REFRESH

Basketball » I dag » Alle

ARGENTINA: Liga A - Første etape

23:00Weber Bahia - Boca Juniors 73:87
01:30Ferro - Argentino 83:88
01:30Hispano Americano - San Lorenzo 93:64
15:00Platense - Obras -:-
23:00Argentino - Hispano Americano -:-

AUSTRALIEN: NBL

07:00Perth Wildcats - South East Melbourne -:-

BELGIEN: Belgian Cup

15:30Antwerp Giants - Oostende -:-
15:30Mechelen - Limburg -:-
15:30Spirou Charleroi - Spotter Leuven -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

17:00Bosna Royal - Kakanj -:-
18:00Bratunac - Capljina -:-

CHILE: Copa LNB

16:00CD Puerto Varas - Las Animas -:-
16:00Leones Quilpue - Puente Alto -:-
18:00Ancud - Puerto Montt -:-
18:00Catolica - Quilicura -:-
20:00Espanol de Talca - Temuco -:-
20:00U. De Concepcion - Valdivia -:-

CYPERN: Division A

17:00Apoel - AEL -:-

EUROPA: ABA League

12:00Mega Soccerbet - Cibona -:-
15:00Split - Cedevita Olimpija -:-
17:00Krka - Zadar -:-
19:00Mornar Bar - Crvena zvezda -:-

EUROPA: ABA League 2

13:00Rabotnicki - Zlatibor Cajetina 0:20
17:00Sloboda - Sutjeska -:-
21:00Studentski Centar - MZT Skopje -:-

EUROPA: Letland-Estisk Liga

16:00TAL TECH - Rakvere Tarvas -:-

EUROPA: Euroleague Kvinder

15:20Bourges K - Landes K -:-

FINLAND: I Divisioona A

16:00Kristika Turku - Korikouvot -:-

GRÆKENLAND: Basket League

16:00Larisa - Panathinaikos -:-

GRÆKENLAND: A2

16:00Amyntas - AS Karditsas -:-
16:00AO Triton - Olympiakos B -:-
16:00Dafni Dafniou - Oiakas Nafpliou -:-
16:00Kavala - Apollon Patron -:-
16:00Koroivos - Filippos Veroi -:-
16:00Marousi - Eleftheroupoli -:-
16:00Panerythraikos - Agriniou -:-
16:00Psychikou - Pagrati -:-

GRÆKENLAND: A1 Kvinder

11:30Esperides Kalliotheas K - Giannina K -:-
12:00Eleftheria K - Kronos K -:-
13:00Lefkadas K - Dafni K -:-
14:00Olympiakos K - Panathinaikos K -:-
16:00EFAO Zografou K - Sporting Athens K -:-

HOLLAND: DBL

17:00BAL Weert - Yoast Utd -:-

HVIDERUSLAND: Premier League Kvinder

10:00Horizont Minsk K - BDU-Tsmoki K -:-
13:00Gomel K - Tsmoki Minsk K -:-
13:00Victoria Grodno K - Brest K -:-
13:30Horizont Minsk 2 K - Olimpia Grodno K -:-

ISLAND: Premier league

19:15Thor AK Akureyri - KR Basket -:-
20:15Haukar - Stjarnan -:-
20:15Hottur - Tindastoll -:-
21:15Valur - Njardvik -:-

ISRAEL: Super League

18:00Hapoel Eilat - Bnei Herzliya -:-
18:20Maccabi Rishon - Hapoel Beer Sheva -:-
20:10H. Haifa - Hapoel Holon -:-

ITALIEN: Lega A

12:00Treviso - Milano -:-
16:00Pesaro - Cantu -:-
17:00Venezia - Cremona -:-
19:00Trieste - Sassari -:-

ITALIEN: A2 Green

12:00Capo d'Orlando - Mantova -:-
18:00Biella - Orzinuovi -:-
18:00Trapani - Treviglio -:-
18:00Udine - Bergamo -:-
18:00Verona - Monferrato -:-

ITALIEN: A2 Red

17:00Ferrara - Eurobasket Roma -:-
18:00Baltur Cento - Forli -:-
18:00NPC Rieti - Ravenna -:-
18:00Pistoia - Chieti Basket -:-
18:00Scafati - Latina -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

16:00Campobasso K - Empoli K -:-
16:00Ragusa K - Lucca K -:-
18:00San Giovanni K - Battipaglia K -:-

