REFRESH

Tennis » I dag » Odds

ATP - SINGLER: Buenos Aires (Argentina), grus

00:10Carballes Baena R. (Esp) - Monteiro T. (Bra) 0:2 [ 2.75 | 1.44 ]
15:30Mager G. (Ita) - Caruso S. (Ita) -:- [ 2.10 | 1.72 ]
15:30Martin A. (Svk) - Klein L. (Svk) -:- [ 2.10 | 1.72 ]
17:00Diaz Acosta F. (Arg) - Munar J. (Esp) -:- [ 6.00 | 1.12 ]
17:00Sousa J. (Por) - Nagal S. (Ind) -:- [ 3.00 | 1.40 ]
18:30Cerundolo F. (Arg) - Coria F. (Arg) -:- [ 1.66 | 2.20 ]
20:30Ramos A. (Esp) - Rune H. (Den) -:- [ 1.36 | 3.20 ]
22:00Bagnis F. (Arg) - Tiafoe F. (Usa) -:- [ 1.80 | 2.00 ]
00:00Delbonis F. (Arg) - Cerundolo J. M. (Arg) -:- [ 1.40 | 3.00 ]

ATP - SINGLER: Rotterdam (Holland), hardcourt (indendørs)

11:00De Minaur A. (Aus) - Millman J. (Aus) -:- [ 1.16 | 5.00 ]
12:30Giron M. (Usa) - Rublev A. (Rus) -:- [ 6.50 | 1.11 ]
12:30Hurkacz H. (Pol) - Mannarino A. (Fra) -:- [ 1.80 | 2.00 ]
14:00Chardy J. (Fra) - Humbert U. (Fra) -:- [ 2.75 | 1.44 ]
14:30Wawrinka S. (Sui) - Khachanov K. (Rus) -:- [ 2.10 | 1.72 ]
19:30Gerasimov E. (Blr) - Tsitsipas S. (Gre) -:- [ 4.50 | 1.20 ]
21:00Coric B. (Cro) - Van De Zandschulp B. (Ned) -:- [ 1.33 | 3.40 ]

WTA - SINGLER: Doha (Qatar), hardcourt

12:30Rybakina E. (Kaz) - Siegemund L. (Ger) -:- [ 1.44 | 2.75 ]
12:30Wang Q. (Chn) - Pegula J. (Usa) -:- [ 4.00 | 1.25 ]
14:00Jabeur O. (Tun) - Blinkova A. (Rus) -:- [ 1.25 | 4.00 ]
14:00Pliskova Kr. (Cze) - Pavlyuchenkova A. (Rus) -:- [ 2.37 | 1.57 ]
16:00Keys M. (Usa) - Bencic B. (Sui) -:- [ 2.10 | 1.72 ]
17:30AflystZheng S. (Chn) - Anisimova A. (Usa) -:- [ 2.00 | 1.80 ]
17:30Zheng S. (Chn) - Doi M. (Jpn) -:- [ 1.44 | 2.75 ]

WTA - SINGLER: Lyon (Frankrig), hardcourt (indendørs)

11:00Gatto-Monticone G. (Ita) - Martincova T. (Cze) -:- [ 4.50 | 1.20 ]
11:00Zavatska K. (Ukr) - Gasparyan M. (Rus) -:- [ 2.75 | 1.44 ]
12:30Mladenovic K. (Fra) - Buzarnescu M. (Rou) -:- [ 1.40 | 3.00 ]
12:30Vögele S. (Sui) - Bara Irina M. (Rou) -:- [ 1.44 | 2.75 ]
14:00Tan H. (Fra) - Badosa G. P. (Esp) -:- [ 2.20 | 1.66 ]
17:30Dodin O. (Fra) - Garcia C. (Fra) -:- [ 2.30 | 1.61 ]
19:00Sasnovich A. (Blr) - Bouchard E. (Can) -:- [ 1.57 | 2.37 ]

ATP - DOUBLER: Buenos Aires (Argentina), grus

19:00Goransson A./Monteiro T. - Demoliner M./Gonzalez S. -:- [ 2.62 | 1.44 ]
22:00Diaz Acosta F./Tirante T. A. - Bolelli S./Gonzalez M. -:- [ 3.25 | 1.33 ]

