REFRESH

Fodbold » I går » Alle

DANMARK: NordicBet Liga - Nedrykningsgruppe

17:00AC Horsens - B.93 1:1

ITALIEN: Serie A

18:00Lecce - Atalanta 0:2
20:45Torino - AC Milan 3:1

SPANIEN: LaLiga

21:00Alaves - Getafe 1:0

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Bremen - Bochum 4:1
15:30Dortmund - Darmstadt 4:0
15:30Frankfurt - RB Leipzig 2:2
15:30Heidenheim - FC Köln 4:1
15:30Hoffenheim - Bayern 4:2
15:30Leverkusen - Augsburg 2:1
15:30Stuttgart - Mönchengladbach 4:0
15:30Union Berlin - Freiburg 2:1
15:30Wolfsburg - Mainz 1:3

AFRIKA: CAF Champions League - Play Offs

21:00Esperance Tunis - Al Ahly 0:0

ALGERIET: Ligue 2

16:00El Khemis - RC Kouba 1:2
16:00Ghozlane - Chelghoum 2:1
16:00Harrach - Olympique Magrane 1:0
16:00Hussein Dey - GC Mascara 1:0
16:00JSM Tiaret - ASM Oran 1:1
16:00Khemis El Khechna - Batna 2:1
16:00Khroub - Olympique Akbou 1:0
16:00Kolea - Oued Sly 2:0
16:00Medea - WA Mostaganem 1:3
16:00Mlila - Annaba 1:1
16:00Mostaganem - SC Mecheria 4:1
16:00MSP Batna - Bordj Menail 1:0
16:00Ouargla - MO Constantine 1:1
16:00Telaghema - Eulma 4:1
16:00Temouchent - Guir Abadla 5:1
16:00Widad Adabi de Boufarik - Arba 4:3

ANGOLA: Girabola

16:00Libolo - Sporting de Cabinda 4:2
16:00Sagrada - Desportivo Huila -:-
16:00Uniao de Malanje - Wiliete 0:1
16:30Academica - Interclube -:-
17:00Petro - Kabuscorp 3:2

ARGENTINA: Liga Profesional

20:30Ind. Rivadavia - Godoy Cruz 0:0
23:00River Plate - Belgrano 3:0

ARGENTINA: Primera Nacional

20:30San Miguel - Deportivo Maipu 2:1
20:30Talleres (R.E) - Club A. Guemes 0:0
PauseQuilmes - Gimnasia Jujuy 1:1

ARGENTINA: Torneo Federal

20:00Deportivo Rincon - Sol de Mayo 2:0

ARGENTINA: Primera B - Apertura

20:30Argentino de Merlo - Villa San Carlos 2:1
20:30Canuelas - Sacachispas 1:2
20:30Deportivo Armenio - Colegiales 0:1
20:30Liniers - Flandria 0:1
20:30Los Andes - Excursionistas 1:0
20:30Villa Dalmine - Sportivo Italiano 2:0
21:45Comunicaciones - Dock Sud 1:2

ARGENTINA: Primera C - Apertura

19:30Ituzaingo - Claypole 0:1
20:30Deportivo Muniz - Lugano 0:1
20:30Sportivo Barracas - Victoriano A. 1:1

ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura

20:00Estrella Del Sur - Estrella de Berisso 3:0
20:30Belgrano Zarate - Social Atletico Television 0:0

ARGENTINA: Primera A Kvinder - Apertura

17:15CA Estudiantes K - Boca Juniors K 0:2
20:00Rosario Central K - Platense K 0:2

ARMENIEN: First League

15:00Onor - Alashkert 2 2:3

ARUBA: Division di Honor - Sidste gruppe

02:00Dakota - Estrella 7:1

ASERBAJDSJAN: Premier League

15:00Kapaz - Zira 0:1
15:00Sabah Baku - Sumqayit 2:0
15:00Sabail - Neftci Baku 0:3

AUSTRALIEN: A-League - Play Offs

08:30Wellington Phoenix - Melbourne Victory 1:2e.forl.
11:45Central Coast Mariners - Sydney FC 0:0

AUSTRALIEN: NPL ACT

07:00O'Connor Knights - Canberra Olympic 2:1
07:15Tigers FC - Gungahlin 0:3

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

06:30Adamstown Rosebud - Broadmeadow 2:8
06:30Lambton J. - Lake Macquarie 4:0
09:00Valentine - Maitland 2:4

AUSTRALIEN: NPL NSW

09:30NWS Spirit - APIA Leichhardt 0:2
11:00Hills Brumbies - Blacktown City 0:2
11:00St George Saints - Sutherland 3:1
11:00WS Wanderers U23 - Marconi 2:5
11:15Manly Utd - Wollongong Wolves 2:1
11:15St. George City - Sydney Utd 2:1

AUSTRALIEN: NPL Queensland

09:00Brisbane City - Olympic FC 0:4
10:00Redlands - Peninsula 0:4
10:30UdsatGold Coast - Wynnum Wolves -:-
11:00Queensland Lions - Gold Coast Knights 1:1

AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien

07:30Adelaide United U23 - Adelaide Croatia Raiders 0:2
09:30NE Metrostars - Adelaide Comets 2:2
10:30Adelaide Olympic - Adelaide City 1:6
11:30Croydon - FK Beograd 2:3

AUSTRALIEN: NPL Victoria

07:00Manningham United Blues - Oakleigh 1:4
09:00St Albans - Port Melbourne Sharks 3:5
11:00Hume City - Dandenong 0:0

AUSTRALIEN: NPL Vestaustralien

09:00Armadale - Floreat Athena 3:0
09:00Balcatta - Stirling Macedonia 0:3
09:00Western Knights - Fremantle City 0:3
11:00Perth Glory U23 - Perth RedStar 0:1

AUSTRALIEN: Capital Premier League

07:00Brindabella - West Canberra Wanderers 2:1
07:00Canberra Juventus - ANU 1:3
07:00Canberra White Eagles - Belconnen Utd. 0:3
07:00Queanbeyan City - Wagga City Wanderers 7:0

AUSTRALIEN: Northern NSW State League

06:30Belmont Swansea Utd. - Toronto Awaba Stags 2:2
08:30West Wallsend - South Cardiff 0:3

AUSTRALIEN: NSW League One

08:30Hakoah Sydney - Bulls Academy 0:4
09:00Canterbury Bankstown - Bonnyrigg 1:1
11:00Blacktown Spartans - Inter Lions 3:2
11:00Dulwich Hill - UNSW 2:4
11:00Dunbar Rovers - Mt Druitt Town 0:1
11:00Macarthur Rams - Bankstown City Lions 0:2
11:00SD Raiders - Northern Tigers 3:0

AUSTRALIEN: Queensland Premier League

10:00Caboolture - Ipswich 3:0
10:00SWQ Thunder - Eastern Suburbs 0:2
11:15Broadbeach Utd. - Moreton City Excelsior U21 5:0

AUSTRALIEN: SA State League

07:30Adelaide Victory - West Adelaide 1:2
07:30Blue Eagles - Cumberland Utd. 1:3
07:30Fulham Utd. - Salisbury Utd. 0:2
07:30Playford Patriots - Western Strikers 4:0
07:30Sturt Lions - Adelaide Cobras 3:2
08:00Adelaide Vipers - West Torrens 4:2

AUSTRALIEN: Victoria Premier League

06:15Melbourne City U21 - George Cross 3:0
07:00Eastern Lions - Brunswick City 1:0
07:00North Geelong - Werribee City 1:2
10:00Kingston City - Western Utd. U21 1:2

AUSTRALIEN: WA State League

09:00Gosnells City - Murdoch Melville 1:3
09:00Joondalup Utd. - Cockburn City 3:1
09:00Mandurah City - Sorrento 0:3
09:00Rockingham City - Nedlands 0:3
11:00Dianella White Eagle - Subiaco 2:0
12:00Kingsley Westside - Gwelup Croatia 3:2

AUSTRALIEN & OCEANIEN: OFC Champions League

00:00Hekari United (Pap) - Rewa (Fij) 2:3
03:00Auckland City (Nzl) - Solomon Warriors (Sol) 5:0

BANGLADESH: Premier League

12:00Fortis - Sheikh Jamal 0:0
13:45Bashundara Kings - Bangladesh Police 2:2

BELARUS: Vysshaya Liga

15:00Naftan - Dnepr Mogilev 2:1
17:00FC Minsk - Vitebsk 1:2
20:00Gomel - Zhodino 0:0

BELARUS: Pershaya Liga

12:00Belshina - Niva Dolbizno 1:3
13:00FC Slonim - Molodechno 2:3
14:00Din. Minsk 2 - BATE 2 1:2
15:00Lida - Shakhtyor Soligorsk 2 1:5
16:00Hviderusland U17 - Baranovici 2:0

BELARUS: Vysshaya Liga Kvinder

13:00Smorgon K - Dynamo Brest K 0:2
15:00Vitebsk K - Dyussh-Polesgu K 12:1
18:00Hviderusland U19 K - Din. Minsk K 1:6

BELGIEN: Jupiler League - Conference League Gruppe

18:15Westerlo - KV Mechelen 0:2
20:45St. Liege - Gent 1:4

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF - Play Offs

20:00Tournai - Binche 5:2

BELGIEN: Second Amateur Division Play Offs - 5.-8. pladser

18:30Waregem 2 - Ninove -:-

BELGIEN: Super League Kvinder - Vindernes slutrunde

13:30Club Brugge K - RSC Anderlecht K 0:2

BENIN: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

17:00ASPAC - Dragons 1:0
17:00AS Sobemap - Coton FC 0:1
17:00Ayema - AS Cotonou 1:1
17:00Requins - JS Pobe 0:0

BHUTAN: Premier League

12:00Paro - Transport United 2:2

BOLIVIA: Division Profesional - Clausura

02:00Blooming - SA Bulo Bulo 1:0
21:00GV San Jose - Independiente 2:2
76'Nacional Potosi - Santa Cruz 1:0

BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - FBiH

17:00Banovici - Gorazde 1:0
17:00BFK Simm Bau - Tomislav 0:4
17:00Gradacac - Hadzici 2:1
17:00Gradina Srebrenik - Mladost DK 3:2
17:00Jedinstvo Bihac - Gornji Rahic 0:0
17:00Kakanj - Stupcanica 1:0
17:00Sloboda - Celik Zenica 0:0

BOSNIEN-HERCEGOVINA: Prva Liga - RS

17:00Famos Vojkovici - Modrica 1:1
17:00Laktasi - Kozarska Dubica 2:1
17:00Leotar - Drina Zvornik 1:0
17:00Mrkonjic Grad - Ljubic Prnjavor 0:2
17:00Omarska - Slavija 0:2
17:00Radnik Bijeljina - Nevesinje 4:0
17:00Sutjeska Foca - Prijedor 2:0
17:00Zeljeznicar Banja Luka - Romanija Pale 2:0

BOTSWANA: Premier League

15:00Eleven Angels - Holy Ghost 1:1
15:00Gaborone Utd - Orapa United 1:0
15:00Masitoaka - Nico United 0:1
15:00Morupule - Tafic FC 5:2
15:00Police XI - BDF XI 0:1

BRASILIEN: Serie A

21:00UdsatVitoria - Atletico GO -:-
23:30UdsatFortaleza - Athletico-PR -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00CRB - Vila Nova 1:0
02:30Novorizontino - Coritiba 0:0
22:30Amazonas - Paysandu 1:1
79'Goias - Botafogo SP 3:0

