REFRESH

Ishockey » I dag » Alle

DANMARK: Metal Ligaen

13:30Esbjerg Energy - Aalborg Pirates -:-

RUSLAND: KHL

15:00Sochi - Dynamo Minsk -:-

TYSKLAND: DEL

14:00Düsseldorf - Augsburg -:-
14:00Mannheim - Wolfsburg -:-
14:00Schwenninger - Eisbaren Berlin -:-
16:30Bietigheim/Bissingen - Krefeld -:-
17:00Nürnberg - Bremerhaven -:-
19:00Iserlohn - Köln -:-

USA: NHL

01:00Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 2:3e.forl.
01:00Detroit Red Wings - New York Islanders 4:3e.forl.
01:00Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 4:3str.
01:00Nashville Predators - Montreal Canadiens 4:3e.forl.
01:00Ottawa Senators - Colorado Avalanche 6:5e.forl.
01:00Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 3:1
01:30Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 6:2
02:00New York Rangers - Chicago Blackhawks 3:2
2. periodeVancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 1:2
00:00Columbus Blue Jackets - San Jose Sharks -:-
00:00Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning -:-

CANADA: OHL

01:00Niagara IceDogs - North Bay Battalion 1:5
01:05UdsatPeterborough Petes - Mississauga Steelheads -:-
01:05Saginaw Spirit - Guelph Storm 1:2
01:30UdsatBarrie Colts - Sudbury Wolves -:-
01:30Owen Sound Attack - Flint Firebirds 4:7
20:00Hamilton Bulldogs - Erie Otters -:-
20:00Kingston Frontenacs - Ottawa 67s -:-
20:00Mississauga Steelheads - Oshawa Generals -:-
20:00Owen Sound Attack - Flint Firebirds -:-
20:05Sarnia Sting - Kitchener Rangers -:-
20:07Soo Greyhounds - Saginaw Spirit -:-

CANADA: WHL

02:00Regina Pats - Swift Current Broncos 4:5
02:00Winnipeg Ice - Saskatoon Blades 2:6
3. periodeEdmonton Oil Kings - Moose Jaw Warriors 7:4
3. periodeMedicine Hat Tigers - Brandon Wheat Kings 1:4
Forlænget spilletidPortland Winterhawks - Victoria Royals 4:4
3. periodeEverett Silvertips - Vancouver Giants 4:6
3. periodeTri-City Americans - Prince George Cougars 4:1
PauseKamloops Blazers - Kelowna Rockets 2:3
2. periodeSpokane Chiefs - Seattle Thunderbirds 1:1
00:00Red Deer Rebels - Calgary Hitmen -:-

CANADA: QMJHL

00:00Sherbrooke Phoenix - Saint John Sea Dogs 1:5
01:00Quebec Remparts - Drummondville Voltigeurs 2:1str.
01:00Rouyn-Noranda Huskies - Moncton Wildcats 2:7
20:00Cape Breton Eagles - Acadie-Bathurst Titan -:-
21:00Gatineau Olympiques - Blainville-Boisbriand Armada -:-
21:00Quebec Remparts - Halifax Mooseheads -:-
21:00Shawinigan Cataractes - Sherbrooke Phoenix -:-
22:00Chicoutimi Sagueneens - Rimouski Oceanic -:-
22:00Victoriaville Tigres - Saint John Sea Dogs -:-

CANADA: LNAH

02:00Saint-Georges - Jonquiere Marquis 4:6

CANADA: U Sports

20:00RMC - Nipissing -:-
22:00Waterloo - Windsor -:-
00:00UPEI - UNB -:-
01:00Concordia - McGill -:-
01:00UOIT - Queens -:-
02:00Saskatchewan - Mount Royal -:-
03:00Alberta - MacEwan -:-
04:00Trinity Western - UBC -:-

ESTLAND: Hokiliiga

10:45Kurbads - Everest -:-
15:10HC Panter - Narva PSK -:-
15:30HC Vipers - Valk 494 -:-

EUROPA: Alps Hockey League

16:00Klagenfurt II - Fassa -:-

EUROPA: BeNe League

17:00Mechelen - Heerenveen -:-
18:15Leuven - Liege Bulldogs -:-
20:00Herentals - Limburg -:-

FINLAND: Suomi-sarja

14:00Laser HT - HCIK -:-
15:00Muik Hockey - Jarvenpaa -:-
15:00Pyry - Titaanit -:-
15:00S-Kiekko - JHT -:-
16:00Karhu HT - Riemu -:-

FINLAND: SM-sarja U20 - Nedrykningsgruppe

14:30Hermes U20 - KooKoo U20 -:-
15:15Kiekko-Espoo U20 B - Karhu-Kissat U20 -:-

FINLAND: Naisten Liiga

12:30KalPa K - Kuortane K -:-
13:00Kärpät K - RoKi K -:-

FRANKRIG: D1

20:30Chambery - Cholet -:-
20:30Mont Blanc - Clermont-Ferrand -:-

ITALIEN: IHL

18:45Como - Pergine -:-

JAPAN: Japan Cup

07:00Tohoku F. Blades - East Hokkaido Cranes -:-

KAZAKHSTAN: Championship

08:00Altay Torpedo - Temirtau -:-
12:00Almaty - Gornyak Rudny -:-
12:00Karaganda - Nomad Nur-Sultan -:-
12:00Kazzinc-Torpedo - Aktobe -:-
12:00Kokshetau - Kulager -:-
12:00Pavlodar - Beibarys Atyrau -:-

