REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

DANMARK: NordicBet Liga

13:00Kolding IF - Hobro IK -:-
15:00B.93 - HB Køge -:-
15:00Sønderjyske - Vendsyssel FF -:-

ENGLAND: Premier League

16:00Brentford - Chelsea -:-
16:00Everton - West Ham -:-
16:00Fulham - Brighton -:-
16:00Newcastle - Wolves -:-
16:00Nottingham - Liverpool -:-
16:00Tottenham - Crystal Palace -:-
18:30Luton - Aston Villa -:-

FRANKRIG: Ligue 1

17:00Reims - Lille -:-
21:00Clermont - Marseille -:-

ITALIEN: Serie A

15:00Udinese - Salernitana -:-
18:00Monza - AS Roma -:-
20:45Torino - Fiorentina -:-

SPANIEN: LaLiga

14:00Sevilla - Real Sociedad -:-
16:15Vallecano - Cadiz -:-
18:30Getafe - Las Palmas -:-
21:00Valencia - Real Madrid -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Bochum - RB Leipzig -:-
15:30Darmstadt - Augsburg -:-
15:30Heidenheim - Frankfurt -:-
15:30Mainz - Mönchengladbach -:-
15:30Union Berlin - Dortmund -:-
18:30Wolfsburg - Stuttgart -:-

AFRIKA: CAF Champions League

14:00Mamelodi (Rsa) - Mazembe (Drc) -:-
14:00Pyramids (Egy) - Nouadhibou (Mrt) -:-
17:00Simba (Tan) - Jwaneng Galaxy (Bot) -:-
17:00Wydad (Mar) - ASEC Mimosas (Ivo) -:-
20:00Esperance Tunis (Tun) - Al-Hilal Omdurman (Sud) -:-
20:00Petro (Ang) - Etoile Sahel (Tun) -:-

ALBANIEN: Super League

17:00Teuta - Erzeni -:-
17:00Vllaznia - Tirana -:-

ALGERIET: Division 1

16:00US Souf - Ben Aknoun -:-
16:45Chlef - El Bayadh -:-
17:00Paradou - Biskra -:-
17:00Saoura - Constantine -:-
18:00Setif - MC Alger -:-

ALGERIET: Ligue 2

14:00Arba - Oued Sly -:-
14:00El Khemis - Temouchent -:-
14:00JSM Tiaret - Kolea -:-
14:00Mostaganem - WA Mostaganem -:-
14:00SC Mecheria - GC Mascara -:-

ANDORRA: Primera Divisió

20:30Inter Escaldes - FC Santa Coloma -:-

ANGOLA: Girabola

15:00Libolo - Desportivo Huila -:-
15:00Uniao de Malanje - Santa Rita -:-
15:30Interclube - Kabuscorp -:-

ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional

23:00Tigre - Central Cordoba 1:0
62'Banfield - Dep. Riestra 1:0
64'Platense - Racing Club 0:0
21:00Sarmiento Junin - Union Santa Fe -:-
23:00Atl. Tucuman - Velez Sarsfield -:-
23:15Independiente - Argentinos Jrs -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

21:00Agropecuario - Gimnasia Jujuy -:-
21:00All Boys - Club A. Guemes -:-
21:00CA Estudiantes - Almagro -:-
21:00Tristan Suarez - Alvarado -:-
23:15Brown Adrogue - Def. de Belgrano -:-

ARGENTINA: Primera B - Apertura

21:00Argentino de Merlo - Laferrere -:-
21:00Argentino de Quilmes - Fenix -:-
21:00Colegiales - San Martin Burzaco -:-
21:00Deportivo Armenio - Midland -:-
21:00Flandria - Excursionistas -:-
21:00Liniers - Canuelas -:-
21:00Sportivo Italiano - Deportivo Merlo -:-
21:00Villa San Carlos - Sacachispas -:-
21:05Comunicaciones - Los Andes -:-

ARGENTINA: Primera C - Apertura

21:00Central Cordoba - Argentino de Rosario -:-
23:00Ituzaingo - Yupanqui -:-
23:00Mercedes - Real Pilar -:-

ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura

21:00Estrella Del Sur - Juventud de Bernal -:-

ARMENIEN: Premier League

12:00Alashkert - Noah -:-
12:00Shirak - Urartu -:-

ARMENIEN: First League

11:00Syunik - Ararat-Armenia 2 -:-

ARUBA: Division di Honor - Vindernes slutrunde

01:00Britannia - Racing Club Aruba -:-
23:30Dakota - River Plate -:-

ASERBAJDSJAN: Premier League

13:00Zira - Turan -:-
15:30Sabah Baku - Araz -:-

AUSTRALIEN: A-League

07:00Western United - Perth Glory -:-
08:00Newcastle Jets - Central Coast Mariners -:-
09:45WS Wanderers - Sydney FC -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

04:30New Lambton - Valentine -:-
08:00Adamstown Rosebud - Charlestown Azzurri -:-
08:00Newcastle Olympic - Edgeworth E. -:-
08:00Weston Workers - Maitland -:-
09:00Lake Macquarie - Broadmeadow -:-

AUSTRALIEN: NPL NSW

07:00Sydney Olympic - Sydney Utd -:-
09:00Blacktown City - Sutherland -:-
09:00Marconi - NWS Spirit -:-
09:00St George Saints - Sydney U21 -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

08:00Brisbane City - Sunshine Coast Wanderers -:-
09:15Wynnum Wolves - Peninsula -:-
10:30Moreton City Excelsior - Brisbane U21 -:-

AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien

05:00Croydon - Campbelltown City -:-
05:30Adelaide U21 - Modbury -:-
07:30NE Metrostars - Adelaide Croatia Raiders -:-
09:30Adelaide Olympic - FK Beograd -:-

AUSTRALIEN: NPL Victoria

05:00Manningham United Blues - South Melbourne -:-
08:15Altona Magic - Dandenong -:-
10:00Hume City - Port Melbourne Sharks -:-

AUSTRALIEN: A-League Kvinder

07:00WS Wanderers K - Sydney K -:-
08:00Brisbane Roar K - Melbourne City K -:-

BELARUS: Super Cup

15:00Zhodino - Din. Minsk -:-

BELGIEN: Jupiler League

16:00Cercle Brugge - KV Mechelen -:-
18:15Leuven - Royale Union SG -:-
20:45St. Liege - Gent -:-

BELGIEN: Challenger Pro League

16:00Lierse K. - Francs Borains -:-
20:00Deinze - Anderlecht U23 -:-
20:00Lommel SK - RFC Liege -:-

BELGIEN: National Division 1

19:30Dessel - Cappellen -:-
20:00Heist - Knokke -:-
20:00Hoogstraten - Lokeren-Temse -:-
20:00OC Charleroi - Leuven B -:-
20:00RAAL La Louviere - Virton -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

19:30Tournai - Stade Vervietois -:-
20:00Meux - Binche -:-
20:00Renaissance Mons - Stockay-Warfusee -:-
20:00Union Rochefortoise - Rebecquoise -:-
20:00Verlaine - Hamoir -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV A

18:30Waregem 2 - Petegem -:-
19:30Oudenaarde - Ninove -:-
19:30Torhout - Dikkelvenne -:-
20:00Mandel United - Aalst -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV B

19:30Hades - Overijse -:-
20:00Bocholter - K. Berchem Sport -:-
20:00FC Lebbeke - Hasselt -:-
20:00Houtvenne - Lille -:-
20:00KRC Mechelen - Boom -:-
20:00Lyra-Lierse Berlaar - City Pirates -:-

BELGIEN: Pro League U21

19:30St. Truiden U21 - Dender U21 -:-

BELGIEN: Super League Kvinder

13:30Club Brugge K - Genk K -:-
18:00Mechelen K - Gent K -:-
19:00RSC Anderlecht K - St. Liege K -:-

BELGIEN: 1st National Kvinder

14:30Club Brügge II K - Tienen K -:-
15:00Alken K - St. Liege II K -:-
15:30Gent II K - Waregem II K -:-
15:30Aalst K - Moldavo K -:-
16:00Famkes Merkem K - RFC Liege K -:-
16:00Genk II K - Mons K -:-
19:00RSC Anderlecht II K - Westerlo K -:-

BENIN: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

16:00AS Cotonou - Takunnin -:-
16:00Ayema - Dadje -:-
16:00Bani Ganse - ASPAC -:-
16:00FC Loto - JS Pobe -:-

BENIN: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe

16:00Aziza - ASVO -:-
16:00JAK - Adjidja -:-
16:00Ouidah - Ainonvi -:-
16:00Soleil - Pantheres -:-
16:00Tonnerre - Dynamo Parakou -:-

BERMUDA: Premier League

01:00Devonshire Cougars - X-Roads Warriors -:-
20:00Hamilton Parish - PHC Zebras -:-
20:00North Village Rams - Paget -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Apertura

68'Royal Pari - Blooming 0:0
20:00The Strongest - Tomayapo -:-
22:30Wilstermann - Bolivar -:-

BOSNIEN-HERCEGOVINA: Liga BiH

13:00Igman K. - Siroki Brijeg -:-
13:00Tuzla City - Zvijezda 09 -:-
16:00Sloga Doboj - Zrinjski -:-

BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

14:00Drina Zvornik - Famos Vojkovici -:-
14:00Kozara - Sutjeska Foca -:-
14:00Kozarska Dubica - Omarska -:-
14:00Leotar - BSK Banja Luka -:-
14:00Mrkonjic Grad - Laktasi -:-
14:00Prijedor - Ljubic Prnjavor -:-
14:00Romanija Pale - Nevesinje -:-
14:00Slavija - Radnik Bijeljina -:-

BOTSWANA: Premier League

15:00UdsatOrapa United - Security Systems -:-
15:00UdsatSua Flamingoes - Eleven Angels -:-
15:00UdsatTownship Rollers - Police XI -:-
18:00UdsatGaborone Utd - Masitoaka -:-

BRASILIEN: Alagoano

20:00Coruripe - Cruzeiro Arapiraca -:-
20:00CRB - ASA -:-
20:00CSE - CSA -:-
20:00Murici AL - SC Penedense -:-

BRASILIEN: Amapaense

00:00Sao Paulo AP - Oratorio 1:2
20:00Ypiranga AP - Trem -:-

BRASILIEN: Amazonense - Anden etape

21:00Unidos do Alvorada - Manaus -:-

BRASILIEN: Brasiliense

19:30Paranoa - Real Brasilia -:-
20:00Ceilandense - Samambaia -:-
23:30Gama - Ceilandia -:-

BRASILIEN: Capixaba

19:30Desportiva Ferroviaria - Porto Vitoria -:-
19:30Jaguare - Nova Venecia -:-
19:30Rio Branco ES - Real Noroeste -:-
19:30Rio Branco-VN - Vitoria ES -:-
19:30Serra - Estrela do Norte -:-

