REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Eastbourne (Storbritannien), græs

11:00AflystNorrie C. (Gbr) - Popyrin Al. (Aus) -:-
11:30Gombos N. (Svk) - Popyrin Al. (Aus) -:-
11:30Gray A. (Gbr) - Ivashka I. (Blr) -:-
11:30Tsonga J-W. (Fra) - Gerasimov E. (Blr) -:-
13:00Kukushkin M. (Kaz) - Bublik A. (Kaz) -:-
13:00Millman J. (Aus) - Clarke J. (Gbr) -:-
13:00Purcell M. (Aus) - Duckworth J. (Aus) -:-
14:30Davidovich Fokina A. (Esp) - Ymer M. (Swe) -:-
14:30Fucsovics M. (Hun) - Bedene A. (Slo) -:-
14:30Ruusuvuori E. (Fin) - Ramos A. (Esp) -:-
14:30Seppi A. (Ita) - Nishioka Y. (Jpn) -:-
16:00Tiafoe F. (Usa) - Broady L. (Gbr) -:-
16:00Ward J. (Gbr) - Pospisil V. (Can) -:-

ATP - SINGLER: Mallorca (Spanien), græs

13:30Sandgren T. (Usa) - Ruud C. (Nor) -:-
15:00AfbrudtCarballes Baena R. (Esp) - Querrey S. (Usa) 1:1
15:00Medvedev D. (Rus) - Moutet C. (Fra) -:-
15:30Humbert U. (Fra) - Kecmanovic M. (Srb) -:-
17:00Khachanov K. (Rus) - Lopez F. (Esp) -:-
18:00Mannarino A. (Fra) - Thiem D. (Aut) -:-

