REFRESH

Fodbold » I går » Alle

DANMARK: 1. Division

13:00HB Køge - Lyngby 3:3
13:00UdsatJammerbugt FC - Fremad Amager -:-
14:00Nykøbing FC - Vendsyssel FF 1:1

DANMARK: Sydbank Pokalen

18:00Vejle Boldklub - Kolding IF 5:1

ENGLAND: Premier League

13:30West Ham - Chelsea 3:2
16:00Newcastle - Burnley 1:0
16:00Southampton - Brighton 1:1
16:00Wolves - Liverpool 0:1
18:30Watford - Manchester City 1:3

FRANKRIG: Ligue 1

17:00Marseille - Brest 1:2
19:00Lille - Troyes 2:1
21:00Lens - PSG 1:1

ITALIEN: Serie A

15:00AC Milan - Salernitana 2:0
18:00AS Roma - Inter 0:3
20:45Napoli - Atalanta 2:3

SPANIEN: LaLiga

14:00Sevilla - Villarreal 1:0
16:15Barcelona - Betis 0:1
18:30Atl. Madrid - Mallorca 1:2
21:00Real Sociedad - Real Madrid 0:2

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Augsburg - Bochum 2:3
15:30Bielefeld - FC Köln 1:1
15:30Hoffenheim - Frankfurt 3:2
15:30Leverkusen - Furth 7:1
15:30Mainz - Wolfsburg 3:0
18:30Dortmund - Bayern 2:3

ALBANIEN: Super League

13:45Egnatia - Tirana 0:2
13:45Kastrioti - Kukesi 1:6
16:45Partizani - Skenderbeu 2:1

ALBANIEN: First Division

13:30Apolonia Fier - Korabi Peshkopi 3:2
13:30Butrinti Sarande - Besa 1:0
13:30Erzeni - Lushnja 4:1
13:30Maliqi - Turbina Cerrik 1:1
13:30Shkumbini Peqin - Pogradeci 1:1
13:30Terbuni - Bylis 0:0
13:30Tomori Berat - Beselidhja Lezha 1:0

ALGERIET: Division 1

14:30Belouizdad - Hussein Dey 1:0
14:30Chelghoum - USM Alger 0:0
14:30Magra - Setif 0:2
17:00Oran - Arba 1:1

ALGERIET: Ligue 2

15:00Ain Ouessara - USMM Hadjout 0:1
15:00Batna - Telaghema 1:1
15:00Ben Aknoun - El Khemis 6:0
15:00El Bayadh - ASM Oran 1:0
15:00Eulma - Skikda 2:1
15:00Hamra Annaba - Bordj Bou Arreridj 4:0
15:00JSM Tiaret - Widad Adabi de Boufarik 2:0
15:00Khenchela - US Chaouia 2:1
15:00Lakhdaria - MO Constantine 1:2
15:00Mlila - Bordj Menail 0:1
15:00MO Bejaia - Annaba 0:0
15:00Ouargla - Bejaia 3:0
15:00Oued Sly - GC Mascara 2:1
15:00RC Kouba - Temouchent 1:0
15:00Saida - Bel Abbes 2:2
15:00SC Ain Defla - Harrach 0:3

ANGOLA: Girabola

15:30Academica - Libolo 1:2

ARGENTINA: Liga Profesional

23:15Central Cordoba - Union Santa Fe 2:0
23:15Colon - Atl. Tucuman 3:0
01:30Velez Sarsfield - Patronato 0:0
21:00Arsenal Sarandi - Boca Juniors 1:1
23:15Godoy Cruz - Platense 2:2
23:15Sarmiento Junin - Talleres Cordoba 1:2

ARGENTINA: Primera B - Tabernes slutrunde

21:00Canuelas - Fenix 1:1
21:00Comunicaciones - Argentino de Quilmes 4:1

ARGENTINA: Primera C - Oprykning Play Offs

00:00Argentino de Merlo - Berazategui 1:0
01:00Sportivo Italiano - Ituzaingo 0:0

ARGENTINA: Primera D - Oprykning Play Offs

21:00Def. de Cambaceres - CSR Espanol 0:0
21:00Puerto Nuevo - Sportivo Barracas 1:1str.

ARMENIEN: Premier League

11:00Noravank - Alashkert 0:2
14:00Ararat - BKMA 2:1

ARUBA: Division di Honor

01:00Estrella - La Fama 0:3
23:30River Plate - Racing Club Aruba -:-

ASERBAJDSJAN: Premier League

13:00Keshla - Sabail 2:2
15:15Qarabag - Sabah Baku 5:1

AUSTRALIEN: A-League

07:05Brisbane Roar - Adelaide United 0:0
09:45Melbourne City - Western United 0:1
09:45Sydney FC - Newcastle Jets 2:2

AUSTRALIEN: A-League Kvinder

07:05Sydney K - Newcastle K 3:1
12:05Perth K - Brisbane Roar K 2:1

BELGIEN: Jupiler League

16:15Leuven - Gent 0:1
18:30Kortrijk - Cercle Brugge 0:2
18:30Oostende - Eupen 2:1
20:45Club Brügge - Seraing 3:2

BELGIEN: 1B Pro League

20:45Waasland-Beveren - RWDM 2:3

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - Boom 3:2
20:00La Louviere - Thes Sport 0:0
20:00OC Charleroi - RFC Liege 2:2
20:00Patro Eisden - Dender 1:1

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

19:00Meux - Warnant 0:2
20:00Givry - Acren 1:2
20:00Tubize - Couvin-Mariembourg 5:0

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV A

19:00Dikkelvenne - KRC Harelbeke 0:2
19:30Ninove - Wetteren 3:0
19:30Ronse - Gullegem -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV B

18:30UdsatHades - Londerzeel -:-
20:00Bocholter - Aalst -:-
20:00City Pirates - Houtvenne -:-
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Hoogstraten -:-
20:00Tongeren - Wijgmaal 2:0

BELGIEN: 1st National Kvinder

14:00Tienen K - Mechelen K 1:4
15:00RFC Liege K - RSC Anderlecht II K 3:2
16:00Famkes Merkem K - Moldavo K 1:1
17:00Mons K - Genk II K 2:3

BELGIEN: Belgian Cup Kvinder

15:00Gent II K - Chastre K -:-
15:00Waregem K - RSC Anderlecht K 1:3
16:00Genk K - Club Brugge K 1:2

BENIN: Ligue 1

16:00AS Cotonou - Adjidja 1:0
16:00AS Sobemap - Ayema 2:0
16:00Cavaliers - Bembereke 1:1
16:00Coton FC - ASPAC 3:1
16:00Dynamique Djougou - Buffles du Borgou 0:4
16:00Espoir - Dynamo Abomey 1:0
16:00JAC - Avrankou Omnisport 1:0
16:00Soleil - Tonnerre 0:1

BERMUDA: Premier League

20:00PHC Zebras - North Village Rams 1:1

BOLIVIA: Division Profesional

20:00Palmaflor - Aurora 3:2

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premier League

13:00Posusje - Prijedor 0:0
13:00Sarajevo - Velez Mostar 0:2
15:00Borac Banja Luka - Sloboda 3:1

BRASILIEN: Serie A

23:00Athletico-PR - Cuiaba 1:0
00:00Chapecoense-SC - Atletico GO 0:1
00:00Sport Recife - Flamengo 1:1
01:00Fortaleza - Juventude 1:0

BRASILIEN: Copa Verde

21:00Remo - Paysandu 2:0

BULGARIEN: Parva Liga

11:30Botev Vratsa - Beroe 1:0
14:00Levski - Botev Plovdiv 2:0

BULGARIEN: Third League - Nordvest

13:00Etar II - OFK Levski 2:2

BURKINA FASO: Premier League

16:30ASEC Koudougou - Kiko 0:0
16:30ASF Dioulasso - USFA 2:0
16:30Koupela - Salitas 0:0
18:45Sonabel Ouagadougou - Majestic 0:1