ATP - DOUBLER: Rotterdam (Holland), hardcourt (indendørs)

11:00McLachlan B./Nishikori K. - Koolhof W./Kubot L. -:- [ 4.00 | 1.22 ]
15:30Herbert P.H./Struff J-L. - Auger-Aliassime F./Hurkacz H. -:- [ 1.50 | 2.50 ]
16:00Haase R./Middelkoop M. - Mektic N./Pavic M. -:- [ 3.25 | 1.33 ]
19:00Melo M./Rojer J-J. - Krawietz K./Tecau H. -:- [ 1.66 | 2.10 ]

WTA - DOUBLER: Doha (Qatar), hardcourt

12:30Aoyama S./Shibahara E. - Niculescu M./Ostapenko J. -:- [ 1.44 | 2.62 ]
14:00Guarachi A./Jurak D. - Melichar N./Schuurs D. -:- [ 3.50 | 1.28 ]
15:30Mattek-Sands B./Pegula J. - Rybakina E./Shvedova Y. -:- [ 1.33 | 3.25 ]
15:30Siegemund L./Vesnina E. - Azarenka V./Svitolina E. -:- [ 1.72 | 2.00 ]
17:00Bertens K./Pattinama Kerkhove L. - Buyukakcay C./Pavlyuchenkova A. -:- [ 1.72 | 2.00 ]
17:00Hradecka L./Pliskova Kr. - Blinkova A./Dabrowski G. -:- [ 1.83 | 1.83 ]

WTA - DOUBLER: Lyon (Frankrig), hardcourt (indendørs)

14:00Alexandrova E./Sizikova Y. - Eikeri U./Kania P. -:- [ 1.40 | 2.75 ]
15:30Kuzmova V./Rus A. - Hesse A./Lechemia E. -:- [ 1.28 | 3.50 ]
17:00Panova A./Van der Hoek R. - Jakupovic D./Piter K. -:- [ 2.10 | 1.66 ]

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Gran Canaria 2 (Spanien), grus

11:00AflystAlcaraz C. (Esp) - Napolitano S. (Ita) -:-
11:00Giustino L. (Ita) - Couacaud E. (Fra) -:- [ 2.10 | 1.66 ]
11:00Lestienne C. (Fra) - Gimeno Valero C. (Esp) -:- [ 2.25 | 1.57 ]
11:00Milojevic N. (Srb) - Robredo T. (Esp) -:- [ 1.50 | 2.50 ]
12:30Alcaraz C. (Esp) - Jianu F. C. (Rou) -:- [ 1.14 | 5.50 ]
12:30Giannessi A. (Ita) - Nava E. (Usa) -:- [ 1.53 | 2.37 ]
12:30Ortega-Olmedo R. (Esp) - Molcan A. (Svk) -:- [ 5.00 | 1.16 ]
14:00Kuhn N. (Esp) - Diez S. (Can) -:- [ 3.00 | 1.36 ]
14:00Zeppieri G. (Ita) - Guinard M. (Fra) -:- [ 1.72 | 2.00 ]
15:30Ehrat S. (Sui) - Horansky F. (Svk) -:- [ 2.50 | 1.50 ]
17:00Esteve L. E. (Esp) - Garcia-Lopez G. (Esp) -:- [ 2.10 | 1.66 ]

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Nur-Sultan 2 (Kazakhstan), hardcourt (indendørs)

05:00AflystDaniel T. (Jpn) - Marterer M. (Ger) -:- [ 2.20 | 1.61 ]
05:10Popko D. (Kaz) - Skatov T. (Kaz) 0:2 [ 1.22 | 4.00 ]
05:35Lenz J. (Ger) - Gunneswaran P. (Ind) 1:2
05:35AflystRodionov J. (Aut) - Gunneswaran P. (Ind) -:- [ 1.57 | 2.25 ]
07:15Nedovyesov A. (Kaz) - Manafov V. (Ukr) 0:2 [ 1.72 | 2.00 ]
2. sætDaniel T. (Jpn) - Peniston R. (Gbr) 1:0 (6:2,4:3) [ 1.50 | 2.50 ]
09:05Kwon Soonwoo (Kor) - Rola B. (Slo) -:- [ 1.30 | 3.40 ]
10:30McDonald M. (Usa) - Schnur B. (Can) -:- [ 1.08 | 8.00 ]
12:00Troicki V. (Srb) - Ruusuvuori E. (Fin) -:- [ 2.75 | 1.40 ]
12:20Polansky P. (Can) - Blanch U. (Usa) -:- [ 2.62 | 1.44 ]