BRASILIEN: Carioca - Taca Guanabara

20:00Audax RJ - Sampaio Correa FE -:-
20:00Flamengo - Madureira -:-

BRASILIEN: Catarinense

20:30Barra FC - Hercilio Luz -:-
20:30Brusque - Marcilio Dias -:-
20:30Concordia - Avai -:-
20:30Criciuma - Chapecoense-SC -:-
20:30Figueirense - Inter de Lages -:-
20:30Nacao - Joinville -:-

BRASILIEN: Cearense - Play Offs

20:40Iguatu - Ferroviario -:-

BRASILIEN: Cearense 2

19:30Maranguape - Itapipoca -:-
20:00Pacatuba - Tirol -:-

BRASILIEN: Gaucho

20:30Avenida - EC Sao Jose -:-
20:30Gremio - Guarany de Bage -:-
20:30Juventude - Internacional -:-
20:30Novo Hamburgo - SER Caxias -:-
20:30Sao Luiz - Santa Cruz RS -:-
20:30Ypiranga FC - Brasil de Pelotas -:-

BRASILIEN: Goiano - Play Offs

20:00Goiatuba - Atletico GO -:-
22:00Goiania - Goias -:-

BRASILIEN: Maranhense

20:00Maranhao - Pinheiro -:-

BRASILIEN: Matogrossense - Play Offs

20:30Nova Mutum - Luverdense -:-
22:30Mixto - Operario VG -:-

BRASILIEN: Mineiro

20:30Athletic Club - Itabirito -:-
20:30Atletico-MG - Ipatinga -:-
20:30Cruzeiro - Uberlandia -:-
20:30Democrata GV - Villa Nova MG -:-
20:30Patrocinense - Pouso Alegre -:-
20:30Tombense - America MG -:-

BRASILIEN: Paraibano

20:30Serra Branca - Botafogo PB -:-

BRASILIEN: Paranaense - Play Offs

20:00Londrina - Athletico-PR -:-

BRASILIEN: Paulista

20:00Corinthians - Santo Andre -:-
22:00Portuguesa - Mirassol -:-
00:00Inter de Limeira - Ituano -:-

BRASILIEN: Paulista A2

19:00Capivariano - Linense -:-
19:00Noroeste - Sao Bento -:-
19:00Primavera - Monte Azul -:-
19:00Rio Claro - Juventus-SP -:-
19:00Sao Jose EC - Portuguesa Santista -:-
21:00Taubate - Velo Clube -:-
23:00Oeste - Ferroviaria -:-

BRASILIEN: Paulista A3

19:00Desportivo - Uniao Sao Joao -:-
19:00Sao Caetano - Marilia -:-
19:00Uniao Suzano - Bragantino II -:-
21:00Catanduva - Sertaozinho -:-
21:00Lemense - EC Sao Bernardo -:-
23:00Bandeirante - Votuporanguense -:-
23:00Itapirense - Matonense -:-

BRASILIEN: Paulista A4

19:00America SP - Vocem -:-
19:00Jabaquara - CA Joseense -:-
19:00Rio Branco SP - Nacional SP -:-
19:00SKA Brasil - Penapolense -:-
19:00Taquaritinga - XV de Jau -:-
20:00Audax-SP - Uniao Barbarense -:-
23:00Barretos EC - Francana -:-
23:00Sao-Carlense - Independente SP -:-

BRASILIEN: Pernambucano - Play Offs

00:00Nautico - Afogados da Ingazeira 2:0
20:30Santa Cruz - Central SC -:-

BRASILIEN: Piauiense - Anden etape

20:00Oeirense - Picos -:-
20:00River-PI - Corisabba -:-

BRASILIEN: Rondoniense

20:30Porto Velho - Uniao Cacoalense -:-

BRASILIEN: Sergipano

20:00Atletico Gloriense - America SE -:-
20:00Falcon - Carmopolis -:-

BRASILIEN: Sul-Matogrossense

23:00Novoperario - Dourados -:-

BRASILIEN: Tocantinense

20:00Gurupi - Batalhao -:-
20:00Uniao Carmolandense - Tocantinopolis -:-

BRASILIEN: Paranaense U20 - Første etape

14:00Londrina U20 - Athletico-PR U20 -:-
19:30Arapongas U20 - Gremio Maringa U20 -:-
19:30Azuriz U20 - Hope Internacional U20 -:-
19:30Cascavel U20 - AA Iguacu U20 -:-
19:30Cianorte U20 - Araucaria U20 -:-
19:30Parana S.T.C. U20 - Campo Mourao U20 -:-

BRASILIEN: Copa Rio Kvinder

14:00Botafogo RJ K - Flamengo K -:-

BULGARIEN: Parva Liga

11:45Etar - Lok. Sofia -:-
14:15Krumovgrad - Lok. Plovdiv -:-
16:45Slavia Sofia - Botev Plovdiv -:-

BULGARIEN: Vtora liga

14:30Dobrudzha - Svoge -:-
14:30Dunav Ruse - Chernomorets 1919 -:-
14:30Litex Lovech - Marek -:-
14:30Maritsa Plovdiv - Bdin Vidin -:-
14:30Montana - Spartak Pleven -:-
14:30Spartak - Belasitsa -:-

BULGARIEN: Third League - Sydøst

14:00Atletik Kuklen - Sokol Markovo -:-
14:00Dimitrovgrad - Yambol 1915 -:-
14:00Karnobat - Nesebar -:-
14:00Levski Karlovo - Gigant Saedinenie -:-
14:00Rozova Dolina - Haskovo -:-
14:00Sekirovo Rakovski - Asenovets -:-
14:00Sliven - Spartak Plovdiv -:-
14:00Zagorets - Beroe II -:-

BULGARIEN: Third League - Sydvest

12:00CSKA Sofia II - Razlog -:-
14:00Balkan Botevgrad - Botev Ihtiman -:-
14:00CSKA 1948 Sofia III - Bansko -:-
14:00Levski II - Rilski Sportist -:-
14:00Septemvri Sofia 2 - Septemvri Simitli -:-
14:00Slivnishki Geroy - Kyustendil -:-
14:00Vihren - Minyor Pernik -:-
14:00Vitosha Bistritsa - Hebar 2 -:-

BULGARIEN: Third League - Nordøst

14:00Cherno More II - Dorostol -:-
14:00Kubrat - Riltzi -:-
14:00Svetkavitsa - Lokomotiv Ruse -:-

BULGARIEN: Third League - Nordvest

13:30Boruna - Yantra Polski Trambesh -:-
13:30Botev Vratsa II - Partizan Cerven Brjag -:-
13:30Lok. Gorna - Mezdra -:-
13:30Pavlikeni - Drenovets -:-
13:30Sevlievo - Juventus Malchika -:-

BURUNDI: Primus League

12:00Magara Young Boys - Vital O -:-
14:00Le Messager Ngozi - Telaviv -:-
14:00Olympic S. - Kayanza -:-
14:00Tigre Noir - Musongati -:-
14:30Bumamuru - Amasipiri -:-

CAMBODJA: CPL

09:45Prey Veng - Tiffy Army -:-
12:00Svay Rieng - Angkor Tiger -:-

CAMEROUN: Elite One

15:00Cotonsport - APEJES Academy -:-
15:00Fauve Azur Elite - Avion Academy -:-
15:00Stade Renard - UMS de Loum -:-
15:00Yong Sports Academy - Fovu Baham -:-

CHAD: Premiere Division - LPFN

15:30AS Psi - Gazelle -:-
15:30Foullah Edifice - Emat -:-
15:30Tourbillon - Stars J. Talents -:-

CHILE: Primera División

00:30Cobreloa - Cobresal 2:1
22:00O'Higgins - Everton -:-
22:00Palestino - U. Catolica -:-
00:30Nublense - A. Italiano -:-
00:30U. Espanola - Coquimbo -:-

CHILE: Primera B

16:00La Serena - Magallanes -:-
22:00Deportes Temuco - Limache -:-

CHILE: Segunda Division

22:00D. Puerto Montt - Provincial Ovalle -:-
22:00Lautaro - Arturo Fernandez Vial -:-
22:00Linares Unido - Deportes Rengo -:-
23:00Dep. Concepcion - Osorno -:-
23:00Trasandino - Melipilla -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:10Chico - Tolima 1:1
15'Dep. Cali - Once Caldas 0:0
22:00Millonarios - La Equidad -:-
00:10Pereira - America De Cali -:-

COLOMBIA: Primera B - Apertura

21:00Tigres - Real Cundinamarca -:-
21:30Inter Palmira - Bogota -:-
00:00Quindio - Orsomarso -:-

CONGO DR: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

15:30St Eloi Lupopo - Don Bosco -:-

COSTA RICA: Primera División - Clausura

03:00Alajuelense - AD Santos -:-
22:00Grecia - Liberia -:-
22:00Puntarenas FC - Herediano -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura

22:00Antioquia - ADR Jicaral -:-
22:00CS Uruguay - Consultants Desamparados -:-

CURAÇAO: Promé Divishon

01:00Jong Colombia - Willemstad -:-
00:00Victory Boys - UNDEBA -:-

CYPERN: Cyta Championship - Nedrykningsgruppe

17:00Doxa - Karmiotissa -:-
18:00Othellos Athienou - AEL Limassol -:-

CYPERN: Division 2 - Mesterskabet - Slutspil

14:00ASIL Lysi - Paralimni -:-
14:00Peyia 2014 FC - Ol. Nicosia -:-

CYPERN: Division 2 - Nedrykningsgruppe

14:00Chloraka - Digenis Akritas -:-
14:00ENAD - Achyronas-Onisilos -:-
14:00Paeek - M.E.A.P. Nisou -:-
14:00Xylotymbou - Ermis -:-

DJIBOUTI: Division 1

17:30ASC Hayab - Gendarmerie -:-
13:00Hopital - CDC Q7 -:-
15:30Dikhil - AS Arta -:-

ECUADOR: Liga Pro - Første etape

77'Delfin - Ind. del Valle 0:1
19:00Mushuc Runa - Libertad -:-
21:30Aucas - Orense -:-
00:00Dep. Cuenca - Emelec -:-

EGYPTEN: Premier League

18:00Ismaily - Baladiyat El Mahalla -:-

ELFENBENSKYSTEN: Ligue 1

16:30AS Denguele - ASI d'Abengourou -:-
16:30Bouake - Mouna -:-
16:30Lys Sassandra - Sporting Gagnoa -:-
16:30Racing d'Abidjan - SO Armee -:-
18:45Korhogo - San Pedro -:-

ENGLAND: Championship

13:30Bristol City - Cardiff -:-
13:30Huddersfield - Leeds -:-
16:00Birmingham - Southampton -:-
16:00Leicester - QPR -:-
16:00Millwall - Watford -:-
16:00Norwich - Sunderland -:-
16:00Plymouth - Ipswich -:-
16:00Preston - Hull -:-
16:00Rotherham - Sheffield Wed -:-
16:00Stoke - Middlesbrough -:-
16:00Swansea - Blackburn -:-

