REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Australian Open (Australien), hardcourt

02:35Kecmanovic M. (Srb) - Sonego L. (Ita) 3:1
04:25Monfils G. (Fra) - Garin C. (Chi) 3:0
3. sætAlcaraz C. (Esp) - Berrettini M. (Ita) 0:2 (2:6,6:7,0:0)
2. sætOpelka R. (Usa) - Shapovalov D. (Can) 0:1 (6:7,0:1)
1. sætKorda S. (Usa) - Carreno-Busta P. (Esp) 0:0 (3:3)
07:20Zverev A. (Ger) - Albot R. (Mda) -:-
10:30Khachanov K. (Rus) - Nadal R. (Esp) -:-
10:30Mannarino A. (Fra) - Karatsev A. (Rus) -:-

WTA - SINGLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:10Azarenka V. (Blr) - Svitolina E. (Ukr) 2:0
01:10Parrizas-Diaz N. (Esp) - Pegula J. (Usa) 0:2
02:45Krejcikova B. (Cze) - Ostapenko J. (Lat) 2:1
03:00Kostyuk M. (Ukr) - Badosa G. P. (Esp) 1:2
03:10Kudermetova V. (Rus) - Sakkari M. (Gre) 0:2
03:55Keys M. (Usa) - Wang Q. (Chn) 2:1
09:00Anisimova A. (Usa) - Osaka N. (Jpn) -:-
09:00Barty A. (Aus) - Giorgi C. (Ita) -:-

ATP - DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:05Murray J./Soares B. - Glasspool L./Heliovaara H. 2:1
01:10Hijikata R./Schoolkate T. - Peers J./Polasek F. 1:2
03:10Krawietz K./Mies A. - Krajicek A./Querrey S. 2:1
04:35Altmaier D./Monteiro T. - Koolhof W./Skupski N. 0:2
1. sætLammons N./Withrow J. - Kubler J./O'Connell C. 0:0 (5:4)
1. sætSweeny D./Tu L. - Huey T. C./Rungkat C. 0:0 (1:1)
07:20Andujar P./Martinez P. - Haase R./Van De Zandschulp B. -:-
08:15Mektic N./Pavic M. - Kokkinakis T./Kyrgios N. -:-
08:20Granollers M./Zeballos H. - O'Mara J./Vasilevski A. -:-

WTA - DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:05Cabrera L./Hon P. - Aoyama S./Shibahara E. 0:2
01:10Dolehide C./Sanders S. - Hozumi E./Ninomiya M. 2:1
02:50Guarachi A./Melichar-Martinez N. - Minnen G./Perez E. 2:0
03:15Friedsam A-L./Olaru I.R. - Xu Y-F./Yang Z. 0:2
3. sætPeterson R./Potapova A. - Birrell K./Kempenaers-Pocz C. 1:1 (4:6,6:4,3:1)
3. sætLinette M./Pera B. - Stosur S./Zhang S. 1:1 (6:7,6:1,2:3)
05:15Halep S./Ruse G. - Cristian J. A./Petkovic A. 0:2
05:45Kovinic D./Krunic A. - Muhammad A./Pegula J. 0:2
2. sætMartincova T./Vondrousova M. - Danilina A./Haddad Maia B. 1:0 (6:4,2:2)
06:50Kudermetova V./Mertens E. - Garcia C./Mladenovic K. -:-

MIXED DOUBLER: Australian Open (Australien), hardcourt

01:05Krawczyk D./Salisbury J. - Olmos G./Arevalo M. 1:2
01:10Rodionova Ar./Polmans M. - Osorio Serrano M. C./Cabal J.S. 2:1
03:15Siniakova K./Machac T. - Kichenok N./Gonzalez S. 1:2
1. sætMelichar-Martinez N./Farah R. - Perez E./Middelkoop M. 0:0 (0:2)

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Concepcion (Chile), grus

16:00Dellien H. (Bol) - Sakamoto P. (Bra) -:-
16:00Galan Riveros D. E. (Col) - Ugo Carabelli C. (Arg) -:-
17:30Rodriguez Taverna S. (Arg) - Cerundolo F. (Arg) -:-
21:00Mena F. (Arg) - Lama G. (Chi) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Forli 3 (Italien), hardcourt (indendørs)