JAPAN: B.League

05:05Diamond Dolphins - SeaHorses Mikawa -:-
05:05Hokkaido - Yokohama -:-
05:05Niigata - Osaka -:-
05:35Shimane - Alvark -:-
06:05Akita - Brave Thunders -:-
06:05Kyoto - Ryukyu -:-
06:05NeoPhoenix - Hiroshima D. -:-
06:05Shiga - Sun Rockers Shibuya -:-
06:05Shinshu - Toyama -:-
07:05Utsunomiya Brex - Chiba -:-

KAZAKHSTAN: National League

10:00Tobol Kostanay - Almaty -:-

KAZAKHSTAN: Championship Kvinder

05:00Astana K - Okzhetpes K -:-
07:30Karaganda K - Aktau K -:-
10:00Kazygurt K - Pavlodar K -:-
12:30Turan K - MBJSM Almaty K -:-

KINA: CBA

05:30Guangdong - Fujian -:-
05:30Zhejiang Guangsha - Tianjin -:-
12:35Shenzhen - Jiangsu Dragons -:-
13:00Nanjing Tongxi - Jilin -:-

KOSOVO: Superliga

17:00Trepca - Golden Eagle Ylli -:-
19:00Bashkimi - Vellaznimi -:-

KROATIEN: Premijer liga

17:00Osijek - Alkar -:-

KROATIEN: Prva Liga

15:00Dinamo Zagreb - Bosco -:-
18:00Sesvete - KK Zaprudje -:-

KROATIEN: Premijer Liga Kvinder - Vindernes slutrunde

18:30Tresnjevka 2009 K - ZKK Sibenik K -:-

LITAUEN: LKL

16:00Neptunas - CBet -:-
16:20Zalgiris Kaunas - Nevezis-OPTIBET -:-

LITAUEN: NKL

16:00Klaipedos Neptunas - Jonava -:-

LUXEMBOURG: Total League

17:15Ettelbruck - Walferdange -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00Pljevlja - All Stars -:-

NORDMAKEDONIEN: Superleague

16:00Crn Drim - Vardar -:-
17:00UdsatFMP Akademija - Euro Nickel -:-
17:00Kumanovo - TFT Skopje -:-
18:00Gostivar - FMP Akademija -:-
18:30Pelister - Kozuv -:-

NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder

13:00Rabotnicki K - Gostivar K -:-
17:00Kriva Palanka K - Basket Kam K -:-

NORGE: BLNO

15:30UdsatNidaros Jets - Centrum Tigers -:-
16:00UdsatFroya - Bærum -:-
16:30UdsatTromsø - Asker -:-
17:00UdsatAmmerud - Gimle -:-

NORGE: Kvinneligaen

13:30UdsatTromsø K - Asker/Bærums Verk K -:-
14:00UdsatUlriken K - Hoybraten K -:-
16:00UdsatBærum K - Bergen K -:-

POLEN: Energa Basket Liga

17:35Slask Wroclaw - Lublin -:-
19:30Szczecin - Polpharma Starogard -:-

POLEN: 1. Liga

17:00Pruszkow - Kotwica Kolobrzeg -:-
18:00WKK Wroclaw - Wisla Krakow -:-

POLEN: Energa Basket Liga Kvinder

16:00GTK Gdynia K - Artego Bydgoszcz K -:-
16:00Sleza Wroclaw K - Politech. Gdanska K -:-

PORTUGAL: LPB

16:00Lusitania - Vitoria -:-

PORTUGAL: Proliga

16:00UdsatSanjoanense - Vasco Da Gama -:-
16:30UdsatAcademia do Lumiar - Belenenses -:-

PORTUGAL: LFB Kvinder

17:00UdsatGuifoes K - Gdessa Barreiro K -:-

QATAR: QBL - Play Offs

15:00Al Sadd - Al Arabi -:-
17:00Al Gharafa - Al Shamal -:-

RUSLAND: VTB United League

11:00Enisey - Astana -:-
13:00Tsmoki Minsk - BC Kalev/Cramo -:-

RUSLAND: Super League

08:15Vostok 65 - University Ugra -:-
09:10Irkutsk - Novosibirsk -:-
13:00Khimki-Podmoskovie - Temp Sumz Revda -:-
14:00Dome-Springs Izhevsk - MBA Moscow -:-
16:00CSKA Moskva 2 - Uralmash Ekaterinburg -:-
17:00Burevestnik Jaroslav - Samara -:-
17:00Runa Basket Moscow - Ufimets Ufa -:-

SCHWEIZ: SB League

16:00BBC Monthey - Regio Basel -:-

SCHWEIZ: SB League Kvinder

16:00Helios VS K - Winterthur K -:-

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

17:00Vojvodina K - Radnicki Kragujevac K -:-
18:00Vrbas K - Novosadska Novi Sad K -:-

