REFRESH

Volleyball » I dag » Slutresultater

DANMARK: Volleyligaen

17:00DHV Odense - Amager 3:0

ITALIEN: SuperLega

15:30Taranto - Verona 3:0

POLEN: PlusLiga

14:45UdsatJastrzebski - Projekt Warszawa -:-
14:45Jastrzebski - Rzeszow 3:1
17:30GKS Katowice - Zawiercie 3:0

BRASILIEN: Superliga

23:00UdsatUberlandia/Gabarito - Guarulhos -:-
01:30Goias - Blumenau 0:3

DANMARK: 1. Division Vest

13:00Skovbakken - Lyseng 1:3

DANMARK: 1. Division Øst

10:00Frederiksberg - KV 61 3:0
12:00Gentofte 2 - VLI 3:0
16:00UdsatIshøj Volley - Amager 2 -:-

DANMARK: Volleyligaen Kvinder

15:00DHV Odense K - Amager K 3:0

DANMARK: 1. Division Vest Kvinder

11:00Funder K - Kolding K 1:3
15:00Skovbakken K - Middelfart K 3:1

DANMARK: 1. Division Øst Kvinder

10:00Gentofte 2 K - VLI K 0:3
11:00Lyngby K - Lyngby 2 K 2:3
12:00UdsatKSV K - Amager 2 K -:-
14:00Lynge K - Køge Volley 2 K 3:0

ENGLAND: Super League Kvinder

13:30London Inter Crocs K - Malory Eagles K 1:3

ESTLAND: Esiliiga

12:00Eesti Maaulikooli - Neemeco 3:1
12:00UdsatLiider - Kiili -:-
13:00Rakvere - Valio Voru 3:1
14:01Poltsamaa - Jarvamaa 3:1
15:00Tallin University - Noortekoondis 3:1

ESTLAND: Meistriliiga Kvinder

12:00UdsatViljandi Metal K - Noortekoondis K -:-

EUROPA: Baltic League

16:00RTU - BIGBANK Tartu 0:3
16:00UdsatTTU - Parnu -:-
17:00Biolars/Olaine - Tallinn 1:3

EUROPA: Balti Liiga Kvinder

11:00Jelgava K - VK miLATss K 3:1
11:00RSU-MVS K - TTU K 3:0

FINLAND: Mestaruusliiga

16:00UdsatVaLePa - ETTA -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder

14:00Polkky Kuusamo K - Viesti K 3:0
16:00LP-Vampula K - Puijo K 1:3
16:00Nurmon Jymy K - Kangasala K 0:3

FRANKRIG: Ligue A

16:00Cannes - Nantes 3:2

GRÆKENLAND: A1

16:00Foinikas Syroy - AONS Milon 3:0

HOLLAND: Eredivisie

15:00UdsatOrion - Papendal/Arnhem -:-

HOLLAND: Eredivisie Kvinder

15:30Eurosped K - FAST K 2:3
15:30Summa Peelpush K - Laudame Financials K 3:2

ITALIEN: Serie A2

15:30Lagonegro - Cantu 3:0
18:00Bergamo - Siena 3:0
18:00UdsatHRK Motta di Livenza - Cuneo Volley -:-

ITALIEN: Coppa Italia A1

18:00Lube Civitanova - Milano 1:3
18:00Modena - Piacenza 1:3
18:00Trentino - Monza 3:0

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

17:00Bergamo K - Scandicci K 1:3
17:00Cuneo K - Trentino K 3:2
17:00UdsatFirenze K - Perugia K -:-
17:00UYBA Busto Arsizio K - Vallefoglia K 3:0

ITALIEN: Serie A2 Kvinder

15:00Futura Volley Giovani K - Seap Dalli Cardillo K 3:0
15:00UdsatOlbia K - Brescia K -:-
17:00UdsatAltino K - Sassuolo K -:-
17:00UdsatMarignano K - Macerata K -:-
17:00UdsatMondovi K - Anthea Vicenza K -:-
17:00Montecchio K - Albese K 1:3
17:00UdsatSant'Elia K - Ravenna K -:-
17:00UdsatSoverato K - Pallavolo Sicilia K -:-

JAPAN: V.League

05:00UdsatNagoya - JT Thunders -:-
05:00Osaka Sakai - Suntory Sunbirds 0:3
06:00FC Tokyo - Nagano 3:0
06:00Panasonic Panthers - Oita Miyoshi 3:0
09:05JTEKT - Toray Arrows 3:1

