REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Adelaide (Australien), hardcourt

03:45Paul T. (Usa) - Harris G. (Rsa) 1:2
11:25Rublev A. (Rus) - Auger-Aliassime F. (Can) 2:1

ATP - SINGLER: Auckland (New Zealand), hardcourt

06:20Isner J. (Usa) - Humbert U. (Fra) 0:2
07:55Hurkacz H. (Pol) - Paire B. (Fra) 1:2

ATP - SINGLER: Australian Open (Australien) - Kvalifikationer, hardcourt

00:10Halys Q. (Fra) - Lee D. H. (Kor) 2:0
00:10Moriya H. (Jpn) - Diez S. (Can) 2:0
00:10Vilella M. M. (Esp) - Bagnis F. (Arg) 2:1
00:20Martin A. (Svk) - Bourgue M. (Fra) 1:2
01:10Eubanks C. (Usa) - Troicki V. (Srb) TRUKKET SIG 0:1
01:40Novak D. (Aut) - Horansky F. (Svk) 2:0
01:50Milojevic N. (Srb) - Escobedo E. (Usa) 2:0
02:05Trungelliti M. (Arg) - Wolf J. (Usa) 2:1
02:10Schnur B. (Can) - Coppejans K. (Bel) 0:2
02:20Donskoy E. (Rus) - Galovic V. (Cro) 2:1
03:05Muller A. (Fra) - Safwat M. (Egy) 0:2
03:25Couacaud E. (Fra) - Popko D. (Kaz) 1:2
03:25Ruusuvuori E. (Fin) - Benchetrit E. (Fra) 1:2
03:30Giustino L. (Ita) - Maden Y. (Ger) 2:1
03:45Ivashka I. (Blr) - Li Z. (Chn) 2:0
03:50Gombos N. (Svk) - Krstin P. (Srb) 2:0
04:00Copil M. (Rou) - Musetti L. (Ita) 1:2
04:20Hijikata R. (Aus) - Griekspoor T. (Ned) 0:2
06:00Rosol L. (Cze) - Martinez P. (Esp) 0:2
06:10Gulbis E. (Lat) - Gunneswaran P. (Ind) 2:0
06:25Gojowczyk P. (Ger) - Lestienne C. (Fra) 2:0
06:30Purcell M. (Aus) - Kovalik J. (Svk) 2:0

WTA - SINGLER: Adelaide (Australien), hardcourt

01:40Yastremska D. (Ukr) - Sabalenka A. (Blr) 2:0
09:05Barty A. (Aus) - Collins D. R. (Usa) 2:1

WTA - SINGLER: Australian Open (Australien) - Kvalifikationer, hardcourt

00:10Arruabarrena-V. L. (Esp) - Naito Y. (Jpn) 2:0
00:10Fernandez L. A. (Can) - Hibi M. (Jpn) 2:0
00:10Lao D. (Usa) - Nara K. (Jpn) 2:1
00:10Minnen G. (Bel) - Xun F. Y. (Chn) 2:0
00:10Parrizas-Diaz N. (Esp) - Ruse G. (Rou) 0:2
00:10Pattinama Kerkhove L. (Ned) - Haas B. (Aut) 1:2
00:10Wang Xin. (Chn) - Kiick A. (Usa) 2:0
00:15Hibino N. (Jpn) - Yuan Y. (Chn) 2:1
01:30Kalinskaya A. (Rus) - Paar L. (Rou) 2:0
02:10Vikhlyantseva N. (Rus) - Shinikova I. (Bul) 2:0
02:15McNally C. (Usa) - Lopatetska D. (Ukr) 2:0
02:30Sanders S. (Aus) - Juvan K. (Slo) 1:2
03:40Gracheva V. (Rus) - Danilovic O. (Srb) 2:1
03:45Bogdan A. (Rou) - Li A. (Usa) 1:2
04:30Trevisan M. (Ita) - Bouchard E. (Can) 2:0
04:45Zavatska K. (Ukr) - Vickery S. (Usa) 1:2
04:50Larsson J. (Swe) - Minella M. (Lux) 2:0
05:15Dart H. (Gbr) - Gatto-Monticone G. (Ita) 2:0
05:25Rogers S. (Usa) - Dolehide C. (Usa) 2:0
05:50Samsonova L. (Rus) - Wang Xiy. (Chn) 2:1
05:55Vögele S. (Sui) - Niculescu M. (Rou) 1:2
06:10Lepchenko V. (Usa) - Krejcikova B. (Cze) 0:2

WTA - SINGLER: Hobart (Australien), hardcourt

06:40Zhang S. (Chn) - Kudermetova V. (Rus) 2:0
08:00Watson H. (Gbr) - Rybakina E. (Kaz) 1:2

ATP - DOUBLER: Adelaide (Australien), hardcourt

03:40Ram R./Salisbury J. - Gonzalez M./Martin F. 0:2
05:40Murray J./Skupski N. - Dodig I./Polasek F. 1:2

