REFRESH

Ishockey » I dag » Alle

ASIEN: Asien Liga

11:00Tohoku F. Blades - Nikko Icebucks 4:3

CANADA: QMJHL

00:00Moncton Wildcats - Saint John Sea Dogs -:-
00:30Charlottetown Islanders - Cape Breton Eagles -:-

CANADA: LNAH

02:00Saint-Georges - Riviere-du-Loup 3L 3:6
02:00Sorel-Tracy - Jonquiere Marquis 5:4

CANADA: U Sports

01:15Brock - Guelph 3:4
00:00Dalhousie - UPEI -:-
00:00Moncton - Saint Marys -:-
00:00UNB - Acadia -:-

DANMARK: Metal Ligaen

19:30Herlev Eagles - SønderjyskE 4:5
19:30Herning - Rødovre Mighty Bulls 2:0
19:30Odense - Frederikshavn 3:2
19:30Rungsted - Aalborg Pirates 1:6

EUROPA: Alps Hockey League

20:30Fassa - Linz II 4:1

EUROPA: BeNe League

20:30Den Haag - Trappers B 9:1

FINLAND: Liiga

17:30Hämeenlinna - TPS Turku 3:4e.forl.
17:30KalPa - Sport 3:6
17:30Lukko - Kärpät 3:1
17:30Pelicans - SaiPa 1:2e.forl.
17:30Tappara - Ässät 3:0

FINLAND: Mestis

17:30Hermes - Koovee 2:3
17:30IPK - Peliitat 2:3
17:30Kettera - Hokki 4:2
17:30RoKi - KeuPa 4:5str.
17:30TUTO - SaPKo 6:2

FINLAND: Suomi-sarja

17:30Hunters - Jarvenpaa 7:0
18:30Karhu HT - FPS 2:5

FINLAND: Nuorten SM-Liiga - Nedrykningsgruppe

16:00SaiPa U20 - TUTO U20 2:5
17:30Kiekko-Espoo U20 - Lukko U20 3:1
17:30KooKoo U20 - Ilves U20 1:4
17:30K-Vantaa U20 - Koovee U20 5:3
17:30Sport U20 - KalPa U20 3:5

FINLAND: Nuorten SM-Liiga - Vindernes slutrunde

15:00Ässät U20 - Kärpät U20 3:2str.
17:00Jokerit U20 - Hämeenlinna U20 3:5
17:30TPS U20 - Jyväskylä U20 5:4
18:00Jukurit U20 - Pelicans U20 2:1
18:00Tappara U20 - IFK Helsinki U20 3:5

FRANKRIG: Ligue Magnus

20:00Grenoble - Anglet 4:3str.
20:15Amiens - Rouen 1:2str.
20:15Bordeaux - Nice 3:1
20:30Chamonix Mont-Blanc - Briancon 2:3
20:30Gap - Angers 4:3

HVIDERUSLAND: Extraleague - 7.-12. pladser

16:00Lokomotiv Orsha - Brest 3:1
17:00Mogilev - Lida 3:0
17:00Novopolotsk - Pinskiye Yastreby 4:0

HVIDERUSLAND: Extraleague - Tabernes slutrunde

11:00Hviderusland U18 - Vitebsk 5:2
17:00Bobruisk - Baranavichy 2:3

KAZAKHSTAN: Championship

14:00Gornyak Rudny - Altay Torpedo 2:0
14:00HC Astana - Pavlodar 2:5
14:00Temirtau - Beibarys Atyrau 1:2
15:00Humo 2 - Kulager 1:4

POLEN: Polish Hockey League

18:00MMKS Podhale - Torun 4:2
18:00Tychy - Zaglebie 5:2
18:30Katowice - Gdansk 0:3
18:30Krakow - Unia Oswiecim 5:3
19:00Janow - Jastrzebie 1:13

RUMÆNIEN: Campionatul National

17:30Sportul Studentesc - Csikszereda 2:12

RUSLAND: MHL

08:00Tayfun - Amurskie Tigry 3:2str.
09:00Sakhalinskie Akuly - Krylya Sovetov 1:3
15:00Sputnik Almetievsk - Reaktor 3:1
16:30Almaz - Kapitan 3:2e.forl.

RUSLAND: NMHL

16:30Olympia - Tverichi 4:5str.

RUSLAND: VHL

13:00Novokuznetsk - Almetyevsk 1:3
17:00Ryazan - Torpedo Gorky 3:2

SCHWEIZ: National League

19:45Bern - Lausanne 4:3e.forl.
19:45Biel - Servette 7:3
19:45Davos - Fribourg 7:2
19:45Lugano - Langnau 1:3
19:45Rapperswil - Zürich 3:0
19:45Zug - Ambri-Piotta 3:1

SLOVAKIET: 1. Liga

18:00Levice - Spisska Nova Ves 5:2
18:00Martin - Dubnica 2:3e.forl.
18:00Trnava - Pov. Bystrica 3:1
18:00Zilina - Topolcany 1:3

SLOVAKIET: Tipsport Liga

17:30Kosice - L. Mikulas 1:2
18:00Michalovce - B. Bystrica 3:2e.forl.
18:00Poprad - Zvolen 4:3
18:30Slovan Bratislava - Detva 4:3

SLOVENIEN: IHL

20:15Crvena zvezda - Hidria Jesenice 4:0

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

19:00AIK - Sodertalje 1:3
19:00IF Bjorkloven - Timra 7:2
19:00Kristianstads - Almtuna 2:3
19:00Tingsryds - Modo 0:3
19:00Vasterviks IK - Mora 3:2str.

