REFRESH

Volleyball » I dag » Alle

DANMARK: Volleyligaen

13:30Nordenskov UIF - Hvidovre -:-
14:30Amager - Aarhus -:-
14:30Marienlyst-Fortuna - VK Vestsjælland -:-
15:30Gentofte - DHV Odense -:-

ITALIEN: SuperLega

19:00Taranto - Lube Civitanova -:-
20:30Padova - Modena -:-

POLEN: PlusLiga

14:45Olsztyn - Kedzierzyn-Kozle -:-
17:30Rzeszow - Projekt Warszawa -:-
20:30Luk Lublin - Czarni Radom -:-

VERDEN: VM Kvinder - Første runde

13:00Bulgarien K - Kazakhstan K -:-
14:00Brasilien K - Kina K -:-
14:00Dominikanske Republik K - Thailand K -:-
16:00Puerto Rico K - Kenya K -:-
16:00Tyskland K - Canada K -:-
17:30Sydkorea K - Kroatien K -:-
18:00Colombia K - Tjekkiet K -:-
19:00USA K - Serbien K -:-
20:30Polen K - Tyrkiet K -:-

DANMARK: 1. Division Vest

10:00Aalborg Volley - Aarhus 2 -:-
13:00Lyseng - Randers -:-

DANMARK: 1. Division Øst

14:00Frederiksberg - Gentofte 2 -:-

DANMARK: Volleyligaen Kvinder

13:30Gentofte K - DHV Odense K -:-

DANMARK: 1. Division Vest Kvinder

12:00Kolding K - Middelfart K -:-
12:00Aalborg Volley K - ASV Aarhus 2 K -:-
12:30Fortuna Odense K - Bedsted K -:-
13:30Esbjerg K - Lyseng K -:-

ENGLAND: Super League

13:30Nottingham - Malory Eagles -:-
17:30Richmond Docklands - Newcastle -:-

ENGLAND: Super League Kvinder

13:30Cambridge K - Tendring K -:-
17:00Nottingham K - Malory Eagles K -:-

FINLAND: Mestaruusliiga

14:00Tiikerit - KyKy -:-
16:00Hurrikaani - Savo -:-
16:00Karelian Hurmos - PerPo -:-
16:00Vantaa Ducks - Akaa -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder

15:59Polkky Kuusamo K - Kangasala K -:-
16:00LiigaPloki K - Hameenlinna K -:-

FRANKRIG: Ligue A

19:00Nice - Tours -:-
19:30Poitiers - Narbonne -:-
19:30Sète - Tourcoing -:-
20:00Cambrai - Toulouse -:-
20:00Chaumont - Plessis Robinson -:-
20:00Nantes - Paris -:-

FRANKRIG: Ligue B

17:00France Avenir - Lozere -:-
19:00Avignon - St-Quentin -:-
19:00Lyon - Martigues -:-
19:00REC Volley - Illacaise -:-
20:00Frejus - Cannes -:-
20:00Nancy - Ajaccio -:-

HOLLAND: Eredivisie

20:00Draisma - Papendal/Arnhem -:-
20:00Huizen - VCN -:-
20:00Orion - Sliedrecht -:-
20:00Vocasa Nijmegen - RECO -:-

KROATIEN: Superliga

17:00UdsatMarsonia - Mok Rovinj -:-
18:00Mladost Ribola Kastela - Zadar -:-
18:00Rijeka - Mok Mursa -:-
19:00Split - Sisak -:-

NORGE: Eliteserien

13:30Førde - NTNUI -:-
14:00TVN - Tromsø -:-
17:00Koll - Randaberg -:-

NORGE: Eliteserien Kvinder

16:00Førde K - NTNUI Volley K -:-
16:30TVN K - Lierne K -:-

POLEN: I. Liga

17:00Gwardia Wroclaw - Spala -:-
17:00Krispol Wrzesnia - Kluczbork -:-
17:00Siedlce - Bedzin -:-
17:00Swidnik - Bydgoszcz -:-
18:00Astra Nowa Sol - Chrobry Glogow -:-
18:00BAS Bialystok - Lechia Tomaszow Mazowiecki -:-
18:00Legia Warszawa - Olimpia Sulecin -:-

POLEN: I. Liga Kvinder

14:00San Jaroslaw K - Stezyca K -:-
17:00Energetyk Poznan K - PMKS Sokolow SA Nike Wegrow K -:-
17:00Mielec K - SMS PZPS Szczyrk K -:-
17:00Nowy Dwor Mazowiecki K - Legionovia K -:-
17:00Sosnowiec K - Bialystok K -:-
19:00Czestochowianka K - Mogilno K -:-

PORTUGAL: Super Cup

20:00Benfica - A. J. F. Bastardo -:-

RUSLAND: Superleague

14:00Novosibirsk - Novokuybyshevsk -:-
16:00Stroitel Minsk - Din. Moscow -:-
17:00Zenit St. Petersburg - Krasnoyarsk -:-

RUSLAND: Vysshaya League А

12:00Barnaul - Magnitka-Universitet -:-
14:00Lokomotiv Izumrud - Tyumen -:-
15:00Kama - Tarhan -:-
16:00Akademiya Kazan - Avtomobilist -:-
16:00Chelyabinsk - IzhGTU Izhevsk -:-
16:00CSKA Moskva - Volzhanin Kostroma -:-
16:00Iskra - Yaroslavl -:-
16:00MGTU Moscow - Groznyj -:-

RUSLAND: Superleague Kvinder

12:00Yenisey K - Saratov K -:-
13:00Metar Chelyabinsk K - Leningradka K -:-
17:00Nizhniy Novgorod K - Dynamo Moscow K -:-