ATP - DOUBLER: Auckland (New Zealand), hardcourt

02:25Gille S./Vliegen J. - Bambridge L./McLachlan B. 0:2
04:35Krajicek A./Skugor F. - Daniell M./Oswald P. 0:2
00:00Bambridge L./McLachlan B. - Daniell M./Oswald P. -:-

WTA - DOUBLER: Adelaide (Australien), hardcourt

06:15Melichar N./Xu Y-F. - Dabrowski G./Jurak D. 2:1

WTA - DOUBLER: Hobart (Australien), hardcourt

04:40Bouzkova M./Zidansek T. - Kichenok N./Mirza S. 0:2
09:30Flipkens K./Van Uytvanck A. - Peng S./Zhang S. WO -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Bangkok (Thailand), hardcourt

06:45Safiullin R. (Rus) - Balazs A. (Hun) 1:2
09:40Karatsev A. (Rus) - Moroni M. (Ita) 2:0

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Bendigo (Australien), hardcourt

02:25Vavassori A. (Ita) - Johnson S. (Usa) 0:2
03:30Travaglia S. (Ita) - Giron M. (Usa) 2:0

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Bangkok (Thailand), hardcourt

05:10Balaji N. S./Nedunchezhiyan J. - Ratiwatana Sa./Rungkat C. 1:2
05:10Escobar G./Reyes-Varela M. - Golubev A./Nedovyesov A. 0:2

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Bendigo (Australien), hardcourt

01:10Behar A./Reid M. - Cacic N./Molchanov D. 1:2
01:15Arends S./Hsieh C. - Arevalo M./O'Mara J. 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 2 (Tyrkiet), grus

08:00Nikles J. (Sui) TRUKKET SIG - Cagnina J. (Bel) 0:1
08:00Skatov T. (Kaz) - Tomescu D. A. (Rou) 1:2
09:30Barranco C. J. (Esp) WO - Bortolotti M. (Ita) -:-
09:30Jianu F. C. (Rou) - Galoppini D. (Ita) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Bagnoles-de-l'Orne (Frankrig), grus (indendørs)

11:00Eriksson M. (Swe) - Martineau M. (Fra) 0:2
12:30Pierre H. (Fra) - Folliot Q. (Fra) 0:2
14:00Sakharov G. (Fra) - Briand J. (Fra) 0:2
18:00Matusevich A. (Gbr) - Marie J. (Fra) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cairo (Egypten), grus

09:00Capecchi D. (Ita) - Zakaryia F. (Egy) 2:0
09:00Hajek P. (Cze) - Sanchez Izquierdo N. (Esp) 0:2
09:00Marti J. (Esp) - Chepelev A. (Rus) 2:0
10:30Ornago F. (Ita) - Voronin D. (Rus) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun (Mexico), hardcourt

15:00Bega A. (Ita) - Fox D. (Gbr) 2:0
15:00Walkin B. (Aus) - Smith T. K. (Usa) 2:0
16:30Alves M. (Bra) - Banzer R. (Bol) 2:1
16:30Comesana F. (Arg) - Olivieri G. A. (Arg) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Manacor (Mallorca) 2 (Spanien), hardcourt

13:20Vrbensky M. (Cze) - Furness E. (Fra) 0:2
13:45Alcaraz Garfia C. (Esp) - Hoyt E. (Gbr) 2:0
15:10Crepatte B. (Fra) - Monteiro J. (Por) 0:2
15:30Shelbayh A. (Jor) - Pietri B. (Fra) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 2 (Tunesien), hardcourt

11:30Kilani M. (Tun) - Escoffier A. (Fra) 1:2
11:30Mansouri S. (Tun) - De Jong J. (Ned) 0:2
11:30Okala J. (Fra) - Laurent T. (Fra) 0:2
11:30Tabur C. (Fra) - Arnaldi M. (Ita) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M25 Rancho Santa Fe (USA), hardcourt

19:55Ehrat S. (Sui) - Ritschard A. (Usa) 2:0
20:05Altamirano C. (Usa) - Blancaneaux G. (Fra) 1:2
22:00Nava E. (Usa) - Nakashima B. (Usa) 1:2
1. sætRedlicki Mi. (Usa) - Blanch U. (Usa) 0:0 (3:3)

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 2 (Tyrkiet), grus

08:00Demidova D. (Rus) TRUKKET SIG - Pachkaleva T. (Rus) 0:0
08:00Njiric S. (Cro) - Laskutova K. (Rus) 1:2
08:00Potocnik N. (Slo) - Han J. (Chn) 2:0
08:00Scholl C. (Usa) - Fossa N. (Ita) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cairo (Egypten), grus

09:00Burger C. (Ned) - Skamlova C. (Svk) 2:1
09:00Morgina A. (Rus) - Stamatova J. (Bul) 0:2
10:30Siskova A. (Cze) - Zolotareva A. (Rus) 2:0
10:30Wargnier L. (Fra) - Martinez Regalado E. (Esp) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cancun (Mexico), hardcourt

