REFRESH

Fodbold » I dag » Slutresultater

ENGLAND: Premier League

13:30Everton - Aston Villa 0:1
16:00Brentford - Wolves 1:2
16:00Leeds - Newcastle 0:1
16:00Manchester Utd - West Ham 1:0

FRANKRIG: Ligue 1

17:00Brest - Lille 2:0

ITALIEN: Serie A

15:00Genoa - Udinese 0:0

SPANIEN: LaLiga

14:00Levante - Cadiz 0:2
16:15Villarreal - Mallorca 3:0

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Freiburg - Stuttgart 2:0
15:30Furth - Mainz 2:1
15:30Hoffenheim - Dortmund 2:3
15:30Leverkusen - Augsburg 5:1
15:30Mönchengladbach - Union Berlin 1:2

ALBANIEN: Super League

13:45Partizani - Kastrioti 0:0
13:45Teuta - Laci 2:4

ALBANIEN: First Division

13:30Burreli - Terbuni 1:1
13:30Bylis - Beselidhja Lezha 1:0
13:30Erzeni - Apolonia Fier 1:1
13:30UdsatKorabi Peshkopi - Tomori Berat -:-
13:30Lushnja - Maliqi 2:0
13:30UdsatPogradeci - Butrinti Sarande -:-
13:30Turbina Cerrik - Besa 0:1
13:30Vora - Shkumbini Peqin 3:1

ANGOLA: Girabola

15:30Academica - Primeiro de Agosto 0:1

ARGENTINA: Torneos De Verano

01:15Boca Juniors - U. De Chile 3:2

AUSTRALIEN: A-League

08:00UdsatCentral Coast Mariners - Melbourne Victory -:-
08:00UdsatMacarthur FC - WS Wanderers -:-
08:00UdsatMelbourne City - Sydney FC -:-
08:00UdsatPerth Glory - Newcastle Jets -:-
08:09UdsatWestern United - Wellington Phoenix -:-
09:45Sydney FC - Perth Glory 1:2

AUSTRALIEN: A-League Kvinder

07:05UdsatCanberra K - Melbourne Victory K -:-
07:05Sydney K - Melbourne City K 3:0

BELGIEN: Jupiler League

16:15Kortrijk - Eupen 1:1

BELGIEN: 1B Pro League

20:45UdsatWesterlo - Deinze -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

19:30UdsatEntente Durbuy - Verlaine -:-

BELGIEN: Super League Kvinder

14:00St. Liege K - RSC Anderlecht K 0:2
16:00Aalst K - Femina Woluwe K 2:3
16:15Club Brugge K - Charleroi K 8:0

BOTSWANA: Premier League

14:30Masitoaka - Jwaneng Galaxy 1:3

BRASILIEN: Campeonato Maranhense - Første etape

21:00UdsatPinheiro - SE Juventude -:-

BRASILIEN: Copa Sao Paulo de juniores - Play Offs

00:00Santos U20 - America Mineiro U20 3:0

BURUNDI: Primus League

14:00Les Crocos - Le Messager Ngozi 0:0
14:00Musongati - Aigle Noir 0:1

COLOMBIA: Primera A - Apertura

00:00Santa Fe - La Equidad 1:1
02:05Pasto - Millonarios 0:1

CONGO DR: Ligue 1

14:30UdsatSimba - AC Rangers -:-

CYPERN: First Division

16:00Paphos - Apollon 0:1

CYPERN: Division 2

13:30Alki Oroklini - Othellos Athienou 2:0
13:30ASIL Lysi - Chloraka 1:1
13:30Paralimni - Nea Salamis 1:0
13:30Sotiras - Ermis 1:2

EGYPTEN: League Cup

13:30Ceramica Cleopatra - Enppi 1:2
13:30Pharco - El Gaish 0:0
16:00Zamalek - Ghazl El Mahallah 0:3

ENGLAND: Championship

13:30Bristol City - Cardiff 3:2
13:30Nottingham - Derby 2:1
16:00Birmingham - Barnsley 2:1
16:00Blackpool - Millwall 1:0
16:00Bournemouth - Hull 0:1
16:00Coventry - QPR 1:2
16:00Reading - Huddersfield 3:4
16:00Sheffield Utd - Luton 2:0
16:00Stoke - Fulham 2:3
16:00Swansea - Preston 1:0
16:00West Brom - Peterborough 3:0

ENGLAND: League One

16:00Burton - Wimbledon 1:1
16:00Cambridge Utd - Crewe 1:0
16:00Charlton - Fleetwood 2:0
16:00Ipswich - Accrington 2:1
16:00Milton Keynes - Doncaster 0:1
16:00Morecambe - Wycombe 3:2
16:00Oxford Utd - Sheffield Wed 3:2
16:00Plymouth - Lincoln 1:2
16:00Rotherham - Cheltenham 1:0
16:00Shrewsbury - Bolton 0:1
16:00Sunderland - Portsmouth 1:0
16:00Wigan - Gillingham FC 3:2