JAPAN: V.League Kvinder

03:35Body Queenseis K - Toray Arrows K 1:3
05:00Ageo K - Kurobe Aqua Fairies K 3:0
05:00Himeji Victorina K - Denso Airybees K 1:3
05:00UdsatNEC Red Rockets K - Hisamitsu Springs K -:-
06:00Okayama Seagulls K - PFU Blue Cats K 3:0

LETLAND: Nacionala Liga

14:00Kuldigas - Aizpute 2:3

POLEN: I. Liga Kvinder

18:15Bialystok K - San Jaroslaw K 0:3

PORTUGAL: Campeonato Nacional - Vindernes slutrunde

17:00A. J. F. Bastardo - Benfica 3:0

PORTUGAL: 1. Divisao Kvinder - Tabernes slutrunde

16:00Boavista K - SC Espinho K 2:3
16:00Lusofona K - Famalicao K 0:3
17:00Castelo Maia K - CD Aves K 3:1

PORTUGAL: 1. Divisao Kvinder - Vindernes slutrunde

16:00AJM/FC Porto K - Leixoes K 3:2
16:00Vitoria Guimaraes K - Benfica K 1:3
17:00Sporting K - Porto Volei K 3:0

RUSLAND: Superleague

14:00Orenburg - Din. Moscow 1:3
14:00UdsatUfa - Belgorod -:-

RUSLAND: Vysshaya League А

10:00Barnaul - Lokomotiv Izumrud 2:3
12:00Tyumen - Novokuybyshevsk 1:3
13:00Groznyj - Yaroslavl 0:3
13:00Tarhan - Kama 2:3
14:00Akademiya Kazan - Iskra 3:0
14:00Magnitka-Universitet - Chelyabinsk 3:1
14:00Volzhanin Kostroma - CSKA Moskva 1:3
15:00Avtomobilist - MGTU Moscow 0:3

SLOVAKIET: Ekstraliga Kvinder - Tabernes slutrunde

16:00VKP Bratislava K - Presov K 3:1

SPANIEN: SuperLiga

17:00UdsatMelilla - Voleibol Teruel -:-

SPANIEN: Superliga Kvinder

12:00UdsatCajasol K - Leganes K -:-
14:00Sayre Mayser K - La Laguna K 0:3

SVERIGE: Elitserien Kvinder

14:00Orebro K - IKSU K 3:0

SYDKOREA: Volleyball League

06:00KB Stars - Kepco 2:3

SYDKOREA: Volleyball Liga Kvinder

08:00Expressway Co K - Daejeon KGC K 3:0

TYRKIET: Efeler Ligi

13:00Spor Toto - Ziraat Bankasi 1:3
15:00Galatasaray - Bursa 0:3

TYRKIET: 1. Ligi

10:40Akkus Bld - Sanliurfa B.Sehir Bld. 3:1
11:00Konya BSB - Kutahya 3:0
11:00Melikgazi Bld - Kolejliler 3:2
12:00Alanya Bld - Istanbul BB 3:2
12:00Develi - Tursad 3:2
12:00Haliliye - Niksar 0:3
12:00Malatya BSB - Maliye Ihtisas 3:0
12:00Urgup Spor - Kula Bld. 3:0
14:00Milas Bld - Saint Joseph 1:3
15:00HGTC Bursa - Aydin Buyuksehir Belediye Spor 3:0

TYRKIET: Sultanlar Ligi Kvinder

13:00Nilufer Bld. K - Fenerbahce K 0:3
14:00Bolu Bld K - Ankara Karayollari K 2:3
14:00Sariyer K - Yesilyurt K 3:0

TYRKIET: 1. Ligi Kvinder

14:30Buyukcekmece Akademisi K - Bahcelievler K 2:3

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord

16:00Baden - Moerser 1:3
16:00VCO Berlin - Kiel 0:3

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd

16:00Delitzsch - Muhldorf 0:3
16:00Friedrichshafen 2 - Freiburg 0:3

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord Kvinder

14:00Dingden K - Berlin K 1:3

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd Kvinder

16:00UdsatBad Soden K - Vilsbiburg II K -:-
16:00Grimma K - Stuttgart II K 3:1

UKRAINE: Superleague

12:00Burevisnyk - Dnipro 0:3
14:30Reshetylivka - Yurakademiya 1:3

UKRAINE: Ukrainian Cup Kvinder

11:00Zaporizhya K - Alanta K 1:3

UNGARN: NB I

17:30MAV Elore SC - Szegedi 3:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.