BURUNDI: Primus League

14:00Aigle Noir - Olympic S. -:-
14:00Kayanza - Flambeau de l'Est -:-
14:00Musongati - Bujumbura C. 0:0
14:00Vital O - TOP Junior 0:0

CHILE: Primera División

22:00Antofagasta - Colo Colo 1:0
22:00Everton - U. Catolica 0:3
22:00La Serena - S. Wanderers 0:0
22:00Palestino - Nublense 1:4

COLOMBIA: Primera A - Clausura - Quadrangular

23:30Pereira - Junior 2:2

COLOMBIA: Primera B - Clausura - Quadrangular

21:00Fortaleza - Bogota 1:2
21:00Llaneros - U. Magdalena 1:2

CYPERN: First Division

16:00Doxa - AEK Larnaca 1:4
18:00Anorthosis - Paeek 2:3

CYPERN: Division 2

13:30Anagennisi - Chloraka 1:1
13:30ASIL Lysi - Alki Oroklini 1:1
13:30Ayia Napa - Othellos Athienou 0:1
13:30Ermis - Omonia Aradippou 1:1
13:30Karmiotissa - Olympias Lympion 1:1
13:30Nea Salamis - Xylotympou 3:0
13:30Paralimni - Omonia 29th May 2:0

DJIBOUTI: Division 1

15:00AS Arta - EAD/PK 12 -:-
17:00ASC Hayab - Police Nationale -:-

EGYPTEN: Division 2 - Gruppe A

13:30Asyut Petroleum - Aswan SC 0:0
13:30Beni Suef - Tamya 0:0
13:30El Alameen - El Madina El Monowara 0:3
13:30Fayoum - El Badari 1:1
13:30Hammadi - El Minya 1:2
13:30Kima Aswan - Sohag 1:0
13:30Mallawi - Qena 1:0

EGYPTEN: Division 2 - Gruppe B

13:30Itesalat - Suez Montakhab 0:1
13:30Marekh - Al-Sekka -:-

EGYPTEN: Division 2 - Gruppe C

13:30El Raja - Pioneers 0:2

ELFENBENSKYSTEN: Ligue 1

16:30Academie de FAD - ASI d'Abengourou -:-
16:30Sporting Gagnoa - SO Armee 4:0
18:45ES Bafing - Racing d'Abidjan -:-

ENGLAND: Championship

13:30Coventry - West Brom 1:2
16:00Barnsley - Huddersfield 1:1
16:00Blackburn - Preston 1:0
16:00Blackpool - Luton 0:3
16:00Bristol City - Derby 1:0
16:00Cardiff - Sheffield Utd 2:3
16:00Middlesbrough - Swansea 1:0
16:00Millwall - Birmingham 3:1
16:00Nottingham - Peterborough 2:0
16:00Reading - Hull 1:1

ENGLAND: League One

16:00Accrington - Fleetwood 5:1
16:00Sunderland - Oxford Utd 1:1

ENGLAND: National Liga

16:00Aldershot - Altrincham 2:2
16:00Barnet - Maidenhead 3:0
16:00Bromley - Wealdstone 3:2
16:00Dagenham & Red. - Grimsby 3:2
16:00Dover - Wrexham 0:1
16:00Solihull Moors - Woking 2:0
16:00Weymouth - Torquay 1:2

ENGLAND: National Liga Nord

16:00AFC Fylde - Blyth Spartans 4:1
16:00Bradford PA - Brackley Town 0:3
16:00Chester - Leamington 2:1
16:00Curzon Ashton - Alfreton 1:2
16:00UdsatGateshead - Telford -:-
16:00Gloucester - Spennymoor 2:0
16:00Guiseley - York 0:1
16:00Kettering - Boston Utd 2:3
16:00Southport - Hereford 2:0

ENGLAND: National League Syd

16:00Chippenham - Dorking 4:1
16:00Concord - Braintree 2:2
16:00Dartford - Billericay 1:0
16:00Dulwich Hamlet - Ebbsfleet 5:2
16:00Hampton - Hemel Hempstead 0:1
16:00Havant & W - Bath 1:3
16:00Hungerford - Oxford City 0:1
16:00Slough - Tonbridge 2:1
16:00Welling - Eastbourne Boro 0:2

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00UdsatAshton Utd - South Shields -:-
16:00UdsatAtherton - Witton -:-
16:00Basford - Stalybridge 1:1
16:00UdsatFC United - Whitby -:-
16:00Hyde - Nantwich 1:0
16:00Matlock - Stafford 2:3
16:00Mickleover - Grantham 2:2
16:00Morpeth - Gainsborough 2:0
16:00UdsatRadcliffe - Bamber Bridge -:-
16:00Warrington - Lancaster 5:1

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00Barwell - Rushall 0:0
16:00Biggleswade Town - Alvechurch 1:1
16:00Coalville - Nuneaton 4:1
16:00Hednesford - Leiston 4:0
16:00Hitchin - AFC Rushden & Diamonds 1:2
16:00Needham Market - Stourbridge 1:3
16:00Peterborough Sports - Redditch 0:1
16:00Royston - Bromsgrove 0:0
16:00St. Ives - Banbury 2:1
16:00Stratford - Lowestoft 1:2

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Beaconsfield Town - Yate Town 0:4
16:00Chesham - Truro 3:1
16:00Dorchester - Harrow 3:1
16:00Farnborough - Merthyr Town 3:2
16:00Hartley Wintney - Weston-Super-Mare 1:2
16:00Hayes & Yeading - Met. Police 1:2
16:00Poole - Kings Langley 6:2
16:00Swindon S - Salisbury 2:1
16:00Tiverton - Gosport 2:2
16:00Walton Casuals - Taunton 1:1
16:00Wimborne - Hendon 1:4

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00AFC Hornchurch - Kingstonian 2:1
16:00Corinthian-Casuals - Wingate & Finchley 1:1
16:00East Thurrock - Bowers & Pitsea 0:2
16:00Enfield Town - Folkestone 2:3
16:00Haringey - Bognor Regis 3:3
16:00Leatherhead - Brightlingsea 0:2
16:00Lewes - Potters Bar 1:5
16:00Margate - Cheshunt 2:2
16:00Merstham - Horsham FC 1:3
16:00Stortford FC - Carshalton 1:1
16:00Worthing - Cray 2:0

ENGLAND: FA Cup

13:45Buxton - Morecambe 0:1
16:00Bristol Rovers - Sutton 2:1
16:00Burton - Port Vale 1:2
16:00Cambridge Utd - Exeter 2:1
16:00Carlisle - Shrewsbury 1:2
16:00Doncaster - Mansfield 2:3
16:00Ipswich - Barrow 0:0
16:00Leyton Orient - Tranmere 4:0
16:00Lincoln - Hartlepool 0:1
16:00Portsmouth - Harrogate 1:2
16:00Walsall - Swindon 1:2
16:00Wimbledon - Cheltenham 4:3
18:30Yeovil - Stevenage 1:0

ENGLAND: Premier League 2

13:00Tottenham U23 - Manchester City U23 3:0

ENGLAND: Premier League U18

12:00AflystBlackburn U18 - Burnley U18 0:1
12:00Chelsea U18 - Arsenal U18 4:1
12:00Crystal Palace U18 - Tottenham U18 3:0
12:00Everton U18 - Manchester Utd U18 3:0
12:00Reading U18 - Norwich U18 2:0
12:00Southampton U18 - Fulham U18 2:0
12:00Sunderland U18 - Middlesbrough U18 3:4
12:00West Brom U18 - Birmingham U18 1:1
13:00Stoke City U18 - Manchester City U18 2:0
13:00Wolverhampton U18 - Nottingham U18 0:3
14:00Liverpool U18 - Newcastle Utd U18 3:1

ESTLAND: Meistriliiga - Mesterskabet - Slutspil

12:00Legion - Narva 0:2
18:00Paide - Kalju 5:3

ESTLAND: Meistriliiga - Nedrykningsgruppe

15:00Tammeka - Tallinna Kalev 3:0

ESTLAND: Esiliiga - Nedrykningsgruppe

12:00Parnu - FC Alliance 0:0

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

11:30Manzini Sea Birds - Mbabane Swallows 1:2
13:30Malanti Chiefs - Tambankulu -:-
13:30Vovovo - Tambuti -:-
14:00Green Mamba - Mbabane Highlanders -:-