ENGLAND: League Two

14:00Swindon - Bristol Rovers 1:1
16:00Barrow - Mansfield 1:3
16:00Crawley Town - Tranmere 0:1
16:00Forest Green - Carlisle 3:0
16:00Harrogate - Oldham 3:0
16:00Hartlepool - Stevenage 1:1
16:00Leyton Orient - Port Vale 0:0
16:00Rochdale - Bradford City 0:0
16:00Salford - Colchester 0:3
16:00Scunthorpe - Newport 0:1
16:00Sutton - Northampton 0:0
16:00Walsall - Exeter 0:2

ENGLAND: National Liga

16:00Altrincham - Torquay 1:2
16:00Boreham Wood - Weymouth 1:1
16:00Chesterfield - Aldershot 0:0
16:00Grimsby - Bromley 1:2
16:00Maidenhead - Halifax 1:0
16:00Solihull Moors - Dover 5:0
16:00Woking - Wealdstone 2:0
16:00Yeovil - Wrexham 1:2

ENGLAND: National Liga Nord

16:00AFC Fylde - Guiseley 2:1
16:00Alfreton - Blyth Spartans 0:1
16:00Brackley Town - Chorley 0:0
16:00Bradford PA - Kettering 2:1
16:00Curzon Ashton - Chester 4:3
16:00Farsley - Hereford 0:4
16:00Gateshead - Leamington 3:1
16:00Gloucester - Southport 0:1
16:00Kidderminster - York 3:0
16:00Spennymoor - Boston Utd 1:1
16:00Telford - Darlington 5:0

ENGLAND: National League Syd

16:00Bath - Eastbourne Boro 2:1
16:00Billericay - Havant & W 1:1
16:00UdsatBraintree - Slough -:-
16:00Dartford - Hampton 2:2
16:00Dorking - Ebbsfleet 5:1
16:00Dulwich Hamlet - Concord 4:1
16:00Hungerford - Chelmsford 2:1
16:00St. Albans - Maidstone 0:0
16:00Tonbridge - Hemel Hempstead 1:1
16:00Welling - Oxford City 0:1

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Ashton Utd - Lancaster 1:0
16:00Atherton - Stafford 1:1
16:00Basford - Nantwich 1:0
16:00FC United - Stalybridge 2:1
16:00Hyde - Whitby 1:2
16:00Matlock - Bamber Bridge 2:1
16:00Mickleover - Witton 2:1
16:00Morpeth - Buxton 3:0
16:00Radcliffe - Gainsborough 2:0
16:00Scarborough - Grantham 2:0
16:00Warrington - South Shields 1:2

ENGLAND: Southern League Central Division

15:00Needham Market - Hitchin 3:1
15:00Stourbridge - Royston 1:0
16:00Alvechurch - AFC Rushden & Diamonds 1:2
16:00Banbury - Redditch 1:2
16:00Barwell - Leiston 2:0
16:00Coalville - Bromsgrove 4:0
16:00Hednesford - Peterborough Sports 3:0
16:00Lowestoft - Nuneaton 0:3
16:00Rushall - Biggleswade Town 4:1
16:00Stratford - Tamworth 1:0

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Beaconsfield Town - Taunton 0:1
16:00Dorchester - Chesham 1:2
16:00Gosport - Harrow 3:1
16:00Hendon - Poole 3:2
16:00Kings Langley - Farnborough 1:1
16:00Merthyr Town - Met. Police 2:3
16:00Salisbury - Weston-Super-Mare 0:0
16:00Swindon S - Walton Casuals 6:1
16:00Truro - Hayes & Yeading 2:1
16:00Wimborne - Tiverton 1:0
16:00Yate Town - Hartley Wintney 2:1

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Bognor Regis - Potters Bar 2:0
16:00Bowers & Pitsea - Merstham 0:1
16:00Cheshunt - Horsham FC 1:2
16:00Cray - Carshalton 5:4
16:00Folkestone - Wingate & Finchley 1:0
16:00Haringey - Leatherhead 2:3
16:00Kingstonian - Enfield Town 3:5
16:00Lewes - Brightlingsea 2:2
16:00Margate - Corinthian-Casuals 3:1
16:00Stortford FC - East Thurrock 4:1
16:00Worthing - AFC Hornchurch 1:1

ENGLAND: Premier League U18

12:00Brighton U18 - Southampton U18 3:4
12:00Fulham U18 - West Ham U18 1:3
12:00Manchester Utd U18 - Everton U18 4:2
12:00Sunderland U18 - Newcastle Utd U18 3:2
13:00Arsenal U18 - Chelsea U18 4:0
13:00Birmingham U18 - Crystal Palace U18 0:4
13:00Derby U18 - Leeds U18 5:1
13:00Manchester City U18 - Stoke City U18 5:0
13:30Norwich U18 - Reading U18 1:4
14:00Burnley U18 - Blackburn U18 1:1
14:00Middlesbrough U18 - Liverpool U18 2:6

ESTLAND: Estisk Cup

12:00UdsatVastseliina Tannem - Tabasalu -:-

FORENEDE EMIRATER: Division 1

14:05Masafi - Dubai City 1:2
14:05Masfut - Dibba Al Hisn 0:1
14:10Gulf Heroes - Al Jazira Hamra 1:1

FORENEDE EMIRATER: Pro League Cup - 5.-8. pladser

14:00Ittihad Kalba - Al Wasl 1:0
16:30Ajman - Al Nasr 1:0

FRANKRIG: Ligue 2

19:00UdsatGrenoble - Niort -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe B

