REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

DANMARK: Superliga

19:00AaB - OB -:-

DANMARK: 1. Division

18:00FC Fredericia - FC Helsingør -:-
19:00Lyngby - HB Køge -:-

ENGLAND: Premier League

21:00Newcastle - Leeds -:-

FRANKRIG: Ligue 1

21:00Strasbourg - Metz -:-

ITALIEN: Serie A

20:45Sassuolo - Torino -:-

SPANIEN: LaLiga

21:00Celta Vigo - Cadiz -:-

TYSKLAND: Bundesliga

20:30Hertha - Furth -:-

AFRIKA: CAF Champions League - Kvalifikation

15:00Diplomates (Caf) - Jwaneng Galaxy (Bot) -:-
15:00Le Messager Ngozi (Bur) - US Gendarmerie (Nig) -:-
18:00Stade Malien (Mli) - Sonabel Ouagadougou (Bfa) -:-
19:00Al-Merreikh (Sud) - Express (Uga) -:-

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation

15:00Marumo Gallants (Rsa) - Futuro Kings (Gnq) -:-
16:00Al-Ahly Merowe (Sud) - Atlabara (Ssu) -:-

ALBANIEN: Super League

19:45Din. Tirana - Laci -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

20:30Atl. Rafaela - Ferro -:-
20:35Brown Adrogue - Club A. Guemes -:-
21:00San Martin S.J. - Almagro -:-
22:35Nueva Chicago - Gimnasia Mendoza -:-

ARGENTINA: Primera A Kvinder - Clausura

19:00Independiente K - Rosario Central K -:-

ARMENIEN: Armenian Cup

13:30Van - Sevan -:-
17:30BKMA - Pyunik -:-

BAHRAIN: Premier League

17:30Al-Hala - Al-Budaiya -:-
20:00Al-Rifaa - East Riffa -:-

BANGLADESH: Premier League

21'Sheikh Russel - Bashundara Kings 0:0

BELGIEN: Jupiler League

20:45Cercle Brugge - Eupen -:-

BELGIEN: 1B Pro League

20:00RWDM - Waasland-Beveren -:-

BOLIVIA: Division Profesional

21:00San Jose - Real Potosi -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premier League

18:00Sarajevo - Leotar -:-
20:00Borac Banja Luka - Siroki Brijeg -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS

18:30Sutjeska Foca - Zeljeznicar Banja Luka -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00CRB - Vasco 1:1
00:00Cruzeiro - Operario 1:1
02:30Remo - Avai 2:1
21:00Brusque - Vitoria -:-
00:00Coritiba - Vila Nova -:-

BRASILIEN: Serie D - Play Offs

21:00Aparecidense - Caldense -:-

BRASILIEN: Campeonato Acreano - Anden etape

00:00Humaita - Rio Branco 0:1
02:00Acreano - Galvez 2:1

BRASILIEN: Copa Paulista

20:00Juventus-SP - Taubate -:-
20:00Sao Caetano - Portuguesa -:-

BULGARIEN: Parva Liga

15:00Tsarsko Selo - Lok. Plovdiv -:-
17:15Arda - Pirin Blagoevgrad -:-
19:30Botev Plovdiv - Beroe -:-

BULGARIEN: Vtora liga

16:00Dobrudzha - Maritsa Plovdiv -:-
16:00UdsatLevski Lom - CSKA 1948 Sofia II -:-
16:00Marek - Litex Lovech -:-
16:00Septemvri Simitli - Strumska Slava -:-
18:00Etar - Svoge -:-

BULGARIEN: Third League - Sydvest

16:00Hebar 2 - Belasitsa -:-

BURUNDI: Primus League

15:00Bujumbura C. - Flambeau du Centre -:-
15:00UdsatBujumbura C. - Royal de Muramvya -:-
15:00Royal de Muramvya - Vital O -:-

CANADA: U Sports

00:15Saint Marys - Dalhousie 3:2
02:15McGill - UQAM 1:0
00:15Mount Allison - Acadia -:-

CHILE: Primera División

16:00Cobresal - Huachipato -:-

CHILE: Primera B

23:00Barnechea - Rangers 2:3
00:00Arica - S. Morning 4:0
01:30U. De Concepcion - Coquimbo 0:1

COLOMBIA: Copa Colombia

00:30Tolima - La Equidad 2:0
03:00Pereira - Pasto 3:1str.

