REFRESH

Tennis » I går » Alle

ATP - SINGLER: French Open (Frankrig), grus

11:10Dimitrov G. (Bul) - Schwartzman D. (Arg) 0:3
14:40Auger-Aliassime F. (Can) - Krajinovic F. (Srb) 3:0
15:20Djokovic N. (Srb) - Bedene A. (Slo) 3:0
15:40Van De Zandschulp B. (Ned) - Nadal R. (Esp) 0:3
15:45Isner J. (Usa) - Zapata Miralles B. (Esp) 2:3
18:15Zverev A. (Ger) - Nakashima B. (Usa) 3:0
19:25Norrie C. (Gbr) - Khachanov K. (Rus) 1:3
21:00Korda S. (Usa) - Alcaraz C. (Esp) 0:3

WTA - SINGLER: French Open (Frankrig), grus

11:10Anisimova A. (Usa) - Muchova K. (Cze) TRUKKET SIG 1:1
12:10Bencic B. (Sui) - Fernandez L. A. (Can) 1:2
12:55Trevisan M. (Ita) - Saville D. (Aus) 2:0
13:55Gauff C. (Usa) - Kanepi K. (Est) 2:0
13:55Gracheva V. (Rus) - Mertens E. (Bel) 0:2
13:55Kerber A. (Ger) - Sasnovich A. (Blr) 0:2
15:45Azarenka V. (Blr) - Teichmann J. B. (Sui) 1:2
17:30Stephens S. (Usa) - Parry D. (Fra) 2:0

ATP - DOUBLER: French Open (Frankrig), grus

11:10Ram R./Salisbury J. - Kecmanovic M./Monroe N. 2:0
11:10Murray J./Soares B. - McDonald M./Paul T. 1:2
11:10Puetz T./Venus M. - Bonzi B./Rinderknech A. 2:0
12:50Saville L./Thompson J. - Gille S./Vliegen J. 1:2
12:50O'Mara J./Withrow J. - Sonego L./Vavassori A. 2:0
13:05Behar A./Escobar G. - Glasspool L./Heliovaara H. 0:2
14:40Fucsovics M./Tiafoe F. - Bublik A./Kokkinakis T. 0:2
15:00Couacaud E./Guinard M. - Arevalo M./Rojer J-J. 1:2
18:00Granollers M./Zeballos H. - Mannarino A./Olivetti A. 2:1

WTA - DOUBLER: French Open (Frankrig), grus

11:10Krawczyk D./Schuurs D. - Zanevska M./Zimmermann K. 0:2
11:10Keys M./Townsend T. - Dolehide C./Sanders S. 2:1
11:10McNally C./Zhang S. - Kato M./Sutjiadi A. 2:0
13:20Garcia C./Mladenovic K. - Begu I./Osorio C. 2:0
14:45Kichenok L./Ostapenko J. - Han X.Y./Zhu L. 2:1
15:00Murray S./Watson H. - Kostyuk M./Ruse G. 0:2
16:00Chan L./Stosur S. - Danilina A./Haddad Maia B. 2:0
17:45Niculescu M./Van Uytvanck A. - Gauff C./Pegula J. 0:2
20:30Bondar A./Minnen G. WO - Cornet A./Parry D. -:-

MIXED DOUBLER: French Open (Frankrig), grus

16:20Routliffe E./Behar A. - Burel C./Gaston H. 0:2
17:20Sanders S./Gille S. - Dzalamidze N./Bublik A. 2:0
17:40Krawczyk D./Skupski N. - Aoyama S./Nys H. 2:0

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Troisdorf (Tyskland), grus

12:00Bergs Z. (Bel) - Sels J. (Ned) 2:0
12:40Ferreira Silva F. (Por) - Safiullin R. (Rus) 0:2
13:55Donskoy E. (Rus) - Squire H. (Ger) 1:2
15:55Grenier H. (Fra) - Klein L. (Svk) 0:2

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Vicenza (Italien), grus

12:45Collarini A. (Arg) - Cerundolo J. M. (Arg) 2:0
14:40Arnaboldi A. (Ita) - Gigante M. (Ita) 0:2
16:35Dutra Da Silva D. (Bra) - Arnaldi M. (Ita) 2:1
20:10Mager G. (Ita) - Pellegrino A. (Ita) 1:2