12:00Rosol L. (Cze) - Kotov P. (Rus) -:-
13:30Stebe C-M. (Ger) - Agamenone F. (Ita) -:-
16:00Pospisil V. (Can) - Ferreira Silva F. (Por) -:-
17:30Moroni M. (Ita) - Halys Q. (Fra) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Concepcion (Chile), grus

19:00Hidalgo D./Rodriguez C. - Descotte M. F./Villanueva G. -:-
21:00Dutra Da Silva D./Sakamoto P. - Cerundolo F./Ugo Carabelli C. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Forli 3 (Italien), hardcourt (indendørs)

12:00Margaroli L./Zuk K. - Forejtek J./Sels J. -:-
13:30Eysseric J./Zelenay I. - Cornea V. V./Fallert F. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 2 (Tyrkiet), grus

08:00Woerner P. (Ger) - Ilkel B. (Tur) -:-
09:00Martinez Martinez J. (Esp) - Patael B. (Isr) -:-
09:00Nam J. S. (Kor) - Galoppini D. (Ita) -:-
09:00Palosi S. (Rou) - Cretu C. (Rou) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cairo 3 (Egypten), grus

09:30Bonadio R. (Ita) - Chepelev A. (Rus) -:-
09:30Madarasz G. (Hun) - Hsu Yu H. (Tpe) -:-
09:30Pichler D. (Aut) - Lavagno E. (Ita) -:-
10:30Michalski D. (Pol) - Klok D. (Rus) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun (Mexico), hardcourt

17:00Clark E. (Usa) - Kuhar M. (Usa) -:-
17:00Holt B. (Usa) - Kopp S. (Aut) -:-
17:00Zhu E. (Usa) - Hernandez J. A. (Mex) -:-
18:30Brymer G. (Usa) - Strode I. (Usa) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Kazan (Rusland), hardcourt (indendørs)

08:00Sabanin Y. (Rus) - Sharipov M. (Rus) -:-
08:00Vasilenko A. (Rus) - Liaonenka A. (Blr) -:-
09:30Borisiouk M. (Blr) - Kachmazov A. (Rus) -:-
09:30Philippov E. (Rus) - Sheyngezikht L. (Bul) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 2 (Tunesien), hardcourt

10:15Brugnerotto M. (Ita) - Naw H. (Syr) -:-
10:15Oradini G. (Ita) - Collignon R. (Bel) -:-
11:00Bellucci M. (Ita) - Lock B. (Zim) -:-
11:45Yunchaokete B. (Chn) - Vacherot V. (Mon) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Monastir 3 (Tunesien), hardcourt

10:00Droguet T. (Fra) - Tabur C. (Fra) -:-
10:00Mayot H. (Fra) - Echargui M. (Tun) -:-
11:30Lokoli L. (Fra) - Hemery C. (Fra) -:-
11:30Sakharov G. (Fra) - Chung Y. (Kor) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Vilnius (Litauen), hardcourt (indendørs)

11:00Yevseyev D. (Kaz) - Decamps G. (Bra) -:-
13:00Poljak D. (Cze) - Virtanen O. (Fin) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cairo 3 (Egypten), grus

09:30Brugnone F. (Fra) - Sakellaridi S. (Gre) -:-
09:30Nagy A. (Hun) - Zolotareva A. (Rus) -:-
10:30Janicijevic S. (Fra) - Nefedova A. (Usa) -:-
10:30Klaffner M. (Aut) - Kraus S. (Aut) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cancun (Mexico), hardcourt

01:30Aikawa M. (Jpn) - Siedliska N. (Ger) 0:2
17:00Belgraver J. (Fra) - Siedliska N. (Ger) -:-
17:00Failla J. (Usa) - Behulova B. (Svk) -:-
17:00Fung S. (Can) - Inoue H. (Usa) -:-
17:00Kuzmova K. (Svk) - Portillo Ramirez M. J. (Mex) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Kazan (Rusland), hardcourt (indendørs)

08:00Kovaleva A. (Rus) - Ukolova A. (Rus) -:-
08:00Kudermetova P. (Rus) - Shauha D. (Blr) -:-
09:30Bairasheuskaya A. (Blr) - Gabueva A. (Rus) -:-
09:30Kummel A. (Rus) - Apalikhina A. (Rus) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Florianopolis (Brasilien), hardcourt