BRASILIEN: Serie C - Første etape

22:00CSA - Sampaio Correa 0:0
22:00Volta Redonda - Nautico 2:1
00:30UdsatBotafogo PB - EC Sao Jose -:-
39'Ferroviaria - Confianca 1:0

BRASILIEN: Serie D

20:00Ipora - Capital FC 2:1
20:00Santa Cruz de Natal - Sousa 2:0
20:00Santo Andre - Agua Santa 1:1
20:30UdsatAvenida - Cianorte -:-
21:00Atletico-CE - Maracana 1:0
21:00Juazeirense - CSE 0:2
21:00Manauara - Princesa do Solimoes 3:1
21:00Maranhao - Aguia De Maraba 4:0
21:00Nova Iguacu - Audax RJ 2:0
21:00UdsatNovo Hamburgo - Brasil de Pelotas -:-
21:00Patrocinense - Maringa FC 1:2
21:00Sergipe - Petrolina 0:1
21:30Porto Velho - Manaus 2:0
22:00ASA - Jacuipense 1:0
22:00Ipatinga - Real Noroeste 2:0
22:00Portuguesa RJ - Itabuna 1:1
23:00Sao Jose EC - Inter de Limeira 0:0
53'Rio Branco - Sao Raimundo RR 0:0
49'Uniao Rondonopolis - Real Brasilia 1:0

BRASILIEN: Carioca 2

20:00America RJ - Goncalense 2:0
20:00CEAC/Araruama - Cabofriense 0:2
20:00Marica - Olaria 2:0
20:00Serrano FC - Artsul 0:1

BRASILIEN: Gaucho 2

22:00UdsatAimore - Futvida -:-
22:00UdsatEsportivo - GE Gloria -:-
22:00UdsatFrederiquense - Passo Fundo -:-
22:00UdsatGaucho - EC Cruzeiro -:-
22:00UdsatGE Bage - Lajeadense -:-
22:00UdsatInter Santa Maria - Monsoon -:-
22:00UdsatPelotas - Sao Gabriel -:-
22:00UdsatVeranopolis - Brasil Farroupilha -:-

BRASILIEN: Matogrossense 2

22:00Atletico MT - Pocone 0:3
22:00Paulistano FC - Acao -:-

BRASILIEN: Mineiro 2

20:00Aymores - Democrata SL 0:0
20:00North Esporte Clube - Boa 3:1
20:00Tupi-MG - Valeriodoce 0:0

BRASILIEN: Paranaense 2

21:00Rio Branco PR - Parana 2:1
79'Laranja Mecanica - Paranavai-PR 0:0

BRASILIEN: Paulista B - Første etape

00:30Paulista - Barcelona SP 6:0
20:00AEA Aracatuba - Tanabi 1:0
20:00Colorado Caieiras - Flamengo SP 0:0
20:00Mauaense - Manthiqueira 5:1
20:00Tupa - Inter de Bebedouro 2:1
20:00Uniao Mogi - Maua 0:1

BRASILIEN: Roraimense - Anden etape

22:30River-RR - Rio Negro 3:0
39'Atl. Roraima - Real Sao Luiz 0:1

BRASILIEN: Copa Espirito Santo - Første etape

20:00Rio Branco ES - Porto Vitoria 1:3
20:00Vitoria ES - Vilavelhense 3:1
00:00Capixaba SC - Linhares -:-

BRASILIEN: Acreano U20

00:00Senador Guiomard U20 - Vasco da Gama AC U20 0:3

BRASILIEN: Baiano U20

13:00Leonico U20 - Estrela De Marco U20 0:4
20:00Bahia U20 - Alagoinhas U20 -:-
20:00Barcelona U20 - Vitoria da Conquista U20 3:1
20:00Catuense U20 - Jacuipense U20 -:-
20:00Conquista FC U20 - Grapiuna U20 3:1
20:00Jacobina U20 - Vitoria U20 2:1
20:00Jequie U20 - Itabuna U20 0:1
20:00Juazeirense U20 - Bahia de Feira U20 2:1

BRASILIEN: Brasiliense U20

15:00Legiao U20 - Brasiliense U20 0:2
20:00Canaa U20 - Planaltina U20 2:1
20:00Capital DF U20 - Real Brasilia U20 3:0
20:00Unai DF U20 - Luziania U20 0:3
21:00Gama U20 - Botafogo DF U20 -:-

BRASILIEN: Catarinense U20

20:00Marcilio Dias U20 - Hercilio Luz U20 2:3

BRASILIEN: Goiano U20 - Play Offs

20:30Aparecida EC U20 - Goias U20 -:-

BRASILIEN: Mineiro U20

15:00Santarritense U20 - Inter de Minas U20 1:6
20:00Contagem U20 - Futgol U20 4:0

BRASILIEN: Paranaense U20 - Første etape

01:00Parana S.T.C. U20 - Londrina U20 3:3
15:00Azuriz U20 - Cianorte U20 3:3
20:30Andraus Brasil U20 - Prudentopolis U20 -:-
20:30Arapongas U20 - Cascavel U20 -:-
20:30Campo Mourao U20 - Araucaria U20 -:-
20:30Coritiba U20 - Batel U20 -:-
20:30Parana U20 - Cambe U20 -:-

BRASILIEN: Paulista U20 - Første etape

20:00Bandeirante U20 - Comercial U20 2:2
20:00Palmeiras U20 - Flamengo SP U20 8:0
20:00RB Bragantino U20 - Guarani U20 0:1
20:00Santos U20 - Jabaquara U20 4:0
20:00Sertaozinho U20 - Francana U20 3:1

BRASILIEN: Pernambucano U20 - Første etape

15:00Centro Limoeirense U20 - Atletico Torres U20 0:7
15:00Retro U20 - Sport Recife U20 1:2
20:00Belo Jardim U20 - Petrolina U20 1:0
20:00CA Porto U20 - Santa Fe U20 2:0
20:00Sete de Setembro U20 - Ibis Sport Club U20 1:1

BRASILIEN: Sergipano U20

20:00America SE U20 - Olimpico EC U20 -:-
20:00Dorense U20 - Atletico Gloriense U20 -:-
20:00Lagarto U20 - Sergipe U20 1:1

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder

00:00Santos K - Cruzeiro K 1:3
16:00Corinthians K - Real Brasilia K 1:0
20:00UdsatAtletico-MG K - Gremio K -:-

BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder

20:00UdsatJuventude K - Mixto K -:-
20:00Sao Jose K - Athletico-PR K 1:1
20:00Taubate K - Bahia K 0:0
21:00Recanto K - Sport Recife K 0:6
00:00Doce Mel K - Minas ICESP K -:-

BRASILIEN: Brasileiro A3 Kvinder

20:30Vila Nova K - Acao K 1:2

BULGARIEN: Parva Liga - Mesterskabet - Slutspil

16:45CSKA Sofia - Krumovgrad 2:2
19:15Lok. Plovdiv - Levski 1:2

BULGARIEN: Vtora liga

17:00Chernomorets Balchik - Dunav Ruse 2:0
17:00CSKA 1948 Sofia II - Bdin Vidin 3:1
17:00Litex Lovech - Maritsa Plovdiv 2:2
17:00Ludogorets II - Spartak 1:4
17:00Spartak Pleven - Belasitsa 0:1
17:00Svoge - Chernomorets 1919 1:0

BULGARIEN: Third League - Sydøst

17:00Asenovets - Rozova Dolina 1:1
17:00Beroe II - Rodopa Smolyan 0:1
17:00Gigant Saedinenie - Zagorets 0:2
17:00Haskovo - Sokol Markovo 6:0
17:00Sekirovo Rakovski - Lok. Plovdiv II 1:1
17:00Sliven - Dimitrovgrad 2:0

BULGARIEN: Third League - Sydvest

17:00Balkan Botevgrad - Slivnishki Geroy 5:1
17:00CSKA Sofia II - Kyustendil 3:0
17:00Kostinbrod - Minyor Pernik 1:3
17:00Levski II - Septemvri Sofia 2 1:1
17:00Oborishte - Botev Ihtiman 3:1
17:00Razlog - Rilski Sportist 2:1
17:00Slavia Sofia 2 - Bansko 3:2
17:00Vitosha Bistritsa - Septemvri Simitli 0:0

BULGARIEN: Third League - Nordøst

14:00Chernolomets - Lokomotiv Ruse 6:2
16:00Fratria - Riltzi 7:0

BULGARIEN: Third League - Nordvest

17:00Boruna - Akademik Svishtov 2:6
17:00Botev Vratsa II - OFK Levski 2:0
17:00Drenovets - Yantra Polski Trambesh 2:1
17:00Juventus Malchika - Partizan Cerven Brjag 5:0
17:00Pavlikeni - Mezdra 1:1
17:00Sevlievo - Vihar Slavyanovo 4:0

BURKINA FASO: Premier League

18:00ASEC Koudougou - Royal 1:1
18:00ASF Dioulasso - Vitesse 0:0
18:00Kadiogo - Etoile Filante 0:3
18:00Majestic - Sporting Cascades 1:2

BURUNDI: Coupe du President

15:00Flambeau du Centre - Vital O 2:0

CANADA: Canadian Premier League

04:00Pacific FC - Atl. Ottawa 0:1
22:00Forge - Vancouver FC 1:2

CHAD: Premiere Division - LPFN

16:45Agri - Tchad - AS Psi -:-
16:45Ascot - Aiglons -:-
16:45Gazelle - AS Farcha -:-

CHILE: Primera División

18:30Everton - Copiapo 1:0
21:00Cobreloa - Deportes Iquique 2:2
74'U. De Chile - U. Catolica 1:2

CHILE: Primera B

18:00La Serena - San Felipe 3:0
21:00Deportes Temuco - Barnechea 0:1

CHILE: Segunda Division

01:00San Antonio Unido - Linares Unido 2:1
21:00Osorno - Melipilla 3:3
80'Trasandino - D. Puerto Montt 2:3
48'Arturo Fernandez Vial - Deportes Rengo 0:0

CHILE: Primera Division Kvinder

18:00Colo Colo K - Cobresal K 4:0
18:00S. Morning K - U. De Chile K 2:4
21:00Deportes Iquique K - U. De Concepcion K 1:0
22:00U. Espanola K - U. Catolica K 0:0

COLOMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular

PauseLa Equidad - Tolima 2:0

COLOMBIA: Primera B - Apertura - Quadrangular

01:00U. Magdalena - Cucuta 2:0
03:05Quindio - Llaneros 1:1

COLOMBIA: Liga Kvinder

22:00Llaneros K - Cucuta K 1:0
22:30Ind. Medellin K - Real Santander K 3:1
22:30Junior K - Atl. Nacional K 0:1

CONGO: Ligue 1

14:00Juk - Otoho d'Oyo 2:4
16:00Nathalys - V. Club Mokanda 0:2
16:30CARA Brazzaville - Etoile du Congo 0:1

CONGO DR: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

15:00Lubumbashi Sport - St Eloi Lupopo 0:3
15:00Mazembe - Dauphins Noirs 6:0

CONGO DR: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe

14:30AC Kuya - AC Rangers -:-
16:30Etoile de Kivu - Motema Pembe -:-

CYPERN: Cyprus Cup

19:00Omonia - Paphos 0:3

DANMARK: 2. Division - Gruppe for Oprykning

14:00FC Roskilde - Middelfart 0:0
14:00Aarhus Fremad - Esbjerg fB 2:0

DANMARK: 2. Division - Nedrykningsgruppe

13:45FA 2000 - Fremad Amager 2:1
14:00Brabrand IF - Skive 2:1

DANMARK: 3. Division - Mesterskabet - Slutspil

13:30VSK Aarhus - Avarta 1:0
14:00BK Frem - Ishøj IF 4:2
14:00Næsby - Holbæk 3:2

DANMARK: 3. Division - Nedrykningsgruppe

13:00IF Lyseng - Vejgaard 4:2
13:00Vanløse - Holstebro 0:3
14:00Young Boys - SfB-Oure 3:0