ETIOPIEN: Premier League

13:00Fasil Kenema - Welayta Dicha 0:0
16:00Wolkite Kenema - Arba Menche 0:0

FIJI: Premier League

02:30UdsatLabasa - Suva -:-

FORENEDE EMIRATER: Division 1

13:35Al Rams - Dubai City 2:1
13:40Al Bataeh - Dibba Al Hisn 1:2
13:40Hatta - Al Arabi 0:2

FORENEDE EMIRATER: Pro League Cup - 9.-14. pladser

15:00Al Dhafra - Khorfakkan 1:2
15:00Bani Yas - Emirates Club 0:1
17:15Al Sharjah - Al Urooba 1:1

FRANKRIG: Ligue 2

15:00Auxerre - Caen 2:2

FRANKRIG: National

18:00Cholet - Avranches 1:1

FRANKRIG: National 2 - Gruppe A

18:00AS Vitre - Plabennec 1:0
18:00Chartres - Caen II 4:0
18:00Chateaubriant - Poissy 2:1
18:00Granville - Lorient II 0:0
18:00Romorantin - Blois 1:1
18:00Rouen - Saint-Pryve 1:1
18:00Versailles - Saint-Malo 1:0
18:30UdsatVannes - Guingamp II -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe B

16:00SAS Epinal - ASM Belfort 1:2
17:00UdsatLens II - FC 93 -:-
17:00Metz II - Auxerre II 0:2
17:00Sannois - Sainte-Genevieve 0:1
17:00Schiltigheim - Reims II 0:1
18:00Fleury-Merogis - Paris 13 Atl. 1:3
18:00Lusitanos - Haguenau 3:0
18:00St Quentin - Beauvais 1:2

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

16:00Monaco II - Jura Sud 1:1
17:00Hyeres - Marignane 0:1
18:00GFA74 - GOAL FC 0:3
18:00Grasse - Toulon 2:1
18:00Louhans Cuiseaux - Lyon II -:-
18:00Lyon - La Duchere - Marseille II 0:0
18:00Martigues - Aubagne 0:0
18:00Saint Priest - Frejus 1:3

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

18:00Angers II - Les Herbiers 2:2
18:00Beziers - Colomiers 3:0
18:00Bourges 18 - Chamalieres 2:1
18:00Le Puy - Montpellier II 2:0
18:00Trelissac - Canet Roussillon 0:1
18:30Moulins-Yzeure - Nantes II 1:1
18:30Stade Montois - Andrezieux 1:2

FRANKRIG: Division 1 Kvinder

14:00Reims K - Soyaux K 3:1
14:30Bordeaux K - Dijon K 1:1
14:30Guingamp K - St Etienne K 1:1
16:30Issy K - Paris SG K 0:3

FÆRØERNE: Løgmanssteypið

17:00NSÍ Runavík - B36 Tórshavn 1:2str.

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

10:30Saburtalo Tbilisi - Samtredia 5:1
10:30Telavi - Shukura 2:1
10:30Torpedo Kutaisi - Samgurali 4:1
15:30Din. Tbilisi - Loco. Tbilisi 3:2

GHANA: Premier League

16:00Accra Lions - Eleven Wonders 1:0
16:00Aduana Stars - WAFA 3:0
19:00Elmina Sharks - Karela 2:1

GIBRALTAR: National League

16:00Lions Gibraltar - College 1975 FC 1:0
18:30Glacis United - Manchester 62 1:1

GRÆKENLAND: Super League

16:15Atromitos - Smyrnis 4:1
16:15Volos - Panetolikos 1:2
18:30OFI Kreta - Olympiakos 1:3

GRÆKENLAND: Super League 2

13:45Apollon Larissa - Iraklis 0:1
13:45Diagoras - AEK B 0:1
13:45O. Volos - Pierikos 0:1
13:45PAE Egaleo - Irodotos 2:0
16:00Ergotelis - Panathinaikos B 1:0

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 2

14:00Makedonikos - Kozani 1:1
14:00Thyella Sarakinoi - Iraklis Ampelokipi 2:2

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 3

14:00Iraklis Larissa - Elassona 3:2

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 6

17:00Aiolikos - Pyliou 2:0

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

03:00Xelaju - Comunicaciones 0:1

GUINEA: Ligue 1

17:00SOAR - Satellite 3:1

HOLLAND: Æresdivisionen

16:30PSV - Utrecht 4:1
18:45Cambuur - Vitesse 1:6
21:00Heracles - Heerenveen 0:1

HOLLAND: Tweede Divisie

14:00Jong Volendam - Quick Boys 1:2
14:30UdsatAFC - ASWH -:-
14:30UdsatGVVV - IJsselmeervogels -:-
14:30Hardenberg - Excelsior Maassluis 1:0
14:30UdsatNoordwijk - ASWH -:-
14:30UdsatScheveningen - Jong Volendam -:-
15:00UdsatExcelsior Maassluis - AFC -:-
15:00UdsatIJsselmeervogels - Hardenberg -:-
15:00UdsatKozakken Boys - Rijnsburgse Boys -:-
15:00UdsatQuick Boys - Katwijk -:-
15:30UdsatKozakken Boys - De Treffers -:-
15:30UdsatTEC - GVVV -:-
18:00UdsatDe Treffers - Spakenburg -:-

HOLLAND: Derde Divisie

13:30Barendrecht - DVS '33 Ermelo 2:2
14:30UdsatACV Assen - Ajax (Am) -:-
14:30UdsatBarendrecht - Ter Leede -:-
14:30UdsatDVS '33 Ermelo - VVSB -:-
14:30UdsatFC Lisse - Harkemase Boys -:-
14:30UdsatGOES - Sparta Nijkerk -:-
14:30UdsatHarkemase Boys - Ajax (Am) -:-
14:30UdsatHoek - GOES -:-
14:30UdsatODIN '59 - Excelsior 31 -:-
14:30UdsatSteDoCo - Staphorst -:-
14:30UdsatVVOG - Sparta Nijkerk -:-
15:00UdsatVV DOVO - Excelsior 31 -:-
15:00UdsatVV DOVO - Sportlust -:-
17:00UdsatWestlandia - HSC '21 -:-

HOLLAND: Divisie 1 U21 - Efterår

14:30FC Twente/Heracles U21 - Nijmegen U21 1:1
14:30UdsatHeerenveen U21 - Den Haag U21 -:-
14:45UdsatNijmegen U21 - Groningen U21 -:-
15:00UdsatFeyenoord U21 - Breda U21 -:-
16:00UdsatAlmere U21 - FC Twente/Heracles U21 -:-

HOLLAND: Divisie 1 U18 - Efterår

12:00UdsatFeyenoord U18 - Heerenveen U18 -:-
12:30UdsatZwolle U18 - PSV U18 -:-
14:30UdsatAjax U18 - Sparta Rotterdam U18 -:-
14:30PSV U18 - Utrecht U18 6:2
14:30UdsatUtrecht U18 - Alkmaar U18 -:-

INDIEN: ISL

15:00North East Utd - Goa 2:1
17:00Bengaluru FC - Mumbai City 1:3

INDONESIEN: Liga 1

12:15Persebaya - Barito Putera 2:0
14:45Madura United - Persib 0:1

IRAN: Persian Gulf Pro League

12:30Gol Gohar - Sepahan 4:2
12:30Havadar SC - Naft M.I.S 0:0
13:30Sanat-Naft - Peykan 0:0
13:45Esteghlal F.C. - Persepolis 0:0

ISRAEL: Ligat ha'Al

14:00Hapoel Hadera - Sakhnin 2:1
16:30M. Petach Tikva - Ashdod 0:1
18:50Kiryat Shmona - Netanya 2:1

