REFRESH

Ishockey » I går » Alle

DANMARK: Metal Ligaen

15:00White Hawks - Esbjerg Energy 1:2str.

FINLAND: Liiga

14:00Ilves - Pelicans 4:2
14:00Lukko - Kärpät 2:1
14:00Sport - Ässät 2:1str.
16:00SaiPa - IFK Helsinki 3:7

RUSLAND: KHL

11:00UdsatTraktor Chelyabinsk - Nizhny Novgorod -:-
12:30UdsatEkaterinburg - Dyn. Moscow -:-
12:30UdsatUfa - Barys Nur-Sultan -:-
13:00UdsatMagnitogorsk - Dinamo Riga -:-
15:00UdsatCSKA Moskva - Sp. Moskva -:-
15:00UdsatOmsk - Cherepovets -:-
15:00UdsatYaroslavl - St. Petersburg -:-
17:30UdsatKunlun - Kazan -:-

SVERIGE: SHL

15:15Brynäs - Timra 6:2
15:15Frolunda - Rogle 4:1
15:15Vaxjo - Linkopings 1:4
18:00Lulea - Skelleftea 4:2

USA: NHL

01:00Florida Panthers - Dallas Stars 7:1
02:00Minnesota Wild - Anaheim Ducks 7:3
03:00Colorado Avalanche - Arizona Coyotes 4:3str.
03:00UdsatEdmonton Oilers - Vegas Golden Knights -:-
19:00Boston Bruins - Nashville Predators 4:3e.forl.
19:00Carolina Hurricanes - Vancouver Canucks 4:1
19:00UdsatMontreal Canadiens - New Jersey Devils -:-
20:00New York Islanders - Washington Capitals 0:2
00:00Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 9:2

CANADA: OHL

01:00UdsatMississauga Steelheads - Niagara IceDogs -:-
01:00Ottawa 67s - Peterborough Petes 4:2
01:05Sarnia Sting - Windsor Spitfires 6:5
01:30Kingston Frontenacs - Sudbury Wolves 4:8
01:30UdsatLondon Knights - Saginaw Spirit -:-
01:35UdsatOshawa Generals - Hamilton Bulldogs -:-
20:00Ottawa 67s - Sudbury Wolves 5:4str.
22:00Barrie Colts - Mississauga Steelheads 1:3

CANADA: WHL

02:00Moose Jaw Warriors - Medicine Hat Tigers 6:2
02:00Swift Current Broncos - Saskatoon Blades 4:6
03:00Lethbridge Hurricanes - Prince Albert Raiders 1:5
03:00Red Deer Rebels - Brandon Wheat Kings 1:4
04:00Vancouver Giants - Prince George Cougars 2:3e.forl.
04:05Kelowna Rockets - Victoria Royals 6:4
04:05Seattle Thunderbirds - Portland Winterhawks 3:4e.forl.
04:05Spokane Chiefs - Everett Silvertips 2:6
04:05Tri-City Americans - Kamloops Blazers 5:4
21:30Calgary Hitmen - Prince Albert Raiders 4:1
22:00Edmonton Oil Kings - Brandon Wheat Kings 5:3

CANADA: QMJHL

00:00UdsatSaint John Sea Dogs - Cape Breton Eagles -:-
01:00UdsatGatineau Olympiques - Sherbrooke Phoenix -:-
01:00UdsatQuebec Remparts - Victoriaville Tigres -:-
01:30UdsatChicoutimi Sagueneens - Baie-Comeau Drakkar -:-
21:00UdsatAcadie-Bathurst Titan - Cape Breton Eagles -:-
22:00UdsatBlainville-Boisbriand Armada - Moncton Wildcats -:-
22:00UdsatRimouski Oceanic - Charlottetown Islanders -:-
22:00UdsatVal-d'Or Foreurs - Drummondville Voltigeurs -:-
00:00UdsatHalifax Mooseheads - Saint John Sea Dogs -:-

CANADA: LNAH

02:00UdsatAssurancia de Thetford Mines - Jonquiere Marquis -:-
02:00UdsatRiviere-du-Loup 3L - Petroliers du Nord -:-
02:00UdsatSorel-Tracy - Saint-Georges -:-

CANADA: U Sports

00:00UdsatMoncton - Dalhousie -:-
00:00UdsatUNB - StFX -:-
00:00UdsatUPEI - Saint Marys -:-
01:00UdsatOttawa WGK - UQTR -:-
01:00UdsatQueens - Nipissing -:-
01:30UdsatGuelph - Windsor -:-
02:00Manitoba - MacEwan 4:2
02:00Regina - Saskatchewan 7:4
03:00Calgary - Trinity Western 5:2
03:00UdsatMount Royal - UBC -:-
20:00UdsatQueens - Nipissing -:-
21:00UdsatConcordia - Carleton -:-
22:00Calgary - Trinity Western 9:2
22:00Manitoba - MacEwan 5:2
23:00UdsatMount Royal - UBC -:-
00:00UdsatMoncton - StFX -:-
00:00UdsatUNB - Dalhousie -:-

