REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Monte Carlo (Monaco), grus

11:00Pouille L. (Fra) - Davidovich Fokina A. (Esp) -:-
11:00Tsitsipas S. (Gre) - Garin C. (Chi) -:-
12:30Djokovic N. (Srb) - Evans D. (Gbr) -:-
12:30Goffin D. (Bel) - Zverev A. (Ger) -:-
14:00Dimitrov G. (Bul) - Nadal R. (Esp) -:-
14:00Fognini F. (Ita) - Krajinovic F. (Srb) -:-
15:30Rublev A. (Rus) - Bautista R. (Esp) -:-
15:30Ruud C. (Nor) - Carreno-Busta P. (Esp) -:-

WTA - SINGLER: Charleston 2 (USA), grus

23:05Tomljanovic A. (Aus) - Tauson C. (Den) 0:2
00:40Di Lorenzo F. (Usa) - Hibino N. (Jpn) -:-
18:00Brengle M. (Usa) - Sharma A. (Aus) -:-
18:00Jabeur O. (Tun) - Parks A. (Usa) -:-
18:00McHale C. (Usa) - Osorio Serrano M. C. (Col) -:-
18:00Navarro E. (Usa) - Fruhvirtova L. (Cze) -:-

ATP - DOUBLER: Monte Carlo (Monaco), grus

12:00Cabal J.S./Farah R. - Auger-Aliassime F./Hurkacz H. -:-
13:30Dodig I./Polasek F. - Evans D./Skupski N. -:-
15:00Behar A./Escobar G. - Mektic N./Pavic M. -:-

WTA - DOUBLER: Charleston 2 (USA), grus

16:00Baptiste H./McNally C. - Gumulya B./Rompies J. -:-
16:00Lechemia E./Neel I. - Broady N./Sharma A. -:-
16:00Loeb J./Routliffe E. - Wachaczyk J./Zarazua R. -:-
16:00Perez E./Sanders S. - Piter K./Wang Y. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Belgrade (Serbien), grus

12:30Broady L. (Gbr) - Nakashima B. (Usa) -:-
12:30Daniel T. (Jpn) - Dzumhur D. (Bih) -:-
14:00Carballes Baena R. (Esp) - Rola B. (Slo) -:-
14:00Kovalik J. (Svk) - Bagnis F. (Arg) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Orlando (USA), hardcourt

16:00Eubanks C. (Usa) - Mmoh M. (Usa) -:-
16:00Kovacevic A. (Usa) - Harrison C. (Usa) -:-
17:30Gunneswaran P. (Ind) - Sock J. (Usa) -:-
17:30Van Rijthoven T. (Ned) - Kudla D. (Usa) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Split 2 (Kroatien), grus

11:00Basic M. (Bih) - Collarini A. (Arg) -:-
11:00Marterer M. (Ger) - Zuk K. (Pol) -:-
11:00Vukic A. (Aus) - Kolar Z. (Cze) -:-
12:30Cachin P. (Arg) - Halys Q. (Fra) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Belgrade (Serbien), grus

11:00Medjedovic H./Topo M. - Jebavy R./Zelenay I. -:-
11:00Troicki V./Zekic M. - Brkic T./Cacic N. -:-
15:30Duran G./Molteni A. - Begemann A./Vavassori A. -:-
15:30Erlich J./Vasilevski A. - Sitak A./Vega Hernandez D. -:-
17:00Goransson A./O'Mara J. - Bagnis F./Cerundolo F. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Orlando (USA), hardcourt

16:00Menezes J./Seyboth Wild T. - Bangoura S./Ore J. A. -:-
17:30De Jong J./Verbeek S. - Aragone J./Martinez L. D. -:-
19:00Harrison C./Novikov D. - Bhambri Y./Ebden M. -:-
19:00Krueger M./Sock J. - Ritschard A./Rybakov A. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Split 2 (Kroatien), grus

12:30Galloway R./Lawson A. - Doumbia S./Reboul F. -:-
12:30Molchanov D./Reid M. - Barrere G./Olivetti A. -:-
14:00Ajdukovic D./Nincevic F. - Walkow S./Zielinski J. -:-
14:00Kolar Z./Rosol L. - Golubev A./Nedovyesov A. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