COSTA RICA: Primera División - Apertura

01:00Herediano - Sporting San Jose 3:0
01:00Santos DG - Guadalupe 2:2
04:00Saprissa - Guanacasteca 1:1

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

23:00Marineros - Municipal Garabito -:-

CYPERN: First Division

18:00Paeek - Aris -:-

CYPERN: Division 2

18:00Chloraka - ASIL Lysi -:-
18:00Nea Salamis - Paralimni -:-

DANMARK: 2. Division

19:00HIK - B.93 -:-

DANMARK: 3. Division

19:00FC Roskilde - Karlslunde -:-

ENGLAND: Premier League Cup

20:00Everton U23 - Sheffield Utd U23 -:-

ENGLAND: Premier League 2

19:00Aston Villa U23 - West Brom U23 -:-
20:00Blackburn U23 - Tottenham U23 -:-

ENGLAND: Professional Development League

14:00Charlton U23 - Sheffield Wed U23 -:-
14:00Watford U23 - Hull U23 -:-

EUROPA: VM Kvinder - Kvalifikation

16:00Bosnien & Herzegovina K - Montenegro K -:-
16:00Letland K - Østrig K -:-
17:00Grækenland K - Frankrig K -:-
17:00Hviderusland K - Cypern K -:-
17:30Italien K - Moldova K -:-
17:30Slovakiet K - Sverige K -:-
18:00Estland K - Slovenien K -:-
18:00Georgien K - Irland K -:-
18:00Rusland K - Azerbaijan K -:-
19:00Polen K - Belgien K -:-
19:00Schweiz K - Litauen K -:-
19:30Rumænien K - Kroatien K -:-
20:00England K - Nordmakedonien K -:-
20:00Nordirland K - Luxembourg K -:-
20:00Ungarn K - Skotland K -:-
20:15Wales K - Kazakhstan K -:-
20:45Holland K - Tjekkiet K -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

17:30Ilves-Kissat - EPS -:-

FORENEDE EMIRATER: UAE League

16:45Ajman - Al Urooba -:-
16:45Al-Jazira - Emirates Club -:-
19:00Al-Ain - Ittihad Kalba -:-

FRANKRIG: National

19:00Boulogne - Cholet -:-
19:00Bourg en Bresse - Chateauroux -:-
19:00Chambly - Bastia-Borgo -:-
19:00FC Sete 34 - Stade Briochin -:-
19:00Laval - Le Mans -:-
19:00Orleans - Annecy FC -:-
19:00Red Star - Villefranche -:-
19:00Sedan - Creteil -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

20:00Louhans Cuiseaux - Frejus -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

20:00Angouleme - Montpellier II -:-

FÆRØERNE: 1. Deild

19:00Skala Itrottarfelag - HB Torshavn 2 -:-

GRÆKENLAND: Super League

18:00Ionikos - Aris -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

19:00Malacateco - Guastatoya -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

20:00Sparta Rotterdam - Nijmegen -:-

HOLLAND: 1. division

20:00Almere - Jong Ajax -:-
20:00Breda - FC Emmen -:-
20:00Den Bosch - Jong AZ -:-
20:00Dordrecht - Telstar -:-
20:00FC Volendam - Venlo -:-
20:00Graafschap - Excelsior -:-
20:00Helmond - Jong Utrecht -:-
20:00Maastricht - Eindhoven -:-
20:00Roda - Oss -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

