REFRESH

Tennis » I morgen » Alle

ATP - SINGLER: Antwerp (Belgien), hardcourt (indendørs)

13:00Davidovich Fokina A. (Esp) - Thompson J. (Aus) -:-
14:30De Minaur A. (Aus) - Nakashima B. (Usa) -:-
14:30Laaksonen H. (Sui) - Paire B. (Fra) -:-
16:00Musetti L. (Ita) - Mager G. (Ita) -:-
16:00Opelka R. (Usa) - Brooksby J. (Usa) -:-
17:30Struff J-L. (Ger) - Ramos A. (Esp) -:-
18:30Tiafoe F. (Usa) - Murray A. (Gbr) -:-
19:00Novak D. (Aut) - Fucsovics M. (Hun) -:-
20:00Bergs Z. (Bel) - Harris L. (Rsa) -:-

ATP - SINGLER: Moskva (Rusland), hardcourt (indendørs)

10:00Paul T. (Usa) - Ymer M. (Swe) -:-
10:00Safiullin R. (Rus) - Mannarino A. (Fra) -:-
11:30Bublik A. (Kaz) - Marchenko I. (Ukr) -:-
11:30Pella G. (Arg) - Martinez P. (Esp) -:-
13:00Kecmanovic M. (Srb) - Gerasimov E. (Blr) -:-
14:30Djere L. (Srb) - Simon G. (Fra) -:-
17:30Donskoy E. (Rus) - Ivashka I. (Blr) -:-

WTA - SINGLER: Moskva (Rusland), hardcourt (indendørs)

10:00Bara Irina M. (Rou) - Martincova T. (Cze) -:-
11:30Kontaveit A. (Est) - Siniakova K. (Cze) -:-
13:30Alexandrova E. (Rus) - Jabeur O. (Tun) -:-
15:00Potapova A. (Rus) - Halep S. (Rou) -:-
16:00Ostapenko J. (Lat) - Petkovic A. (Ger) -:-
17:30Rybakina E. (Kaz) - Vondrousova M. (Cze) -:-
19:00Kudermetova V. (Rus) - Selekhmeteva O. (Rus) -:-

WTA - SINGLER: Tenerife (Spanien), hardcourt

11:00Cornet A. (Fra) - Vögele S. (Sui) -:-
11:00Giorgi C. (Ita) - Bolsova Zadoinov A. (Esp) -:-
11:00Gracheva V. (Rus) - Sorribes Tormo S. (Esp) -:-
11:00Minella M. (Lux) - Minnen G. (Bel) -:-
11:00Riske A. (Usa) - Vekic D. (Cro) -:-
11:00Rus A. (Ned) - Golubic V. (Sui) -:-
11:00Stefanini L. (Ita) - Sherif M. (Egy) -:-
11:00Svitolina E. (Ukr) - Osorio Serrano M. C. (Col) -:-
11:00Van Uytvanck A. (Bel) - Kovinic D. (Mne) -:-
11:00Watson H. (Gbr) - Tauson C. (Den) -:-
11:00Zheng S. (Chn) - Masarova R. (Esp) -:-

ATP - DOUBLER: Antwerp (Belgien), hardcourt (indendørs)

13:00Bemelmans R./Coppejans K. - Mahut N./Martin F. -:-

ATP - DOUBLER: Moskva (Rusland), hardcourt (indendørs)

16:00Khachanov K./Rublev A. - Saville L./Smith J-P. -:-

WTA - DOUBLER: Moskva (Rusland), hardcourt (indendørs)

13:00Kuzmova V./Panova A. - Diatchenko V./Niculescu M. -:-
14:30Lechemia E./Santamaria S. - Kalashnikova O./Kato M. -:-
17:30Christian K./Routliffe E. - Kalinskaya A./Potapova A. -:-

WTA - DOUBLER: Tenerife (Spanien), hardcourt

11:00Jurak D./Klepac A. - Bektas E./Moore T. -:-
11:00Kichenok L./Kostyuk M. - Arias Manjon P./Sorribes Tormo S. -:-
11:00Gumulya B./Plipuech P. - Ferrando C./Stefanini L. -:-
11:00Raina A./Van der Hoek R. - Hozumi E./Zhang S. -:-
11:00Piter K./Voracova R. - Eikeri U./Perez E. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Bogota (Colombia), grus

17:00Galarneau A. (Can) - Pena E. (Col) -:-
17:00Gautier A. (Fra) - Pucinelli de Almeida M. (Bra) -:-
17:00Luz O. (Bra) - Melzer G. (Aut) -:-
17:00Mejia N. (Col) - Rodriguez C. (Col) -:-
17:00Oliveira G. (Por) - Krstin P. (Srb) -:-
17:00Roca Batalla O. (Esp) - Blanch U. (Usa) -:-
17:00Svrcina D. (Cze) - Altmaier D. (Ger) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Buenos Aires (Argentina), grus