16:00Haguenau - SAS Epinal 3:2
18:00UdsatSt Quentin - Metz II -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

16:00Jura Sud - Frejus 1:0
16:00Lyon II - Martigues 0:1
18:00UdsatAubagne - GOAL FC -:-
18:00UdsatHyeres - Toulon -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

17:00Moulins-Yzeure - Bergerac 0:0
18:00UdsatTrelissac - Beziers -:-

FRANKRIG: Division 1 Kvinder

14:30Bordeaux K - Reims K 3:1
14:30UdsatDijon K - Fleury 91 K -:-
14:30Issy K - Guingamp K 0:2
14:30Soyaux K - Paris FC K 1:3
17:00Montpellier K - Lyon K 2:3

GAMBIA: GFA League

17:00UdsatElite United - Fortune -:-
17:00UdsatSteve Biko - Samger -:-
17:00UdsatWAA Banjul - Real Banjul -:-

GHANA: Premier League

16:00Accra Lions - Ashanti Gold 0:1
16:00Karela - Hearts Of Oak 1:0

GIBRALTAR: National League

16:00Europa Point - Lincoln 1:5

GRÆKENLAND: Super League

16:15OFI Kreta - Panetolikos 2:4

GRÆKENLAND: Super League 2

13:45Almopos - Olympiakos B 3:0
13:45Niki Volos - Apollon Larissa 0:2
13:45UdsatPAOK B - AO Trikala -:-
16:00Xanthi - Veria 0:3

HOLLAND: 1. division

16:30FC Emmen - Breda 2:0

HOLLAND: Tweede Divisie

14:30UdsatAFC - Quick Boys -:-
14:30UdsatGVVV - Spakenburg -:-
14:30UdsatNoordwijk - Scheveningen -:-
15:00UdsatASWH - HFC -:-
15:00UdsatExcelsior Maassluis - Rijnsburgse Boys -:-
15:00UdsatIJsselmeervogels - De Treffers -:-
15:30UdsatHardenberg - Kozakken Boys -:-
15:30UdsatKatwijk - Jong Volendam -:-

HOLLAND: Derde Divisie

14:30UdsatACV Assen - SteDoCo -:-
14:30UdsatAjax (Am) - Barendrecht -:-
14:30UdsatExcelsior 31 - Staphorst -:-
14:30UdsatFC Lisse - Ter Leede -:-
14:30UdsatGOES - VVSB -:-
14:30UdsatHarkemase Boys - Hoek -:-
14:30UdsatODIN '59 - Sportlust -:-
14:30UdsatVVOG - DVS '33 Ermelo -:-
15:00UdsatSparta Nijkerk - VV DOVO -:-

HONG KONG: Premier League

08:00UdsatKitchee - Southern District -:-

INDIEN: ISL

15:00Chennaiyin - North East Utd 2:1

IRAN: Persian Gulf Pro League

12:30Mes Rafsanjan - Sepahan 3:1
15:30Persepolis - Foolad 1:0

ISLAND: Reykjavik Cup

15:00IR Reykjavik - Throttur 1:2
16:00UdsatFram - KR Reykjavik -:-

ISLAND: Fotbolti.net Cup

13:00UdsatAkranes - Vestmannaeyjar -:-
14:00Breidablik - Kopavogur 2:0
14:00Keflavik - Leiknir 1:2

ISRAEL: Ligat ha'Al

14:00Nof Hagalil - H. Haifa 0:1
16:20M. Tel Aviv - Netanya 2:2
17:00Hapoel Hadera - Kiryat Shmona 2:0

ITALIEN: Serie B

14:00Alessandria - Benevento 2:0
14:00Brescia - Ternana 1:1
14:00Como - Crotone 1:1
14:00Cosenza - Ascoli 1:3
14:00Monza - Reggina 1:0
14:00Spal - Pisa 0:0
16:15Perugia - Pordenone 0:1

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

14:30Cesena - Viterbese 0:0
14:30Entella - Gubbio 4:0
14:30Modena - Fermana 2:0
14:30Pescara - Montevarchi 4:2
14:30Reggiana - Pistoiese 3:1
14:30Vis Pesaro - Teramo 0:2
15:00Pontedera - Ancona-Matelica 0:5

ITALIEN: Serie A Kvinder

12:30Sassuolo K - Verona K 4:0
14:30Empoli K - Pomigliano K 1:2
14:30Juventus K - Fiorentina K 2:2

JAMAICA: Premier League

21:15UdsatMount Pleasant - Harbour View -:-

KENYA: Premier League

13:00UdsatBandari - Leopards -:-
13:00UdsatBidco United - Ulinzi Stars -:-
13:00UdsatGor Mahia - Nairobi City -:-
13:00UdsatVihiga - Kariobangi Sharks -:-

