REFRESH

Basketball » I dag » Alle

EUROPA: EuroBasket - Kvalifikation - Fjerde runde

14:00Holland - Sverige -:-
15:30Tjekkiet - Belgien -:-
17:00Kroatien - Tyrkiet -:-
18:00Grækenland - Letland -:-
18:00Storbritannien - Frankrig -:-
18:30Litauen - Danmark -:-
21:00Bosnien & Herzegovina - Bulgarien -:-
21:00Tyskland - Montenegro -:-

EUROPA: Euroleague

18:45Fenerbahce - Valencia -:-
20:00Panathinaikos - Bayern -:-
20:45Lyon-Villeurbanne - Barcelona -:-

EUROPA: WBBL Kvinder

17:30UdsatRSU Merks K - Liepajas Papirs/LSSS K -:-
18:45UdsatOgres K - Jelgava K -:-

FILIPPINERNE: Philippine Cup - Play Offs

08:45TNT KaTropa - Phoenix Fuelmasters -:-
11:30Ginebra Kings - Meralco Bolts -:-

LITAUEN: Moteru Lyga Kvinder

17:00Kibirkstis Vilnius 2 K - LCC K -:-
17:00Kibirkstis Vilnius K - Fortuna Klaipeda K -:-

NEW ZEALAND: NBL Women

07:30Capital Swish K - Auckland Dream K -:-

PORTUGAL: LFB Kvinder

21:45Quinta Dos Lombos K - Guifoes K -:-

PUERTO RICO: BSN

23:00Aguada Santeros - Leones De Ponce 71:61
23:00Indios de Mayaguez - Cariduros Fajardo -:-

RUMÆNIEN: Liga National Kvinder - Første etape

15:30Phoenix Constanta K - Agronomia Bucuresti K -:-
16:00CSM Oradea K - FCC ICIM Arad K -:-
18:30CSBT Alexandria K - Rapid Bucuresti K -:-
18:30Satu Mare K - Cluj Napoca K -:-

RUSLAND: Super League

15:00Uralmash Ekaterinburg - Vostok 65 -:-
17:00Burevestnik Jaroslav - University Ugra -:-

RUSLAND: Premier League Kvinder

14:00Dynamo Kursk K - MBA Moscow K -:-

SLOVENIEN: 1. SKL Kvinder

18:00Jezica K - Maribor K -:-
19:30Grosuplje K - Cinkarna Celje K -:-

STORBRITANNIEN: BBL Cup

20:00Worcester Wolves - Plymouth Raiders -:-
20:30Manchester Giants - Glasgow Rocks -:-

SYDKOREA: WKBL Kvinder

11:00KB Stars K - Busan BNK Sum K -:-

TJEKKIET: NBL

17:45Kolin - Usti n. Labem -:-

TJEKKIET: 1. Liga

18:00SA Brno - Snakes Ostrava -:-
18:00Zlin - Jindrichuv Hradec -:-
19:00Prostejov - Pardubice 2 -:-
19:00Sokol Vysehrad - USK Prag B -:-
19:30Chomutov - Sokol Prazsky -:-
19:30Novy Jicin - Olomouc -:-
20:00Opava 2010 - Jihlava -:-
20:00Slavia Prague - Litomerice -:-

TJEKKIET: ZBL Kvinder

18:00USK Prague K - Trutnov K -:-

TYRKIET: TBL

16:00Merkezefendi - Konyaspor -:-

UKRAINE: FBU Superleague

18:00Kharkivski Sokoly - BK Zaporozhye -:-

UKRAINE: Superleague Kvinder

16:00Kyiv Basket K - Dynamo Kyiv K -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya - Play Offs

00:15Urunday - Trouville -:-

USA: NCAA

23:00George Mason - Queens Royals -:-
23:00Howard - Belmont 78:95
23:00St. Marys (CA) - Northern Iowa 66:64
00:00California - Northwest -:-
00:00Mississippi St. - Liberty -:-
01:00LSU - Siu Edwardsville -:-
01:00Rhode Island - Boston College -:-
01:30South Dakota St. - Utah State -:-
02:00North Texas - Miss. Valley St. -:-
02:30Clemson - Purdue -:-
03:00Arizona State - Villanova -:-
03:00Brigham Young - New Orleans -:-
17:00Auburn - Gonzaga -:-
17:00East Tennessee St - Middle Tenn. St. -:-
17:30San Francisco - Virginia -:-
18:00Drake - South Dakota Coyotes -:-
18:00James Madison - Norfolk State -:-
18:00Xavier - Toledo -:-
19:00Illinois - Ohio -:-
19:00Jacksonville St. - Florida Atlantic -:-
19:00Prairie View A&M - Evansville -:-
19:00Western Carolina - Troy -:-
20:00Austin Peay - Abilene Christian -:-
20:00Avila - UMKC -:-
20:00Belmont - George Mason -:-
20:00Eastern Kentucky - Charleston Southern -:-
20:00Florida Intl - Flagler Saints -:-
20:00Incarnate Word - Rice -:-
20:00Saint Josephs - Kansas -:-
20:00Texas Tech - Sam Houston St. -:-
20:00Tulane - Lamar -:-
21:00Florida State - Gardner Webb -:-
21:00Houston - Boise State -:-
21:00Maryland - Navy -:-
21:00Oakland - Bradley -:-
21:00Oregon State - Northwest -:-
21:00Pepperdine - UCLA -:-
21:00Syracuse - Bryant University -:-
21:00William Jessup - Seattle -:-
21:30NC Asheville - NC Wilmington -:-
22:00Georgia State - Toccoa Falls -:-
22:00Louisville - Seton Hall -:-
22:00N. Carolina A&T - Chicago St -:-
22:00Santa Clara - UC Davis -:-
22:00St. Peters - La Salle -:-
22:00UTSA Roadrunners - Texas-Permian Basin -:-
22:00Youngstown State - Siu Edwardsville -:-
22:30Buffalo - Towson -:-
23:00Arizona - Grambling St. -:-
23:00Iowa - Southern -:-
23:00Queens Royals - Howard -:-
23:00SE Missouri State - Northern Colorado -:-
23:30N.C. State - North Florida -:-
00:00Appalachian State - Carver Bible -:-
00:00Arizona Christian - New Mexico State -:-
00:00UdsatKentucky - Detroit -:-
00:00Marshall - Tennessee State -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.