00:00Motagua - Vida 2:1

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

19:00Zhodino - Energetik-BGU -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Reserve

12:00Sputnik 2 - Rukh Brest 2 0:3
14:00Brest 2 - Slavia Mozyr 2 -:-
14:00Slutsk 2 - Gomel 2 -:-
15:00BATE 2 - Shakhter Soligorsk 2 -:-

INDIEN: Durand Cup

11:30Army Green - Sudeva Delhi -:-
45+'Jamshedpur - Goa 0:3

INDONESIEN: Liga 1

10:15Borneo - Barito Putera 1:1
10:15Persela - Persita 0:1
13:15Persikabo 1973 - Persik Kediri -:-

IRLAND: FAI Cup

20:45Bohemians - Maynooth Univ. -:-
20:45St. Patricks - Wexford -:-
20:45UC Dublin - Waterford -:-
21:00Finn Harps - Dundalk -:-

ISRAEL: Liga Alef Nord

PauseHapoel Bnei Faradis - M. Tzur Shalom 1:0
13:30Tayibe - H. Migdal HaEmek -:-
14:00Hapoel Bueine - Ironi Nesher -:-
14:00Hapoel Kafr Kanna - MS Tira -:-
14:30Hapoel Iksal Imad - Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara -:-

ISRAEL: Liga Alef Syd

6'Nordia Jerusalem - SC Dimona 0:0
13:30Hapoel Azor - Maccabi Jaffa -:-
13:30MS Ironi Kuseife - Shimshon Tel Aviv -:-

ITALIEN: Serie B

18:00Como - Frosinone -:-
20:30Brescia - Crotone -:-

ITALIEN: Primavera 1

17:00Sassuolo U19 - Genoa U19 -:-

JAPAN: J1 League

12:00UdsatSagan Tosu - Oita -:-

JORDAN: Premier League

17:00Al Jazeera Amman - Al-Faisaly Amman -:-
19:30Al Jalil - Al Hussein -:-
19:30Al Ramtha - Sahab -:-

KINA: Jia League

09:30Shaanxi Changan - Beijing Technology 2:0
13:35Guizhou - Beijing Sport University -:-
13:35Heilongjiang Ice City - Chengdu Rongcheng -:-
13:35Zhejiang Professional - Nanjing City -:-

KROATIEN: 1. HNL

20:00Dragovoljac - Rijeka -:-

KROATIEN: 3. HNL Syd

16:30Primorac Biograd - Zagora -:-

KROATIEN: 3. HNL Vest

16:30Naprijed Hreljin - Nehaj Senj -:-

KUWAIT: Emir Cup

19:00Al Arabi - Al Jahra -:-

LIBANON: Premier League

14:30Sporting Beirut - Al Akhaa Al Ahli -:-

LITAUEN: A Lyga

17:00Dainava Alytus - Suduva -:-

LITAUEN: I Lyga

16:00Riteriai 2 - Banga 2 -:-
17:00FK Panevezys 2 - Zalgiris 2 -:-

LUXEMBOURG: National Division

20:00Niedercorn - Hostert -:-

MALAYSIA: Premier League

76'Kuching City FC - Terengganu 2 0:1

MALTA: Challenge League

17:00Fgura - Zebbug -:-
21:00St. George's FC - Naxxar Lions -:-

MAROKKO: Botola Pro

22:30FUS Rabat - Youssoufia Berrechid -:-

MAROKKO: Botola 2

18:00Fes - Renaissance Zemamra -:-
18:00Moghreb Tetouan - Sale -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

02:00Atl. San Luis - Tijuana 4:1

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

00:00Tepatitlan de Morelos - Cancun 1:2

MEXICO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00Inter Playa Del Carmen - Yalmakan -:-

MEXICO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Necaxa U20 - Atlas U20 -:-