LESOTHO: Premier League

14:00CCX - LMPS 0:1
14:00Defence Force - Kick4Life 1:0

LIBANON: Premier League

13:15Al Ahed - Safa 2:1
13:15Al Hikma - Al Akhaa Al Ahli 0:0

MACAO: Elite League

12:00Casa de Portugal - Monte Carlo 0:6
14:00Lun Lok - CFB Macau 1:0

MALTA: Premier League

14:00Balzan - Hamrun 2:2
16:00Mosta FC - Hibernians 1:1

MALTA: Challenge League

12:00San Gwann - Lija Athletic 4:1
14:00Naxxar Lions - St. George's FC 1:0

MAROKKO: Botola 2

15:00Raja Beni Mellal - RAC Casablanca 1:0

MEXICO: Liga MX - Clausura

04:00Mazatlan FC - Toluca 1:2
04:00UdsatPuebla - Tijuana -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A - Clausura

03:00Alacranes - Saltillo 3:1
03:30UdsatCoras - Gavilanes de Matamoros -:-
19:00UdsatCanoneros Marina - Montaneses -:-
22:00UdsatEscorpiones - CD Zap -:-
22:30UdsatUA Zacatecas - Tritones Vallarta -:-

MEXICO: Liga Premier Serie B - Clausura

22:00UdsatGuerreros De Xico - Huracanes Izcalli -:-
22:00UdsatLobos Huerta - Uruapan -:-
22:30UdsatCiervos - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-

MEXICO: Liga MX U20 - Clausura

16:00Guadalajara U20 - Queretaro U20 0:0
16:00Monterrey U20 - Cruz Azul U20 2:2

NICARAGUA: Liga Primera - Clausura

02:00Diriangen - UNAN-Managua 4:0

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura

23:00Diriangen U20 - UNAN-Managua U20 1:0
17:00Juventus Managua U20 - Managua FC U20 1:3

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00Ballymena - Warrenpoint 1:0
16:00Coleraine - C. Rangers 3:0
16:00Dungannon - Portadown 3:1
16:00Linfield - Glenavon 2:0

NORDIRLAND: NIFL Championship

15:00Knockbreda - Ballyclare 2:2
16:00Ballinamallard - Newry City 0:2
16:00Dergview - Institute FC 3:1
16:00Dundela - Loughgall 0:0
16:00H&W Welders - Queens Univ. 1:2

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Moreirense - Santa Clara 0:2

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Vilafranquense - Nacional 4:3
16:30Varzim - Academica 1:0

PORTUGAL: Liga 3

12:00Felgueiras - Canelas 2010 2:1
16:00Pevidem - Fafe 1:2

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

12:00Condeixa - Oleiros 1:0
16:00Sp. Espinho - Salgueiros 0:2

PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Nedrykningsgruppe

12:00Vizela U23 - Farense U23 3:1
16:00Belenenses U23 - Famalicao U23 1:3
16:00Guimaraes U23 - Academica U23 1:2

QATAR: QSL

14:30Al-Duhail - Al-Wakra 0:4
14:30Al Khor - Al Sailiya 1:1

RUMÆNIEN: Liga 1

13:30Chindia Targoviste - FC Voluntari 0:0

RWANDA: Premier League

11:30Kiyovu - Espoir 2:1
14:00AS Kigali - APR 0:0

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00UdsatCailungo - Domagnano -:-
15:00UdsatCosmos - Virtus -:-
15:00UdsatFaetano - Libertas -:-
15:00UdsatFolgore - Fiorentino -:-
15:00UdsatLa Fiorita - Murata -:-
15:00UdsatSan Giovanni - Pennarossa -:-
15:00UdsatTre Penne - Juvenes/Dogana -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

13:35Al Feiha - Al Taee 2:0
16:20Al-Hazem - Al-Raed 2:0

SEYCHELLERNE: First Division League

13:00UdsatRed Star - Foresters FC -:-

SKOTLAND: Championship

16:00Dunfermline - Inverness 1:1

SKOTLAND: League One

16:00Clyde - Queen's Park 1:1
16:00East Fife - Falkirk 0:2

SKOTLAND: League Two

16:00UdsatAlbion Rovers - Kelty Hearts -:-
16:00Cowdenbeath - Stranraer 0:1
16:00UdsatStirling - Forfar -:-

SKOTLAND: Highland League

16:00Brora Rangers - Brechin 0:2
16:00Clachnacuddin - Keith 0:1
16:00Formartine Utd - Inverurie Loco Works 1:3
16:00Forres Mechanics - Nairn County 2:3
16:00Fort William - Buckie Thistle 1:4
16:00Huntly - Fraserburgh 1:2
16:00Lossiemouth - Turriff Utd 2:1
16:00Strathspey Thistle - Deveronvale 1:1
16:00Wick Academy - Rothes FC 1:2

SKOTLAND: Lowland League

16:00Edinburgh University - Celtic B 0:6
16:00Spartans - Civil Service Strollers 4:2
16:00Stirling University - Gala Fairydean 3:1

SKOTLAND: Scottish Cup

13:30Auchinleck Talbot - Hearts 0:5
16:00Aberdeen - Edinburgh City 3:0
16:00Arbroath - Darvel 3:0
16:00Ayr - St. Mirren 0:2
16:00Banks O' Dee - Raith 0:3
16:00Clydebank - Annan 3:4e.forl.
16:00Dumbarton - Dundee FC 0:1
16:00Kelty Hearts - St. Johnstone 1:0e.forl.
16:00Kilmarnock - Dundee Utd 1:2e.forl.
16:00Livingston - Ross County 1:0
16:00Motherwell - Morton 2:1e.forl.
16:00Partick Thistle - Airdrieonians 1:0
16:00Peterhead - East Kilbride 3:2str.

