REFRESH

Fodbold » I dag » Odds

DANMARK: Superliga - Nedrykningsgruppe

14:00OB - Randers FC -:- [ 3.00 | 3.50 | 2.25 ]

ENGLAND: Premier League

17:00Arsenal - Everton -:- [ 1.14 | 9.00 | 13.00 ]
17:00Brentford - Newcastle -:- [ 2.90 | 3.90 | 2.20 ]
17:00Brighton - Manchester Utd -:- [ 2.20 | 4.00 | 2.88 ]
17:00Burnley - Nottingham -:- [ 2.80 | 3.75 | 2.35 ]
17:00Chelsea - Bournemouth -:- [ 1.45 | 5.00 | 5.75 ]
17:00Crystal Palace - Aston Villa -:- [ 1.80 | 4.33 | 3.70 ]
17:00Liverpool - Wolves -:- [ 1.14 | 8.50 | 17.00 ]
17:00Luton - Fulham -:- [ 2.90 | 4.00 | 2.15 ]
17:00Manchester City - West Ham -:- [ 1.08 | 13.00 | 19.00 ]
17:00Sheffield Utd - Tottenham -:- [ 8.00 | 6.25 | 1.30 ]

FRANKRIG: Ligue 1

21:00Le Havre - Marseille -:- [ 4.50 | 3.60 | 1.80 ]
21:00Lens - Montpellier -:- [ 1.40 | 5.00 | 7.00 ]
21:00Lille - Nice -:- [ 1.53 | 4.20 | 6.00 ]
21:00Lorient - Clermont -:- [ 1.65 | 4.10 | 5.00 ]
21:00Lyon - Strasbourg -:- [ 1.42 | 4.75 | 7.50 ]
21:00Metz - PSG -:- [ 5.75 | 4.10 | 1.57 ]
21:00Monaco - Nantes -:- [ 1.38 | 5.25 | 7.00 ]
21:00Reims - Rennes -:- [ 2.88 | 3.30 | 2.50 ]
21:00Toulouse - Brest -:- [ 3.80 | 3.70 | 1.95 ]

ITALIEN: Serie A

12:30Sassuolo - Cagliari -:- [ 2.35 | 3.30 | 3.10 ]
15:00Monza - Frosinone -:- [ 3.00 | 3.40 | 2.30 ]
15:00Udinese - Empoli -:- [ 1.91 | 3.40 | 4.33 ]
18:00Inter - Lazio -:- [ 1.65 | 4.20 | 4.75 ]
20:45AS Roma - Genoa -:- [ 1.48 | 4.10 | 7.50 ]

SPANIEN: LaLiga

19:00Ath. Bilbao - Sevilla -:- [ 1.62 | 4.00 | 5.00 ]
19:00Atl. Madrid - Osasuna -:- [ 1.36 | 4.75 | 8.50 ]
19:00Barcelona - Vallecano -:- [ 1.27 | 5.75 | 11.00 ]
19:00Betis - Real Sociedad -:- [ 2.75 | 3.10 | 2.75 ]
19:00Cadiz - Las Palmas -:- [ 1.75 | 3.50 | 5.00 ]
19:00Granada - Celta Vigo -:- [ 3.90 | 3.60 | 1.91 ]
19:00Mallorca - Almeria -:- [ 1.42 | 4.50 | 8.00 ]
19:00Valencia - Girona -:- [ 3.10 | 3.50 | 2.20 ]
19:00Villarreal - Real Madrid -:- [ 3.30 | 3.75 | 2.05 ]

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Play Offs

19:00Zamalek - Berkane -:- [ 1.73 | 3.30 | 4.75 ]

ALBANIEN: Super League - Nedrykning

16:00Laci - Flamurtari -:-

ALBANIEN: Super League - Play Offs

20:00Egnatia - Vllaznia -:-

ANDORRA: Primera Divisió

17:00Atletic Escaldes - Atletic America -:-
17:00Ordino - Carroi -:-
17:00Pas de la Casa - Esperanca -:-
17:00Penya - Inter Escaldes -:-
17:00UE Santa Coloma - FC Santa Coloma -:-

ANGOLA: Girabola

16:00Sagrada - Desportivo Huila -:-
16:30Academica - Interclube -:-
16:00Sao Salvador - Bravos do Maquis -:-
16:30Santa Rita - Primeiro de Agosto -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

23:00River Plate - Belgrano 3:0 [ 1.25 | 5.75 | 13.00 ]
11'Defensa y Justicia - Gimnasia L.P. 0:0 [ 2.55 | 3.25 | 2.88 ]
01:30Instituto - Union Santa Fe -:- [ 2.10 | 2.90 | 4.00 ]
20:00Barracas Central - Sarmiento Junin -:- [ 2.05 | 3.20 | 3.80 ]
20:30Platense - Independiente -:- [ 3.25 | 2.88 | 2.50 ]
22:45Banfield - Huracan -:- [ 2.63 | 2.88 | 3.00 ]
22:45Talleres Cordoba - Atl. Tucuman -:- [ 1.80 | 3.50 | 4.75 ]

ARGENTINA: Primera Nacional

PauseQuilmes - Gimnasia Jujuy 1:1 [ 2.05 | 2.90 | 4.20 ]
02:10CA Estudiantes - Alvarado -:- [ 1.95 | 3.10 | 4.20 ]
18:45Atletico Atlanta - Atl. Rafaela -:- [ 2.00 | 3.40 | 3.75 ]
20:00Arsenal Sarandi - Tristan Suarez -:- [ 2.10 | 3.20 | 3.70 ]
20:00Guillermo Brown - Agropecuario -:- [ 3.20 | 3.00 | 2.40 ]
20:30Aldosivi - Almagro -:- [ 1.75 | 3.60 | 4.50 ]
20:30Chacarita Juniors - Racing Cordoba -:- [ 2.00 | 3.10 | 4.20 ]
20:30Defensores Unidos - Deportivo Madryn -:- [ 2.55 | 2.90 | 3.00 ]
20:30Gimnasia Mendoza - Deportivo Moron -:- [ 2.05 | 3.00 | 4.20 ]
20:45Colon - Chaco For Ever -:- [ 1.48 | 4.10 | 7.00 ]
21:00San Martin S.J. - All Boys -:- [ 1.67 | 3.60 | 5.25 ]
23:00Estudiantes Rio Cuarto - Def. de Belgrano -:- [ 2.20 | 2.88 | 3.90 ]

ARGENTINA: Torneo Federal

16:00Biblioteca Atenas - Ferro Gen. Pico -:-
20:00Circulo Deportivo - Germinal -:-
20:00Olimpo - Sansinena -:-
20:00Santamarina - Villa Mitre -:-
20:30Crucero del Norte - Juventud Antoniana -:-
20:30Def. Pronunciamiento - Independiente Chivilcoy -:-
20:30El Linqueno - Gimnasia E.R. -:-
20:30San Martin Mendoza - Deportivo Camioneros -:-
20:30Union Sunchales - San Martin Formosa -:-
21:009 de Julio Rafaela - Douglas Haig -:-
21:00Argentino MM - Juventud U.U. -:-
21:00Boca Unidos - Sarmiento de La Banda -:-
21:00Cipolletti - Kimberley -:-
21:00Gutierrez Mendoza - Ciudad Bolivar -:-
21:00Sol de America - Sarmiento Resistencia -:-
21:00Sportivo Estudiantes - Huracan Las Heras -:-
21:00Sportivo Las Parejas - Sportivo Belgrano -:-

ARGENTINA: Primera B - Apertura

17:00Laferrere - Deportivo Merlo -:-
20:30Fenix - San Martin Burzaco -:-
22:00Midland - Acassuso -:-

ARGENTINA: Primera C - Apertura

20:30Berazategui - CSR Espanol -:-
20:30El Porvenir - Central Ballester -:-
20:30General Lamadrid - Juventud Unida S. M. -:-
20:30Justo Jose de Urquiza - Atlas -:-
20:30Real Pilar - Argentino de Rosario -:-

ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura

20:30Everton La Plata - Defensores de Glew -:-

ARGENTINA: Primera A Kvinder - Apertura

16:00Independiente K - UAI Urquiza K -:-
19:00Gimnasia L.P. K - Excursionistas K -:-
20:00Belgrano K - San Luis K -:-

ARMENIEN: Premier League

15:00West Armenia - BKMA -:-

ARUBA: Division di Honor - Sidste gruppe

02:00Britannia - Deportivo Nacional -:-

ASERBAJDSJAN: Premier League

14:00Gabala - Araz -:-

ASIEN: AFC Asian Cup Kvinder U17 - Play Offs

09:00Kina U17 K - Sydkorea U17 K -:-
13:00Nordkorea U17 K - Japan U17 K -:-

AUSTRALIEN: NPL ACT

07:00Canberra Croatia - Monaro Panthers -:-
07:00Tuggeranong Utd - Yoogali -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

06:30Newcastle Olympic - Cooks Hill United -:- [ 1.90 | 3.70 | 3.25 ]
06:30New Lambton - Charlestown Azzurri -:- [ 9.50 | 5.50 | 1.25 ]
06:30Weston Workers - Edgeworth E. -:- [ 2.10 | 3.70 | 2.75 ]

AUSTRALIEN: NPL Queensland

07:00Sunshine Coast Wanderers - Brisbane Roar U23 -:-
08:30Moreton City Excelsior - Rochedale -:-

AUSTRALIEN: NPL Victoria

08:00Heidelberg - Altona Magic -:-

AUSTRALIEN: Northern NSW State League

06:30Cessnock City Hornets - Kahibah -:-
06:30Wallsend Red Devils - Thornton Redbacks -:-

AUSTRALIEN: Queensland Premier League

08:45St. George Willawong - Brisbane Strikers -:-
10:00Logan Lightning - Mitchelton -:-

AUSTRALIEN: Victoria Premier League

07:00Melbourne Victory U21 - Northcote City -:-

AUSTRALIEN & OCEANIEN: OFC Champions League

03:00Vaivase-Tai (Sam) - Ifira Black Bird (Van) -:-
06:00Magenta (Nca) - Pirae (Tah) -:-