15:00Davis E. (Tri) - Mikulskyte J. (Ltu) 2:1
15:00Sysoeva A. (Rus) - Rapolu M. (Usa) 2:0
16:30Dadaciu S. (Usa) - Sewing S. (Usa) 1:2
16:30Zhu A. (Usa) - Kissell J. (Usa) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Fort-de-France (Martinique), hardcourt

17:00Albie A. (Fra) - Bencheikh L. (Fra) 2:0
17:00Leonard M. (Fra) - Kempen M. (Bel) 0:2
18:30Partaud M. (Fra) - Ostlund F. (Swe) 2:0
20:30Gervais J. (Fra) - Djoubri S. (Fra) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 2 (Tunesien), hardcourt

10:00Burrage J. (Gbr) - Desai Z. (Ind) 2:0
10:00Muntean V. (Fra) - Arcangioli M. (Fra) 2:0
10:00Noel M. (Fra) - Sharipova S. (Uzb) 2:1
10:00Orpana O. (Fin) - Ainitdinova G. (Kaz) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Daytona Beach (USA), grus

16:00Carreras A. (Gbr) - Talaba G. (Rou) 0:2
16:00Lazaro Garcia A. (Esp) - Galfi D. (Hun) 2:0
17:30Benoit M. (Bel) - Seguel D. (Chi) 2:0
17:30In-Albon Y. (Sui) - Maristany G. (Esp) 1:2

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Malibu (USA), hardcourt

20:00Chang H. (Usa) - Podoroska N. (Arg) 0:2
20:00Pieri J. (Ita) - Harrison C. (Usa) -:-
21:30Danilina A. (Kaz) - Sanchez A. S. (Mex) -:-
21:30Hesse A. (Fra) - Liu C. (Usa) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya 2 (Tyrkiet), grus

11:00Soyler O./Turker M. N. - Petrone A./Prevosto L. 0:2
11:30Altuna T./Erel Y. - Akkoyun U./Cagnina J. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Bagnoles-de-l'Orne (Frankrig), grus (indendørs)

13:00Dhoe B./Reymond A. - Dragoni A./Schiavetti P. 2:0
14:30Davydov I./Klok D. - Droguet T./Pierre H. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cairo (Egypten), grus

12:00Gelhardt L./Hajek P. - Aboulkassem M./Makhlouf S. 2:0
12:00Ferrari G./Ortenzi G. M. - Kekez D./Madarasz G. WO -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cancun (Mexico), hardcourt

19:00Bega A./Pereira J. - Arreche N. A./Perez Sanz D. 0:2
19:00Fox D./Whitehouse M. - Aguilar J. C./Smith T. K. 1:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Manacor (Mallorca) 2 (Spanien), hardcourt

14:00Haerteis J./Heller P. - Lopez San Martin A./Pla Malfeito J. 2:0
14:00Forejtek J./Vrbensky M. - Sanchez Jover C./Vives Marcos P. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir 2 (Tunesien), hardcourt

14:30Bourcet T./Escoffier A. - Johnson L./Voljacques H. 0:2
14:30Kiyamov T./Ratniuk M. - De Jong J./Stevens B. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya 2 (Tyrkiet), grus

11:30Njiric S./Potocnik N. - Kulambayeva Z./Ma Y. 1:2
11:30Oliynykova O./Scholl C. - Laskutova K./Ureke A. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cairo (Egypten), grus

12:00Morgina A./Shchetinina I. - Dmitrieva S./Kalinina V. 0:2
12:00Scholsen H./Skamlova C. - Kerimbayeva K./Stamat V. 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cancun (Mexico), hardcourt

20:00Rodriguez V./Sewing S. - Appel M./Sysoeva A. 2:0
20:00Closs M./Zhu A. - Mikulskyte J./Tran L. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Fort-de-France (Martinique), hardcourt

23:00Bogdan E./Mdlulwa W. - Hudson A./Hudson Z. 2:0
19:00Bogdan E./Mdlulwa W. - Riley A. J./Snells J. 1:2
22:00De Bernardi C./Kempen M. - Albie A./Partaud M. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir 2 (Tunesien), hardcourt

13:30Burrage J./Mihalikova T. - Marinkovic B./Muntean V. 2:0
13:30Noel M./Orpana O. - Arcangioli M./Shytkouskaya N. 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Malibu (USA), hardcourt

23:00Guillermo L. M./Harrison C. - Brouleau L./Hesse A. 2:0
23:00Danilina A./Marozava L. - Brune A./Iamachkine A. 1:2
23:00Bektas E./Moore T. - Montez P./Parks A. WO -:-
23:00Podoroska N./Sanchez A. S. - Pigossi L./Van der Hoek R. 0:2
23:00Guillermo L. M./Harrison C. - Pigossi L./Van der Hoek R. -:-
23:00Brune A./Iamachkine A. - Montez P./Parks A. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.