REFRESH

Tennis » I går » Alle

ATP - SINGLER: Antwerp (Belgien) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

12:05Kovalik J. (Svk) - Novak D. (Aut) 0:2
12:10Seppi A. (Ita) - Onclin G. (Bel) 2:0
13:20Carballes Baena R. (Esp) - Broady L. (Gbr) 2:1
14:00Nakashima B. (Usa) - Verdasco F. (Esp) 2:1
16:00Rune H. (Den) - Herbert P.H. (Fra) 0:2
16:10Hanfmann Y. (Ger) - Laaksonen H. (Sui) 1:2
17:25Brooksby J. (Usa) - Geerts M. (Bel) 2:0
18:10Zapata Miralles B. (Esp) - Gombos N. (Svk) 0:2

ATP - SINGLER: Indian Wells (USA), hardcourt

00:30Fritz T. (Usa) - Basilashvili N. (Geo) 0:2

ATP - SINGLER: Moskva (Rusland) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

11:10Marchenko I. (Ukr) - Rodionov J. (Aut) 2:0
12:50Dzumhur D. (Bih) - Kolar Z. (Cze) 2:0
14:10Gerasimov E. (Blr) - Ymer E. (Swe) 2:1
15:10Berankis R. (Ltu) - Gojo B. (Cro) 1:2

WTA - SINGLER: Indian Wells (USA), hardcourt

22:10Badosa G. P. (Esp) - Azarenka V. (Blr) 2:1

WTA - SINGLER: Moskva (Rusland) - Kvalifikationer, hardcourt (indendørs)

11:05Pera B. (Usa) - Lapko V. (Blr) 2:0
11:10Tikhonova A. (Rus) - Krunic A. (Srb) 0:2
12:55Bara Irina M. (Rou) - Zheng Q. (Chn) 0:2
13:10Diatchenko V. (Rus) - Kalinskaya A. (Rus) 0:2
14:35Shnaider D. (Rus) - Selekhmeteva O. (Rus) 0:2
16:30Friedsam A-L. (Ger) - Tsurenko L. (Ukr) 0:2

WTA - SINGLER: Tenerife (Spanien) - Kvalifikationer, hardcourt

12:10Vögele S. (Sui) - Flipkens K. (Bel) 2:0
12:10Wang Xin. (Chn) - Bondar A. (Hun) 2:0
13:45Vekic D. (Cro) - Bonaventure Y. (Bel) 2:1
14:05Cristian J. A. (Rou) - Pattinama Kerkhove L. (Ned) 2:0
15:40Galfi D. (Hun) - Minella M. (Lux) 1:2
16:05Juvan K. (Slo) - Bolsova Zadoinov A. (Esp) 1:2

ATP - DOUBLER: Indian Wells (USA), hardcourt

02:40Peers J./Polasek F. - Karatsev A./Rublev A. 2:0

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Alicante (Spanien), hardcourt

12:10Grenier H. (Fra) - Lestienne C. (Fra) 0:2

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Bogota (Colombia) - Kvalifikationer, grus

17:05Gomez M. (Col) - March A. C. (Ecu) 0:2
17:05Pospisil J. (Cze) - Thirouin J. (Fra) 2:1
17:10Couacaud E. (Fra) - Patino L. (Mex) 2:0
18:35Lazarov A. (Bul) - Stevens B. (Ned) 1:2
18:50Reis Da Silva J. (Bra) - Hoyos Franco A. (Col) 0:2
20:20Castelnuovo L. (Sui) - Hernandez J. A. (Mex) 2:0
21:00King E. (Usa) - Vernier M. (Chi) 2:0
21:00Rodriguez J. A. (Col) - Barrientos N. (Col) 0:2

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Buenos Aires (Argentina) - Kvalifikationer, grus

16:10Gomez-Herrera C. (Esp) - La Serna J. M. (Arg) 2:0
16:10Llanes F. (Uru) - Matos R. (Bra) 1:2
16:10Midon L. (Arg) - Estevez M. (Arg) 2:1
17:50Kestelboim M. (Arg) - Aboian V. (Arg) 2:0
18:20Comesana F. (Arg) - Martinez Sarrasague F. (Arg) 2:0
18:45Tacchi L. (Arg) - Monzon I. (Arg) 0:2
19:25Justo G. I. (Arg) - Zeballos F. (Bol) 2:0
20:15Cuevas M. (Uru) - Aboian L. (Arg) 2:0