ESTLAND: Hokiliiga

15:00UdsatViru Sputnik - HC Panter -:-
15:30UdsatViru Sputnik - Narva PSK -:-
18:00UdsatKurbads - HC Vipers -:-

EUROPA: Alps Hockey League

19:30UdsatMerano - Vienna II -:-
20:30Gherdeina - Feldkirch 2:3str.

EUROPA: BeNe League

18:45Liege Bulldogs - Zoetermeer 4:0
20:00Leuven - Den Haag 3:4

FINLAND: Mestis

16:00Hokki - FPS 1:4
16:00K-Vantaa - Koovee 1:4
19:00Peliitat - TUTO 2:1

FINLAND: SM-sarja U20 - Vindernes slutrunde

16:00Kärpät U20 - Jyväskylä U20 7:0

FINLAND: Naisten Liiga - Vindernes slutrunde

15:00TPS Turku K - Kärpät K 2:1

FRANKRIG: Ligue Magnus

18:30Bordeaux - Chamonix Mont-Blanc 3:4
19:30Nice - Angers 1:3
20:00Rouen - Mulhouse 3:4e.forl.

FRANKRIG: D1

18:00UdsatNantes - Brest -:-
19:30UdsatCholet - Caen -:-
19:30UdsatDunkerque Corsaires - Epinal -:-
19:30Marseille - Neuilly Sur Marne 2:5
19:30Mont Blanc - Chambery 5:2
20:00Tours - Montpellier 3:4str.
20:30Clermont-Ferrand - Strasbourg 3:9

HOLLAND: Dutch Cup - Play Offs

20:00Heerenveen - Limburg 5:1

HVIDERUSLAND: Extraleague

10:45Brest - Neman Grodno 1:2e.forl.
15:00Soligorsk - Lida 8:0
15:00Yunost Minsk - Molodechno 1:3

ITALIEN: IHL - Tabernes slutrunde

20:00Toblach - Varese 5:2
20:30Como - Eppan 5:7

ITALIEN: IHL - Vindernes slutrunde

18:45Pergine - Alleghe 2:3str.
19:30Valdifiemme - Kaltern 3:2e.forl.

JAPAN: Japan Cup

06:00UdsatNikko Icebucks - Oji Eagles -:-
07:00East Hokkaido Cranes - Tohoku F. Blades 1:4

LETLAND: Optibet Hokeja Liga

12:30UdsatHS Riga - HK Olimp -:-
16:00UdsatHK Dinaburga - Riga Prizma -:-
16:00UdsatZemgale - Liepaja -:-

LITAUEN: Lietuvos Cempionatas

12:00LTeam Select - Energija Elektrenai 0:7

NORGE: Fjordkraft-ligaen

15:30Sarpsborg - Lillehammer 4:2
16:00Stjernen - Manglerud 2:3str.

NORGE: Division 1

15:00UdsatGjovik - Hasle/Loren -:-
15:00UdsatNidaros - Lorenskog -:-
16:00UdsatNarvik - Haugesund -:-

RUMÆNIEN: Campionatul National

10:00Sportul Studentesc - CSM Galati 5:19
17:30UdsatSapientia U23 - Steaua Bukarest -:-

RUSLAND: VHL

13:00Orsk - Novokuznetsk 2:5

RUSLAND: VHL-B

07:00Krasnoyarskie Rysi - Chelny 2:1
10:00Kristall Saratov - Dyn. Altay 3:2str.

RUSLAND: MHL

09:00Stalnye Lisy - Molot Perm 2:0
09:00Tolpar - Belye Medvedi 1:4
09:00Tyumensky Legion - Ladya 3:6
11:00Din. St. Petersburg - Almaz 4:1
11:00Mikhaylov Academy U20 - HC Riga 4:1
11:00SKA-Varyagi - Loko 3:13
13:00Mamonty Yugry - Sarmaty 5:2

RUSLAND: NMHL

11:00Metallurg Cherepovets - Tverichi 4:2
11:00SKA-GUOR Karelia - Dinamo 576 7:1
15:00Sokol Novocheboksarsk - Ryazan 2:6

SCHWEIZ: National League

19:45Ajoie - Zürich 1:6
19:45Bern - Servette 1:4
19:45UdsatBiel - Fribourg -:-
19:45Davos - Rapperswil 0:2
19:45Zug - Lugano 5:0

SCHWEIZ: Swiss League

17:30Olten - Thurgau 1:3
19:45Kloten - Winterthur 5:1

SCHWEIZ: MySports League

17:15Dubendorf - Bulach 5:2
17:30Basel - Seewen 1:3
17:30UdsatDudingen - Wiki-Munsingen -:-
17:30UdsatHuttwil - Thun -:-
18:30Chur - Arosa 1:3
19:00Martigny - Lyss 2:3str.