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Troisdorf (Tyskland), grus

16:10Jebens H./Matuszewski P. - Lawson A./Margaroli L. 2:0
18:20Donskoy E./Safiullin R. - Brown D./King E. 1:2

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Vicenza (Italien), grus

11:10Barrientos N./Reyes-Varela M. - Comesana F./Darderi L. 0:2
17:35Gigante M./Passaro F. - Bondarevskiy Y./Prihodko O. 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 16 (Tyrkiet), grus

09:30Woerner P. (Ger) - Ferrari G. (Ita) 0:2
11:00Deschamps T. (Fra) - Strombachs R. (Ger) 2:0
11:00Piraino G. (Ita) - Carou I. (Uru) 0:2
11:00Shin M. (Uzb) - Szajrych J. (Pol) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Brcko (Bosnien & Herzegovina), grus

11:30Collignon R. (Bel) - Sharipov M. (Rus) 2:1
11:30Moundir A. (Mar) - Kawakami R. (Jpn) 0:2
13:00Weis A. (Ita) - Sorrentino L. (Ita) 2:1
16:00Onclin G. (Bel) - Ovcharenko O. (Ukr) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Bucharest (Rumænien), grus

09:00Capecchi D. (Ita) - Ionel N. D. (Rou) 1:2
09:00Madaras N. (Swe) - Napolitano S. (Ita) 0:2
10:00Cretu C. (Rou) - Orlikowski A. (Pol) TRUKKET SIG 0:0
10:00Manda C. (Rou) - Vallejo D. (Par) TRUKKET SIG 1:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cancun 6 (Mexico), hardcourt

16:00Clark E. (Usa) - Bernard A. (Usa) 1:2
16:00Holt B. (Usa) - Britto L. (Bra) 2:0
16:00Knaff A. (Lux) - Gomez J. S. (Col) 2:1
16:00Zeballos F. (Bol) - Huang H. (Chn) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Heraklion 3 (Grækenland), hardcourt

09:30Sekiguchi S. (Jpn) - Sakellaridis S. (Gre) 2:0
09:30Stevenson K. (Can) - Ivanov S. A. (Bul) 0:2
11:00Dellavedova M. (Aus) - Whitehouse M. (Gbr) 0:2
11:00Reinberg E. (Usa) - Kym J. (Sui) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 20 (Tunesien), hardcourt

11:00Cui J. (Chn) - Brymer G. (Usa) 0:2
11:00Sharma A. (Usa) - Crnokrak A. (Aus) 0:2
12:30Folliot Q. (Fra) - Blanch D. (Usa) 2:0
12:30Montsi K. (Rsa) - Huang T. (Tpe) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Oran 2 (Algeriet), grus

15:00Bertrand R. (Fra) - Dougaz A. (Tun) 2:0
15:00Lock B. (Zim) - Ghedjemis R. (Alg) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Quito (Ecuador), grus

17:30Huertas Del Pino A. (Per) - Guillen Meza A. (Ecu) 2:0
17:30Ribeiro E. (Bra) - Nunez D. A. (Chi) 2:0
17:30Rodriguez R. (Ven) - Dellien Velasco M. A. (Bol) 0:2
19:00Lingua Lavallen A. L. (Arg) - Otegui J. B. (Arg) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Ulcinj 2 (Montenegro), grus

10:30Crawford O. (Usa) - Chrysochos P. (Cyp) 1:2
10:30Reitano S. (Ita) - Liutarevich I. (Blr) 2:1
10:30Saitoh K. (Jpn) TRUKKET SIG - Serafini M. (Ita) 0:0
10:30Vincent Ruggeri S. (Ita) - Bovy A. (Bel) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M25 Jablonec Nad Nisou (Tjekkiet), grus

14:45Damm M. (Usa) - Mayot H. (Fra) 2:1
14:45Hemery C. (Fra) - Vrbensky M. (Cze) 2:0
14:45Sultanov K. (Uzb) - Paulson A. (Cze) 2:0
14:45Wenger D. (Sui) - Vanshelboim E. (Ukr) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M25 Mataro (Spanien), grus