CHALLENGER MÆND - SINGLER: St. Petersburg (Rusland), hardcourt (indendørs)

1. sætGakhov I. (Rus) - Kopriva V. (Cze) 0:0 (5:6) [ 3.00 | 1.36 ]
1. sætMolleker R. (Ger) - Durasovic V. (Nor) 0:0 (5:5) [ 1.66 | 2.10 ]
09:30Quiroz R. (Ecu) - Lee D. H. (Kor) -:- [ 1.40 | 2.75 ]
09:30Sijsling I. (Ned) - Dubrivnyy A. (Rus) -:- [ 1.40 | 2.75 ]
11:00Gabashvili T. (Rus) - Kotov P. (Rus) -:- [ 2.75 | 1.40 ]
11:00Pecotic M. (Cro) - Kuznetsov An. (Rus) -:- [ 3.25 | 1.33 ]
12:30Safiullin R. (Rus) - Tiurnev E. (Rus) -:- [ 1.33 | 3.25 ]
14:00De Jong J. (Ned) - Ignatik U. (Blr) -:- [ 1.57 | 2.25 ]

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Gran Canaria 2 (Spanien), grus

14:00Glasspool L./Heliovaara H. - Kavcic B./Oliveira G. -:- [ 1.50 | 2.50 ]
15:30Echeverria J./Marrero Curbelo I. - Giannessi A./Pellegrino A. -:- [ 11.00 | 1.02 ]

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Nur-Sultan 2 (Kazakhstan), hardcourt (indendørs)

09:20Lenz J./Ofner S. - Klizan M./Machac T. -:- [ 2.25 | 1.57 ]
10:50Lammons N./Withrow J. - Istomin D./Yevseyev D. -:- [ 1.50 | 2.50 ]
13:30Ferreira Silva F./Ramanathan R. - Pasha N./Schnur M. J. -:- [ 3.75 | 1.25 ]

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: St. Petersburg (Rusland), hardcourt (indendørs)

12:30Cozbinov A./Sekiguchi S. - Bourchier H./Vervoort M. -:- [ 2.25 | 1.57 ]
14:00Abazov A./Vasilenko A. - Eubanks C./Quiroz R. -:- [ 6.00 | 1.11 ]
15:30Celikbilek A./Ilkel C. - Kadhe A./Lock B. -:- [ 1.50 | 2.50 ]

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

10:00Reis Da Silva J. (Bra) - Roncalli S. (Ita) -:-
10:00Rihane Y. (Alg) - Brancaccio R. (Ita) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Bratislava (Slovakiet), hardcourt (indendørs)

13:00Hampel L. (Aut) - Rikl P. (Cze) -:-
14:00Balzerani R. (Ita) - Delage P. (Fra) -:-
14:00Orlikowski A. (Pol) - Dembek M. (Pol) -:-
15:30Kocevar-Desman T. (Slo) - Fajta P. (Hun) -:-
15:30Marozsan F. (Hun) - Petit G. (Fra) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Lucknow (Indien), hardcourt

05:45Dev S D P. (Ind) - Sinha A. (Usa) 2:1
05:45Sood L. (Ind) - Chandrasekar A. (Ind) 2:0
05:45Vishwakarma S. (Ind) - Chauhan C. D. (Ind) 2:0
07:30Brugnerotto M. (Ita) - Prabodh S. R. (Ind) -:-
07:30Javia D. (Ind) - Singh D. P. (Ind) 0:2
07:30Khan Z. (Usa) - O'Hoisin O. (Irl) -:-
09:00Baskov D. (Mda) - Sureshkumar M. (Ind) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

09:30Agamenone F. (Ita) - Michalski D. (Pol) -:-
09:30Schmitz C. (Ger) - Negritu Ch. (Ger) -:-
09:30Tanuma R. (Jpn) - Torres J. B. (Arg) -:-
10:30Alves M. (Bra) - Thirouin J. (Fra) -:-
10:30Neumayer L. (Aut) - Dalla Valle E. (Ita) -:-
10:30Sanchez Jover C. (Esp) - Rivera L. (Nor) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Faro (Portugal), hardcourt