ENGLAND: League One

16:00Bolton - Cambridge Utd -:-
16:00Carlisle - Reading -:-
16:00Cheltenham - Burton -:-
16:00Derby - Port Vale -:-
16:00Fleetwood - Wigan -:-
16:00Leyton Orient - Bristol Rovers -:-
16:00Lincoln - Stevenage -:-
16:00Northampton - Charlton -:-
16:00Peterborough - Exeter -:-
16:00Portsmouth - Oxford Utd -:-
16:00Shrewsbury - Blackpool -:-
16:00Wycombe - Barnsley -:-

ENGLAND: League Two

13:30Wimbledon - Milton Keynes -:-
16:00Bradford City - Notts County -:-
16:00Colchester - Stockport -:-
16:00UdsatCrawley Town - Barrow -:-
16:00Crewe - Morecambe -:-
16:00Grimsby - Forest Green -:-
16:00Newport - Mansfield -:-
16:00Salford - Gillingham FC -:-
16:00Swindon - Harrogate -:-
16:00Tranmere - Sutton -:-
16:00Walsall - Doncaster -:-
16:00Wrexham - Accrington -:-

ENGLAND: National Liga

13:30Dorking - Chesterfield -:-
16:00AFC Fylde - Maidenhead -:-
16:00Boreham Wood - Gateshead -:-
16:00Bromley - Halifax -:-
16:00Dagenham & Red. - Altrincham -:-
16:00Eastleigh - Solihull Moors -:-
16:00Ebbsfleet - Rochdale -:-
16:00Hartlepool - Barnet -:-
16:00Oldham - Southend -:-
16:00Oxford City - Aldershot -:-
16:00Woking - Kidderminster -:-
16:00York - Wealdstone -:-

ENGLAND: National Liga Nord

16:00Alfreton - Gloucester -:-
16:00Boston Utd - Spennymoor -:-
16:00Brackley Town - Farsley -:-
16:00Buxton - Scarborough -:-
16:00Chorley - Rushall -:-
16:00Curzon Ashton - Hereford -:-
16:00Darlington - Banbury -:-
16:00King’s Lynn - South Shields -:-
16:00Scunthorpe - Chester -:-
16:00Southport - Peterborough Sports -:-
16:00Tamworth - Blyth Spartans -:-
16:00Warrington - Stortford FC -:-

ENGLAND: National League Syd

16:00Chelmsford - Aveley -:-
16:00Chippenham - Weston-Super-Mare -:-
16:00Dartford - Worthing -:-
16:00Dover - Maidstone -:-
16:00Farnborough - Yeovil -:-
16:00Hemel Hempstead - Havant & W -:-
16:00Slough - Bath -:-
16:00St. Albans - Hampton -:-
16:00Tonbridge - Eastbourne Boro -:-
16:00Welling - Braintree -:-
16:00Weymouth - Torquay -:-
20:45Truro - Taunton -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Bamber Bridge - Ilkeston -:-
16:00Bradford PA - Stafford -:-
16:00FC United - Workington -:-
16:00Gainsborough - Whitby -:-
16:00Guiseley - Worksop -:-
16:00Hyde - Atherton -:-
16:00Lancaster - Basford -:-
16:00Macclesfield - Marine -:-
16:00Matlock - Ashton Utd -:-
16:00Radcliffe - Morpeth -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00Alvechurch - Telford -:-
16:00Barwell - Halesowen -:-
16:00Coalville - Long Eaton -:-
16:00Kettering - Leiston -:-
16:00Needham Market - Stamford -:-
16:00Redditch - Mickleover -:-
16:00Royston - St. Ives -:-
16:00Stourbridge - Leamington -:-
16:00Stratford - Berkhamsted -:-
16:00Sudbury - Hitchin -:-

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Bracknell - Harrow -:-
16:00Didcot - AFC Totton -:-
16:00Gosport - Beaconsfield Town -:-
16:00Hayes & Yeading - Basingstoke -:-
16:00Hendon - Chesham -:-
16:00Plymouth Parkway - Salisbury -:-
16:00Poole - Hungerford -:-
16:00Sholing - Dorchester -:-
16:00Swindon S - Tiverton -:-
16:00Walton & Hersham - Hanwell Town -:-
16:00Winchester - Merthyr Town -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00AFC Hornchurch - Cray Wanderers -:-
16:00Billericay - Hashtag -:-
16:00Carshalton - Chatham -:-
16:00Cheshunt - Folkestone -:-
16:00Concord - Bognor Regis -:-
16:00Kingstonian - Dulwich Hamlet -:-
16:00Lewes - Canvey Island -:-
16:00Margate - Horsham FC -:-
16:00Potters Bar - Haringey -:-
16:00Whitehawk - Enfield Town -:-
16:00Wingate & Finchley - Hastings -:-

ENGLAND: Premier League 2

14:00Blackburn U21 - West Ham U21 -:-
14:00Tottenham U21 - Everton U21 -:-

ENGLAND: Premier League U18

12:00Newcastle Utd U18 - Middlesbrough U18 -:-
12:00Stoke City U18 - Nottingham U18 -:-
12:30Wolverhampton U18 - Everton U18 -:-
13:00Fulham U18 - Norwich U18 -:-
13:00West Brom U18 - Southampton U18 -:-

ENGLAND: Women’s Super League

13:00Manchester City K - Everton K -:-

ESTLAND: Meistriliiga

11:30Kuressaare - Kalju -:-
13:30Levadia - Narva -:-

ESTLAND: Esiliiga

16:00Elva - Tartu Welco -:-
16:00Harju JK Laagri - Viimsi JK -:-
18:00Flora U21 - Paide Linnameeskond U21 -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

14:00Green Mamba - Madlenya -:-
14:30Nsingizini Hotspurs - Moneni Pirates -:-

ETIOPIEN: Premier League

14:00Wolkite Ketema - St. George -:-
17:00Welayta Dicha - Shashemene Kenema -:-

FINLAND: Liiga Cup

13:00HJK - Ekenas -:-

FINLAND: Ykkosliigacup

13:00KTP - PK-35 -:-
16:00KaPa - SalPa -:-

FORENEDE EMIRATER: UAE League

14:35Al Nasr - Bani Yas -:-
17:15Al-Wahda - Al-Jazira -:-

FRANKRIG: Ligue 2

15:00Paris FC - St. Etienne -:-
19:00Annecy FC - Quevilly Rouen -:-
19:00Auxerre - Valenciennes -:-
19:00Bastia - Grenoble -:-
19:00Guingamp - Troyes -:-
19:00Laval - Amiens -:-
19:00Pau FC - Caen -:-
19:00Rodez - Bordeaux -:-
19:00USL Dunkerque - Concarneau -:-

FRANKRIG: National

17:00Avranches - Red Star -:-
17:00Villefranche - Versailles -:-
19:30Chateauroux - Orleans -:-
19:30Le Mans - GOAL FC -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

18:00Feignies-Aulnoye - Macon -:-

FRANKRIG: Division 1 Kvinder

13:30Fleury 91 K - Reims K -:-
14:30Lille K - Guingamp K -:-
14:30Montpellier K - Bordeaux K -:-
14:30PSG K - Le Havre K -:-
19:30Paris FC K - St Etienne K -:-

FÆRØERNE: Super Cup

18:30Klaksvik - HB Tórshavn -:-

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

15:00Iberia 1999 - Telavi -:-
16:00Din. Tbilisi - Samgurali -:-
17:00Torpedo Kutaisi - Samtredia -:-

GHANA: Premier League

16:00Great Olympics - Heart Of Lions -:-
16:00Tamale - Bofoakwa Tano -:-

GHANA: Division One League

16:00Accra Athletic - Golden Kick -:-
16:00Maana - Wa Power -:-
16:00New Edubiase - Swedru All Blacks -:-
16:00Still Believe - Nania -:-
16:00Techiman Heroes - Steadfast -:-
16:00Vision - Susubiribi -:-

GIBRALTAR: National League

16:30Mons Calpe - Lions Gibraltar -:-
19:30Glacis United - St Josephs -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 4

14:00Paraskevi - E. Piraeus -:-

GRÆKENLAND: Division A Women

14:00Kastoria K - PAOK K -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura

22:00Deportivo Mixco - Municipal -:-

GUINEA: Ligue 1

17:00Gangan - Ashanti GB -:-
17:00Hafia - Flamme Olympique -:-
17:00Horoya - Sequence -:-
17:00Renaissance - Kamsar -:-
17:00Wakriya - Loubha -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

18:45G.A. Eagles - Waalwijk -:-
20:00Vitesse - Twente -:-
21:00Sparta Rotterdam - Alkmaar -:-

HOLLAND: Tweede Divisie

14:30GVVV - Katwijk -:-
14:30Noordwijk - FC Lisse -:-
14:30Scheveningen - Rijnsburgse Boys -:-
15:00Kozakken Boys - Hardenberg -:-
15:00Quick Boys - Excelsior Maassluis -:-
15:00Spakenburg - ACV Assen -:-
15:30Jong Sparta Rotterdam - Jong Almere City -:-
18:00De Treffers - HFC -:-

HOLLAND: Derde Divisie

14:30Genemuiden - Urk -:-
14:30Harkemase Boys - DVS '33 Ermelo -:-
14:30Hoek - Barendrecht -:-
14:30RKAV Volendam - VV DOVO -:-
14:30Staphorst - ODIN '59 -:-
15:30Kampong - IJsselmeervogels -:-
15:30TEC - TOGB -:-
15:30VVSB - DEM -:-
18:00FC Oss - Sportlust -:-
18:00Groene Ster - Kloetinge -:-
18:00Hoogeveen - Eemdijk -:-
18:00HSC '21 - Sparta Nijkerk -:-
18:00Rosmalen - SteDoCo -:-

HOLLAND: Divisie 1 U21 - Forår

13:30G.A. Eagles U21 - FC Twente/Heracles U21 -:-
14:00Groningen U21 - Graafschap U21 -:-
14:30Zwolle U21 - Feyenoord U21 -:-
14:45Nijmegen U21 - Cambuur U21 -:-

HOLLAND: Divisie 1 U18 - Forår

12:30Groningen U18 - Vitesse U18 -:-
14:30Ajax U18 - Feyenoord U18 -:-
15:00Alkmaar U18 - PSV U18 -:-
15:00Willem II U18 - Utrecht U18 -:-

HOLLAND: Æresdivisionen Kvinder

14:00PSV K - Sittard K -:-
16:30Feyenoord K - Excelsior K -:-
16:30PEC Zwolle K - Den Haag K -:-

HONG KONG: Premier League

08:00HK U23 - Southern District -:-
08:00Tai Po - Eastern AA -:-

INDIEN: ISL

12:30Punjab - Mumbai City -:-
15:00Bengaluru FC - Kerala Blasters -:-

INDIEN: I-League

12:00Inter Kashi - Rajasthan United -:-
14:30Aizawl - TRAU FC -:-

INDIEN: Santosh Trophy - Sidste gruppe

05:30Mizoram - Railways -:-
10:00Delhi - Manipur -:-
14:30Karnataka - Maharashtra -:-