SPANIEN: LaLiga2

16:00Zaragoza - Valladolid 0:0

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

17:00Leonesa - R. Union 1:1
17:00San Sebastian Reyes - Celta Vigo B 0:7

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

17:00UdsatAlbacete - Sabadell -:-
17:00Alcoyano - Real Madrid B 1:1
17:00Cornella - San Fernando 2:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 1

16:00Leganes B - Union Club Ceares 4:0
17:00Bergantinos - Langreo 0:1
17:00Marino de Luanco - Real Aviles 0:0
19:00UdsatArenteiro - Arosa SC -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 2

16:30Burgos Promesas - CD Ardoi 2:0
16:30Mutilvera - UD Logrones B 1:0

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 5

16:00Granada B - Hercules 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2

16:00Gijon B - Llanes 2:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3

16:00UD Samano - Siete Villas 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4

16:30Pasaia - Beasain 1:0
16:30Tolosa FC - Portugalete 0:3

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7

12:00Ursaria - Las Rozas 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8

16:00Colegios Diocesanos - Numancia B 2:2
16:00Salamanca B - Ciudad Rodrigo CF 2:2
16:15Bembibre - Atl. Astorga 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11

16:00Llosetense - Serverense 3:0
16:00Sant Jordi - Inter Ibiza 2:0
16:00Sant Rafel - Felanitx 1:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15

15:45Cortes - Beti Kozkor 0:0
16:00Beti Onak - Pamplona 4:0
16:00Valle Egues - Ezcabarte 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16

15:45CF Rapid - Casalarreina 2:4

SPANIEN: Segunda Division Kvinder

12:00Alhama K - Real Union K 3:0
12:00UdsatCacereno K - Madrid C. B K -:-
12:00Espanyol K - CA Osasuna K 2:2
13:00Tenerife B K - Elche CF K 1:2
16:00Atl. Madrid B K - SE AEM K 1:2
17:00La Coruna K - CD Parquesol CF K 3:0

SYDAFRIKA: Diski Challenge

09:00Maritzburg Utd U23 - Supersport U23 2:3
09:00Marumo Gallants U23 - Stellenbosch U23 0:3
11:00Orlando U23 - TS Galaxy U23 0:2
11:00Sekhukhune U23 - Golden Arrows U23 0:1
11:30Royal AM U23 - Mamelodi U23 2:4

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

12:00Tanzania Prisons - Azam 0:4
14:00Biashara Mara United - Geita Gold 0:0
14:00Mtibwa Sugar - Simba 0:0

THAILAND: Thai League 1

12:00Prachuap - Chiangrai 1:3
12:00UdsatRatchaburi - Muangthong -:-
12:00Samut Prakan City - Police Tero 1:1
13:00Pathum United - Nong Bua Pitchaya 1:1

THAILAND: Thai League 2

11:00Trat FC - Raj Pracha 1:0
12:00Lamphun Warrior - Sukhothai 1:1
12:30Lampang - Kasetsart 5:1
13:00Ayutthaya Utd - Phrae 2:2
13:00Nakhon Pathom - Thai Navy 3:2

TJEKKIET: Tipsport liga

10:30Vyskov - Brno 1:3
10:30Z. Moravce-Vrable - Senica 1:2
13:00Mas Taborsko - Varnsdorf 1:0

TUNESIEN: Tunisia Cup

13:30UdsatES Djerba - Gabes -:-
13:30Jendouba Sport - SS Sfaxien 0:1
13:30Kalaa - Stade Tunisien 0:1
13:30UdsatKorba - Stade Gabesien -:-
13:30Msaken - Gafsa 6:3
13:30Oued Ellil - Rades 1:2

TYRKIET: Super Lig

11:30Yeni Malatyaspor - Besiktas 1:1
14:00Adana Demirspor - Karagumruk 5:0
14:00Sivasspor - Fenerbahce 1:1
17:00Basaksehir - Goztepe 1:2

TYRKIET: 1. Lig

11:30Manisa FK - Genclerbirligi 3:1
11:30Umraniyespor - Menemenspor 2:1
14:00Altinordu - Istanbulspor 0:5

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

10:30Pazarspor - Nazillispor 1:0
11:001922 Konyaspor - Isparta 32 Spor 0:4
11:001928 Bucaspor - Akhisarspor 2:2
11:0024 Erzincanspor - Tarsus 2:1
11:00Amedspor - Kirsehir Belediyespor 1:1
11:00Kirklarelispor - Ankara Demirspor 1:0
11:00Sanliurfaspor - Eskisehirspor 2:0

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

11:00Ankaraspor - Nigde Anadolu 1:1
11:00Bayburt - Turgutluspor 0:0
11:00Bodrumspor - Diyarbekirspor 1:0
11:00Corum - Ergene Velimese 1:2
11:00Kahramanmaras - Etimesgut 0:0
11:00Sariyer - Sakaryaspor 4:1
11:00Sivas Belediyespor - Serik Belediyespor 2:1
11:00UdsatSoma Spor - Adiyamanspor -:-
11:00Trabzon FK - Inegolspor 1:0
11:00UdsatVanspor FK - Afjet Afyonspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