BAHRAIN: Premier League

18:00Al-Hala - Al-Ahli Manama -:-
18:00Al-Hidd - Al-Najma -:-
18:00Al-Muharraq - Sitra -:-
18:00Al-Shabbab - Busaiteen -:-
18:00East Riffa - Al Khalidiyah -:-

BARBADOS: Premier League

00:00Paradise SC - UWI Blackbirds -:-

BELARUS: Vysshaya Liga

19:00Din. Minsk - Soligorsk -:-

BELARUS: Pershaya Liga

14:00Lokomotiv Gomel - Energetik-BGU -:-
15:00Zhodino 2 - Volna Pinsk -:-
17:00BumProm Gomel - Maxline -:-

BELARUS: Vysshaya Liga Kvinder

13:00Zorka-BDU K - FC Gomel K -:-
16:00Bobruichanka K - Dnepr Mogilev K -:-

BELGIEN: Jupiler League - Mesterskabet - Slutspil

13:30Cercle Brugge - Royale Union SG -:- [ 3.50 | 3.60 | 1.95 ]
18:30Anderlecht - Club Brügge -:- [ 2.60 | 3.50 | 2.50 ]

BELGIEN: Jupiler League - Nedrykning

19:15Lommel SK - Kortrijk -:- [ 2.60 | 3.25 | 2.60 ]

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF - Play Offs

15:00Union Rochefortoise - Tubize -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Play Offs - 5.-8. pladser

18:30Waregem 2 - Ninove -:-
15:00KV Mechelen 2 - Boom -:-

BENIN: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

17:00Damissa - Espoir -:-
17:00Dynamo Abomey - Bani Ganse -:-
17:00FC Loto - Cavaliers -:-
17:00Takunnin - Dadje -:-

BHUTAN: Premier League

12:00RTC - BFF Academy U19 -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Clausura

78'Nacional Potosi - Santa Cruz 1:0 [ 1.13 | 9.00 | 13.00 ]
02:00Oriente Petrolero - Universitario de Vinto -:- [ 1.70 | 3.60 | 5.50 ]
21:00Guabira - Aurora -:- [ 2.15 | 3.20 | 3.40 ]
23:30Bolivar - Tomayapo -:- [ 1.22 | 6.00 | 13.00 ]

BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

17:00TOSK Tesanj - Bratstvo Gracanica -:-

BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

17:30BSK Banja Luka - Kozara -:-

BOTSWANA: Premier League

15:00Matebele - VTM FC -:-
15:00Security Systems - Sua Flamingoes -:-
15:00Township Rollers - Jwaneng Galaxy -:-

BRASILIEN: Serie A

23:30UdsatFortaleza - Athletico-PR -:- [ 2.30 | 3.20 | 3.25 ]
02:00UdsatVasco - Flamengo -:- [ 4.10 | 3.70 | 1.75 ]
16:00UdsatCriciuma - Palmeiras -:- [ 4.75 | 3.60 | 1.73 ]
21:00UdsatAtletico-MG - Bahia -:- [ 1.73 | 3.75 | 4.50 ]
21:00UdsatCorinthians - Botafogo RJ -:- [ 2.00 | 3.20 | 3.80 ]
21:00UdsatFluminense - Juventude -:- [ 1.44 | 4.20 | 7.50 ]
23:30UdsatCuiaba - Internacional -:- [ 3.80 | 3.10 | 2.10 ]
23:30UdsatGremio - Bragantino -:- [ 1.85 | 3.60 | 4.00 ]

BRASILIEN: Serie B

82'Goias - Botafogo SP 3:0 [ 1.70 | 3.40 | 5.75 ]
02:00Sport Recife - Avai -:- [ 1.42 | 4.75 | 7.00 ]
16:00Santos - Brusque -:- [ 1.40 | 4.50 | 8.00 ]
21:00UdsatChapecoense-SC - Ponte Preta -:- [ 2.10 | 3.00 | 4.00 ]
21:00Mirassol - Ituano -:- [ 1.50 | 3.80 | 7.50 ]
21:00Operario - Ceara -:- [ 2.25 | 3.10 | 3.40 ]

BRASILIEN: Serie C - Første etape

00:30UdsatBotafogo PB - EC Sao Jose -:-
41'Ferroviaria - Confianca 1:0
21:30Londrina - Sao Bernardo -:-
21:30Remo - Tombense -:-
00:00Ferroviario - ABC -:-
00:00UdsatYpiranga FC - SER Caxias -:-

BRASILIEN: Serie D

23:00Sao Jose EC - Inter de Limeira 0:0
56'Rio Branco - Sao Raimundo RR 0:0
51'Uniao Rondonopolis - Real Brasilia 1:0
20:30Brasiliense - Mixto -:-
21:00Cameta - Moto Club -:-
21:00Costa Rica - Pouso Alegre -:-
21:00Retro - Itabaiana -:-
21:00Tocantinopolis - AE Altos -:-
21:00Treze - Iguatu -:-
22:00Concordia - Barra FC -:-
22:00CRAC - Anapolis -:-
22:00Fluminense-PI - River-PI -:-
23:00America-RN - Potiguar de Mossoró -:-

BRASILIEN: Carioca 2

20:00Resende - Americano -:-

BRASILIEN: Carioca C

20:00EC Vera Cruz - Caac Brazil -:-
20:00Niteroiense - Campos AA -:-
20:00Paraty - EC Resende -:-
20:00Santa Cruz RJ - Uni Souza -:-

BRASILIEN: Goiano 2

20:30ASEEV - Centro Oeste -:-
20:30Santa Helena - Trindade -:-
21:00Anapolina - Ouvidorense -:-

BRASILIEN: Matogrossense 2

22:00Paulistano FC - Acao -:-
01:00Sinop FC - Campo Novo -:-
21:00Santa Cruz MT - Caceres -:-
22:00Rondonopolis EC - Operario FC -:-
22:00Sport Sinop - Juara -:-

BRASILIEN: Mineiro 2

16:00Betim - Nacional de Muriae -:-
21:00Varginha - URT -:-

BRASILIEN: Paranaense 2

82'Laranja Mecanica - Paranavai-PR 0:0
16:00Apucarana SC - Gremio Maringa -:-
20:30Nacional PR - Foz do Iguacu -:-
20:30AA Iguacu - Patriotas -:-

BRASILIEN: Paulista B - Første etape

15:00ECUS SP - Atletico Mogi -:-
15:00Olimpia FC - Fernandopolis -:-

BRASILIEN: Roraimense - Anden etape

41'Atl. Roraima - Real Sao Luiz 0:1

BRASILIEN: Tocantinense U20 - Play Offs

02:00Tocantins EC U20 - Uniao Carmolandense U20 -:-
03:00Araguaina U20 - Capital FC U20 -:-

BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Første etape

00:00Capixaba SC - Linhares -:-

BRASILIEN: Baiano U20

20:00Bahia U20 - Alagoinhas U20 -:-
20:00Catuense U20 - Jacuipense U20 -:-

BRASILIEN: Brasiliense U20

21:00Gama U20 - Botafogo DF U20 -:-
16:00Gremio Valparaiso U20 - Samambaia U20 -:-
20:00Ceilandense U20 - CFZ U20 -:-
20:00Ceilandia U20 - Samambaense U20 -:-

BRASILIEN: Goiano U20 - Play Offs

20:30Aparecida EC U20 - Goias U20 -:-

BRASILIEN: Mineiro U20

14:00Coimbra U20 - Athletic Club U20 -:-
15:00Betim U20 - Cruzeiro U20 -:-
20:00Atletico-MG U20 - XV de Novembro U20 -:-
20:00Ipatinga U20 - Tres Coracoes U20 -:-

BRASILIEN: Paranaense U20 - Første etape

20:30Andraus Brasil U20 - Prudentopolis U20 -:-
20:30Arapongas U20 - Cascavel U20 -:-
20:30Campo Mourao U20 - Araucaria U20 -:-
20:30Coritiba U20 - Batel U20 -:-
20:30Parana U20 - Cambe U20 -:-

BRASILIEN: Paulista U20 - Første etape

15:00Sao Paulo U20 - Oeste U20 -:-

BRASILIEN: Pernambucano U20 - Første etape

20:00Aguia FC U20 - Jaguar U20 -:-
20:00America PE U20 - Central SC U20 -:-
20:00Santa Cruz U20 - Serrano PE U20 -:-

BRASILIEN: Sergipano U20

20:00America SE U20 - Olimpico EC U20 -:-
20:00Dorense U20 - Atletico Gloriense U20 -:-
20:00Confianca U20 - Falcon U20 -:-

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder

23:30Ferroviaria K - America Mineiro K -:-
23:30UdsatInternacional K - Bragantino K -:-

BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder

00:00Doce Mel K - Minas ICESP K -:-
20:00UD Alagoana K - JC K -:-
20:00VF4 K - Remo K -:-
21:003B da Amazonia K - Fortaleza K -:-

BRASILIEN: Brasileiro A3 Kvinder

20:00Uniao RN K - Vitoria K -:-
20:30Paysandu K - Rio Negro K -:-

BULGARIEN: Parva Liga - Mesterskabet - Slutspil

19:30Cherno More - Ludogorets -:- [ 2.15 | 3.40 | 3.30 ]

BULGARIEN: Third League - Sydøst

17:00Levski Karlovo - Nesebar -:-
17:00Spartak Plovdiv - Karnobat -:-
17:00Yambol 1915 - Atletik Kuklen -:-
18:00Sozopol - Botev II -:-

BULGARIEN: Third League - Sydvest

16:00CSKA 1948 Sofia III - Vihren -:-

BULGARIEN: Third League - Nordøst

16:00Dorostol - Svetkavitsa -:-
16:00Kubrat - Cherno More II -:-
16:00Septemvri Tervel - Spartak II -:-
16:00Ustrem Donchevo - Ludogorets III -:-

