REFRESH

Tennis » I dag » Alle

OPVISNING- MÆND: Andre kampe (Verden)

23:00Ortlip J. (Usa) - Boyer D. H. (Usa) 0:2
00:05Torsunov I. (Blr) - Sholomitski I. (Rus) -:-
00:25Skindzer Z. (Blr) - Laska A. (Blr) TRUKKET SIG 1:0
01:45Budov D. (Blr) - Riman E. (Blr) 2:0
01:45AflystBudov D. (Blr) - Kolyshkov G. (Blr) -:-
03:25Pashukevich M. (Rus) - Gumenyuk R. (Blr) 2:1
04:30Riman E. (Blr) - Budov D. (Blr) 2:1
04:30AflystRiman E. (Blr) - Firsin G. (Blr) -:-
05:05Medieta F. (Nzl) - Stoupe G. (Nzl) 0:2
05:30Lavrentiev R. (Blr) - Tsvetkov K. (Blr) 1:2
06:05Reynolds F. (Nzl) - Rowe D. (Nzl) 2:0
06:15Orlov D. (Rus) - Stepanov P. (Rus) 2:1
06:30Narkevich Y. (Blr) - Golinko A. (Blr) 0:2
07:05Kurmaev M. (Rus) - Ronjine V. (Rus) 0:3
07:05Vlasiuk O. (Ukr) - Sanchenko D. (Ukr) 2:1
07:10Dermentli F. (Ukr) - Krulikovsky Y. (Ukr) 2:0
07:10Tsirkin V. (Rus) - Migachev O. (Rus) 3:0
07:15Sharlay S. (Blr) - Torunov I. (Blr) 2:0
07:25Sisam M. (Nzl) - Statham J. (Nzl) 1:2
07:45Afanasenko A. (Blr) - Gest Y. (Blr) 2:0
08:25Doroshenko A. (Ukr) - Tretyak O. (Ukr) 2:0
08:30Tearney F. (Nzl) - Rai A. (Nzl) TRUKKET SIG 0:1
09:00Garuts M. (Lat) - Kulibaba A. (Lat) 2:1
09:00Sakhabutdinov R. (Rus) - Orlov D. (Rus) 2:0
09:00Tanev B. (Rus) - Todorov D. (Bul) 0:2
09:00Verchenko V. (Ukr) - Pustovoit A. (Rus) 1:2
09:10Michalski D. (Pol) - Rajski M. (Pol) 2:0
09:40Medenko N. (Rus) - Gorban D. (Rus) 0:2
09:55Kshenin A. (Rus) - Sokolov A. (Rus) 3:0
10:10Dermentli F. (Ukr) - Tretyak O. (Ukr) 2:0
10:15Verchenko V. (Ukr) - Vlasyuk O. (Ukr) 2:1
10:30Baichev B. (Rus) - Georgiev I. (Rus) 0:2
10:55Kolasinski F. (Pol) - Zielinski J. (Pol) 0:2
11:20Doroshenko A. (Ukr) - Krulikovsky Y. (Ukr) 1:2
11:25Sharlay S. (Blr) - Budov D. (Blr) 2:0
11:30Troost S. (Est) - Vinogradovs P. (Lat) 2:0
11:45Dorozhkin S. (Rus) - Lutkovskii R. (Rus) 2:0
11:45Pustovoit A. (Rus) - Sanchenko D. (Ukr) 2:0
12:00Davidov V. (Rus) - Stepin A. (Rus) 0:3
12:20Bodurov B. (Bul) - Kanev G. (Bul) 0:2
12:30Gumenyuk R. (Blr) - Leonchik P. (Blr) 2:0
12:45Terczynski M. (Pol) - Dembek M. (Pol) 0:2
12:50Lukstins G. (Lat) - Berzins Ar. (Lat) 2:1
12:55Dermentli F. (Ukr) - Doroshenko A. (Ukr) 2:0
13:10Verchenko V. (Ukr) - Sanchenko D. (Ukr) 2:0
13:15Vasilyuk A. (Rus) - Bogdanov M. (Rus) 0:3
