REFRESH

Ishockey » I dag » Alle

CANADA: QMJHL

01:00UdsatVictoriaville Tigres - Rimouski Oceanic -:-
21:00Chicoutimi Sagueneens - Baie-Comeau Drakkar -:-
21:00Drummondville Voltigeurs - Gatineau Olympiques -:-
21:00Rimouski Oceanic - Quebec Remparts -:-
21:00Shawinigan Cataractes - Victoriaville Tigres -:-
22:00UdsatGatineau Olympiques - Drummondville Voltigeurs -:-

DANMARK: Metal Ligaen

15:00Esbjerg Energy - Aalborg Pirates -:-
15:00Odense Bulldogs - Herning Blue Fox -:-
15:00Rungsted Seier - White Hawks -:-
15:00SønderjyskE - Rødovre Mighty Bulls -:-

ESTLAND: Hokiliiga

16:10HC Vipers - HC Panter -:-

EUROPA: Alps Hockey League

17:30HK Olimpija - Lustenau -:-

FINLAND: SM-sarja U20 - Anden etape

12:00Tappara U20 - Ilves U20 -:-
13:00Pelicans U20 - Jukurit U20 -:-
15:00Sport U20 - Kärpät U20 -:-

FINLAND: Naisten Liiga - Tabernes slutrunde

11:45Sport K - RoKi K -:-
13:30Jyväskylä K - Kärpät K -:-
14:30Kuortane K - Lukko K -:-

FINLAND: Naisten Liiga - Vindernes slutrunde

13:35Kiekko-Espoo K - KalPa K -:-
14:30IFK Helsinki K - Ilves K -:-

HVIDERUSLAND: Extraleague

11:00Mogilev - Neman Grodno -:-
11:00Yunost Minsk - Gomel -:-

LITAUEN: Lietuvos Cempionatas

12:00Punks Vilnius - Energija Elektrenai -:-
12:45BA-Klaipeda - Kaunas Baltu Ainiai -:-

POLEN: Polish Hockey League

17:00Jastrzebie - Unia Oswiecim -:-
17:00Katowice - Tychy -:-
17:00Torun - Sanok -:-
18:00MMKS Podhale - Stoczniowiec Gdansk -:-
18:30Krakow - Zaglebie -:-

RUMÆNIEN: Campionatul National

17:30Sportul Studentesc - Brasov -:-

RUSLAND: VHL

10:00Angarsk - Kurhan -:-
11:00Krasnoyarsk - Mechel Chelyabinsk -:-
15:00Tambov - HC Rostov -:-

RUSLAND: MHL

09:00Mamonty Yugry - Belye Medvedi -:-
09:00Tyumensky Legion - Stalnye Lisy -:-
10:00Dyn. Moscow - Tayfun -:-
11:00Atlant - Din. St. Petersburg -:-
11:00Krasnaya Armiya - SKA-Varyagi -:-
11:00Loko - Amurskie Tigry -:-
11:00MHC Spartak - Kapitan -:-
11:00Reaktor - Sarmaty -:-
11:00SKA-1946 - Sakhalinskie Akuly -:-
11:00Sputnik Almetievsk - Ladya -:-
12:00Almaz - Krylya Sovetov -:-
15:00Mikhaylov Academy U20 - Russkie Vityazi -:-

RUSLAND: NMHL

09:00HC AK59 - Ryazan -:-
11:00Dizelist - Metallurg Cherepovets -:-
11:00Rossosh - Loko Junior -:-
11:00Sokol Novocheboksarsk - Tverichi -:-
14:00Progress Glazov - Lipetsk -:-

RUSLAND: WHL Kvinder

11:00Tornado K - Nizhny Novgorod K -:-
12:00Vanke Rays K - MSMO 7.62 K -:-

SCHWEIZ: National League

15:45Ambri-Piotta - Biel -:-
15:45Fribourg - Zürich -:-
15:45Langnau - Servette -:-
15:45Lugano - Rapperswil -:-

SLOVAKIET: Tipos Extraliga

16:00Michalovce - Detva -:-
16:00Nove Zamky - Trencin -:-
16:00Slovan Bratislava - Zvolen -:-
17:00B. Bystrica - Kosice -:-
17:00L. Mikulas - Nitra -:-
17:00Poprad - DVTK -:-

SLOVAKIET: 1. Liga

17:00Levice - Spisska Nova Ves -:-

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

15:00Kristianstads - BIK Karlskoga -:-
15:00Vasterviks IK - Tingsryds -:-
15:00Vita Hasten - AIK -:-
17:30Mora - Timra -:-

SVERIGE: HockeyEttan Nord - Tabernes slutrunde

14:00Kiruna - Sundsvall -:-
15:00Ornskoldsvik - Vännäs -:-

SVERIGE: HockeyEttan Syd - Tabernes slutrunde

16:00Halmstad - Tranås -:-
16:00Hanhals - Kalmar -:-
16:00KRIF hockey - Tyringe -:-