BURKINA FASO: Premier League

18:00USFA - ASFA Yennega -:-

BURUNDI: Coupe du President

15:00Le Messager Ngozi - Rukinzo -:-

CANADA: Canadian Premier League

11'Cavalry - York Utd 0:0

CHAD: Premiere Division - LPFN

16:45Agri - Tchad - AS Psi -:-
16:45Ascot - Aiglons -:-
16:45Gazelle - AS Farcha -:-
16:45Emat - Algoy -:-
16:45UdsatFoullah Edifice - Tourbillon -:-
16:45Renaissance - As Dgssie -:-
17:00Elect Sport - Foullah Edifice -:-

CHILE: Primera División

77'U. De Chile - U. Catolica 1:2 [ 1.75 | 3.50 | 4.75 ]
18:30Nublense - O'Higgins -:- [ 2.05 | 3.40 | 3.50 ]
23:30Colo Colo - Palestino -:- [ 1.60 | 4.00 | 5.25 ]

CHILE: Primera B

02:00San Luis - CD Santa Cruz -:-
18:30Antofagasta - Magallanes -:-
21:00S. Wanderers - Curico Unido -:-

CHILE: Segunda Division

83'Trasandino - D. Puerto Montt 2:3
50'Arturo Fernandez Vial - Deportes Rengo 0:0
18:30Provincial Ovalle - Real San Joaquin -:-
21:00General Velasquez - Dep. Concepcion -:-
00:00Lautaro - Concon National -:-

CHILE: Primera Division Kvinder

17:00Palestino K - Everton K -:-
18:00Antofagasta K - A. Italiano K -:-

COLOMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular

PauseLa Equidad - Tolima 2:0 [ 2.20 | 3.10 | 3.50 ]
02:30Once Caldas - Santa Fe -:- [ 2.80 | 2.80 | 2.80 ]
00:30Junior - Pereira -:- [ 1.73 | 3.30 | 5.50 ]

COLOMBIA: Liga Kvinder

22:00Deportivo Pereira K - Santa Fe K -:-

CONGO: Ligue 1

14:00Inter Club - Cheminots -:-
16:30Kondzo - Leopard -:-

CONGO DR: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

16:30AS Vita Club - Maniema -:-

CONGO DR: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe

14:30AC Kuya - AC Rangers -:-
16:30Etoile de Kivu - Motema Pembe -:-

COSTA RICA: Primera División - Clausura – Play Offs

04:00Herediano - Alajuelense -:- [ 2.35 | 3.30 | 2.70 ]

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura – Play Offs

19:00ADR Jicaral - Santa Ana -:-

DANMARK: 2. Division - Nedrykningsgruppe

14:00Thisted FC - HIK -:-

ECUADOR: Liga Pro - Første etape

11'Ind. del Valle - LDU Quito 0:0 [ 2.20 | 3.10 | 3.30 ]
20:00Mushuc Runa - Delfin -:- [ 2.10 | 3.20 | 3.50 ]
22:30Aucas - U. Catolica -:- [ 2.35 | 3.40 | 2.80 ]

EGYPTEN: Premier League

17:00Ismaily - Pyramids -:-

ELFENBENSKYSTEN: Ligue 1

17:30Lys Sassandra - Korhogo -:-
17:30SOL - AS Denguele -:-
20:00Stade d'Abidjan - Academie de FAD -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Clausura – Play Offs

03:30FAS - Alianza FC -:-
03:30Municipal Limeno - Metapan -:-

ENGLAND: League Two - Play Offs

14:00Crawley Town - Crewe -:- [ 2.10 | 3.30 | 3.30 ]

ENGLAND: Premier League 2 - Play Offs

13:00Tottenham U21 - Chelsea U21 -:-

ESTLAND: Meistriliiga

13:30Tallinna Kalev - Nomme Utd -:-
16:00Parnu JK Vaprus - Levadia -:-

ESTLAND: Esiliiga

11:30Tabasalu - FC Tallinn -:-
11:30Tartu Welco - Paide Linnameeskond U21 -:-
11:30Viimsi JK - Flora U21 -:-

ESWATINI: Swazi MTN Premier League

13:00Manzini Sea Birds - Illovo -:-
13:00Manzini Wanderers - Denver -:-
13:00Moneni Pirates - Ezulwini -:-
15:00Madlenya - Nsingizini Hotspurs -:-
15:00Mbabane Highlanders - Green Mamba -:-
15:00Mbabane Swallows - Young Buffaloes -:-
15:00Royal Leopards - Rangers FC -:-

ETIOPIEN: Premier League

14:00Adama City - Sidama Bunna -:-
17:00Shashemene Kenema - Ethiopia Bunna -:-

EUROPA: Premier League (Crimea)

14:00Inkomport - Ocean Kerch -:-
15:00Alushta-Crimea - GFK Yalta -:-
15:00Gvardiya - Sparta-KT -:-
15:00Kyzyltash - TSK Simferopol -:-

EUROPA: All-Island Cup Kvinder

15:00Crusaders K - Shamrock Rovers K -:-
19:00Sligo Rovers K - Glentoran K -:-

FILIPPINERNE: PFL

09:00United City - Manila Montet -:-
11:00Cebu FC - Philippine Air Force -:-
11:30Tuloy - Manila Digger -:- [ 4.00 | 3.75 | 1.67 ]
14:00Philippine Army - Loyola -:- [ 4.75 | 5.00 | 1.40 ]

FINLAND: Veikkausliiga

15:00Gnistan - KuPS -:- [ 4.33 | 3.60 | 1.65 ]
17:30Ekenas - Lahti -:- [ 2.80 | 3.10 | 2.30 ]

FINLAND: Ykkosliiga

15:00SJK Akatemia - SalPa -:-
17:30Jaro - PK-35 -:-
17:30Mikkeli - JaPS -:-

FINLAND: Ykkonen

15:30OLS Oulu - Keski-Uusimaa -:- [ 1.22 | 5.25 | 9.00 ]

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

14:00Ilves-Kissat - Tampere Utd -:-
17:30TPV - Inter Turku 2 -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

15:00GBK Kokkola - SJK Akatemia 2 -:-
15:00Kuopion Elo - OPS -:-

FINLAND: Kansallinen Liiga Kvinder

13:00PK-35 Helsinki K - HPS K -:-

FORENEDE EMIRATER: Division 1

16:10Al Arabi - United FC -:-
16:10Al Dhafra - Gulf United -:-
16:10Al Hamriyah - Al-Taawon -:-
16:10Al Jazira Hamra - Al Urooba -:-
16:10Dibba Al Hisn - Dubai City -:-
16:10Masafi - Al Thaid -:-
16:10Masfut - Dibba Al Fujairah -:-

FRANKRIG: Division 2 Kvinder

15:00Albi-Marssac K - Le Mans K -:-
15:00Lens K - Orleans K -:-
15:00Montauban K - Thonon Evian K -:-
15:00Nice K - Marseille K -:-
15:00Rodez K - Metz K -:-
15:00Strasbourg K - Nantes K -:-

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

17:00FC Gagra - Telavi -:-
18:00Kolkheti 1913 - Torpedo Kutaisi -:-
19:00Dinamo Batumi - Iberia 1999 -:-

GEORGIEN: Erovnuli Liga 2

15:00Bolnisi - Khobi -:-
15:00Georgia - Spaeri -:-
15:00Rustavi - Dusheti -:-
16:00Din. Tbilisi 2 - FC Gareji Sagarejo -:-
18:00Shturmi - Loco. Tbilisi -:-

GHANA: Premier League

17:00Bechem United - Karela -:-
17:00Dreams - Heart Of Lions -:-
17:00Hearts Of Oak - Aduana -:-
17:00Medeama - Tamale -:-
17:00Nsoatreman - Bibiani Gold Stars -:-
17:00Samartex - Bofoakwa Tano -:-

GHANA: Division One League

17:00Koforidua - Uncle T United -:-
17:00Berekum City - Mighty Royals -:-
17:00Brong Ahafo - Techiman Liberty -:-
17:00Ebusua Dwarfs - Swedru All Blacks -:-
17:00Elmina Sharks - Venomous Vipers -:-
17:00Future Stars - Asekem -:-
17:00Hohoe United - ADVSA -:-
17:00Holy Stars - Nzema Kotoko -:-
17:00Na God - Susubiribi -:-
17:00New Edubiase - King Faisal -:-
17:00Skyy - Pac Academy -:-
17:00Soccer Intellectuals - Young Redbull -:-
17:00Vision - Kotoku Royals -:-
17:00Young Apostles - Baffour SA -:-

GRENADA: Premier Division

22:00Hard Rock - Queens Park Rangers -:-
22:00SAB Spartans - Fontenoy -:-
22:00Camerhogne - Mt. Rich -:-
22:00UdsatFontenoy - St. John's -:-
22:00UdsatHurricanes - Camerhogne -:-
22:00UdsatQueens Park Rangers - Mt. Rich -:-
22:00Shamrock - Paradise -:-
00:00St. John's - Hurricanes -:-

GRÆKENLAND: Super League - Mesterskabet - Slutspil

19:00AEK - Lamia FC -:- [ 1.06 | 12.00 | 29.00 ]
19:00Aris - PAOK -:- [ 4.20 | 3.80 | 1.75 ]
19:00Panathinaikos - Olympiakos -:- [ 2.55 | 3.40 | 2.63 ]

GRÆKENLAND: Division A Kvinder

11:00Volos 2004 K - Rethymniakos K -:-
12:00Asteras T. K - Seirines Grevenon K -:-
16:00AEL Larissa K - Kastoria K -:-
16:00Olimpiada Imittou K - Panathinaikos K -:-
16:00Trikala K - Atromitou K -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura – Play Offs

22:30Municipal - Deportivo Mixco -:-

HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture - 2. Fase

21:00Cavaly - Tempete -:-
23:00America des Cayes - Baltimore -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