13:30Bezrukov I. (Rus) - Lutkovskiy R. (Rus) 1:2
13:30Shketrov L. (Bul) - Mikhailov M. (Rus) 2:0
13:50El Mihdawy A. (Usa) - Kirchheimer S. (Usa) 0:2
14:00Mejia N. (Col) - Arconada J. (Usa) 2:1
14:05Merkulov A. (Rus) - Firsin G. (Blr) 2:0
14:05Vlasyuk O. (Ukr) - Pustovoit A. (Rus) 1:2
14:10Krulikovsky Y. (Ukr) - Tretyak O. (Ukr) 2:0
14:35Kolasinski F. (Pol) - Michalski D. (Pol) 0:2
14:45Gest Y. (Blr) - Tsvetkov K. (Blr) 2:1
15:00Dimov D. (Rus) - Gavrilov P. (Rus) 2:0
15:00AflystHohmann R. (Usa) - Kirkov V. (Usa) -:-
15:05Shutov E. (Rus) - Chepik A. (Rus) 0:3
15:20Martynyuk D. (Rus) - Zhokovich V. (Ukr) 2:1
15:40Hohmann R. (Usa) - King E. (Usa) 2:1
15:50Zamoroko A. (Ukr) - Yanovski A. (Ukr) 1:2
2. sætZverev M. (Ger) - Kirkov V. (Usa) 0:1 (6:7,2:1)
16:15Rajski M. (Pol) - Zielinski J. (Pol) 2:0
16:30Skindzer Z. (Blr) - Golinko A. (Blr) 2:1
16:50Tanev I. (Bul) - Zhelev P. (Bul) 2:1
16:55Libietis M. (Lat) - Kazijevs A. (Lat) -:-
17:00Urbanovich H. (Blr) - Leonchik P. (Blr) -:-
17:05Raitsov V. (Blr) - Lavrentiev R. (Blr) 2:1
17:10Lymar D. (Ukr) - Pustovoyt I. (Ukr) 2:1
17:25Nosov M. (Rus) - Kim D. (Rus) 2:3
17:30Bezrukov I. (Rus) - Lutkovskiy R. (Rus) 2:0
17:30Filin P. (Blr) - Volodkevich I. (Blr) 2:1
18:10Galanzovskiy A. (Ukr) - Scherbak A. (Ukr) 2:1
18:10Sarkissian A. (Usa) - Ortlip J. (Usa) 0:2
18:20Malakhovich M. (Rus) - Pashukevich M. (Rus) 2:0
18:40Zamoroko A. (Ukr) - Lymar D. (Ukr) 2:0
18:45Komarov K. (Rus) - Evloev T. (Rus) 2:0
19:30Hursan J. (Ukr) - Chumak V. (Ukr) 0:2
19:30Sarmiento R. (Usa) - Boyer D. H. (Usa) 2:0
19:40Martynyuk D. (Rus) - Scherbak A. (Ukr) 2:0
20:00Lutkovskii S. (Rus) - Khurtov D. (Rus) 1:2
20:10Pustovoyt I. (Ukr) - Yanovski A. (Ukr) 1:2
20:50Galanzovskiy A. (Ukr) - Zhukovich V. (Ukr) 0:2
2. sætChappell N. (Usa) - Brymer G. (Usa) 0:1 (4:6,4:1)
2. sætFilipovich V. (Blr) - Urbanovich H. (Blr) 0:1 (4:6,1:1)
2. sætKomarov K. (Rus) - Denisov I. (Rus) 1:0 (6:4,1:2)
1. sætZamoroko A. (Ukr) - Pustovoyt I. (Ukr) 0:0 (4:1)
22:35Stalder R. (Usa) - Corwin F. (Usa) -:-
23:00Budov D. (Blr) - Bandaryk A. (Blr) -:-
23:00Gumenyuk R. (Blr) - Riman E. (Blr) -:-
23:00Skindzer Z. (Blr) - Firsin G. (Blr) -:-
23:30Becroft I. (Nzl) - Stoupe G. (Nzl) -:-
23:30Heap C. (Nzl) - Reynolds F. (Nzl) -:-