MOLDOVA: Divizia Nationala

18:00Balti - Sf.Gheorghe -:-
18:00Petrocub - Milsami -:-

MONGOLIET: Premier League

10:00BCH Lions - Falcons 2:4
13:00Mazaalainuud - Deren -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

18:00Buducnost - Jezero -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

14:30Incomati Xinavane - ENH Vilankulo -:-

NORD- & CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions League

04:00Cruz Azul (Mex) - Monterrey (Mex) 1:4

NORGE: Division 3 - Gruppe 2

19:45Strømsgodset 2 - Oppsal -:-

PANAMA: LPF - Clausura

02:00Independiente - Miguelito 3:0

PARAGUAY: Division Intermedia

16:00Fernando de la Mora - Sportivo Trinidense -:-
20:45Independiente F.B.C. - Tacuary -:-

PARAGUAY: Copa Paraguay

23:00Guairena FC - Oriental 2:1
01:303 De Febrero - 12 de Octubre 0:1

PERU: Liga 1 - Clausura

18:00Alianza Atl. - Cienciano -:-
20:15Cajamarca - Sporting Cristal -:-
22:30Cusco - A. Lima -:-

POLEN: Ekstraklasa

18:00Zaglebie - Termalica B-B. -:-
20:30Lech - Wisla -:-

POLEN: Division 1

18:00GKS Jastrzebie - Sosnowiec -:-
20:30R. Rzeszow - Legnica -:-

POLEN: Division 2

14:30Slask 2 - KKS Kalisz -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

18:00Wikielec - Mamry Gizycko -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II

17:00B. Gdynia - Koszalin -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

21:15Portimonense - Santa Clara -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

19:00Covilha - Penafiel -:-

PORTUGAL: Liga 3

18:00Amora - Oriental Dragon -:-
20:30Leiria - Alverca -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

21'Guimaraes U23 - Famalicao U23 0:0

QATAR: QSL

15:50Umm-Salal - Al Khor -:-
18:30Al Ahli Doha - Al-Gharafa -:-
18:30Al-Wakra - Al-Rayyan -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

17:00FC Voluntari - Mioveni -:-
20:00Rapid Bukarest - Gaz Metan -:-

RUMÆNIEN: Liga 2

15:00Petrolul - Ripensia Timisoara -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1

16:00CSM Pascani - Stiinta Miroslava -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2

16:00CSM Ramnicu Sarat - Sporting Liesti -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3

16:00F. Constanta 2 - Popesti Leordeni -:-
16:00Gloria Albesti - Afumati -:-
16:00Inainte Modelu - CSM Oltenita -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4

16:00Academica Clinceni 2 - Moreni -:-
16:00Din. Bukarest 2 - Rapid Bukarest 2 -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5

16:00Odorheiu - Sepsi Sf. Gheorghe 2 -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6

16:00CSM Alexandria - CSM Slatina -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7

16:00CSM Deva - CSM Resita -:-
16:00Viitorul Tg. Jiu II - Jiul Petrosani -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8

16:00Ghiroda & Giarmata Vii - Avantul Periam -:-
16:00Soimii Lipova - Bisnov -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9

16:00Ariesul Turda - Sanatatea Cluj -:-
16:00Avantul Reghin - Unirea Ungheni -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10

16:00CFR Cluj II - Somesul Dej -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 1

15:00R. Volgograd 2 - Dynamo Stavropol -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 4

PauseDynamo Barnaul - Tuymazy 1:0
15:00Omsk - Miass -:-

RUSLAND: Youth League

10:00Samara U19 - CSKA Moskva U19 1:0
10:00Ural U19 - Din. Moskva U19 1:2
56'Arsenal Tula U19 - FK Rostov U19 0:1
61'Konoplev Academy U19 - Ufa U19 0:0
21'Khimki U19 - Krasnodar U19 0:1
13:00Sochi U19 - Chertanovo M. U19 -:-
13:00Sp. Moskva U19 - Kazan U19 -:-
14:00Nizhny Novgorod U19 - FK Strogino Moscow U19 -:-
15:30Lok. Moskva U19 - Akhmat Grozny U19 -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

