REFRESH

Ishockey » I dag » Alle

FINLAND: Liiga

16:00IFK Helsinki - TPS Turku -:-
16:00Ilves - Hämeenlinna -:-
16:00Jukurit - Sport -:-
16:00JYP - KalPa -:-
16:00Pelicans - Tappara -:-
16:00SaiPa - Lukko -:-
17:30Ässät - KooKoo -:-

SVERIGE: SHL

15:15HV 71 - Oskarshamn -:-
15:15Lulea - Vaxjo -:-
15:15Timra - Farjestad -:-
18:00Frolunda - Leksand -:-
18:00Orebro - Skelleftea -:-
18:00Rogle - Linkoping -:-

TYSKLAND: DEL

18:30Nürnberg - Augsburg -:-

USA: NHL - Før Sæsonen

00:00Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 7:1
01:00New Jersey Devils - New York Rangers 1:2
01:00Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 3:6
01:30Detroit Red Wings - Washington Capitals 0:2
03:00Edmonton Oilers - Calgary Flames 2:1
04:00Anaheim Ducks - San Jose Sharks 4:1
04:00Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 3:7
19:00Boston Bruins - Philadelphia Flyers -:-
19:00Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins -:-
19:00Carolina Hurricanes - Florida Panthers -:-

ASIEN: Asien Liga

08:00East Hokkaido Cranes - Oji Eagles -:-
09:00Anyang - Yokohama Grits -:-
10:00Tohoku F. Blades - Nikko Icebucks -:-

CANADA: OHL

01:00Kingston Frontenacs - Erie Otters 3:1
01:00London Knights - Owen Sound Attack 3:5
01:05Sudbury Wolves - Barrie Colts 5:6
01:07Soo Greyhounds - North Bay Battalion 1:4
01:30Guelph Storm - Hamilton Bulldogs 4:5e.forl.
01:30Kitchener Rangers - Sarnia Sting 3:6
01:35Oshawa Generals - Ottawa 67s 6:7str.

CANADA: WHL

03:00Lethbridge Hurricanes - Medicine Hat Tigers 5:4
03:00Moose Jaw Warriors - Prince Albert Raiders 4:3
03:00Swift Current Broncos - Winnipeg Ice 0:5
04:00Prince George Cougars - Kelowna Rockets 6:3
04:05Everett Silvertips - Tri-City Americans 4:2
04:30Vancouver Giants - Victoria Royals 4:1

CANADA: QMJHL

00:00UdsatCape Breton Eagles - Halifax Mooseheads -:-
01:00Rouyn-Noranda Huskies - Sherbrooke Phoenix 1:4
01:00Val-d'Or Foreurs - Shawinigan Cataractes 4:3
01:00Victoriaville Tigres - Drummondville Voltigeurs 1:3
22:00Chicoutimi Sagueneens - Baie-Comeau Drakkar -:-
22:00Rimouski Oceanic - Blainville-Boisbriand Armada -:-
22:00Val-d'Or Foreurs - Sherbrooke Phoenix -:-
00:00Acadie-Bathurst Titan - Charlottetown Islanders -:-
00:00Halifax Mooseheads - Cape Breton Eagles -:-
00:00Saint John Sea Dogs - Moncton Wildcats -:-

CANADA: LNAH - Før Sæsonen

02:00Assurancia de Thetford Mines - Riviere-du-Loup 3L 6:3
02:00Jonquiere Marquis - Saint-Georges 3:1
02:00Petroliers du Nord - Montcalm 5:2

CANADA: U Sports

02:30Saskatchewan - Trinity Western -:-
03:00MacEwan - Regina 7:5
03:00Mount Royal - Alberta 1:6
04:00UBC - Calgary 5:2
23:00MacEwan - Regina -:-
00:00UBC - Calgary -:-

ESTLAND: Hokiliiga

15:00Everest - HC Panter -:-
16:00Valk 494 - HS Riga -:-

EUROPA: Alps Hockey League

19:00Klagenfurt II - Bregenzerwald -:-
19:15Steel Wings Linz - Salzburg 2 -:-
19:30Gherdeina - Fassa -:-
19:30Kitzbuhel - Unterland -:-
19:30Zeller Eisbaren - Jesenice -:-
20:30Cortina - Merano -:-