OPVISNING- MÆND: Exo-Tennis (Tyskland), hardcourt

10:10Born Y. S. (Ger) - Naw H. (Syr) 0:2
11:40Hassan B. (Ger) - Choinski J. (Gbr) 2:0
13:20Schmitz C. (Ger) - Broska F. (Ger) 0:2

OPVISNING- MÆND: International Tennis Series (Verden), hardcourt

14:00Baker B. (Gbr) - Metz D. (Usa) 2:0
14:55Cerretani J. (Usa) - Daciek P. (Usa) 1:2
1. sætBaker B. (Gbr) - Harper C. (Can) 0:0 (3:0)
23:00Cerretani J. (Usa) - Schachter N. (Usa) -:-
23:00Daciek P. (Usa) - Schachter N. (Usa) -:-
23:00Harper C. (Can) - Metz D. (Usa) -:-

OPVISNING- MÆND: MatchPlay 120 (USA), hardcourt

01:10Johnson S. (Usa) - Nakashima B. (Usa) 0:2
16:00AflystCid Subervi R. (Dom) - Fratangelo B. (Usa) -:-
22:00AflystBlanch U. (Usa) - Eubanks C. (Usa) -:-

OPVISNING- MÆND: Pro Series (Østrig) - Placering Play Offs, grus

09:10Neumayer L. (Aut) - Ofner S. (Aut) 0:2
10:45Rodionov J. (Aut) - Hampel L. (Aut) 0:2
12:20Novak D. (Aut) - Oswald P. (Aut) 2:1
14:45Melzer J. (Aut) - Kopp S. (Aut) 2:1
17:45Neuchrist M. (Aut) - Erler A. (Aut) 0:2
3. sætWeissborn T-S. (Aut) - Thiem M. (Aut) 1:1 (6:4,5:7,4:4)

OPVISNING - KVINDER: Andre kampe (Verden)

23:00Chang H. (Usa) - Olmos G. (Mex) 0:2
08:15Dzehalevich E. (Blr) - Paluyanchyk A. (Rus) 2:0
09:00Khlynova K. (Rus) - Popova E. (Rus) 2:1
09:10Savitskaya M. (Blr) - Artemenko E. (Rus) 2:0
10:45Paskhalidi A. (Rus) - Ten E. (Rus) 2:0
11:00Anufryieva A. (Rus) - Kalinina V. (Rus) 1:2
11:20Vorobyova E. (Rus) - Grebenyuk L. (Rus) 1:2
11:25Lebedeva A. (Blr) - Starovoitova D. (Blr) 0:2
12:10Petrova V. (Rus) - Konchakova A. (Ukr) 2:0
13:10Bairasheuskaya A. (Blr) - Pryts V. (Blr) 0:2
13:10Starostenko E. (Rus) - Vasilyeva V. (Rus) 2:0
14:10Livianu J. (Usa) - Halbauer E. (Usa) 0:2
14:10Parks A. (Usa) - Fanning E. (Nzl) 2:0
15:15Malakhovich H. (Blr) - Rafalskaya A. (Blr) 1:2
15:45Xu S. (Chn) - Elie J. (Usa) 2:0
2. sætGleason Q. (Usa) - Black H. T. (Usa) 1:0 (7:6,4:2)
18:10Branstine C. (Can) - Closs M. (Usa) 2:0
19:05Whittle S. (Usa) - Shibahara E. (Jpn) 0:2
20:00Silkina K. (Blr) - Rafalskaya A. (Blr) 0:2
2. sætHalbauer E. (Usa) - Parks A. (Usa) 0:1 (4:6,0:0)
2. sætWhittle S. (Usa) - Closs M. (Usa) 1:0 (6:0,3:1)
22:30Livianu J. (Usa) - Fanning E. (Nzl) -:-
22:30Shibahara E. (Jpn) - Branstine C. (Can) -:-
23:00Gleason Q. (Usa) - Xu S. (Chn) -:-
23:15Elie J. (Usa) - Black H. T. (Usa) -:-

OPVISNING - KVINDER: LiveScore Cup (Tjekkiet), grus

15:10Pliskova Kr. (Cze) - Martincova T. (Cze) 1:2
16:10Muchova K. (Cze) - Martincova T. (Cze) 1:2
18:00AflystMuchova K. (Cze) - Vondrousova M. (Cze) -:-
18:40Siniakova K. (Cze) - Strycova B. (Cze) 0:2

OPVISNING - KVINDER: MatchPlay 120 (USA), hardcourt

02:10AflystVandeweghe C. (Usa) - Liu C. (Usa) -:-
20:00AflystKalinskaya A. (Rus) - Rogers S. (Usa) -:-
22:00AflystOsaka M. (Jpn) - Fernandez L. A. (Can) -:-

OPVISNING - DOUBLER MÆND: Others matches (Verden)

10:10Reynolds F./Whaanga Z. - Statham J./Statham O. 0:2
10:15Reynolds R./Tearney F. - Hamilton A./Stoupe G. 0:2
11:00AflystReynolds R./Tearney F. - Hamilton A./Rai A. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.