SVERIGE: HockeyEttan Nord - Tabernes slutrunde

19:00Kiruna AIF - Lejon 4:1

SVERIGE: HockeyEttan Syd - Tabernes slutrunde

19:00Borås - Kalmar 1:3
19:00Morrums GoIS - Hanhals 0:2
19:00Tyringe - Vimmerby 3:4

SVERIGE: HockeyEttan Vest - Tabernes slutrunde

19:00Koping - Forshaga 2:1
19:00Nyköping - Malungs 2:0
19:00Surahammar - Eskilstuna Linden 4:6

SVERIGE: HockeyEttan Øst - Tabernes slutrunde

19:00Arlanda - Hammarby 4:3
19:00Tyreso Hanviken - Segeltorps IF 2:1

SVERIGE: AllEttan Norra

19:00Hudiksvalls - Ostersund 5:3

SVERIGE: AllEttan Södra

19:00Visby-Roma - Huddinge 6:4

SVERIGE: SuperElit U20 - Tabernes slutrunde

19:00Västerås U20 - Malmö U20 4:5

SVERIGE: SDHL Kvinder

19:00Brynäs K - Leksands K 5:3
19:00Linkopings K - HV 71 K 2:4

TJEKKIET: Extraliga

17:30Karlovy Vary - Mlada Boleslav 2:4
17:30Vitkovice - Litvinov 5:3
18:00Kladno - Kometa Brno 5:1
18:00Liberec - Plzen 7:1
18:00Olomouc - Mountfield HK 2:0
18:00Pardubice - Trinec 2:3

TJEKKIET: O Pohar DHL

14:00Kladno U20 - Sparta Praha U20 3:1
16:00Zlin U20 - Jihlava U20 8:2
16:15Ceske Budejovice U20 - Slavia Praha U20 3:4
16:45Mlada Boleslav U20 - Karlovy Vary U20 2:4
17:00Liberec U20 - Plzen U20 3:2
17:00Litvinov U20 - Salzburg U20 2:3
17:00Vitkovice U20 - Mountfield HK U20 2:5
18:00Trinec U20 - Pardubice U20 2:5

TYSKLAND: DEL

19:30Düsseldorf - Nürnberg 2:3str.
19:30Eisbaren Berlin - Ingolstadt 4:5str.
19:30Iserlohn - Schwenninger 3:1
19:30Krefeld - Mannheim 1:6
19:30Köln - Augsburg 2:3
19:30Straubing - Wolfsburg 5:1

TYSKLAND: DEL2

19:30Frankfurt Lowen - Kassel 4:3
19:30Freiburg - Lausitzer Fuchse 3:2
19:30Kaufbeuren - Ravensburg 3:2
19:30Landshut - Dresdner Eislowen 4:3e.forl.
19:30Tolzer Lowen - Bayreuth 5:7
20:00Bietigheim/Bissingen - Bad Nauheim 7:0
20:00Crimmitschau - Heilbronner 4:2

TYSKLAND: Oberliga Nord

19:30Fuchse Duisburg - Herner 6:4
19:30Krefelder EV - Rostock 3:8
20:00EC Hannover - Leipzig 3:0
20:00Erfurt - Hannover 3:5
20:00Essen - Trappers 3:5
21:15Halle - Crocodiles Hamburg 4:1

TYSKLAND: Oberliga Syd - Nedrykningsgruppe

20:00Erding - Passau 3:7
20:00Hochstadter EC - Landsberg 5:3
20:00Klostersee - EHC Waldkraiburg 5:3
20:00Sonthofen - Miesbach 3:1

TYSKLAND: Oberliga Syd - Vindernes slutrunde

19:30Fussen - Lindau 6:1
19:30Selber - Peiting 5:4e.forl.
20:00Deggendorfer - Riessersee 2:1
20:00Memmingen - Weiden 2:0
20:00Regensburg - Rosenheim 5:3

UKRAINE: UHL

17:05Kharkiv - Dnipro Kherson 3:4

UNGARN: Erste Liga

18:40Vasas - Hokiklub Budapest 3:1

USA: NHL

01:00Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 4:1
01:00Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 3:2
01:00Florida Panthers - Los Angeles Kings 4:3
01:00New York Islanders - New York Rangers 2:3
01:00Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 1:4
01:00Toronto Maple Leafs - Calgary Flames 1:2str.
01:00Washington Capitals - New Jersey Devils 5:2
01:30Ottawa Senators - Vegas Golden Knights 2:4
02:00Minnesota Wild - Tampa Bay Lightning 3:2
02:00Nashville Predators - Anaheim Ducks 2:4
02:30Dallas Stars - Buffalo Sabres 1:4
03:00Colorado Avalanche - San Jose Sharks 4:0
04:00Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 3:1

USA: AHL

02:00San Antonio Rampage - Toronto Marlies 4:3

USA: ECHL

01:05Indy Fuel - Florida Everblades 2:4

USA: SPHL

01:45Peoria Rivermen - Pensacola Ice Flyers 5:4str.

ØSTRIG: EBEL

19:15Graz - Vienna 4:3e.forl.
19:15Klagenfurt - Innsbruck 3:2
19:15Znojmo - Salzburg 2:5
19:45Bolzano - Villach 4:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.