14:30Alkmaar - Utrecht -:- [ 1.42 | 4.75 | 7.00 ]
14:30Almere City - Nijmegen -:- [ 2.80 | 3.50 | 2.45 ]
14:30FC Volendam - G.A. Eagles -:- [ 5.50 | 4.50 | 1.53 ]
14:30Feyenoord - Excelsior -:- [ 1.25 | 7.00 | 9.00 ]
14:30Heracles - Sittard -:- [ 2.45 | 3.60 | 2.70 ]
14:30PSV - Waalwijk -:- [ 1.18 | 7.00 | 12.00 ]
14:30Sparta Rotterdam - Heerenveen -:- [ 1.90 | 3.80 | 3.75 ]
14:30Vitesse - Ajax -:- [ 5.00 | 4.50 | 1.57 ]
14:30Zwolle - Twente -:- [ 10.00 | 6.00 | 1.27 ]

HONG KONG: Premier League

09:00North District - HK U23 -:-
09:00Sham Shui Po - Lee Man Warriors -:-
12:00Hong Kong Rangers - Hong Kong FC -:-

INDONESIEN: Liga 1 - Play Offs

14:00Borneo - Madura United -:-

IRAN: Division 1

16:45Esteghlal Molasani - Fajr Sepasi -:-

IRLAND: FAI Cup

15:00Ballyfermot - Rockmount -:-
15:00Pike Rovers - Villa -:-
15:30Wilton United - Glebe North -:-
16:00Cockhill - Ayrfield -:-

ISLAND: Icelandic Cup Kvinder

16:00Afturelding K - Vikingur Reykjavik K -:-
16:00Valur K - Fram K -:-
16:30Hafnarfjörður K - Fjardab/Hottur/Leiknir K -:-
18:00Throttur K - Fylkir K -:-
21:30Stjarnan K - Breidablik K -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al - Nedrykningsgruppe

19:00H. Petah Tikva - Netanya -:- [ 2.80 | 3.20 | 2.25 ]

ITALIEN: Serie C - Play Out

18:00Novara - Fiorenzuola -:-
18:00Vis Pesaro - Recanatese -:-
20:30Monopoli - Virtus Francavilla -:-
20:30Potenza - Monterosi -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A - Play Offs

16:00Chisola - Vado -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe B - Play Offs

16:00Desenzano - Varesina -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe C - Play Offs

16:00Bassano - Campodarsego -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D - Play Offs

16:00Ravenna - Corticella -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E - Play Offs

20:30Grosseto - Tau -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe F - Play Offs

16:00L Aquila - Sambenedettese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe G - Play Offs

16:00Romana - Cassino -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe H - Play Offs

18:00Martina Calcio - A.C.D. Nardo -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe I - Play Offs

16:00Siracusa - Reggio Calabria -:-

ITALIEN: Serie D - Vindernes slutrunde

16:00Alcione Milano - Caldiero Terme -:-
16:00Campobasso - AC Carpi -:-
16:00Trapani - Cavese -:-

ITALIEN: Super Cup (Serie C)

17:45Cesena - Juve Stabia -:-

ITALIEN: Primavera 1

11:00Genoa U19 - Sassuolo U19 -:-
11:00Torino U19 - AC Milan U19 -:-
11:00Verona U19 - Cagliari U19 -:-

ITALIEN: Serie A Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

14:30AS Roma K - Fiorentina K -:-

ITALIEN: Serie A Kvinder - Nedrykningsgruppe

12:30Pomigliano K - Napoli K -:-

ITALIEN: Serie B Kvinder

15:00Bologna K - AC Arezzo K -:-
15:00Cesena K - Verona K -:-
15:00Genoa K - RES Roma K -:-
15:00Lazio K - Parma K -:-
15:00Pavia K - Brescia K -:-
15:00San Marino Academy K - Ternana K -:-
15:00Tavagnacco K - Ravenna K -:-
16:00Chievo Verona K - Freedom K -:-

JAMAICA: Premier League - Play Offs

22:00Waterhouse - Arnett Gardens -:-

JAPAN: J1 League

07:00Iwata - Urawa -:- [ 4.00 | 3.70 | 1.83 ]
07:00Kyoto - Hiroshima -:- [ 6.50 | 4.00 | 1.53 ]
07:00Machida - Verdy -:- [ 1.83 | 3.30 | 4.50 ]
08:00G-Osaka - Kawasaki -:- [ 2.70 | 3.40 | 2.50 ]
08:00Kashima - Kobe -:- [ 3.10 | 3.20 | 2.30 ]
08:00Tokyo - Yokohama M. -:- [ 2.40 | 3.60 | 2.70 ]
09:00Kashiwa - Sapporo -:- [ 1.85 | 3.75 | 3.90 ]
09:00Shonan - Albirex Niigata -:- [ 2.63 | 3.10 | 2.75 ]

JAPAN: J2 League

07:00Okayama - Kofu -:- [ 2.40 | 3.25 | 2.80 ]
07:00Renofa Yamaguchi - Fujieda MYFC -:- [ 1.85 | 3.50 | 4.00 ]
10:00Tochigi - Vegalta Sendai -:- [ 4.33 | 3.25 | 1.85 ]

JAPAN: J3 League

06:00Tottori - Sagamihara -:-
07:00Azul Claro Numazu - Vanraure -:-

JAPAN: WE League Kvinder

07:00C-Osaka K - Mynavi Sendai K -:-
07:00Nojima Stella K - Saitama K -:-
07:00Omiya Ardija K - Parceiro Nagano K -:-

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

06:00Harima Albion K - Gunma K -:-
06:00Kunoichi K - Shizuoka Bonita K -:-
06:00Miyazaki K - Nittaidai K -:-

JORDAN: Premier League

17:00Al Ramtha - Al Ahli -:-
17:00Al Wehdat - Sahab -:-
17:00Aqaba - Maan -:-
17:00Shabab Al Ordon - Moghayer Al Sarhan -:-

KAP VERDE: Campeonato Nacional

19:00Sanjoanenses - FC Derby -:-
19:00Ultramarina - Boavista da Praia -:-

KASAKHSTAN: Premier League

14:00Shakhter K. - Tobol -:-
14:00Zhetysu - Kyzylzhar -:-
18:00Yelimay Semey - Kairat Almaty -:-

KENYA: Premier League

12:00Nzoia Sugar - Nairobi City -:-
14:00Bandari - Sofapaka -:-
14:00Gor Mahia - Muhoroni Youth -:-
14:00Leopards - Bidco United -:-

KENYA: Super League

12:00Mara Sugar - Rainbow -:-
12:00MCF - Silibwet -:-
14:00Kajiado - Kisumu All-Stars -:-
14:00Mombasa Elite - Naivas FC -:-

KINA: FA Cup

08:30Qingdao Elite - Suzhou Dongwu -:-
09:30Beijing Technology - Guangxi Pingguo Haliao -:-
09:30Ganzhou Ruishi - Liaoning Tieren -:-
11:00Guangxi Hengchen - Dalian Yingbo -:-
13:30Hangzhou Wuyue - Chongqing Tonglianglong -:-

KINA: Super League Kvinder

09:00Henan Songshan Longmen K - Shaanxi Changan K -:-
09:00Shanghai RCB K - Zhejiang K -:-
09:00Yongchuan Chashan K - Hainan Qiongzhong K -:-

KIRGISISTAN: Premier Liga

13:30Neftchi Kochkor-Ata - Dordoi Bishkek -:-
16:00Muras United - Aldier -:-

KROATIEN: HNL

17:00Hajduk Split - Gorica -:- [ 1.29 | 4.75 | 10.00 ]
19:30Osijek - Rijeka -:- [ 1.48 | 4.00 | 5.75 ]

KROATIEN: Prva NL

14:50Sibenik - Vukovar 1991 -:- [ 1.17 | 6.00 | 11.00 ]
17:30Croatia Zmijavci - Dugopolje -:- [ 2.25 | 3.25 | 2.75 ]

KROATIEN: 1. HNL Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

16:30Osijek K - ZNK Split K -:-

KROATIEN: 1. HNL Kvinder - Nedrykningsgruppe

16:00Zadar K - Agram Zagreb K -:-
19:30Medimurje Cakovec K - Gorica K -:-

LETLAND: Virsliga

17:00Jelgava - Riga FC -:-
20:00Auda - FK Liepaja -:-

LETLAND: 1. Liga

13:00Leevon PPK - Skanste -:-
15:00Alberts JDFS - Rezekne -:-
17:00JFK Ventspils - Ogre United -:-

LETLAND: Latvian Cup

09:30Upesciema Warriors - Bebri -:-
13:00Salaspils FK - Livani -:-
15:00Jules Verne - FK Cesis -:-
16:00Riga United - Kadaga/Ostas -:-

LIBYEN: Premier League

16:30Al Ahly Benghazi - Al-Suqoor -:-
16:30Al-Anwar - Al Sadaqa -:-
16:30Al Taawun - Al Murooj -:-

LITAUEN: A Lyga

16:00Dziugas Telsiai - Banga -:-
17:25Zalgiris - Kauno Zalgiris -:-

LITAUEN: I Lyga

13:00Ekranas - Hegelmann Litauen 2 -:-
15:00Siauliai 2 - Atmosfera -:-

MACAO: Elite League - Mesterskabet - Slutspil

12:00Cheng Fung - Benfica -:-
14:00Hang Sai - Chao Pak Kei -:-

MALAWI: Super League

14:30Bangwe All Stars - MAFCO -:-
14:30UdsatCivo Utd - Mighty Tigers -:-
14:30Dedza Dynamos - Chitipa United -:-
14:30UdsatFOMO - Mzuzu City -:-
14:30Karonga United - Civo Utd -:-
14:30UdsatMoyale Barracks - Baka City -:-
14:30Silver Strikers - Mighty Wanderers -:-

MALAYSIA: Super League

10:45Kuching City FC - Sri Pahang -:-
14:15Penang - Terengganu -:-

MALI: Premiere Division

18:30Onze Createurs - Korofina -:-
18:30Stade Malien - Real Bamako -:-
20:30USFAS Bamako - AS Police -:-