09:00Ferrari G. (Ita) - Vernier M. (Chi) -:-
09:00Fuele M. (Hun) - Palosi S. (Rou) -:-
09:00Kim C. (Kor) - Graziani E. (Ita) -:-
09:00Krutykh O. (Ukr) - Galoppini D. (Ita) -:-
09:00Massara A. (Ita) - Basso A. (Ita) -:-
09:00Sergeyev I. (Ukr) - Arnaldi M. (Ita) -:-
09:30Friberg K. (Swe) - Kopp S. (Aut) -:-
10:30Frunza N. (Rou) - Bobrov B. (Rus) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

10:30Coulibaly E. (Ivo) - Giacalone O. (Ita) -:-
10:30Imai S. (Jpn) - Martinez M. (Sui) -:-
10:30Klier Junior G. (Bra) - Grigelis L. (Ltu) -:-
10:30Neuchrist M. (Aut) - Escoffier A. (Fra) -:-
10:30Shimabukuro S. (Jpn) - Ricca G. (Ita) -:-
11:30Agamenone F. (Ita) - Kalenichenko D. (Ukr) -:-
11:30Pervolarakis M. (Gre) - Pietri B. (Fra) -:-
11:30Polukhin S. (Rus) - Alves M. (Bra) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 St. Petersburg 4 (Rusland), hardcourt (indendørs)

09:00Paul J. (Sui) - Spec M. (Slo) -:-
09:00Tajima N. (Jpn) - Deviatiarov M. (Ukr) -:-
11:00Bittoun C. (Fra) - Zakharov A. (Rus) -:-
11:00Glinka D. (Est) - Sharipov M. (Rus) -:-
11:00Tiurnev E. (Rus) - Bar B. P. (Rus) -:-
12:30Agabigun S. (Tur) - Kravchuk K. (Rus) -:-
12:30Rikl P. (Cze) - Erel Y. (Tur) -:-
13:30Minin M. (Rus) - Danilov S. (Rus) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Meerbusch (Tyskland), grus

11:00Eriksson M. (Swe) - Welte M. (Ger) -:-
11:00Erler A. (Aut) - Mertens Y. (Bel) -:-
11:00Wang T. (Fra) - Heller P. (Ger) -:-
12:30Ehrat S. (Sui) - Vrbensky M. (Cze) -:-
12:30Ejupovic E. (Ger) - Visker N. (Ned) -:-
12:30Pichler D. (Aut) - Mannapov A. (Ger) -:-
14:00Added D. (Fra) - Cazaux A. (Fra) -:-
14:00Simon T. (Ger) - Handel T. (Ger) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Reus (Spanien), grus

10:00Mochizuki S. (Jpn) - Fils A. (Fra) -:-
10:00Nikles J. (Sui) - Damas M. (Esp) -:-
11:30Droguet T. (Fra) - Sanchez Izquierdo N. (Esp) -:-
11:30Tatlot J. S. (Fra) - Barranco C. J. (Esp) -:-
14:00Martineau M. (Fra) - Kravchenko G. (Ukr) -:-
14:00Nava E. (Usa) - Perchicot M. (Fra) -:-
16:30Borges N. (Por) - Marti Pujolras A. (Esp) -:-
16:30Esteve L. E. (Esp) - Martin Tiffon P. (Esp) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

09:00Cortez Llorca L. (Esp) - Nahimana S. (Bur) -:-
09:00Cvetkovic T. (Slo) - Rame A. (Fra) -:-
09:00Gadecki O. (Aus) - Sakellaridi S. (Gre) -:-
09:00Koval V. (Rus) - Lee S-R (Kor) -:-
09:00Pigato L. (Ita) - Rosca A. (Rou) -:-
09:30Topalova G. (Bul) - Brancaccio N. (Ita) -:-
09:30Zakharova A. (Rus) - Soboleva A. (Ukr) -:-
10:30Fossa N. (Ita) - Carreras A. (Gbr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cairo (Egypten), grus