SLOVENIEN: IHL - Tabernes slutrunde

18:00Medvescak Zagreb - Mladost -:-
18:00UdsatVojvodina - Celje -:-
18:00UdsatZagreb - HK Olimpija -:-

SLOVENIEN: IHL - Vindernes slutrunde

18:00UdsatCrvena zvezda - Triglav Kranj -:-
19:00MK Bled - Slavija -:-

SPANIEN: LNHH

18:00UdsatMajadahonda - Puigcerda -:-
20:55Milenio Logrono - Nordic Vikings 6:7
21:00Barcelona - Urdin 3:2
21:30Jaca - Huarte 12:0

STORBRITANNIEN: Elite League

20:00Dundee - Glasgow 3:5
20:00Manchester - Belfast 1:6
20:00Sheffield - Guildford 6:5
20:15Fife - Nottingham 2:4

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

18:00UdsatVasterviks IK - Västerås IK -:-

SVERIGE: AllEttan Norra

16:00UdsatBodens - Forshaga -:-
16:00Hudiksvalls - Stromsbro IF 5:2
16:00Kalix - Kiruna AIF 6:1
16:00Ostersund - Borlange 9:4
16:00Piteå - Surahammar 4:7

SVERIGE: HockeyEttan Norra var

15:00UdsatEnkopings - Vännäs -:-
16:00Arlanda - Vallentuna 4:2
16:00Tegs - Sundsvall 4:2
19:00UdsatLindlovens - Kiruna -:-

SVERIGE: HockeyEttan Sodra var

15:00UdsatMorrums GoIS - Hanhals -:-

SVERIGE: SuperElit U20 - Tabernes slutrunde

13:15UdsatFarjestads U20 - Timra U20 -:-
14:00Modo U20 - Oskarshamn U20 5:8
16:00Skelleftea U20 - Karlskrona U20 6:2
16:00Sodertalje U20 - Brynäs U20 5:4

SVERIGE: SuperElit U20 - Vindernes slutrunde

12:00UdsatAIK U20 - Vaxjo U20 -:-
12:00Orebro U20 - Linkopings U20 2:3
13:00Västerås U20 - HV 71 U20 2:1

SVERIGE: SDHL Kvinder

14:00Leksands K - HV 71 K 3:2
15:30AIK K - Lulea K 2:3
17:30SDE HF K - Modo K 2:0
19:00Brynäs K - Göteborg K 7:2

TJEKKIET: Chance Liga

15:00Slavia Prag - Benatky 4:2
16:00Poruba - Jihlava 4:3str.
17:00HC Vrchlabi - Sumperk 3:4e.forl.
17:00Litomerice - Kolin 4:1
17:00Prerov - Kadan 5:0
17:00UdsatProstejov - Usti -:-
17:30Trebic - Frydek-Mistek 1:4

TJEKKIET: 2. Liga - Nord

15:00Bilina - Hronov 7:10
17:00Dvur Kralove - Decin 8:1
17:00Nova Paka - Letnany 0:2
17:30Mostecti Lvi - Jablonec 9:4

TJEKKIET: 2. Liga - Syd

17:00Cheb - Tabor 3:4
17:00Havl. Brod - Klatovy 7:3
17:00Pribram - Risuty 7:0
18:00Kobra Praha - Pisek 6:4

TJEKKIET: 2. Liga - Øst

17:00Hodonin - Koprivnice 6:5e.forl.
17:00Opava - Zdar nad Sazavou 4:3str.
17:30Velke Mezirici - Valasske Mezirici 5:4e.forl.
18:00Kometa Brno B - Novy Jicin 3:2

TJEKKIET: ELJ

11:15Slavia Praha U20 - Olomouc U20 1:2
12:00Chomutov U20 - AZ Havirov U20 1:3
12:00Jihlava U20 - Vitkovice U20 3:2
12:00UdsatKladno U20 - Plzen U20 -:-
12:00Zlin U20 - Ceske Budejovice U20 4:5e.forl.
12:15Mountfield HK U20 - Liberec U20 7:6str.
13:00Kometa Brno U20 - Salzburg U20 3:2e.forl.
13:00Litvinov U20 - Trinec U20 1:2
13:00Pardubice U20 - Mlada Boleslav U20 3:2
13:00Sparta Praha U20 - Karlovy Vary U20 4:1