17:45Al-Taawon - Al-Raed -:-
17:45Damac - Al Shabab -:-
19:30Al Ahli SC - Al-Fateh -:-

SCHWEIZ: Swiss Cup

19:30FC Bulle - Lausanne -:-
19:30Kriens - Zürich -:-
20:00Concordia - Servette -:-
20:00Xamax - Lugano -:-
20:00Yverdon - Wil -:-

SERBIEN: Super Liga

16:00Novi Pazar - Radnicki Nis -:-
19:00Metalac - Kolubara -:-
19:00Radnik - Vojvodina -:-

SERBIEN: Prva Liga

16:00Graficar Beograd - Javor -:-
16:00Timok - Kabel Novi Sad -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

13:00Studentski Grad - Zvezdara -:-
16:00TEK Sloga - OFK Beograd -:-

SIERRA LEONE: Premier League

20:00Kallon - RSLAF -:-

SINGAPORE: Premier League

13:45Lion City - Albirex Niigata -:-

SKOTLAND: League Two

20:45Edinburgh City - Stirling -:-

SKOTLAND: Scottish Cup

20:45East Stirlingshire - Fort William -:-
21:00Cumbernauld Colts - Buckie Thistle -:-

SLOVAKIET: Fortuna liga

17:00Trnava - Sered -:-

SLOVAKIET: 2. liga

17:00Podbrezova - Komarno -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

15:30Drava - Triglav -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - Vest

19:00Sencur - Slovan Ljubljana -:-

SPANIEN: LaLiga2

21:00Alcorcon - Almeria -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

19:00Ath. Bilbao B - Unionistas -:-
21:00Extremadura UD - Ferrol -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

19:00Costa Brava - Cornella -:-
21:00Castellon - Sanluqueno -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12

22:00CD Buzanada - Santa Ursula -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16

21:30Varea - Agoncillo -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

19:30Assyriska BK - Ullareds IK -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00Cape Town Spurs - Uthongathi -:-
15:00Richards Bay - Black Leopards -:-

SYRIEN: Premier League

15:00Afrin - Al Taliya -:-
15:00Al Nawaeir - Al Jaish -:-
15:00Al Shorta - Al-Ittihad -:-
15:00Hottin - Tishreen -:-
15:00Wathbah - Foutoua -:-
18:00Al Wahda - Al Karamah -:-

TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga

13:00Eskhata - CSKA Pomir Dushanbe -:-
13:00Istaravshan - Faizkand -:-

THAILAND: Thai League 1

13:00Samut Prakan City - Bangkok Utd -:-

TJEKKIET: 1. Liga

19:00Hradec Kralove - Pardubice -:-
19:00Sigma Olomouc - Ostrava -:-

TJEKKIET: Division 2

16:30Dukla Prag - Pribram -:-
16:30Vlasim - Prostejov -:-
18:00Usti n. L. - Varnsdorf -:-

TJEKKIET: MSFL

18:00Hlucin - Dolni Benesov -:-

TJEKKIET: Zlinsky KP

18:30Batov - Velke Karlovice -:-

TJEKKIET: Plzensky KP

17:00Nepomuk - Chotikov -:-

TJEKKIET: Prazsky prebor

17:30Motorlet Prague B - Zlicin -:-

TYRKIET: Super Lig

19:00Altay - Goztepe -:-
19:00Yeni Malatyaspor - Karagumruk -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Nürnberg - Rostock -:-
18:30Schalke - Karlsruhe -:-

TYSKLAND: 3. Liga

19:00Havelse - Viktoria Koln -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nord

19:00SC Weiche-08 - Heider SV -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

19:00Babelsberg - TB Berlin -:-
19:00UdsatLichtenberg - Auerbach -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

