe for Oprykning
14:00CS Din. Bucuresti - Dunarea Giurgiu -:-14:00Popesti Leordeni - CS Blejoi -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedrykningsgruppe
14:00FC Pucioasa - Paulesti -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedrykningsgruppe
14:00Odorheiu - SR Brasov -:-14:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 - V. Curita -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Gruppe for Oprykning
14:00Ramnicu Valcea - Vedita Colonesti -:-16:00Cetatea - Viitorul Daesti -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedrykningsgruppe
14:00Sporting Rosiori - Petrolul Potcoava -:-14:00Unirea Bascov - Curtisoara -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Gruppe for Oprykning
14:00Ghiroda & Giarmata Vii - CSM Deva -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedrykningsgruppe
14:00CS U Craiova 2 - Turceni -:-14:00Gilortul Tg. Carbunesti - U Craiova 1948 2 -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedrykningsgruppe
14:00Avantul Periam - Teuz Cermei -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Gruppe for Oprykning
14:00Gloria 2018 Bistrita - Univ. din Alba Iulia -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedrykningsgruppe
14:00Metalurgistul Cugir - Avantul Reghin -:-14:00Targu Mures 1898 - Industria Galda -:-
RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Gruppe for Oprykning
14:00CSM Zalau - Sighetu Marmatiei -:-RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Nedrykningsgruppe
14:00Baile Felix - Baia Mare -:-14:00Sanatatea Cluj - Satu Mare -:-
RUSLAND: Premier League
17:30Dyn. Moskva - FK Rostov -:-RUSLAND: Youth League
09:00Ural U19 - CSKA Moskva U19 0:511:00Din. Moskva U19 - F. Voronezh U19 0:0
11:00Nizhny Novgorod U19 - FK Rostov U19 1:2
13:00Chertanovo M. U19 - FK Orenburg U19 3:1
13:00Samara U19 - UOR 5-Yegoryevsk U19 3:2
46'Konoplev Academy U19 - FK Strogino Moscow U19 1:1
46'Sochi U19 - Kazan U19 1:0
49'Sp. Moskva U19 - Lok. Moskva U19 2:1
49'Zenit U19 - Akhmat Grozny U19 1:0
17:00Baltika U19 - Krasnodar U19 -:-
RWANDA: Premier League
14:00Amagaju - Marines 1:0SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League
20:00Al Akhdoud - Al-Raed -:-20:00Al-Ettifaq - Al Ahli SC -:-
20:00Al-Ittihad FC - Al Feiha -:-
20:00Al-Taawon - Al-Hazem -:-
20:00Damac - Al Khaleej -:-
SAUDI ARABIEN: Division 1
19:30Al Adalah - Al Taraji -:-19:45Al-Faysaly - Al Kholood -:-
19:45Al-Qaisumah - Al Safa -:-
20:00Al Arabi - Al Qadisiya -:-
20:00Al Jabalain - Ohod -:-
SCHWEIZ: Challenge League
19:30Nyonnais - Sion -:-19:30Xamax - Schaffhausen -:-
20:15Bellinzona - Aarau -:-
SERBIEN: Super Liga
14:00Cukaricki - Novi Pazar 2:010'Radnik - Vojvodina 0:0
18:00IMT Novi Beograd - Zeleznicar Pancevo -:-
18:00TSC - FK Vozdovac -:-
SERBIEN: Prva Liga
51'Jedinstvo U. - Metalac 1:050'Radnicki Beograd - Sloboda 0:1
19:00Dubocica - Macva -:-
SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
16:00BASK - Zemun -:-SIERRA LEONE: Premier League
17:15UdsatSLIFA - Bhantal -:-17:15UdsatWilberforce Strikers - Old Edwardians -:-
SKOTLAND: Championship
20:45Ayr - Airdrieonians -:-SLOVAKIET: Nike liga - Mesterskabet - Slutspil
17:30Ruzomberok - Dun. Streda -:-SLOVAKIET: 2. liga
10:30S. Bratislava B - Presov 0:012:00Trebisov - Petrzalka 1:2
55'Puchov - D. Kubin 0:0
17:00Pohronie - Komarno -:-
SLOVAKIET: 3. Liga - Vest
12:00Raca - Podkonice 2:015:00Malacky - Sered -:-
15:00Zvolen - AFC Nove Mesto -:-
SLOVAKIET: 4. liga - Vest
15:00Crystal - FK TJ Lokomotiva Kozarovce -:-15:00Hurbanovo - Pata -:-
SLOVENIEN: Prva Liga
53'Rogaska - Bravo 1:017:30Maribor - Radomlje -:-
20:15Domzale - Mura -:-
SLOVENIEN: 2. SNL
50'Ilirija - Triglav 0:140'Jadran Dekani - Tabor Sezana 0:1
18:30NK Krka - Fuzinar -:-
18:30Rudar - Tolmin -:-
SLOVENIEN: 3. SNL - Vest
19:00Sencur - Ljubljana Svoboda -:-SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder
15:30Olimpija K - Radomlje K -:-SPANIEN: LaLiga2
20:30Burgos CF - Espanyol -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3
17:00Torina - Escobedo -:-17:30Laredo - Vimenor -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5
11:45UE Tona - Castelldefels 4:112:00Prat - Olot 1:2
12:00Vilafranca - Grama 0:0
10'Rapitenca - Mollerussa 0:0
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6
11:30Castellonense - Castellon B 3:017:00Utiel - Ontinyent 1931 -:-
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7
12:00Tres Cantos - Parla 5:2SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11
17:00Felanitx - Santanyi -:-SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12
13:00Las Palmas B - Villa Santa Brigida 2:1SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13
12:00Deportiva Minera - UCAM Murcia B 1:0SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14
12:00Fuente de Cantos - Azuaga 1:312:30Olivenza - Jaraiz 0:1
SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16
12:00Casalarreina - CD Alfaro 1:2SURINAM: SML
00:00Broki - PVV -:-SVERIGE: Division 1 - Nord
14:00Vasalunds IF - Karlbergs 3:110'FBK Karlstad - Taby 0:0
SVERIGE: Division 1 - Syd
13:00Lunds - FC Rosengård 1:014:00Torns - Torslanda 1:0
56'Falkenbergs FF - Trollhättan 0:0
SVERIGE: Division 2 - Norrland
15:00Team TG FF - IFK Lulea -:-SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland
14:00Ahlafors IF - Lidkoping -:-14:00Forward - Grebbestad -:-
14:00Herrestads AIF - Kumla -:-
14:00IK Gauthiod - Vanersborgs FK -:-
14:00Saffle SK - Stenungsunds -:-
16:00Kongahalla - Motala -:-
SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand
13:00Viggbyholms - Osteraker IFK 0:314:00SK - Gute -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland
13:00IFK Karlshamn - IFK Hassleholm 1:213:00Osterlen - Nosaby 1:1
15:00Kristianstad - Simrishamn -:-
SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand
13:00Enskede - Nykopings 0:113:00Smedby - Sylvia -:-
SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
14:00Astrio - Tord -:-14:00Laholms FK - Ockero -:-
16:00Hittarp - Bergdalens IK -:-
19:00Varbergs GIF - Savedalen -:-
SYDAMERIKA: South American Championship Kvinder U17 - Sidste gruppe
00:30Ecuador U17 K - Paraguay U17 K 1:0SYDKOREA: WK League Kvinder
08:00Boeun Sangmu K - Incheon Hyundai Steel K 0:011:00Hwacheon K - Sejong Sportstoto K 1:1
11:00Seoul K - Gyeongju K 1:3
11:00Suwon FC K - Changnyeong K 3:0
TJEKKIET: FNL
18:00Brno - Sparta Prag B -:-18:00Jihlava - Dukla Prag -:-
18:00Opava - Kromeriz -:-
18:00Pribram - Vlasim -:-
TJEKKIET: CFL - Gruppe A
10:15Admira Prague - Vltavin 1:210:30Ceske Budejovice B - Kraluv Dvur 3:1
49'Hostoun - Povltavska FA 0:0
16:30Domazlice - Plzen B -:-
18:00Pisek - Dukla Prag B -:-
TJEKKIET: CFL - Gruppe B
10:30FK Kolin - Jablonec B 1:054'Banik Most-Sous - Mlada Boleslav B 0:0
10'Velvary - Teplice B 0:0
16:30Zivanice - Hradec Kralove B -:-
18:00Usti n. L. - Chlumec nad Cidlinou -:-
TJEKKIET: MSFL
51'Blansko - Start Brno 0:151'Hodonin - Zlinsko 0:0
50'Uhersky Brod - Zlin B 1:0
40'FK Frydek-Mistek - Karvina B 0:1
17:00SK Hranice - Bohunice -:-
TJEKKIET: Division A
14:00Marianske Lazne - Cesky Krumlov 1:216:30Klatovy - Petrin Plzen -:-
TJEKKIET: Division B
10:00Olympie Brezova - Hrebec 3:210:15Brandys n. Labem - Louny 3:1
10:15Meteor Prague - Slany 0:1
10:15Neratovice - Chomutov 2:1
10:15Ujezd Prague - Steti 0:4
14:00Cesky Brod - Ostrov 2:2
TJEKKIET: Division C
10:30Dobrovice - Caslav 1:010:30Spoje Prague - Velke Hamry 1:2
10'Hlinsko - Turnov 0:0
TJEKKIET: Division D
11:00Zdirec n. D. - Velka Bites 4:2Afventer
opdateringerLanzhot - Zdar na Sazavou 0:0
55'Lisen B - Velke Mezirici 1:0
51'Slavoj Polna - Pelhrimov 0:1
TJEKKIET: Division E
10:30Slavicin - Batov 1:1Afventer
opdateringerHolesov - Vsetin 0:0
56'Prerov - Novy Jicin 1:1
49'Skastice - HFK Olomouc 0:0
TJEKKIET: Division F
10:15Vratimov - Havirov 2:214:00Bridlicna - Valasske Mezirici 0:4
TJEKKIET: Jihocesky KP
10:15Mirovice - Trebon 2:148'Hluboka nad Vltavou - Trebetice 0:0
Afventer
opdateringerOlesnik - Malse Roudne 0:3
TJEKKIET: Jihomoravsky KP
10:15Kurim - SK Krumvir 4:010:30Svratka Brno - Bystrc 1:1
11:00Moravska Slavia - Rajecko 0:1
52'Mutenice - Bosonohy 0:0
Afventer
opdateringerBoskovice - Letovice - Rajhradice 0:0
Afventer
opdateringerKunstat - Ratiskovice 0:0
Afventer
opdateringerSparta Brno - Lednice 0:0
TJEKKIET: Moravskoslezsky KP
13:00Dolni Datyne - Kravare 1:513:00Koberice - Cesky Tesin 1:3
Afventer
opdateringerOrlova - Haj ve Slezsku 1:1
TJEKKIET: Plzensky KP
10:15Petrin Plzen B - Sokol Lhota 3:011:30Kaznejov - Horni Briza 1:1
46'Plzen-Cernice - Rapid Plzen 1:1
TJEKKIET: Prazsky prebor
10:15Branik - Dukla JM 1:210:15Podoli Praha - CAFC 0:2