21:00Ezzat Y. (Egy) - Kardava Z. (Geo) -:-
21:00Vukovic D. (Srb) - Liauw A Fong N. (Ned) -:-
13:00Marinkovic B. (Srb) - Avanesyan E. (Rus) -:-
13:00Romero Gormaz L. (Esp) - Delai M. (Ita) -:-
13:00Samir S. (Egy) - Londol T. (Usa) -:-
13:00Seibold E. (Ger) - Hu V. (Usa) -:-
13:00Shimizu E. (Jpn) - Park S. (Kor) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

10:30Bechri C. (Tun) - Hourigan P. M. (Nzl) -:-
10:30Lodikova D. (Rus) - Djoubri S. (Fra) -:-
11:30Fung S. (Can) - Imanishi M. (Jpn) -:-
11:30Kempen M. (Bel) - Saigo R. (Jpn) -:-
11:30Kubareva A. (Blr) - Wildgruber A. (Ger) -:-
11:30Noskova L. (Cze) - Ghioroaie I. G. (Rou) -:-
13:00Kilnarova M. (Cze) - Kraus S. (Aut) -:-
13:00Zuger J. (Sui) - Vlasselaer C. (Bel) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Shymkent (Kazakhstan), grus

03:30Aney J. (Usa) - Ureke A. (Rus) -:-
03:30Ignatjeva M. (Lat) - Ainitdinova G. (Kaz) -:-
03:30Kuznetsova A. (Rus) - Curovic T. (Srb) -:-
03:30Laskevich E. (Blr) - Dema V. (Ukr) -:-
03:30Olyanovskaya V. (Rus) - Silich A. (Rus) -:-
06:00Makarova E. (Rus) - Baidaulet D. (Kaz) -:-
06:00Tikhonova A. (Rus) - Kalinina V. (Rus) -:-
10:00Dmitrichenko Y. (Kaz) - Dalakishvili M. (Geo) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25+H Calvi (Frankrig), hardcourt

11:00Albie A. (Fra) - Nguyen Tan L. (Fra) -:-
11:00Hesse A. (Fra) - Jacquemot E. (Fra) -:-
11:00Sugnaux T. (Sui) - Bandecchi S. (Sui) -:-
12:30Bertoloni A. (Ita) - Morvayova V. (Svk) -:-
12:30Cascino E. (Fra) - Suvrijn J. (Fra) -:-
12:30Yerolymos M. (Fra) - Stefanini L. (Ita) -:-
14:30Pieri J. (Ita) - De Bernardi C. (Fra) -:-
16:00Savinykh V. (Rus) - Noel M. (Fra) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Oeiras (Portugal), grus

12:00AfbrudtBurel C. (Fra) - Perrin C. (Sui) 0:0
12:00Hamaliy E. (Ukr) - Sramkova R. (Svk) -:-
12:00AfbrudtJani R-L. (Hun) - Minnen G. (Bel) 0:1
12:00AfbrudtJones F. (Gbr) - Grammatikopoulou V. (Gre) 1:1
12:00AfbrudtVolynets K. (Usa) - Bassols M. (Esp) 0:0
12:30Garcia-Perez G. (Esp) - Zanevska M. (Bel) -:-
13:30Bronzetti L. (Ita) - Minella M. (Lux) -:-
13:30Dulgheru A. (Rou) - Melnikova M. (Rus) -:-
13:30Guerrero Alvarez E. (Esp) - Paquet C. (Fra) -:-
13:30Kostic N. (Srb) - Burillo Escorihuela I. (Esp) -:-
14:00Snigur D. (Ukr) - Jorge F. (Por) -:-
15:00Kalinina A. (Ukr) - Saez L. O. (Esp) -:-
15:00Lamens S. (Ned) - Lu J. (Chn) -:-
15:00Niemeier J. (Ger) - Bolkvadze M. (Geo) -:-
15:30Hercog P. (Slo) - Gorgodze E. (Geo) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