19:30UdsatLotte - Wiedenbruck -:-
19:30RW Essen - Schalke II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

19:00Buchbach - Bayern II -:-
19:00Burghausen - Heimstetten -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

19:00Erfurt - Nordhausen -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

19:30Barmbek-Uhlenhorst - Bramfelder SV -:-
19:30Hamm United - VfL Lohbrugge -:-
19:30TuS Osdorf - Niendorfer TSV -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

19:30Waldalgesheim - Emmelshausen -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

18:30Seligenporten - Spvgg Ansbach 09 -:-

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

20:00Fortuna Koln II - Pesch -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

19:30Eimsbutteler U19 - St. Pauli U19 -:-

UKRAINE: Premier League

18:30Desna - Rukh Lviv -:-

UKRAINE: Persha Liga

15:30Alliance - Hirnyk-Sport -:-
17:30Metalist Kharkiv - Zhytomyr -:-

UKRAINE: Druha Liga

15:00Dnipro Cherkasy - Dunaivtsi -:-
15:00Munkacs Mukacheve - LNZ Cherkasy -:-
15:00Mykolaiv - Krystal -:-
16:00Livyi Bereg - AFSC Kyiv -:-
17:00MFC Metalurh - Sumy -:-

UKRAINE: Youth League

10:00Dnipro-1 U19 - Veres Rivne U19 4:1
21'Inhulets U19 - Kolos Kovalivka U19 0:0

URUGUAY: Primera Division - Clausura

20:30Rentistas - Boston River -:-

URUGUAY: Segunda Division

23:30Rocha - Defensor Sp. 1:2
02:00Cerro CA - Albion 1:0

USA: USL League One

22:00Toronto FC II - Forward Madison -:-

USA: NISA - Efterår

04:00LA Force - Chicago House 1:0

VENEZUELA: Primera Division - Første etape

00:15Monagas - Universidad Central 2:1
02:30Dep. Tachira - Zulia 3:0
22:00Atl. Venezuela - Mineros -:-

VERDEN: Venskabskampe Kvinder

01:30USA K - Paraguay K 9:0
61'Tjekkiet U19 K - Grækenland U19 K 1:0
17:00Chile K - Uruguay K -:-
17:00Sydafrika K - Ghana K -:-
21:00Brasilien K - Argentina K -:-

WALES: Cymru Premier

20:45Newtown - Aberystwyth -:-

WALES: Cymru Syd

20:30Afan Lido - Goytre United -:-
20:30Llanelli - Llantwit Major -:-
20:30Port Talbot - Ammanford -:-
20:30Taffs Well - Undy -:-
20:45Pontypridd - Briton Ferry -:-

WALES: Cymru Nord

20:45Gresford - Llangefni -:-

YEMEN: Division 1

15:00Al Oruba Zabid - Fhman -:-
15:00Al Yarmuk - Al Shula -:-

ØSTRIG: 2. Liga

18:10Innsbruck - Liefering -:-
18:30Amstetten - BW Linz -:-
18:30FC Juniors - Austria II -:-
18:30Horn - Kapfenberg -:-
18:30Lafnitz - St. Polten -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

19:00Bruck Leitha - Traiskirchen -:-
19:30Marchfeld - First Vienna -:-
19:30TWL Elektra - Mauerwerk -:-
19:30Wiener - Drassburg -:-

ØSTRIG: Regionalliga Central

19:00Bad Gleichenberg - Deutschlandsberger -:-
19:00Kalsdorf - Weindorf St. Anna -:-
19:00SV Spittal - Weiz -:-
19:00Treibach - AC Wolfsberger (Am) -:-
19:00WSC Wels - Allerheiligen -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Tyrol

19:00SV Innsbruck - SC Schwaz -:-
19:30SV Worgl - Reichenau -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Salzburg

19:00Grodig - Saalfelden -:-
19:00Johann - SAK 1914 -:-
19:00Wals-Grunau - USK Anif -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.