23:00Kicker N. (Arg) - Alvarez N. (Per) -:-
00:30Tirante T. A. (Arg) - Olivo R. (Arg) -:-
17:00Andreozzi G. (Arg) - Cerundolo J. M. (Arg) -:-
17:00Baez S. (Arg) - Cachin P. (Arg) -:-
17:00Cerundolo F. (Arg) - Ugo Carabelli C. (Arg) -:-
17:00Ficovich J. P. (Arg) - Sanchez Izquierdo N. (Esp) -:-
17:00Hardt N. (Dom) - Varillas J. P. (Per) -:-
17:00Monteiro T. (Bra) - Casanova H. (Arg) -:-
17:00Torres J. B. (Arg) - Meligeni Rodrigues Alves F. (Bra) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Losinj (Kroatien), grus

10:00Ajdukovic D. (Cro) - Agamenone F. (Ita) -:-
10:00Brancaccio R. (Ita) - Kirkin E. (Tur) -:-
10:00Giannessi A. (Ita) - Haase R. (Ned) -:-
11:30Cecchinato M. (Ita) - Lopez San Martin A. (Esp) -:-
11:30Clarke J. (Gbr) - Arnaboldi A. (Ita) -:-
11:30Misolic F. (Aut) - Kadhe A. (Ind) -:-
13:00Alvarez Varona N. (Esp) - Fatic N. (Bih) -:-
13:00Barranco C. J. (Esp) - Taberner C. (Esp) -:-
13:00Kravchenko G. (Ukr) - Rola B. (Slo) -:-
14:30Blancaneaux G. (Fra) - Jianu F. C. (Rou) -:-
14:30Martin A. (Svk) - Poljicak M. (Cro) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Bogota (Colombia), grus

17:00Castelnuovo L./Couacaud E. - Arias B./Roca Batalla O. -:-
17:00Luz O./Martinez L. D. - Gomez J. S./Gonzalez A. -:-
17:00Galdos S./Mena F. - Jaziri M./Krstin P. -:-
17:00Kopriva V./Merino A. - Gomez M./Hoyos Franco A. -:-
17:00Mejia N./Pucinelli de Almeida M. - Barrientos N./Gomez A. -:-
17:00Hidalgo D./Rodriguez C. - Oliveira G./Patino L. -:-
17:00Pena E./Rodriguez J. A. - Jarry N./Quiroz R. -:-
17:00De Jong J./Stevens B. - Gonzales R./King E. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Buenos Aires (Argentina), grus

17:00Cachin P./Gomez-Herrera C. - Duran G./Tirante T. A. -:-
17:00Matos R./Meligeni Rodrigues Alves F. - Cerundolo F./Cuevas M. -:-
17:00La Serna J. M./Midon L. - Andreozzi G./Seyboth Wild T. -:-
17:00Casanova H./Rodriguez Taverna S. - Collarini A./Kestelboim M. -:-
17:00Hardt N./Sanchez Izquierdo N. - Comesana F./Navone M. -:-
17:00Schnur M. J./Stalder R. - Aboian L./Aboian V. -:-
17:00Darderi L./Torres J. B. - Etcheverry T. M./Olivo R. -:-
17:00Kicker N./Ugo Carabelli C. - Romboli F./Zeballos F. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Losinj (Kroatien), grus

15:00Cerretani J./Fallert F. - Petrovic D./Sabanov I. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Girona (Spanien), grus

11:00Barreto Sanchez D. A. (Esp) - Musialek A. (Fra) -:-
11:00Kasnikowski M. (Pol) - Metreveli A. (Geo) -:-
11:00Weis A. (Ita) - Sureshkumar M. (Ind) -:-
12:30Donati M. (Ita) - Sanchez Jover C. (Esp) -:-
12:30Gakhov I. (Rus) - Manzanera Pertusa A. (Esp) -:-
12:30Merida Aguilar D. (Esp) - Bondarevskiy Y. (Rus) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Hamburg 2 (Tyskland), hardcourt (indendørs)

10:00Rosca I. L. (Rou) - Middendorf J. (Ger) -:-
11:00Jeanjean L. (Fra) - Wagner S. (Ger) -:-
12:30Bartone K. (Lat) - Ponchet J. (Fra) -:-
12:30Dodin O. (Fra) - Lys E. (Ger) -:-
14:00Gadecki O. (Aus) - Deichmann K. (Lie) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Karaganda (Kazakhstan), hardcourt (indendørs)

07:00Kulambayeva Z. (Kaz) - Dmitrichenko Y. (Kaz) -:-
07:00Melnikova M. (Rus) - Malygina E. (Est) -:-
10:00Kudermetova P. (Rus) - Cengiz B. (Tur) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Netanya (Israel), hardcourt

09:00Osher K. (Isr) - Topalova G. (Bul) -:-
10:00Khirin N. (Isr) - Noskova L. (Cze) -:-
11:30Monnet C. (Fra) - Oved L. (Isr) -:-
11:30Vedder E. (Ned) - Sanchez A. S. (Mex) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Seville (Spanien), grus