SPANIEN: ACB

12:30Real Madrid - MoraBanc Andorra -:-
13:00Tenerife - Manresa -:-
17:00Gipuzkoa - Barcelona -:-
18:30Valencia - Baskonia -:-

SPANIEN: LEB Plata

18:30Villarrobledo - Jairis -:-
12:30Pardinyes - Gran Canaria B -:-
13:00Moron - Alcobendas -:-
18:00Iraurgi SB - Ponferrada -:-

SPANIEN: Liga Femenina

14:00Zaragoza K - Campus Promete K -:-
20:00Ciudad de La Laguna K - Ensino K -:-

STORBRITANNIEN: BBL

14:00Leicester Riders - Glasgow Rocks -:-

STORBRITANNIEN: BBL Cup - Play Offs

16:30London Lions - Newcastle Eagles -:-

SVERIGE: Superettan

14:00UdsatNorrort - Wetterbygden Stars -:-
15:00UdsatIK Eos - Trelleborg -:-
16:00UdsatUppsala - Ockelbo -:-

SVERIGE: Basketligan Kvinder

16:00Sodertalje K - Norrkoping K -:-

SVERIGE: Basketettan Kvinder

17:00AflystDjurgarden K - Västerås K -:-

SYDKOREA: KBL

07:00KCC Egis - Seoul Knights -:-
07:00Wonju DB - Incheon -:-
09:00Mobis Phoebus - Goyang -:-
09:00Sonic Boom - LG Sakers -:-

SYDKOREA: WKBL Kvinder

10:00S-Birds K - Woori Wibee K -:-

TAIWAN: SBL - Første etape

08:00Pauian - Yulon Luxgen Dinos -:-
10:00Jeoutai - Taiwan Beer -:-

TJEKKIET: ZBL Kvinder

14:30Ostrava K - Chomutov K -:-

TYRKIET: Super Ligi

11:00Petkim Spor - Pinar Karsiyaka -:-
13:15Gaziantep - Bursaspor -:-
15:30Fethiye Bld. - Fenerbahce -:-
18:00Tofas - Afyon Belediye -:-

TYRKIET: TB2L - Første etape

11:00Cozum Ankara - Beylikduzu -:-
12:00Saray - Darica Genclerbirligi -:-
14:00Anadolu Panterleri - Gecit Spor -:-
14:00Hedef Takim - Ilkadim -:-

TYRKIET: KBSL Kvinder

12:00Cankaya K - CBK Mersin K -:-

TYSKLAND: BBL

15:00Bonn - Crailsheim Merlins -:-
15:00Ulm - Chemnitz -:-
18:00Bamberg - Braunschweig -:-
20:30Alba Berlin - s.Oliver Wurzburg -:-

TYSKLAND: Pro A

16:00Leverkusen - Trier -:-
17:00Nurnberger - Artland -:-

TYSKLAND: Pro B

16:00Coburg - Giessen 2 -:-
16:00Dresden - Oberhaching -:-
16:00ETV Hamburg - G. Dusseldorf -:-
16:00Lowen - Hanau -:-
16:00Munster - Wedel -:-
16:00RSV Eintracht - Schwelm -:-
17:00Bernau - Sandersdorf -:-
17:00Bochum - RheinStars Köln -:-
17:00Koblenz - OrangeAcademy -:-

TYSKLAND: DBBL Kvinder

16:00GiroLive K - Flippo K -:-
16:00Halle K - Herner K -:-
16:00Keltern K - Saarlouis K -:-
16:00Marburg K - Heidelberg K -:-
16:00TK Hannover K - XCYDE Angels K -:-
16:00Wasserburg K - Freiburg K -:-

UKRAINE: FBU Superleague

13:00BK Zaporozhye - Kharkivski Sokoly -:-

UKRAINE: Superleague Kvinder

12:00Rivne K - Kyiv Basket K -:-

UNGARN: NB I. A Kvinder

16:30PEAC-Pecs K - Vasas Csata K -:-

USA: NBA

3. periodeBrooklyn Nets - Miami Heat 74:62
3. periodeDetroit Pistons - Philadelphia 76ers 68:68
3. periodeMinnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 77:69
1. periodeChicago Bulls - Los Angeles Lakers 14:24
1. periodeDallas Mavericks - Houston Rockets 19:33
1. periodePhoenix Suns - Denver Nuggets 23:26
1. periodeUtah Jazz - Golden State Warriors 36:28
19:00Indiana Pacers - Toronto Raptors -:-
22:00Los Angeles Clippers - Oklahoma City Thunder -:-