NORGE: Fjordkraft-ligaen

17:00Lillehammer - Ringerike -:-

NORGE: Division 1

13:00Narvik - Comet -:-

POLEN: Polish Hockey League

17:00MMKS Podhale - Tychy -:-
17:00Unia Oswiecim - Katowice -:-
17:00Zaglebie - Jastrzebie -:-
18:00Sanok - Krakow -:-

RUMÆNIEN: Campionatul National

17:30Sapientia U23 - CSM Galati -:-

RUSLAND: VHL

12:00Novokuznetsk - Omskie Krylia -:-
12:00Tyumen - Voronezh -:-
13:00Yugra - HC Rostov -:-

RUSLAND: MHL

PauseAmurskie Tigry - Russkie Vityazi 1:2
PauseSakhalinskie Akuly - Krasnaya Armiya 1:2
PauseTayfun - Atlant 3:2
07:00Kuznetskie Medvedi - Chaika -:-
07:00Sibirskie Snaipery - Loko-76 -:-
09:00Stalnye Lisy - Sputnik Almetievsk -:-
10:00Belye Medvedi - Reaktor -:-
11:00Krylya Sovetov - Kapitan -:-

RUSLAND: NMHL

11:00Lipetsk - Ryazan -:-
11:00SKA-GUOR Karelia - Bobrov -:-
12:00Olympia - Progress Glazov -:-
13:00Yamal - Bryansk -:-
15:00Dinamo 576 - Kursk -:-
15:00Sokol Novocheboksarsk - Metallurg Cherepovets -:-

SCHWEIZ: National League

15:45Davos - Ambri-Piotta -:-

SCHWEIZ: Swiss League

15:45Lions - Winterthur -:-
17:00Thurgau - Olten -:-
17:30Langenthal - Ticino Rockets -:-
17:45Visp - Kloten -:-
18:00Academy Zug - Chaux-de-Fonds -:-

SLOVAKIET: Extraliga

16:00Kosice - Nitra -:-
16:00Michalovce - Nove Zamky -:-
16:30B. Bystrica - Presov -:-
17:00L. Mikulas - Poprad -:-
17:00Zvolen - Spisska Nova Ves -:-
18:00Trencin - Slovan Bratislava -:-

SLOVENIEN: IHL - Tabernes slutrunde

18:00Celje - Medvescak Zagreb -:-

SPANIEN: LNHH

21:30Jaca - Milenio Logrono -:-
21:30Puigcerda - Barcelona -:-

STORBRITANNIEN: Elite League

17:00Glasgow - Belfast -:-
17:00Sheffield - Dundee -:-
19:00Fife - Nottingham -:-
19:00Guildford - Cardiff -:-

SVERIGE: AllEttan Norra

15:00Borlange - Stromsbro IF -:-
15:00Piteå - Kiruna AIF -:-
16:00Bodens - Kalix -:-
16:00Hudiksvalls - Surahammar -:-
16:30Ostersund - Forshaga -:-

SVERIGE: AllEttan Södra

16:00Dalen - Mariestad -:-
16:00Nybro - Huddinge -:-
16:00Skövde - Vimmerby -:-
16:00Tyreso Hanviken - Kalmar -:-

SVERIGE: SuperElit U20

11:00Timra U20 - Skelleftea U20 -:-
12:00AIK U20 - Leksands U20 -:-
12:00Djurgardens U20 - Mora U20 -:-
12:00Modo U20 - Lulea U20 -:-
13:00Brynäs U20 - Västerås U20 -:-

SVERIGE: SDHL Kvinder

12:00Lulea K - SDE HF K -:-
13:00Göteborg K - Leksands K -:-
13:00Modo K - AIK K -:-
15:30Linkopings K - Djurgardens K -:-

TJEKKIET: Extraliga

15:00Liberec - Vitkovice -:-
15:30Karlovy Vary - Litvinov -:-
15:30Zlin - Pardubice -:-
16:00Kladno - Sparta Praha -:-
16:00Mlada Boleslav - Trinec -:-
16:00Mountfield HK - Ceske Budejovice -:-
17:00Olomouc - Kometa Brno -:-

TJEKKIET: Chance Liga

17:00Kolin - Frydek-Mistek -:-

TYRKIET: Super Lig

13:30Erzurum - Zeytinburnu Istanbul -:-
14:30Izmir - Buz Beykoz -:-

TYSKLAND: DEL2

16:00Löwen Frankfurt - Bayreuth -:-
17:00Crimmitschau - Selber -:-
18:30Freiburg - Lausitzer Füchse -:-
18:30Heilbronner - Kaufbeuren -:-
18:30Kassel - Landshut -:-
18:30Ravensburg - Bad Nauheim -:-
18:30Tolzer Lowen - Dresdner Eislöwen -:-

