REFRESH

Ishockey » I dag » Alle

DANMARK: Metal Ligaen

19:00Rødovre Mighty Bulls - Rungsted Seier -:-

FINLAND: Liiga

14:00UdsatJYP - Tappara -:-
14:30KalPa - TPS Turku -:-
14:30UdsatKooKoo - Sport -:-
16:00Jukurit - Hämeenlinna -:-

RUSLAND: KHL

13:30UdsatNovosibirsk - Vladivostok -:-
17:00UdsatNiznekamsk - Khabarovsk -:-
17:10UdsatDynamo Minsk - Sochi -:-
17:30UdsatJokerit - Podolsk -:-

TYSKLAND: DEL

19:30UdsatEisbaren Berlin - Straubing -:-
19:30Krefeld - Ingolstadt -:-
19:30Mannheim - Bremerhaven -:-
19:30Nürnberg - Wolfsburg -:-
19:30Schwenninger - Bietigheim/Bissingen -:-

USA: NHL

01:00Boston Bruins - Washington Capitals 4:3
01:00Buffalo Sabres - Dallas Stars 4:5
01:00Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 1:2
01:00Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 6:4
02:00Nashville Predators - Winnipeg Jets 5:2
03:00Edmonton Oilers - Florida Panthers 0:6
3. periodeLos Angeles Kings - Colorado Avalanche 1:3
3. periodeSeattle Kraken - San Jose Sharks 2:1
3. periodeVegas Golden Knights - Montreal Canadiens 2:2

CANADA: OHL

01:00North Bay Battalion - Sudbury Wolves 4:1
01:05Oshawa Generals - Mississauga Steelheads 4:3str.
01:05Peterborough Petes - Ottawa 67s 5:3
01:30Barrie Colts - Owen Sound Attack 2:3
01:30Windsor Spitfires - Soo Greyhounds 3:2str.

CANADA: QMJHL

00:00UdsatHalifax Mooseheads - Baie-Comeau Drakkar -:-
00:00UdsatSaint John Sea Dogs - Quebec Remparts -:-
01:00UdsatVictoriaville Tigres - Blainville-Boisbriand Armada -:-
00:00UdsatHalifax Mooseheads - Quebec Remparts -:-
00:00UdsatMoncton Wildcats - Charlottetown Islanders -:-
00:00UdsatSaint John Sea Dogs - Gatineau Olympiques -:-

CANADA: U Sports

00:00UdsatRyerson - Toronto -:-
01:30UdsatGuelph - Laurier -:-
22:30UdsatNipissing - UOIT -:-
00:00UdsatAcadia - Moncton -:-
00:00UdsatSaint Marys - UNB -:-
00:00UdsatUPEI - Dalhousie -:-

EUROPA: BeNe League

20:30Den Haag - Liege Bulldogs -:-
20:30Heerenveen - Mechelen -:-

FINLAND: Mestis

17:30Hokki - Koovee -:-
17:30Kiekko-Pojat - Kettera -:-
17:30RoKi - TUTO -:-

FINLAND: SM-sarja U20 - Nedrykningsgruppe

16:30Sport U20 - RoKi U20 -:-

FINLAND: SM-sarja U20 - Vindernes slutrunde

16:00Kärpät U20 - KalPa U20 -:-

FRANKRIG: Ligue Magnus

20:00Briancon - Amiens -:-
20:00Chamonix Mont-Blanc - Bordeaux -:-
20:00Mulhouse - Cergy-Pontoise -:-
20:00Nice - Rouen -:-
20:30Gap - Anglet -:-

HVIDERUSLAND: Extraleague - Vindernes slutrunde

17:00Gomel - Soligorsk -:-
17:00Yunost Minsk - Neman Grodno -:-
17:00Zhlobin - Vitebsk -:-

KAZAKHSTAN: Championship

14:00UdsatKulager - Kokshetau -:-
14:00UdsatTemirtau - Kazzinc-Torpedo -:-
14:30UdsatAlmaty - Aktobe -:-

POLEN: Polish Hockey League

18:00MMKS Podhale - Tychy -:-
18:00Sanok - Krakow -:-
18:00Unia Oswiecim - Katowice -:-
19:00Zaglebie - Jastrzebie -:-

RUSLAND: VHL

14:00Omskie Krylia - SKA Neva St. Petersburg -:-
16:30Tambov - Kurhan -:-
17:00AKM - Orsk -:-
17:00Voronezh - Mechel Chelyabinsk -:-
17:30HC Rostov - Gornyak -:-

RUSLAND: MHL

09:00Stalnye Lisy - Belye Medvedi -:-
10:00Amurskie Tigry - Tayfun -:-
11:00Mikhaylov Academy U20 - Din. St. Petersburg -:-
13:00Atlant - Loko -:-
14:00Ladya - Loko-76 -:-
15:00MHC Spartak - SKA-Varyagi -:-
15:00UdsatSputnik Almetievsk - Irbis -:-
17:00Dyn. Moscow - Russkie Vityazi -:-
17:00SKA-1946 - Kapitan -:-
17:30HC Riga - Krylya Sovetov -:-

