REFRESH

Volleyball » I dag » Alle

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premijer liga

19:00Borac - Jedinstvo -:-

BRASILIEN: Superliga

01:30Funvic - UM Itapetininga 3:0

BRASILIEN: Superliga Kvinder

23:00UdsatSESC-RJ K - Barueri K -:-
00:00Sao Caetano K - Pinheiros K -:-
00:00Sao Jose dos Pinhais K - Sesi Bauru K -:-

BULGARIEN: SuperLiga - Tabernes slutrunde

17:00Plovdiv - Arda Kardzhali -:-

BULGARIEN: Superliga Kvinder

16:00Slaviya Sofia K - Lokomotiv Sofia K -:-
17:00Kazanlak K - Beroe K -:-

CYPERN: Opap Championship

19:00Anagennisis - Olympias Frenaro -:-
19:00Anorthosis - Omonia -:-
19:00APOEL - ENP -:-
19:00Salamina - Pafos -:-

EUROPA: MEVZA

19:00Aich/Dob (Aut) - ACH Ljubljana (Slo) -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder

17:30Nurmon Jymy K - LiigaPloki K -:-

FRANKRIG: Ligue A

19:00Paris - Ajaccio -:-
19:00Sète - Toulouse -:-

FRANKRIG: Ligue B

19:00France Avenir - St-Quentin -:-

FRANKRIG: Ligue A Kvinder

20:00RC Cannes K - Vandoeuvre K -:-

IRAN: Super League

08:30Ardakan - Azar Battery Urmia 1:3
08:30Rah Yab Marivan - Shahrdari Qazvin 2:3
11:30Milad Nour Ramsar - Shahdab Yazd 0:3
11:30Saipa Tehran - Sirjan 3:1
14:30Matin Varamin - Amol -:-
14:30Shahrdari Urmia - Javaheri Gonbad -:-

ISRAEL: Premier League

12:30M. Hadera Hefer - KK Tel Aviv 3:0
12:30M. Tel Aviv - Hapoel Kiryat Ata 3:0

JAPAN: V.League

11:00Suntory Sunbirds - JT Thunders 3:2

KAZAKHSTAN: National League

05:00Burevestnik Almaty - Esil Petropavlovsk 0:3
08:00Ushkyn Kokshetau - Pavlodar 3:1
11:00Atyrau - Altai 2:3
14:00Taraz Jambil - Mangistau -:-

KINA: CVL Kvinder - Anden etape

03:00Bohai K - Yun Nan University K 3:0
05:00Henan K - Shanghai K 1:3
07:00Sichuan K - Liaoning K 1:3
09:00Jiangsu ECE K - Fujian K 0:3
11:00Guangdong K - Shandong K 1:3
13:00Zhejiang Kaiyuan K - Beijing K 0:3

PERU: Copa Nacional Women

21:00San Martin de Porres K - Rebaza Acosta K -:-
23:30Regatas Lima K - Alianza Lima K -:-

POLEN: TAURON Liga

17:30MKS Kalisz K - Radom K -:-

QATAR: Volleyball League

14:00Al Gharafa - Al-Wakra -:-
16:30Al-Ahli - Al-Rayyan -:-

RUMÆNIEN: Divizia A1

14:00Arcada Galati - Dinamo Bucuresti 3:0
18:00Brasov - Unirea Dej -:-

RUSLAND: Superleague

13:00Krasnoyarsk - Zenit St. Petersburg 3:0
2. sætSurgut region - Kemerovo 0:1
16:00ASK N. Novgorod - Novosibirsk -:-

SCHWEIZ: NLA Kvinder

20:00Cheseaux K - Toggenburg K -:-

SLOVAKIET: Extraliga

17:00Presov - Trencin -:-

SLOVENIEN: 1. DOL

18:30Pomgrad - Calcit Kamnik -:-

SPANIEN: Superliga Kvinder

18:00Alcobendas K - Cajasol K -:-

SYDKOREA: Volleyball League

11:00Woori - Hyundai Skywalkers 1:3

SYDKOREA: Volleyball Liga Kvinder

11:00IBK K - Hungkuk K 0:3

TJEKKIET: Extraliga

17:00Liberec - Ceske Budejovice -:-
17:00Odolena Voda - Ostrava -:-
17:00Usti - Brno -:-
18:00Karlovarsko - Zlin -:-

TJEKKIET: Extraliga Kvinder

17:00TJ Sokol Sternberk K - Frydek-Mistek K -:-
18:00Selmy Brno K - Olymp Prague K -:-

TYRKIET: Division 1 Kvinder

11:00Ankara PTT K - Besiktas K 3:1

UKRAINE: Superleague

10:00Sertse Podillya - Zhytychi Zhytomyr 0:3
13:00Epitsentr Podoliani - Burevisnyk 3:0
3. sætLokomotiv Kharkiv - Prybyliv 0:2
2. sætVNAU - VSK VNAU 0:1
17:30Yurakademiya - Barkom -:-

UNGARN: NB I Kvinder

19:00Jaszberenyi K - DSZC Eotvos K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.