REFRESH

Ishockey » I dag » Alle

DANMARK: Metal Ligaen

15:00Odense Bulldogs - Herlev Eagles 3:2

SVERIGE: SHL

15:00Oskarshamn - Malmö 3:1

TYSKLAND: DEL

14:00UdsatIserlohn - Augsburg -:-
14:00Köln - Düsseldorf 0:3
16:30Bremerhaven - Wolfsburg 2:5
16:30Munchen - Krefeld 5:1
16:30Schwenninger - Augsburg 3:0
16:30UdsatSchwenninger - Ingolstadt -:-
17:00Mannheim - Eisbaren Berlin 3:2
1. periodeBietigheim/Bissingen - Straubing 1:2

USA: NHL

00:00Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 9:2
01:00Detroit Red Wings - Buffalo Sabres 4:0
01:00Philadelphia Flyers - New York Rangers 2:3
01:00St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 5:6
01:00Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 3:1
01:00UdsatWinnipeg Jets - Ottawa Senators -:-
02:30Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 3:0
03:00Arizona Coyotes - Colorado Avalanche 0:5
04:00UdsatCalgary Flames - Vegas Golden Knights -:-
04:00Edmonton Oilers - Ottawa Senators 4:6
04:00Seattle Kraken - Los Angeles Kings 1:3
04:30San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 1:2e.forl.
20:00Washington Capitals - Vancouver Canucks -:-

CANADA: OHL

01:00UdsatErie Otters - Kitchener Rangers -:-
01:00UdsatNiagara IceDogs - Kingston Frontenacs -:-
01:05Peterborough Petes - Oshawa Generals 1:4
01:05UdsatSaginaw Spirit - Windsor Spitfires -:-
01:05Saginaw Spirit - Flint Firebirds 0:1
01:07Soo Greyhounds - Owen Sound Attack 5:2
20:00Hamilton Bulldogs - Kingston Frontenacs -:-
20:00London Knights - Sarnia Sting -:-
20:00North Bay Battalion - Barrie Colts -:-
20:07Soo Greyhounds - Owen Sound Attack -:-
23:05Windsor Spitfires - Flint Firebirds -:-
00:00Kitchener Rangers - Guelph Storm -:-
00:05Oshawa Generals - Mississauga Steelheads -:-

CANADA: WHL

02:00Moose Jaw Warriors - Winnipeg Ice 1:5
02:00Saskatoon Blades - Swift Current Broncos 4:1
03:00Medicine Hat Tigers - Lethbridge Hurricanes 3:6
03:00Portland Winterhawks - Tri-City Americans 1:2str.
03:00UdsatWinnipeg Ice - Regina Pats -:-
03:05Seattle Thunderbirds - Everett Silvertips 5:1
04:00Vancouver Giants - Prince George Cougars 2:4
04:05Kelowna Rockets - Victoria Royals 9:1
04:05Spokane Chiefs - Kamloops Blazers 0:6
23:00Regina Pats - Moose Jaw Warriors -:-
00:00Calgary Hitmen - Brandon Wheat Kings -:-
00:00UdsatWinnipeg Ice - Regina Pats -:-

CANADA: QMJHL

00:00UdsatHalifax Mooseheads - Saint John Sea Dogs -:-
01:00UdsatRouyn-Noranda Huskies - Shawinigan Cataractes -:-
21:00UdsatGatineau Olympiques - Blainville-Boisbriand Armada -:-
21:00UdsatQuebec Remparts - Moncton Wildcats -:-
21:00UdsatSherbrooke Phoenix - Victoriaville Tigres -:-
21:00UdsatVal-d'Or Foreurs - Shawinigan Cataractes -:-
22:00UdsatBaie-Comeau Drakkar - Chicoutimi Sagueneens -:-
22:00UdsatRouyn-Noranda Huskies - Drummondville Voltigeurs -:-

CANADA: LNAH

01:30UdsatRiviere-du-Loup 3L - Saint-Georges -:-

CANADA: U Sports

23:00UdsatMount Royal - UBC -:-
00:00UdsatMoncton - StFX -:-
00:00UdsatUNB - Dalhousie -:-
01:00UdsatWaterloo - Laurier -:-
01:15UdsatYork - Ryerson -:-
01:30UdsatGuelph - Windsor -:-
02:00Saskatchewan - Regina 11:3
20:00UdsatAcadia - UPEI -:-
21:00UdsatToronto - Brock -:-
22:00UdsatUQTR - Ottawa WGK -:-

