Håndbold » I dag » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: Herre Håndbold Ligaen - Vindernes slutrunde
16:00Skjern - Fredericia -:-17:45TMS Ringsted - GOG -:-
DANMARK: Kvindeligaen - Nedrykning
14:00Roskilde K - Holstebro K -:-DANMARK: Kvindeligaen - Nedrykningsgruppe
15:00Bjerringbro K - Aarhus United K -:-SPANIEN: Liga ASOBAL
18:00Benidorm - Puente Genil -:-19:30Morrazo Cangas - Puerto Sagunto -:-
21:00BM Sinfin - Barcelona -:-
TYSKLAND: Bundesliga
19:00Eisenach - Stuttgart -:-BELARUS: Division 1 - 5.-8. pladser
16:00RGUOR-2006 - Gomel -:-16:30Aist Kitaya - Masheka -:-
BELARUS: Division 1 - Play Offs
12:00BGUFK-SKA - Kronon -:-18:00SKA Minsk - Meshkov Brest -:-
BELGIEN: Division 1 - Tabernes slutrunde
20:15Eynatten-Raeren - Kortrijk -:-20:15Haacht - Gent -:-
BELGIEN: Division 1 - Vindernes slutrunde
18:00Hubo Handbal 2 - Houthalen -:-20:15Lebbeke - Sasja KV -:-
20:15Tournai - Kraainem -:-
BOSNIEN-HERCEGOVINA: Premijer Liga
16:00Sloboda Tuzla - Gracanica -:-17:00Sloga Doboj - Capljina -:-
19:00Hercegovina - Krivaja -:-
19:00Konjuh - Leotar -:-
19:00Maglaj - Borac -:-
BULGARIEN: A RHG - Play Offs
14:00Osam Lovech - Lokomotiv Gorna -:-16:00Fregata Burgas - Shumen -:-
EUROPA: European Cup
14:00Ferencvaros (Hun) - Olympiacos SFP (Gre) -:-EUROPA: MOL Liga Kvinder - Play Out
17:00Plzen K - Zlin K -:-18:00Olomouc K - Poruba K -:-
FINLAND: SM Liiga - Play Offs
12:30GrIFK - Dicken -:-FINLAND: SM Liiga Kvinder - Play Offs
15:00HIFK K - GrIFK K -:-FRANKRIG: Coupe de France
21:05Nantes - PSG -:-GRÆKENLAND: A1 - Play Offs
15:00AEK Athens - PAOK -:-HOLLAND: Eredivisie
19:00Dynamico - Hellas -:-19:00Watersley - Arnhem -:-
19:30PSV Handbal - BFC -:-
20:00EHC - Hercules -:-
20:00Vrone/Berdos - Bevo HC 2 -:-
20:30Feyenoord - Emmen -:-
HOLLAND: HandbalNL League
19:30Bevo HC - Limburg Lions -:-20:00Hurry-Up - Houten -:-
HOLLAND: Eredivisie Kvinder - Tabernes slutrunde
19:00KRAS/Volendam K - Boer'n Trots Kaas K -:-20:00E&O K - PSV Handbal K -:-
HOLLAND: Eredivisie Kvinder - Vindernes slutrunde
19:00Veneco Velo K - Amsterdam K -:-19:00Westfriesland SEW K - Kwiek K -:-
20:45JuRo Unirek K - Venlo K -:-
ITALIEN: Serie A
16:30Albatro - Cingoli -:-18:00Bozen - Pressano -:-
18:00Secchia Rubiera - Carpi -:-
18:30Cassano - Meran -:-
18:30Sassari - Conversano -:-
19:00Fasano - Brixen -:-
19:00Trieste - Eppan -:-
ITALIEN: Serie A Kvinder
17:00Pontinia K - Jomi Salerno K -:-18:00Erice K - Dossobuono K -:-
19:00Brixen K - Cassano K -:-
20:00Mezzocorona K - Teramo K -:-
21:30Sassari K - Padova K -:-
JAPAN: JHL
PauseFukuoka - Toyota Auto Body 13:2107:00Toyota Motor East Japan - Daido -:-
09:30Wakunaga - Toyota Boshoku Kyushu -:-
JAPAN: JHL Kvinder
06:00Kagawa Bank K - Sony Semiconductor Manufacturing K -:-07:00Hiroshima Maple Reds K - HC Nagoya K -:-
KROATIEN: Premijer liga - Mesterskabet - Slutspil
18:00Nexe - Porec -:-19:00RK Zagreb - Varazdin -:-
KROATIEN: 1. HRL Kvinder
17:00ZARK Split K - Rudar Labin K -:-18:00Osijek K - Podravka Vegeta K -:-
18:30Dugo Selo K - Lok. Zagreb K -:-
19:30Zrinski K - Bjelovar K -:-
LITAUEN: Lietuvos Lyga - Play Offs
13:00Alytaus - Vilnius -:-16:00Granitas Kaunas - Amber -:-
LUXEMBOURG: AXA League - Nedrykningsgruppe