ATP - SINGLER: Wimbledon (Storbritannien) - Kvalifikationer, græs

12:00Altmaier D. (Ger) - Marterer M. (Ger) -:-
12:00Bemelmans R. (Bel) - Olivo R. (Arg) -:-
12:00Bonzi B. (Fra) - Ficovich J. P. (Arg) -:-
12:00Collarini A. (Arg) - Taberner C. (Esp) -:-
12:00Copil M. (Rou) - Kuzmanov D. (Bul) -:-
12:00Eubanks C. (Usa) - Troicki V. (Srb) -:-
12:00Gaston H. (Fra) - Mochizuki S. (Jpn) -:-
12:00Griekspoor T. (Ned) - Fabbiano T. (Ita) -:-
12:00Klizan M. (Svk) - Kolar Z. (Cze) -:-
12:00Kwiatkowski T. S. (Usa) - Hoang A. (Fra) -:-
12:00Lacko L. (Svk) - Milojevic N. (Srb) -:-
12:00Matusevich A. (Gbr) - Jansen W. (Gbr) -:-
12:00O'Connell C. (Aus) - Horansky F. (Svk) -:-
12:00Tomic B. (Aus) - Kavcic B. (Slo) -:-
12:00Vukic A. (Aus) - Nakashima B. (Usa) -:-
12:00Zapata Miralles B. (Esp) - Giannessi A. (Ita) -:-
13:30Andreozzi G. (Arg) - Haase R. (Ned) -:-
13:30Barrios T. (Chi) - Krueger M. (Usa) -:-
13:30Couacaud E. (Fra) - Cerundolo J. M. (Arg) -:-
13:30Dellien H. (Bol) - McHugh A. (Gbr) -:-
13:30Domingues J. (Por) - Masur D. (Ger) -:-
13:30Dzumhur D. (Bih) - Halys Q. (Fra) -:-
13:30Giustino L. (Ita) - Marchenko I. (Ukr) -:-
13:30Gojo B. (Cro) - Polmans M. (Aus) -:-
13:30Jung J. (Tpe) - Gojowczyk P. (Ger) -:-
13:30Majchrzak K. (Pol) - Maden Y. (Ger) -:-
13:30Martin A. (Svk) - Moraing M. (Ger) -:-
13:30McDonald M. (Usa) - Coppejans K. (Bel) -:-
13:30Molcan A. (Svk) - Escobedo E. (Usa) -:-
13:30Petrovic D. (Srb) - Gill F. (Gbr) -:-
13:30Popko D. (Kaz) - Gulbis E. (Lat) -:-
13:30Ymer E. (Swe) - Ito T. (Jpn) -:-
15:00Baldi F. (Ita) - Marcora R. (Ita) -:-
15:00Cerundolo F. (Arg) - Meligeni Rodrigues Alves F. (Bra) -:-
15:00Cid Subervi R. (Dom) - Huesler M. (Sui) -:-
15:00Ebden M. (Aus) - Baez S. (Arg) -:-
15:00Fery A. (Gbr) - Gunneswaran P. (Ind) -:-
15:00Gomez E. (Ecu) - Janvier M. (Fra) -:-
15:00Kokkinakis T. (Aus) - Cressy M. (Usa) -:-
15:00Kudla D. (Usa) - Pellegrino A. (Ita) -:-
15:00Kuznetsov An. (Rus) - Vilella M. M. (Esp) -:-
15:00Ofner S. (Aut) - Stebe C-M. (Ger) -:-
15:00Otte O. (Ger) - Laaksonen H. (Sui) -:-
15:00Parker S. (Gbr) - Sela D. (Isr) -:-
15:00Rola B. (Slo) - Gaio F. (Ita) -:-
15:00Safiullin R. (Rus) - Karlovic I. (Cro) -:-
15:00Uchiyama Y. (Jpn) - Peniston R. (Gbr) -:-
15:00Zuk K. (Pol) - Rosol L. (Cze) -:-
16:30Barrere G. (Fra) - Fratangelo B. (Usa) -:-
16:30Diez S. (Can) - Schnur B. (Can) -:-
16:30Etcheverry T. M. (Arg) - Ilkel C. (Tur) -:-
16:30Ferreira Silva F. (Por) - Donskoy E. (Rus) -:-
16:30Kovalik J. (Svk) - Ramanathan R. (Ind) -:-
16:30Lestienne C. (Fra) - Celikbilek A. (Tur) -:-
16:30Lorenzi P. (Ita) - Van De Zandschulp B. (Ned) -:-
16:30Mayer L. (Arg) - Trungelliti M. (Arg) -:-
16:30Menezes J. (Bra) - Pinnington Jones J. (Gbr) -:-
16:30Rinderknech A. (Fra) - Bourgue M. (Fra) -:-
16:30Robredo T. (Esp) - Machac T. (Cze) -:-
16:30Safwat M. (Egy) - Torpegaard M. (Den) -:-
16:30Seyboth Wild T. (Bra) - Kamke T. (Ger) -:-
16:30Stakhovsky S. (Ukr) - Soeda G. (Jpn) -:-
16:30Tabilo A. (Chi) - Muller A. (Fra) -:-
16:30Zhang Z. (Chn) - Varillas J. P. (Per) -:-

WTA - SINGLER: Bad Homburg (Tyskland), græs

12:00Hatouka Y. (Blr) - Azarenka V. (Blr) -:-
13:30Siegemund L. (Ger) - Korpatsch T. (Ger) -:-
15:00Sorribes Tormo S. (Esp) - Doi M. (Jpn) -:-
16:30Siniakova K. (Cze) - Pegula J. (Usa) -:-
18:00Anisimova A. (Usa) - Petkovic A. (Ger) -:-

WTA - SINGLER: Eastbourne (Storbritannien), græs

11:30Andreescu B. V. (Can) - McHale C. (Usa) -:-
11:30Badosa G. P. (Esp) - Svitolina E. (Ukr) -:-
11:30Dart H. (Gbr) - Rybakina E. (Kaz) -:-
11:30Sevastova A. (Lat) - Kostyuk M. (Ukr) -:-
13:00Giorgi C. (Ita) - Pliskova Ka. (Cze) -:-
13:00Jabeur O. (Tun) - Vondrousova M. (Cze) -:-
13:00Pavlyuchenkova A. (Rus) - Ostapenko J. (Lat) -:-
13:00Rogers S. (Usa) - Bertens K. (Ned) -:-
14:30Golubic V. (Sui) - Stosur S. (Aus) -:-
14:30Kasatkina D. (Rus) - Zvonareva V. (Rus) -:-
14:30Watson H. (Gbr) - Swiatek I. (Pol) -:-
16:00Kontaveit A. (Est) - Kuznetsova S. (Rus) -:-
16:00Kudermetova V. (Rus) - Riske A. (Usa) -:-
16:00Mertens E. (Bel) - Gauff C. (Usa) -:-
17:30Martic P. (Cro) - Bencic B. (Sui) -:-
17:30Sabalenka A. (Blr) - Pera B. (Usa) -:-

