REFRESH

Håndbold » I dag » Alle

DANMARK: Kvindeligaen - Nedrykning

14:00Holstebro K - Bjerringbro K 29:35

DANMARK: Kvindeligaen - Play Offs

14:00Odense Håndbold K - NFH K 28:29

SPANIEN: Liga ASOBAL

18:00Atl. Valladolid - Ademar 36:33
18:00CD Bidasoa Irun - Puerto Sagunto 34:24
18:00La Rioja - BM Sinfin 32:28
18:00Nava - Cuenca 35:32
18:00Puente Genil - Granollers 25:28
18:00Torrelavega - Morrazo Cangas 32:33
19:30Benidorm - Anaitasuna 37:40

TYSKLAND: Bundesliga

18:00Leipzig - Hamburg 39:27
19:00Eisenach - Flensburg-H. 28:27
19:00Erlangen - Magdeburg 27:32
19:00Hannover-Burgdorf - Fuchse Berlin 25:28

BELGIEN: Division 1 - Vindernes slutrunde

20:15Lebbeke - Hubo Handbal 2 27:29
20:15Sasja KV - Kraainem 30:26

BOSNIEN-HERCEGOVINA: Premijer Liga

17:00Capljina - Maglaj 32:35
18:00Gracanica - Vogosca 30:26
18:00Krivaja - Sloga Doboj 37:32
19:00Leotar - Hercegovina 27:33

BULGARIEN: A RHG - Play Offs

15:00Lokomotiv Gorna - Shumen 30:25
16:00Fregata Burgas - Osam Lovech -:-

EUROPA: European Cup

19:00Valur (Ice) - Olympiacos SFP (Gre) 30:26

FRANKRIG: Coupe de France Kvinder - Play Offs

19:05Metz K - Dijon K 29:20

HOLLAND: HandbalNL League

19:00Bevo HC - Houten -:-
19:00KRAS/Volendam - Hurry-Up -:-
19:00Limburg Lions - Aalsmeer -:-

HOLLAND: Eredivisie Kvinder - 5.-8. pladser

19:00Vlug en Lenig K - Kwiek K -:-
19:00Westfriesland SEW K - Quintus K -:-

HOLLAND: Eredivisie Kvinder - Play Offs

19:00Veneco Velo K - JuRo Unirek K 27:28

ITALIEN: Serie A - Play Offs

19:00Conversano - Brixen 36:33
19:00Meran - Fasano 23:25

ITALIEN: Serie A - Play Out

18:00Secchia Rubiera - Cingoli 33:31
20:30Trieste - Pressano 16:21

JAPAN: JHL

05:00Toyama Dreams - Osaki Osol 22:31
06:00Ryukyu Corazon - Toyota Motor East Japan 25:31
07:00Earth Friends BM - Zeekstar Tokyo 30:35
08:00Fukuoka - Toyota Boshoku Kyushu 25:39

JAPAN: JHL Kvinder

07:30Prestige International Aranmare K - HC Nagoya K 32:22
09:00The Terrace Hotels K - Kagawa Bank K 26:23
10:00Sony Semiconductor Manufacturing K - Omron Yamaga K 20:21

LITAUEN: Lietuvos Lyga - Play Offs

13:00Dragunas Klaipeda - Sviesa 44:39

LUXEMBOURG: AXA League - Nedrykningsgruppe

18:00Bieles - Museldall 22:26
20:15Rumelange - Mersch -:-
20:15Schifflange - Standard 21:25

LUXEMBOURG: AXA League - Vindernes slutrunde

20:15Berchem - Dudelange 40:47
20:15Differdange - Kaerjeng 39:35
20:15Esch - Diekirch 34:27

NORGE: REMA 1000-ligaen Kvinder - Play Offs

18:15Storhamar K - Sola K 32:26

POLEN: Superliga - Play Offs

15:00Chrobry Glogow - Zabrze 21:28

POLEN: Superliga - Tabernes slutrunde

18:00Wybrzeze Gdansk - Legionowo 38:30

POLEN: Central League

15:00Biala Podlaska - ZPRP Kielce 31:33
17:00Zamosc - Stal Gorzow 27:26
18:00Zaglebie Sosnowiec - Lodz 23:36

POLEN: I Liga

16:00Gryfino - Wejherowo 39:40
16:00Nowa Sol - Zielona Gora 29:19
16:00Oborniki - USAR Kwidzyn 33:30
16:00Oborniki Slaskie - Swiebodzin 31:32
16:00Wisla Sandomierz - Konskie 30:37
17:00Gwardia Koszalin - Olsztyn 34:27
17:00Zagiew Dzierzoniow - Lider Swarzedz 48:33
18:00Konin - Nowe Piekuty 25:22
18:00Morag - Bydgoszcz 33:24
19:00UMCS Lublin - ZPRP Kielce II 32:27
19:00UW Warszawa - Pabianice 42:40

POLEN: Superliga Kvinder - Nedrykning

19:00Zory K - Kalisz K 26:29

POLEN: Superliga Kvinder - Vindernes slutrunde

18:00Piotrcovia K - Koszalin K 27:26

PORTUGAL: Andebol 1 - Mesterskabet - Slutspil

16:00Benfica - Sporting 32:41
16:00Porto - ABC Braga 34:25

PORTUGAL: Andebol 1 - Nedrykningsgruppe

19:00Avanca - Vitoria SC 27:22
19:00Gaia - Vitoria 34:29

PORTUGAL: Andebol 1 - Placeringer

16:00Aguas Santas - Madeira SAD 30:37
19:00Povoa - Belenenses 30:32

PORTUGAL: 1a Divisao Kvinder - Tabernes slutrunde

19:00Gil Eanes K - Barros K 26:26

PORTUGAL: 1a Divisao Kvinder - Vindernes slutrunde

19:00CJ Almeida Garrett K - Sao Pedro Sul K 22:34
19:30ABC Braga K - Benfica K 25:29