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Losinj (Kroatien) - Kvalifikationer, grus

10:05Alvarez Varona N. (Esp) - Sabanov I. (Cro) 2:0
10:10Fallert F. (Ger) - Nejedly P. (Cze) 0:2
11:25Kravchenko G. (Ukr) - Emersic Potocnik G. (Slo) 2:0
12:05Cerretani J. (Usa) - Kadhe A. (Ind) 0:2
12:10Kalender A. (Cro) - Reboul F. (Fra) 0:2
13:10Nokic E. (Swe) - Chandrasekar A. (Ind) 0:2
14:20Doumbia S. (Fra) - Prashanth V. (Ind) 2:1

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Napoli 2 (Italien), grus

16:35Griekspoor T. (Ned) - Ritschard A. (Usa) 2:0

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Santiago 3 (Chile), grus

00:10Baez S. (Arg) - Barrios T. (Chi) 2:1
22:10Baez S. (Arg) - Meligeni Rodrigues Alves F. (Bra) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 27 (Tyrkiet), grus

09:00Polukhin S. (Rus) - Pinnington Jones J. (Gbr) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun 4 (Mexico), hardcourt

17:00Langmo C. (Usa) - Hussey G. (Gbr) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Doha 2 (Qatar), hardcourt

15:30Deckers A. (Ned) - Vacherot V. (Mon) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Kazan 2 (Rusland), hardcourt (indendørs)

09:00Kachmazov A. (Rus) - Bobrov B. (Rus) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 39 (Tunesien), hardcourt

10:30Martinez M. N. (Arg) - Echargui M. (Tun) TRUKKET SIG 1:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Naples, FL 2 (USA), grus

16:35Vale D. (Por) - Shang J. (Chn) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Platja D'Aro 2 (Spanien), grus

11:10Chazal M. (Fra) - Sanchez Jover C. (Esp) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Sharm El Sheikh 12 (Egypten), hardcourt

10:00Gengel M. (Cze) - Fajta P. (Hun) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Sozopol 3 (Bulgarien), hardcourt

09:00Harris B. (Gbr) - Patael B. (Isr) 2:1
10:15Harris B. (Gbr) - Bondarevskiy Y. (Rus) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M25+H Rodez (Frankrig), hardcourt (indendørs)

13:30McHugh A. (Gbr) - Escoffier A. (Fra) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M25 Lima 2 (Peru), grus

17:00Klier Junior G. (Bra) - Dutra Da Silva D. (Bra) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M25 Loule (Portugal), hardcourt

11:55Gerch L. (Ger) - Uchida K. (Jpn) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 27 (Tyrkiet), grus

09:00Vicens Mas R. (Esp) - Kartal S. (Gbr) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cancun 4 (Mexico), hardcourt

17:00Semenistaja D. (Lat) - Gailis R. (Usa) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Kazan (Rusland), hardcourt (indendørs)

09:00Kudashova D. (Rus) - Maklakova E. (Rus) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 41 (Tunesien), hardcourt

10:30Kawaguchi N. (Jpn) - Paszek T. (Aut) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Norman, OK (USA), hardcourt

17:00Xu A. (Can) - Kingsley R. (Usa) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Piracicaba (Brasilien), grus

15:30Meyer Auf Der Heide L. (Ger) - Tona M. (Ita) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Sharm El Sheikh 12 (Egypten), hardcourt

10:00Lindh E. (Gbr) - Bai Z. (Chn) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Sozopol 3 (Bulgarien), hardcourt

09:00Matoula M. (Gre) - Ku Y. (Kor) 2:1
09:30Kolar N. (Slo) - Matoula M. (Gre) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Florence, SC (USA), hardcourt

23:30Wang Xiy. (Chn) - Andrianjafitrimo T. (Fra) 2:0
19:00Wang Xiy. (Chn) - Arango E. (Col) 1:2

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Lagos (Portugal), hardcourt

12:00Ruzic A. (Cro) - Shinikova I. (Bul) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Lima 2 (Peru), grus

17:00Gerlach K. (Ger) - Herdzelas D. (Bih) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Rancho Santa Fe, CA (USA), hardcourt

21:10Peterson R. (Swe) - Kalieva E. (Usa) 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Rancho Santa Fe, CA (USA), hardcourt

23:50Kawa K./Mihalikova T. - Liang E. S./Marino R. 2:1

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.