WTA - SINGLER: Wimbledon (Storbritannien) - Kvalifikationer, græs

18:00Arruabarrena L. (Esp) - Fett J. (Cro) -:-
18:00Friedsam A-L. (Ger) - Silva E. (Gbr) -:-
18:00Kalinskaya A. (Rus) - Galfi D. (Hun) -:-
18:00Kiick A. (Usa) - Bonaventure Y. (Bel) -:-
18:00Kostic N. (Srb) - Inglis M. (Aus) -:-
18:00Kuzmova V. (Svk) - De Vroome I. (Ned) -:-
18:00Min G. (Usa) - Hon P. (Aus) -:-
18:00Moore T. (Gbr) - Zarazua R. (Mex) -:-
18:00Mrdeza T. (Cro) - Volynets K. (Usa) -:-
18:00Seguel D. (Chi) - Pattinama Kerkhove L. (Ned) -:-
18:00Sherif M. (Egy) - Fetecau I. (Rou) -:-
18:00Snigur D. (Ukr) - Haddad Maia B. (Bra) -:-
18:00Tsurenko L. (Ukr) - Talaba G. (Rou) -:-
18:00Vikhlyantseva N. (Rus) - Niemeier J. (Ger) -:-
18:00Wang Y. (Chn) - Zanevska M. (Bel) -:-
18:00You X. (Chn) - Rakhimova K. (Rus) -:-
19:30Ahn K. (Usa) - Dolehide C. (Usa) -:-
19:30Buyukakcay C. (Tur) - Tan H. (Fra) -:-
19:30Diatchenko V. (Rus) - Han N. (Kor) -:-
19:30Di Giuseppe M. (Ita) - Kawa K. (Pol) -:-
19:30Gerlach K. (Ger) - Sharma A. (Aus) -:-
19:30Gorgodze E. (Geo) - Shaw E. (Gbr) -:-
19:30Hibi M. (Jpn) - Osuigwe W. (Usa) -:-
19:30Kalinina A. (Ukr) - Garcia-Perez G. (Esp) -:-
19:30Liu C. (Usa) - Loeb J. (Usa) -:-
19:30Lu J. (Chn) - Kucova K. (Svk) -:-
19:30Minnen G. (Bel) - Nara K. (Jpn) -:-
19:30Muhammad A. (Usa) - Vögele S. (Sui) -:-
19:30Niculescu M. (Rou) - Eikeri U. (Nor) -:-
19:30Raina A. (Ind) - Lepchenko V. (Usa) -:-
19:30Savinykh V. (Rus) - Gasanova A. (Rus) -:-
19:30Shinikova I. (Bul) - Di Lorenzo F. (Usa) -:-

ATP - DOUBLER: Eastbourne (Storbritannien), græs

16:00Purcell M./Saville L. - Glasspool L./Heliovaara H. -:-
16:00Bopanna R./Sharan D. - Gray A./Johnson L. -:-
17:30Bublik A./Monroe N. - Peers J./Smith J-P. -:-
17:30Mektic N./Pavic M. - Behar A./Escobar G. -:-
17:30Martin F./Roger-Vasselin E. - Bambridge L./Murray J. -:-
19:00Klaasen R./McLachlan B. - Cabal J.S./Farah R. -:-
19:00Nielsen F./Skugor F. - Ram R./Salisbury J. -:-
19:00Skupski K./Skupski N. - Nys H./O'Mara J. -:-

ATP - DOUBLER: Mallorca (Spanien), græs

13:30Molteni A./Vavassori A. - Pella G./Sousa J. -:-
13:30Granollers M./Zeballos H. - Jebavy R./Vesely J. -:-
15:00Arends S./Middelkoop M. - Daniell M./Oswald P. -:-
16:30Djokovic N./Gomez-Herrera C. - Brkic T./Cacic N. -:-