MEXICO: Liga MX - Clausura – Play Offs

04:00Club America - Guadalajara -:- [ 1.80 | 3.75 | 4.33 ]

MEXICO: Liga de Expansion MX - Super Finalen

02:00Atlante - Cancun -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A - Play Offs

03:00Porto Palmeiras - Tampico Madero -:-
05:00Los Cabos - Alacranes -:-

MEXICO: Liga MX U23 - Clausura – Play Offs

18:00Necaxa U23 - Pachuca U23 -:-

MONGOLIET: Premier League

10:15Khoromkhon - Khaan Khuns-Erchim -:-
13:15Tuv Azarganuud - Falcons -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

15:00Baia de Pemba - Nacala -:-
15:00Costa do Sol - Textafrica -:-
15:00ENH Vilankulo - Black Bulls -:-
15:00Ferroviario Beira - Ferroviario Maputo -:-

MYANMAR: MNL League Cup

11:15Chinland - University -:-
11:30Yangon Utd - Mahar United -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Clausura – Vindere

03:00Diriangen - Esteli -:- [ 2.10 | 3.00 | 3.50 ]

NIGER: Super Ligue

17:30Liberte - Zumunta -:-
17:30Renaissance - Nigelec -:-
17:30Tagour Provincial Club - Espoir -:-
17:30Tahoua - Jangorzo -:-

NIGERIA: NPFL

17:00UdsatAbia Warriors - Bendel -:-
17:00UdsatBayelsa United - Sporting Lagos -:-
17:00UdsatEnugu - Enyimba -:-
17:00UdsatHeartland - Doma United -:-
17:00UdsatKano - Niger -:-
17:00UdsatKatsina Utd - Gombe -:-
17:00UdsatLobi Stars - Remo Stars -:-
17:00UdsatPlateau - Kwara -:-
17:00Rivers United - Niger -:-
17:00UdsatRivers United - Shooting Stars -:-
17:00UdsatSunshine Stars - Akwa United -:-

NORDMAKEDONIEN: 2. MFL

17:00Bashkimi - Teteks -:-
17:00Belasica - Arsimi -:-
17:00Detonit Plackovica - Karaorman -:-
17:00Novaci - FK Skopje -:-
17:00Ohrid - Kozuf Gevgelija -:-
17:00Osogovo - Pelister -:-
17:00Pobeda - Besa 1976 -:-
17:00Sasa - Vardar Negotino -:-

OMAN: Professional League

17:15Al Nasr - Sur Club -:-
17:15Al-Rustaq - Dhofar -:-
17:15Al Seeb - Al Nahda -:-
17:15Al-Shabab - Bahla -:-
17:15Al-Wahda - Oman Club -:-
17:15Ibri - Sohar -:-

PANAMA: LPF - Apertura – Play Offs

23:00Tauro FC - San Francisco 2:1
03:00Plaza Amador - Potros del Este -:-

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

82'Tacuary - Libertad 0:0 [ 5.25 | 3.70 | 1.62 ]
23:30General Caballero JLM - Sp. Luqueno -:- [ 4.50 | 3.50 | 1.75 ]

PARAGUAY: Division Intermedia

16:00Martin Ledesma - Pastoreo -:-
16:00San Lorenzo - Sp. Carapegua -:-

PERU: Liga 1 - Apertura

11'Melgar - Huancayo 0:0 [ 1.27 | 5.50 | 9.50 ]
20:00ADT Tarma - Comerciantes Unidos -:- [ 1.50 | 4.00 | 6.00 ]
22:30Los Chankas - Alianza Atl. -:- [ 1.57 | 3.50 | 5.75 ]

PERU: Liga 2

18:00Ayacucho - Deportivo Coopsol -:-
22:15Llacuabamba - Pirata -:-

PERU: Liga Kvinder

17:30UNSAAC K - U. de Deportes K -:-
20:00Killas K - Carlos Mannucci K -:-

POLEN: Ekstraklasa

12:30Cracovia - Rakow -:- [ 3.60 | 3.60 | 1.95 ]
15:00Warta Poznan - Legia -:- [ 4.75 | 3.60 | 1.73 ]
17:30Widzew Lodz - Lech -:- [ 3.50 | 3.40 | 1.91 ]

POLEN: Division 1

15:00Polonia W. - Odra Opole -:- [ 2.40 | 3.40 | 2.45 ]
18:00Termalica B-B. - Tychy -:- [ 2.10 | 3.40 | 2.90 ]
20:30Lechia - Arka -:- [ 2.20 | 3.10 | 2.90 ]

POLEN: Division 2

16:00Zaglebie II - LKS Lodz II -:-
17:30Skra - Stomil Olsztyn -:-
20:15Kotwica Kolobrzeg - Hutnik Krakow -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

12:00Pelikan - Warta Sieradz -:-
15:00Pilica Bialobrzegi - T. Mazowiecki -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II

17:00Blekitni Stargard - Swit Skolwin -:-

POLEN: III Liga - Gruppe III

12:00Slask II - Rakow II -:-

POLEN: III Liga - Gruppe IV

13:00Biala Podlaska - Wislanie Jaskowice -:-
16:00Wiazownica - Garbarnia -:-
17:00Avia Swidnik - Chelmianka Chelm -:-

POLEN: Central Youth League

12:00Legia U19 - Zaglebie U19 -:-
12:00Sandecja U19 - Lech U19 -:-
14:00Gornik Z. U19 - Polonia W. U19 -:-
16:30Widzew Lodz U19 - Cracovia U19 -:-

POLEN: Polish Cup Kvinder

13:00Katowice K - Slask K -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Academico Viseu - Maritimo -:- [ 3.90 | 3.80 | 1.67 ]
12:00AVS - Tondela -:- [ 1.42 | 4.50 | 5.50 ]
15:00Oliveirense - Leixoes -:- [ 2.45 | 3.20 | 2.55 ]
17:30Nacional - Mafra -:- [ 1.33 | 5.00 | 5.75 ]
17:30Santa Clara - Leiria -:- [ 1.48 | 3.90 | 5.50 ]

PORTUGAL: Liga 3 - Gruppe for Oprykning

16:00Academica - Varzim -:-
16:00Braga B - Atletico -:-
16:00Covilha - Felgueiras -:-
16:00Lusitania FC - Alverca -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Gruppe for Oprykning

13:00Moncarapachense - SC Lusitania -:-
18:00Amarante - Pevidem -:-
18:00Santarem - Setubal -:-
18:00S. Joao Ver - Limianos -:-

PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Nedrykningsgruppe

16:00Setubal U19 - SC Lusitania U19 -:-

PORTUGAL: Taça de Portugal Kvinder

18:15Benfica K - Racing Power K -:-

QATAR: Emir Cup

18:00Al-Gharafa - Qatar SC -:-

RÉUNION: Regionale 1

13:30Excelsior - Piton -:-
13:30Ravine Blanche - Saint-Louisienne -:-
13:30Saint-Denis - Jeanne d'Arc -:-
13:30Sainte Rose - Saint-Pierroise -:-
13:30Saint-Pauloise - Tamponnaise -:-
13:30St. Louis - Sainte-Suzanne -:-
13:30Trois Bassins - JS Gauloise -:-

RUMÆNIEN: Liga 1 - Conference League - Play Offs

13:30Otelul - U. Cluj -:- [ 2.55 | 2.90 | 2.80 ]

RUMÆNIEN: Liga 1 - Mesterskabet - Slutspil

20:00Rapid Bukarest - FCSB -:- [ 1.95 | 3.75 | 3.40 ]

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Nedrykningsgruppe

17:00Hamangia Baia - Braila -:-

RUMÆNIEN: Liga 1 Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

11:30Ol. Cluj K - Politehnica Timisoara K -:-

RUMÆNIEN: Liga 1 Kvinder - Nedrykningsgruppe

10:00Banat K - Gloria 2018 Bistrita K -:-
14:00CSM Alexandria K - Targu Mures K -:-

RUSLAND: Premier League

11:00Ural - Orenburg -:-
13:15Sp. Moskva - Kazan -:-
15:30FK Rostov - Baltika -:-
18:00Akhmat Grozny - Zenit -:-

RUSLAND: FNL 2 - Division A Guld - Forår

14:00Chelyabinsk - Ufa -:-
14:00M. Lipetsk - FK Novosibirsk -:-
14:00Rodina Moscow 2 - R. Volgograd -:-
15:30Krasnodar 2 - FK Chayka -:-
17:00Murom - Veles Moscow -:-

RUSLAND: FNL 2 - Division A Sølv - Forår

14:00Miass - S. Kostroma -:-
14:00Tekstilshtik - Kursk -:-
15:00D. Bryansk - Ulyanovsk -:-
15:00Kaluga - Khimik -:-
15:00Mashuk - Omsk -:-

RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 1

15:00Astrakhan - Dynamo Makhachkala 2 -:-
15:30FK Pobeda - Rubin Yalta -:-

RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 2

11:00Irkutsk - Dynamo Petersburg -:-
13:00Saturn Ramenskoye - Chertanovo M. -:-
13:00Zenit 2 - Yenisey 2 -:-
20:00Sp. Moskva 2 - Vladimir -:-

RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 3

07:00Sakhalin - Oryol -:-
13:00Arsenal Tula 2 - SKA Khabarovsk 2 -:-
13:00Kosmos - Ryazan -:-
13:00Penza - Kvant -:-
15:00Kolomna - Salyut-Belgorod -:-
16:00Kompozit - Dynamo Vladivostok -:-
16:00Spartak Tambov - FK Strogino Moscow -:-

RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 4

12:00Samara 2 - Pari NN 2 -:-

SÃO TOMÉ OG PRÍNCIPE: Campeonato Nacional

17:00Agrosport - Trindade -:-
17:00Inter Bom-Bom - Alianca Nacional -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1

14:00Yverdon II - Portalban -:-

SCHWEIZ: Super League Kvinder - Play Offs

16:00Servette K - Young Boys K -:-

SENEGAL: Ligue 1

19:00Casa - Mbour -:-
19:00Jaraaf - Jamono Fatick -:-
19:00Pikine - Teungueth -:-
19:00Sonacos - Ouakam -:-

