REFRESH

Håndbold » I dag » Alle

DANMARK: Herre Håndbold Ligaen

16:00Bjerringbro/Silkeborg - TTH -:-

FRANKRIG: Starligue

19:00PSG - Creteil -:-
20:00Aix - Limoges -:-

SPANIEN: Liga ASOBAL

16:15Barcelona - CD Bidasoa Irun -:-
17:30Guadalajara - Puente Genil -:-
19:00Anaitasuna - Cuenca -:-
20:30La Rioja - Huesca -:-

SVERIGE: Handbollsligan

16:00Lugi - Skövde -:-

TYSKLAND: Bundesliga

18:30Flensburg-H. - Magdeburg -:-

BELGIEN: Division 1

18:00Hubo Handbal 2 - Tournai -:-
20:00Kraainem - Merksem -:-
20:15Gent - Eynatten-Raeren -:-
20:15Houthalen - Izegem -:-
20:15Kortrijk - Sasja KV -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premijer Liga

18:00Bosna Visoko - Leotar -:-
18:00Gracanica - Gorazde -:-
18:00Sloga Doboj - Konjuh -:-
18:30Borac - Vogosca -:-
19:00Gradacac - Hercegovina -:-
19:00Maglaj - Krivaja -:-
19:00Sloboda Tuzla - Iskra -:-
20:00Kakanj - Izvidac -:-

BULGARIEN: A RHG

16:00Spartak Varna - Dobrudja -:-

DANMARK: 1. Division

14:00Otterup HK - Grindsted -:-
15:00Ajax København - Aarhus HC -:-
15:00HØJ - Odder -:-
16:00Skovbakken - Sydhavsøerne -:-

DANMARK: 1. Division Kvinder

15:00Roskilde K - Hadsten K -:-

EUROPA: BENE-League

19:00KRAS/Volendam - Haacht -:-
20:00Limburg Lions - Eupen -:-
20:00Tachos - Bocholt -:-
20:15Hubo Handbal - Aalsmeer -:-
20:15Sporting Pelt - Hurry-Up -:-
20:15Vise - Bevo HC -:-

EUROPA: Golden League - Danmark Kvinder

13:30Holland K - Norge K -:-
16:00Danmark K - Schweiz K -:-

FINLAND: SM Liiga

15:00BK-46 - Dicken -:-
15:00GrIFK - SIF -:-
15:00Riihimäen Cocks - HIFK -:-

FRANKRIG: Proligue

20:30Sarrebourg - Villeurbanne -:-

GRÆKENLAND: A1

15:00AEK Athens - Aeropos Edessas -:-
15:00Zafeirakis - Diomidis Argous -:-
16:00Ionikos - PAOK -:-
16:00XANTH - Vrilissia -:-
17:00Drama - A.S.E. Douka -:-

HOLLAND: Eredivisie

19:00BFC - Bevo HC 2 -:-
19:00Dynamico - Emmen -:-
19:00Houten - Havas -:-
19:00Aalsmeer 2 - Vrone/Berdos -:-
20:30Quintus - Hellas -:-
20:40EHC - Arnhem -:-
21:00KRAS/Volendam 2 - Hercules -:-

HOLLAND: Eredivisie Kvinder

20:00PSV Handbal K - JuRo Unirek K -:-

HVIDERUSLAND: Division 1

11:30Aist Kitaya - BGUFK Minsk -:-

ITALIEN: Serie A

16:00Campus Italia - Brixen -:-
16:30Albatro - Cassano -:-
18:00Carpi - Bozen -:-
18:00Secchia Rubiera - Fondi -:-
18:30Pressano - Fasano -:-
19:00Conversano - Sassari -:-
19:00Romagna - Meran -:-

JAPAN: JHL Kvinder

06:30The Terrace Hotels K - Takayama K -:-

KROATIEN: Premijer liga

18:00Osijek - Trogir -:-
18:30RK KTC Krizevci - Moslavina -:-

LETLAND: SynotTip Virsliga

12:00Latgols - Salaspils -:-
14:00Vainode - HK Ogre/Miandum -:-

LITAUEN: Lietuvos Lyga

12:00Grifas - Granitas Kaunas -:-
14:00Vilnius - Alytaus -:-
16:00Amber - Dragunas Klaipeda -:-

LUXEMBOURG: AXA League - Første etape

20:15Esch - Diekirch -:-
20:15Kaerjeng - Differdange -:-
20:15Schifflange - Berchem -:-
20:15Standard - Dudelange -:-

MONTENEGRO: Prva liga

18:00Brskovo - Buducnost -:-
18:00Budvanska - Danilovgrad -:-
19:00Komovi - Berane -:-

NORDMAKEDONIEN: Superleague

13:00Prilep - Vardar Negotino -:-
18:00Butel Skopje - Kumanovo -:-
18:00Junior KV - Eurofarm Pelister -:-
18:00Radovis - Golden Art -:-
18:00Tikvesh - Tinex Prolet Skopje -:-
19:30Ohrid - Vardar 1961 -:-

