m.FlashScore.dk

REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: US Open (USA) - Kvalifikationer, hardcourt

17:00Barrere G. (Fra) - Galan Riveros D. E. (Col) -:-
17:00Basic M. (Bih) - Giraldo S. (Col) -:-
17:00Benchetrit E. (Fra) - Coppejans K. (Bel) -:-
17:00Kamke T. (Ger) - Lacko L. (Svk) -:-
17:00Kwon Soon W. (Kor) - Diez S. (Can) -:-
17:00Martinez P. (Esp) - Brooksby J. (Usa) -:-
18:30Griekspoor T. (Ned) - Trungelliti M. (Arg) -:-
18:30Koepfer D. (Ger) - Uchiyama Y. (Jpn) -:-
18:30Lorenzi P. (Ita) - Vesely J. (Cze) -:-
18:30Majchrzak K. (Pol) - Ivashka I. (Blr) -:-
18:30Menezes J. (Bra) - Nagal S. (Ind) -:-
18:30Rosol L. (Cze) - Gerasimov E. (Blr) -:-
18:30Ymer M. (Swe) - Chung H. (Kor) -:-
20:00King D. (Bar) - Donskoy E. (Rus) -:-
20:00Lestienne C. (Fra) - Garcia-Lopez G. (Esp) -:-
20:00Vilella M. M. (Esp) - Sinner J. (Ita) -:-

ATP - SINGLER: Winston-Salem (USA), hardcourt

18:30Millman J. (Aus) - Johnson S. (Usa) -:-
18:30AfbrudtPaire B. (Fra) - Carreno-Busta P. (Esp) 0:0
19:30Rublev A. (Rus) - Shapovalov D. (Can) -:-
20:00Tiafoe F. (Usa) - Hurkacz H. (Pol) -:-

WTA - SINGLER: New York (USA), hardcourt

23:10Giorgi C. (Ita) - Cornet A. (Fra) 2:0
23:20Wang Q. (Chn) - Blinkova A. (Rus) 2:1
19:00Linette M. (Pol) - Siniakova K. (Cze) -:-
20:30Wang Q. (Chn) - Giorgi C. (Ita) -:-

WTA - SINGLER: US Open (USA) - Kvalifikationer, hardcourt

17:00Badosa G. P. (Esp) - Frech M. (Pol) -:-
17:00Cepelova J. (Svk) - Fourlis J. (Aus) -:-
17:00Gracheva V. (Rus) - Hogenkamp R. (Ned) -:-
17:00Kucova K. (Svk) - Martincova T. (Cze) -:-
17:00Ruse G. (Rou) - Wang X. (Chn) -:-
17:00Rybakina E. (Kaz) - Cabrera L. (Aus) -:-
18:30Allertova D. (Cze) - Hon P. (Aus) -:-
18:30Dolehide C. (Usa) - Friedsam A-L. (Ger) -:-
18:30Flipkens K. (Bel) - Larsson J. (Swe) -:-
18:30Shinikova I. (Bul) - Bogdan A. (Rou) -:-
18:30Townsend T. (Usa) - Stojanovic N. (Srb) -:-
20:00Bolkvadze M. (Geo) - Xu S. (Chn) -:-
20:00Lepchenko V. (Usa) - Babos T. (Hun) -:-
20:00Muhammad A. (Usa) - Kalinskaya A. (Rus) -:-
20:00Peng S. (Chn) - Gibbs N. (Usa) -:-
20:00Wang Xiy. (Chn) - Dart H. (Gbr) -:-

ATP - DOUBLER: Winston-Salem (USA), hardcourt

17:00Kubot L./Melo M. - Murray J./Skupski N. -:-
17:00Gille S./Vliegen J. - Monroe N./Sandgren T. -:-

WTA - DOUBLER: New York (USA), hardcourt

17:00Gasparyan M./Niculescu M. - Jurak D./Martinez Sanchez M. J. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: L'Aquila (Italien), grus

14:00Popko D. (Kaz) - Haerteis J. (Ger) -:-
14:00Vukic A. (Aus) - Taberner C. (Esp) -:-
15:30Collarini A. (Arg) - Cerundolo F. (Arg) -:-
15:30Martin A. (Svk) - Clezar G. (Bra) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: L'Aquila (Italien), grus

17:00Brkic T./Pavic A. - Cacic N./Sancic A. -:-
17:00Margaroli L./Vavassori A. - Begemann A./Mergea F. -:-

ITF MÆND - SINGLER: Santander (Spanien), grus

2. sætEsteve L. E. (Esp) - Gakhov I. (Rus) 0:1 (4:6,1:1)
2. sætLuz O. (Bra) - Nikles J. (Sui) 1:0 (6:3,0:0)
13:30Gutierrez Oscar J. (Bra) - Dutra Da Silva D. (Bra) -:-
18:00Lopez Morillo I. (Esp) - Skatov T. (Kaz) -:-

ITF MÆND - SINGLER: Ueberlingen (Tyskland), grus

2. sætHeller P. (Ger) - Veldheer M. (Ned) 1:0 (6:3,1:1)
13:30Galarza J. I. (Arg) - Wessels L. (Ger) -:-
15:00Trinker J. (Aut) - Wehnelt K. (Ger) -:-
17:00Ollert L. (Ger) - Santanna B. (Bra) -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.