ISRAEL: Liga Alef Nord

13:30Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Tayibe 1:0

ISRAEL: Liga Alef Syd

19:30H. Bnei Lod - SC Dimona 1:0

ITALIEN: Serie B

14:00Benevento - Pordenone 2:1
14:00Cosenza - Cremonese 0:2
14:00Crotone - Spal 1:2
14:00Frosinone - Ternana 1:1
16:15Lecce - Reggina 2:0

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

14:30Legnago Salus - Pro Sesto 1:1
14:30Pergolettese - Mantova 1:1
14:30Pro Patria - FeralpiSalo 0:2
14:30Trento - Seregno 0:1
15:00Virtus Verona - AlbinoLeffe 0:0

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

14:30Pontedera - Teramo 0:3
17:30AflystLucchese - Carrarese 0:0

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

14:30Casale - Chieri 0:1
14:30Fossano - Lavagnese 4:1
14:30HSL Derthona - Bra 0:2
14:30Saluzzo - Gozzano 0:2
14:30Sestri Levante - Ligorna 1:2
14:30Ticino - Citta di Varese 0:1
14:30Vado - Asti 2:2

ITALIEN: Serie D - Gruppe B

14:30Legnano - Franciacorta 1:2
14:30Sona - USD Casatese 0:2
14:30Vis Nova Giussano - Desenzano Calvina 1:2
18:00Leon - Breno 1:4

ITALIEN: Serie D - Gruppe C

14:30Ambrosiana - Caldiero Terme 1:4
14:30ArzignanoChiampo - Levico Terme 3:2
14:30Campodarsego - Cjarlins Muzane 0:0
14:30Union Clodiense - Mestre 2:0
15:00Adriese - Cattolica Calcio 1:0

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

14:30Alcione Milano - Rimini 0:2
14:30Mezzolara - Lentigione 1:1
14:30Ravenna - Tritium 3:1
14:30Sammaurese - Forli 3:1
14:30SCD Progresso - Prato 3:1

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

14:30Foligno - Pianese 1:1
14:30Follonica Gavorrano - Scandicci 1:0
14:30San Donato - Tiferno Lerchi 3:1
14:30Trestina - Lornano Badesse 1:2

ITALIEN: Serie D - Gruppe F

14:30Recanatese - Vastese 3:1
14:30Trastevere Calcio - Fano 3:1

ITALIEN: Serie D - Gruppe G

14:00Calcio Giugliano - Latte Dolce 3:0
14:30Arzachena - Carbonia 1:0
14:30Cassino - Aprilia 0:2
14:30Cynthialbalonga - Afragolese 2:0
14:30Ostia Mare - Gladiator 1:2

ITALIEN: Serie D - Gruppe H

14:30Gravina - Sorrento 2:0
14:30Lavello - Bitonto 2:1
14:30Virtus Matino - Mariglianese 0:1

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

14:30San Luca - Cittanovese 1:1

ITALIEN: Primavera 1

11:00AC Milan U19 - Spal U19 4:1
11:00Pescara U19 - Juventus U19 1:1
13:00Napoli U19 - Inter U19 0:2

ITALIEN: Primavera 2

11:00Cosenza U19 - Lazio U19 1:2
11:00Entella U19 - Pordenone U19 1:0
11:00Reggina U19 - Benevento U19 1:3
11:30Spezia U19 - Ascoli U19 2:1
14:30Cittadella U19 - Brescia U19 1:2
14:30Frosinone U19 - Salernitana U19 3:2
14:30Monza U19 - Parma U19 1:1
14:30UdsatPisa U19 - Perugia U19 -:-
14:30Reggiana U19 - Alessandria U19 0:1
14:30Ternana U19 - Cesena U19 1:1
14:30Venezia U19 - Vicenza U19 5:0

ITALIEN: Serie A Kvinder

12:30Lazio K - Verona K 1:0
14:30Fiorentina K - Pomigliano K 3:1
14:30Sassuolo K - Juventus K 0:2

JAPAN: J1 League

06:00G-Osaka - Shonan 0:0
06:00Kashiwa - Oita 2:3
06:00Nagoya - Urawa 0:0
06:00Sagan Tosu - Kobe 0:2
06:00Shimizu - C-Osaka 2:1
06:00Tokushima - Hiroshima 2:4
06:00Tokyo - Avispa Fukuoka 0:0
06:00Vegalta Sendai - Kashima 0:1
06:00Yokohama FC - Sapporo 0:1
06:00Yokohama M. - Kawasaki 1:1

JAPAN: WE League Kvinder

05:00UdsatHiroshima K - Inac Kobe Leonesa K -:-
05:00UdsatNojima Stella K - Beleza K -:-
06:00UdsatAlbirex Niigata K - Urawa K -:-
06:00UdsatParceiro Nagano K - Mynavi Sendai K -:-

KENYA: Premier League

11:00Nairobi City - Kariobangi Sharks 1:2
13:00Bidco United - Leopards 1:0
13:00Mathare Utd. - Talanta FC 0:2
13:00Nzoia Sugar - Kakamega Homeboyz 0:1
13:00Police FC - Sofapaka 0:2
13:00Wazito - Ulinzi Stars 1:0

KINA: Jia League

07:30Sichuan Jiuniu - Nantong Zhiyun 0:2
08:00Nanjing City - Zibo Cuju 2:0
12:30Shaanxi Changan - Shenyang Urban FC 1:0
12:30Suzhou Dongwu - Beijing Sport University 2:2
12:35Kunshan - Meizhou Hakka 0:1

KINA: Yi League - Nedrykningsgruppe

07:00Hebei Zhuoao - Shaoxing Keqiao Yuejia 2:1
07:00Hunan Billows - Inner Mongolia 1:2
07:00Quanzhou Yassin - Xian Wolves 1:1

KOSOVO: Superliga

13:00Drenica - FC Ballkani 0:1
13:00Gjilani - Malisheva 3:1

KROATIEN: 1. HNL

13:00Gorica - Osijek 1:1
17:05Rijeka - Dragovoljac 4:1

KROATIEN: 2. HNL

13:00Varazdin - Dubrava 2:1
13:30Jarun - Sesvete 4:3
13:30Opatija - Orijent 0:1
13:30Rudes - Dugopolje 4:0
13:30Solin - Zaprešić 0:0

KROATIEN: 3. HNL Center

13:30UdsatLucko - Vrapce -:-

KROATIEN: 3. HNL Øst

13:00Granicar Zupanja - Marsonia 0:1

KUWAIT: Premier League

16:40Al Kuwait - Al Qadisiya 3:0

LESOTHO: Premier League

14:00UdsatBantu - Linare -:-
14:00UdsatCCX - LMPS -:-
14:00UdsatDefence Force - Kick4Life -:-
14:00UdsatLCS - Mazenod -:-

LUXEMBOURG: National Division

16:00Wiltz - Benfica 1:0
17:00Dudelange - Rodange 5:1
17:00Niedercorn - Ettelbruck 6:0
17:30Racing Luxembourg - Fola 0:1

MALI: Premiere Division

16:45AS Douanes de Sikasso - Korofina -:-
16:45Bakaridjan - Onze Createurs -:-
17:00UdsatCS Duguwolofila - Stade Malien -:-
19:00Djoliba - Bougouba -:-
21:00ASOM - Foot Elite -:-

MALTA: Premier League

14:00Mosta FC - Gudja 0:3
16:00Valletta - Birkirkara 0:0
18:00Sirens - Gzira 1:3

MALTA: Challenge League

14:00San Gwann - Marsaxlokk 0:1
14:00St. George's FC - Mqabba FC 1:4
18:00Tarxien - Marsa FC 1:1
18:00Zebbug - Mgarr 0:0

MAROKKO: Botola 2

15:30Marrakech - Chabab Benguerir 0:3
15:30Sale - Jeunesse 0:1
15:30Stade Marocain - Dcheira 2:2

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura – Play Offs

00:00Atl. Morelia - Tampico Madero 0:2

MEXICO: Liga Premier Serie B

22:00Lobos Huerta - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-
22:00Uruapan - Huracanes Izcalli -:-
22:30Guerreros De Xico - Calor De San Pedro 1:4