NORGE: REMA 1000-ligaen

18:00Kolstad - Arendal -:-
18:00Kristiansand - Halden -:-

NORGE: 1. Division

16:00Falk - Notteroy -:-

POLEN: Superliga

12:30Chrobry Glogow - MMTS Kwidzyn -:-
15:00Azoty-Pulawy - Zaglebie Lubin -:-

POLEN: Central League

17:00GKS Zukowo - Zaglebie Sosnowiec -:-
17:00Gorzów Wlkp. - Legionowo -:-
18:00Biala Podlaska - Nielba Wagrowiec -:-
18:00Lodz - Olimpia Piekary -:-
18:00Olsztyn - Wielun -:-

POLEN: I Liga

12:30SMS ZPRP Plock - Mazur Sierpc -:-
15:00Grudziadz - Oborniki -:-
16:00USAR Kwidzyn - Wejherowo -:-
17:00Koscierzyna - Gryfino -:-
17:00Zielona Gora - Legnica -:-
17:30Konstantynow Lodzki - Trojka Ostroleka -:-
18:00Ciechanow - Wisla Plock II -:-
18:00Przeworsk - Krakow -:-
18:00Swiebodzin - Real Astromal Leszno -:-
18:00Zawadzkie - Wisla Sandomierz -:-
18:30Oborniki Slaskie - Koscian -:-
19:00Katy Wroclawskie - Dziewiatka Legnica -:-
19:00Ostrowiec - Konskie -:-

POLEN: I Liga Women

14:00Jutrzenka Plock K - AZS Poznan K -:-
18:30Varsovia K - Lodz K -:-

PORTUGAL: Andebol 1

16:00Aguas Santas - Sporting -:-
16:00Benfica - Vitoria -:-
19:00Gaia - Belenenses -:-
19:00Viseu - ABC Braga -:-
19:30Avanca - Porto -:-

RUMÆNIEN: Liga Nationala

15:00Oradea - Buzau -:-
16:00Suceava - Odorhei -:-
17:00Vaslui - CSM Constanta -:-
17:30CSM Focsani - Timisoara -:-

SCHWEIZ: NLA

17:00Pfadi Winterthur - Kreuzlingen -:-
17:00Thun - Kadetten -:-
18:00Kriens - St. Gallen -:-
18:00Zürich - Basel -:-

SCHWEIZ: Schweizer Cup Kvinder

16:00Emmen K - Weinfelden K -:-
17:30Ruswil/Wolhusen/Nottwil K - Goldach-Rorschach K -:-

SERBIEN: ARKUS Liga

18:00Proleter - Kikinda -:-
18:00Vojvodina - Obilic Beograd -:-
19:00RK Toplicanin - Pancevo -:-
19:00Samot - Metaloplastika -:-

SLOVAKIET: Extraliga

18:00SKP Bratislava - Topolcany -:-
18:30Nove Zamky - HK Kosice -:-
19:00Hlohovec - Sala -:-
19:00Zahoraci - Bojnice -:-

SLOVENIEN: 1. NLB Liga

18:00Krka - Jeruzalem Ormoz -:-
19:00Ivancna Gorica - Trebnje -:-
19:00Krsko - Loka -:-
19:00Maribor - Slovan -:-
19:00Ribnica - Dobova -:-

SPANIEN: Division de Honor Plata

18:00Novas - Boadilla -:-
18:30Alcobendas - Zamora -:-
18:30Oviedo - Burgos -:-
18:30Puerto Sagunto - Antequera -:-
19:00Ciudad Real - Sant Quirze -:-
19:30Eivissa - Barcelona II -:-
19:30Horneo Alicante - Caserio Ciudad Real -:-
21:00Villa de Aranda - Nava -:-

SVERIGE: Allsvenskan

14:30Torslanda - Amo HK -:-
16:00Karlskrona - IFK Ystads -:-
16:00Vinslovs - Kungälvs -:-
20:00AIK Stockholm - Vasteras Irsta HF -:-

SVERIGE: Allsvenskan Kvinder

14:00Ystads K - Karra K -:-

TJEKKIET: Extraliga

13:00Malomerice - Lovosice -:-
16:00Zubri - Brno -:-
17:00Strakonice - Nove Veseli -:-
17:30Hranice - Frydek-Mistek -:-
17:30Presov - Dukla Prague -:-
18:00Jicin - Plzen -:-
18:00Karvina - Koprivnice -:-

TYRKIET: Superlig

13:00Hatay - Koycegiz Belediye -:-
14:00Spor Toto - Sakarya -:-
14:00Trabzon - Besiktas -:-
15:00Umraniye - Beykoz Bld. -:-
15:30Izmir BB - Nilufer Bld. -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

19:30Huttenberg - Wolfe Wurzburg -:-

UNGARN: NB I

16:00Veszpremi KKFT - Dabas -:-
18:00Budai Farkasok - Cegledi -:-
18:00Csurgoi - Budakalasz -:-
18:00Telekom Veszprem - Gyongyosi -:-
19:30Szeged - Ferencvaros -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe Kvinder

16:00Sverige K - Brasilien K -:-
16:30Serbien K - Østrig K -:-
17:00Slovakiet K - Ukraine K -:-
17:30Slovenien K - Ungarn K -:-
19:00Rumænien K - Spanien K -:-

ØSTRIG: HLA

18:00West Wien - Linz -:-
19:00Bregenz - Aon Fivers -:-
19:00Fuchse - Handball Tirol -:-
19:00HSG Graz - Alpla HC Hard -:-
19:00Krems - SC Ferlach/T. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live håndbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.