SCHWEIZ: NLA

17:00Nafels - Schonenwerd -:-
18:00Luzern - Amriswil -:-
18:00TSV Jona - Chenois -:-

SLOVAKIET: Extraliga

18:00Myjava - VKP Bratislava -:-
19:30Komarno - Presov -:-
19:30Prievidza - Svidnik -:-

SLOVAKIET: Ekstraliga Kvinder

16:00UNIZA Zilina K - UKF Nitra K -:-
19:00Nove Mesto nad Vahom K - Brusno K -:-

SPANIEN: SuperLiga

18:00Santanderina - Emeve Lugo -:-
18:00Voley Palma - Barcelona -:-
19:00Boiro - Almeria -:-
19:00Valencia - Voleibol Teruel -:-
19:30Rio Duero Soria - Guaguas -:-

SPANIEN: Superliga Kvinder

17:00Las Palmas K - CV Madrid K -:-
18:00CV Kiele Socuellamos K - Sayre Mayser K -:-
19:00Alcobendas K - Haro Rioja K -:-
19:00Sant Cugat K - Cajasol K -:-
19:30Emeve Lugo K - Avarca de Menorca K -:-

SVERIGE: Elitserien

14:30Sollentuna - Vingaker -:-
16:00Falkenberg - Floby -:-
16:30Lunds - Hylte/Halmstad -:-

SVERIGE: Elitserien Kvinder

14:00Lunds VK K - IKSU K -:-
15:00KFUM Goteborg K - Värnamo K -:-
16:30Linkopings K - Gislaved K -:-

TJEKKIET: Extraliga

17:00Beskydy - Liberec -:-
17:00Zlin - Pribram -:-
18:00Benatky - Brno -:-
18:00Karlovarsko - Usti -:-
18:00Kladno - Odolena Voda -:-

TJEKKIET: 1. liga

11:00Blue Volley Ostrava - Liberec B -:-
11:00Bucovice - CZU Prague -:-
11:00Prague B - Dobrichovice -:-
11:00Tesla Brno - MFF Prague -:-
11:00Velke Mezirici - Hradec Kralove -:-
12:30Ceske Budejovice B - Plzen -:-

TJEKKIET: 1. liga Kvinder

09:15KP Brno B K - Zizkov K -:-
10:00Ceske Budejovice K - Nusle K -:-
10:00Hradec Kralove K - Hronov K -:-
10:00Prostejov B K - Dobrichovice K -:-
10:00VK Liberec B K - Stresovice K -:-
12:00Rudolfov K - Plzen K -:-

TYRKIET: Efeler Ligi

13:00Hatay B.Sehir - Tursad -:-
13:30Ziraat Bankasi - Bursa -:-
14:00Hekimoglu Bursa - Spor Toto -:-
14:30Belediye Plevne - Galatasaray -:-
15:00Altekma - Arkasspor -:-
16:30Halkbank - Develi -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord

18:00Bocholt - Munster -:-
18:00Lindow/Gransee - Warnemunde -:-
19:00Bitterfeld - Essen -:-
19:00ETV Hamburg - Kiel -:-
19:00Neustrelitz - Mondorf -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd

15:00Friedrichshafen 2 - Kriftel -:-
17:00Dachau - Freiburg -:-
19:00Karlsruhe - Muhldorf -:-
19:00VC Gotha - Dresden -:-

TYSKLAND: VBL Supercup

17:00Friedrichshafen - Netzhoppers -:-
20:00BR Volleys - Lüneburg -:-

TYSKLAND: VBL Supercup - 5.-8. pladser

11:00Giesen - Düren -:-
14:00Unterhaching - Herrsching -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord Kvinder

18:00Berlin K - Leverkusen K -:-
18:00Oythe K - Borken K -:-
19:00Koln K - Schweriner II K -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd Kvinder

15:00Vilsbiburg II K - Wiesbaden II K -:-
19:00Altdorf K - SV Lohhof K -:-
19:00Planegg-Krailling K - Dingolfing K -:-

UKRAINE: Superliga Kvinder

11:00Volyn Lutsk K - Ukraine U17 K -:-
14:00Dobrodiy Meduniversitet K - Ukraine U15 W -:-

UNGARN: Extraliga

17:00Debrecen - MAV Elore SC -:-
17:00Szegedi - Gamma -:-
19:00MAFC - Vegyesz -:-
19:00TFSE - Szolnoki -:-

ØSTRIG: AVL

16:30VBK Klagenfurt - Waldviertel -:-
18:00Tirol Innsbruck - TSV Hartberg -:-
19:30Ried - Aich/Dob -:-

ØSTRIG: 2. Bundesliga

15:00UVC Graz 2 - Akad. Graz -:-
15:00Wolfurt - hotVolleys -:-
18:00Steyr - Roadrunners/Perchtoldsdorf -:-
18:00Wr. Neustadt - Liebenau -:-
19:00St. Polten - Waidhofen -:-
19:00Weiz 2 - Sudstadt/Perchtoldsdorf -:-
19:30Dobling - Linz/Steg -:-

ØSTRIG: AVL Kvinder

15:30Bisamberg K - Rowa-Moser K -:-
19:00Wildcats K - Hartberg K -:-

ØSTRIG: 2. Bundesliga Kvinder

12:30UVC Graz 2 K - Akad. Graz K -:-
16:00Linz-Steg 2 K - SU Inzingvolley K -:-
16:30Bruckl K - Roadrunners K -:-
17:30Dornbirn K - Hochst K -:-
18:30Muhlviertel K - Villach K -:-
19:00Jennersdorf K - Wolfsberg K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.