12:10Brancaccio R. (Ita) - Gutierrez Oscar J. (Bra) 2:0
12:10Llamas Ruiz P. (Esp) - Hardt N. (Dom) 2:0
14:10Martin Tiffon P. (Esp) - Sanchez Jover C. (Esp) 2:1
14:20Vatutin A. (Rus) - Roca Batalla O. (Esp) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M25 Monastir 7 (Tunesien), hardcourt

10:30Cury Bueres M. (Bra) - Li Z. (Chn) 0:2
10:30Li H. (Chn) - Ho R. (Tpe) 2:0
10:30Smith J. (Aus) - Kumar O. (Usa) 0:2
12:00Santillan A. (Aus) - Mansouri S. (Tun) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M25 Netanya (Israel), hardcourt

09:00Cukierman D. (Isr) - Added D. (Fra) 2:1
09:00Erel Y. (Tur) - Seelig K. (Usa) 0:2
09:00Leshem E. (Isr) - Beckley A. (Rsa) 2:0
09:00Uchida K. (Jpn) - Puttergill C. (Aus) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Annenheim (Østrig), grus

10:00Imanishi M. (Jpn) - Zyryanova A. (Rus) 2:1
10:00Vojcinakova I. (Svk) - Ambrosio S. (Ger) 0:2
11:30Cvetkovic T. (Slo) - Rossi F. (Ita) 2:0
11:30Olyanovskaya V. (Rus) - Vasilescu A. (Rou) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 16 (Tyrkiet), grus

09:30Colmegna M. (Ita) - Yoruk I. (Tur) 2:1
09:30Martinez Cirez C. (Esp) - Barkova T. (Rus) 0:2
09:30Petrenko V. (Ukr) - Bilardo F. (Ita) 0:2
11:00Demidova D. (Rus) - Ersoz V. (Swe) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cancun 6 (Mexico), hardcourt

17:00Fung S. (Can) - Fernandez L. (Mex) 2:0
17:00Hinojosa Gomez J. (Mex) - Ivanova D. (Usa) 1:2
17:00Imamura S. (Jpn) - Wu Ho C. (Hkg) 2:0
17:00Rodriguez V. (Mex) - Kozarov K. (Srb) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Heraklion 3 (Grækenland), grus

09:30Di G. T. (Bel) - Bouzo Z. (Esp) 2:0
09:30Korokozidi E. (Gre) - da Silva Fick G. (Aus) 0:2
11:00Ogescu S. (Rou) - Radivojevic L. (Srb) 0:2
11:00Pavlou D. (Gre) - Dapkute I. (Ltu) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Krsko (Slovenien), grus

10:00Keller N. (Sui) - Chiesa E. (Ita) 1:2
10:00Klincov B. (Sui) - Aney J. (Usa) 0:2
10:00Szabanin N. (Hun) TRUKKET SIG - Kucmova A. (Cze) 0:1
12:00Falkner Z. (Slo) - Novak K. (Slo) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 14 (Tunesien), hardcourt

10:30Morita A. (Jpn) - Yao X. (Chn) 2:0
10:30Wei S. (Chn) - Zhabrailova M. (Rus) 1:2
12:00Narmont H. (Est) - Bechri C. (Tun) 0:2
12:00Xun F. Y. (Chn) - Conway J. (Gbr) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Oran 2 (Algeriet), grus

11:00Benkaddour L. (Alg) - Ibbou I. (Alg) 0:2
11:00Fedorova A. (Rus) - Stevens L. (Ned) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Santa Margarita de Montbui (Spanien), hardcourt

11:00Cervino Ruiz C. (Esp) - Curmi F. (Mlt) 1:2
11:00Noel C. (Fra) - Djakovic M. (Srb) 2:0
11:00Parres Azcoitia O. (Esp) - Rey Garcia A. (Esp) TRUKKET SIG 0:1
12:30Berecoechea N. (Fra) - Cortez Llorca L. (Esp) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Netanya (Israel), hardcourt