11:00Catalca - Kelkit 1:0

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

11:00Sile Yildizspor - Malatya 1:1

TYRKIET: Super Lig Kvinder

10:00Ilkadim Bld. YAB-PA K - Galatasaray K 0:6

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Ingolstadt - Darmstadt 0:2
13:30Paderborn - Bremen 3:4
13:30Rostock - Heidenheim 0:0

TYSKLAND: 3. Liga

14:00Braunschweig - Hallescher 1:0
14:00Kaiserslautern - Viktoria Berlin 2:0
14:00UdsatTurkgucu Munchen - 1860 München -:-
14:00Viktoria Koln - Verl 5:2
14:00Wehen - Osnabruck 0:0
14:00Wurzburger Kickers - Mannheim 1:2

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00UdsatAuerbach - Altglienicke -:-
14:05Jena - Lokomotive Leipzig 2:3

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00UdsatAhlen - Fortuna Koln -:-
14:00UdsatLotte - Munster -:-
14:00Mönchengladbach II - Schalke II 1:4
14:00UdsatRodinghausen - Dusseldorf II -:-
14:00Straelen - Bonner 0:0
14:00UdsatWegberg-Beeck - Homberg -:-
14:00Wiedenbruck - Uerdingen 5:1
14:00Aachen - Lippstadt 3:0
15:30Köln II - Oberhausen 1:0

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00UdsatVfL Lohbrugge - Paloma -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