INDIEN: IWL Women

11:00Sethu K - Odisha FC K -:-

INDONESIEN: Liga 1

09:00Persita - Borneo -:-
13:00Persija Jakarta - Dewa United -:-

IRAK: Super League

15:00Zakho - Al Zawraa -:-

ISLAND: Liga Cup

12:00Hafnarfjordur - Grotta -:-
15:00Fram - Vestmannaeyjar -:-
17:00Dalvik/Reynir - Vikingur Reykjavik -:-
17:15Thor Akureyri - KR Reykjavik -:-

ISLAND: League Cup Kvinder

15:00Fylkir K - Breidablik K -:-
15:00Vikingur Reykjavik K - IBV Vestmannaeyjar K -:-
16:00Tindastoll K - Valur K -:-
17:00Selfoss K - Keflavik K -:-
19:15Thor/KA K - Throttur K -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

14:00Netanya - H. Haifa -:-
17:30Hapoel Jerusalem - Maccabi Bnei Raina -:-
17:30Sakhnin - Ashdod -:-
18:30M. Tel Aviv - M. Petach Tikva -:-

ITALIEN: Serie B

14:00Brescia - Palermo -:-
14:00Sudtirol - Lecco -:-
14:00Ternana - Parma -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

18:30Atalanta U23 - Novara -:-
18:30Pro Vercelli - Mantova -:-
18:30Triestina - Legnago Salus -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

14:00Torres - Pescara -:-
16:15Fermana - Olbia -:-
16:15Juventus U23 - Gubbio -:-
16:15Vis Pesaro - Pontedera -:-
18:30AC Arezzo - Ancona -:-
20:45Perugia - Recanatese -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

18:30Brindisi - ACR Messina -:-
20:45Benevento - Foggia -:-
20:45Crotone - Giugliano -:-
20:45Sorrento - Potenza -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

14:30Citta di Varese - Chieri -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

16:00Montevarchi - Trestina -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe G

14:30San Marzano - Gladiator -:-

ITALIEN: Primavera 1

11:00Lazio U19 - Frosinone U19 -:-
13:00Atalanta U19 - AS Roma U19 -:-
13:00Cagliari U19 - Sampdoria U19 -:-
15:00Bologna U19 - Verona U19 -:-

ITALIEN: Primavera 2

11:00Cosenza U19 - Pescara U19 -:-
11:00Venezia U19 - Renate U19 -:-
11:15Cesena U19 - Crotone U19 -:-
12:00Perugia U19 - Ternana U19 -:-
14:00Monopoli U19 - Napoli U19 -:-
14:00Palermo U19 - Ascoli U19 -:-
14:30Cremonese U19 - Brescia U19 -:-
14:30Parma U19 - FeralpiSalo U19 -:-
14:30Reggiana U19 - AlbinoLeffe U19 -:-
14:30Spal U19 - Alessandria U19 -:-
14:30Udinese U19 - Padova U19 -:-
14:30Vicenza U19 - Sudtirol U19 -:-
15:00Entella U19 - Spezia U19 -:-
15:00Salernitana U19 - Bari U19 -:-

JAPAN: J1 League

05:00Kobe - Kashiwa -:-
06:00Kyoto - Shonan -:-
06:00Nagoya - Machida -:-
06:00Sagan Tosu - Sapporo -:-
07:00G-Osaka - Albirex Niigata -:-
07:00Kashima - C-Osaka -:-
07:00Tokyo - Hiroshima -:-

JAPAN: J2 League

05:00V-Varen Nagasaki - Vegalta Sendai -:-
06:00Chiba - Fujieda MYFC -:-
06:00Mito - Kofu -:-
06:00Oita - Yokohama FC -:-
06:00Shimizu - Ehime -:-
07:05Kagoshima Utd - Tokushima -:-

JAPAN: J3 League

06:00Azul Claro Numazu - Tottori -:-
06:00Kamatamare - Toyama -:-
06:00Kitakyushu - Grulla Morioka -:-
06:00Omiya Ardija - Gifu -:-
06:00Sagamihara - Vanraure -:-
06:00Tegevajaro Miyazaki - Fukushima Utd -:-
08:00Ryukyu - Yamaga -:-

JAPAN: WE League Kvinder

06:05Mynavi Sendai K - C-Osaka K -:-

JORDAN: Premier League

15:00Al Ahli - Aqaba -:-
15:00Moghayer Al Sarhan - Maan -:-
17:30Al Hussein - Al Salt -:-

KASAKHSTAN: Premier League

10:00Kairat Almaty - Kyzylzhar -:-
10:00Yelimay Semey - Atyrau -:-
12:30Ordabasy - Shakhter K. -:-
15:00Tobol - Turan -:-

KENYA: Premier League

11:00Talanta FC - Kakamega Homeboyz -:-
13:00Gor Mahia - Posta Rangers -:-
13:00Kariobangi Sharks - Nairobi City -:-
13:00Muhoroni Youth - Tusker -:-
14:00Bidco United - Sofapaka -:-

KENYA: Super League

09:00Naivas FC - Migori -:-
11:00Luanda Villa - Kibera -:-
13:00Gusii - Darajani Gogo -:-
13:00Kajiado - Silibwet -:-

KINA: Super League

08:30Cangzhou - Beijing Guoan -:-
08:30Tianjin Jinmen Tiger - Nantong Zhiyun -:-
12:35Chengdu Rongcheng - Qingdao Hainiu -:-

KOSOVO: Superliga

13:00Dukagjini - FC Ballkani -:-
13:00Feronikeli - KF Llapi -:-
13:00Fushe Kosova - Drita -:-

KROATIEN: HNL

15:00Slaven Belupo - Lok. Zagreb -:-
17:10Hajduk Split - Istra 1961 -:-

KROATIEN: Prva NL

12:50Sibenik - Croatia Zmijavci -:-
15:00Bijelo Brdo - Cibalia -:-

KROATIEN: Druga NL

15:00Belisce - Marsonia -:-
15:00Bjelovar - Zdralovi -:-
15:00Grobnican - Krk -:-
15:00Hrvace - Jadran LP -:-
15:00Jadran Porec - Radnik Krizevci -:-
15:00Trnje - Karlovac -:-

KUWAIT: Premier League

14:55Al Naser - Al Jahra -:-
17:35Al Salmiya - Al Qadisiya -:-

LESOTHO: Premier League

15:00Defence Force - Bantu -:-
15:00Lijabatho - LMPS -:-
15:00Likila - LCS -:-
15:00Naughty Boys - Machokha -:-

LETLAND: Super Cup

13:00RFS - Riga FC -:-

LIBANON: Premier League - Vindernes slutrunde

13:15Racing - Bourj FC -:-

LIBYEN: Premier League

12:00UdsatOlympic Azzaweya - Abu Salim -:-
14:30Asaria - Al Bashaer -:-

LITAUEN: A Lyga

12:00Dziugas Telsiai - FK Panevezys -:-
14:00Banga - Kauno Zalgiris -:-

MALTA: Premier League

14:00Hamrun - Valletta -:-
14:00Hibernians - Naxxar -:-
16:15Birkirkara - Balzan -:-
16:15Santa Lucia - Sirens -:-

MALTA: Challenge League - Gruppe for Oprykning

14:00Senglea - Pieta -:-
16:30Zabbar - Zurrieq -:-

MALTA: Challenge League - Nedrykningsgruppe

14:00Zebbug - St. Andrews -:-
16:30Fgura - Luqa -:-

MAROKKO: Botola Pro

18:00Tanger - FAR Rabat -:-
20:00Renaissance Zemamra - Agadir -:-

MAROKKO: Botola 2

15:00Chabab Atlas Khenifra - Ittifaq Marrakech -:-
15:00Dcheira - Sale -:-
15:00Jeunesse - Fes -:-
15:00RAC Casablanca - Raja Beni Mellal -:-

MAURETANIEN: Ligue 1

17:30Kaedi - Tevragh-Zeina -:-
18:00Chemal - Entou -:-
20:50Garde Nationale - Pompiers -:-

MAURITIUS: Super League

12:30Pamplemousses - Petite Riviere -:-
12:30Savanne - Entente Boulet -:-

MEXICO: Liga MX - Clausura

35'Atl. San Luis - Puebla 1:0
35'Queretaro - Santos Laguna 0:0
04:00Mazatlan FC - Necaxa -:-
00:00Toluca - Tigres -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura

00:00Correcaminos - Tlaxcala 1:1
00:05Cancun - Atletico La Paz -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A

00:00Inter Playa Del Carmen - Petroleros Salamanca 0:1
35'Cimarrones de Sonora 2 - Coras 0:1
03:00Alacranes - Orgullo Reynosa -:-
18:00Leones Negros 2 - Tecos FC -:-
19:00San Juan de Aragon - Cafetaleros -:-
23:00Halcones de Zapopan - Porto Palmeiras -:-
23:00Tritones Vallarta - Colima FC -:-
00:00Canamy - Irapuato -:-
00:00Mineros de Fresnillo - Correcaminos 2 -:-
00:00UA Zacatecas - Calor De San Pedro -:-

MEXICO: Liga Premier Serie B

00:00Poza Rica - Pachuca 2 1:0
23:00CDM - Artesanos Metepec -:-
23:00Uruapan - Ciervos -:-
23:00Zitacuaro - Santiago -:-

MEXICO: Liga MX U23 - Clausura

16:00Club America U23 - Atlas U23 -:-
16:00Cruz Azul U23 - Guadalajara U23 -:-
16:00Toluca U23 - Tigres U23 -:-
16:30Pachuca U23 - Juarez U23 -:-

MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura

19:00U.N.A.M. K - Tijuana K -:-

MOLDOVA: Moldovan Cup

13:00Balti - Dacia Buiucani -:-
13:00Petrocub - Stauceni -:-

MONGOLIET: Premier League

09:15Bayanzurkh Sporting - Falcons -:-
12:15FC Ulaanbaatar - Khangarid -:-

MONTENEGRO: Druga Liga

14:30Grbalj - Berane -:-
14:30Igalo - FK Podgorica -:-
14:30Internacional - Otrant -:-
14:30Iskra - Kom Podgorica -:-
14:30Lovcen - Bokelj -:-

MYANMAR: MNL League Cup

10:00Dagon Port - Dagon -:-
10:00Hantharwady Utd - Silver Stars -:-
10:00Thitsar Arman - Myawady -:-
10:30Ispe FC - Rakhapura United -:-

NAMIBIA: MTC Premiership

15:00Blue Waters - Eeshoke -:-
15:00Life Fighters - Julinho Sporting -:-
15:00Okakarara - UNAM -:-
15:00Tigers - Orlando Pirates -:-
18:30Civics - African Stars -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Clausura

22:00Matagalpa - Sport Sebaco -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura

19:00Matagalpa U20 - Sport Sebaco U20 -:-
22:00Diriangen U20 - UNAN-Managua U20 -:-

NIGER: Ligue 1

16:00ASFAN - Jangorzo -:-
16:00Nigelec - Police -:-
16:00Tagour Provincial Club - Liberte -:-

