REFRESH

Volleyball » I dag » Alle

ITALIEN: SuperLega

15:30Perugia - Vibo Valentia -:-
18:00Cisterna - Modena -:-
18:00Milano - Padova -:-

POLEN: PlusLiga

14:45Rzeszow - Gdansk -:-
17:30Luk Lublin - Czarni Radom -:-
20:30Stal Nysa - Cuprum -:-

BELGIEN: EuroMillions League

15:00UdsatRoeselare - Menen -:-

BELGIEN: Belgian Cup Kvinder

18:00Antwerp K - Gent K -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premijer liga

16:00Bosna - Mladost Brcko -:-

BRASILIEN: Superliga

23:00Sao Jose dos Campos - America Volei 3:2
23:00Volei Renata - Goias 3:2
01:30Guarulhos - Funvic 3:1
23:00Uberlandia/Gabarito - Sesi -:-
00:00Blumenau - Brasilia Volei -:-

DANMARK: 1. Division Vest

13:00Bedsted - Aalborg Volley -:-

DANMARK: 1. Division Øst

12:00Amager 2 - Køge Volley -:-
12:00Frederiksberg - Gentofte 2 -:-
13:30VLI - Holte -:-
16:00Ishøj Volley - Hvidovre VK 2 -:-

DANMARK: 1. Division Vest Kvinder

11:00Bedsted K - Aalborg Volley K -:-

DANMARK: 1. Division Øst Kvinder

10:00Amager 2 K - Køge Volley 2 K -:-
11:30VLI K - Holte 2 K -:-

ENGLAND: Super League

14:00Sunderland - Richmond Docklands -:-

ENGLAND: Super League Kvinder

15:45Polonia London K - Durham K -:-

ESTLAND: Meistriliiga Kvinder

14:00TBD-Biodiscovery Tartu K - Viljandi Metal K -:-
15:00Rae SK K - Tartu Ulikool K -:-

EUROPA: MEVZA

16:00UVC Graz (Aut) - Calcit Kamnik (Slo) -:-
17:00VKP Bratislava (Svk) - Myjava (Svk) -:-

EUROPA: MEVZA Kvinder

17:45Vasas K (Hun) - Marina Kastela K (Cro) -:-

EUROPA: Baltic League

15:00Jekabpils - Biolars/Olaine -:-
16:00Parnu - Amber-Arlanga -:-
17:00Daugavpils/Ezerzeme - RTU -:-

EUROPA: Balti Liiga Kvinder

10:00RSU-MVS K - Kaunas K -:-
11:00Jelgava K - Alytus K -:-
12:00Noortekoondis K - Latvijas Universitate K -:-
12:00Tallinna K - Ausrine KKSC K -:-

FINLAND: Mestaruusliiga

16:00Akaa - Tiikerit -:-
16:00TUTO - Vantaa Ducks -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder

14:00Puijo K - OrPo K -:-
16:00Polkky Kuusamo K - WoVo K -:-

HOLLAND: Eredivisie

19:00Draisma - Vocasa Nijmegen -:-

IRAN: Super League

12:30Shahrdari Urmia - Amol -:-
13:30Gorgan - Javaheri Gonbad -:-
13:30Paykan - Hoorsun Ramsar -:-
13:30Rafsanjan - Shahdab Yazd -:-
13:30Rah Yab Marivan - Matin Varamin -:-
13:30Sepahan - Sirjan -:-
15:30Azar Battery Urmia - Saipa Tehran -:-

ISLAND: Mizunodeild

14:00Throttur Nes - HK Kopavogur -:-

ISLAND: Mizunodeild Kvinder

16:00Throttur K - Husavik K -:-
16:00Throttur Nes K - HK Kopavogur K -:-

ITALIEN: Serie A2

18:00Bergamo - Ortona -:-
18:00Mondovi - Cantu -:-
18:00Reggio Emilia - Cuneo Volley -:-
18:00Siena - BCC-NEP Castellana -:-
19:00HRK Motta di Livenza - Lupi Santa Croce -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

17:00Casalmaggiore K - Cuneo K -:-
17:00Monza K - Firenze K -:-
17:00Roma K - Scandicci K -:-
19:30Trentino K - UYBA Busto Arsizio K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder

15:00Olbia K - Macerata K -:-
15:30Albese K - Pallavolo Sicilia K -:-
15:30Pinerolo K - PVT Modica K -:-
16:00Soverato K - Martignacco K -:-
17:00Brescia K - Sassuolo K -:-
17:00Marsala K - Marignano K -:-
17:00Ravenna K - Altino K -:-
17:00Sant'Elia K - Futura Volley Giovani K -:-
17:00Talmassons K - Mondovi K -:-

JAPAN: V.League

04:00Toray Arrows - Panasonic Panthers 3:1
4. sætJTEKT - Nagoya 2:1
05:00JT Thunders - Nagano 3:0
4. sætSuntory Sunbirds - Oita Miyoshi 2:1
2. sætFC Tokyo - Osaka Sakai 0:1

JAPAN: V.League Kvinder

04:00Kurobe Aqua Fairies K - Body Queenseis K 3:2
4. sætHisamitsu Springs K - Himeji Victorina K 2:1
05:00NEC Red Rockets K - PFU Blue Cats K 3:0
2. sætHitachi K - Ageo K 1:0
06:30ForsinketJT Marvelous K - Okayama Seagulls K -:-
07:00Toray Arrows K - Denso Airybees K -:-