DANMARK: Gjensidige Kvindepokalen

14:00Næstved HG K - FC Nordsjælland K 2:10

DJIBOUTI: Division 1

14:00Port - ASC Hayab 2:0
16:30AS Arta - ASAS 2:1

ECUADOR: Liga Pro - Første etape

02:00Dep. Cuenca - Imbabura 5:2
20:00Libertad - El Nacional 0:2
22:30Emelec - Macara 0:1

ELFENBENSKYSTEN: Ligue 1

17:30Lys Sassandra - Korhogo -:-
17:30AflystRacing d'Abidjan - Bouake 2:2
17:30SO Armee - Mouna 1:2
17:30Sporting Gagnoa - San Pedro 1:1
17:30Stella Adjame - ASI d'Abengourou 2:3
19:45Zoman - ASEC Mimosas 0:2

ENGLAND: League One - Play Offs

17:15Bolton - Oxford Utd 0:2

ENGLAND: Premier League U18

13:30Everton U18 - Newcastle Utd U18 8:0

ENGLAND: Women’s Super League

16:00Arsenal K - Brighton K 5:0
16:00Aston Villa K - Manchester City K 1:2
16:00Bristol City K - Everton K 0:4
16:00Leicester K - Liverpool K 0:4
16:00Manchester Utd K - Chelsea K 0:6
16:00Tottenham K - West Ham K 3:1

ESTLAND: Meistriliiga

13:30Tammeka - Paide 1:2
16:00Narva - Flora 1:3
18:00Kalju - Kuressaare 3:0

ESTLAND: Esiliiga

18:30Tallinna Kalev U21 - Elva 4:0

ESTLAND: Meistriliiga Kvinder

11:30FC Ararat K - Tabasalu K 3:3
11:30Tallina Kalev K - Tammeka Tartu K 2:3
11:30Viimsi JK K - Polva Lootos K 2:0

ETIOPIEN: Premier League

14:00St. George - Hadiya Hossana 1:1
17:00Hawassa - Defence Force 2:3

EUROPA: Euro U17 Kvinder - Play Offs

13:00Polen U17 K - Frankrig U17 K 3:2str.
17:00England U17 K - Spanien U17 K 0:4

EUROPA: All-Island Cup Kvinder

16:00DLR Waves K - Treaty Utd K 1:1
17:00Cork City K - Cliftonville K 1:3
17:00Peamount K - Bohemians WFC K 1:0
18:00Galway United K - Athlone WFC K 2:2
19:00Wexford K - Shelbourne K 1:2

FILIPPINERNE: PFL

09:30Maharlika - Don Bosco Garelli 3:1
12:15Stallion - Mendiola FC 1991 6:1
15:00Davao Aguilas - One Taguig 1:1

FINLAND: Ykkosliiga

14:00TPS Turku - KTP 1:4
15:00JIPPO - KaPa 2:0

FINLAND: Ykkonen

14:00Rovaniemi - Vaajakoski 4:2
15:00EPS - Jazz Pori 2:0
15:00KPV - KuPS Akatemia 1:0
16:00VIFK - Klubi 04 0:5

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

14:00MyPa - Kiffen 2:3
16:00Atlantis 2 - PEPO 4:2
17:30Lahden Reipas - GrIFK 1:1

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

15:00HJS - VJS 1:1
15:00Poxyt - Honka 0:3

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

16:00JPS Jyvaskyla - JBK 0:1
17:00OTP - Narpes Kraft 0:1

FINLAND: Kansallinen Liiga Kvinder

13:00PKKU K - Aland Utd K 1:3
15:00JyPK K - Ilves K 0:0
15:00KuPS K - Honka K 3:1

FINLAND: Ykkonen Women

12:00ONS Oulu K - KTP K 1:1
13:00VIFK K - HJK Akatemia K 1:3
14:00Lahti K - TPS K 1:1
14:00P-Iirot Rauma K - EBK K 0:1
14:00VJS K - Ilves 2 K 4:4

FRANKRIG: National

18:00Avranches - Niort 1:3
18:00Chateauroux - Cholet 1:2
18:00GOAL FC - Orleans 1:1
18:00Le Mans - Marignane GCB 2:1
18:00Martigues - Nimes 1:0
18:00Red Star - SAS Epinal 4:2
18:00Rouen - Dijon 0:5
18:00Sochaux - Versailles 1:1
18:00Villefranche - Nancy 2:1

FRANKRIG: National 2 - Gruppe A

18:00Aubagne - Andrezieux 0:0
18:00Bourgoin Jallieu - Ales 0:0
18:00Cannes - Thonon-Evian 2:1
18:00Chamalieres - Toulon 2:2
18:00Grasse - Jura Sud 3:2
18:00Le Puy-en-Velay - Hyeres 1:1
18:00Toulouse II - Frejus 1:2

FRANKRIG: National 2 - Gruppe B

18:00Angers II - Saint-Pryve 1:4
18:00Angouleme - Paris 13 Atl. 1:2
18:00Avoine - Les Herbiers 0:4
18:00Blois - Bergerac 0:2
18:00Bourges 18 - La Roche 0:1
18:00Libourne - Saumur 2:5
18:00Trelissac - Romorantin 0:2

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

18:00Bastia-Borgo - Racing CFF 3:4
18:00Beauvais - Virois 6:2
18:00Boulogne - Lorient II 2:4
18:00Chateaubriant - Aubervilliers 2:0
18:00Dinan Lehon - Stade Briochin 2:1
18:00Granville - Chambly 3:0
18:00Guingamp II - Saint-Malo 2:3

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

18:00Besancon RC - Biesheim 1:1
18:00Bourg en Bresse - St Quentin 5:3
18:00Colmar - Auxerre II 1:0
18:00Creteil - Wasquehal 1:3
18:00FC 93 - Feignies-Aulnoye 1:0
18:00Furiani Agliani - Fleury-Merogis 0:1
18:00Macon - Haguenau 0:1

FÆRØERNE: 1. Deild

14:15Víkingur Gøta 2 - FC Suduroy 3:1
14:30Sandur - TB Tvøroyri 1:1
17:00HB Torshavn 2 - Klaksvik 2 0:3
17:00Hoyvik - Argir 0:5
17:30NSÍ Runavík 2 - B36 Torshavn 2 2:2

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

14:30Samgurali - Samtredia 4:0
18:00Dila Gori - Din. Tbilisi 2:1

GHANA: Premier League

17:00Berekum Chelsea - Asante Kotoko 2:1
17:00Legon Cities - Great Olympics 2:1

GHANA: Division One League

17:00Eleven Wonders - Debibi 2:1
17:00Golden Kick - Kings Palace 3:0
17:00Koforidua - Uncle T United -:-
17:00Nania - Okwawu 2:0
17:00Northern City - Wa Power 0:1

GRENADA: Premier Division

22:00Hard Rock - Queens Park Rangers -:-
22:00UdsatParadise - SAB Spartans -:-
22:00SAB Spartans - Fontenoy -:-
22:00UdsatShamrock - Hard Rock -:-

GRÆKENLAND: Division A Kvinder

12:45AEK K - OFI Crete K 0:1
16:00PAOK K - Elpides Karditsas K 2:0

GUINEA: Ligue 1

18:00Horoya - Hafia 0:1

HOLLAND: Æresdivisionen - Nedrykning - Slutspil

16:30Dordrecht - FC Emmen 0:1
20:00Den Haag - De Graafschap 2:2

HOLLAND: Tweede Divisie

15:30ACV Assen - Katwijk 3:1
15:30FC Lisse - HFC 2:1
15:30Hardenberg - AFC 1:2
15:30Jong Almere City - Rijnsburgse Boys 0:2
15:30Jong Sparta Rotterdam - Excelsior Maassluis 2:2
15:30Kozakken Boys - De Treffers 1:2
15:30Noordwijk - Scheveningen 2:2
15:30Quick Boys - GVVV 4:1
15:30Spakenburg - ADO 20 Heemskerk 3:0

HOLLAND: Derde Divisie

15:30DEM - IJsselmeervogels 2:0
15:30Genemuiden - USV Hercules 2:1
15:30HSC '21 - Urk 5:2
15:30ODIN '59 - Eemdijk 0:4
15:30RKAV Volendam - Kampong 6:0
15:30Sparta Nijkerk - DVS '33 Ermelo 1:5
15:30Staphorst - Harkemase Boys 2:0
15:30VV DOVO - Rijnvogels 4:2
15:30VVSB - Hoogeveen 3:1
18:00Barendrecht - TOGB 2:1
18:00Blauw Geel - TEC 3:0
18:00FC Oss - Baronie 3:4
18:00Gemert - GVV Unitas 0:2
18:00Hoek - Sportlust 1:2
18:00HV & CV Quick - UNA 0:1
18:00Rosmalen - Groene Ster 4:1
18:00SteDoCo - AWC 3:3
18:00SV Meerssen - Kloetinge 1:0

HOLLAND: Divisie 1 U21 - Forår

12:00Zwolle U21 - Groningen U21 1:2
13:30G.A. Eagles U21 - Feyenoord U21 1:4
14:45Nijmegen U21 - FC Twente/Heracles U21 1:3
15:00Cambuur U21 - Graafschap U21 3:1

HONG KONG: Premier League

09:00Resources Capital - Tai Po 1:1
09:00Southern District - Kitchee 0:3

INDONESIEN: Liga 1 - Play Offs

14:00Persib - Bali United 3:0

IRAK: Stars League

15:00Naft Missan - Al Talaba 0:1
17:15Al Najaf - Duhok 1:0
17:15Al Zawraa - Zakho 1:1
19:30Al Minaa - Al Quwa Al Jawiya 0:0

IRLAND: Division 1

20:30Longford - Athlone 1:1

IRLAND: FAI Cup

15:00Midleton - St Francis 3:0
16:00Maynooth Univ. - Gorey Rangers 1:4
17:00College Corinthians - Cobh Wanderers 4:5

ISLAND: Lengjudeildin

16:00Leiknir - IR Reykjavik 1:0
16:00Throttur - Njardvik 0:1
18:30Dalvik/Reynir - Fjolnir 0:0

ISLAND: Division 2

16:00Hottur / Huginn - KFG Gardabaer 3:2
16:00Olafsvik - Throttur Vogar 2:0
16:00Selfoss - Fjardabyggd/Leiknir 2:1
18:30Reynir - Volsungur 0:5

ISLAND: Icelandic Cup Kvinder

14:00Tindastoll K - Thor/KA K 1:2
16:00Grindavik K - Akranes K 3:2str.
16:00Grotta K - Keflavik K 1:3

ISRAEL: Ligat ha'Al - Mesterskabet - Slutspil

19:30Maccabi Bnei Raina - H. Haifa 0:1
19:30M. Tel Aviv - H. Beer Sheva 3:0
19:30Sakhnin - M. Haifa 1:2

ISRAEL: Ligat ha'Al - Nedrykningsgruppe

17:00Ashdod - Hapoel Jerusalem 3:1
17:00Hapoel Hadera - H. Tel Aviv 0:1

ITALIEN: Serie B - Play Offs

20:30Catanzaro - Brescia 4:2e.forl.