RUMÆNIEN: Liga Nationala Kvinder

10:30Mioveni K - Buzau K 33:41
16:30Baia Mare K - Zalau K 30:25
16:30Bistrita K - Stiinta Bucharest K 30:19
16:30Brasov K - Ramnicu Valcea K 38:34
16:30Dunarea Braila K - Targu Jiu K 43:24
16:30Rapid Bucuresti K - Magura Cisnadiei K 32:32

RUMÆNIEN: Romanian Cup

14:00Minaur Baia Mare - CSM Constanta 24:29
16:30Dinamo Bucuresti - CSM Bucuresti 38:30

RUSLAND: Superleague Kvinder - 5.-8. pladser

16:00Krasnodar K - Togliatti K 36:26

RUSLAND: Superleague Kvinder - Play Offs

18:00Rostov K - CSKA Moskva K 26:28

SCHWEIZ: SPL Kvinder - Nedrykning

17:00Thun K - Stans K 31:14

SCHWEIZ: SPL Kvinder - Play Offs

17:30Amicitia Zurich K - Bruhl K 27:26

SERBIEN: Superliga - Nedrykningsgruppe

17:00Jugovic - Radnicki 36:36
17:00Obilic Beograd - Proleter 36:35
17:00RK Ub - Crvena zvezda 29:38
17:00Vranje - Dubocica 30:28

SERBIEN: Superliga - Play Offs

19:30Partizan Beograd - Pancevo 31:21

SERBIEN: Superliga Kvinder - Play Offs

19:00Zeleznicar K - Crvena zvezda K 32:36

SLOVAKIET: Extraliga - 5.-8. pladser

18:00Zahoraci - Topolcany 34:32
19:30SKP Bratislava - Nove Zamky 20:21

SLOVAKIET: Extraliga - Play Offs

17:00Presov - Povazska Bystrica 30:19
18:30Bojnice - HK Kosice 26:27

SLOVENIEN: 1. NLB Liga

19:00Ivancna Gorica - Koper 32:26
19:00Krka - Gradec 31:26
19:00Loka - Dobova 31:24
19:00Skofljica - Ribnica 20:25
19:30Jeruzalem Ormoz - Celje 27:26

SLOVENIEN: 1.A DRL Kvinder - Vindernes slutrunde

18:00Celje K - ZRD Litija K 26:29

SPANIEN: Division de Honor Plata

19:00Agustinos Alicante - Antequera 32:27
19:00Barcelona II - Oviedo 28:24
19:00Burgos - Novas 31:29
19:00Caserio Ciudad Real - Alcobendas 24:27
19:00Cisne - Guadalajara 34:30
19:00Malaga - Mallorca 31:25
19:00Villa de Aranda - Eivissa 20:20
19:00Zamora - Horneo Alicante 30:21

SPANIEN: Division de Honor Kvinder - 5.-8. pladser

20:30Guardes K - Beti-Onak K 31:27

SPANIEN: Division de Honor Kvinder - Play Out

19:30Gran Canaria K - Elda K 26:20
20:00Oviedo K - La Calzada K 25:24

TJEKKIET: Extraliga - Play Offs

18:00Karvina - Plzen 36:34
18:00Koprivnice - Lovosice 35:28

TJEKKIET: Extraliga Kvinder

17:00Most K - Lazne Kynzvart K 26:27
17:00Slavia Prag K - Pisek K 26:21

TYRKIET: Superlig Kvinder - 5.-8. pladser

15:00Uskudar K - Izmir K 42:37
18:00Gorele K - Bursa BB K 45:47

TYRKIET: Superlig Kvinder - Play Offs

14:00Konyaalti K - Kastamonu K 40:38

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:00Dormagen - Potsdam 27:32
18:00Hamm-Westfalen - Huttenberg 32:36
19:30Dessauer - Coburg 2000 27:30

TYSKLAND: 1. Bundesliga Kvinder

16:00Buxtehuder SV K - Halle-Neustadt K 29:27
18:00Bensheim-Auerbach K - BVB Dortmund K 29:28
18:00Blomberg-Lippe K - Neckarsulmer K 32:37
18:00Oldenburg K - Zwickau K 30:26
18:30Solingen K - Thuringer K 32:38
19:00Bad Wildungen K - Bietigheim K 24:41
19:30Metzingen K - Leverkusen K 24:19

TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder

17:30TuS Lintfort K - Fuchse Berlin K 25:30
18:00Grobenzell K - Bremen K 35:33
18:00Kirchhof K - HSG Freiburg K 19:22
18:00Leipzig K - Nord Harrislee K 28:26
18:30Regensburg K - Göppingen K 23:25
18:30Rodertal K - Nurtingen K 28:26
19:00Kurpfalz Baren Ketsch K - Waiblingen K 36:29
19:30Mainz K - Rosengarten K 27:31

UNGARN: NB I

18:00PLER - Csurgoi 33:26

UNGARN: Hungarian Cup

15:30Szeged - NEKA 39:33
18:00Telekom Veszprem - Dabas 38:27

UNGARN: NB I Kvinder

17:00Budaors K - DVSC Schaeffler K 26:37
17:00Ferencvaros K - Alba Fehervar K 39:26
18:00Győr K - Vasas K 41:22
18:00Kisvardai KC K - Dunaujvarosi K 18:23
18:00Kozarmisleny K - Bekescsabai K 25:28
18:00Vaci K - Mosonmagyarovar K 24:30

ØSTRIG: HLA - Play Offs

18:30Aon Fivers - Linz 30:35
20:20Alpla HC Hard - Krems 32:26

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live håndbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.