REFRESH

Basketball » I dag » Alle

EUROPA: Euroleague

17:00Unics Kazan - Barcelona -:-
18:00Zenit Petersburg - Monaco -:-
18:45Fenerbahce - Zalgiris Kaunas -:-
20:00Alba Berlin - Real Madrid -:-
20:05Maccabi Tel Aviv - Olympiakos -:-

EUROPA: Champions League - Kvalifikation - Vindernes etape

18:30Igokea - Oostende -:-
20:30San Pablo Burgos - Darussafaka -:-
20:30Tenerife - Pinar Karsiyaka -:-

ITALIEN: Lega A

20:30Brescia - Pesaro -:-

USA: NBA

01:00Philadelphia 76ers - Orlando Magic 123:110
01:00Washington Wizards - Brooklyn Nets 118:119
01:30Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 134:122
01:30Boston Celtics - Charlotte Hornets 102:111
01:30Miami Heat - Portland Trail Blazers 104:92
02:00Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 117:104
02:00Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 126:114
02:30Dallas Mavericks - Toronto Raptors 102:98
02:30San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 118:96
03:00Utah Jazz - Houston Rockets 111:116
04:00Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 130:128e.ekstraper.
04:00Sacramento Kings - Detroit Pistons 131:133
04:30Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 104:111

ARGENTINA: Liga A

01:00Gimnasia - Obera TC 75:74
01:00Olimpico - Obras 85:79
01:30Regatas - Instituto de Cordoba 64:74
02:00Quimsa - Hispano Americano 89:70
00:30Boca Juniors - Platense -:-

AUSTRALIEN: NBL

11:30UdsatPerth Wildcats - Adelaide 36ers -:-

AUSTRALIEN: WNBL Kvinder

08:30Sydney K - Adelaide Lightning K 52:77

BRASILIEN: Super 8

23:00Sao Paulo - Caxias do Sul 91:72

CANADA: U Sports

01:00UdsatSaint Marys - StFX -:-
02:00AflystGuelph - Laurier -:-
02:00UdsatMcMaster - Waterloo -:-
02:00UdsatToronto - Ontario Univ. -:-

EUROPA: ABA League

17:00Partizan - Mega Basket -:-

EUROPA: BNXT League

20:00BAL Weert - Groningen -:-

EUROPA: Letland-Estisk Liga

18:00Ventspils - Viimsi -:-

EUROPA: Euroleague Kvinder

15:00UMMC Ekaterinburg K - Szekszard K -:-

EUROPA: EuroCup Kvinder - Play Offs

15:00Nadezhda K - Polkowice K -:-
18:00Prometey K - Braine K -:-
20:00Bourges K - Zabiny Brno K -:-
20:00Lyon K - Nika Siktivkar K -:-
20:00Valencia K - Ormanspor K -:-

EUROPA: WBBL Kvinder

18:30Jelgava K - Saldus K -:-
18:30UdsatJurmala K - Dimantu Akademijas K -:-
19:00BJBS Riga 2 K - Jugla K -:-

FILIPPINERNE: Governors Cup

08:00UdsatNLEX Road Warriors - Alaska Aces -:-
11:00UdsatRain Or Shine Paint. - NorthPort -:-

FINLAND: I Divisioona A

18:30Pyrinto Tampere 2 - Kristika Turku -:-

HVIDERUSLAND: Premier League Kvinder

15:00Brest K - BDU-Tsmoki K -:-

INDONESIEN: IBL

07:00Indonesia Patriots - Hangtuah 58:60
09:00Satya Wacana - Bali United 66:81
3. periodeTangerang Hawks - Dewa United 44:42
13:00Bima Perkasa Yogyakarta - Evos Thunder -:-

IRAN: Super League - Anden etape

13:30Shahrdari Gorgan - Mes Rafsanjan -:-
16:00Exxon Tehran - Kalleh -:-

ISLAND: Premier league

19:15Njardvik - Thor AK Akureyri -:-
20:15UdsatTindastoll - KR Basket -:-
20:15UdsatVestri - Thorl -:-
21:15UdsatGrindavik - Valur -:-

ISRAEL: Super League

18:00H. Haifa - Gilboa Galil -:-
18:00Maccabi Rishon - Hapoel Beer Sheva -:-

ISRAEL: WBL Kvinder

18:00UdsatBnei Herzliya K - Holon K -:-
18:00UdsatElitzur Ramla K - Maccabi Ashdod K -:-
18:00UdsatHapoel Petah Tikva K - Elitzur Tel Aviv K -:-
18:00UdsatHapoel Rishon LeZion K - Ramat Hasharon K -:-
18:00Maccabi Haifa K - Maccabi Urban K -:-