09:00Baltika (Rus) - Lok. Sofia (Bul) 1:0
09:00Blacktown (Aus) - SD Raiders (Aus) 4:0
09:00Sigma Olomouc B (Cze) - Unicov (Cze) 1:1
10:00UdsatFC Dabas (Hun) - Dunaharaszti (Hun) -:-
10:00AflystHostoun (Cze) - Pribram (Cze) -:-
10:00AflystHradec Kralove B (Cze) - Letohrad (Cze) -:-
10:00Kladno (Cze) - Liberec B (Cze) 1:2
10:00Legia II (Pol) - LKS Lagow (Pol) 0:3
10:00Opava (Cze) - Hlucin (Cze) 1:3
10:00Uhersky Brod (Cze) - Valasske Mezirici (Cze) 5:0
10:00Zapy (Cze) - Admira Prague (Cze) 3:3
10:15Pisek (Cze) - Dukla Prag (Cze) 0:4
10:30Etar (Bul) - Zagorets (Bul) 3:1
10:30AflystMlada Boleslav (Cze) - Pribram (Cze) -:-
10:45SJK (Fin) - Paide (Est) 2:0
11:00Arka (Pol) - Elblag (Pol) 2:1
11:00Banik Most - Sous (Cze) - Usti n. L. (Cze) 0:3
11:00Ceska Lipa (Cze) - Velke Hamry (Cze) 6:6
11:00Din. Minsk (Blr) - Isloch (Blr) 1:1
11:00Dubnica (Svk) - Jednota Banova (Svk) 1:0
11:00Dubrava (Cro) - Sesvete (Cro) 3:2
11:00AflystInter Turku (Fin) - PIF Pargas (Fin) -:-
11:00Istra 1961 (Cro) - Dugopolje (Cro) 1:0
11:00Jihlava (Cze) - Zivanice (Cze) 2:1
11:00Lisen (Cze) - Slovan Bratislava U21 (Svk) 1:0
11:00Osijek (Cro) - Tabor Sezana (Slo) 3:0
11:00Petrzalka (Svk) - Pohronie (Svk) 2:3
11:00Plzen (Cze) - Mlada Boleslav (Cze) 0:1
11:00AflystSalzburg (Aut) - Sparta Prag (Cze) -:-
11:00Silkeborg IF (Den) - Middelfart (Den) 3:0
11:00Stomil Olsztyn (Pol) - Ostroda (Pol) 2:0
11:00Stuttgart II (Ger) - Leinfelden-Echterdingen (Ger) 2:0
11:00AflystThun (Sui) - Koniz (Sui) -:-
11:00Velvary (Cze) - Vlasim (Cze) 3:3
11:00Vysehrad (Cze) - Zizkov (Cze) 0:2
11:00Walldorf (Ger) - Pforzheim (Ger) 2:1
11:00Zilina B (Svk) - Trinec (Cze) 0:3
11:00Zlin (Cze) - Kromeriz (Cze) 2:0
11:30BATE (Blr) - Slutsk (Blr) 3:0
11:30Chrobry Glogow (Pol) - Legnica (Pol) 1:3
11:30Gomel (Blr) - Belshina (Blr) 4:0
12:00AflystBabelsberg (Ger) - Blau Weiss Berlin (Ger) -:-
12:00Dila Gori (Geo) - Bolnisi (Geo) 2:2
12:00Dunav Ruse (Bul) - Dobrudzha (Bul) 2:2
12:00Fremad Amager (Den) - AB (Den) 4:1
12:00Gleisdorf (Aut) - Weinland Gamlitz (Aut) 1:0
12:00Gorica (Cro) - Rudes (Cro) 1:3
12:00HB Køge (Den) - Roskilde KFUM's (Den) 3:0
12:00Innsbruck (Aut) - Kufstein (Aut) 4:2
12:00KKS Kalisz (Pol) - Mieszko (Pol) 1:0
12:00Korona (Pol) - Wisla Pulawy (Pol) 2:1
12:00UdsatKosmonosy (Cze) - Benatky (Cze) -:-
12:00Nykøbing FC (Den) - Hillerød Fodbold (Den) 3:1
12:00Odra Opole (Pol) - Polonia B. (Pol) 7:1
12:00Ruckersdorf (Ger) - Atus Ferlach (Aut) 2:2
12:00Sosnowiec (Pol) - Puszcza (Pol) 0:1
12:00Tychy (Pol) - Goczalkowice Zdroj (Pol) 0:2
12:00Unia Janikowo (Pol) - Pogon Mogilno (Pol) 0:0
12:00Unirea Dej (Rou) - FC Hermannstadt (Rou) 0:1
12:00Widzew Lodz (Pol) - Chojniczanka (Pol) 1:2
12:00AflystYoung Boys (Sui) - Winterthur (Sui) -:-
12:30GKS Jastrzebie (Pol) - Katowice (Pol) 1:2
12:30Hertha Zehlendorf (Ger) - TB Berlin (Ger) 2:2
12:30Koper (Slo) - Kapfenberg (Aut) 2:0
12:30Næstved BK (Den) - FC Roskilde (Den) 3:1
12:45AflystFK Humenne (Svk) - Podbrezova (Svk) -:-
13:00Brøndby IF (Den) - Lyngby (Den) 1:4
13:00Deutschlandsberger (Aut) - Grazer (Aut) 1:2
13:00Djurgårdens IF (Swe) - Västerås SK (Swe) 3:0
13:00Győr (Hun) - Rapid (Am) (Aut) 3:2
13:00Hajduk Split (Cro) - Velez Mostar (Bih) 1:1
13:00Halmstads BK (Swe) - Falkenbergs FF (Swe) 2:0
13:00Kriens (Sui) - Hergiswil (Sui) 6:0
13:00Landskrona BoIS (Swe) - FC Helsingør (Den) 2:3
13:00Lech 2 (Pol) - Slask 2 (Pol) 3:3
13:00LKS Lodz (Pol) - Motor Lublin (Pol) 2:1
13:00Lok. Plovdiv (Bul) - Maritsa Plovdiv (Bul) 3:1
13:00Longford (Irl) - Shamrock Rovers (Irl) 1:1
13:00Michalovce (Svk) - Trebisov (Svk) 3:2
13:00Neman (Blr) - Dynamo Brest (Blr) 3:3
13:00Oulu (Fin) - Jaro (Fin) 3:0
13:00Peresvet Podolsk (Rus) - Kvant (Rus) 5:2
13:00Rapid Wien (Aut) - Pogon Szczecin (Pol) 1:2
13:00AflystRathenow (Ger) - Stendal (Ger) -:-
13:00River Plate (Uru) - Maldonado (Uru) 2:1
13:00AflystSered (Svk) - Banska Bystrica (Svk) -:-
13:00Siroki Brijeg (Bih) - ONK Metkovic (Cro) 5:0
13:00Skalica (Svk) - Znojmo (Cze) 3:0
13:00Slavia Sofia (Bul) - Metalist Kharkiv (Ukr) 0:5
13:00Starogard Gdanski (Pol) - Gedania Gdansk (Pol) 1:2
13:00AflystStern (Ger) - Neubrandenburg (Ger) -:-
13:00AflystUnterfohring (Ger) - Buchbach (Ger) -:-
13:00Wexford (Irl) - Shelbourne (Irl) 0:2
13:00Yambol 1915 (Bul) - Sozopol (Bul) 1:1
13:00Young Boys (Sui) - Lausanne (Sui) 3:1
13:00Zalgiris (Ltu) - RFS (Lat) 2:2
13:30Belchatow (Pol) - Pruszkow (Pol) 1:0
13:30Chemnitzer (Ger) - SpVgg Bayreuth (Ger) 1:1
13:30Levadia (Est) - Legion (Est) 2:0
13:30Opatija (Cro) - Kustosija (Cro) 1:3
13:30Voska Sport (Mkd) - Bratstvo 07 (Mkd) 9:0
13:45FA 2000 (Den) - Vanløse (Den) 3:2
14:00A. Klagenfurt (Aut) - Rogaska (Slo) 5:1
14:00AflystAmstetten (Aut) - Bischofshofen (Aut) -:-
14:00Bielsko-Biala (Pol) - Podhale Nowy Targ (Pol) 0:2
14:00Cobh Ramblers (Irl) - Waterford (Irl) 0:5
14:00DVTK II (Hun) - SBTC (Hun) 4:1
14:00AflystDynamo Schwerin (Ger) - Dornbreite Lubeck (Ger) -:-
14:00Gorica (Cro) - Bravo (Slo) 2:1
14:00HJK (Fin) - FC Ilves (Fin) 3:0
14:00IK Sirius (Swe) - KIF Örebro (Swe) 2:1
14:00Illertissen (Ger) - Memmingen (Ger) 1:2
14:00KPV (Fin) - VPS (Fin) 1:5
14:00Krasnodar 2 (Rus) - Hebar (Bul) 5:2
14:00Lviv (Ukr) - Hartberg (Aut) 0:0
14:00AflystNeusiedl (Aut) - Floridsdorfer AC (Aut) -:-
14:00AflystNeusiedl (Aut) - Klingenbach (Aut) -:-
14:00Nürnberg II (Ger) - Grossaspach (Ger) 0:1
14:00O. Ljubljana (Slo) - Haladas (Hun) 2:3
14:00AflystPhonix Lubeck (Ger) - Todesfelde (Ger) -:-
14:00Ried (Aut) - FC Juniors (Aut) 6:0
14:00Rielasingen-Arlen (Ger) - Balingen (Ger) 0:1
14:00Rostocker FC (Ger) - Eichede (Ger) 3:2
14:00AflystSchalding (Ger) - Donaustauf (Ger) -:-
14:00Schweinfurt (Ger) - Alzenau (Ger) 8:0
14:00Slaven Belupo (Cro) - Zaprešić (Cro) 1:0
14:00AflystWiener Viktoria (Aut) - Parndorf (Aut) -:-
14:00Winterthur (Sui) - YF Juventus (Sui) 4:2
14:00Zenit (Rus) - Botev Plovdiv (Bul) 2:2
14:00Zürich (Sui) - Wil (Sui) 1:0
14:15Innsbruck (Aut) - SC Imst (Aut) 1:0
14:30FC Nordsjælland (Den) - Viborg FF (Den) 1:2
14:30Garbarnia (Pol) - Skra (Pol) 5:1
14:30Lugano (Sui) - Chiasso (Sui) 1:0
14:30Luzern (Sui) - Altach (Aut) 2:2
14:30Vaduz (Lie) - A. Lustenau (Aut) 4:0
14:30Zarkovo (Srb) - Lok. Zagreb (Cro) 2:1
14:45Szentlorinc (Hun) - Kozarmisleny (Hun) 0:1
15:00Basel (Sui) - Xamax (Sui) 3:1
15:00Ch. Odessa (Ukr) - Prishtina (Kos) 4:0
15:00Cukaricki (Srb) - Kuban (Rus) 1:0
15:00Drogheda (Irl) - Derry City (Nir) 1:1
15:00Gornik Z. (Pol) - Baltika (Rus) 2:1
15:00LASK (Aut) - Maribor (Slo) 1:2
15:00Lechia (Pol) - Akhmat Grozny (Rus) 2:1
15:00Liefering (Aut) - First Vienna (Aut) 2:3
15:00Salzburg (Aut) - Admira (Aut) 0:1
15:00Slask (Pol) - Floridsdorfer AC (Aut) 0:0
15:00SSVg Velbert (Ger) - Siegburger (Ger) 6:1
15:00Zlin B (Cze) - Slovacko B (Cze) 2:5
15:30Jeunesse Esch (Lux) - Hesperange (Lux) 1:1
15:30Lech (Pol) - Mura (Slo) 4:1
15:30Samara (Rus) - Celje (Slo) 1:1
15:30Teplice (Cze) - Rapid Wien (Aut) 2:1
15:30AflystThun (Sui) - Biel (Sui) -:-
15:45Sparta Prag (Cze) - FK Rostov (Rus) 2:0
16:00Chlumec nad Cidlinou (Cze) - FK Kolin (Cze) 1:0
16:00AflystHajduk Split (Cro) - Slavia Prag (Cze) -:-
16:00Aarau (Sui) - Bellinzona (Sui) 9:0
17:00Bray (Irl) - Shamrock Rovers (Irl) 3:2
17:00Dynamo Kyiv (Ukr) - Racing Luxembourg (Lux) 4:0
17:00Jablonec (Cze) - Lok. Moskva (Rus) 1:1