ESTLAND: Hokiliiga

14:40UdsatKurbads - HC Vipers -:-
15:00UdsatViru Sputnik - HC Vipers -:-

EUROPA: Alps Hockey League

19:30UdsatBregenzerwald - Steel Wings Linz -:-

EUROPA: BeNe League

2. periodeMechelen - Liege Bulldogs 1:2
1. periodeLimburg - Heerenveen 0:0
20:00Herentals - Leuven -:-

FINLAND: Naisten Liiga - Vindernes slutrunde

11:00UdsatIlves K - Kärpät K -:-

FRANKRIG: French Cup

2. periodeGap - Briancon 0:0

HVIDERUSLAND: Extraleague

10:10Gomel - Vitebsk 2:3e.forl.
10:45Zhlobin - Mogilev 2:1str.
12:00Lokomotiv Orsha - Novopolotsk 4:1

JAPAN: Japan Cup

06:00UdsatNikko Icebucks - Oji Eagles -:-
07:00East Hokkaido Cranes - Tohoku F. Blades 6:1

KAZAKHSTAN: Championship

12:00UdsatAltay Torpedo - Nomad Nur-Sultan -:-
12:00UdsatGornyak Rudny - Temirtau -:-
12:00UdsatSnezhnye Barsy - Kazzinc-Torpedo -:-

LITAUEN: Lietuvos Cempionatas

12:00LTeam Select - Energija Elektrenai 2:10

NORGE: Division 1

14:00UdsatNarvik - Haugesund -:-
16:00UdsatNidaros - Lorenskog -:-

POLEN: Polish Hockey League

17:00UdsatKatowice - Unia Oswiecim -:-
17:00UdsatTychy - MMKS Podhale -:-
17:30UdsatJastrzebie - Zaglebie -:-
PauseKrakow - Sanok 3:0

RUSLAND: VHL

11:00Krasnoyarsk - SKA Neva St. Petersburg 2:4
11:00Ryazan - Yugra 4:5
15:00Penza - Voronezh 5:4
15:00Zvezda Moscow - Toros Neftekamsk 1:3

RUSLAND: VHL-B

10:00Kristall Saratov - Dyn. Altay 6:2

RUSLAND: MHL

04:00Tayfun - Amurskie Tigry 2:4
09:00Stalnye Lisy - Molot Perm 4:3
09:00Tolpar - Belye Medvedi 1:5
09:00Tyumensky Legion - Ladya 1:3
11:00Din. St. Petersburg - Almaz 4:2
11:00Dyn. Moscow - Kapitan 4:2
11:00Krylya Sovetov - Sakhalinskie Akuly 2:1
11:00Mikhaylov Academy U20 - HC Riga 5:3
11:00SKA-1946 - Russkie Vityazi 2:3e.forl.
11:00Sputnik Almetievsk - Loko-76 2:3
12:00Reaktor - Chaika 3:5
13:00Mamonty Yugry - Sarmaty 8:3
15:00SKA-Varyagi - Loko 1:9

RUSLAND: NMHL

11:00Bryansk - Bobrov 1:6
11:00Metallurg Cherepovets - Tverichi 1:3
14:00Progress Glazov - Dizelist 4:1
15:00Sokol Novocheboksarsk - Ryazan 1:7

SCHWEIZ: National League

15:45Lausanne - Ambri-Piotta 3:2
15:45Lugano - Biel 2:3
15:45Zürich - Zug 0:1e.forl.

SLOVAKIET: Extraliga

16:00Michalovce - L. Mikulas 4:1
16:00Nitra - Presov 3:1
16:00Nove Zamky - Kosice 4:2
16:30Zvolen - Poprad 7:2
3. periodeSpisska Nova Ves - Trencin 0:3
2. periodeB. Bystrica - Slovan Bratislava 0:5

SLOVAKIET: 1. Liga

17:00Levice - HC 19 Humenne 1:2
17:00Skalica - Slovan Bratislava B 1:2e.forl.
18:00UdsatBrezno - Zilina -:-
18:00UdsatPov. Bystrica - Topolcany -:-
18:00UdsatTrnava - Dubnica -:-
18:00UdsatZiar nad Hronom - Martin -:-