SVERIGE: HockeyEttan Vest - Tabernes slutrunde

16:00Eskilstuna Linden - Kumla -:-
16:00Grums - Koping -:-
16:00Lindlovens - Surahammar -:-

SVERIGE: HockeyEttan Øst - Tabernes slutrunde

16:00Arlanda - Sollentuna -:-
16:00Hammarby - Stromsbro IF -:-
16:00Segeltorps IF - Vallentuna -:-

SVERIGE: AllEttan Norra

16:00Enkopings - Kalix -:-

SVERIGE: AllEttan Södra

14:00Troja/Ljungby - Visby-Roma -:-
16:00Dalen - Morrums GoIS -:-
16:00Karlskrona - Skövde -:-
16:00Mariestad - Huddinge -:-
16:00Nybro - Vimmerby -:-

SVERIGE: SDHL Kvinder

14:00Lulea K - Leksands K -:-
15:00UdsatGöteborg K - Djurgardens K -:-

TJEKKIET: Extraliga

14:00Pardubice - Kometa Brno -:-
15:30Litvinov - Zlin -:-
16:00Liberec - Vitkovice -:-
16:00Mountfield HK - Karlovy Vary -:-
16:00Olomouc - Plzen -:-
16:00Sparta Praha - Mlada Boleslav -:-
17:00Trinec - Ceske Budejovice -:-

TYSKLAND: DEL

14:30Wolfsburg - Bremerhaven -:-
17:00Mannheim - Ingolstadt -:-
19:30Krefeld - Köln -:-

TYSKLAND: DEL2

14:30Ravensburg - Bietigheim/Bissingen -:-
17:00Bad Nauheim - Crimmitschau -:-
17:00Bayreuth - Kaufbeuren -:-
17:00Kassel - Heilbronner -:-
17:00Landshut - Freiburg -:-
17:00Tolzer Lowen - Dresdner Eislowen -:-
18:30Löwen Frankfurt - Lausitzer Fuchse -:-

TYSKLAND: Oberliga Nord

17:00Crocodiles Hamburg - Diez-Limburg -:-
17:00EC Hannover - Herford -:-
17:00Hammer Eisbaren - Krefelder EV -:-
17:00Herner - Hannover -:-
17:00Leipzig - Halle -:-
17:00Trappers - Rostock -:-

TYSKLAND: Oberliga Syd

17:00Hochstadter EC - Passau -:-
17:00Lindau - Fussen -:-
17:00Memmingen - Landsberg -:-
17:00Riessersee - Peiting -:-
17:00Selber - Regensburg -:-
17:00Weiden - Deggendorfer -:-

UKRAINE: UHL

12:00Kremenchuk - HC Mariupol -:-
14:30Kryzhani Vovky - Kramatorsk -:-

USA: NHL

3. periodeBoston Bruins - Philadelphia Flyers 6:1
3. periodeVancouver Canucks - Montreal Canadiens 2:3
2. periodeSt. Louis Blues - Los Angeles Kings 3:1
04:00Winnipeg Jets - Ottawa Senators -:-
18:30Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings -:-
21:00Washington Capitals - Buffalo Sabres -:-
22:00Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights -:-
22:00Calgary Flames - Toronto Maple Leafs -:-

USA: ECHL

2. periodeKansas City - Allen Americans 1:2
2. periodeTulsa Oilers - Indy Fuel 1:1
1. periodeRapid City Rush - Utah Grizzlies 2:0
23:05Tulsa Oilers - Allen Americans -:-
23:05Wichita Thunder - Indy Fuel -:-

USA: SPHL

3. periodeKnoxville Ice Bears - Pensacola Ice Flyers 0:2

USA: USHL

01:05Fargo Force - Des Moines Buccaneers -:-
01:05Omaha Lancers - Sioux Falls Stampede -:-
01:05Waterloo Black Hawks - Sioux-City -:-
01:05Youngstown Phantoms - Chicago Steel -:-
01:10Muskegon Lumberjacks - USA U18 -:-
02:05Green Bay Gamblers - Dubuque Fighting Saints -:-
02:05Lincoln Stars - Tri-City Storm -:-
22:05Youngstown Phantoms - Chicago Steel -:-

USA: NWHL Kvinder

01:00Buffalo Beauts K - Connecticut Whale K -:-
19:00Toronto Six K - Minnesota Whitecaps K -:-
22:00Connecticut Whale K - Metropolitan Riveters K -:-

ØSTRIG: ICE Hockey League

16:30Dornbirn - Villach -:-
17:30Klagenfurt - Black Wings Linz -:-
19:00Bolzano - Bratislava -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.