MEXICO: Liga MX Kvinder - Apertura – Play Offs

01:00Santos Laguna K - Atlas K 2:2
03:00Club America K - Guadalajara K 2:1
04:30Tijuana K - Monterrey K 1:1

MONTENEGRO: Druga Liga

13:00Titograd - Bokelj 0:2

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura – Play Offs

22:00Esteli U20 - Ferretti U20 3:0

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00Cliftonville - Ballymena 1:0
16:00Coleraine - Linfield 1:2
16:00C. Rangers - Dungannon 1:2
16:00Glenavon - Crusaders 1:0
16:00Glentoran - Portadown 3:1
16:00Larne FC - Warrenpoint 3:0

NORDIRLAND: NIFL Championship

15:00Knockbreda - Institute FC 2:2
15:00Queens Univ. - Loughgall 0:1
16:00Ballinamallard - Ards 1:1
16:00H&W Welders - Dergview 3:1

NORDMAKEDONIEN: 1. MFL

13:00Rabotnicki - Renova 0:0

NORDMAKEDONIEN: 2. MFL

13:00Belasica - Kozuv Gevgelija 1:1
13:00Detonit Junior - Sasa 1:3
13:00FK Korab - Besa 1976 0:3
13:00KF Gostivar - Kadino Skopje 1:0
13:00Kit Go Pehchevo - Bratstvo 07 2:1
13:00Lok. Gradsko - Osogovo 1:1
13:00Pobeda - Sloga Vinica 1:2
13:00Teteks - Ohrid 1:1
13:00Vardar - Veleshta 4:0
13:00Voska Sport - Sileks 0:0

NORGE: OBOS-ligaen - Nedrykningsgruppe

16:00Stjordals Blink - Hodd 3:0

PANAMA: LPF - Clausura – Play Offs

00:00Herrera - Veraguas 1:0

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

23:30Libertad - River Plate 5:0
22:1512 de Octubre - Sol De America 1:0
22:15Sp. Luqueno - Guairena FC 0:1
00:30Guarani - Cerro Porteno 2:2

POLEN: Ekstraklasa

15:00Termalica B-B. - Pogon Szczecin 1:3
17:30Jagiellonia - Leczna 1:2
20:00Lechia - Rakow 3:1

POLEN: Division 1

12:40Podbeskidzie - Katowice 1:2
15:00UdsatLKS Lodz - Puszcza -:-
20:30Skra - R. Rzeszow 0:1

POLEN: Division 2

13:00Elblag - Suwalki 4:1
13:00Grodzisk M. - Stezyca 1:2
16:00KKS Kalisz - Ostroda 1:2

POLEN: III Liga - Gruppe I

13:00Jagiellonia II - Mamry Gizycko 0:1

POLEN: Central Youth League

10:00Gwarek Zabrze U18 - Legia U18 0:2
12:00Cracovia U18 - Gornik Z. U18 2:1
12:00Pogon Szczecin U18 - Arka U18 1:3
12:00Polonia W. U18 - Lech U18 2:1
12:15Zaglebie U18 - Slask U18 1:0
13:00S. Rzeszow U18 - Wisla U18 1:3
17:00Warta U18 - UKS SMS Lodz U18 1:1

POLEN: Polish Cup Kvinder

16:00Leczna K - Czarni Sosnowiec K 1:2

PORTUGAL: Liga Portugal

19:00Boavista - Maritimo 1:1
21:30Ferreira - Guimaraes 1:2

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Vilafranquense - Feirense 1:1
15:00Nacional - Estrela 4:1
16:30FC Porto B - Leixoes 1:0
19:00Benfica B - Rio Ave 2:0

PORTUGAL: Liga 3

12:00Real SC - Leiria 3:4
14:00Braga B - Lusitania FC 2:1
16:00Oliveirense - Pevidem 4:2
16:00Santarem - Oliveira Hospital 1:1
20:30Setubal - Cova De Piedade 1:1

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

16:00Pedras Salgadas - Merelinense 2:3
16:00SC Vianense - Forjaes 2:1

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Benfica U23 - Estoril U23 5:0
12:00Maritimo U23 - Farense U23 2:2
16:00Academica U23 - Rio Ave U23 3:2
16:00Sporting U23 - Portimonense U23 1:2

PORTUGAL: Liga BPI Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

16:00Torreense K - Famalicao K 1:0

PORTUGAL: Liga BPI Kvinder - Nedrykningsgruppe

16:00Estoril K - Amora K 0:3

RUMÆNIEN: Liga 1

14:00Chindia Targoviste - CFR Cluj 0:1
20:30Farul Constanta - Rapid Bukarest 2:0

RUMÆNIEN: Liga 2

10:00Calarasi - Braila 3:1
10:00FC Brasov - Unirea Constanta 4:2
10:00Selimbar - Poli Iasi 0:0
10:00Unirea Slobozia - Viitorul Tg. Jiu 2:0
11:00Astra - Politehnica Timisoara 0:2
11:00Unirea Dej - Metaloglobus Bucharest 1:0
11:30Steaua Bucuresti - FC Buzau 1:0

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1

12:00CSM Bacau - Ceahlaul 1:0
12:00Dante Botosani - Sporting Vaslui 0:3
12:00Foresta Suceava - Bucovina Radauti 3:0
12:00Husana Husi - CSM Pascani 3:0
12:00Stiinta Miroslava - Somuz Falticeni 1:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2

12:00CSM Focsani - CS Faurei 4:2
12:00Otelul - Dinamo Bacau 5:0
12:00Sportul Chiscani - Sporting Liesti 0:4
12:00Viitorul Ianca - Metalul Buzau 1:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3

12:00Afumati - Voluntari 2 2:0
12:00Agricola Borcea - F. Constanta 2 1:0
12:00CSM Oltenita - Recolta Gh. Doja 4:3
12:00Fetesti - Popesti Leordeni 0:3
12:00Gloria Albesti - Inainte Modelu 1:0

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4

12:00Tunari - Academica Clinceni 2 4:0

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5

12:00CSO Plopeni - Odorheiu 1:2
12:00Kids Tampa Brasov - CS Blejoi 1:5

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6

12:00CS U Craiova 2 - Vedita Colonesti 1:2

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7

12:00Aurul Brad - Pandurii 1:4
12:00CSM Resita - Progresul Ezeris 7:0
12:00Viitorul Simian - Gilortul Tg. Carbunesti 5:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8

12:00Avantul Periam - Soimii Lipova 1:2
12:00Frontiera Curtici - Bisnov 1:2
12:00AflystPoli Timisoara - Crisul Chisineu Cris -:-
12:00Progresul Pecica - Ghiroda & Giarmata Vii 0:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9

12:00CS Hunedoara - Ocna Mures 4:1
12:00Metalurgistul Cugir - Unirea Ungheni 1:1
12:00Sanatatea Cluj - Gloria 2018 Bistrita 2:1
12:00Unirea Alba-Iulia - Ariesul Turda 2:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10

12:00Baia Mare - CSM Satu Mare 0:0
12:00CSM Zalau - CA Oradea 2:6
12:00Luceafarul Oradea - Somesul Dej 0:5
12:00Progresul Somcuta Mare - CFR Cluj II 1:1
12:00Simleul Silvaniei - Baile Felix 2:1

RUSLAND: Premier League

12:00Samara - CSKA Moskva 0:1
15:00Sp. Moskva - Akhmat Grozny 2:1
17:00Lok. Moskva - Ural 0:1

RWANDA: Premier League

14:00AS Kigali - Musanze 1:1
14:00Mukura Victory Sports - Etoile de L'Est 4:0
14:00UdsatRutsiro - APR -:-
17:00Police - Gicumbi 0:0

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Cosmos - Domagnano 0:0
15:00Libertas - Cailungo 1:1
15:00Tre Penne - Pennarossa 3:0
15:00Virtus - Fiorentino 2:1
18:00La Fiorita - San Giovanni 1:1