13:00Bellier A. (Sui) - Poullain L. (Fra) -:-
14:30Martineau M. (Fra) - Dussin L. (Fra) -:-
14:30Robert Q. (Fra) - Geerts M. (Bel) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

10:00Jang S. J. (Kor) - Cirpanli . D. (Tur) -:-
10:00Melisa S. (Tur) - Kuwata H. (Jpn) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

09:30Ghioroaie I. G. (Rou) - Van Bommel R. (Ned) -:-
09:30Lantigua De La Nuez A. (Esp) - Scilipoti S. (Sui) -:-
09:30Pigossi L. (Bra) - Cabaj A. J. (Swe) -:-
10:30Djakovic M. (Srb) - Hondo S. (Jpn) -:-
10:30Gavrila O. (Rou) - Hering K. (Ger) -:-
10:30Zhu A. (Usa) - Akid S. (Mar) -:-
12:00Kraus S. (Aut) - Raggi A. (Ita) -:-
12:00Marinkovic B. (Srb) - Scholl C. (Usa) -:-
12:00Ryser V. (Sui) - Kolodynska J. (Blr) -:-
12:00Vlasselaer C. (Bel) - Iatcenko P. (Rus) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 New Delhi (Indien), hardcourt

05:30Bhamidipaty S. R. (Ind) - Shaik H. B. (Ind) 0:2
05:30Bhatia R. (Ind) - Banerjee Y. (Ind) 2:0
05:30Kalava L. (Ind) - Bhosale R. (Ind) 0:2
05:30Yadav M. (Ind) - Jamshidi E. (Den) -:-
06:30Chilakalapudi S. S. (Ind) - Grewal J. K. (Ind) 2:0
06:30Desai Z. (Ind) - Breckova N. (Cze) -:-
06:30Petruzelova L. (Cze) - Lovric P. (Slo) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Manacor (Spanien), hardcourt

12:00Bondar A. (Hun) - Wagner S. (Ger) -:-
12:00Melnikova M. (Rus) - Gutierrez C. M. (Esp) -:-
12:00Salden L. (Bel) - Deichmann K. (Lie) -:-
12:00Turati B. (Ita) - Andrianjafitrimo T. (Fra) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya (Tyrkiet), grus

12:00Agabigun S./Aksu C. - Ilkel B./Soyler O. -:-
12:30Maggioli E./Ovcharenko O. - Picchione A./Tresca G. -:-
12:30Korolev V./Shevchenko A. - Heller P./Vanneste J. -:-
13:30Kodat T. A./Krutykh O. - Azkara A./Ilhan M. -:-
13:30Ionel N. D./Palosi S. - Pucinelli de Almeida M./Reis Da Silva J. -:-
13:30Akkoyun U./Turker M. N. - Rihane Y./Veremeychuk D. -:-
13:30Paz J. P./Zekic M. - Henning B./Sibanda M. D. A. -:-
13:30Brancaccio R./Zukas M. - Chung Y./Hong S. C. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Bratislava (Slovakiet), hardcourt (indendørs)

15:00Grynkowski P./Vasa E. - Mikula M./Oberleitner N. -:-
17:00Nad P./Novansky M. - Erler A./Hampel L. -:-
17:00Palovic L./Pokorny L. - Balzerani R./Forti F. -:-
17:00Dembek M./Sachko V. - Moraing O./Nareyka B. M. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir (Tunesien), hardcourt

12:00Lapalu V./Marmousez L. - Ghorbel A./Laurent Y. -:-
13:30Dougaz A./Echargui M. - Lemstra K./Negritu Ch. -:-
14:00Agamenone F./Martinez M. - Alves M./Tajima N. -:-
14:00Takeuchi K./Tokuda R. - Sinclair C./Thirouin J. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Sharm El Sheikh (Egypten), hardcourt