WTA - DOUBLER: Bad Homburg (Tyskland), græs

12:00Blinkova A./Rus A. - Piter K./Van der Hoek R. -:-
13:30Guth M./Middendorf J. - Fomina A./Yashina E. -:-
16:30Routliffe E./Zimmermann K. - Korpatsch T./Zaja A. -:-
18:00Jurak D./Klepac A. - Danilina A./Gracheva V. -:-

WTA - DOUBLER: Eastbourne (Storbritannien), græs

17:30Melichar N./Schuurs D. - Andreescu B. V./Putintseva Y. -:-
17:30Kostyuk M./Svitolina E. - Guarachi A./Krawczyk D. -:-
19:00Mattek-Sands B./Mirza S. - Dabrowski G./Zvonareva V. -:-
19:00Kichenok L./Ninomiya M. - Stosur S./Vandeweghe C. -:-
19:00Kudermetova V./Vesnina E. - Fichman S./Olmos G. -:-
19:00Dart H./Watson H. - Gauff C./Ostapenko J. -:-
20:30Chan H-C./Chan L. - Carter H./Hibino N. -:-
20:30Hradecka L./Zhang S. - Aoyama S./Shibahara E. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Milan (Italien), grus

10:30Brancaccio R. (Ita) - Cachin P. (Arg) -:-
10:30Lamasine T. (Fra) - Arnaboldi A. (Ita) -:-
10:30Lenz J. (Ger) - Ajdukovic D. (Cro) -:-
12:00Luz O. (Bra) - Serdarusic N. (Cro) -:-
12:00Moroni M. (Ita) - Galovic V. (Cro) -:-
12:00Zeppieri G. (Ita) - Gabashvili T. (Rus) -:-
13:30Guinard M. (Fra) - Menendez A. (Esp) -:-
13:30Lehecka J. (Cze) - Vanni L. (Ita) -:-
13:30Wu Tung-Lin (Tpe) - Rune H. (Den) -:-
15:00Basic M. (Bih) - Kopriva V. (Cze) -:-
15:00Forejtek J. (Cze) - Elias G. (Por) -:-
17:00Coria F. (Arg) - Bonadio R. (Ita) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Milan (Italien), grus

10:00AflystDuran G./Elias G. - Jaziri M./Oliveira G. -:-
17:30Drzewiecki K./Martos Gornes S. - Romboli F./Schnur M. J. -:-
17:30Passaro F./Vanni L. - Carpi F./Giuberti L. -:-
18:30Martinez L. D./Matos R. - Brown D./Weissborn T-S. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 17 (Tyrkiet), grus

09:00Alkaya M. (Tur) - Paulson A. (Cze) -:-
09:00Comesana F. (Arg) - Vikhlyantsev A. (Rus) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Bergamo (Italien), grus

15:30Arnaldi M. (Ita) - Nejedly P. (Cze) -:-
15:30Poljak D. (Cze) - Blanch D. (Usa) -:-
17:00Boscardin Dias P. (Bra) - Leite W. (Bra) -:-
17:00Paz J. P. (Arg) - Bega A. (Ita) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 18 (Tunesien), hardcourt

10:30Giacomini L. (Ita) - Descotte M. F. (Arg) -:-
10:30Lingua Lavallen A. L. (Arg) - Tanuma R. (Jpn) -:-
10:30Winter Lopez B. (Esp) - Whitehouse M. (Gbr) -:-
11:30Ghem A. (Bra) - Lee D. H. (Kor) -:-
11:30Lopez Morillo I. (Esp) - Colak O. (Usa) -:-
11:30Nam J. S. (Kor) - Hijikata R. (Aus) -:-
13:00Qabazard E. (Kuw) - Alabdullah B. (Kuw) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Alkmaar (Holland), grus

11:00Bobrov B. (Rus) - Virtanen O. (Fin) -:-
11:00Brouwer G. (Ned) - Hassan B. (Ger) -:-
11:00Heyman C. (Bel) - Shevchenko A. (Rus) -:-
19:00Reis Da Silva J. (Bra) - Sels J. (Ned) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Klosters (Schweiz), grus