10:00Cadar E.-T. (Rou) - Pavlova K. (Rus) 2:0
10:00Garland J. (Tpe) - Hon P. (Aus) 0:2
10:00Glushko L. (Isr) - Kimchi S. (Isr) 0:2
10:00Wickmayer Y. (Bel) - Lindh E. (Gbr) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Tbilisi (Georgien), hardcourt

08:00Ainitdinova G. (Kaz) - Dmitruk K. (Blr) 0:2
08:00Diatchenko V. (Rus) - Zolotareva A. (Rus) 2:1
08:00Kung L. (Sui) - Berberovic N. (Bih) 2:0
09:30Lapko V. (Blr) - Brogan A. (Gbr) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Grado (Italien), grus

13:40In-Albon Y. (Sui) - Zacarias M. (Mex) 2:0
14:15Tikhonova A. (Rus) - Jakupovic D. (Slo) 1:2
15:45Waltert S. (Sui) - Cocciaretto E. (Ita) 0:2
18:00Haas B. (Aut) - Errani S. (Ita) 1:2

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Orlando, FL 2 (USA), hardcourt

16:10Anderson R. (Usa) - Lao D. (Usa) 2:1
16:10Carle M. L. (Arg) - Day K. (Usa) 0:2
18:30Mateas M. (Usa) - Chang S. (Usa) 0:2
19:40Vickery S. (Usa) - Douglas E. (Usa) 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Antalya 16 (Tyrkiet), grus

14:30Korolev V./Ratniuk M. - Kudriashov I./Spasibo D. 2:0
14:30Romios M. C./Walkin B. - Akkoyun U./Turker M. N. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Brcko (Bosnien & Herzegovina), grus

10:00Pampanin P./Rottoli L. - Bielinskyi O./Bielinskyi V. 1:2
16:00Moundir A./Orlov V. - Kawakami R./Sharipov M. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Bucharest (Rumænien), grus

13:00Hilderbrand T./Pavel B. - Capecchi D./Wehnelt K. 2:1

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Cancun 6 (Mexico), hardcourt

21:15Aramburu Contreras I. J./Gomez J. S. - Patino L./Rubio Fierros A. F. 2:0
22:00Clark E./Sheehy J. - Chappell N./O'Hoisin O. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Heraklion 3 (Grækenland), hardcourt

13:00Hazawa S./Sekiguchi S. - Basso A./Ricca G. 2:0
13:00Ivanov S. A./Wong Hong K. - Frawley J./Jasika O. 2:1

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir 20 (Tunesien), hardcourt

13:30Kawachi K./Matsuda R. - Ahouda W./Benchakroun M. 2:1
14:00Wang A./Yunchaokete B. - Alkotop M./Oueslati M. A. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Oran 2 (Algeriet), grus

19:30Lock B./Lock C. - Bertrand R./Martinez M. 2:1

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Quito (Ecuador), grus

19:00Gimenez I./Zanellato N. - Becerra Otarola I. A./Castro C. 2:0
21:00Dellien Velasco M. A./Huertas Del Pino A. - Nunez D. A./Santibanez S. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Ulcinj 2 (Montenegro), grus

13:30Serafini M./Vincent Ruggeri S. - Bugarikj B./Jovanovic P. 2:1
15:30Navone M./Paz J. P. - Chrysochos P./Cungu R. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Jablonec Nad Nisou (Tjekkiet), grus

16:25Barnat J./Duda F. - Brunclik P./Vrbensky M. 2:1
18:40Bergevi F./Vanshelboim E. - Hemery C./Wenger D. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Mataro (Spanien), grus

16:45Martinez A./Mas De Ugarte J. - Cekirge K./Genov A. 2:0
16:55Brancaccio R./Lopez Montagud C. WO - Gutierrez Oscar J./Zormann Da Silva M. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Monastir 7 (Tunesien), hardcourt

14:30Hernandez A./Ho R. - Hsu Yu H./Sun F. 0:2
14:30Bayldon B./Smith J. - Gao X./Li Z. 2:1

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Netanya (Israel), hardcourt

11:00Hussey G./Little D. - Cukierman D./Leshem E. 2:1
11:00Addison A./Puttergill C. - Brown P./Seelig K. 2:1