14:00Fajta P./Marozsan F. - Friberg K./Kopp S. -:-
14:00Maggioli E./Ovcharenko O. - Noguchi R./Yamasaki J. -:-
14:00Gima S./Palosi S. - Akkoyun U./Aksu C. -:-
14:00Faria L./Vernier M. - Cacao T./Schmitz C. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

14:30Imai S./Shimabukuro S. - Klier Junior G./Marcondes I. -:-
14:30Iradukunda G./Tessa L. - Martinez M./Neuchrist M. -:-
15:30Agamenone F./Matuszewski P. - Alves M./Bouquier A. -:-
15:30Bertola R./Pietri B. - Coulibaly E./Escoffier A. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 St. Petersburg 4 (Rusland), hardcourt (indendørs)

12:30Deviatiarov M./Igoshin A. - Cozbinov A./Freund S. -:-
13:30Borisiouk M./Liaonenka A. - Paul J./Steinegger Y. -:-
13:30Tajima N./Zakharov A. - Ivanov V./Ratniuk M. -:-
15:00Golubev D./Tiurnev E. - Pecak S./Satral J. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Reus (Spanien), grus

14:00Fils A./Mpetshi Perricard G. - Arribage T./Dussin L. -:-
15:30Johnson H./Johnson Y. - Barranco C. J./Nikles J. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

09:30Kimchi S./Nagy A. - Anil C./Papadakis L. -:-
13:00Chiesa E./Pigato L. - Gadecki O./Nahimana S. -:-
14:00Aksu A./Gabric A. - Lee S-R/Matsuda M. -:-
14:00Mikhaylova V./Shalimova E. - Andreeva E./Koval V. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cairo 5 (Egypten), grus

19:30Ambrosio S./Ceschi G. - Avanesyan E./Park S. -:-
19:30Delai M./Lukacs V. - Luescher S./Smith T. N. -:-
19:30Kardava Z./Samir S. - Matusova B./Zolotareva A. -:-
19:30Ogata H./Shimizu E. - Marinkovic B./Milovanovic E. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

14:30Hourigan P. M./Osborne A. - Lodikova D./Visscher S. J. -:-
15:30Bejenaru K. P./Ghioroaie I. G. - Curmi F./Mansouri Y. -:-
15:30Hindova D./Noskova L. - Kempen M./Vanhoutte C. -:-
15:30Sokovic N./Stamatova J. - Saigo R./Saigo Y. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Shymkent 4 (Kazakhstan), grus

07:30Ignatjeva M./Olyanovskaya V. - Ainitdinova G./Kulambayeva Z. -:-
07:30Kuzmova K./Poplavska A. - Aney J./Bekmetova L. -:-
07:30Dema V./Ureke A. - Baidaulet D./Nupbay A. -:-
10:00Kalinina V./Makarova E. - Silich A./Tikhonova A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25+H Calvi (Frankrig), hardcourt

14:30Gjorcheska L./Hesse A. - Brugnone F./Droguet A. -:-
14:30Albie A./Jeanjean L. - Helgo M./Sugnaux T. -:-
16:00Parentini V. M. . G./Schieroni G. - Cascino E./Rosatello C. -:-
16:00Moratelli A./Yerolymos M. - Nguyen Tan L./Suvrijn J. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Oeiras (Portugal), grus

11:00AflystMarozava L./Mitu A. - Buyukakcay C./Papamichail D. -:-
16:00Jorge M./Santos M. - Shapatava S./Webley-Smith E. -:-
17:00Marozava L./Mitu A. - Paquet C./Parry D. -:-
17:00Jorge F./Murta I. - Melnikova M./Perrin C. -:-
17:00Kostic N./Serban R. - Choi J. H./Han N. -:-
17:00Silva E./Zimmermann K. - Lansere S./Shinikova I. -:-
17:30Jani R-L./Voracova R. - Dzalamidze N./Grammatikopoulou V. -:-
18:30Kalinina A./Sramkova R. - Hamaliy E./Santos A.F. -:-
19:00Guerrero Alvarez E./Lu J. - Garcia-Perez G./Minella M. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.