09:00Martinez M. (Sui) - Brunold M. (Sui) -:-
10:30Cukierman D. (Isr) - Pucinelli de Almeida M. (Bra) -:-
10:30Damm M. (Usa) - Von der Schulenburg H. (Sui) -:-
10:30Graziani E. (Ita) - Martinez L. (Sui) -:-
10:30Tanner G. L. (Sui) - Hampel L. (Aut) -:-
10:30Veldheer M. (Ned) - Wenger D. (Sui) -:-
10:30Von der Schulenburg J. (Sui) - Moreno De Alboran N. (Esp) -:-
12:00Forti F. (Ita) - Ionel N. D. (Rou) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Montauban (Frankrig), grus

11:00Durasovic V. (Nor) - Garcian A. (Fra) -:-
12:00Crepaldi E. (Ita) - Gutierrez Oscar J. (Bra) -:-
12:30Seateun N. (Fra) - Eriksson M. (Swe) -:-
14:00Lindell Ch. (Swe) - Agamenone F. (Ita) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Alkmaar 2 (Holland), grus

10:00Hoedt M. (Ned) - Vedder E. (Ned) -:-
10:00Stevens L. (Ned) - Visscher S. J. (Ned) -:-
11:00Wargnier L. (Fra) - Redelijk N. (Usa) -:-
12:30Melgers A. (Ned) - Makarova E. (Rus) -:-
15:00Dekkers F. (Ned) - Lamens S. (Ned) -:-
15:00Fourlis J. (Aus) - Gavrila O. (Rou) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 17 (Tyrkiet), grus

09:00Sakellaridi S. (Gre) - Hondo S. (Jpn) -:-
09:00Vicens Mas R. (Esp) - Aney J. (Usa) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 L'aquila (Italien), grus

11:00Pedone G. (Ita) - Krasnova D. (Rus) -:-
11:30Arcidiacono F. (Ita) - Isaeva A. (Rus) -:-
11:30Vishnevskaya E. (Rus) - Noskova L. (Cze) -:-
12:30Pieri T. (Ita) - Sieg M. (Usa) -:-
13:00Bayerlova M. (Cze) - Raggi A. (Ita) -:-
13:00Milatova S. (Svk) - Seibold E. (Ger) -:-
13:00Valletta E. (Ita) - Bertoloni A. (Ita) -:-
16:00Schaefer A. (Ger) - Vanlangendonck E. (Bel) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 18 (Tunesien), hardcourt

10:30Baharmus H. (Ind) - Malik T. (Usa) -:-
10:30Gadient N. (Sui) - Plaza Araujo L. (Bra) -:-
11:30Liauw A Fong N. (Ned) - Chikaraishi Y. (Jpn) -:-
11:30Ogata H. (Jpn) - Kanev K. (Ger) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Klosters (Schweiz), grus

09:00Falkowska W. (Pol) - Wolff V. (Ger) -:-
09:00Marti S. (Sui) - Keller N. (Sui) -:-
09:00Ochsner S. (Sui) - Papadakis L. (Ger) -:-
09:00Rajkovic A. (Cro) - Scilipoti S. (Sui) -:-
09:00Vecic A. (Ger) - Ryser V. (Sui) -:-
12:00Gabric A. (Ger) - Naef C. (Sui) -:-
12:00In-Albon Y. (Sui) - Gatica B. (Chi) -:-
12:00Jebawy J. (Ger) - Pigato L. (Ita) -:-
12:00Vasilescu A. (Rou) - Stadler N. (Sui) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Perigueux (Frankrig), grus

10:00Marthiens K. (Fra) - Maristany G. (Esp) -:-
10:30Ivakhnenko V. (Rus) - Leykina P. (Rus) -:-
11:15Parry D. (Fra) - Bencheikh L. (Fra) -:-
11:45Nahimana S. (Bur) - Droguet A. (Fra) -:-
13:00Brugnone F. (Fra) - Cakarevic S. (Fra) -:-
13:30Jeanjean L. (Fra) - Yuan Y. (Chn) -:-
15:00Siskova A. (Cze) - Ferrando C. (Ita) -:-
15:30Albie A. (Fra) - Ormaechea P. (Arg) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Porto 2 (Portugal), hardcourt

15:00Lansere S. (Rus) - Fonte M. I. (Por) -:-
15:00Omae A. (Jpn) - Jorge M. (Por) -:-
15:00Shimizu A. (Jpn) - Zlochova Z. (Svk) -:-
16:30Gutierrez C. M. (Esp) - Morais M. (Por) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Charleston, SC (USA), grus