ITALIEN: Lega Pro - Oprykning - Play Offs

20:30Benevento - Triestina 2:1
20:30Carrarese - Perugia 1:2
20:30Casertana - Juventus U23 1:3
20:30Catania - Atalanta U23 0:1
21:00L.R. Vicenza - Taranto 0:0

ITALIEN: Primavera 1

11:00Frosinone U19 - Juventus U19 0:0
13:00AS Roma U19 - Bologna U19 4:1
13:00Empoli U19 - Lazio U19 0:0
13:00Inter U19 - Atalanta U19 2:0

ITALIEN: Primavera 2 - Oprykning Play Offs

11:00Benevento U19 - AlbinoLeffe U19 1:0
14:00Napoli U19 - Udinese U19 2:3str.
15:00Parma U19 - Ascoli U19 1:2e.forl.
15:00Venezia U19 - Pisa U19 2:1str.

ITALIEN: Primavera 2 - Play Out

10:30Alessandria U19 - Crotone U19 3:1

ITALIEN: Serie A Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

15:00Sassuolo K - Juventus K 2:3

ITALIEN: Serie A Kvinder - Nedrykningsgruppe

18:00AC Milan K - Sampdoria K 3:1

JAPAN: J1 League

09:00Avispa Fukuoka - C-Osaka 0:3
12:00Sagan Tosu - Nagoya 0:2

JAPAN: J2 League

07:00Chiba - Ehime 7:1
07:00Kusatsu - Iwaki 0:1
07:00Mito - Oita 1:1
07:00Tokushima - Kumamoto 1:2
07:00Yamagata - Blaublitz 0:2
07:00Yokohama FC - Shimizu 2:0
08:00Kagoshima Utd - V-Varen Nagasaki 0:3

JAPAN: J3 League

06:00Imabari - Fukushima Utd 1:2
07:00Grulla Morioka - YSCC 0:1
07:00Kamatamare - Omiya Ardija 0:2
07:00Nagano - Kanazawa 1:2
07:00Nara Club - Gifu 2:1
07:00Toyama - Osaka 2:0
07:00Yamaga - Kitakyushu 1:1
10:00Ryukyu - Tegevajaro Miyazaki 2:1

JAPAN: WE League Kvinder

06:00Albirex Niigata K - Hiroshima K 0:2
07:00Beleza K - JEF United K 2:1
10:00Inac Kobe Leonesa K - Urawa K 0:2

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

06:00Ehime K - Yokohama FC Seagulls K 0:1
07:00Setagaya Sfida FC K - FC Takatsuki Speranza K 4:0
08:30NGU Nagoya K - Orca Kamogawa K 0:0

KAP VERDE: Campeonato Nacional

19:00Academica do Fogo - ACA 2:3
19:00Barreirense - Varandinha 3:1
19:00Juventude - Rosariense 1:2
19:00Palmeira - Morabeza 2:0

KASAKHSTAN: Premier League

14:00Atyrau - FC Astana 1:0
16:00Aktobe - Ordabasy 0:0
18:00Kaisar - Zhenis 1:0

KENYA: Premier League

12:00Posta Rangers - Kakamega Homeboyz 2:1
14:00Kariobangi Sharks - Shabana 2:1
15:00Police FC - Tusker 0:1

KENYA: Super League

12:00Migori - Gusii 0:0
12:00Mulembe United - Vihiga 2:1
14:00Assad - Dimba Patriots 0:1
14:00Mombasa Stars - Luanda Villa 2:0

KINA: Super League

13:35Qingdao West Coast - Shanghai Port 3:5

KINA: FA Cup

09:30Langfang Glory City - Heilongjiang Ice City 2:1str.
09:30Shenzhen Jixiang - Nanjing City 0:1
11:00Guangdong GZ-Power - Wuxi Wugou 0:1
11:00Shaanxi Union - Guangzhou FC 2:1str.
11:30Hunan Billows - Shijiazhuang Gongfu 0:3

KINA: Super League Kvinder

09:00Changchun Dazhong K - Guangdong Meizhou K 3:3
09:00Shandong SL K - Jiangsu Suning K 2:2
09:00Wuhan Jiangda K - Beijing Beikong K 1:0

KIRGISISTAN: Premier Liga

13:30Abdish-Ata - Talant 2:0
13:30Alay Osh - Alga 4:1

KOSOVO: Superliga

15:00Feronikeli - Dukagjini 3:2
15:00Gjilani - Drita 2:1
15:00KF Llapi - FC Ballkani 0:1
15:00Malisheva - Liria 7:4
15:00Prishtina - Fushe Kosova 5:0

KROATIEN: HNL

17:00Rudes - Lok. Zagreb 3:3
19:10Slaven Belupo - Din. Zagreb 2:3

KROATIEN: Prva NL

14:50Zrinski Osjecko - Sesvete 1:0
17:30Cibalia - Jarun 1:1
17:30Orijent - Solin 2:2

KROATIEN: Druga NL

17:30Bjelovar - Opatija 0:2
17:30Dugo Selo - Kustosija 0:1
17:30Grobnican - Radnik Krizevci 2:0
17:30Hrvace - Dragovoljac 0:4
17:30Jadran Porec - Belisce 3:0
17:30Krk - Zdralovi 0:1

KROATIEN: 1. HNL Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

14:00Hajduk Split K - Dinamo Maksimir K 2:0

LESOTHO: Premier League

14:00CCX - LCS 2:4
14:00Defence Force - ACE Maseru 1:1
14:00Lifofane - Machokha 1:1
14:00Lijabatho - Naughty Boys 4:1
14:00Linare - Manonyane 1:0
14:00Lioli - Matlama 1:1
14:00Liphakoe - Likila 3:1
14:00LMPS - Bantu 1:0

LETLAND: 1. Liga

12:00Tukums 2000 2 - Super Nova 0:4
14:00AFA Olaine - FK Smiltene 1:1
16:00Valmiera 2 - Marupe 4:0
18:00RFS 2 - Riga FC 2 3:0

LETLAND: Latvian Cup

13:30Aliance - FK Limbazi 20:0
14:00Madona/BJSS - Kuldigas/Goldingen 4:2e.forl.
15:30Beitar/Riga Mariners - RSU 4:1
16:00Talsi - Kekava-Auda 3:4
17:30Sigulda - LSPA 0:5
18:00Dinamo Riga - Iecava 1:3

LITAUEN: A Lyga

15:00Transinvest - Siauliai FA 1:3
17:00FK Panevezys - Hegelmann 0:2

LITAUEN: I Lyga

12:00Garliava - Riteriai 0:1
13:00FK Minija - BE1 NFA 1:1
18:00BFA Vilnius - Banga 2 2:2

LUXEMBOURG: BGL Ligue

18:00Differdange - Wiltz 1:1
18:00Dudelange - Niedercorn 0:2
18:00Jeunesse Esch - Victoria Rosport 0:2
18:00Kaerjeng - Racing Luxembourg 1:4
18:00Marisca Mersch - Union Titus Petange 1:4
18:00Mondorf - Fola 6:0
18:00Schifflange - Hesperange 1:4
18:00UNA Strassen - Mondercange 1:0

MACAO: Elite League - Nedrykningsgruppe

13:00UdsatGala - Monte Carlo -:-
15:00UdsatTak Chun Ka I - University of Macau -:-

MALAWI: Super League

14:30Big Bullets - Mzuzu City 2:0
14:30UdsatCreck Sporting - Big Bullets -:-
14:30Creck Sporting - FOMO 1:0
14:30Kamuzu Barracks - Moyale Barracks 0:0

MALAYSIA: Super League

11:30Johor DT - Negeri Sembilan 3:1
14:15Selangor - Kedah 1:0
15:00Perak - PDRM FC 2:3

MALI: Premiere Division

18:30Onze Createurs - Korofina -:-
20:30Binga - Foot Elite 0:2

MAURITIUS: Super League

13:30Entente Boulet - Grande Riviere 0:1
13:30Pamplemousses - Chebel Citizens 2:0
13:30Riviere Du Rempart - Port Louis 1:2
13:30Savanne - Cercle De Joachim 2:4

MEXICO: Liga MX Kvinder - Clausura – Play Offs

03:00Monterrey K - Pachuca K 2:0
05:00Club America K - Tigres K 3:1

MOLDOVA: Super Liga - Mesterskabet - Slutspil

19:00Milsami - Dacia Buiucani 1:1
19:00Petrocub - Zimbru 4:1
19:00S. Tiraspol - Balti 2:1

MONGOLIET: Premier League

10:15FC Ulaanbaatar - Brera Ilch 4:2
13:15Deren - Khangarid 1:2

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

19:00Arsenal Tivat - Mladost DG 3:1
19:00Buducnost - Mornar 0:1
19:00Jedinstvo - Petrovac 4:2
19:00Jezero - Rudar 2:1
19:00Sutjeska - Decic 0:1

MONTENEGRO: Druga Liga

17:30FK Podgorica - Bokelj 3:7
17:30Grbalj - Iskra 3:2
17:30Internacional - Kom Podgorica 2:9
17:30Lovcen - Igalo 2:0
17:30Otrant - Berane 6:0

MOZAMBIQUE: Mocambola

15:00Ferroviario Nampula - UD Songo 3:0

NIGER: Super Ligue

17:30Sahel - US Gendarmerie 0:3

NORDMAKEDONIEN: 1. MFL

17:00Bregalnica - Sileks 1:1
17:00Brera Strumica - Makedonija GP 5:3
17:00Rabotnicki - Shkendija 0:2
17:00Struga - Shkupi 1:2
17:00Vardar - Tikves 2:2
17:00Voska Sport - KF Gostivar 1:1

NORGE: Division 3 - Gruppe 2

16:00Sandefjord 2 - Start 2 4:2

NORGE: Division 3 - Gruppe 5

14:00Hødd 2 - Aalesund 2 0:1

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

13:00Fyllingsdalen - Innstrandens 1:1
15:00Kongsvinger 2 - Fredrikstad 2 0:0

PANAMA: LPF - Apertura – Play Offs

23:00Tauro FC - San Francisco 2:1

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

23:30Ameliano - Sportivo Trinidense 0:2
02:00Nacional Asuncion - 2 de Mayo 3:1
21:00Olimpia Asuncion - Guarani 2:1
80'Tacuary - Libertad 0:0

PARAGUAY: Division Intermedia

01:30Encarnacion FC - 12 de Junio 2:0
16:003 De Febrero - Atl. Tembetary 0:2
16:00Fernando de la Mora - Guairena 1:2

PERU: Liga 1 - Apertura

22:00Sporting Cristal - Union Comercio 5:1

PERU: Liga 2

22:30Alianza Huanuco - San Marcos 3:1

PERU: Liga Kvinder

17:30Melgar K - Sporting Cristal K 1:0
20:00A. Lima K - Defensores K 4:0

POLEN: Ekstraklasa

15:00Korona - Ruch 2:0
17:30Slask - Radomiak Radom 2:0
20:00Piast - Jagiellonia 1:1

POLEN: Division 1

15:00Sosnowiec - Legnica 1:2
17:30Katowice - Wisla 5:2
20:00Leczna - S. Rzeszow 1:3

POLEN: Division 2

12:00Lech II - Sandecja 0:1
12:45Pogon Siedlce - Chojniczanka 2:3
15:00Ol. Grudziadz - KKS Kalisz 0:1
17:30Elblag - Polonia B. 1:3