10:30Hennemann C. W. (Swe) - Shinikova I. (Bul) -:-
10:30Lopez Martinez M. D. (Esp) - Bains N. (Gbr) -:-
10:30Marcinkevica D. (Lat) - Ku Y. (Kor) -:-
10:30Rey Garcia A. (Esp) - Gjorcheska L. (Mkd) -:-
12:00Bulgaru M. (Rou) - Pieri J. (Ita) -:-
12:00Di Giuseppe M. (Ita) - Matoula M. (Gre) -:-
12:00You X. (Chn) - Rosca A. (Rou) -:-
13:00Cavalle-Reimers Y. (Esp) - Papamichail D. (Gre) -:-
13:00Mintegi Del Olmo A. (Esp) - Jakupovic D. (Slo) -:-
13:00Turati B. (Ita) - Fita Boluda A. (Esp) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Girona (Spanien), grus

15:00Barrena A./Lopez Montagud C. - Barreto Sanchez D. A./Mansilla Diez M. -:-
15:00Ivanov V./Mishkin K. - Regas L. N./Regas L. N. -:-
15:00Den Heijer G./Visker N. - Egea F. E./Tenti F. -:-
15:00Passaro F./Weis A. - Musialek A./Wallart E. -:-
16:30Kasnikowski M./Manzanera Pertusa A. - Metreveli A./Toledo B. P. -:-
16:30Neumann . F./Rudiukov I. - Sakellaridis M./Sakellaridis S. -:-
16:30Alcala Gurri M./Sureshkumar M. - Bondarevskiy Y./Minin M. -:-
16:30Chvets V./Trapeznikov Z. - De Rueda De Genover I./Pujol Navarro B. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Hamburg (Tyskland), hardcourt (indendørs)

16:00Riedi L./Steinegger Y. - Dhoe B./Gadamauri B. -:-
16:00Clavel T./van Assendelft J. - Moeller M./Sandkaulen T. -:-
17:30Masur D./Molleker R. - Jones B./Little D. -:-
17:30Schönenberg T./Welte M. - Jebens H./Lemstra K. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Nur-Sultan 2 (Kazakhstan), hardcourt

06:30Fayziev S./Kalovelonis M. - Fomin S./Tashbulatov D. -:-
06:30Felker D./Sidorov N. - Kravchuk K./Liutarevich I. -:-
06:30Ignatik U./Yevseyev D. - Beckley A./Pawlak P. -:-
06:30Kuznetsov An./Zhukayev B. - Agafonov E./Ibragimov D. -:-
09:00Khabibulin T./Liaonenka A. - Krutykh O./Lomakin G. -:-
09:00Bobrov B./Manafov V. - Dembek M./Peliwo F. -:-
09:00Beale J./Vanshelboim E. - Lock B./Lock C. -:-
09:00Ayap S./Yerdilda Y. - Sabanin Y./Sultanov K. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Sharm El Sheikh 13 (Egypten), hardcourt

10:00Bai Z./Easwaramurthi A. - Ng M./Tran D. -:-
10:00Apalikhina A./Popova M. - Chramcova V./Hlinkova P. -:-
10:00Nweke D./Tatavarthy S. - Kim S. J./Zelenko T. . -:-
11:00Duca G./Shan Y. - Ambrosio S./Cadar E.-T. -:-
11:00Samir S./Smith A. - Lindh E./Wang J. -:-
11:00Chong E. W./Wong H. Y. C. - Dong N./Mihail D. M. -:-
13:00Alhussein L./Patrascu M. - Shimizu E./Wu Ho C. -:-
13:00Kaul M. L./Welker E. - Balasubramanian K./Zhao X. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Netanya (Israel), hardcourt

11:30Arol Wiegand S./Lieberman S. - Glushko L./Kimchi S. -:-
11:30Duerst J./Stadler N. - Failla J./Parazinskaite A. -:-
11:30Nadel N./Younes K. - Altori K./Buchnik . M. -:-
12:00Benoit M./Christie F. - Noskova L./Ostlund F. -:-
12:00Sandoiu Shtein S./Yaffe T. - Kalandarov S./Koldobski K. -:-
12:00Dagan Fruchtman M./Zack A. - Radisic N./Topalova G. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Seville (Spanien), grus

12:00Bavisetti S./Pirtac B. L. - Sakellaridi S./Sama S. -:-
14:30Hennemann C. W./Ku Y. - Moreno Barranquero A./Shinde V. -:-
14:30Rudiukova N./Zehnder M. J. - Lopez Martinez M. D./Luque Moreno M. J. -:-

TEAMS - MÆND: Davis Cup - Gruppe IV (Verden)

08:00Cambodja - Kyrgyzstan -:-
08:00Forenede Arabiske Emirater - Saudi Arabien -:-
08:00Forenede Arabiske Emirater - Bahrain -:-
08:00Guam - Bahrain -:-
08:00Irak - Mongolia -:-
08:00Iran - Cambodja -:-
08:00Iran - Yemen -:-
08:00Kyrgyzstan - Yemen -:-
08:00Oman - Irak -:-
08:00Saudi Arabien - Guam -:-
08:00Turkmenistan - Oman -:-
08:00Turkmenistan - Mongolia -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.