NIGERIA: NPFL

16:00UdsatKwara - Rivers United -:-
17:30Remo Stars - Bayelsa United -:-

NIGERIA: NNL

15:00Crown - Ikorodu City -:-
15:00Dakkada FC - Stormers -:-
15:00El Kanemi - Mighty Jets -:-
15:00Ijebu - One Rocket -:-
15:00Nasarawa - ABS -:-
15:00Osun - Inter Lagos -:-
15:00Smart City - 1472 FC -:-
15:00Sokoto - Malumfashi -:-
15:00Solution - Gateway Utd. -:-
15:00Yobe Stars - EFCC -:-

NORD- & CENTRALAMERIKA: CONCACAF Championship U20 - Kvalifikation

15:30Suriname U20 - Turks & Caicos U20 -:-
20:00Antigua & Barbuda U20 - El Salvador U20 -:-
23:00Aruba U20 - Barbados U20 -:-
23:00Belize U20 - Anguilla U20 -:-

NORDIRLAND: NIFL Championship

16:00Annagh - H&W Welders -:-
16:00Dergview - Ballinamallard -:-
16:00Dundela - Ards -:-
18:30UdsatPortadown - Knockbreda -:-

NORDIRLAND: Irish Cup

16:00Glentoran - Ballyclare -:-
16:00Larne FC - Newington -:-

NORDMAKEDONIEN: 2. MFL

14:00Arsimi - Detonit Plackovica -:-
14:00Bashkimi - Osogovo -:-
14:00Besa 1976 - Novaci -:-
14:00FK Skopje - Kozuf Gevgelija -:-
14:00Ohrid - Pobeda -:-
14:00Pelister - Sasa -:-
14:00Teteks - Belasica -:-
14:00Vardar Negotino - Karaorman -:-

NORGE: OBOS Supercup

13:00Eidsvold - Lørenskog -:-
15:00Ull/Kisa - Arendal -:-
16:00Nordstrand - Grorud IL -:-
16:30Ullern - Gjellerasen -:-

NORGE: Nasjonal U19 CL

13:00Stabæk U19 - Tromsø U19 -:-
14:00Rosenborg U19 - Molde U19 -:-
17:30Sogndal U19 - Aalesund U19 -:-

OMAN: Professional League

15:45Al Nahda - Al Seeb -:-

PANAMA: LPF - Apertura

22:00Alianza - Deportivo Universitario -:-
00:15Plaza Amador - Herrera -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

23:30Guarani - Cerro Porteno 1:1
22:00Ameliano - 2 de Mayo -:-
00:30Olimpia Asuncion - Sp. Luqueno -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

5'U. de Deportes - Huancayo 0:0
19:15Sporting Cristal - Grau -:-
21:45Comerciantes Unidos - Melgar -:-

POLEN: Ekstraklasa

15:00Gornik Zabrze - Jagiellonia -:-
17:30Slask - Widzew Lodz -:-
20:00Legia - Pogon Szczecin -:-

POLEN: Division 1

12:40Katowice - Pruszkow -:-
15:00Termalica B-B. - Plock -:-
17:30Odra Opole - Wisla -:-

POLEN: Division 2

12:00Sandecja - GKS Jastrzebie -:-
12:00Stezyca - Elblag -:-
16:30Skra - Lech II -:-
17:00Ol. Grudziadz - Kotwica Kolobrzeg -:-
17:00Polonia B. - Zaglebie II -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

13:00Zambrow - Pelikan -:-
14:00Belchatow - Bron Radom -:-
14:00LKS Lomza - Grodzisk M. -:-
14:00Warta Sieradz - Pilica Bialobrzegi -:-
14:00Wikielec - Swit -:-
15:00Legionowo - Mlawa -:-
18:00Sulejowek - Skierniewice -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II

12:00Pogon Szczecin II - Kleczew -:-
12:00Solec Kujawski - Blekitni Stargard -:-
13:00Swinoujscie - Stolem Gniewino -:-
14:00Notec Czarnkow - Sroda -:-
15:00Unia Swarzedz - Nowe Skalmierzyce -:-
17:00Elana Torun - Zawisza -:-

POLEN: III Liga - Gruppe III

12:00Bytom Odrzanski - Kluczbork -:-
13:00Goczalkowice Zdroj - Warta Gorzow -:-
13:00Starowice Dolne - Gornik Z. II -:-
14:00Carina Gubin - Slask II -:-
14:00Stilon Gorzow - Z. Gora -:-
14:30Bielsko-Biala - Pawlowice -:-
14:30Sleza Wroclaw - Polkowice -:-
17:00Jelenia Gora - Rakow II -:-

POLEN: III Liga - Gruppe IV

12:00Chelmianka Chelm - Unia Tarnow -:-
13:00Czarni Polaniec - Siarka Tarnobrzeg -:-
13:00Garbarnia - Wisloka Debica -:-
14:00Avia Swidnik - Ostrowiec -:-
14:00Karpaty Krosno - Podhale Nowy Targ -:-
14:00Star Starachowice - Swidniczanka Swidnik -:-
14:00Wislanie Jaskowice - KS Wieczysta Krakow -:-
17:00Biala Podlaska - Sokol Sieniawa -:-

POLEN: Central Youth League

11:00Wisla U19 - Arka U19 -:-
12:00Gornik Z. U19 - Jagiellonia U19 -:-
12:00Rakow Czestochowa U19 - Polonia W. U19 -:-

POLEN: Ekstraliga Kvinder

11:00Leczna K - Gdansk K -:-
12:00Medyk Konin K - Rekord Bielsko-Biala K -:-
12:00Stomilanki Olsztyn K - Slask K -:-
12:00UKS SMS Lodz K - Tczew K -:-
17:30Czarni Sosnowiec K - Katowice K -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Moreirense - Rio Ave -:-
19:00Estoril - Guimaraes -:-
21:30Braga - Estrela -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Leiria - Mafra -:-
15:00Feirense - Benfica B -:-

PORTUGAL: Liga 3 - Gruppe for Oprykning

16:00Lusitania FC - Felgueiras -:-
18:00Varzim - Alverca -:-
20:00Covilha - Atletico -:-

PORTUGAL: Liga 3 - Nedrykningsgruppe

16:001º Dezembro - Sporting B -:-
16:00Amora - Oliveira Hospital -:-
16:00Caldas - Pero Pinheiro -:-

PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Mesterskabet - Slutspil

16:00Braga U19 - Guimaraes U19 -:-
16:00Famalicao U19 - FC Porto U19 -:-
16:00Sporting U19 - Academico Viseu U19 -:-

PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Nedrykningsgruppe

13:00SC Lusitania U19 - Estoril U19 -:-
16:00Academica U19 - Belenenses U19 -:-
16:00Alverca U19 - Torreense U19 -:-
16:00Beira Mar U19 - Setubal U19 -:-
16:00Gil Vicente U19 - Lusitania FC U19 -:-
16:00Maritimo U19 - Vizela U19 -:-
16:00Rio Ave U19 - Chaves U19 -:-

PORTUGAL: Liga BPI Kvinder

16:00Famalicao K - Torreense K -:-
16:00Valadares Gaia K - Ouriense K -:-
16:00Vilaverdense K - Damaiense K -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

13:00UTA Arad - U Craiova 1948 -:-
16:00FC Hermannstadt - Otelul -:-
19:00Farul Constanta - CFR Cluj -:-

RUMÆNIEN: Liga 2

10:00Alexandria - Tunari -:-
10:00Ceahlaul - CSC Dumbravita -:-
10:00CSM Slatina - CSM Resita -:-
10:00FC Arges - Progresul Spartac -:-
10:00Metaloglobus Bucharest - Concordia -:-
10:00Unirea Dej - Chindia Targoviste -:-
10:30Unirea Slobozia - Csikszereda M. Ciuc -:-

RUSLAND: Premier League

12:00CSKA Moskva - Orenburg -:-
14:30Krasnodar - Kazan -:-
17:00Akhmat Grozny - Ural -:-
17:30Zenit - Sp. Moskva -:-

RUSLAND: FNL

09:30Yenisey - Torpedo Moscow -:-
11:30Saratov - Dynamo Makhachkala -:-
13:00Kuban - Yaroslavl -:-
13:00Leningradets - Kamaz -:-

RUSLAND: FNL 2 - Division A Sølv - Forår

10:00Miass - Kaluga -:-
12:00Mashuk - Ulyanovsk -:-
12:00Omsk - Kursk -:-
12:00Tekstilshtik - D. Bryansk -:-
13:00Khimik - S. Kostroma -:-

RWANDA: Premier League

14:00Bugesera - Mukura Victory Sports -:-
14:00Gorilla - Amagaju -:-
14:00Musanze - Muhazi United -:-
17:00APR - Etincelles -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Domagnano - Cailungo -:-
15:00Faetano - Virtus -:-
15:00La Fiorita - Pennarossa -:-
15:00Tre Fiori - San Marino Academy U22 -:-
18:15Cosmos - Juvenes/Dogana -:-
18:15Fiorentino - Tre Penne -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

15:00Al Khaleej - Al Shabab -:-
15:00Damac - Al-Ettifaq -:-
18:00Al Ahli SC - Al-Fateh -:-

SCHWEIZ: Super League

18:00Lausanne Ouchy - Grasshoppers -:-
18:00Servette - St. Gallen -:-
20:30Basel - Lausanne -:-

SCHWEIZ: Challenge League

18:00Thun - FC Baden -:-

SCHWEIZ: Promotion League

15:00Breitenrain - Zürich II -:-
15:00Kriens - Luzern II -:-
15:00Lugano II - St. Gallen II -:-
16:00Basel II - Young Boys II -:-
16:00Etoile-Carouge - Cham -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1

16:00Pully - Oberwallis Naters -:-
16:30La Chaux-De-Fonds - Portalban -:-
17:00Meyrin - Terre Sainte -:-
17:00Monthey - Lausanne II -:-
17:00Yverdon II - Coffrane -:-
17:30Vevey - FC Echallens -:-
19:15Sion II - Chenois -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2

15:00Courtetelle - Black Stars -:-
16:00Dietikon - Koniz -:-
16:00Schotz - Solothurn -:-
16:00Wohlen - Emmenbrucke -:-
17:00Rotkreuz - Muri -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3

15:00Eschen - Taverne -:-
15:00Uzwil - Kreuzlingen -:-
16:00Freienbach - Balzers -:-
16:00SV Hongg - FC Gossau -:-
16:00Tuggen - Mendrisio -:-
16:00Wettswil-Bonstetten - YF Juventus -:-
18:00Kosova - Linth -:-

SCHWEIZ: Super League Kvinder

17:00Grasshopper K - Servette K -:-
18:00Basel K - Aarau K -:-
18:00Young Boys K - Thun K -:-
19:00Luzern K - Rapperswil K -:-

SENEGAL: Ligue 1

17:30Jaraaf - Dakar SC -:-
17:30Sonacos - Diambars -:-
17:30Teungueth - Ouakam -:-

SERBIEN: Super Liga

14:00Javor - Vojvodina -:-
16:00TSC - Røde Stjerne -:-
18:30Partizan - Zeleznicar Pancevo -:-