SPANIEN: LNHH

14:50Nordic Vikings - Puigcerda -:-

STORBRITANNIEN: Elite League

2. periodeDundee - Nottingham 4:2
1. periodeCardiff - Fife 0:1
1. periodeGuildford - Coventry 1:1

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

15:00BIK Karlskoga - Sodertalje 0:2
2. periodeMora - Kristianstads 1:3
18:00UdsatTroja/Ljungby - Tingsryds -:-

SVERIGE: AllEttan Norra

14:30UdsatPiteå - Forshaga -:-
15:00Bodens - Surahammar 1:2str.
15:00Hudiksvalls - Borlange 4:1
16:00Ostersund - Stromsbro IF 5:2

SVERIGE: AllEttan Södra

16:00UdsatHuddinge - Mariestad -:-
16:00UdsatKalmar - Karlskrona -:-
16:00UdsatTyreso Hanviken - Skövde -:-
16:00UdsatVimmerby - Dalen -:-
16:00UdsatVäsby - Nybro -:-

SVERIGE: HockeyEttan Norra var

16:00UdsatKoping - Kiruna -:-
16:00Ornskoldsvik - Tegs 0:4
16:00UdsatSundsvall - Vännäs -:-

SVERIGE: HockeyEttan Sodra var

16:00KRIF hockey - Eskilstuna Linden 4:1
16:00Tranås - Segeltorps IF 3:6

SVERIGE: SuperElit U20 - Tabernes slutrunde

12:00UdsatFrolunda U20 - Leksands U20 -:-
12:00Modo U20 - Karlskrona U20 7:2

SVERIGE: SDHL Kvinder

12:00Leksands K - Göteborg K 5:2
15:30AIK K - Modo K 3:2str.
16:10SDE HF K - Lulea K 2:3str.

TJEKKIET: Extraliga

15:30UdsatKarlovy Vary - Ceske Budejovice -:-
15:30UdsatZlin - Mlada Boleslav -:-
16:00Kladno - Plzen 3:4e.forl.
16:00Liberec - Sparta Praha 4:3
16:00Mountfield HK - Kometa Brno 2:3str.
16:40Vitkovice - Litvinov 1:6

TYSKLAND: DEL2

16:00Dresdner Eislöwen - Selber 6:0
3. periodeLausitzer Füchse - Bayreuth 4:3
2. periodeFreiburg - Heilbronner 0:1
PauseKassel - Kaufbeuren 1:3
2. periodeLöwen Frankfurt - Bad Nauheim 0:0
18:30UdsatRavensburg - Landshut -:-
2. periodeTolzer Lowen - Crimmitschau 0:2

TYSKLAND: Oberliga Nord

16:00UdsatCrocodiles Hamburg - Herford -:-
18:00UdsatLeipzig - Erfurt -:-
18:15Halle - Herner -:-
18:30Diez-Limburg - Rostock -:-
18:30Essen - Hannover -:-
18:30Hammer Eisbaren - Trappers -:-
19:00EC Hannover - Krefelder EV -:-

TYSKLAND: Oberliga Syd

17:00UdsatRegensburg - Lindau -:-
17:00Regensburg - Landsberg -:-
17:00UdsatRosenheim - Memmingen -:-
18:00Hochstadter EC - Sportclub Riessersee -:-
18:00UdsatPeiting - Deggendorfer -:-
18:30UdsatPassau - Landsberg -:-
18:30UdsatWeiden - Fussen -:-