18:00Bieles - Rumelange -:-20:15Museldall - Schifflange -:-
LUXEMBOURG: AXA League - Vindernes slutrunde
20:15Diekirch - Differdange -:-20:15Dudelange - Kaerjeng -:-
20:15Esch - Berchem -:-
MONTENEGRO: Prva liga
17:00Partizan Tivat - Buducnost -:-19:00Lovcen - Jedinstvo -:-
NORDMAKEDONIEN: Superleague - Tabernes slutrunde
14:00Multi Esens - Prilep -:-16:30Skopje 2020 - Kumanovo -:-
18:30Eurofarm Pelister 2 - Vardar Negotino -:-
NORDMAKEDONIEN: Superleague - Vindernes slutrunde
18:00Vardar 1961 - Tikvesh -:-NORDMAKEDONIEN: Superleague Kvinder
13:00Gevgelija K - Metalurg Avtokomanda K -:-13:30Shampion K - Struzanka K -:-
14:00Kumanovo K - Vardar SCJS K -:-
18:00Cair K - Gjorche Petrov K -:-
19:30ZRK Skopje K - Despina K -:-
NORGE: 1. Division Kvinder
14:00Fjellhammer K - Fyllingen K -:-14:00Flint K - Volda K -:-
14:00Haslum K - Nordstrand K -:-
14:00Junkeren K - Glassverket K -:-
14:00Sarpsborg K - Storhamar 2 K -:-
14:00Utleira K - Kjelsås K -:-
14:00Ålgård K - Levanger K -:-
POLEN: Superliga - Play Offs
15:00Chrobry Glogow - Kielce -:-POLEN: Superliga - Tabernes slutrunde
18:00Piotrkowianin Piotrków - Legionowo -:-POLEN: Central League
14:00Wielun - Szczecin -:-17:00GKS Zukowo - Zaglebie Sosnowiec -:-
17:00Olimpia Piekary - Ciechanow -:-
17:00Stal Mielec - Biala Podlaska -:-
18:00Lodz - ZPRP Kielce -:-
18:00Nielba Wagrowiec - Zamosc -:-
POLEN: I Liga
12:00Przeworsk - UMCS Lublin -:-15:00Zabrze 2 - Wisla Sandomierz -:-
16:00Bydgoszcz - Sambor Tczew -:-
16:00Grudziadz - Wejherowo -:-
16:00Gryfino - Jeziorak -:-
17:00Grunwald Poznan - Zagiew Dzierzoniow -:-
17:00Krakow - Ostrowiec -:-
17:00Olsztyn - Morag -:-
17:00Warszawianka - Konin -:-
17:00Wolsztyn - Zielona Gora -:-
17:30SMS ZPRP Plock - Trojka Ostroleka -:-
18:00Konskie - Przemysl -:-
18:00Koscian - Katy Wroclawskie -:-
18:00Lider Swarzedz - Ol.Grodkow -:-
18:00Real Astromal Leszno - SKPR Swidnica -:-
18:00Swiebodzin - Orlik Brzeg -:-
18:30Gwardia Koszalin - Oborniki -:-
19:00Zwolen - Mazur Sierpc -:-
POLEN: Superliga Kvinder - Tabernes slutrunde
18:00JKS Jaroslaw K - Start Elblag K -:-POLEN: Superliga Kvinder - Vindernes slutrunde
16:00Koszalin K - Piotrcovia K -:-18:00Gniezno K - Kobierzyce K -:-
POLEN: Central League Kvinder
17:00Sambor Tczew K - Jelenia Gora K -:-17:00SPR Gdynia K - Ruch Chorzów K -:-
POLEN: I Liga Kvinder
16:00Bukowsko Dopiewski K - Kwidzyn K -:-17:00Jutrzenka Plock K - Koscierzyna K -:-
PORTUGAL: Andebol 1 - Mesterskabet - Slutspil
17:00Sporting - Benfica -:-18:00ABC Braga - Porto -:-
PORTUGAL: Andebol 1 - Nedrykningsgruppe
16:00Vitoria SC - Avanca -:-19:00Vitoria - Gaia -:-
PORTUGAL: Andebol 1 - Placeringer
17:00Madeira SAD - Aguas Santas -:-19:00Belenenses - Povoa -:-
PORTUGAL: 1a Divisao Kvinder - Tabernes slutrunde
18:15Juvelis K - Alpendorada K -:-18:30Barros K - Gil Eanes K -:-
PORTUGAL: 1a Divisao Kvinder - Vindernes slutrunde
17:00Madeira SAD K - Colegio de Gaia K -:-20:30Sao Pedro Sul K - CJ Almeida Garrett K -:-
RUMÆNIEN: Liga Nationala
13:30Timisoara - CSM Constanta -:-17:00Steaua Bukarest - Sighisoara -:-
RUMÆNIEN: Liga Nationala Kvinder
10:00Baia Mare K - Stiinta Bucharest K -:-RUMÆNIEN: Romanian Cup Kvinder