SERBIEN: Prva Liga

13:00Indjija - Macva -:-
13:00Mladost GAT - Metalac -:-
13:00OFK Beograd - Graficar Beograd -:-
13:00Radnicki S. Mitrovica - Radnicki Beograd -:-
13:00Smederevo - Jedinstvo U. -:-
13:00Vrsac - Sloboda -:-
17:00Kolubara - Dubocica -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

11:00Polet Dorcol - Teleoptik -:-
11:00Prva Iskra - BASK -:-
12:00Brodarac - Sindjelic Beograd -:-
12:00Torlak - Zemun -:-
14:30Buducnost Dobanovci - Padinska Skela -:-
14:30Rad - Studentski Grad -:-
14:30Zvezdara - Radnicki Obrenovac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

14:301. Maj Ruma - Dinamo Pancevo -:-
14:30Backa - Tisa Adorjan -:-
14:30Becej - Sloven Ruma -:-
14:30Jedinstvo SP - Naftagas -:-
14:30Radnicki Zrenjanin - Kabel Novi Sad -:-
14:30Zeleznicar Indjija - Podunavac Belegis -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Øst

14:30Djerdap - Paracin -:-
14:30Dunav Prahovo - Timocanin -:-
14:30Radnicki Svilajnac - Radnicki Pirot -:-
14:30Sindjelic - Zitoradja -:-
15:00Jedinstvo Krusevac - Pcinja -:-

SIERRA LEONE: Premier League

17:15UdsatBai Bureh Warriors - Lamboi -:-
17:15UdsatBhantal - Diamond Stars -:-
17:15UdsatBo Rangers - Kholifa Stars -:-
17:15UdsatLuawa - Old Edwardians -:-
17:15UdsatSLIFA - Mighty Blackpool -:-
17:15UdsatWusum Stars - East End Lions -:-
18:00Bo Rangers - Bhantal -:-

SKOTLAND: Premiership

16:00Dundee FC - Kilmarnock -:-
16:00Hibernian - Ross County -:-
16:00Rangers - Motherwell -:-
16:00St. Johnstone - Livingston -:-
16:00St. Mirren - Aberdeen -:-

SKOTLAND: Championship

16:00Airdrieonians - Queen's Park -:-
16:00Dunfermline - Ayr -:-
16:00Morton - Inverness -:-
16:00Partick Thistle - Dundee Utd -:-

SKOTLAND: League One

16:00Edinburgh City - Cove Rangers -:-
16:00Falkirk - Annan -:-
16:00Kelty Hearts - Hamilton -:-
16:00Montrose - Alloa -:-
16:00Queen of South - Stirling -:-

SKOTLAND: League Two

16:00Bonnyrigg Rose - Stenhousemuir -:-
16:00Clyde - Elgin -:-
16:00Dumbarton - Peterhead -:-
16:00Spartans - East Fife -:-
16:00Stranraer - Forfar -:-

SKOTLAND: Highland League

16:00Brora Rangers - Fraserburgh -:-
16:00Buckie Thistle - Strathspey Thistle -:-
16:00Deveronvale - Rothes FC -:-
16:00Huntly - Forres Mechanics -:-
16:00Inverurie Loco Works - Lossiemouth -:-
16:00Keith - Brechin -:-
16:00Nairn County - Clachnacuddin -:-
16:00Wick Academy - Formartine Utd -:-

SKOTLAND: Lowland League

16:00Cowdenbeath - Stirling University -:-
16:00Gala Fairydean - Bo'ness United -:-
16:00Linlithgow Rose - Albion Rovers -:-

SLOVAKIET: Nike liga

17:00Banska Bystrica - Kosice -:-
17:00Dun. Streda - Zilina -:-
17:00Michalovce - Z. Moravce-Vrable -:-
17:00Ruzomberok - Podbrezova -:-
17:00Skalica - Trencin -:-
17:00Slovan Bratislava - Trnava -:-

SLOVAKIET: 2. liga

14:00Povazska Bystrica - Puchov -:-
14:00Presov - Malzenice -:-
14:30L. Mikulas - Komarno -:-

SLOVAKIET: 3. Liga - Øst

14:30Lubovna - Lipany -:-
14:30MSK Lucenec - Snina -:-

SLOVAKIET: 3. Liga - Vest

14:30Galanta - Lehota p. V. -:-
14:30Jednota Banova - Velke Ludince -:-
14:30Malacky - Dubnica -:-
14:30MSK Martin - AFC Nove Mesto -:-
14:30Sala - Castkovce -:-
14:30Zvolen - Sered -:-

SLOVAKIET: 1. Liga Kvinder

11:00Trencin K - Slovan Bratislava K -:-
14:30Myjava K - Ruzomberok K -:-
15:00B. Bystrica K - Trnava K -:-
15:00GFC K - Zilina K -:-
17:00Petrzalka K - Presov K -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

15:00O. Ljubljana - Celje -:-
17:30Maribor - Domzale -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

15:00Bilje - Primorje -:-
15:00Grosuplje - Tabor Sezana -:-
15:00Jadran Dekani - Ilirija -:-
17:00Rudar - Fuzinar -:-

SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder

11:00Krim K - Olimpija K -:-

SOMALIA: National league

13:30Mogadishu City - Badbaado -:-

SPANIEN: LaLiga2

14:00Eldense - Villarreal B -:-
16:15Espanyol - Huesca -:-
16:15Ferrol - Racing Santander -:-
18:30R. Oviedo - Levante -:-
21:00Burgos CF - Cartagena -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

16:00Arenteiro - Gimnastic -:-
16:00Fuenlabrada - Ponferradina -:-
18:00Cultural Leonesa - Tarazona -:-
18:00R. Sociedad B - SD Logrones -:-
18:00Teruel - Rayo Majadahonda -:-
20:00Cornella - Osasuna B -:-
20:00Unionistas - Celta Vigo B -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

16:00Algeciras CF - Granada B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 1

17:00Arandina - Langreo -:-
18:00Ourense CF - Racing Club Villalbes -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 2

16:00Ath. Bilbao B - Mutilvera -:-
17:30Utebo FC - Valle Egues -:-
18:00Gernika - Barakaldo -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 3

18:00Badalona Futur - Espanyol B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 4

16:30CD Estepona - San Roque -:-
17:00Ciudad Real - Sevilla B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 5

16:30Illescas - Getafe B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1

18:15Silva SD - Sarriana -:-
18:30Arzua - UD Ourense -:-
18:30Rapido de Bouzas - Somozas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2

18:30Gijon Industrial - Condal -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3

16:30Velarde - UD Samano -:-
16:45Bezana - Solares -:-
17:00Atletico Albericia - Guarnizo -:-
17:00Atletico Mineros - Torina -:-
17:00CD Colindres - Vimenor -:-
18:00Laredo - Siete Villas -:-
18:00Revilla - Escobedo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4

16:00Alaves C - CD Vitoria -:-
16:30Aurrera Ondarroa - Touring KE -:-
16:45Derio - Beasain -:-
17:00Leioa - Durango -:-
17:45SD Deusto - Lagun Onak -:-
19:00Urduliz - Portugalete -:-
20:00Anorga - Pasaia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6

11:30Soneja - Castellon B -:-
11:30Villarreal C - Levante B -:-
16:00Patacona - Rayo Ibense -:-
16:00Torrellano - Ontinyent 1931 -:-
16:30Atzeneta - Ilicitano -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8

16:00Ponferradina B - Colegios Diocesanos -:-
16:30Laguna - Leonesa B -:-
16:30La Virgen - Atl. Tordesillas -:-
16:30Mirandes B - Palencia CF -:-
17:00Bembibre - Almazan -:-
17:00Palencia CA - Villaralbo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9

13:00Atletico Melilla - Huetor Vega -:-
17:00Malaga City - Motril -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11

16:30Felanitx - Mallorca B -:-
16:30Llosetense - Alaior -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12

13:00Panaderia - San Bartolome -:-
17:30Santa Ursula - Teror -:-
18:00CD Buzanada - Tamaraceite -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13

17:00Pulpileno - EG El Palmar CF -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15

15:30Alesves - Oberena -:-
16:00Beti Kozkor - Huarte -:-
16:30Beti Onak - Pamplona -:-
16:30CD Cantolagua - Bidezarra -:-
16:30Cortes - Lagunak -:-
16:30Ezcabarte - Subiza -:-
16:30Lerines - Txantrea -:-
18:00Pena - Burlades -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16

16:30Berceo - Oyonesa -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17

16:00Ebro - Ejea -:-
16:30Caspe - Binefar -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18

16:30Villacanas - Huracan de Balazote -:-
17:00Tarancon - Torrijos -:-
17:30Azuqueca - Socuellamos -:-
18:00Villarrubia - Puertollano C.F. -:-

SVERIGE: Svenska Cupen

13:00IFK Värnamo - Halmstads BK -:-
13:00Trelleborgs FF - Helsingborgs IF -:-
15:15BK Häcken - Brommapojkarna -:-
15:15Östersunds FK - Landskrona BoIS -:-

SYDAFRIKA: Premier League

14:30Polokwane City FC - Orlando -:-
16:45Kaizer Chiefs - Swallows -:-
19:00Richards Bay - Royal AM -:-

SYDAFRIKA: Motsepe Foundation Championship

14:30Casric Stars - Black Leopards -:-
14:30JDR Stars - Upington City -:-
14:30Pretoria Callies - Marumo Gallants -:-
14:30Venda - Orbit College -:-

SYDAFRIKA: Diski Challenge

09:00Chippa United U23 - Polokwane U23 -:-
09:00Mamelodi U23 - Cape Town City U23 -:-
09:00Orlando U23 - Amazulu U23 -:-
09:00Sekhukhune U23 - Golden Arrows U23 -:-
11:00Swallows U23 - Royal AM U23 -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores U20

19:00Puerto Cabello U20 (Ven) - Colo Colo U20 (Chi) -:-
22:00Boca Juniors U20 (Arg) - Always Ready U20 (Bol) -:-

SYDKOREA: K League 1

06:00Gwangju - Seoul -:-
08:30Gangwon - Jeju -:-
08:30Incheon - Suwon FC -:-

SYDKOREA: K League 2

06:00Bucheon - Cheonan City -:-
08:30Cheongju Jikji - Jeonnam -:-

SYDKOREA: K3 League

06:00Daejeon Korail - Gangneung -:-
06:00Gyeongju KHNP - Paju Citizen -:-
06:00Hwaseong - Daegu 2 -:-
06:00Pocheon - Siheung Citizen -:-
07:00Yeoju Citizen - Mokpo -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Mashujaa - Namungo -:-
14:00Singida Fountain Gate - Mtibwa Sugar -:-
16:15Kagera Sugar - JKT Tanzania -:-
18:30Kinondoni MC - Geita Gold -:-

THAILAND: Thai League 1

12:00Khonkaen Utd. - Port MTI FC -:-
12:30Sukhothai - Chiangrai -:-
13:00Lamphun Warrior - Pathum United -:-
14:00Police Tero - Nakhon Pathom -:-