17:30Xu S. (Chn) - Chang S. (Usa) -:-
17:30Yu E. (Usa) - Parks A. (Usa) -:-
19:00Okamura K. (Jpn) - Stollar F. (Hun) -:-
19:00Shapatava S. (Geo) - Hanatani N. (Jpn) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya 17 (Tyrkiet), grus

09:00Barr E./Harris B. - Marozsan F./Velcz Z. -:-
09:00Mikula M./Palosi S. - Ho R./Hsu Yu H. -:-
09:00Duda F./Pavlasek A. - Dutra Da Silva D./Kestelboim M. -:-
09:00Scott F./Sikharulidze S. - Korolev V./Pereira F. -:-
09:00Carou I./Tenti F. - Jecan M. A./Melnic V. -:-
10:30Paulson A./Rikl P. - Alkaya M./Ozdemir S. M. -:-
10:30Juarez F./Roveri Sidney G. - Agabigun S./Akkoyun U. -:-
10:30Barrena A./Zukas M. - Comesana F./Nunez D. A. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Bergamo (Italien), grus

18:30Fermi A./Pezzotta A. - Burruchaga R. A./Galarza J. I. -:-
18:30Capecchi D./Potenza L. - Perego G./Piraino G. -:-
20:00Borrelli . L./R. - Sorrentino L./Weis A. -:-
20:00Poljak D./Vilardo F. - Giacalone O./Rondoni P. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir 18 (Tunesien), hardcourt

13:00El Mihdawy A./Kawachi K. - Ivanov V./Lobanov A. -:-
14:30Lingua Lavallen A. L./Torres J. B. - Kiyamov T./Stevenson K. -:-
15:00Hong S. C./Nam J. S. - Gregg P./Stafford J. -:-
15:00Kotzen A./Tsitsipas P. - Park U./Tanuma R. -:-
15:30Banthia S./Hijikata R. - Cash J./Whitehouse M. -:-
15:30Ilkel B./Kumar O. - Barroso Campos A./Lopez Morillo I. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Alkmaar (Holland), grus

14:00Deckers A./Den Ouden G. - Alvarez Varona N./Lopez Montagud C. -:-
14:00Ivanov V./Sabanin Y. - Donders D./Van Baal A. J. W. -:-
15:00Bobrov B./Shevchenko A. - Tepavac M./Uchida K. -:-
15:00Nijboer R./Visker N. - Hassan B./Wehnelt K. -:-
17:00Heyman C./Onclin G. - De Jong J./Jong S. -:-
17:00Hermans M./Smits G. - De Krom M./Den Heijer G. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Klosters 2 (Schweiz), grus

12:00Erler A./Neuchrist M. - Kym J./Nikles J. -:-
13:30Riedi L./Stricker D. - Paul J./Steinegger Y. -:-
15:00Bodmer A./Martinez M. - Castelnuovo L./Martinez L. -:-
15:00Fallert F./Moreno De Alboran N. - Hampel L./Veldheer M. -:-
15:00Staeheli L./Tanner G. L. - Dougaz A./Pucinelli de Almeida M. -:-
15:00Steiner M./Zahraj P. - Ehrat S./Wenger D. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Montauban (Frankrig), grus

13:00Bouquier A./Dussin L. - Deschamps A./Pourroy L. -:-
13:30Cunat M./Wolfschmidt A. - Arribage T./Droguet T. -:-
15:00Durasovic V./Eriksson M. - Hamou M./Pontico H. -:-
15:00Crepaldi E./Kelly D. - Garcian A./Verdier T. -:-
15:30Agostini S./Breut L. - Added D./Reymond A. -:-
17:30Alves M./Gutierrez Oscar J. - Agamenone F./Escoffier A. -:-
19:00Bertrand R./Makhlouf N. - Denolly C./Eysseric J. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Alkmaar 2 (Holland), grus