SCHWEIZ: Super League

18:00Zürich - Luzern 4:0
20:30Young Boys - Servette 1:2

SCHWEIZ: Challenge League

18:00Kriens - Vaduz 1:3
18:00Thun - Wil 2:4

SCHWEIZ: Promotion League

15:00Breitenrain - YF Juventus 3:2
15:00UdsatSion II - FC Bavois -:-
15:30Basel II - Nyonnais 0:6
16:00Rapperswil - Bruhl SG 2:1
16:00Zürich II - Cham 3:1
17:00Etoile-Carouge - Black Stars 0:0

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2

17:00Grasshopper II - Luzern II 1:0

SCHWEIZ: Super League Kvinder

15:00FF Lugano 1976 K - St. Gallen K 0:4
16:00Luzern K - Servette K 0:1
18:30Aarau K - Yverdon K 3:0

SENEGAL: Ligue 1

17:30UdsatCasa - Jaraaf -:-
17:30UdsatDiambars - Guediawaye -:-
17:30UdsatDouanes - Dakar SC -:-

SERBIEN: Super Liga

15:00Proleter - Metalac 1:0

SERBIEN: Prva Liga

13:00Zarkovo - Indjija 1:2

SEYCHELLERNE: First Division League

13:00St Michel Utd - Foresters FC 1:1

SKOTLAND: Premiership

16:00Aberdeen - St. Mirren 4:1
16:00Hibernian - Motherwell 1:1
16:00Rangers - Dundee FC 3:0
16:00UdsatSt. Johnstone - Ross County -:-

SKOTLAND: Championship

16:00Arbroath - Raith 0:0
16:00Hamilton - Dunfermline 1:0
16:00Morton - Ayr 2:2
16:00Queen of South - Partick Thistle 0:0

SKOTLAND: League One

16:00Clyde - Peterhead 2:2
16:00Cove Rangers - Dumbarton 2:0
16:00East Fife - Alloa 1:1
16:00Queen's Park - Falkirk 6:0

SKOTLAND: League Two

16:00Albion Rovers - Forfar 2:3
16:00Cowdenbeath - Stirling 1:0
16:00Stenhousemuir - Stranraer 1:4

SKOTLAND: Highland League

14:00UdsatKeith - Fort William -:-
16:00Brora Rangers - Huntly 4:0
16:00UdsatStrathspey Thistle - Huntly -:-
16:00Wick Academy - Formartine Utd 1:4

SKOTLAND: Lowland League

14:00Celtic B - Edinburgh University 3:0
16:00UdsatBonnyrigg Rose - Cumbernauld Colts -:-
16:00Caledonian Braves - East Kilbride 0:7
16:00Civil Service Strollers - Broomhill 3:1
16:00East Stirlingshire - Dalbeattie Star 3:0
16:00AflystGala Fairydean - Bo'ness United -:-
16:00Gretna 2008 - Berwick 0:3
16:00Rangers B - Spartans 7:1
16:00Stirling University - Vale Of Leithen 5:0

SKOTLAND: Scottish Cup

16:00UdsatDarvel - Brechin -:-
16:00Montrose - Kelty Hearts 1:2str.

SLOVAKIET: Fortuna liga

15:00Dun. Streda - Pohronie 2:0
15:00Michalovce - Ruzomberok 0:3
15:00Senica - L. Mikulas 1:0
15:00Sered - Trencin 4:2

SLOVENIEN: Prva Liga

15:00Aluminij - Koper 1:1
17:00Mura - Tabor Sezana 1:0
20:15Celje - Maribor 0:1

SLOVENIEN: 2. SNL

13:00Krsko - Nafta 0:2
13:00NK Krka - Jadran Dekani 2:0

SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder

11:00MSM Ptuj K - Cerklje K 0:2
11:00Pomurje K - Primorje K 12:0

SPANIEN: LaLiga2

18:15Fuenlabrada - Almeria 1:1

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

17:00CF Talavera - Internacional de Madrid 1:1
17:00Extremadura UD - Zamora 2:2
19:00Ferrol - La Coruna 0:0
19:00SD Logrones - Calahorra 0:0

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

17:00UdsatCosta Brava - Sabadell -:-
19:00Albacete - Alcoyano 2:0
19:00Betis B - CD Linares 1:3
19:00San Fernando - UCAM Murcia 2:1

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 1

18:00Langreo - Pontevedra 1:2

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 2

16:30CD Ardoi - Laredo 0:1
17:00Arenas Club - Naxara 0:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 4

17:00Villanovense - Montijo 2:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1

16:15Viveiro - Racing Club Villalbes 0:4
16:30UdsatDep. Fabril - Arnoia -:-
16:30Ourense CF - Silva SD 1:1
16:30Sofan - Arzua 2:2
17:00CD Choco - Estradense 2:4
17:30Polvorin - Rapido de Bouzas 1:1
18:30Barco - Alondras 2:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2

15:45Lealtad - Praviano 3:2
15:45Mosconia - Gijon B 0:1
15:45SD Navarro CF - Llanes 1:0
16:00R. Oviedo B - L'Entregu 1:2
17:00Gijon Industrial - Roces 1:1
18:00Lenense - Covadonga 2:2
19:00Basico Urraca - Caudal Deportivo 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3

15:30Noja - Textil Escudo 1:2
15:45Torina - Guarnizo 2:0
16:00Escobedo - Siete Villas 1:0
17:00Atletico Albericia - Castro 2:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4

16:00Urduliz - SD Deusto 0:0
16:30Beti Gazte - Aurrera Ondarroa 1:1
16:30Tolosa FC - CD Vitoria 3:2
17:00Anaitasuna FT - Santuxu 2:0
17:00Durango - Beasain 1:1
17:00Portugalete - Barakaldo 1:0
17:30Uritarra - Pasaia 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5

17:00Asco - Girona B 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6

11:30Villarreal C - Valencia B 0:1
12:00Torrellano - Beniganim 4:1
16:00Hercules B - Orihuela 0:1
16:30Silla CF - Atzeneta 2:0
17:00Recambios Colon - Castellon B 1:1
17:00UdsatRoda - Villajoyosa -:-
17:00Saguntino - Ilicitano 2:0
17:00Torrent - Jove 1:0
18:00Acero - Olimpic Xativa 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7

12:00Atl. Madrid B - Las Rozas 2:1
13:00Paracuellos Antamira - Getafe B 1:1
16:00Moratalaz - Trival Valderas 2:2
16:00RSD Alcala - Parla 1:0
18:00Complutense - Ursaria 2:2
18:30Vallecano B - Tres Cantos 1:1
19:00Colonia M. - Alcorcon B 1:4

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8

15:45Salamanca B - Colegios Diocesanos 1:0
16:00Leonesa B - Atl. Astorga 2:3
16:30Almazan - Santa Marta Tormes 2:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9

18:30Atletico de Porcuna - Torredonjimeno 2:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10

16:30Rota - Sevilla C 0:2
17:00CD Utrera - Pozoblanco 3:2
17:00Ceuta B - Los Barrios 1:0
18:30Antoniano - CD Gerena 0:1
18:30Xerez CD - Conil 3:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11

15:45Llosetense - Son Veri 1:1
16:00Mallorca B - Mercadal 2:0
16:00Poblense - Platges de Calvia 0:1
16:00Sant Jordi - Rotlet Molinar 2:1
16:30Binissalem - Murense 0:3
16:30Santanyi - Manacor 0:3
17:00Portmany - Inter Ibiza 0:0
18:30Collerense - Campos 0:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12

17:00Santa Ursula - Herbania 1:0
18:00Las Palmas C - Las Zocas 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13

16:30UD Los Garres - Racing Murcia 1:2
18:00Yeclano - Archena 1:0
18:15Bullense - EG El Palmar CF 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14

16:30Extremadura UD B - Jerez CF 2:1
18:00Olivenza - Trujillo 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17

15:30Santa Anastasia - Zaragoza B 0:1
16:30Utebo FC - Borja 2:1
17:00Atletico Monzon - Giner Torrero 3:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18