THAILAND: Thai League 2

11:30Samut Prakan City - Chanthaburi -:-
12:00Nakhon Ratchasima FC - Kanchanaburi -:-
12:00Pattaya United - Ayutthaya Utd -:-
12:30Chainat - Kasetsart -:-
13:00Chiangmai FC - Phrae -:-

TJEKKIET: 1. Liga

15:00Jablonec - Hradec Kralove -:-
15:00Karvina - Slovacko -:-
15:00Mlada Boleslav - Ceske Budejovice -:-
15:00Sigma Olomouc - Bohemians -:-
18:00Pardubice - Plzen -:-

TJEKKIET: FNL

14:00Dukla Prag - Brno -:-
14:30Kromeriz - Vyskov -:-
14:30Lisen - Zizkov -:-
14:30Taborsko - Chrudim -:-
17:00Vlasim - Varnsdorf -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

10:15Motorlet Prague - Plzen B -:-
10:15Pisek - Povltavska FA -:-
10:30Ceske Budejovice B - Hostoun -:-
14:30Domazlice - Kraluv Dvur -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

10:15Pardubice B - Banik Most-Sous -:-
10:30FK Kolin - Zivanice -:-
10:30Prepere - Hradec Kralove B -:-
11:00Teplice B - Chlumec nad Cidlinou -:-
14:30Ceska Lipa - Brozany -:-
14:30Velvary - Liberec B -:-

TJEKKIET: Ustecky KP

10:15Nestemice - Cernovice -:-
14:00Usti n. L. B - FK Jilove -:-

TJEKKIET: U19 League

10:00Liberec U19 - Plzen U19 -:-
11:00Jihlava U19 - Pardubice U19 -:-
12:00Brno U19 - Karvina U19 -:-
12:00Dukla Prag U19 - Sigma Olomouc U19 -:-
12:45Slavia Prag U19 - Ostrava U19 -:-
13:00Ceske Budejovice U19 - Zlin U19 -:-
13:00Sparta Prag U19 - Frydek-Mistek U19 -:-
14:00Mlada Boleslav U19 - Slovacko U19 -:-

TJEKKIET: Czech Cup Kvinder

13:00Pardubice K - Slovacko K -:-
15:00Plzen K - Sparta Prag K -:-
16:30Lok. Brno K - Slavia Prag K -:-

TOGO: Championnat National

16:00ASC Kara - Gomido -:-
16:00Entente II - Binah -:-
16:00Kara - Semassi -:-

TRINIDAD & TOBAGO: TT Premier League

23:00Udsat1976 Phoenix FC - Police -:-
23:00UdsatDefence Force - Prison Service -:-
23:00UdsatEagles FC - Sando -:-

TUNESIEN: Ligue Professionnelle 1 - Nedrykningsgruppe

14:30Bizertin - Soliman -:-
14:30US Tataouine - Gafsa -:-

TUNESIEN: Ligue 2

14:30Chebba - EM Mahdia -:-
14:30ES Djerba - Gabes -:-
14:30Msaken - Jeunesse Sportive -:-
14:30Stade Gabesien - Moknine -:-

TYRKIET: Super Lig

11:30Ankaragucu - Istanbulspor -:-
14:00Rizespor - Kayserispor -:-
17:00Hatayspor - Fenerbahce -:-

TYRKIET: 1. Lig

11:30Bodrumspor - Eyupspor -:-
11:30Tuzlaspor - Keciorengucu -:-
14:00Erzurumspor - Kocaelispor -:-
17:00Sakaryaspor - Manisa FK -:-

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

12:00Altinordu - Kirsehir SK -:-
12:00Ankara Demirspor - Adiyaman FK -:-
12:00Ankaraspor - Zonguldak -:-
12:00Beyoglu Yeni Carsi - Serik Bld. -:-
12:00Bursaspor - Bucaspor 1928 -:-
12:00Karacabey Belediyespor - Trabzon FK -:-
12:00Nazillispor - Kirklarelispor -:-
12:00Vanspor FK - Afyonspor -:-

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

12:00Aksaray Bld. - 24 Erzincanspor -:-
12:00Amedspor - Karaman -:-
12:00Belediye Derince - Isparta 32 Spor -:-
12:00Denizlispor - Kastamonuspor -:-
12:00Duzcespor - Fethiyespor -:-
12:00Iskenderunspor - Etimesgut -:-
12:00Menemenspor - Igdir FK -:-
12:00Sariyer - Inegolspor -:-
12:00Usakspor - Arnavutkoy Bl. -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

12:00Fatsa Bld. - Erbaaspor -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:00Hannover - Düsseldorf -:-
13:00Nürnberg - Braunschweig -:-
13:00Rostock - Kaiserslautern -:-
20:30Karlsruhe - Furth -:-

TYSKLAND: 3. Liga

14:001860 München - Ulm -:-
14:00Erzgebirge Aue - Munster -:-
14:00Hallescher - Dresden -:-
14:00Mannheim - Regensburg -:-
14:00VfB Lübeck - Saarbrucken -:-
16:30RW Essen - Unterhaching -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nord

13:00Hannover II - Hamburger SV II -:-
13:00Phonix Lubeck - Spelle-Venhaus -:-
14:00Kiel II - Drochtersen/Assel -:-
15:00Eimsbutteler - Meppen -:-
16:00Jeddeloh - SC Weiche-08 -:-
18:00Lohne - Kilia Kiel -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00Altglienicke - Hansa Rostock II -:-
13:00Babelsberg - BFC Dynamo -:-
13:00Carl Zeiss Jena - Hertha II -:-
16:00Lokomotive Leipzig - Chemnitzer -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00Ahlen - Lippstadt -:-
14:00Bocholt - SSVg Velbert -:-
14:00Duren - Wiedenbruck -:-
14:00Dusseldorf II - FC Gutersloh -:-
14:00Fortuna Koln - Oberhausen -:-
14:00Mönchengladbach II - Wegberg-Beeck -:-
14:00Rodinghausen - Aachen -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:00Bahlinger - Freiberg -:-
14:00Eint. Frankfurt II - Kassel -:-
14:00FSV Frankfurt - Walldorf -:-
14:00Hoffenheim II - Koblenz -:-
14:00Schott Mainz - Homburg -:-
14:00Stuttgarter Kickers - Steinbach Haiger -:-
14:00Aalen - Mainz II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Bamberg - Furth II -:-
14:00Burghausen - Buchbach -:-
14:00Schalding - Bayern II -:-
14:00Schweinfurt - Memmingen -:-
14:00Vilzing - Augsburg II -:-
14:00Wurzburger Kickers - Ansbach -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00TB Berlin - Staaken -:-
14:00Rostocker FC - Makkabi Berlin -:-
14:00RSV Eintracht - Hertha Zehlendorf -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

14:00Arnstadt - Halberstadt -:-
14:00Auerbach - Ludwigsfelde -:-
14:00Bischofswerdaer - Einheit Wernigerode -:-
14:00Freital - Grimma -:-
14:00Motor Marienberg - Bautzen -:-
14:00Sandersdorf - Plauen -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:30SC Weiche-08 II - Inter Turkspor Kiel -:-
14:00UdsatFlensburg - Neumunster -:-
14:00Heider SV - Nordmark Satrup -:-
15:00Dornbreite Lubeck - Preussen Reinfeld -:-
15:00Hohenwestedt - Bordesholm -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

13:00Dassendorf - ETSV Hamburg -:-
13:00Turkiye Wilhelmsburg - Victoria Hamburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00OSC Bremerhaven - Komet Arsten -:-
14:00Brinkumer - Blumenthaler -:-
14:00BTS Neustadt - Hemelingen -:-
14:00Woltmershausen - Bremen II -:-
14:30Aumund-Vegesack - Blockdiek -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

14:00BSV Rehden - Emden -:-
14:00Meppen II - Egestorf-Langreder -:-
14:00Schoningen - VfL Oldenburg -:-
15:00Delmenhorst - Heeslinger -:-
15:00Ramlingen-Ehlershausen - Bersenbruck -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

17:00Lotte - Turkspor Dortmund -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Hanauer SC - Waldgirmes -:-
14:00VfB Marburg - Viktoria Griesheim -:-
14:30Baunatal - Stadtallendorf -:-
14:30Friedberg - Hanau -:-
15:00Erlensee - RW Walldorf -:-
15:00Fernwald - Alzenau -:-
15:00Hunfelder - Giessen -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:00Mechtersheim - Trier -:-
14:00Pirmasens - Pfeddersheim -:-
14:00Worms - Engers -:-
15:30Auersmacher - Bitburg -:-
15:30Kaiserslautern II - Waldalgesheim -:-
15:30Karbach - Morlautern -:-
15:30SpVgg Quierschied - RW Koblenz -:-
17:00Dudenhofen - Baumholder -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00Bayern Hof - Coburg -:-
14:00Hankofen-Hailing - Eichstatt -:-
15:00Wurzburger FV - Ingolstadt II -:-
16:00Fortuna Regensburg - Abtswind -:-
16:00Regensburg II - Gebenbach -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Syd

14:00Dachau - 1860 München II -:-
14:00Gundelfingen - Schwaben Augsburg -:-
14:00Heimstetten - Erlbach -:-
14:00Ismaning - Kirchanschoring -:-
14:00Kottern-St. Mang - Nordlingen -:-
14:00Landsberg - Deisenhofen -:-
14:00Pipinsried - Rain/Lech -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Backnang - Bietigheim-Bissingen -:-
14:00Goppinger - Denzlingen -:-
14:00Ravensburg - FC Holzhausen -:-
14:30Offenburger - FC Normannia G -:-
15:00Essingen - Nottingen -:-
15:00Hollenbach - Pforzheim -:-
15:00Mutschelbach - VfR Mannheim -:-
15:00Reutlingen - Oberachern -:-
15:30UdsatFC 08 Villingen - Grossaspach -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

15:30TVD Velbert - Uerdingen -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

11:00Dresden U19 - St. Pauli U19 -:-
14:00Braunschweig U19 - Union Berlin U19 -:-
14:00VfL Osnabruck U19 - Hamburger SV U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd

13:00Frankfurt U19 - Furth U19 -:-
13:00Stuttgart U19 - Ingolstadt U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest

11:00Alemannia Aachen U19 - Dusseldorf U19 -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder

15:30Carl Zeiss Jena K - Potsdam K -:-

UKRAINE: Premier League

12:00Minaj - Metalist 1925 -:-
14:30Dynamo Kyiv - Ch. Odessa -:-
14:30Vorskla - Veres-Rivne -:-
17:00Kolos Kovalivka - Rukh Lviv -:-

UKRAINE: U19 League

10:00Shakhtar U19 - Kryvbas 2020 U19 -:-
11:00Obolon Kiev U19 - Dnipro-1 U19 -:-
12:00Oleksandriya U19 - Zorya U19 -:-

UNGARN: OTP Bank Liga

12:30Debrecen - Mezokovesd -:-
14:30Kisvarda - Zalaegerszeg -:-
18:45DVTK - Puskas Academy -:-