TYSKLAND: Oberliga Nord

16:00Crocodiles Hamburg - Trappers -:-
18:00Herford - Erfurt -:-
18:00Leipzig - Herner -:-
18:30Diez-Limburg - Hammer Eisbaren -:-
19:00EC Hannover - Essen -:-
19:00Halle - Hannover -:-
19:00Rostock - Krefelder EV -:-

TYSKLAND: Oberliga Syd

17:00Regensburg - Landsberg -:-
17:00Rosenheim - Deggendorfer -:-
18:00Hochstadter EC - Fussen -:-
18:00Peiting - Lindau -:-
18:30Passau - Sportclub Riessersee -:-
18:30Weiden - Memmingen -:-

UNGARN: Erste Liga

14:15Gyori ETO - Brasov -:-
18:00DAB - Csikszereda -:-

USA: AHL

00:05UdsatWilkes-Barre/Scranton - Charlotte Checkers -:-
01:00Belleville Senators - Manitoba Moose 1:3
01:00UdsatBridgeport Islanders - Providence Bruins -:-
01:00Cleveland Monsters - Milwaukee Admirals 4:5
01:00Grand Rapids Griffins - Rockford IceHogs 6:2
01:00Iowa Wild - Chicago Wolves 1:2
01:00UdsatSyracuse Crunch - Rochester Americans -:-
01:05UdsatLehigh Valley Phantoms - Hershey Bears -:-
01:30UdsatHartford Wolf Pack - Utica Comets -:-
3. periodeStockton Heat - San Diego Gulls 3:1
03:05Colorado Eagles - Tucson Roadrunners 4:0
2. periodeAbbotsford Canucks - San Jose Barracuda 4:3
PauseBakersfield Condors - Ontario Reign 0:1
21:00Belleville Senators - Manitoba Moose -:-
21:00Bridgeport Islanders - Charlotte Checkers -:-
21:00UdsatHershey Bears - Wilkes-Barre/Scranton -:-
22:00Iowa Wild - Chicago Wolves -:-
22:00Toronto Marlies - Laval Rocket -:-

USA: ECHL

23:30Newfoundland - Reading Royals 2:4
00:00Maine Mariners - Adirondack Thunder 1:4
00:05South Carolina Stingrays - Greenville Swamp Rabbits 4:3str.
01:00Florida Everblades - Trois-Rivieres Lions 3:6
01:15Toledo Walleye - Wheeling Nailers 4:3e.forl.
01:30Fort Wayne Komets - Iowa Heartlanders 1:2
01:30Norfolk Admirals - Atlanta Gladiators 4:1
01:35Cincinnati Cyclones - Indy Fuel 0:4
02:05Kansas City - Idaho Steelheads 0:5
3. periodeUtah Grizzlies - Kalamazoo Wings 1:3
21:00Maine Mariners - Adirondack Thunder -:-
21:05Allen Americans - Rapid City Rush -:-
21:05Greenville Swamp Rabbits - South Carolina Stingrays -:-
22:10Wheeling Nailers - Indy Fuel -:-
23:05Tulsa Oilers - Wichita Thunder -:-
23:15Toledo Walleye - Cincinnati Cyclones -:-

USA: FHL

01:00Binghamton Black Bears - Watertown Wolves 1:6
01:00Danbury Hat Tricks - Delaware Thunder 6:1
01:30Columbus River Dragons - Port Huron Prowlers 5:2

USA: SPHL

00:00Fayetteville Marksmen - Roanoke Dawgs 2:1e.forl.
00:30Macon Mayhem - Pensacola Ice Flyers 0:4
02:00Evansville Thunderbolts - Birmingham Bulls 4:1
02:00Vermilion County Bobcats - Huntsville Havoc 2:6
02:10Quad City Storm - Peoria Rivermen 4:3str.
21:00Fayetteville Marksmen - Knoxville Ice Bears -:-

USA: USHL

01:00Des Moines Buccaneers - Fargo Force -:-
01:05Omaha Lancers - Sioux City -:-
01:05Waterloo Black Hawks - Sioux Falls Stampede -:-
01:10Muskegon Lumberjacks - Cedar Rapids -:-
01:30Green Bay Gamblers - Youngstown Phantoms -:-
02:05Dubuque Fighting Saints - Chicago Steel -:-
02:05Lincoln Stars - Tri-City Storm -:-
02:05Madison Capitols - USA U18 -:-
22:00Muskegon Lumberjacks - Cedar Rapids -:-

USA: PHF Kvinder

01:00Boston Pride K - Toronto Six K 2:1str.
19:00Boston Pride K - Toronto Six K -:-
19:00Connecticut Whale K - Minnesota Whitecaps K -:-

ØSTRIG: ICE Hockey League

16:00Bolzano - Graz -:-
16:30Salzburg - Innsbruck -:-
17:30Black Wings Linz - Fehervar AV19 -:-
17:30Znojmo - Klagenfurt -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.