16:00Illescas - Tarancon 1:0
16:15Conquense - Hogar Alcarreno 2:0
16:30Almansa - Torrijos 0:2
16:30Guadalajara - San Clemente 1:0
16:30Miguelturreno - Azuqueca 1:2
16:30Villacanas - Villarrobledo 2:1
17:00Villarrubia - Huracan de Balazote 2:1
17:30Ciudad Real - Albacete B 1:1

SPANIEN: Primera Division Kvinder

12:00Barcelona K - Athletic Bilbao K 4:0
12:00Betis K - Sevilla K 0:0
13:00Tenerife K - Vallecano K 3:2
16:30Villarreal K - Real Madrid K 0:2

SPANIEN: Segunda Division Kvinder

13:00Espanyol K - Barcelona B K 1:0
13:00Seagull K - SE AEM K 1:2
15:45Gijon K - Pradejon K 2:2
17:00Atl. Madrid B K - Athletic Bilbao B K 2:1

SVERIGE: Allsvenskan

15:00AIK Stockholm - Sirius 4:2
15:00Hacken - Djurgårdens IF 0:1
15:00Hammarby - Kalmar 5:3
15:00Malmö FF - Halmstad 0:0
15:00Norrkoping - Göteborg 1:2
15:00Varbergs - Mjallby 0:3
15:00Örebro - Elfsborg 2:3
15:00Östersunds - Degerfors 0:1

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Stockholm Internazionale - Gute 3:0

SYDAFRIKA: Premier League

14:30AmaZulu FC - Royal AM 0:0
14:30Chippa United - Golden Arrows 1:2
14:30Swallows - Maritzburg Utd 1:1
17:00UdsatKaizer - Cape Town City -:-
19:15Stellenbosch - Mamelodi 1:1

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

14:30Free State Stars - JDR Stars 1:0
14:30Jomo Cosmos - Black Leopards 2:0
14:30Richards Bay - Pretoria U. 2:1
14:30Uthongathi - Tshakhuma 0:1
14:30Venda - Pretoria Callies 1:0

SYDKOREA: K League 1 - Nedrykningsgruppe

07:00Gangwon - Seongnam 2:1
07:00Gwangju - Incheon 1:1
07:00Pohang - Seoul 1:2

TAIWAN: Mulan Football League Kvinder

08:00Taichung Blue K - Kaohsiung K 1:1
09:00Hualien K - Taoyuan K 3:0
11:00New Taipei K - Taipei Bear K 2:1

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Polisi Tanzania - Tanzania Prisons 1:0

THAILAND: Thai League 2

11:00Raj Pracha - Lamphun Warrior 0:1
12:00Nakhon Pathom - Phrae 2:1
12:00Rayong FC - Chainat 1:1
13:00Lampang - Trat FC 1:2
13:00Thai Navy - Muangkan Utd 1:2

TJEKKIET: 1. Liga

15:00Karvina - Sparta Prag 1:2
15:00Liberec - Hradec Kralove 1:0
15:00Teplice - Zlin 4:1
18:00Sigma Olomouc - Slavia Prag 0:1

TJEKKIET: Division 2

13:30UdsatChrudim - Vlasim -:-
13:30UdsatLisen - Vyskov -:-
13:30Opava - Brno 0:2
13:30Prostejov - Sparta Prag B 1:0

TOGO: Championnat National

16:00ASC Kara - Sara Sport 3:0
16:00OTR - AS Togo-Port 0:0

TUNESIEN: Ligue 2

14:00Bembla - Rades 1:0
14:00ES Djerba - CO Transports 2:1
14:00Gabes - AS Mohamdia 1:1
14:00Kairouanaise - Jendouba Sport 1:0
14:00Kalaa - SS Sfaxien 2:0
14:00Msaken - EM Mahdia 1:0
14:00Sfax Railways - Sporting Ben Arous 0:0
14:30Menzel Nour - AS Djerba 1:1

TUNESIEN: Tunisia Cup

16:00Aigle Teboulba - Enfida Sports -:-
16:00UdsatAriana - Menzel Bouzelfa -:-
16:00Bousalem - Layoun -:-
16:00Degueche - Lela -:-
16:00ES BouHajla - Olympique Kef -:-
16:00ES Fahs - Siliana -:-
16:00Espoir Rogba - Feriana -:-
16:00Hammamet - Stir Zarzouna -:-
16:00Jerissa - Widad Sers -:-
16:00Jeunesse Sportive - Grombalia Sports -:-
16:00Kasserine - Hilal Redaief -:-
16:00UdsatKerkennah - AS Agareb -:-
16:00UdsatMarsa - Jedaida -:-
16:00Meknassi - CS Jebeniana -:-
16:00Menzel Abderrahmane - Borj Cedria -:-
16:00Menzel Bourguiba - ES Beni-Khalled -:-
16:00Moknine - Hilalien -:-
16:00MS Metlaoui - WS Hamma -:-
16:00Oueslatia - CS Makthar -:-
16:00Sahline - NA Bouhjar -:-
16:00Sbikha - Sbeitla -:-
16:00Sportive Kebili - LPTA Tozeur -:-
16:00SS Gafsa - Zitouna Chommakh -:-
16:00Union Ksibet Mediouni - Djelma -:-

TYRKIET: Super Lig

11:30Alanyaspor - Sivasspor 0:1
14:00Trabzonspor - Adana Demirspor 2:0
17:00Galatasaray - Altay 2:2

TYRKIET: 1. Lig

11:30Bandirmaspor - Genclerbirligi 1:2
11:30Erzurum BB - Istanbulspor 3:1
16:00Adanaspor - Tuzlaspor 1:1

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

11:00Bursa - Nevsehirspor 0:3
11:00Mamak - Catalca 0:1

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

11:00Beyoglu Yeni Carsi - Bayrampasa 0:4
11:00Sile Yildizspor - Iskenderun 2:0

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

11:00Cankaya FK - Erokspor 3:1
11:00Fethiyespor - Karsiyaka 1:0
11:00Modafenspor - Kirikkale Buyuk Anadolu 0:1
11:00Orduspor 1967 - Edirnespor 1:6

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Nürnberg - Kiel 2:1
13:30Rostock - Ingolstadt 1:1
13:30Sandhausen - Paderborn 1:1
20:30St. Pauli - Schalke 2:1

TYSKLAND: 3. Liga

14:001860 München - Magdeburg 2:5
14:00Braunschweig - Meppen 5:0
14:00Hallescher - Wurzburger Kickers 0:0
14:00Kaiserslautern - Viktoria Koln 4:0
14:00Verl - Dortmund II 0:3
14:00Viktoria Berlin - Turkgucu Munchen 0:0

TYSKLAND: Regionalliga Nord

13:00UdsatPhonix Lubeck - Altona -:-
14:00Bremen II - Jeddeloh 4:2
14:00UdsatHeider SV - SC Weiche-08 -:-
14:00Kiel II - St. Pauli II 0:0
15:00BSV Rehden - VfB Oldenburg 1:4
15:00Oberneuland - Hildesheim 0:3

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00Rathenow - Altglienicke 2:4
16:00BFC Dynamo - Lokomotive Leipzig 1:2
16:00Chemie Leipzig - Eilenburg 2:1

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00Köln II - Munster 1:1
14:00Oberhausen - Bonner 3:1
14:00Rodinghausen - Straelen 3:0
14:00Uerdingen - Lippstadt 1:3
14:00Wegberg-Beeck - Wuppertaler 0:3
14:00Wiedenbruck - Schalke II 2:2
14:00UdsatAachen - Homberg -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:00Kassel - Grossaspach 4:0
14:00Pirmasens - Balingen 1:1
14:00RW Koblenz - FSV Frankfurt 0:0
14:00Ulm - Homburg 1:2

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00UdsatAubstadt - Buchbach -:-
14:00UdsatEichstatt - Schalding -:-
14:00UdsatFurth II - Rain/Lech -:-
14:00UdsatHeimstetten - Rosenheim -:-
14:00UdsatMemmingen - Pipinsried -:-
14:00UdsatSpVgg Bayreuth - Augsburg II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00UdsatBlau Weiss Berlin - RSV Eintracht -:-
13:00UdsatBrandenburger - Torgelower Greif -:-
13:00UdsatRostocker FC - Hertha Zehlendorf -:-
15:00UdsatPampow - Mahlsdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