SERBIEN: Prva Liga - Nedrykningsgruppe

17:00Kolubara - Sloboda -:-
17:00Metalac - Mladost GAT -:-
17:00Novi Sad - Dubocica -:-
17:00Radnicki Beograd - Vrsac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

17:00Jedinstvo Surcin - Sindjelic Beograd -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

11:00Dinamo Pancevo - Tisa Adorjan -:-
17:00Borac Sajkas - Kabel Novi Sad -:-
17:00Podunavac Belegis - Backa -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Øst

17:00Buducnost Popovac - Jedinstvo Krusevac -:-
17:00Radnicki Pirot - Dunav Prahovo -:-
17:00Vlasina - Radnicki Svilajnac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vest

17:00Mihajlovac - Mladi Radnik -:-
17:00Vrelo Sport - Josanica -:-

SIERRA LEONE: Premier League

18:30Real Republicans - Lamboi -:-
18:15Kahunla - Old Edwardians -:-
18:15UdsatKallon - Kholifa Stars -:-
18:15UdsatLuawa - East End Lions -:-
18:15SLIFA - Kholifa Stars -:-
19:00Bo Rangers - Diamond Stars -:-

SINGAPORE: Premier League

12:00Tanjong Pagar - Balestier Khalsa -:- [ 3.80 | 5.00 | 1.53 ]

SKOTLAND: Premiership - Nedrykningsgruppe

16:00Livingston - Hibernian -:- [ 4.00 | 3.90 | 1.75 ]
16:00Motherwell - St. Johnstone -:- [ 2.45 | 3.40 | 2.80 ]
16:00Ross County - Aberdeen -:- [ 2.50 | 3.90 | 2.45 ]

SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

15:10Celtic K - Hibernian K -:-
15:10Glasgow City K - Hearts K -:-
15:10Rangers K - Partick Thistle K -:-

SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder - Nedrykningsgruppe

13:00Dundee Utd K - Motherwell K -:-
13:00Hamilton K - Montrose K -:-
13:00Spartans K - Aberdeen K -:-

SLOVAKIET: 3. Liga - Øst

11:00Slavia TU Kosice - Snina -:-
17:001.FK Svidnik - Vranov -:-
17:00Filakovo - Lipany -:-
17:00Kalinovo - Oravske Vesele -:-
17:00Stropkov - Namestovo -:-

SLOVAKIET: 3. Liga - Vest

10:30Raca - Lehota p. V. -:-
17:00Podkonice - Castkovce -:-

SLOVAKIET: 4. liga - Bratislava

17:00Nova Dedinka - Slovan Most -:-
17:00Rovinka - Tomasov -:-

SLOVAKIET: 4. liga - Central

17:00Sokol Zubrohlava - Slavia Staskov -:-

SLOVAKIET: 4. liga - Øst

17:00FK Cana - Sokol Lubotice -:-
17:00Lok. Kosice - Sabinov -:-
17:00Medzev - Medzilaborce -:-
17:00Mladost Kalsa - Kechnec -:-
17:00Velky Saris - Pavlovce n. Uhom -:-

SLOVAKIET: 4. liga - Vest

17:00Crystal - Levice -:-
17:00FK TJ Lokomotiva Kozarovce - Blava Jaslovske Bohunice -:-
17:00Imel - Trebatice -:-
17:00Stankovce - Gabcikovo -:-
17:00Z. Moravce-Vrable B - Gbely -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

17:30Koper - Maribor -:-
17:30O. Ljubljana - Bravo -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

15:00Bilje - NK Bistrica -:-
15:00Grosuplje - Ilirija -:-
15:00Nafta - Dravinja -:-
15:00Rudar - NK Krka -:-
15:00Tabor Sezana - Primorje -:-

SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

13:00Radomlje K - Olimpija K -:-

SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder - Nedrykningsgruppe

15:00Drava K - Primorje K -:-

SOMALIA: National league

14:30Dekedda - Mogadishu City -:-

SPANIEN: LaLiga2

14:00Eibar - Cartagena -:- [ 1.33 | 4.75 | 8.50 ]
16:15Alcorcon - Valladolid -:- [ 3.90 | 3.00 | 2.10 ]
21:00Zaragoza - Ferrol -:- [ 2.00 | 3.10 | 4.00 ]

SPANIEN: Segunda RFEF - Promotion Play Offs

12:00CE Europa - Betis B -:-
18:00Badalona Futur - Orihuela -:-
18:00Numancia - Utebo FC -:-
18:00Pontevedra - Zaragoza B -:-
18:00UD Logrones - Guijuelo -:-
18:00UD Marbella - Getafe B -:-
19:00Yeclano - Lleida -:-
19:30Zamora - Sant Andreu -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Play Out

12:00Izarra - Formentera -:-
18:00Real Aviles - Ciudad Real -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1 - Play Offs

20:00UD Ourense - Arosa SC -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2 - Play Offs

17:00Union Club Ceares - Lealtad -:-
18:00L'Entregu - Gijon B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3 - Play Offs

18:00Vimenor - Laredo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5 - Play Offs

12:30Prat - L'Hospitalet -:-
19:00Badalona - Vilassar de Mar -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6 - Play Offs

18:00Utiel - Jove -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7 - Play Offs

12:00Colonia M. - CD Mostoles -:-
12:00Las Rozas - Leganes B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8 - Play Offs

18:00Leonesa B - Atl. Tordesillas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9 - Play Offs

12:00Almeria B - Malaga B -:-
19:00Torre del Mar - Jaen -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10 - Play Offs

17:00Ceuta B - Ciudad de Lucena -:-
18:30Pozoblanco - Xerez D.F.C. -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12 - Play Offs

13:00Las Palmas B - Yaiza -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13 - Play Offs

19:00Caravaca - Ciudad Cieza -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14 - Play Offs

18:30Villafranca - Azuaga -:-
19:00Moralo - CD Coria -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16 - Play Offs

12:00Varea - Anguiano -:-
18:00Oyonesa - CD Alfaro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17 - Play Offs

18:00Caspe - Cuarte -:-
18:00Epila - Ebro -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18 - Play Offs

19:00Quintanar del Rey - Cazalegas -:-
19:00Socuellamos - Toledo -:-

SURINAM: SML

22:30Robinhood - Flora -:-
01:00Notch - Leo Victor -:-
22:30Inter Wanica - PVV -:-

SVERIGE: Allsvenskan

14:00Brommapojkarna - IFK Norrköping -:- [ 1.90 | 3.60 | 3.75 ]
14:00Hammarby - AIK Stockholm -:- [ 2.40 | 3.20 | 3.00 ]
16:30GAIS - Elfsborg -:- [ 2.80 | 3.50 | 2.35 ]
16:30IFK Värnamo - Kalmar FF -:- [ 2.30 | 3.30 | 3.00 ]

SVERIGE: SuperEttan

13:00Landskrona BoIS - Örebro -:- [ 1.80 | 3.90 | 4.00 ]
15:00Sandviken - Varbergs BoIS -:- [ 1.95 | 3.50 | 3.80 ]

SVERIGE: Division 1 - Nord

12:00Friska Viljor - Vasalunds IF -:-
13:00AFC Eskilstuna - Sollentuna -:-
14:00Pitea - Stockholm Internazionale -:-
15:00Umeå - Karlbergs -:-
17:00Assyriska FF - Nordic United -:-

SVERIGE: Division 1 - Syd

16:00Ariana - Trollhättan -:-
16:00Ljungskile - Jönköpings Södra IF -:-
16:00Lunds - Tvaaker -:-
16:00Onsala - Norrby IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

13:00Bergnasets - Umeå -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

14:00Lidkoping - Saffle SK -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

16:00Viggbyholms - Kungsangen -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

13:00Balkan - Rappe GOIF -:-
16:00Kristianstad - Hassleholms IF -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Atvidaberg - Syrianska -:-
15:00Arameisk-Syrianska - Mjolby AI FF -:-
16:00Smedby - Haninge -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

14:00Bergdalens IK - Astrio -:-

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

14:00KIF Örebro K - Piteå IF K -:-
15:00Linköpings FC K - Djurgårdens IF K -:-
15:00Trelleborgs FF K - IF Brommapojkarna K -:-

SVERIGE: Elitettan Kvinder

14:00Uppsala K - Sunnanå K -:-
16:00IFK Kalmar K - Eskilstuna Utd K -:-

SYDAFRIKA: Motsepe Foundation Championship

15:00Black Leopards - NB La Masia -:-
15:00JDR Stars - Maritzburg Utd -:-
15:00Magesi - Venda -:-
15:00Marumo Gallants - Orbit College -:-
15:00Milford FC - Pretoria Callies -:-
15:00Platinum City - Hungry Lions -:-
15:00Pretoria U. - Baroka -:-
15:00Upington City - Casric Stars -:-

SYDKOREA: K League 1

09:30Gangwon - Ulsan HD -:- [ 3.40 | 3.40 | 2.10 ]
09:30Gwangju - Jeonbuk -:- [ 2.30 | 3.30 | 3.10 ]
09:30Seoul - Daegu -:- [ 2.10 | 3.30 | 3.50 ]
12:00Suwon FC - Pohang -:- [ 2.80 | 3.40 | 2.40 ]

SYDKOREA: K League 2

09:30Cheonan City - Anyang -:- [ 3.60 | 3.40 | 1.90 ]
09:30Seongnam - Busan -:- [ 3.20 | 3.00 | 2.20 ]
12:00Gyeongnam - Gimpo FC -:- [ 2.00 | 3.00 | 3.90 ]

SYDKOREA: K3 League

08:00Gangneung - Chuncheon -:-
08:00Gimhae - Mokpo -:-
08:00Gyeongju KHNP - Daegu 2 -:-

TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga

14:00Ravshan - Kuktosh -:-
15:00Istiqlol Dushanbe - Eskhata -:- [ 1.11 | 8.50 | 15.00 ]