11:00Lemoine Q./Mujan G. - Malygina E./Yamaguchi M. -:-
12:30Osborne A./Parnaby A. - Steur J. L. S./Verhaar A. -:-
15:00Tran D./Tran L. - Avdeeva J./Szabanin N. -:-
16:00Collins A./Fourlis J. - Gram O./Wargnier L. -:-
16:00Nieuwboer P./Nuudi M. - Vedder E./Visscher S. J. -:-
16:00Gimbrere J./Pool E. - Makarova E./Stevens L. -:-
19:00Dekkers F./Redelijk N. - Hindova D./Kraus S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya 17 (Tyrkiet), grus

09:00Bouzo Z./Rey Garcia A. - Poplavska A./Pospelova A. -:-
09:00Nikitina I./Ronney J. - Herazo M. F./Stamatova J. -:-
09:00Anil C./Silich A. - Sevcikova L./Vangelova A. -:-
09:00Eraydin B./Toth A. K. - Turkmen D./Uslu O. -:-
09:00Sandberg V./Wildgruber A. - Mikhaylova V./Velcea A. -:-
10:30Gagoshidze T./Natsvlishvili N. - Haseth L. E./Mettraux M. -:-
10:30Ghioroaie I. G./Ostlund F. - Aney J./Rosca C. -:-
10:30Yoruk I./Zaparyniuk A. - Demidova D./Demidova L. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 L'aquila (Italien), grus

14:00Di Giannantonio E./Kolesnikova K. - Catini C./Gaggini V. -:-
16:00Isaeva A./Vishnevskaya E. - Donnini S./Mariani M. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir 18 (Tunesien), hardcourt

13:00Drazic M./Sharipova S. - Branstine C./Colling S. -:-
13:00Wierzbowska A./Zawadzka J. - Berriri C./Gati A. -:-
14:30Gomez Pezuela Cano M./Navarro M. F. - Imamura S./Shin J. -:-
14:30De Mooij E./Stafford E. - Klimovicz J./Plaza Araujo L. -:-
15:00Arakawa N./Ogata H. - Mushika . M./Mushika M. -:-
15:00Baharmus H./Solomatina A. - Aubertin S. L./Castillo Meza M. -:-
15:30Liauw A Fong N./Lukosiute A. - Lacasse R./Lindh E. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Klosters (Schweiz), grus

13:30Anshba A./Detiuc A. - Keller N./Scilipoti S. -:-
13:30Duerst J./Falkowska W. - Rosatello C./Rosca I. L. -:-
13:30Kolodziejova M./Maleckova J. - Ochsner S./Zuger J. -:-
13:30Bolton E./Mansouri Y. - Molinaro E./Papadakis L. -:-
13:30Granwehr A. K/Ryser V. - Mader C./Martynov D. -:-
15:00Airoldi L./Gaemperle M. - Marcinkevica D./Morgina A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Perigueux (Frankrig), grus

16:30Mazzoni E./Mazzoni J. - Bencheikh L./Bougrat M. -:-
16:30Droguet A./Rouvroy M. - Parry D./Yerolymos M. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Porto 2 (Portugal), hardcourt

15:00Hartono A./Miyazaki L. - Bassols M./Ushijima R. -:-
16:30Appleton E./Christie F. - Cascino E./Kuwata H. -:-
16:30Barnett A./Nicholls O. - Kubareva A./Nagy A. -:-
16:30Mishina D./Zakharova A. - Bosio V./Moratelli A. -:-
19:00Fonte M. I./Guedes M. - Hamaliy E./Jorge M. -:-
19:00Hontama M./Namigata J. - Cervino Ruiz C./Gamarra Martins I. -:-
19:00Ayukawa M./Omae A. - Kobori M./Shimizu A. -:-
19:00Haverlag I./Parres Azcoitia O. - Arakawa H./Tjandramulia O. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Charleston, SC (USA), grus

19:00Carle M. L./Hourigan P. M. - Charney P./Ng T. -:-
19:00Hsu C./Sema E. - Contreras Gomez F./Zacarias M. -:-
20:30Mateas M./Papamichail D. - Gleason Q./Sanchez M. -:-
20:30Rodriguez V./Sanchez A. S. - Chang S./Navarro E. -:-

TEAMS - MÆND: Davis Cup - Gruppe IV (Verden)

11:00Botswana - Angola -:-
11:00Cameroun - Elfenbenskysten -:-
11:00Gabon - Senegal -:-
11:00Uganda - Congo -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.