KAZAKHSTAN: National League

14:30Tobol Kostanay - Astana -:-

KINA: CBA

04:00Shandong - Ningbo Rockets 114:92
08:00Jiangsu Dragons - Zhejiang Chouzhou 68:108
08:30Liaoning - Xinjiang 87:109
12:35Shenzhen - Shanghai -:-
13:00Beijing Royal Fighters - Guangzhou -:-

LUXEMBOURG: Total League

20:45Walferdange - Amicale Steesel -:-

LUXEMBOURG: Total League Kvinder

18:45Walferdange K - Contern K -:-
20:00Les Sangliers Wooltz K - Musel Pikes K -:-

NORGE: BLNO

19:00Kongsberg Miners - Asker -:-

NORGE: Kvinneligaen

19:30Asker/Bærums Verk K - Hoybraten K -:-

POLEN: Energa Basket Liga

17:30Zielona Gora - Lublin -:-

RUSLAND: Super League

4. periodeDynamo Vladivostok - Samara 87:81
10:00Uralmash Ekaterinburg - Ufimets Ufa 86:71
3. periodeNovosibirsk - Dome-Springs Izhevsk 50:40
1. periodeIrkutsk - Runa Basket Moscow 4:5
13:00Barnaul - MBA Moscow -:-
14:00Temp Sumz Revda - CSKA Moskva 2 -:-
17:00Khimki M. - Lokomotiv Kuban 2 -:-

SERBIEN: First League

20:00OKK Beograd - Mladost Zemun -:-

SPANIEN: LEB Oro

20:00Lleida - Basquet Girona -:-

SVERIGE: Basketligan

19:04UdsatBorås - Umeå IK -:-
19:04Sodertalje - Jamtland -:-

SYDKOREA: KBL

3. periodeKoGas - Wonju DB 61:65

SYDKOREA: WKBL Kvinder

3. periodeKB Stars K - Busan BNK Sum K 41:51

TAIWAN: SBL - Første etape

3. periodeBank of Taiwan - Pauian 61:39
13:00Jeoutai - Taiwan Beer -:-

TAIWAN: WSBL Kvinder

4. periodeTaipower K - Taiyuan K 45:84
12:40Chunghua Telecom K - Cathay Life K -:-

UKRAINE: FBU Superleague

17:00Kryvbas - Dnipro -:-
18:00Mykolaiv - Kharkivski Sokoly -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya

23:00Aguada - Malvin -:-

USA: NBA G League

01:00Long Island Nets - Fort Wayne Mad Ants 115:125
01:00Westchester - Maine Celtics 126:99
02:00Oklahoma City Blue - Texas Legends 113:103
02:30Rio Grande Valley Vipers - Austin Toros Spurs 112:100
03:00Salt Lake City Stars - Memphis Hustle 120:98

USA: NCAA

00:00Army - American 76:66
00:30Florida - Mississippi St. 80:72
00:30NC Asheville - N. Carolina A&T 71:73
00:30UdsatPenn State - Minnesota -:-
00:30Radford - Hampton 54:51
01:00Alabama - LSU 70:67
01:00Binghamton - Stony Brook 71:74
01:00Bucknell - Colgate 56:75
01:00Charleston Southern - High Point 70:66
01:00Creighton - St. Johns 87:64
01:00East Tennessee St - Mercer 72:64
01:00Furman - Western Carolina 88:50
01:00Gardner Webb - USC Upstate 61:74
01:00Georgia Tech - Wake Forest 64:80
01:00Hartford - New Hampshire 69:57
01:00UdsatLafayette - Holy Cross -:-
01:00Longwood - Campbell 72:64
01:00Louisville - Boston College 67:54
01:00Loyola MD - Boston University 50:67
01:00Navy - Lehigh 61:69
01:00N.C. State - Virginia Tech 59:62
01:00NJIT - Vermont 57:83
01:00Quinnipiac - Rider 73:67
01:00Rhode Island - La Salle 56:54
01:00Saint Josephs - George Washington 72:61
01:00UdsatTemple - Wichita State -:-
01:00UMass Lowell - Maine 71:62
01:00UMBC Retrievers - Albany 54:66
01:00Valparaiso - Northern Iowa 83:80e.ekstraper.
01:00Wofford - Citadel 89:77
02:00Drake - Bradley 71:83
02:00Missouri State - Illinois State 88:63
02:00Oklahoma State - TCU 57:56
02:00Southern Illinois - Indiana State 63:55
02:00Southern Miss - Southeastern Baptist College 100:50
02:00Villanova - Marquette 54:57
02:30Rutgers - Iowa 48:46
02:30Texas A&M - Kentucky 58:64
03:00Auburn - Georgia 83:60
03:00Depaul - Xavier 67:68
03:00Pittsburgh - Virginia 61:66
03:00Wyoming - San Jose State 84:69
04:00Colorado State - New Mexico 80:74
05:00AflystCalifornia - Arizona State -:-
18:00Florida State - North Florida -:-
23:00Providence - Georgetown -:-
00:00Presbyterian - Winthrop -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.