TAIWAN: Premier League

09:30Taipei Vikings - Taiwan Shihu -:-
09:30Taipower - Taichung -:-
12:30Ming Chuan University - AC Taipei -:-
12:30Taiwan Steel - Hang Yuen -:-

TANZANIA: Federation Cup

12:30Ihefu - Young Africans -:-

THAILAND: Thai League 1

12:30Khonkaen Utd. - Sukhothai -:-
13:00Nakhon Pathom - Pathum United -:-
14:00Ratchaburi - Port MTI FC -:-

TJEKKIET: 1. Liga - Conference League - Play Offs

15:00Teplice - Hradec Kralove -:- [ 2.25 | 3.25 | 3.10 ]

TJEKKIET: 1. Liga - Nedrykningsgruppe

17:00Ceske Budejovice - Jablonec -:- [ 1.62 | 3.90 | 5.00 ]
17:00Pardubice - Karvina -:- [ 2.45 | 3.25 | 2.80 ]
17:00Zlin - Bohemians -:- [ 2.00 | 3.40 | 3.60 ]

TJEKKIET: FNL

17:00Brno - Kromeriz -:- [ 1.30 | 4.50 | 8.00 ]
17:00Chrudim - Sigma Olomouc B -:- [ 2.10 | 3.40 | 2.90 ]
17:00Jihlava - Zizkov -:- [ 2.10 | 3.20 | 3.10 ]
17:00Prostejov - Opava -:- [ 1.48 | 4.00 | 5.25 ]
17:00Sparta Prag B - Vlasim -:- [ 1.90 | 3.25 | 3.50 ]
17:00Taborsko - Dukla Prag -:- [ 2.10 | 3.40 | 2.88 ]
17:00Varnsdorf - Pribram -:- [ 1.55 | 4.00 | 4.50 ]
17:00Vyskov - Lisen -:- [ 1.55 | 3.90 | 4.75 ]

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

10:15Bohemians 1905 B - Admira Prague -:-
10:15Dukla Prag B - Vltavin -:-
10:30Plzen B - FK Robstav -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

10:15Chlumec nad Cidlinou - Liberec B -:-
17:00Brozany - Hradec Kralove B -:-
17:00Zapy - Pardubice B -:-

TJEKKIET: MSFL

10:30Zlin B - Unicov -:-

TJEKKIET: Division A

11:00Pribram B - Cesky Krumlov -:-
16:00Jindrichuv Hradec - Petrin Plzen -:-

TJEKKIET: Division C

10:15Chrudim B - Velke Hamry -:-
17:00Caslav - Turnov -:-
17:00Trutnov - Benatky -:-

TJEKKIET: Division D

10:15Breclav - Sperice -:-
15:00Humpolec - Brno B -:-
17:00Pelhrimov - Lanzhot -:-
17:00Slavoj Polna - Lisen B -:-
17:00Velka Bites - Stara Rise -:-

TJEKKIET: Division E

17:00Strani - Prerov -:-
17:00Vsechovice - Slavicin -:-

TJEKKIET: Division F

15:00Krnov - Opava B -:-
17:00Frenstat p. R. - Bohumin -:-
17:00Polanka nad Odrou - Vratimov -:-
17:00Sumperk - Bruntal -:-

TJEKKIET: Jihocesky KP

10:30Trebon - Protivin -:-
17:00Junior Strakonice - Trhove Sviny -:-

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

17:00Kunstat - Pohorelice -:-
17:30Rajecko - Kurim -:-

TJEKKIET: Karlovarsky KP

10:00Karlovy Vary B - Hroznetin -:-
17:00Ostrov B - Touzim -:-

TJEKKIET: Kralovehradecky KP

14:00Chlumec nad Cidlinou B - Dobruska -:-
14:00Rychnov n. Kneznou - Nachod -:-
17:00Ceska Skalice - Trebes -:-
17:00Lazne Belohrad - Tyniste n. Orl. -:-
17:00Police nad Metuji - Jicin -:-

TJEKKIET: Liberecky KP

10:30Skalice u C.Lipy - Rapid Liberec -:-
17:00Visnova - FC Pencin -:-

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

15:00Pusta Polom - Haj ve Slezsku -:-
17:00Vresina - Moravan Oldrisov -:-

TJEKKIET: Olomoucky KP

17:00Bohunovice - Postrelmov -:-
17:00Brodek u Prerova - Urcice -:-
17:00Cechovice - Rapotin -:-
17:00Konice - Belotin -:-
17:00Medlov - SK Lipova -:-

TJEKKIET: Pardubicky KP

17:00Hermanuv Mestec - Svitavy -:-
17:00Prosetin - Lazne Bohdanec -:-
17:00Vysoke Myto B - Horni Redice -:-

TJEKKIET: Stredocesky KP

17:00Poricany - Pruhonice -:-
17:00Sedlcany - Tuchlovice -:-
17:00Sokolec - SK Doksy -:-

TJEKKIET: Ustecky KP

15:00Kadan - Krupka -:-

TJEKKIET: Vysocina KP

10:30Sapeli Polna - Okrisky -:-
15:00Pacov - Zdar na Sazavou B -:-
16:30Zirovnice - FS Trebic -:-

TJEKKIET: Zlinsky KP

17:00Francova Lhota - Hrachovec -:-
17:00Nevsova - Brumov -:-
17:00Stitna nad Vlari - Morkovice -:-

TJEKKIET: First League Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

14:00Slovacko K - Liberec K -:-

TJEKKIET: 2. Liga Kvinder - Gruppe for Oprykning

15:00Olomouc K - FC Praha K -:-

TOGO: Championnat National

16:00Binah - Gbikinti Bassar -:-
16:00Doumbe - Tambo -:-
16:00Dynamic Togol. - Kara -:-
16:00Entente II - Gbohloe-Su -:-
16:00Espoir - ASC Kara -:-
16:00Gomido - Unisport -:-
16:00OTR - Barracuda -:-
16:00Semassi - Kakadl -:-

TRINIDAD & TOBAGO: TT Premier League

22:001976 Phoenix FC - Morvant Caledonia Utd -:-
22:00Defence Force - Eagles FC -:-
22:00Point Fortin - Port Of Spain -:-
22:00Police - Central FC -:-
22:00Sando - La Horquetta -:-

TUNESIEN: Tunisia Cup

15:30Monastir - Gabes -:-
15:30Olympique Beja - ES Djerba -:-
15:30Progres Sakiet - Bizertin -:-
15:30Sporting Ben Arous - Jeunesse Sportive -:-

TYRKIET: Super Lig

18:00Galatasaray - Fenerbahce -:- [ 2.15 | 3.80 | 2.90 ]

TYSKLAND: 2. Bundesliga

15:30Düsseldorf - Magdeburg -:- [ 1.85 | 4.00 | 3.60 ]
15:30Elversberg - Karlsruhe -:- [ 2.88 | 3.80 | 2.20 ]
15:30Furth - Schalke -:- [ 2.20 | 3.50 | 3.10 ]
15:30Hamburger SV - Nürnberg -:- [ 1.30 | 6.00 | 7.50 ]
15:30Hannover - Kiel -:- [ 2.25 | 3.60 | 3.00 ]
15:30Kaiserslautern - Braunschweig -:- [ 1.90 | 3.50 | 3.90 ]
15:30Osnabruck - Hertha -:- [ 3.70 | 3.60 | 1.95 ]
15:30Rostock - Paderborn -:- [ 2.30 | 3.50 | 2.90 ]
15:30Wehen - St. Pauli -:- [ 3.20 | 3.50 | 2.15 ]

TYSKLAND: Regionalliga Nord

15:30St. Pauli II - Hannover II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00Babelsberg - Altglienicke -:-
13:00BFC Dynamo - Berliner AK 07 -:-
13:00Carl Zeiss Jena - Eilenburg -:-
13:00Chemnitzer - Erfurt -:-
13:00Greifswald - Meuselwitz -:-
13:00Hertha II - Cottbus -:-
13:00Lokomotive Leipzig - Zwickau -:-
13:00Luckenwalde - Chemie Leipzig -:-
17:30Viktoria Berlin - Hansa Rostock II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

14:00Rostocker FC - Sparta Lichtenberg -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

14:00Halle - Freital -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

15:00Turkspor Dortmund - Wattenscheid -:-

TYSKLAND: Junioren Budesliga Slutspil

11:00Hoffenheim U19 - B. Mönchengladbach U19 -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder

11:00Andernach K - Hamburger SV K -:- [ 2.10 | 3.50 | 2.80 ]
11:00Gutersloh K - Bayern II K -:- [ 2.90 | 3.60 | 2.05 ]
11:00Hoffenheim II K - Meppen K -:- [ 6.50 | 5.00 | 1.30 ]
11:00Wolfsburg II K - Ingolstadt K -:- [ 1.95 | 3.60 | 3.10 ]
14:00Frankfurt II K - SC Sand K -:- [ 2.00 | 3.50 | 3.00 ]
14:00Weinberg K - Carl Zeiss Jena K -:- [ 7.00 | 5.75 | 1.25 ]

UGANDA: Big League

15:00Booma - Kataka -:-
15:00Calvary - Kiyinda Boys -:-
15:00Kaaro Karungi - Jinja North -:-
15:00Lugazi - Young Elephant -:-
15:00Mbale Heroes - Kyetume -:-
15:00Police - Onduparaka -:-

UKRAINE: Premier League

12:00LNZ Cherkasy - Zorya -:-
14:30Dnipro-1 - Shakhtar -:-
14:30Metalist 1925 - Zhytomyr -:-
14:30Minaj - Kolos Kovalivka -:-
14:30Rukh Lviv - Ch. Odesa -:-
14:30Veres-Rivne - Oleksandriya -:-
14:30Vorskla - Obolon -:-