10:30Tempo Prague - Predni Kopanina 1:4
10:30Uhrineves - Kralovice 3:0
12:30Vysehrad - Kolovraty 0:2
53'Motorlet Prague B - Stresovice 2:2
Afventer
opdateringerDolni Chabry - Zlicin 0:0
Afventer
opdateringerZizkov B - Treboradice 0:0
TJEKKIET: Stredocesky KP
10:15SK Doksy - Libis 1:214:00Porici n. S. - Dobris 2:1
Afventer
opdateringerMnichovohradistsky SK - Tuchlovice 0:0
TJEKKIET: Ustecky KP
10:15Modlany - Krupka 0:110:30Litomericko - Vilemov 6:5
10:30Srbice - Nestemice 4:3
11:00Zatec - Brna 1:4
13:00Probostov - Oldrichov 0:1
Afventer
opdateringerFK Jilove - Ledvice 2:4
TJEKKIET: Zlinsky KP
AfventeropdateringerNapajedla - Kvasice 0:0
TJEKKIET: U19 League
10:00Liberec U19 - Zlin U19 1:2TJEKKIET: 2. Liga Kvinder
AfventeropdateringerLisen K - Teplice K 2:0
TURKMENISTAN: Yokary Liga
11:00Merw - Kopetdag Asgabat 2:112:00Sagadam - FC Asgabat -:-
TYSKLAND: Regionalliga Nordøst
13:00Hertha II - Lokomotive Leipzig 1:1TYSKLAND: Oberliga Bremen
13:00BTS Neustadt - Geestemunde 4:2UGANDA: Premier League
14:00Airtel Kitara - BUL 0:014:00Wakiso Giants - NEC FC 1:0
UKRAINE: Persha Liga - Gruppe for Oprykning
11:00FSC Mariupol - Prykarpattya 1:112:00Karpaty Lviv - Viktoria 1:0
12:30Livyi Bereg - Ahrobiznes Volochysk 3:0
UKRAINE: Persha Liga - Nedrykningsgruppe
11:30Podillya Khmelnytskyi - Kremin 3:1UKRAINE: Druha Liga
12:00Chaika - Zvyagel 2:2UKRAINE: U19 League
11:00Minaj U19 - Oleksandriya U19 2:311:00Veres Rivne U19 - Kryvbas 2020 U19 0:1
11:00Zhytomyr U19 - Ch. Odessa U19 3:1
12:00Obolon Kiev U19 - Shakhtar U19 2:1
UNGARN: OTP Bank Liga
20:00Puskas Academy - Fehervar FC -:-URUGUAY: Primera Division - Apertura
16:30Cerro Largo - Racing Montevideo -:-20:00Penarol - Nacional -:-
URUGUAY: Copa Uruguay
00:30UdsatRiver Plate - Defensor Sp. -:-USA: USL Championship
00:00North Carolina - Hartford Athletic -:-USA: MLS Next Pro
23:00Cincinnati 2 - New York Red Bulls 2 2:300:00Chicago Fire II - Philadelphia II 2:1str.
01:00Houston Dynamo 2 - Austin FC II 0:1
USA: USL League One
00:30Charlotte Independ. - Spokane Velocity 2:100:00Lexington - Greenville -:-
USA: NISA
22:00UdsatClub de Lyon - Capo -:-22:00UdsatMichigan Stars - Irvine Zeta -:-
USA: NWSL Kvinder
00:00Orlando Pride K - Chicago K -:-UZBEKISTAN: Super League
50'OKMK - Bunyodkor 0:0PauseQizilqum - Lok. Tashkent 0:0
UZBEKISTAN: Pro Liga
11:30Olimpik-Mobiuz - Mashal Muborak 0:0VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
00:30Dep. Tachira - Metropolitanos 2:021:00Zamora - Angostura -:-
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
00:00Fundacion AIFI - Maritimo -:-VERDEN: Venskabskampe Klubber
10:00HJK (Fin) - PK-35 (Fin) 1:112:00Ekenas (Fin) - KaPa (Fin) 2:2
12:00PEPO (Fin) - JIPPO (Fin) 2:4
13:00VPS (Fin) - Jaro (Fin) 5:1
14:00AflystFC Ilves (Fin) - Lahti (Fin) -:-
40'Klubi 04 (Fin) - SalPa (Fin) 0:0
10'FC Ilves (Fin) - Oulu (Fin) 0:0
10'Mariehamn (Fin) - KTP (Fin) 0:0