13:00Bondarenko M. (Rus) - Mandlik E. (Usa) -:-
13:00Gatica B. (Chi) - Papadakis L. (Ger) -:-
13:00Riera J. (Arg) - Vedder E. (Ned) -:-
18:30Laboutkova A. (Cze) - Lampl C. (Usa) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Manacor (Spanien), hardcourt

10:30Bartunkova N. (Cze) - Lemoine Q. (Ned) -:-
10:30Di Giuseppe M. (Ita) - Mikulskyte J. (Ltu) -:-
10:30Naito Y. (Jpn) - Gjorcheska L. (Mkd) -:-
12:00Wagner S. (Ger) - Selekhmeteva O. (Rus) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Monastir 3 (Tunesien), hardcourt

10:00Chwalinska M. (Pol) - Abduraimova N. (Uzb) -:-
10:00Sebov K. (Can) - Shinikova I. (Bul) -:-
11:30Makarova E. (Rus) - Bejlek S. (Cze) -:-
11:30Tikhonova A. (Rus) - Han N. (Kor) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya 2 (Tyrkiet), grus

08:00Cretu C./Jecan M. A. - Agabigun S./Heller P. -:-
08:30Altuna T./Massara A. - Madaras N./Ovcharenko O. -:-
09:30Pereira F./Vankan M. - Hong S. C./Nam J. S. -:-
11:00Levyatov L./Patael B. - Donmezer E./Saritas G. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cairo 3 (Egypten), grus

12:30Hsu Yu H./Huang T. - Benitez Chavarriaga J. M./Ho R. -:-
12:30Bonadio R./Pichler D. - Jones M./Uzhylovskyi V. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cancun (Mexico), hardcourt

21:00Martinez Mora Esdras W./Ortega J. V. - Kissell C./Sheehy J. -:-
22:00Kissell C./Sheehy J. - Bangoura S./Holt B. -:-
19:30Bittoun C./Kopp S. - Chahoud K./Ruzgas M. -:-
19:30Ansari A./Kuhar M. - Clark E./Zhu E. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Kazan (Rusland), hardcourt (indendørs)

11:00Liaonenka A./Sabanin Y. - Fufygin M./Ratniuk M. -:-
11:00Kiyamov T./Sharipov M. - Arutiunian E./Zgirovsky A. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir 2 (Tunesien), hardcourt

11:45Capecchi D./Weis A. - Tajima N./Uesugi K. -:-
13:30Lock B./Lock C. - Cloes L./Deviatiarov M. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Monastir 3 (Tunesien), hardcourt

14:00Babic Z./Donski A. - Mayot H./Royer V. -:-
14:00Arribage T./Droguet T. - Passaro F./Sanchez Jover C. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Vilnius (Litauen), hardcourt (indendørs)

15:00Fajta P./Marozsan F. - Liutarevich I./Yevseyev D. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cairo 3 (Egypten), grus

12:30Simion O. G./Ureke A. - Bergen M./Sakellaridi S. -:-
12:30Tkacheva M./Zolotareva A. - Brugnone F./Moga C. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cancun (Mexico), hardcourt

19:30Belgraver J./Bornay J. - Radenkovic M./Younes K. -:-
19:30Failla J./Fung S. - Arangio G./Barrera A. I. -:-
19:30Arakawa N./Inoue H. - Fernandez B./Sysoeva A. -:-
19:30Behulova B./Kuzmova K. - Hinojosa Gomez J./Siedliska N. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Kazan (Rusland), hardcourt (indendørs)

12:00Iatcenko P./Kudashova D. - Matasova V./Shauha D. -:-
12:00Mamedova E./Mozgaleva A. - Ukolova A./Yersh K. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Florianopolis (Brasilien), hardcourt

17:00Gleason Q./Mandlik E. - Gatica B./Pereira R. -:-
17:00Fossa N./Zeballos N. - Gamiz A./Sewing S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Manacor (Spanien), hardcourt

12:00Detiuc A./Sizikova Y. - Benoit M./Minella M. -:-
13:00Lemoine Q./Schoofs B. - Contreras Gomez F./Yashina E. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Monastir 3 (Tunesien), hardcourt

14:00Anshba A./Timofeeva M. - Kubareva A./Prisacariu A. -:-
14:00Chong E. W./Wong H. Y. C. - Chwalinska M./Sebov K. -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.