UKRAINE: Persha Liga - Nedrykningsgruppe

12:00Dinaz Vyshgorod - Metalist Kharkiv -:-
12:00FC Chernihiv - Nyva Ternopil -:-
12:00Hirnyk-Sport - Bukovyna -:-
12:00Kremin - Khust -:-
12:00MFC Metalurh - Podillya Khmelnytskyi -:-

UKRAINE: Druha Liga

12:00Druzhba Myrivka - Rukh Lviv 2 -:-
12:00UCSA - Trostyanets -:-
12:00Zvyagel - Skala 1911 -:-

UKRAINE: Championship Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

10:00Zhytlobud-1 K - Kryvbas K -:-

UKRAINE: Championship Kvinder - Nedrykningsgruppe

15:00EMC Podolie K - Dynamo Kyiv K -:-

UNGARN: OTP Bank Liga

17:15Kecskemeti - Zalaegerszeg -:- [ 1.75 | 3.75 | 3.90 ]
20:15Ferencvaros - Ujpest -:- [ 1.42 | 4.10 | 7.00 ]

UNGARN: Merkantil Bank Liga

16:00Nyiregyhaza - Csakvari -:-
17:00Budafoki - Pecsi -:-
17:00Haladas - Ajka -:-
17:00Honved - Gyirmot -:-
17:00Siofok - Kozarmisleny -:-
17:00Soroksar - Kazincbarcika -:-
17:00Szeged - Mosonmagyarovari TE -:-
17:00Tiszakecske - BVSC-Zuglo -:-

UNGARN: NB III - Northeast

11:00Debrecen II - Senyo Carnifex -:-
17:00Cigand SE - DVTK II -:-
17:00Eger SE - Tiszafuredi -:-
17:00Gyongyosi - Putnok VSE -:-
17:00Hatvan - Ujpest II -:-
17:00Karcagi - Kisvarda II -:-
17:00SBTC - REAC -:-
17:00Tiszaujvaros - Debreceni EAC -:-

UNGARN: NB III - Northwest

11:00Gyirmot II - Zalaegerszegi II -:-
11:00Puskas Academy II - Budaorsi -:-
17:00Bicskei - Győr II -:-
17:00Csornai - SC Sopron -:-
17:00Dorogi - Haladas Zanati -:-
17:00III. Keruleti TVE - Balatonfuredi -:-
17:00Tatabanya - Komaromi VSE -:-
17:00VLS Veszprem - Kelen -:-

UNGARN: NB III - Southeast

11:00Kecskemeti II - Fuzesgyarmati SK -:-
11:00Vasas II - ESMTK Budapest -:-
17:00Cegledi - FC Dabas -:-
17:00Hodmezovasarhely FC - Elore -:-
17:00Korosladany MSK - Bekescsaba -:-
17:00Monori - Martfui -:-
17:00Penzugyor - Honved II -:-
17:00Szolnoki - Szeged II -:-

UNGARN: NB III - Southwest

11:00Fehervar FC II - Kaposvar -:-
11:00Paks II - Szekszardi -:-
17:00Erdi - Mohacsi -:-
17:00Gardony Varosi - MTK II -:-
17:00Nagykanizsa - Ferencvaros II -:-
17:00PTE-PEAC - Ivancsa -:-
17:00Szentlorinc - Dunaujvaros PASE -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

23:00Defensor Sp. - Penarol 0:2 [ 3.80 | 3.30 | 2.05 ]
17:30Danubio - Racing Montevideo -:- [ 2.50 | 3.30 | 2.75 ]
20:00Boston River - Cerro CA -:- [ 2.25 | 3.00 | 3.40 ]
22:30Wanderers - Cerro Largo -:- [ 2.75 | 2.88 | 2.75 ]

URUGUAY: Segunda Division

15:00Sud America - Albion -:-
15:00Uruguay Montevideo - Juventud -:-
20:00Atenas - Colon -:-
20:30Tacuarembo - Plaza Colonia -:-

USA: MLS

01:30Charlotte - Los Angeles Galaxy -:- [ 2.10 | 3.75 | 3.25 ]
01:30Cincinnati - St. Louis City -:- [ 1.70 | 4.00 | 4.50 ]
01:30Inter Miami - DC United -:- [ 1.45 | 5.50 | 5.25 ]
01:30New England - Philadelphia Union -:- [ 2.70 | 3.70 | 2.40 ]
01:30New York City - New York Red Bulls -:- [ 2.50 | 3.30 | 2.88 ]
01:30Toronto FC - CF Montreal -:- [ 1.73 | 3.80 | 4.75 ]
02:30Austin FC - Sporting Kansas City -:- [ 2.20 | 3.60 | 3.10 ]
02:30Chicago Fire - Columbus Crew -:- [ 3.00 | 3.50 | 2.30 ]
02:30Houston Dynamo - FC Dallas -:- [ 1.73 | 3.70 | 4.75 ]
02:30Minnesota - Portland Timbers -:- [ 1.73 | 4.20 | 4.20 ]
03:30Real Salt Lake - Colorado Rapids -:- [ 1.73 | 4.10 | 4.50 ]
04:30San Jose - Orlando City -:- [ 2.05 | 3.80 | 3.30 ]
04:30Seattle Sounders - Vancouver Whitecaps -:- [ 1.91 | 3.60 | 4.00 ]

USA: USL Championship

11'Indy Eleven - Hartford Athletic 0:0
11'Loudoun - Monterey Bay 0:0
01:00Pittsburgh - North Carolina -:-
01:30Tampa Bay - FC Tulsa -:-
04:00Oakland Roots - Orange County SC -:-
04:30Las Vegas Lights - Louisville City -:-
04:30Phoenix Rising - Miami FC -:-

USA: MLS Next Pro

02:00Huntsville - Atlanta United 2 -:-
02:30North Texas - Portland Timbers 2 -:-
21:00Inter Miami II - Carolina Core -:-
21:00Minnesota 2 - Tacoma Defiance -:-
21:00New England Revolution II - Philadelphia II -:-
23:00New York Red Bulls 2 - Cincinnati 2 -:-

USA: USL League One

11'Richmond Kickers - Greenville 0:0
01:30Tormenta - Chattanooga Red Wolves -:-
00:00Spokane Velocity - Forward Madison -:-

USA: USL League Two

21:00Brooke House - Nona -:-
21:00Northern Virginia - Patuxent -:-
23:00Project 51O - Almaden -:-
00:00New Mexico U23 - Flatirons -:-
00:00North Carolina FC U23 - Charlotte Independ. 2 -:-
00:00San Francisco City - Academica SC -:-
00:00Seacoast Utd Phantoms - AC Connecticut -:-
00:00West Virginia - Salem City -:-
00:30Morris Elite - Staten Island ASC -:-
01:00Fort Wayne - Dayton -:-
01:00LVU Rush - Reading -:-
01:00Michiana Lions - Flint City -:-
01:00Oakland County - Union FC Macomb -:-
01:00Virginia Beach - Charlottesville Blues -:-
01:00Wake FC - SC United Bantams -:-
01:00Western Mass Pioneers - Pathfinder -:-
02:00UdsatAHFC Royals - Hill Country Lobos -:-
02:00Bavarian United - Minneapolis City -:-
02:00Blue Goose - Mississippi Brilla -:-
02:00Corpus Christi FC - Houston Sur -:-
02:00Ironbound SC - Hudson Valley -:-
02:00Louisiana - Little Rock Rangers -:-
02:00Rochester FC - St. Croix -:-
02:00Sueno - River Light -:-
02:30Peoria - Chicago Dutch Lions -:-
03:00Utah United - Utah Avalanche -:-
04:00Redlands FC - Capo II -:-
23:00Lane United - Midlakes United -:-
23:00Tacoma Stars - Ballard -:-
23:00West Seattle Junction - Portland U23 -:-
00:00Long Island - New Jersey Copa -:-
00:00Miami - Sarasota Paradise -:-
00:30Weston - Swan City -:-

USA: NISA

01:00Maryland Bobcats - Savannah Clovers -:-
01:00UdsatMichigan Stars - Club de Lyon -:-

USA: NWSL Kvinder

01:30Washington K - Angel City K -:-
03:30Kansas City Current K - Racing Louisville K -:-
23:00Gotham K - Chicago K -:-
00:00Seattle Reign K - Orlando Pride K -:-

UZBEKISTAN: Super League

16:00Navbahor Namangan - Neftchi Fargona -:-
16:00OKMK - Sogdiana -:-

VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular

02:00Metropolitanos - Universidad Central -:-
23:30Carabobo - Angostura -:-

VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura

23:00Maritimo - Fundacion AIFI 4:0
21:30Atletico La Cruz - Dynamo Puerto -:-
21:30El Vigia - Urena -:-
21:30Miranda - Bolivar -:-
22:00Aragua - Academia Rey -:-
22:00Trujillanos - Frontera -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe

16:00Sudan - Tanzania -:-

VERDEN: Venskabskampe Kvinder

11:00Schweiz U16 K - Letland U16 K -:-
11:00Tjekkiet U16 K - Sverige U16 K -:-

VIETNAM: V.League 2

12:00Hoa Binh - TTBD Phu Dong -:-
13:00Binh Phuoc - Dong Nai -:-
14:15PVF-CAND - Long An -:-

ZAMBIA: Super League

15:00MUZA - Green Buffaloes -:-
15:00Nkana - Kansanshi -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

15:00CAPS Utd - Dynamos -:-
15:00Chicken Inn - Simba Bhora -:-
15:00Manica - GreenFuel -:-

ØSTRIG: Bundesliga - Mesterskabet - Slutspil

17:00Salzburg - LASK -:- [ 1.48 | 4.50 | 6.00 ]
17:00SK Rapid - Hartberg -:- [ 1.73 | 4.00 | 4.20 ]
17:00Sturm Graz - A. Klagenfurt -:- [ 1.30 | 5.75 | 8.00 ]

ØSTRIG: Regionalliga Vest

15:30Altach U21 - SC Schwaz -:-

ØSTRIG: Bundesliga Kvinder

10:30Dornbirn K - Austria Wien K -:-
12:45Altach/Vorderland K - St. Polten K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.