KROATIEN: Prva Liga Kvinder

14:30Olimpik K - Nebo K -:-
15:00Umag K - Sinj K -:-
17:00Nova Gradiska K - Drenova K -:-

LETLAND: Nacionala Liga

12:00Daugavpils/Ezerzeme - Riga -:-

LETLAND: Nacionala Liga Kvinder

10:00UdsatVK miLATss K - Latvijas Universitate K -:-
12:00UdsatMurjani K - VK miLATss K -:-

POLEN: I. Liga

18:00Gwardia Wroclaw - Lechia Tomaszow Mazowiecki -:-

POLEN: TAURON Liga

12:30Wroclaw K - Radom K -:-

POLEN: I. Liga Kvinder

17:00Karpaty Mosir Krosno K - Mielec K -:-

PORTUGAL: 1. Divisao Kvinder

17:00Castelo Maia K - Boavista K -:-
17:00CD Aves K - Vitoria Guimaraes K -:-
17:00Famalicao K - Clube Kairos K -:-
17:00SC Espinho K - Benfica K -:-
17:00Sporting K - Leixoes K -:-
17:00Vilacondense K - Porto Volei K -:-
18:00AJM/FC Porto K - Lusofona K -:-

QATAR: Volleyball League

14:00Police Club - Qatar Sports -:-
16:30Al-Rayyan - Al Arabi -:-

RUMÆNIEN: Divizia A1

16:00Steaua Bucuresti - U. Cluj -:-

RUSLAND: Superleague

11:00Kemerovo - Zenit Kazan -:-
13:00Novosibirsk - Novyi Urengoy -:-

RUSLAND: Vysshaya League А

12:00Tyumen - Kama -:-

RUSLAND: Superleague Kvinder

15:30Lipetsk K - Kaliningrad K -:-
15:30Tulitsa K - Nizhniy Novgorod K -:-

SCHWEIZ: NLA

18:00TSV Jona - Amriswil -:-

SCHWEIZ: NLA Kvinder

16:30Dudingen K - Schaffhausen K -:-
17:00Val-de-Travers K - NUC Volleyball K -:-

SERBIEN: Liga

16:00Nis - Spartak Ljig -:-

SERBIEN: Liga Kvinder

18:00Stara Pazova K - Sremska M. K -:-

SLOVENIEN: 1. DOL

20:00Salonit Anhovo - Pomgrad -:-

SPANIEN: Superliga Kvinder

16:00Barca K - Las Palmas K -:-

SVERIGE: Elitserien Kvinder

15:00Lindesberg K - Falkoping K -:-

SYDKOREA: Volleyball League

08:00Ansan OK - Samsung Blue Fangs -:-

SYDKOREA: Volleyball Liga Kvinder

3. sætIBK K - Pepper Savings Bank K 2:0

TYRKIET: Efeler Ligi

11:00Arkasspor - Fenerbahce -:-
12:00Spor Toto - Altekma -:-
13:00Bursa - Afyon Bld. Yuntas -:-
14:00Sorgun - Halkbank -:-
14:30Ziraat Bankasi - Belediye Plevne -:-

TYRKIET: 1. Ligi Kvinder

11:00Cukurova Bld K - Kolejliler K -:-
11:00Gaziantep Merinos K - Turkuaz Seramik OSB K -:-
11:00Mersin B Sehir K - Numune Genclik K -:-
11:00Vakifbank 2 K - Bahcelievler K -:-
12:00Adam Voleybol K - Buyukcekmece Akademisi K -:-
12:00Canakkale K - Sigorta Sakarya K -:-
12:00Muratpasa K - Istanbul BB K -:-
12:00Sivrihisar K - Bahcesehir Universitesi K -:-
14:00Karsiyaka K - Goztepe K -:-
14:00Mihaliccik K - Edremit Bld. K -:-
15:00Besiktas K - Fenerbahce 2 K -:-
16:00Ilbank K - Mert Kaan Sigorta K -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga

17:30Düren - UV Frankfurt -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord

16:00Baden - Bocholt -:-
16:00Bitterfeld - VCO Berlin -:-
16:00Schuttorf - Kiel -:-
16:00Warnemunde - Neustrelitz -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd

16:00Friedrichshafen 2 - L. E. Volleys -:-
16:00Mimmenhausen - Delitzsch -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord Kvinder

15:00Stralsund K - Berlin K -:-
16:00Bonn K - Koln K -:-
16:00VCO Munster II K - Sorpesee K -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd Kvinder

14:00VCO Dresden K - Planegg-Krailling K -:-
15:00Dingolfing K - Holz K -:-
15:00Vilsbiburg II K - Stuttgart II K -:-
16:00Bad Soden K - Altdorf K -:-
16:00SV Lohhof K - Wiesbaden II K -:-

UKRAINE: Superleague

10:00Dnipro - Burevisnyk -:-
12:30Yurakademiya - Reshetylivka -:-

UKRAINE: Superliga Kvinder

10:00Khimik K - Ternopil K -:-
13:00Dobrodiy Meduniversitet K - Polesie Zhytomyr K -:-

ØSTRIG: AVL

16:00TSV Hartberg - Tirol Innsbruck -:-

ØSTRIG: AVL Kvinder

15:00Sokol/Post SV K - Hartberg K -:-

ØSTRIG: 2. Bundesliga Kvinder - Første etape

16:30Wolfsberg K - UVC Graz 2 K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.