RUSLAND: NMHL

15:30Progress Glazov - Kristall BDK -:-
17:00Bryansk - Rossosh -:-

SCHWEIZ: National League

19:45Ajoie - Zug -:-
19:45Bern - Fribourg -:-
19:45Biel - Zürich -:-
19:45Davos - Lausanne -:-
19:45Langnau - Ambri-Piotta -:-
19:45Rapperswil - Servette -:-

SCHWEIZ: Swiss League

20:00Thurgau - Winterthur -:-

SLOVAKIET: Extraliga

17:30B. Bystrica - L. Mikulas -:-
17:30Spisska Nova Ves - Kosice -:-
18:00UdsatNitra - Nove Zamky -:-
18:00UdsatZvolen - Trencin -:-
19:30Michalovce - Presov -:-

SLOVAKIET: 1. Liga

17:00UdsatLevice - Ziar nad Hronom -:-
17:00UdsatSkalica - HC 19 Humenne -:-
17:30Trnava - Topolcany -:-
17:30UdsatZilina - Slovan Bratislava B -:-
18:00UdsatBrezno - Dubnica -:-
18:00Dubnica - Pov. Bystrica -:-
18:00UdsatPov. Bystrica - Martin -:-

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

19:00UdsatBIK Karlskoga - Vita Hasten -:-
19:00IF Björklöven - Troja/Ljungby -:-
19:00Kristianstads - AIK -:-
19:00Modo - HV 71 -:-
19:00Mora - Almtuna -:-
19:00Vasterviks IK - Sodertalje -:-
19:00Västerås IK - Tingsryds -:-

SVERIGE: AllEttan Södra

19:00Huddinge - Väsby -:-
19:00Karlskrona - Tyreso Hanviken -:-

SVERIGE: SuperElit U20 - Tabernes slutrunde

18:00Timra U20 - Oskarshamn U20 -:-
19:00Leksands U20 - Sodertalje U20 -:-

SVERIGE: SuperElit U20 - Vindernes slutrunde

19:00Lulea U20 - AIK U20 -:-
19:00Rogle U20 - HV 71 U20 -:-
19:00Vaxjo U20 - Linkopings U20 -:-

SVERIGE: SDHL Kvinder

19:00HV 71 K - AIK K -:-
19:00Linkopings K - Brynäs K -:-
19:30Djurgardens K - Leksands K -:-
19:30Göteborg K - SDE HF K -:-

TJEKKIET: Extraliga

17:00Trinec - Olomouc -:-
17:30UdsatZlin - Sparta Praha -:-
18:00Karlovy Vary - Plzen -:-
18:00Kladno - Ceske Budejovice -:-
18:00UdsatMountfield HK - Vitkovice -:-

TJEKKIET: 2. Liga - Øst

18:30Valasske Mezirici - Zdar nad Sazavou -:-

TJEKKIET: ELJ

14:00Olomouc U20 - Kladno U20 -:-
16:15Karlovy Vary U20 - Pardubice U20 -:-
17:00AZ Havirov U20 - Kometa Brno U20 -:-
17:00Ceske Budejovice U20 - Jihlava U20 -:-
17:00Liberec U20 - Litvinov U20 -:-
17:00Mlada Boleslav U20 - Chomutov U20 -:-
17:00Plzen U20 - Mountfield HK U20 -:-
17:00Vitkovice U20 - Sparta Praha U20 -:-
18:00Trinec U20 - Zlin U20 -:-

TYSKLAND: DEL2

19:30Bad Nauheim - Kaufbeuren -:-
19:30Freiburg - Selber -:-
19:30Landshut - Dresdner Eislöwen -:-
19:30Lausitzer Füchse - Kassel -:-
19:30Löwen Frankfurt - Tolzer Lowen -:-
20:00Bayreuth - Heilbronner -:-
20:00Crimmitschau - Ravensburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Nord

20:00Erfurt - Essen -:-
20:00Halle - Crocodiles Hamburg -:-
20:00Hannover - Hammer Eisbaren -:-
20:00Herner - Trappers -:-
20:00Rostock - EC Hannover -:-
20:30Herford - Diez-Limburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Syd

19:30UdsatLindau - Fussen -:-
19:30UdsatRosenheim - Weiden -:-
20:00Hochstadter EC - Deggendorfer -:-
20:00Landsberg - Memmingen -:-
20:00Passau - Regensburg -:-
20:00UdsatSportclub Riessersee - Peiting -:-

UKRAINE: Superleague

17:45Bilyi Bars - Kramatorsk -:-
18:00SK Sokil Kyiv - HC Mariupol -:-

UNGARN: Erste Liga

16:00Fehervari Titanok - MAC Ujbuda -:-
17:30Gyergyoi - Brasov -:-

USA: AHL

01:00Charlotte Checkers - Springfield Thunderbirds 4:2

ØSTRIG: ICE Hockey League

18:30UdsatZnojmo - Villach -:-
19:15Dornbirn - Black Wings Linz -:-
19:15AflystKlagenfurt - Bratislava -:-
19:30Innsbruck - Salzburg -:-
19:45Bolzano - Valpusteria -:-
19:45HK Olimpija - Vienna -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.