USA: NCAA

23:00Austin Peay - Jacksonville St. 70:76
23:00Bellarmine - Stetson 76:65
23:00Belmont - Siu Edwardsville 114:62
23:00Cleveland State - Wisc. Milwaukee 80:81e.ekstraper.
23:00Grambling St. - Jackson State 61:75
23:00La Lafayette - Arkansas State 77:74
23:00Louisiana Monroe - Texas State 63:69
23:00Middle Tenn. St. - Western Kentucky 67:82
23:00North Florida - Kennesaw State 68:65
23:00Oakland - Detroit 72:82
23:00Portland - San Diego Toreros 70:78
23:00Robert Morris - Northern Kentucky 74:79e.ekstraper.
23:00SE Louisiana - Northwestern St. 68:73
23:00South Alabama - Georgia Southern 62:48
23:00Stanford - UCLA 73:72e.ekstraper.
23:00Tennessee State - Eastern Illinois 65:54
23:00Texas Arlington - AR Little Rock 66:61
23:00UAB - Rice 86:74
23:00UC San Diego - UC Davis 71:78
23:00Western Michigan - Akron 68:79
23:00Wisc. Green Bay - IPFW 87:72
23:00Youngstown State - Illinois (Chi.) 85:77
23:30Alabama State - Alcorn State 52:57
23:30Eastern Michigan - Miami (Ohio) 63:85
23:30Stephen F. Austin - Lamar 102:72
00:00Alabama - Mississippi St. 81:73
00:00Arkansas-Pine Bluff - Texas Southern 57:66
00:00Houston Baptist - Mcneese State 71:74
00:00Illinois State - Valparaiso 60:69
00:00Kentucky - LSU 82:69
00:00Marquette - Depaul 61:68
00:00Nicholls State - New Orleans 86:62
00:00UdsatTCU - Texas -:-
00:00Wake Forest - Pittsburgh 76:75
01:00CS Northridge - UC Santa Barbara -:-
01:00Duquesne - St. Bonaventure -:-
01:00Loyola Marymnt - Santa Clara -:-
01:00North Alabama - Jacksonville -:-
01:00UdsatOld Dominion - North Texas -:-
01:00Penn State - Northwestern -:-
01:00Rider - Marist -:-
01:00San Francisco - St. Marys (CA) -:-
01:00Siena - St. Peters -:-
01:00UC Irvine - Cal Poly -:-
01:00UC Riverside - Cal St. Bakersfield -:-
02:00California - USC -:-
02:00CS Fullerton - Hawaii -:-
02:00Lipscomb - Florida Gulf Coast -:-
02:00Oral Roberts - UMKC -:-
02:00UTEP - Louisiana Tech -:-
02:00Virginia - Georgia Tech -:-
02:00Washington State - Colorado -:-
02:00Western Illinois - South Dakota Coyotes -:-
02:30Murray State - Tennessee Tech -:-
02:30North Dakota St. - Denver -:-
02:30South Dakota St. - North Dakota -:-
02:30Tennessee - Missouri -:-
03:00California Baptist - Long Beach State -:-
03:00Dixie State - Grand Canyon -:-
04:00Brigham Young - Pepperdine -:-
04:00Gonzaga - Pacific -:-
04:30Oregon - Oregon State -:-
18:00Indiana - Rutgers -:-
18:00Northeastern - James Madison -:-
18:00UMass - Davidson -:-
19:00Colgate - Bucknell -:-
19:00Coppin State - Norfolk State -:-
19:00NC Wilmington - Delaware -:-
20:00Gardner Webb - Charleston Southern -:-
20:00High Point - Presbyterian -:-
20:00Hofstra - Towson -:-
20:00Holy Cross - Lehigh -:-
20:00Middle Tenn. St. - Western Kentucky -:-
20:00NC Asheville - Radford -:-
20:00New Hampshire - Albany -:-
20:00NJIT - Stony Brook -:-
21:00Navy - Army -:-
22:00Bradley - Loyola (Ill). -:-
22:00East Carolina - Memphis -:-
22:00Washington - Utah Utes -:-
22:00Wyoming - Nevada -:-
00:00Illinois State - Valparaiso -:-
00:00Lafayette - Boston University -:-
00:00Loyola MD - American -:-
00:00Miami - Notre Dame -:-

ØSTRIG: Superliga

17:30Klosterneuburg - Oberwart -:-
17:30Swans Gmunden - Traiskirchen -:-

ØSTRIG: Zweite Liga

16:00Wagram - Basket Flames -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.