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

12:00SGS Essen K (Ger) - Borussia Bocholt K (Ger) 8:0
14:00Czarni Sosnowiec K (Pol) - Slovacko K (Cze) 0:2
14:00FC Rosengård K (Swe) - Brøndby K (Den) 0:1
14:00Ovrevoll Hosle K (Nor) - Vålerenga K (Nor) 1:0

WALES: Cymru Premier

15:30Barry - Flint Town 0:1
15:30Cardiff Metropolitan - Bala Town 0:0
15:30Newtown - Haverfordwest 1:1

WALES: Cymru Syd

15:00Cwmbran Celtic - Trefelin 2:1
15:00Llantwit Major - Llanelli 3:0
15:00Undy - Taffs Well 0:1
15:30Briton Ferry - Pontypridd 0:0

WALES: Cymru Nord

15:30Conwy Borough - Prestatyn 2:1
15:30Llangefni - Llanrhaeadr 1:2
15:30Llanidloes - Colwyn Bay 1:6
15:30Penrhyncoch - Buckley 1:0
15:30Ruthin - Airbus 2:1

ZAMBIA: Super League

12:00Indeni - Kafue Celtic 2:1
14:00Buildcon - Forest Rangers 2:0
14:00Chambishi - Zesco Utd 0:1
14:00Kabwe - Kansanshi 0:0
14:00Power Dynamos - Prison Leopards 0:0
14:00Red Arrows - Nkana 3:0
14:00Zanaco - Green Buffaloes FC 1:1

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.