POLEN: III Liga - Gruppe I

12:00Legia II - Wikielec 1:0
15:00Zambrow - Legionowo 3:1
17:00Belchatow - Jagiellonia II 1:0
17:00Bron Radom - Sulejowek 1:1
17:00Mlawa - Grodzisk M. 1:5
17:00Skierniewice - Swit 4:3
17:30Concordia Elblag - LKS Lomza 1:3

POLEN: III Liga - Gruppe II

12:00Vineta W. - Kleczew 2:3
13:00Unia Swarzedz - Swinoujscie 4:0
14:00Cartusia Kartuzy - Solec Kujawski 5:2
14:00Nowe Skalmierzyce - Notec Czarnkow 3:1
14:00Starogard Gdanski - Luzino 1:5
16:00Stolem Gniewino - Gedania Gdansk 1:2
17:00Zawisza - Sroda 4:0
18:00Pogon Szczecin II - Elana Torun 0:2

POLEN: III Liga - Gruppe III

14:00Gornik Z. II - Jelenia Gora 2:1
15:00Polkowice - Z. Gora 2:0
16:00Starowice Dolne - Unia Turza Slaska 1:4
17:00Carina Gubin - Bytom Odrzanski 2:0
17:00Goczalkowice Zdroj - Sleza Wroclaw 3:1
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Stilon Gorzow 1:1
17:00Pawlowice - Kluczbork 2:1

POLEN: III Liga - Gruppe IV

12:00KS Wieczysta Krakow - Swidniczanka Swidnik 1:0
13:00Podhale Nowy Targ - Sokol Sieniawa 5:1
17:00Orleta Radzyn - Karpaty Krosno 1:2
17:00Unia Tarnow - Czarni Polaniec 2:3
18:00Wisloka Debica - Siarka Tarnobrzeg 2:1
19:29Ostrowiec - Star Starachowice 2:0

POLEN: Central Youth League

12:00Jagiellonia U19 - Korona U19 2:1
12:00Warta P. U19 - Rakow Czestochowa U19 1:0
12:00Wisla U19 - Odra Opole U19 2:3

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Arouca - Guimaraes 1:3
16:30Boavista - Vizela 2:2
16:30Estrela - Gil Vicente 1:0
16:30Farense - Portimonense 1:3
19:00Moreirense - Estoril 2:1
19:00Sporting - Chaves 3:0
21:30Braga - FC Porto 0:1

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Feirense - Vilaverdense 1:1

PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Mesterskabet - Slutspil

12:00Guimaraes U19 - Farense U19 1:0
12:00Sporting U19 - Famalicao U19 2:2
18:00Academico Viseu U19 - Benfica U19 0:0
18:00FC Porto U19 - Braga U19 3:3

PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Nedrykningsgruppe

15:00Boavista U19 - Rio Ave U19 0:1
16:00Ferreira U19 - Maritimo U19 1:0
16:00Lusitania FC U19 - Vizela U19 2:0
18:00Alverca U19 - Beira Mar U19 2:2
18:00Chaves U19 - Gil Vicente U19 1:1
18:00Estoril U19 - Belenenses U19 2:3
18:00Torreense U19 - Academica U19 0:0

QATAR: Emir Cup

18:00Al-Duhail - Al-Sadd 0:1

RUMÆNIEN: Liga 1 - Mesterskabet - Slutspil

20:00CFR Cluj - Farul Constanta 5:1
20:00Univ. Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe 3:2

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Gruppe for Oprykning

17:00CSM Bacau - FC Bacau 0:1
17:00Stiinta Miroslava - Bucovina Radauti 3:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie1 - Nedrykningsgruppe

17:00UdsatBrodoc - CSM Vaslui -:-

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Gruppe for Oprykning

17:00CSM Focsani - Unirea Branistea 2:0
17:00Sporting Liesti - Metalul Buzau 0:4

RUMÆNIEN: Liga 3 - Serie 2 - Nedrykningsgruppe

17:00Hamangia Baia - Braila -:-
17:00Viitorul Ianca - Sutesti 0:1
17:00Vointa Limpezis - CSM Ramnicu Sarat 1:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 3 - Nedrykningsgruppe

17:00Axiopolis Cernavoda - Gloria Baneasa 1:1
17:00Progresul Fundulea - Voluntari 2 1:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Gruppe for Oprykning

17:00CS Blejoi - CS Din. Bucuresti 3:7
17:00Popesti Leordeni - Dunarea Giurgiu 3:0

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 4 - Nedrykningsgruppe

17:00CSO Plopeni - Moreni 1:0
17:00Tricolorul Breaza - Paulesti 2:0

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Gruppe for Oprykning

17:00Olimpic Zarnesti - Kids Tampa Brasov 0:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 5 - Nedrykningsgruppe

17:00Tarlungeni - SR Brasov 2:4
17:00V. Curita - Odorheiu 2:4

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 6 - Nedrykningsgruppe

17:00Curtisoara - Horezu 0:2
17:00Petrolul Potcoava - Calimanesti 1:2

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Gruppe for Oprykning

15:00Viitorul Simian - Ghiroda & Giarmata Vii 2:4
17:00CSO Filiasi - CSM Deva 0:2

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 7 - Nedrykningsgruppe

17:00U Craiova 1948 2 - Turceni 1:2

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Gruppe for Oprykning

17:00Peciu Nou - Bihor 0:3
17:00Politehnica Timisoara - Phoenix Buzias 3:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 8 - Nedrykningsgruppe

17:00Socodor - Ineu 2:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Gruppe for Oprykning

17:00ACS Medias - Univ. din Alba Iulia 3:1

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 9 - Nedrykningsgruppe

17:00Industria Galda - Viitorul Cluj 2:0

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Gruppe for Oprykning

17:00CSM Satu Mare - Sighetu Marmatiei 1:2

RUMÆNIEN: Liga 3 - Seria 10 - Nedrykningsgruppe

15:00Satu Mare - Baile Felix 0:0
17:00Minerul Ocna Dej - Baia Mare 0:3

RUMÆNIEN: Liga 1 Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

11:30Farul Constanta K - Csikszereda M. Ciuc K 1:0

RUSLAND: Premier League

13:00Dyn. Moskva - Samara 4:1
15:30Lok. Moskva - F. Voronezh 2:0
18:00Sochi - Krasnodar 2:3

RUSLAND: FNL

14:00Chernomorets - Yenisey 0:2
18:00Dynamo Makhachkala - Rodina Moscow 2:0

RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 1

14:00Dynamo Stavropol - Kamensk-Shakhtinsky 1:1
15:00Biolog - Nazran 1:1
15:00Nalchik - Maykop 3:0
16:00FC Sevastopol - Alania 2 4:0
16:00Kholding - Forte Taganrog 2:0
17:00Legion Makhachkala - Nart Cherkessk 1:1

RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 2

12:00Rodina Moscow U21 - Baltika 2 2:0
14:00Zvezda St. Peterburg - Znamya Truda 2:1
17:00Din. Moskva 2 - Dynamo Vologda 3:1

RUSLAND: FNL 2 - Division B - Gruppe 4

10:00Ural 2 - Sokol Kazan 1:1
12:30Akron Togliatti 2 - Volna Nizhegorodskaya 0:3
13:00Kirov - Nosta 3:1
14:00Kazan 2 - Dynamo Barnaul 1:1
14:00Orenburg 2 - Lada Togliatti 1:1
14:00Uralets Nizhny Tagil - Amkar 0:1

RUSLAND: Supreme Division Kvinder

10:30Sp. Moskva K - Krasnodar K 0:0
11:00Din. Moskva K - Zvezda K 2:1
11:30Lok. Moskva K - Ryazan K 2:1
13:00CSKA Moskva K - FK Rostov K 2:0
14:00Samara K - FK Yenisey K 1:1
16:00Zenit K - Chertanovo M. K 2:0

SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Play Offs

20:45Murata - Tre Penne 2:3e.forl.

SÃO TOMÉ OG PRÍNCIPE: Campeonato Nacional

17:00UdsatCD Guadalupe - Caixao Grande -:-
17:00UdsatJuba - Palmar -:-
17:00UdsatPraia Cruz - Vitoria do Riboque -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

18:20Al-Hazem - Al Riyadh 1:1
18:20Al-Taawon - Al Shabab 1:0
20:00Al Ahli SC - Abha 5:1

SCHWEIZ: Super League - Nedrykningsgruppe

18:00Grasshoppers - Basel 0:1
18:00Lausanne Ouchy - Lausanne 0:4
18:00Yverdon - Luzern 3:1

SCHWEIZ: Promotion League

16:00Basel II - Biel 0:0
16:00Breitenrain - Lugano II 1:2
16:00FC Bulle - Kriens 3:1
16:00Luzern II - Bruhl SG 1:1
16:00Paradiso - FC Bavois 2:0
16:00Rapperswil - Etoile-Carouge 3:1
16:00St. Gallen II - Cham 1:1
16:00Young Boys II - Delemont 3:1
16:00Zürich II - Servette U21 0:0

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1

16:00Coffrane - Lausanne II 0:1
16:00Monthey - Terre Sainte 4:1
16:00Oberwallis Naters - FC Echallens 4:2
16:00Pully - Chenois 1:0
16:00Sarraz-Ecleplens - Meyrin 0:2
16:00Sion II - La Chaux-De-Fonds 6:2
16:00Vevey - Grand-Saconnex 2:0

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2

16:00Bassecourt - Solothurn 4:4
16:00Dietikon - Muri 3:1
16:00Koniz - Emmenbrucke 4:1
16:00Langenthal - Concordia 3:1
16:00Muttenz - Courtetelle 4:1
16:00Rotkreuz - Munsingen 2:4
16:00Schotz - Thun II 5:1
16:00Wohlen - Black Stars 2:3

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3

16:00Eschen - Wettswil-Bonstetten 1:1
16:00Freienbach - Mendrisio 2:0
16:00Grasshopper II - Taverne 1:2
16:00Kosova - Kreuzlingen 2:1
16:00Linth - FC Gossau 3:1
16:00SV Hongg - YF Juventus 2:0
16:00Uzwil - Tuggen 1:2
16:00Winterthur II - Balzers 4:1

SCHWEIZ: Super League Kvinder - Nedrykning

19:00Sion K - Rapperswil K 0:4

SCHWEIZ: Super League Kvinder - Placering Play Offs

12:30Grasshopper K - Aarau K 3:0
16:00St. Gallen K - Luzern K 5:0

SCHWEIZ: Super League Kvinder - Play Offs

18:00Zürich K - Basel K 1:1

SENEGAL: Ligue 1

19:00Dakar SC - Generation F. 0:0
19:00Diambars - Guediawaye 2:1
19:00US Goree - Linguere 0:0

SERBIEN: Super Liga - Nedrykningsgruppe

16:00IMT Novi Beograd - FK Vozdovac 2:1
16:00Radnicki Nis - Javor 1:2
16:00Zeleznicar Pancevo - Novi Pazar 3:1
18:00Radnik - Sp. Subotica 0:0

SERBIEN: Prva Liga - Mesterskabet - Slutspil

17:00Graficar Beograd - OFK Beograd 1:1
17:00Macva - Indjija 2:2
17:00Radnicki S. Mitrovica - Jedinstvo U. 0:1
17:00Smederevo - Tekstilac Odzaci 1:1

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

11:00Prva Iskra - Buducnost Dobanovci 2:0
17:00Padinska Skela - Rad 3:0
17:00Radnicki Obrenovac - Polet Dorcol 4:2
17:00Zemun - Brodarac 0:0