11:30CSM Bucuresti K - Rapid Bucuresti K -:-14:00Bistrita K - Dunarea Braila K -:-
RUSLAND: Superleague - Play Offs
14:00Dynamo Sungul - Chekhovskiye Medvedi -:-16:00Dinamo Astrakhan - CSKA Moscow -:-
18:00Stavropol - Perm -:-
SCHWEIZ: SPL Kvinder - Nedrykning
20:15Aargau Ost K - Stans K -:-SCHWEIZ: SPL Kvinder - Vindernes slutrunde
18:00Zug K - Bruhl K -:-SERBIEN: Superliga - Nedrykningsgruppe
19:00Jugovic - RK Ub -:-SERBIEN: Superliga - Play Offs
19:00Metaloplastika - Partizan Beograd -:-SERBIEN: Superliga Kvinder - Play Offs
19:00Jagodina K - Zeleznicar K -:-SERBIEN: Superliga Kvinder - Play Out
19:00Vojvodina K - Radnicki K -:-19:30Napredak K - Mladost NP K -:-
SLOVAKIET: Extraliga - 5.-8. pladser
19:00Topolcany - Zahoraci -:-SLOVAKIET: Extraliga - Play Offs
16:00Povazska Bystrica - Bojnice -:-SLOVENIEN: 1. NLB Liga
19:00Gradec - Dobova -:-19:00Loka - Celje -:-
19:00Skofljica - Ivancna Gorica -:-
19:00Slovan - Ribnica -:-
20:15Krka - Gorenje -:-
SPANIEN: Division de Honor Plata
18:30Alcobendas - Zamora -:-18:30Antequera - Burgos -:-
18:30Mallorca - Cisne -:-
19:00Caserio Ciudad Real - Oviedo -:-
19:00Guadalajara - Novas -:-
19:30Eivissa - Agustinos Alicante -:-
19:30Horneo Alicante - Barcelona II -:-
20:15Villa de Aranda - Malaga -:-
SPANIEN: Division de Honor Kvinder - Play Offs
18:00BM Granollers K - Malaga K -:-SPANIEN: Division de Honor Kvinder - Play Out
19:00La Calzada K - Oviedo K -:-SVERIGE: Handbollsligan Kvinder - Play Offs
14:00Hallby K - Savehof K -:-15:00Skovde K - Skuru IK K -:-
SYDKOREA: H League Kvinder
09:10Gwangju City K - Busan K -:-11:00Samcheok City K - Gyeongnam DC K -:-
13:00Seoul City K - Incheon City K -:-
TJEKKIET: Extraliga - Play Offs
18:00Karvina - Lovosice -:-TJEKKIET: Extraliga - Play Out
10:30Malomerice - Hranice -:-18:30Nove Veseli - Strakonice -:-
TYRKIET: Superlig
13:00Izmir BB - Trabzon -:-13:00Koycegiz Belediye - Besiktas -:-
16:30Beykoz Bld. - Spor Toto -:-
17:00Bahcelievler - Sakarya -:-
TYRKIET: Superlig Kvinder
13:00Aksaray K - Gorele K -:-TYSKLAND: 2. Bundesliga
18:00Dormagen - Lubeck-Schwartau -:-19:30Vinnhorst - Aue -:-
TYSKLAND: 1. Bundesliga Kvinder
18:00Bensheim-Auerbach K - Zwickau K -:-18:00Blomberg-Lippe K - Solingen K -:-
18:00Neckarsulmer K - BVB Dortmund K -:-
19:00Halle-Neustadt K - Bietigheim K -:-
19:30Metzingen K - Bad Wildungen K -:-
TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder
18:00Grobenzell K - Göppingen K -:-18:30Nord Harrislee K - Kirchhof K -:-
18:30Rodertal K - Regensburg K -:-
19:00Kurpfalz Baren Ketsch K - Leipzig K -:-
19:00Rosengarten K - Bremen K -:-
19:30Fuchse Berlin K - Waiblingen K -:-
UNGARN: NB I
18:00Balatonfuredi - Gyongyosi -:-18:00Csurgoi - Veszpremi KKFT -:-
18:00Eger - Budakalasz -:-
18:30Tatabanya - Komloi -:-
UNGARN: NB I Kvinder
17:00Dunaujvarosi K - Bekescsabai K -:-17:00NEKA K - Budaors K -:-
18:00Alba Fehervar K - Vaci K -:-
18:00Kozarmisleny K - Ferencvaros K -:-
18:00Vasas K - MTK Budapest K -:-
ØSTRIG: OHB Cup
16:20Handball Tirol - West Wien -:-ØSTRIG: OHB Cup Kvinder
14:00Hypo NÖ K - Stockerau K -:-Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live håndbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.