VERDEN: Venskabskampe Kvinder
18:00Japan U16 K - Sverige U16 K -:-18:15Frankrig U16 K - Mexico U16 K -:-
VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder
13:00Trelleborgs FF K (Swe) - Vittsjö K (Swe) 0:213:30IF Brommapojkarna K (Swe) - Gamla Upsala K (Swe) 3:0
WALES: Cymru Premier - Mesterskabet - Slutspil
13:30Connah's Q. - Newtown 0:0WALES: Cymru Premier - Nedrykningsgruppe
13:30Barry - Penybont 0:013:30Colwyn Bay - Aberystwyth 1:2
13:30Pontypridd - Haverfordwest 0:1
WALES: Cymru Syd
50'Baglan Dragons - Llantwit Major 0:053'Carmarthen - Cwmbran Celtic 1:0
40'Afan Lido - Abergavenny Town 2:0
40'Ammanford - Caerau Ely 1:0
40'Llanelli - Pontardawe 2:0
40'Trefelin - Goytre Utd 0:1
20:30Cambrian & Clydach - Abertillery Bluebirds -:-
WALES: Cymru Nord
15:30UdsatBuckley - Guilsfield -:-40'Gresford - Ruthin 1:2
40'Llandudno - Holywell 0:1
40'Llanidloes - Chirk AAA FC 0:0
40'Mold Alexandra - Caersws 0:1
40'Porthmadog - Airbus 0:0
20:30Prestatyn - Flint Town -:-
ZIMBABWE: Premier Soccer League
14:00Highlanders - Simba Bhora 1:014:00Hwange - Bulawayo Chiefs 0:2
14:00Yadah - Dynamos 0:0
ØSTRIG: Bundesliga - Nedrykningsgruppe
19:30Austria Wien - BW Linz -:-ØSTRIG: 2. Liga
18:10Leoben - Kapfenberg -:-18:10St. Polten - Amstetten -:-
20:30Ried - Grazer -:-
ØSTRIG: Regionalliga Øst
19:00Drassburg - Neusiedl -:-19:00Marchfeld - TWL Elektra -:-
19:30Ardagger - Wiener -:-
19:30Kremser - SV Oberwart -:-
19:30Traiskirchen - SK Rapid (Am) -:-
ØSTRIG: Regionalliga Central
19:00Bad Gleichenberg - Voitsberg -:-19:00Gleisdorf - Wolfsberger (Am) -:-
19:00LASK (Am) - Vocklamarkt -:-
19:00SPG Wels - Deutschlandsberger -:-
19:00Wallern/St Marienkirchen - ASK Klagenfurt -:-
19:00Weiz - Allerheiligen -:-
ØSTRIG: Regionalliga Vest
18:00Motz/Silz - SC Imst -:-18:30Saalfelden - Wolfurt -:-
19:00SC Schwaz - TSV St. Johann -:-
ØSTRIG: Burgenland
19:30Bad Sauerbrunn - Edelserpentin -:-19:30Leithaprodersdorf - Deutschkreutz -:-
19:30Marz - USVS Rudersdorf -:-
19:30Parndorf - Halbturn -:-
20:00Pinkafeld - Schattendorf -:-
ØSTRIG: Niederosterreich
19:30Ortmann - Schrems -:-19:30SCU Kilb - Langenrohr -:-
19:30Zwettl - Kottingbrunn -:-
20:00Wiener Neustadt - Korneuburg -:-
ØSTRIG: Oberosterreich
18:00Perg - Edelweiss -:-19:00Oedt - Leonfelden -:-
19:00Schallerbach - Micheldorf -:-
ØSTRIG: Salzburg
18:00Grodig - UFC Siezenheim -:-18:00Seekirchen - TSU Bramberg -:-
19:00Adnet - Golling -:-
19:00Burmoos - UFC Hallein -:-
19:00Eugendorf - SAK 1914 -:-
19:00Puch - Union Henndorf -:-
19:30Kuchl - Strasswalchen -:-
ØSTRIG: Steiermark
19:00Koflach - Stadtwerke Bruck/Mur -:-19:00Lafnitz (Am) - Furstenfeld -:-
19:00SV Frauental - Heiligenkreuz -:-
19:00Tillmitsch - Kalsdorf -:-
19:00UFC Fehring - Ilzer SV -:-
ØSTRIG: Tirol
19:00Fugen - Vols -:-19:00Tirol (Am) - SC Kundl -:-
19:30Kitzbuhel - FC Volders -:-
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.