UKRAINE: Superleague

12:00Bilyi Bars - SK Sokil Kyiv 0:3

UNGARN: Erste Liga

17:00DAB - DEAC 3:7
17:30Brasov - DVTK 5:4
17:30Csikszereda - Fehervari Titanok 8:6
17:30Gyergyoi - Ferencvaros 4:1

USA: AHL

01:00Grand Rapids Griffins - Manitoba Moose 3:2e.forl.
01:00Iowa Wild - Chicago Wolves 4:3
01:00Utica Comets - Syracuse Crunch 4:3e.forl.
01:05Providence Bruins - Hartford Wolf Pack 5:1
01:05Rochester Americans - Belleville Senators 3:4str.
01:05Springfield Thunderbirds - Laval Rocket 3:4e.forl.
01:05Wilkes-Barre/Scranton - Lehigh Valley Phantoms 3:4
02:00Rockford IceHogs - Cleveland Monsters 5:2
03:05Colorado Eagles - Milwaukee Admirals 5:4str.
04:00UdsatBakersfield Condors - Stockton Heat -:-
04:00Ontario Reign - Henderson Silver Knights 5:2
04:00San Diego Gulls - Abbotsford Canucks 1:5
04:00San Jose Barracuda - Tucson Roadrunners 3:0
23:05Rochester Americans - Belleville Senators 5:6e.forl.
00:00Charlotte Checkers - Texas Stars 8:3

USA: ECHL

23:30UdsatNewfoundland - Maine Mariners -:-
01:00Kalamazoo Wings - Toledo Walleye 4:2
01:00Orlando Solar Bears - Wheeling Nailers 6:2
01:05Greenville Swamp Rabbits - Florida Everblades 1:3
01:05South Carolina Stingrays - Norfolk Admirals 6:4
01:05Worcester Railers - Reading Royals 3:6
01:30Atlanta Gladiators - Jacksonville IceMen 2:1e.forl.
02:00Fort Wayne Komets - Indy Fuel 2:4
02:00Iowa Heartlanders - Kansas City 4:5e.forl.
02:05Tulsa Oilers - Allen Americans 2:1e.forl.
02:05Wichita Thunder - Rapid City Rush 2:3
03:10Utah Grizzlies - Idaho Steelheads 4:1
23:30UdsatNewfoundland - Maine Mariners -:-
00:05South Carolina Stingrays - Norfolk Admirals 2:1

USA: FHL

01:00Binghamton Black Bears - Danbury Hat Tricks 8:3
01:05Port Huron Prowlers - Columbus River Dragons 6:3
01:30Delaware Thunder - Carolina Thunderbirds 6:5e.forl.
00:05Carolina Thunderbirds - Delaware Thunder 4:1

USA: SPHL

01:00Fayetteville Marksmen - Roanoke Dawgs 1:4
01:30Macon Mayhem - Knoxville Ice Bears 5:6e.forl.
02:00Evansville Thunderbolts - Quad City Storm 2:5
02:05Pensacola Ice Flyers - Huntsville Havoc 3:2
02:15Peoria Rivermen - Vermilion County Bobcats 8:2
00:30Macon Mayhem - Knoxville Ice Bears 4:3e.forl.

USA: USHL

01:05USA U18 - Green Bay Gamblers 3:6
01:10Muskegon Lumberjacks - USA U18 7:2
02:00Des Moines Buccaneers - Waterloo Black Hawks 4:1
02:05Cedar Rapids - Madison Capitols 2:5
02:05Sioux City - Omaha Lancers 7:3
02:05Sioux Falls Stampede - Lincoln Stars 0:2
02:05Tri-City Storm - Fargo Force 3:0

USA: PHF Kvinder

19:00Connecticut Whale K - Metropolitan Riveters K 5:1
20:00Toronto Six K - Buffalo Beauts K 6:1

VERDEN: WCH U18 IA Kvinder

12:00AflystSlovakiet U18 K - Japan U18 K -:-
15:30AflystItalien U18 K - Norge U18 K -:-
19:00AflystUngarn U18 K - Frankrig U18 K -:-

VERDEN: WCH U18 IB Kvinder

19:30AflystØstrig U18 K - Chinese Taipei U18 K -:-

ØSTRIG: ICE Hockey League

17:00AflystBratislava - Vienna -:-
17:30Black Wings Linz - Innsbruck 3:2
19:45HK Olimpija - Dornbirn 5:3

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.