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Annenheim (Østrig), grus

14:00Imanishi M./Morisaki K. - Scilipoti S./Vojcinakova I. 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya 16 (Tyrkiet), grus

14:30Masnaia E./Nagornaia S. - Petrenko V./Turkmen D. 0:2
14:30Matsuda R./Soke D. - Toth A. K./Yoruk I. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Cancun 6 (Mexico), hardcourt

23:30Imamura S./Kuramochi M. - Hinojosa Gomez J./Tsao C. Y. 1:2
18:30Pierre-Louis K./Williford K. - Graver S./Ngounoue M. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Heraklion 3 (Grækenland), grus

13:00Christofi E./Matoula M. - Bouzo Z./Vangelova A. 0:2
13:00da Silva Fick G./Visscher S. J. - Korokozidi E./Logotheti E. 1:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Krsko (Slovenien), grus

13:00Fehr N./Nebelska U. - Kucmova A./Pislak M. 0:2
14:15Aney J./Chiesa E. - Borodulina V./Kempster S. 1:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir 14 (Tunesien), hardcourt

14:30Easwaramurthi A./Hasegawa M. - Koussenkova V./Zhabrailova M. 1:2
14:30Girelli C./Villet M. - Wei S./Yao X. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Oran 2 (Algeriet), grus

18:00Meyer Auf Der Heide L./Stevens L. - Benaissa A./Ibbou I. WO -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Santa Margarita de Montbui (Spanien), hardcourt

12:00Shin J./Simunyu C. - Monakhova D./Shinde V. 2:0
14:00Lantigua De La Nuez A./Parres Azcoitia O. - Curmi F./Djakovic M. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Netanya (Israel), hardcourt

11:30Lindh E./Nadel N. - Okamura K./Osborne A. 2:0
13:45Arakawa H./Arakawa N. - Cadar E.-T./Lee P.-C. 2:1

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Tbilisi (Georgien), hardcourt

09:30Maklakova E./Pospelova A. TRUKKET SIG - Rushiti A./Sugnaux T. 0:1
09:30Ainitdinova G./Sukhotina A. - Berberovic N./Lu J. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Grado (Italien), grus

12:40Kolb M./Kolb N. - Chong E./Liang E. S. 0:2
18:10Fomina A./Jakupovic D. - Ce G./Zacarias M. TRUKKET SIG 0:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Orlando, FL 2 (USA), hardcourt

20:30Loeb J./Sanchez A. S. - Chang H./Mandlik E. 1:2
22:10Chang S./Kulikov A. - Rogers A. S./Rosca C. 2:1

DRENGE - SINGLER: French Open (Frankrig) - Kvalifikationer, grus

10:35Barton H. (Cze) - Faurel T. (Fra) 2:0
10:40Dietrich D. (Sui) - Jones L. R. (Jpn) 2:0
10:40Mikrut L. (Cro) - Kim A. (Usa) 2:1
12:35Shin W. (Kor) - Eriksson S. (Swe) 1:2
13:10Zgola B. (Pol) - Winter E. (Aus) 2:1
13:55Hrazdil J. (Cze) - Tokac T. (Tur) 0:2
13:55Jucha W. (Fra) - Braswell J. (Usa) 2:0
15:25Quinn E. (Usa) - Rocha H. (Por) 0:2

PIGER - SINGLER: French Open (Frankrig) - Kvalifikationer, grus

10:35Lopata A. (Ukr) - Quevedo K. (Usa) 0:2
10:45Struplova J. (Cze) - Paukstyte P. (Ltu) 2:0
12:05Pedone G. (Ita) - Ibragimova A. (Rus) 0:2
12:10Van den Broek I. L. (Ned) - El A. A. (Mar) 0:2
13:30Steur J. L. S. (Ger) - Laskevich E. (Blr) 2:0
14:30Gonzalez Vilar R. (Esp) - Fontenel C. (Sui) 1:2
15:40Macavei S. (Usa) - Ntondele Z. T. (Fra) 2:0
16:10Kinoshita H. (Jpn) - Sagandikova A. (Kaz) 2:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.