13:00UdsatAn der Fahner Hohe - Einheit Rudolstadt -:-
13:00UdsatArnstadt - Blau-Weiss Zorbau -:-
13:00UdsatHalle - Bautzen -:-
13:00UdsatInter Leipzig - Sandersdorf -:-
13:00UdsatKrieschow - Plauen -:-
13:00UdsatMartinroda - Jena II -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:00UdsatSC Weiche-08 II - Altenholz -:-
14:00UdsatNeumunster - Preussen Reinfeld -:-
16:00UdsatOldenburger - Todesfelde -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

13:00Dassendorf - Meiendorfer SV 7:0
13:00Paloma - Sasel 3:3
14:00Curslack-Neuengamme - VfL Lohbrugge 4:1
18:00Suderelbe - Niendorfer TSV 1:5

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Bremer - Habenhauser 4:0
13:00BTS Neustadt - Blumenthaler 3:1
14:00Aumund-Vegesack - Geestemunde 2:4
14:00OSC Bremerhaven - Bremen III 4:2

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

13:00Uphusen - Spelle-Venhaus 0:1
14:00FT Braunschweig - Gifhorn 1:4
14:00Lupo-Martini Wolfsburg - Wolfenbuttel 2:3
14:00Ramlingen-Ehlershausen - Egestorf-Langreder 2:0
14:00Tundern - Arminia Hannover 1:2
14:30Eintracht Celle - Lohne 0:8

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Fernwald - Flieden 3:1
14:00Neuhof - Alzenau 2:1
14:00Stadtallendorf - Hanau 2:3
14:00Waldgirmes - Zeilsheim 1:0
14:30Baunatal - Hunfelder 2:1
16:00TUS Dietkirchen - Ginsheim 2:1

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:30UdsatKarbach - Engers -:-
15:30UdsatDiefflen - Hertha Wiesbach -:-
15:30UdsatHassia Bingen - Waldalgesheim -:-
15:30UdsatJagersburg - Worms -:-
15:30UdsatMechtersheim - Rochling -:-
15:30UdsatPfeddersheim - Elversberg II -:-
16:00UdsatEisbachtal - Emmelshausen -:-
16:30UdsatSpeyer - Eppelborn -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00UdsatNeumarkt - Grossbardorf -:-
14:00UdsatSand - 1. SC Feucht -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Syd

13:00UdsatGundelfingen - TSV 1880 Wasserburg -:-
13:30UdsatHankofen-Hailing - Dachau -:-
13:30UdsatKirchanschoring - Ingolstadt II -:-
13:30UdsatKottern-St. Mang - VfB Hallbergmoos-Goldach -:-
13:30UdsatLandsberg - Schwabmunchen -:-
14:00UdsatPullach - Turkspor Augsburg -:-
16:00UdsatRegensburg II - Ismaning -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00UdsatBacknang - Lorrach-Brombach -:-
14:00UdsatFreiberg - Oberachern -:-
14:00UdsatLinx - Bruchsal -:-
14:00UdsatPforzheim - Dorfmerkingen -:-
14:00UdsatRavensburg - Goppinger SV -:-
14:00UdsatReutlingen - Nottingen -:-
14:00UdsatSU Neckarsulm - Freiburger -:-
14:00UdsatWalldorf II - Stuttgarter Kickers -:-
15:30UdsatFC 08 Villingen - Bietigheim-Bissingen -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

18:00Union Nettetal - Schonnebeck 1:0

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

12:00Hallescher U19 - Chemnitzer FC U19 1:1
13:00UdsatHannover U19 - Hamburger SV U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd

11:00Bayern U19 - Mainz U19 7:2
11:00UdsatOffenbach U19 - Ingolstadt U19 -:-
11:00Saarbrucken U19 - Nürnberg U19 0:1
13:00Darmstadt U19 - Kaiserslautern U19 1:3
13:00UdsatFrankfurt U19 - Hoffenheim U19 -:-
13:00Freiburg U19 - Walldorf U19 1:1
14:00Heidenheim U19 - Unterhaching U19 4:0
14:30Stuttgart U19 - Kassel U19 7:0

TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest

11:00Köln U19 - B. Monchengladbach U19 1:1
12:00Fortuna Koln U19 - Oberhausen U19 3:0
13:00UdsatAlemannia Aachen U19 - Dortmund U19 -:-

TYSKLAND: Bundesliga Kvinder

13:00Bayern K - Leverkusen K 7:1

UKRAINE: Premier League

13:00Veres-Rivne - Dynamo Kyiv 0:3
16:00Rukh Lviv - Vorskla 0:0
18:30Metalist 1925 - Kolos Kovalivka 0:1

UKRAINE: Youth League

11:00Desna U19 - Mariupol U19 1:0
11:00Oleksandriya U19 - Minaj U19 3:0
11:00Zorya U19 - Inhulets U19 7:1

UNGARN: OTP Bank Liga

13:00Gyirmot - Mezokovesd 0:1
15:30Ferencvaros - Puskas Academy 1:1
17:30Zalaegerszeg - Debrecen 2:1

UNGARN: NB III - Vest

11:00Győr II - Tatabanya 1:1

URUGUAY: Primera Division - Clausura

21:00Boston River - Maldonado 2:1
21:00Montevideo City - Progreso 1:0
21:00Nacional - River Plate 4:2
21:00Penarol - Sud America 3:1
21:00Rentistas - Plaza Colonia 2:3
21:00Wanderers - Fenix 1:1

URUGUAY: Segunda Division - Play Offs

23:00Racing Montevideo - Central Esp. 1:1
01:45Defensor Sp. - Cerro CA 0:1

USA: MLS - Play Offs

00:30Portland Timbers - Real Salt Lake 2:0

UZBEKISTAN: Uzbekistan Cup

12:00Pakhtakor - Nasaf Qarshi 1:2

VENEZUELA: Primera Division - Anden etape

20:00AflystAtl. Venezuela - Puerto Cabello -:-
22:15Portuguesa - Hermanos Colmenares 3:0
22:30Metropolitanos - Aragua 2:2

VERDEN: Venskabskampe Klubber

10:15Znojmo (Cze) - Otrokovice (Cze) 5:0
11:00AflystVyskov (Cze) - Znojmo (Cze) -:-

VERDEN: FIFA Arab Cup

11:00Jordan - Marokko 0:4
14:00Libanon - Algeriet 0:2
17:00Sudan - Egypten 0:5
20:00Palæstina - Saudi Arabien 1:1

WALES: Cymru Premier

15:30Caernarfon - Penybont 1:2
15:30Druids - Cardiff Metropolitan 1:3
15:30Flint Town - Haverfordwest 4:1
15:30Newtown - Barry 2:1

WALES: Cymru Syd

15:00Llantwit Major - Briton Ferry 0:1
15:00Port Talbot - Swansea University 0:2
15:00Trefelin - Carmarthen 0:2
15:00Undy - Cwmbran Celtic 3:4

WALES: Cymru Nord

15:00Llanrhaeadr - Prestatyn 3:2
15:30UdsatBangor City - Buckley -:-
15:30Holyhead - Airbus 1:2
15:30Llandudno - Guilsfield 0:0
15:30Llanidloes - Holywell 1:1
15:30Ruthin - Penrhyncoch 5:1

ZAMBIA: Super League

12:00Indeni - Lusaka Dynamos 0:3
14:00Chambishi - Nkwazi 1:0
14:00Green Buffaloes FC - Prison Leopards 3:3
14:00UdsatKabwe - Zanaco -:-
14:00Kansanshi - Buildcon 0:0
14:00Konkola - Green Eagles 1:2
14:00Nkana - Forest Rangers 2:0

ØSTRIG: Bundesliga

17:00Salzburg - Hartberg 2:1
17:00Sturm Graz - Admira 1:1
17:00Tirol - A. Klagenfurt 0:1

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.