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

17:00Hajduk 1912 - Omladinac NB 0:3
17:00Jedinstvo SP - Becej 1:2
17:00Kikinda - Radnicki Zrenjanin 0:0
17:00Naftagas - Zeleznicar Indjija 1:1
17:00Sloven Ruma - 1. Maj Ruma 6:0

SERBIEN: Srpska Liga - Øst

17:00Jagodina - Timocanin 3:2
17:00UdsatMesevo - Zitoradja -:-
17:00Paracin - Sindjelic 1:3
17:00Pcinja - SFS Borac 1:3

SERBIEN: Srpska Liga - Vest

17:00Borac 1926 - Real Podunavci 2:0
17:00Omladinac Zablace - Zlatibor Cajetina 0:3
17:00Sloga Petrovac - FAP 2:2
17:00Sloga Pozega - Polet Ljubic 2:3
17:00Takovo - Buducnost Krusik 1:1
17:00Tutin - Loznica 2:0

SIERRA LEONE: Premier League

18:15Bai Bureh Warriors - Mighty Blackpool 0:1
18:15UdsatBhantal - Mighty Blackpool -:-
18:15UdsatBo Rangers - Lamboi -:-
18:15UdsatFreetown City - Ports Authority -:-
18:15UdsatKahunla - Wilberforce Strikers -:-
18:15UdsatSLIFA - Bai Bureh Warriors -:-
18:15Wusum Stars - Ports Authority 1:0
18:15UdsatWusum Stars - Diamond Stars -:-
18:30Kallon - East End Lions 2:3
18:30Real Republicans - Lamboi -:-

SINGAPORE: Premier League

12:00Albirex Niigata - Hougang 1:0
12:00Lion City - Young Lions 3:1

SKOTLAND: Premiership - Mesterskabet - Slutspil

13:30Celtic - St. Mirren 3:2
13:30Dundee FC - Kilmarnock 1:1
13:30Hearts - Rangers 3:3

SKOTLAND: Championship - Nedrykning

18:30Inverness - Hamilton 2:3

SKOTLAND: League Two - Nedrykning - Slutspil

16:00Stranraer - East Kilbride 3:1e.forl.

SLOVAKIET: Nike liga - Mesterskabet - Slutspil

17:00Slovan Bratislava - Ruzomberok 5:1
17:00Trnava - Podbrezova 5:0
17:00Zilina - Dun. Streda 2:3

SLOVAKIET: Nike liga - Nedrykningsgruppe

17:00Banska Bystrica - Skalica 2:2
17:00Kosice - Michalovce 2:0
17:00Z. Moravce-Vrable - Trencin 2:2

SLOVAKIET: 3. Liga - Øst

17:00Bardejov - R. Sobota 5:1
17:00MSK Lucenec - Lubovna 0:2

SLOVAKIET: 3. Liga - Vest

17:00AFC Nove Mesto - Velke Ludince 5:1
17:00HA Banska Bystrica - Belusa 0:0
17:00Jednota Banova - Galanta 2:0
17:00MSK Martin - Sered 3:0
17:00Sala - Dubnica 6:1
17:00Zvolen - Malacky 1:1

SLOVAKIET: 4. liga - Bratislava

17:00Bernolakovo - Vrakuna Bratislava 11:0
17:00Domino - Rusovce 5:1
17:00Inter Bratislava - Rohoznik 4:0
17:00Pezinok - NSK 1922 Bratislava 3:1

SLOVAKIET: 4. liga - Central

14:30Badin - Krasno 1:0
17:00Banik Stranavy - Medzibrod 2:0
17:00Cadca - Kovacova 2:1
17:00K. Nove Mesto - SK Javornik Makov 6:0
17:00TJD Pribelce - Lip. Stiavnica 4:0
17:00Tvrdosin - Besenova 1:2

SLOVAKIET: 4. liga - Øst

17:00Kezmarok - Gerlachov 2:1
17:00Poprad - Rudnany 5:0
17:00Sobrance-Sobranecko - Raslavice 2:0

SLOVAKIET: 4. liga - Vest

17:00Banik Prievidza - Trstice 5:1
17:00Boleraz - Pata 1:1
17:00FK Nove Zamky - Hurbanovo 7:2

SLOVAKIET: 1. Liga Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

11:00B. Bystrica K - Ruzomberok K 3:3
11:00Trnava K - Myjava K 0:5

SLOVAKIET: 1. Liga Kvinder - Nedrykningsgruppe

15:00GFC K - Trencin K 1:3
17:00Petrzalka K - Presov K 0:0

SLOVENIEN: Prva Liga

15:00Aluminij - Domzale 1:3
15:00Mura - Rogaska 1:2
15:00Radomlje - Celje 1:1

SLOVENIEN: 2. SNL

17:30Beltinci - Fuzinar 6:2
17:30Tolmin - Gorica 0:0
17:30Triglav - Jadran Dekani 1:2

SLOVENIEN: 3. SNL - Øst

16:00Korotan - Ljutomer 1:1
17:00Podvinci - Drava 0:3
17:00Sampion Celje - Race 2:3
17:00Smartno - Dravograd 6:0
19:30Brezice - Zavrc 2:2
19:30Dobrovce - Videm 2:2

SLOVENIEN: 3. SNL - Vest

17:00NK Jesenice - Fama Vipava 2:0
17:30Brda - Dob 0:9
17:30Izola - Kocevje 1:1
17:30Skofja Loka - Sobec Lesce 0:0
17:30Slovan Ljubljana - Sencur 5:0
17:30Ziri - NK Adria 2:1

SOMALIA: National league

14:30Midnimo - Badbaado 1:2

SPANIEN: LaLiga2

14:00Andorra - Burgos CF 1:0
16:15Huesca - Racing Santander 0:3
16:15Leganes - Gijon 2:1
21:00Eldense - Levante 0:0
21:00Tenerife - Amorebieta 0:1

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

17:00R. Sociedad B - La Coruna 1:1
19:00Arenteiro - Celta Vigo B 1:1
19:00Barcelona B - Gimnastic 1:2
19:00Cornella - Cultural Leonesa 1:2
19:00Rayo Majadahonda - Unionistas 0:0
19:00R. Union - Fuenlabrada 2:1
19:00Sabadell - Ponferradina 1:0
19:00SD Logrones - Lugo 2:1
19:00Sestao - Tarazona 1:1
19:00Teruel - Osasuna B 2:3

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

19:00Algeciras CF - Castellon 1:1
19:00CD Linares - Alcoyano 1:0
19:00Ceuta - Atl. Madrid B 4:0
19:00CF Intercity - Real Madrid B 0:1
19:00Granada B - Huelva 2:1
19:00Malaga - Antequera 3:0
19:00Melilla - Baleares 2:0
19:00Murcia - Merida AD 1:1
19:00Sanluqueno - San Fernando 0:1
19:00UD Ibiza - Cordoba 1:1

SPANIEN: Segunda RFEF - Promotion Play Offs

17:00San Sebastian Reyes - Rayo Cantabria 1:0e.forl.
18:00Barakaldo - Atl. Paso 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1 - Play Offs

16:30Sarriana - Gran Pena 0:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3 - Play Offs

18:30Atletico Albericia - Torina 1:2

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4 - Play Offs

18:00SD Deusto - Beasain 1:0
18:30Portugalete - Basconia 2:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6 - Play Offs

18:30Atzeneta - Ontinyent 1931 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8 - Play Offs

18:00Atl. Astorga - Salamanca 0:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11 - Play Offs

18:00Platges de Calvia - Poblense 0:0
19:15Manacor - Mallorca B 1:0

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12 - Play Offs

12:30Panaderia - Lanzarote 1:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13 - Play Offs

20:00Lorca Deportiva - Real Murcia B 0:1

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15 - Play Offs

17:00Huarte - Cortes 1:0
18:00Pena - CD Ardoi 0:1

SPANIEN: Copa de la Reina Kvinder

19:00Real Sociedad K - Barcelona K 0:8

SURINAM: SML

01:00Inter Moengotapoe - Voorwaarts 0:0
22:30Robinhood - Flora -:-

SVERIGE: SuperEttan

13:00Skövde - Östersunds FK 1:0
15:00Degerfors IF - Örgryte IS 4:1
15:00Oddevold - IK Brage 1:1

SVERIGE: Division 1 - Nord

16:00Karlstad - Stocksund 2:1
16:00Taby - Orebro Syr. 1:4

SVERIGE: Division 1 - Syd

16:00Eskilsminne - Torslanda 0:3
16:00Falkenbergs FF - Torns 5:0
16:00Oskarshamn - Angelholm 1:1

SVERIGE: Division 2 - Norrland

12:00Kiruna - Skelleftea 0:3
13:00IFK Ostersund - Boden 1:2
13:00Lucksta - IFK Lulea 4:0
14:00Froso - Algarna-Harnosand 3:2
15:00Taftea IK - Gottne 1:0
15:00Ytterhogdal - Team TG FF 0:1

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

14:00Kumla - Grebbestad 0:2
14:00Motala - Stenungsunds 3:3
16:00IK Gauthiod - Forward 1:1

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

13:00Gute - Sandvikens AIK 2:0
14:00Skiljebo - Hudiksvall 0:2
16:00Arlanda - Jarfalla 3:0
16:00IK Franke - Falu 0:2
17:00SK - Dalkurd 8:0

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00Simrishamn - Nosaby 0:1
15:00IFK Berga - Osterlen 4:1

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

13:00Huddinge - Nacka FC 0:2
15:00Enskede - Sleipner 1:1
16:00Nykopings - BK Ljungsbro 4:2

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

12:00Qviding - Landvetter 5:1
13:30Savedalen - Ockero 3:3
14:00Husqvarna - Tord 2:1
15:00Jonserads IF - Laholms FK 2:0

SVERIGE: OBOS Damallsvenskan

15:00AIK K - BK Häcken K 1:2
15:00Vittsjö K - IFK Norrköping K 1:2

SVERIGE: Elitettan Kvinder

13:00Alingsas K - Umeå IK K 3:0
13:00Malmö FF K - Sundsvall K 2:1
13:00Örebro K - Bollstanas K 1:0
15:00Jitex K - Mallbacken K 0:2
15:00Lidkoping K - Gamla Upsala K 2:2

SYDAFRIKA: Premier League

15:00Cape Town City - Richards Bay 3:1
15:00Golden Arrows - Cape Town Spurs 1:1
15:00Kaizer Chiefs - Polokwane City FC 0:0
15:00Royal AM - Chippa United 0:0
15:00Sekhukhune - AmaZulu FC 0:1
15:00Stellenbosch - Mamelodi 0:1
15:00Supersport - Swallows 2:0
15:00TS Galaxy - Orlando 1:0

SYDKOREA: K League 1

09:30Daejeon - Incheon 0:1
12:00Gimcheon Sangmu - Jeju 1:0

SYDKOREA: K League 2

09:30Ansan Greeners - Cheongju Jikji 0:0
12:00Seoul E-Land - Jeonnam 1:2
12:00Suwon Bluewings - Bucheon 0:1

SYDKOREA: K3 League

07:00Busan Kyotong - Pocheon 2:1
08:00Changwon City FC - Siheung Citizen 2:2
08:00Hwaseong - Ulsan Citizen 1:0
08:00Paju Citizen - Yangpyeong 1:1

TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga

14:00Istaravshan - Vakhsh 2:1
17:00Barkchi Hisor - Regar-TadAZ Tursunzoda 1:2

TAIWAN: Mulan Football League Kvinder

09:00Kaohsiung K - Taoyuan Mars K 0:0
10:00Taichung Blue K - Taipei Bravo K 3:2
12:00Hualien K - Hang Yuan K 1:5

TANZANIA: Federation Cup

14:30Coastal Union - Azam 0:3

THAILAND: Thai League 1

13:00Muangthong - Chonburi 6:0
13:00Prachuap - Chiangrai 1:0
13:30Trat FC - Lamphun Warrior 2:2
14:00Uthai Thani - Buriram 0:2

THAILAND: Thai League 2 - Oprykning Play Offs

13:00Nakhon Si - Rayong FC 1:1

TJEKKIET: 1. Liga - Mesterskabet - Slutspil

17:00Mlada Boleslav - Sparta Prag 0:5
17:00Plzen - Ostrava 1:1
17:00Slovacko - Slavia Prag 1:2

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

10:15Motorlet Prague - Kraluv Dvur 3:0
17:00Domazlice - Ceske Budejovice B 2:1
18:00Karlovy Vary - Povltavska FA 1:2

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

10:30Prepere - Zivanice 1:2
18:00Velvary - Banik Most-Sous 2:0

TJEKKIET: MSFL

10:15Bohunice - FK Frydek-Mistek 0:4
10:15Rosice - Slovacko B 1:1
10:30Znojmo - Ostrava B 0:2

TJEKKIET: Division A

10:30FK Komarov - Aritma Prague 1:1
10:30Rokycany - Klatovy 4:0
17:00Doubravka - Katovice 5:0
17:00Horovice - Domazlice B 4:3
17:00Sobeslav - Marianske Lazne 3:1
17:00Tachov - Sokolov 0:5

TJEKKIET: Division B

10:15Neratovice - Brandys n. Labem 1:0
10:15Steti - Kladno 0:2
10:15Ujezd Prague - Meteor Prague 3:0
13:30Cesky Brod - Olympie Brezova 2:2
16:00Hvezda Cheb - Louny 3:0
17:00Nespeky - Admira Prague B 0:2
17:00Ostrov - Slany 2:3

TJEKKIET: Division C

10:15Letohrad - Spoje Prague 0:0
15:00Novy Bydzov - Slavia HK 3:0
17:00Dobrovice - Kosmonosy 1:1
17:00Usti nad Orlici - Hlinsko 2:0
17:00Vysoke Myto - Benesov 3:0

TJEKKIET: Division D

10:15Havlickuv Brod - Tasovice 1:0
17:00Nove Mesto na Morave - Velke Mezirici 2:2
17:00Zdar na Sazavou - Zdirec n. D. 3:0

TJEKKIET: Division E

10:15Kostelec na Hane - Skastice 1:4
16:30Rymarov - FK Kozlovice 2:0
17:00Bzenec - Novy Jicin 4:3
17:00Holesov - Nove Sady 2:2
17:00Vsetin - Batov 1:1

TJEKKIET: Division F

15:30Bridlicna - Vitkovice 1:5
17:00Hlubina - Havirov 2:1
17:00Repiste - Bilovec 2:0
17:00Valasske Mezirici - Jesenik 1:1

TJEKKIET: Jihocesky KP

10:15Mirovice - Tyn nad Vltavou 3:2
10:30Rudolfov - Milevsko 0:9
13:30FC Semice - Olesnik 1:4
17:00TJ Osek - Drazice 1:1
17:00Trebetice - Malse Roudne 0:3

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

17:00Lednice - Rajhradice 4:0
17:30Bosonohy - Rousinov 3:2
17:30Moravska Slavia - Svratka Brno 0:1
17:30Ratiskovice - Bystrc 5:3
17:30SK Krumvir - Sparta Brno 1:5

TJEKKIET: Karlovarsky KP

10:00Citice - Lomnice 0:3
10:30KV Dvory - Marianske Lazne B 7:3
17:00Chodov - Trstenice 3:5
17:00Union Nove Sedlo - Loko K. Vary 2:2
17:00Vintirov - Kralovske Porici 4:2

TJEKKIET: Kralovehradecky KP

17:00Dvur Kralove - Libcany 3:1

TJEKKIET: Liberecky KP

10:30Velke Hamry B - Frydlant 4:0
17:00Hradek nad Nisou - Lomnice nad Popelkou 7:1
17:00Sedmihorky - Chrastava 0:2
17:00Straz p. Ralskem - Kostalov-Libstat 0:2
17:00Zelezny Brod - Novy Bor 1:1

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

10:15Cesky Tesin - Jakubcovice 2:0
17:00Brusperk - Koberice 0:1
17:00Dolni Benesov - Orlova 0:3
17:00Hermanice - Dolni Datyne 0:1
17:00Krasne Pole - Kravare 2:1
17:00Petrvald na Morave - Stonava 1:3

TJEKKIET: Olomoucky KP

10:30Litovel - Zabreh 0:7
17:00Mohelnice - Dolany 0:3
17:00Zelatovice - Velke Losiny 4:1

TJEKKIET: Pardubicky KP

17:00Ceska Trebova - SK Pardubicky 3:2
17:00Libisany - Moravany 1:5
17:00Litomysl - Holice 2:1
17:00Prelouc - Chocen 3:0
17:00Tremosnice - Lanskroun 1:3

TJEKKIET: Plzensky KP

10:15Horni Briza - Petrin Plzen B 2:3
14:00Kaznejov - Plzen-Cernice 5:1
16:00Holysov - Sokol Radnice 0:0
17:00Stribro - Kosutka Plzen 2:2
18:00Nepomuk - Myto 1:2
18:00Vejprnice - Nyrsko 5:1
18:00Zruc - Sokol Lhota 1:1

TJEKKIET: Prazsky prebor

10:15Branik - Tempo Prague 2:0
10:30Dukla JM - CAFC 4:1
10:30Zlicin - Kolovraty 0:1
10:45Treboradice - Predni Kopanina 1:1
13:15Motorlet Prague B - Vysehrad 0:4
13:30Zizkov B - Uhrineves 1:1
17:00Dolni Chabry - Podoli Praha 3:0
17:00Stresovice - Kralovice 1:1

TJEKKIET: Stredocesky KP

10:15Kutna Hora - Milin 0:4
10:30SK Chlumec - Mnichovohradistsky SK 3:2
17:00Dobris - Libis 0:3
17:00Tochovice - Povltavska FA B 1:4

TJEKKIET: Ustecky KP

10:30Cernovice - Banik Most - Sous B 1:0
10:30Oldrichov - Usti n. L. B 0:3
15:00Ledvice - Litomericko 0:4
17:00Brna - Nestemice 0:3
17:00FK Jilove - Srbice 4:1
17:00Vilemov - Probostov 5:6
17:00Zatec - Modlany 3:1

TJEKKIET: Vysocina KP

16:30Kamenice nad Lipou - Chotebor 1:1
16:30Ledec nad Sazavou - Velke Mezirici B 3:1
16:30Rapotice - Nove Mesto na Morave B 3:2

TJEKKIET: Zlinsky KP

17:00Bystrice pod Hostynem - Osvetimany 1:0
17:00Kvasice - Hluk 2:2
17:00Napajedla - Slusovice 0:1

TJEKKIET: U19 League

10:00Liberec U19 - Slavia Prag U19 2:2
10:00Mlada Boleslav U19 - Frydek-Mistek U19 1:1
10:15Ceske Budejovice U19 - Plzen U19 1:3
11:00Dukla Prag U19 - Ostrava U19 4:0
11:00Pardubice U19 - Sigma Olomouc U19 1:0
11:00Zlin U19 - Slovacko U19 2:2
13:00Jihlava U19 - Karvina U19 3:0
13:30Brno U19 - Sparta Prag U19 1:2

TJEKKIET: First League Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

14:00Sparta Prag K - Slavia Prag K 1:3

TJEKKIET: First League Kvinder - Nedrykningsgruppe

11:00Lok. Brno K - Plzen K 0:2
14:00Ostrava K - Pardubice K 1:2

TJEKKIET: 2. Liga Kvinder - Gruppe for Oprykning

14:00Lisen K - Sparta Prag B K 0:6

TJEKKIET: 2. Liga Kvinder - Nedrykningsgruppe

11:00Teplice K - Hradec Kralove K 2:0
18:30Prague Raptors K - Dukla Prag K 1:0

TUNESIEN: Tunisia Cup

15:30Ahly Sfaxien - Etoile Sahel 0:1

TURKMENISTAN: Yokary Liga

13:00Arkadag - Energetik 6:0
14:00Altyn Asyr - Kopetdag Asgabat 1:0
14:00Sagadam - Merw 3:0
15:00Nebitci - FC Asgabat 2:0

TYRKIET: Super Lig

18:00Ankaragucu - Pendikspor 0:0
18:00Basaksehir - Trabzonspor 0:1
18:00Besiktas - Hatayspor 2:2
18:00Gaziantep - Karagumruk 3:1
18:00Kayserispor - Konyaspor 2:2
18:00Rizespor - Kasimpasa 0:0
18:00Samsunspor - Alanyaspor 1:1

TYSKLAND: 3. Liga

13:301860 München - Bielefeld 0:2
13:30Dresden - Duisburg 4:0
13:30Erzgebirge Aue - Mannheim 2:0
13:30Freiburg II - Viktoria Koln 1:0
13:30Hallescher - Dortmund II 1:1
13:30Munster - Unterhaching 2:0
13:30Regensburg - Saarbrucken 0:1
13:30Sandhausen - Ingolstadt 1:1
13:30Ulm - Verl 4:2
13:30VfB Lübeck - RW Essen 3:3

TYSKLAND: Regionalliga Nord

15:30Eimsbutteler - Jeddeloh 0:2
15:30Havelse - Drochtersen/Assel 1:2
15:30Kiel II - Kilia Kiel 3:3
15:30Lohne - VfB Oldenburg 0:2
15:30Meppen - Teutonia Ottensen 3:1
15:30Phonix Lubeck - Bremer 3:4
15:30SC Weiche-08 - Norderstedt 0:2

TYSKLAND: Regionalliga Vest

12:00Köln II - Dusseldorf II 3:2
14:00Mönchengladbach II - Bocholt 3:3
14:00Paderborn II - Oberhausen 1:1
14:00Rodinghausen - Fortuna Koln 1:0
14:00Wegberg-Beeck - FC Gutersloh 1:2
14:00Wiedenbruck - Lippstadt 1:1
14:00Wuppertaler - Duren 1:1
14:00Aachen - SSVg Velbert 2:0

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:00Bahlinger - Schott Mainz 2:2
14:00Balingen - Kassel 4:3
14:00Freiberg - Aalen 3:1
14:00FSV Frankfurt - Fulda-Lehnerz 4:0
14:00Homburg - Stuttgarter Kickers 3:0
14:00Koblenz - Mainz II 1:3
14:00Offenbach - Steinbach Haiger 0:3
14:00Stuttgart II - Hoffenheim II 2:0
14:00Walldorf - Eint. Frankfurt II 0:0

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Aschaffenburg - Ansbach 4:4
14:00Bamberg - Bayern II 2:1
14:00Buchbach - Aubstadt 5:2
14:00Burghausen - Augsburg II 4:1
14:00Nürnberg II - Schalding 4:0
14:00Schweinfurt - Bayreuth 3:1
14:00Wurzburger Kickers - Vilzing 4:0