11:00Podzus M./Setkic A. - Albertoni D./Borroni A. -:-
11:00Montsi K./Yitbarek S. - Niki T./Takahashi Y. -:-
12:30Hsu Yu H./Imai S. - Kumar O./Purtseladze S. -:-
12:30Berrettini J./Nardi L. - Uzhylovskyi V./Vilardo F. -:-
12:30Saitoh K./Yamasaki J. - Hardt N./Pervolarakis M. -:-
14:00Noguchi R./Sumizawa D. - Burruchaga R. A./Passaro F. -:-
14:00Bosio G./Vincent Ruggeri S. - Friberg K./Wendelken H. -:-
14:00Stuurman R./Weng Jing Long - Krainer L./Radojkovic M. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Faro (Portugal), hardcourt

14:30Cacao T./Lipovsek P. T. - Coelho F./Gil F. -:-
16:00Blanchet U./Hamou M. - Avidzba A./Tamm K. -:-
16:00Fanselow S./Neuchrist M. - Bellier A./Nikles J. -:-
16:00Joncour R./Reymond A. - Portugal A./Torres T. -:-
16:00Added D./Voljacques H. - Nunes J./Stoliar I. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya (Tyrkiet), grus

12:00Chiesa E./Dema V. - Hanatani N./Mikhaylova V. -:-
12:30Aney J./Gamarra Martins I. - Brancaccio N./Rossi F. -:-
12:30Herdzelas D./Potocnik N. - Ortenzi J./Zeballos N. -:-
12:30Kimmelmann J./Vangelova A. - Turkmen D./Yoruk I. -:-
12:30Astakhova D./Vecic A. - Dmitrichenko Y./Kulambayeva Z. -:-
13:30Kuwata H./Sharipova S. - Cirpanli . D./Melisa S. -:-
13:30Elmas . L. N./Sonmez Z. - Prisacariu A./Radisic N. -:-
13:30Pigato L./Vismane D. - Jang S. J./Park S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir (Tunesien), hardcourt

13:30Cabaj A. J./Lamens S. - Mihail D. M./Sanz-Llaneza F. A. -:-
14:00Gavrila O./Ghioroaie I. G. - Lantigua De La Nuez A./Nefedova A. -:-
14:00Saigo R./Saigo Y. - Vanhoutte C./Zhu A. -:-
14:30Bahri F./Pirtac B. L. - Chikaraishi Y./Hondo S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 New Delhi (Indien), hardcourt

06:30Chamarthi S. S./Sadiq S. - Muniyan A./Van Poppel E. -:-
08:30Banerjee Y./Chaudhari V. - Singla R./Tanwar A. -:-
08:30AflystShaik H. B./Kalava L. - Balu S./Bhambri P. -:-
08:30Bulgaru M./Khromacheva I. - Chilumula N./Vig S. -:-
08:30ARORA S./Yeddula S. D. - Bavisetti S./Thombare P. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Sharm El Sheikh (Egypten), hardcourt

11:00Andreeva E./Cisovska R. - Duerst J./Pedretti G. T. -:-
11:00Dell'edera F./Lavino I. - Sema E./Siskova A. -:-
11:00Lacasse R./Proctor L. - Inoue M./Ueda R. -:-
12:00Cadar E.-T./Tran L. - Tran D./Visscher S. J. -:-
12:00Duca G./Vasilescu A. - Matusova B./Zolotareva A. -:-
13:00Kobori M./Ozeki M. - Gimbrere J./Wensveen S. -:-
13:00Ayukawa M./Shimizu A. - Mazzari S./Squarcialupi G. -:-
13:00Schmidt A./Welker E. - Saner J./Zuger J. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Manacor (Spanien), hardcourt

14:00Jorge F./Parres Azcoitia O. - Bassols M./Cortez Llorca L. -:-
14:00In-Albon Y./Pieri T. - Grabher J./Zarycka A. -:-
14:00Di Sarra F./Rosatello C. - Basiletti N./Paradisi A. -:-
14:00Hartono A./Stadler N. - Fetecau I./Waltert S. -:-
15:30Komano M./Lee J. E. - Jani R-L./Salden L. -:-
15:30Bondar A./Mihalikova T. - Partaud M./Primorac I. -:-
15:30Martinez V./Pitta A. - Carrillo A./Gutierrez C. M. -:-
15:30Fita Boluda A./Selekhmeteva O. - Marcinkevica D./Melnikova M. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.