UKRAINE: Superleague

15:00Donbass - HC Mariupol 3:2

UKRAINE: UHL

17:00UdsatSokil Kyiv - Kremenchuk -:-

UNGARN: Erste Liga

3. periodeGyori ETO - DEAC 0:1
PauseMAC Ujbuda - Ujpest 2:3

USA: AHL

23:05Rochester Americans - Belleville Senators 5:6e.forl.
00:00Charlotte Checkers - Texas Stars 8:3
01:00Grand Rapids Griffins - Manitoba Moose 1:2str.
01:00Hershey Bears - Toronto Marlies 3:4e.forl.
01:00Iowa Wild - Chicago Wolves 3:2e.forl.
01:00Rockford IceHogs - Cleveland Monsters 4:5
01:00Syracuse Crunch - Utica Comets 4:3e.forl.
01:05Lehigh Valley Phantoms - Wilkes-Barre/Scranton 2:5
01:05Springfield Thunderbirds - Providence Bruins 3:5
01:30Hartford Wolf Pack - Laval Rocket 4:0
03:05Colorado Eagles - Milwaukee Admirals 4:3str.
04:00Bakersfield Condors - San Jose Barracuda 5:1
04:00Henderson Silver Knights - Ontario Reign 2:5
04:00San Diego Gulls - Abbotsford Canucks 4:3
04:00Stockton Heat - Tucson Roadrunners 4:1
1. periodeCharlotte Checkers - Texas Stars 0:2
21:05Lehigh Valley Phantoms - Toronto Marlies -:-
21:05Providence Bruins - Bridgeport Islanders -:-
21:05Wilkes-Barre/Scranton - Hershey Bears -:-

USA: ECHL

23:30UdsatNewfoundland - Maine Mariners -:-
00:05South Carolina Stingrays - Norfolk Admirals 2:1
01:00Indy Fuel - Iowa Heartlanders 4:3e.forl.
01:00Kalamazoo Wings - Cincinnati Cyclones 5:3
01:00Orlando Solar Bears - Wheeling Nailers 1:4
01:05Greenville Swamp Rabbits - Florida Everblades 3:1
01:05Worcester Railers - Reading Royals 2:1
01:15Toledo Walleye - Fort Wayne Komets 3:2
02:05Kansas City - Allen Americans 3:2str.
02:05Wichita Thunder - Rapid City Rush 3:5
03:10Utah Grizzlies - Idaho Steelheads 0:6
21:00Atlanta Gladiators - Norfolk Admirals -:-
21:00Cincinnati Cyclones - Toledo Walleye -:-
21:00Indy Fuel - Iowa Heartlanders -:-
21:00Orlando Solar Bears - Wheeling Nailers -:-
21:05Greenville Swamp Rabbits - South Carolina Stingrays -:-
23:00Fort Wayne Komets - Kalamazoo Wings -:-
23:05Tulsa Oilers - Allen Americans -:-

USA: FHL

00:05Carolina Thunderbirds - Delaware Thunder 4:1
01:00Danbury Hat Tricks - Binghamton Black Bears 10:7
01:05Port Huron Prowlers - Columbus River Dragons 3:7
21:00Binghamton Black Bears - Watertown Wolves -:-
22:05Carolina Thunderbirds - Delaware Thunder -:-
00:05Port Huron Prowlers - Columbus River Dragons -:-

USA: SPHL

00:30Macon Mayhem - Knoxville Ice Bears 4:3e.forl.
01:05Roanoke Dawgs - Fayetteville Marksmen 3:2
02:00Huntsville Havoc - Evansville Thunderbolts 1:0
02:05Pensacola Ice Flyers - Birmingham Bulls 0:4
02:15Peoria Rivermen - Vermilion County Bobcats 3:1
21:05Roanoke Dawgs - Fayetteville Marksmen -:-
22:15Peoria Rivermen - Quad City Storm -:-
23:00Knoxville Ice Bears - Evansville Thunderbolts -:-

USA: USHL

01:00Des Moines Buccaneers - Lincoln Stars 2:5
01:05Sioux Falls Stampede - Omaha Lancers 2:6
01:10Muskegon Lumberjacks - Green Bay Gamblers 4:3e.forl.
02:05Chicago Steel - Youngstown Phantoms 1:3
02:05Dubuque Fighting Saints - Waterloo Black Hawks 1:3
02:05Madison Capitols - Cedar Rapids 5:4
02:05UdsatTri-City Storm - Fargo Force -:-
22:00Muskegon Lumberjacks - Green Bay Gamblers -:-
23:05Omaha Lancers - Tri-City Storm -:-

USA: PHF Kvinder

20:00Toronto Six K - Buffalo Beauts K -:-
00:00Connecticut Whale K - Metropolitan Riveters K -:-

VERDEN: WCH U18 IB Kvinder

16:00AflystPolen U18 K - Chinese Taipei U18 K -:-

ØSTRIG: ICE Hockey League

16:30Salzburg - Graz 2:3e.forl.
17:30UdsatFehervar AV19 - Bolzano -:-
17:30UdsatKlagenfurt - Villach -:-
18:00UdsatValpusteria - Znojmo -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.