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00Wismar - Staaken 4:1
14:00Dynamo Schwerin - Makkabi Berlin 4:1
14:00Rathenow - TSG Neustrelitz 0:4

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

13:17Auerbach - Bischofswerdaer 2:3
13:17Bautzen - Plauen 2:2
14:00Einheit Rudolstadt - Einheit Wernigerode 3:0
14:00Krieschow - Ludwigsfelde 3:2
14:00Magdeburg II - Grimma 2:0
14:00Motor Marienberg - Halberstadt 3:4
14:00Sandersdorf - Arnstadt 1:2

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Dornbreite Lubeck - Lubeck II 1:0
14:00Eichede - VfR Neumunster 1:1
14:00Flensburg - SC Weiche-08 II 1:0
14:00Heider SV - Eckernforder SV 6:0
14:00Inter Turkspor Kiel - Bordesholm 4:2
14:00Neumunster - Hohenwestedt 4:1
14:00Nordmark Satrup - Todesfelde 1:5
14:00Preussen Reinfeld - Oldenburger 5:2

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

14:00Schoningen - Arminia Hannover 1:2
16:00Bornreihe - Eilvese 1:7
16:00Emden - Vorsfelde 4:1
16:00Heeslinger - Ramlingen-Ehlershausen 2:1
16:00Lupo-Martini Wolfsburg - Eintracht Celle 3:1
16:00VfL Oldenburg - Bersenbruck 1:4

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Stadtallendorf - Waldgirmes 1:1
15:00SV Steinbach - Erlensee 3:2
15:00TUS Dietkirchen - Weidenhausen 6:3
15:00Viktoria Griesheim - Alzenau 2:1

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

13:00Bitburg - SpVgg Quierschied 3:1
14:00Auersmacher - Trier 0:2
14:00Mechtersheim - Engers 3:3
14:00Pirmasens - Karbach 7:2
15:30Baumholder - RW Koblenz 1:3
15:30Morlautern - Waldalgesheim 1:1
15:30Pfeddersheim - Cosmos Koblenz 0:8
16:00Dudenhofen - Gonsenheim 1:2
18:00Arminia Ludwigshafen - Kaiserslautern II 3:8

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00Abtswind - Regensburg II 3:1
14:00ATSV - Kornburg 1:1
14:00Bayern Hof - Neudrossenfeld 1:1
14:00Cham - Ingolstadt II 2:2
14:00Coburg - Hankofen-Hailing 0:1
14:00Donaustauf - Eichstatt 2:8
14:00Fortuna Regensburg - Eltersdorf 1:0
14:00Neumarkt - Gebenbach 1:4

TYSKLAND: Oberliga Bayern Syd

14:00Erlbach - Rain/Lech 2:1
14:00Garching - Deisenhofen 4:5
14:00Gundelfingen - Landsberg 2:3
14:00Heimstetten - Nordlingen 4:1
14:00Ismaning - Kirchheimer 0:0
14:00Kirchanschoring - Schwaben Augsburg 0:1
14:00Kottern-St. Mang - Dachau 1:1
14:00Pipinsried - Turkspor Augsburg 4:1
14:00Sonthofen - 1860 München II 1:2

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

15:30Bietigheim-Bissingen - FC Holzhausen 3:0
15:30Denzlingen - Ravensburg 3:2
15:30Grossaspach - FC Normannia G 2:0
15:30Hollenbach - Backnang 2:1
15:30Mutschelbach - Goppinger 2:0
15:30Nottingen - Reutlingen 3:1
15:30Oberachern - FC 08 Villingen 0:2
15:30Pforzheim - Essingen 2:2
15:30VfR Mannheim - Offenburger 4:0

TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder

14:00Potsdam K - Monchengladbach K 2:1

UGANDA: Premier League

14:00Busoga - BUL 0:3
14:00Kitara - Gadaffi 3:0
14:00Maroons - Kampala City 1:1
14:00NEC FC - Villa 0:2
14:00URA SC - Bright Stars 1:1
14:00Vipers - Mbarara City 4:1
14:00Wakiso Giants - UPDF 0:1

UKRAINE: Premier League

14:30Dynamo Kyiv - Kryvbas 3:1

UKRAINE: Persha Liga - Gruppe for Oprykning

11:00Prykarpattya - Viktoria 1:0
12:00Ahrobiznes Volochysk - SC Poltava 3:1
12:00Epitsentr - Inhulets 1:3
12:00Karpaty Lviv - Livyi Bereg 3:3
12:00Kudrivka-Nyva - FSC Mariupol 1:1

UKRAINE: Druha Liga

11:30Kudrivka - Karpaty Lviv 2 1:2
12:00Kremin 2 - Lokomotyv Kyiv 0:3
16:00VAST Mykolaiv - MFC Metalurh 2 -:-

UKRAINE: U19 League

12:00Din. Kiev U19 - Kryvbas 2020 U19 6:1
12:00Dnipro-1 U19 - Shakhtar U19 0:2
12:00LNZ Cherkasy U19 - Zorya U19 0:3
12:00Metalist 1925 U19 - Zhytomyr U19 0:0
12:00Minaj U19 - Kolos Kovalivka U19 2:0
12:00Rukh Lviv U19 - Ch. Odesa U19 3:2
12:00Veres Rivne U19 - Oleksandriya U19 0:0
12:00Vorskla U19 - Obolon Kiev U19 2:1

UKRAINE: Championship Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

11:00Kolos Kovalivka K - Vorskla Poltava K 0:0

UKRAINE: Championship Kvinder - Nedrykningsgruppe

10:00Panthers FC Uman K - Mariupol K 4:0

UNGARN: OTP Bank Liga

17:45Fehervar FC - DVTK 0:0
17:45Paks - Kisvarda 2:1
17:45Puskas Academy - Debrecen 4:1

UNGARN: NB III - Southwest

17:00Dunafoldvar - Majosi 6:1

UNGARN: NB I Kvinder - Play Offs

17:00MTK Hungaria K - Puskas Academy K 2:1

URUGUAY: Primera Division - Apertura

17:30Fenix - Progreso 1:0
20:00River Plate - Rampla Juniors 0:2
23:00Defensor Sp. - Penarol 0:2

URUGUAY: Segunda Division

00:00La Luz - Montevideo City 0:1
15:00Rentistas - Cerrito 0:1
21:00Cooper - Oriental 1:1

USA: MLS

19:45Nashville SC - Atlanta Utd 1:1

USA: USL Championship

03:00Colorado Springs - Rhode Island 3:1
03:00El Paso - Memphis 1:2

USA: MLS Next Pro

02:15UdsatNew York City II - Toronto FC II -:-
03:00Austin FC II - Sporting Kansas City II 3:2str.

USA: USL League One

01:30Charlotte Independ. - Union Omaha 1:4
04:30Central Valley Fuego - One Knoxville 0:2

USA: USL League Two

01:00Charlotte Eagles - Tobacco Road 4:0
01:00Kalamazoo FC - Lansing City 1:0
20:00Kings Hammer - Cleveland Force 1:1
20:00Philadelphia Lone Star - RC New Jersey 4:0
21:00Brooke House - Nona -:-
21:00Midwest United - Ann Arbor 3:0
21:00Northern Virginia - Patuxent -:-
22:00Christos - Virginia Marauders 3:0
23:00Project 51O - Almaden -:-
00:00New Mexico U23 - Flatirons -:-
00:00North Carolina FC U23 - Charlotte Independ. 2 -:-
00:00San Francisco City - Academica SC -:-
00:00Seacoast Utd Phantoms - AC Connecticut -:-
00:00West Virginia - Salem City -:-
00:30Morris Elite - Staten Island ASC -:-

USA: NISA

04:30Capo - Irvine Zeta 0:2

USA: NWSL Kvinder

02:00Houston Dash K - Portland Thorns K 0:2
02:00North Carolina Courage K - Utah Royals K 1:0
04:30Bay FC K - San Diego Wave K 2:1

UZBEKISTAN: Super League

16:00Andijan - Metallurg Bekabad 1:1
16:00Qizilqum - Olympic 2:4

VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular

22:00La Guaira - Inter de Barinas 2:1

VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura

21:00Nueva Esparta - Academia Anzoategui 0:1
22:00Yaracuyanos - Heroes de Falcon 1:2
23:00Maritimo - Fundacion AIFI 4:0

VERDEN: Venskabskampe Kvinder

12:00Østrig U16 K - Irland U16 K 1:2
17:00Portugal U16 K - Frankrig U16 K 3:2

VIETNAM: V.League 1

12:00Song Lam Nghe An - Khanh Hoa 2:1
13:00Binh Dinh - Hai Phong 1:1
14:15Viettel - Nam Dinh 2:1

VIETNAM: V.League 2

12:00Da Nang - Phu Tho 3:0

WALES: Cymru Premier - Conference League - Play Offs

15:45Caernarfon - Penybont 3:1

ZAMBIA: Super League

13:00NAPSA Stars - Nkwazi 1:2
15:00Forest Rangers - Zesco Utd 0:0
15:00Mufulira - Konkola 1:0
15:00Mutondo Stars - Kabwe 1:1
15:00Prison Leopards - Green Eagles 2:0
15:00Red Arrows - Zanaco 1:0
15:00Trident - Power Dynamos 0:0

ZIMBABWE: Premier Soccer League

15:00Arenel Movers - Yadah 0:2
15:00Bikita Minerals - Chegutu Pirates 2:1
15:00Herentals - Bulawayo Chiefs 2:0
15:00Ngezi Platinum - TelOne 2:0
15:00Platinum - Hwange 3:1
15:00ZPC Kariba - Highlanders 1:1

ØSTRIG: Bundesliga - Nedrykningsgruppe

17:00Altach - A. Lustenau 2:2
17:00BW Linz - Austria Wien 1:2
17:00Wolfsberger - Tirol 3:1

ØSTRIG: Regionalliga Øst

15:30Donaufeld Wien - Traiskirchen 2:2
16:00Mauerwerk - Wiener 1:0

ØSTRIG: Regionalliga Central

19:00Weindorf St. Anna - Vorwarts Steyr 2:1

ØSTRIG: Regionalliga Vest

17:00SC Imst - Hohenems 2:3
17:00Saalfelden - Wals-Grunau 1:0
17:00TSV St. Johann - A. Salzburg 1:1

ØSTRIG: Burgenland

17:00Halbturn - Schattendorf 1:3
17:00Horitschon - Klingenbach 3:1
17:30Margarethen - Edelserpentin 2:2
18:00Pinkafeld - Leithaprodersdorf 4:2

ØSTRIG: Niederosterreich

17:00Gloggnitz - Kottingbrunn 2:0
17:00Warth - Wiener Neustadt 1:3
18:00Haitzendorf - St. Peter in der Au 2:2

ØSTRIG: Oberosterreich

17:00Bad Ischl - Leonfelden 3:2
17:30ASK St.Valentin - Pregarten 1:1

ØSTRIG: Steiermark

19:00Lafnitz (Am) - Tillmitsch 3:2

ØSTRIG: Vorarlberg

15:30Andelsbuch - Lauterach 2:2
17:00Alberschwende - Brauerei Egg 2:2
17:00Hard - Rotenberg 1:0
17:00Horbranz - Lochau 2:1

ØSTRIG: Wien

16:00Stadlau - Kagran 4:1

ØSTRIG: Bundesliga Kvinder

13:00Bergheim K - Innsbruck K 1:0
16:00First Vienna K - Sturm K 2:3
18:30Neulengbach K - Kleinmunchen K 2:1

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.