UNGARN: NB III - Northwest

14:00Gyirmot II - III. Keruleti TVE -:-

UNGARN: NB I Kvinder

11:00Fehervar FC K - Astra Hungary K -:-
11:00Haladas K - Budaorsi K -:-
14:00Ferencvaros K - MTK Hungaria K -:-
14:00Győr K - DVTK K -:-
14:00Szekszardi K - Soroksar K -:-
14:00Szent Mihaly K - Puskas Academy K -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

23:30Miramar - Cerro Largo 1:2
14:00Racing Montevideo - Defensor Sp. -:-
21:00River Plate - Danubio -:-
00:00Nacional - Wanderers -:-

USA: MLS

20:00Minnesota - Columbus Crew -:-
20:00Real Salt Lake - Los Angeles FC -:-
22:30Inter Miami - Orlando City -:-

UZBEKISTAN: Super League

13:00Bunyodkor - Qizilqum -:-
15:15Sogdiana - Neftchi Fargona -:-

VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura

00:00Monagas - Estudiantes M. 3:2
20:00Universidad Central - Zamora -:-
22:45Angostura - Portuguesa -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

19:00Froya (Nor) - Fana (Nor) -:-
19:00Stadtwerke Bruck/Mur (Aut) - Kindberg Murzhofen (Aut) -:-
23:00Auckland City (Nzl) - Manurewa (Nzl) 2:0
PauseJuventud Antoniana (Arg) - Central Norte (Arg) 0:1
10:00Brno B (Cze) - Bohunice (Cze) -:-
10:00Slavia HK (Cze) - Neratovice (Cze) -:-
10:00Valasske Mezirici (Cze) - Vsetin (Cze) -:-
10:00Zlicin (Cze) - SK Doksy (Cze) -:-
10:15Gomel (Blr) - Naftan (Blr) -:-
10:30Bruntal (Cze) - Nove Sady (Cze) -:-
11:00Belshina (Blr) - BumProm Gomel (Blr) -:-
11:00Frederikssund (Den) - Vanløse (Den) -:-
11:00Hlucin (Cze) - Zlinsko (Cze) -:-
11:00Hodonin (Cze) - Breclav (Cze) -:-
11:00Hougang (Sgp) - Tampines (Sgp) -:-
11:00Kladno (Cze) - FC Pencin (Cze) -:-
11:00Middelfart (Den) - Næsby (Den) -:-
11:00Sosnowiec (Pol) - Trinec (Cze) -:-
11:30Lanzhot (Cze) - Start Brno (Cze) -:-
11:30Mutenice (Cze) - Bzenec (Cze) -:-
11:30Stockholm Internazionale (Swe) - Taby (Swe) -:-
12:00Ljungskile (Swe) - IK Gauthiod (Swe) -:-
12:00Onsala (Swe) - Savedalen (Swe) -:-
12:00Politehnica Timisoara (Rou) - Santandrei (Rou) -:-
12:00Rychnov n. Kneznou (Cze) - Chrudim B (Cze) -:-
12:00SC Landskron (Aut) - TSV Grafenstein (Aut) -:-
12:00Slutsk (Blr) - Slavia Mozyr (Blr) -:-
12:00Valmiera (Lat) - BFC Daugavpils (Lat) -:-
12:00Velke Mezirici (Cze) - Maraton Pelhrimov (Cze) -:-
12:00Zizkov B (Cze) - Dobrovice (Cze) -:-
13:00Asker (Nor) - Halden (Nor) -:-
13:00Assyriska FF (Swe) - Karlbergs (Swe) -:-
13:00Blansko (Cze) - Nove Mesto na Morave (Cze) -:-
13:00AflystEskilsminne (Swe) - Tvaaker (Swe) -:-
13:00Eskilsminne (Swe) - Hittarp (Swe) -:-
13:00Herrestads AIF (Swe) - Torslanda (Swe) -:-
13:00Hohenems (Aut) - Brauerei Egg (Aut) -:-
13:00Karlstad (Swe) - Orebro Syr. (Swe) -:-
13:00Lunds (Swe) - Falkenbergs FF (Swe) -:-
13:00Norrby IF (Swe) - Astrio (Swe) -:-
13:00Odds BK (Nor) - KFUM Oslo (Nor) -:-
13:00Stjørdals Blink (Nor) - Tiller (Nor) -:-
13:00Strømmen (Nor) - Orn (Nor) -:-
13:00Tasovice (Cze) - Kurim (Cze) -:-
13:00Torns (Swe) - Osterlen (Swe) -:-
13:00Traeff (Nor) - Strindheim (Nor) -:-
14:00Babrungas (Ltu) - Atmosfera (Ltu) -:-
14:00Bohumin (Cze) - Prerov (Cze) -:-
14:00Brezice (Slo) - Slovan Ljubljana (Slo) -:-
14:00Brønshøj (Den) - Avarta (Den) -:-
14:00FC Ungheni (Mda) - Olimpic Zarnesti (Rou) -:-
14:00FK Frydek-Mistek (Cze) - SK Hranice (Cze) -:-
14:00Friska Viljor (Swe) - Pitea (Swe) -:-
14:00Heiligenkreuz (Aut) - SV Gossendorf (Aut) -:-
14:00Jelgava (Lat) - Marupe (Lat) -:-
14:00Kongsvinger (Nor) - Bryne FK (Nor) -:-
14:00Kristiansund (Nor) - Tromsø (Nor) -:-
14:00Krsko (Slo) - Smartno (Slo) -:-
14:00Nykøbing FC (Den) - Fremad Amager (Den) -:-
14:00RW Rankweil (Aut) - Altach U21 (Aut) -:-
14:00Sarpsborg 08 (Nor) - Moss (Nor) -:-
14:00Sloga Pozega (Srb) - Borac 1926 (Srb) -:-
14:00Trutnov (Cze) - Ceska Skalice (Cze) -:-
14:00USK Anif (Aut) - Wals-Grunau (Aut) -:-
14:00Zdar na Sazavou (Cze) - Rosice (Cze) -:-
15:00AB (Den) - Olympic (Swe) -:-
15:00Celik Zenica (Bih) - Banovici (Bih) -:-
15:00FC Roskilde (Den) - BK Frem (Den) -:-
15:00Oskarshamn (Swe) - Motala (Swe) -:-
15:00Sogndal (Nor) - Åsane (Nor) -:-
15:30SV Frauental (Aut) - Gleinstatten (Aut) -:-
16:00Vasalunds IF (Swe) - Stocksund (Swe) -:-
16:00Velim (Cze) - Kosmonosy (Cze) -:-
16:30Molde FK (Nor) - Rosenborg (Nor) -:-
22:00Chattanooga (Usa) - Birmingham (Usa) -:-

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

23:30America de Cali K (Col) - Dep. Cali K (Col) 1:0
5'Gotham K (Usa) - Racing Louisville K (Usa) 0:0
12:00Perth SC K (Aus) - Murdoch University Melville K (Aus) -:-
13:00AIK K (Swe) - HJK K (Fin) -:-
13:00Asane K (Nor) - Arna-Bjørnar K (Nor) -:-
13:00Avaldsnes K (Nor) - Viking K (Nor) -:-
13:00Djurgårdens IF K (Swe) - IF Brommapojkarna K (Swe) -:-
13:00Eskilstuna Utd K (Swe) - Uppsala K (Swe) -:-
13:00FC Rosengård K (Swe) - HB Køge K (Den) -:-
13:00Orebro Soder K (Swe) - Mallbacken K (Swe) -:-
13:45Piteå IF K (Swe) - Sunnanå K (Swe) -:-
14:00Kristianstad K (Swe) - KIF Örebro K (Swe) -:-
14:00Malmö FF K (Swe) - Vittsjö K (Swe) -:-
14:00Rosenborg K (Nor) - Kil/Hemne K (Nor) -:-
14:00RØA K (Nor) - Lyn K (Nor) -:-
14:30FC Nordsjælland K (Den) - BK Häcken K (Swe) -:-
14:30IFK Norrköping K (Swe) - Hammarby K (Swe) -:-

VIETNAM: V.League 1

12:00Thanh Hoa - Gia Lai -:-
13:15Hai Phong - Viettel -:-

VIETNAM: V.League 2

11:00Dong Nai - Hue -:-
11:00Long An - Dong Thap -:-
12:00PVF-CAND - Ba Ria Vung Tau -:-

WALES: Cymru Premier - Mesterskabet - Slutspil

13:45TNS - Cardiff Metropolitan -:-

WALES: Cymru Premier - Nedrykningsgruppe

13:30Colwyn Bay - Haverfordwest -:-
15:30Aberystwyth - Barry -:-
15:30Penybont - Pontypridd -:-

WALES: Cymru Syd

15:00Baglan Dragons - Llanelli -:-
15:00Carmarthen - Taffs Well -:-
15:00Cwmbran Celtic - Abergavenny Town -:-
15:00Llantwit Major - Trefelin -:-
15:00Pontardawe - Abertillery Bluebirds -:-
15:30Cambrian & Clydach - Ammanford -:-
15:30Goytre Utd - Caerau Ely -:-

WALES: Cymru Nord

15:00Bangor 1876 - Ruthin -:-
15:00Buckley - Llanidloes -:-
15:00Caersws - Flint Town -:-
15:00Chirk AAA FC - Mold Alexandra -:-
15:00Holywell - Prestatyn -:-
15:00Porthmadog - Gresford -:-
15:30Airbus - Denbigh -:-
15:30Guilsfield - Llandudno -:-

ZAMBIA: Super League

12:00Forest Rangers - MUZA -:-
14:00Green Eagles - Zesco Utd -:-
14:00Konkola - Kansanshi -:-
14:00NAPSA Stars - Red Arrows -:-
14:00Nkwazi - Kabwe -:-
14:00Power Dynamos - Green Buffaloes -:-
14:00Prison Leopards - Zanaco -:-
14:00Trident - Nkana -:-

ØSTRIG: 2. Liga

14:30Dornbirn - Lafnitz -:-
14:30Kapfenberg - Bregenz -:-
14:30Liefering - St. Polten -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

14:30Donaufeld Wien - SK Rapid (Am) -:-
17:00Ardagger - Wiener Viktoria -:-

ØSTRIG: Regionalliga Central

15:00Ried (Am) - Gleisdorf -:-
15:30Union Gurten - ASK Klagenfurt -:-
17:00Weindorf St. Anna - Vocklamarkt -:-

ØSTRIG: Burgenland

15:00Horitschon - Kohfidisch -:-
16:00ASV Siegendorf - Margarethen -:-
17:00Deutschkreutz - Halbturn -:-
17:00Parndorf - USVS Rudersdorf -:-

ØSTRIG: Oberosterreich

14:00Dietach - Friedburg -:-
15:00ASK St.Valentin - St. Martin im Muhlreis -:-
15:00Mondsee - Ostermiething -:-
15:00Oedt - Micheldorf -:-
15:00SPG Wels II - Pregarten -:-

ØSTRIG: Wien

14:00Kagran - Red Star-Penzing -:-
14:00Simmeringer - Wienerberger -:-
15:001980 Wien - Stadlau -:-
15:00ASV 13 Wien - Sportunion Mauer -:-
15:00A XIII-Auhof Center - WAF Brigittenau -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.