EUROPA: BeNe League

18:45Liege Bulldogs - Limburg -:-
20:00Heerenveen - Herentals -:-
20:00Leuven - Den Haag -:-
20:15Zoetermeer - Mechelen -:-

FINLAND: Mestis

16:00Hokki - Hermes -:-
16:00IPK - TUTO -:-
16:00Kettera - Koovee -:-
16:00Kiekko-Espoo - RoKi -:-
16:00Zemgale - Peliitat -:-

FINLAND: Suomi-sarja

15:00Hunters - Riemu -:-
15:00JHT - HCIK -:-
16:00LeKi - Muik Hockey -:-
16:00Pyry - Karhu HT -:-
16:00S-Kiekko - RaaheK -:-

FINLAND: SM-sarja U20

11:00SaiPa U20 - K-Vantaa U20 -:-
11:30Kettera U20 - Kiekko-Espoo U20 B -:-
12:00Ässät U20 - Jukurit U20 -:-
14:00Hämeenlinna U20 - RoKi U20 -:-
15:00KalPa U20 - Lukko U20 -:-
15:00Sport U20 - Kärpät U20 -:-
15:00Tappara U20 - Jyväskylä U20 -:-
15:00TPS U20 - KooKoo U20 -:-
16:30IFK Helsinki U20 - Jokerit U20 -:-
17:00Karhu-Kissat U20 - Kiekko-Espoo U20 -:-

FINLAND: Naisten Liiga

11:45Kiekko-Espoo K - Hämeenlinna K -:-
13:00Kärpät K - IFK Helsinki K -:-
13:15Ilves K - KalPa K -:-
13:30RoKi K - TPS Turku K -:-
14:00Kuortane K - Lukko K -:-

FRANKRIG: Ligue Magnus

20:00Briancon - Amiens -:-

FRANKRIG: French Cup

18:00Avignon - Valence -:-
18:00Metz - Epinal -:-
18:00Toulon - Marseille -:-
18:15Meudon - Valenciennes -:-
18:30ACBB - Dunkerque Corsaires -:-
18:30Chalons - Reims -:-
18:30Evry - Neuilly Sur Marne -:-
18:30La Roche sur Yon - Nantes -:-
18:55Francais Volants - Courbevoie -:-
19:00Courchevel - Morzine-Avoriaz -:-
19:15Poitiers - Montpellier -:-
19:30Asnieres - Wasquehal -:-
20:00Brest - Cholet -:-
20:00Tours - Caen -:-
20:15Dijon - Strasbourg -:-
20:30Annecy - Roanne -:-
20:30Clermont-Ferrand - Toulouse-Blagnac -:-
20:30Lyon - Chambery -:-
20:30Villard - Mont Blanc -:-

HVIDERUSLAND: Extraleague

13:00Gomel - Molodechno -:-
13:00Yunost Minsk - Brest -:-
16:00Neman Grodno - Zhlobin -:-

ITALIEN: IHL

18:30Varese - Toblach -:-
18:45Pergine - Alleghe -:-
19:30Eppan - Valpellice -:-
19:30Kaltern - Bressanone -:-
19:30Valdifiemme - Como -:-

LETLAND: Optibet Hokeja Liga

12:30HS Riga - Dinamo Riga -:-
12:30Mogo - Punks Vilnius -:-
14:00HK Dinaburga - Riga Prizma -:-

NEW ZEALAND: NZIHL - Play Offs

05:45West Auckland Admirals - Southern Stampede -:-

NORGE: Fjordkraft-ligaen

14:00Vålerenga - Storhamar -:-
18:00Stavanger - Manglerud -:-
18:30Frisk Asker - Sarpsborg -:-

NORGE: Division 1

16:00Furuset - Bergen -:-
16:00Hasle/Loren - Nidaros -:-
16:00Lorenskog - Narvik -:-

RUSLAND: KHL

15:30Omsk - Novosibirsk -:-
16:10Dinamo Minsk - St. Petersburg -:-
17:00Kazan - Khabarovsk -:-
17:00Kunlun - CSKA Moskva -:-

RUSLAND: VHL

08:00Novokuznetsk - Orsk -:-
10:00Yugra - Dizel -:-
14:00Tyumen - Tambov -:-
16:00Dinamo St. Petersburg - Khimik -:-
16:00SKA Neva St. Petersburg - Ryazan -:-

RUSLAND: VHL-B

12:00Dyn. Altay - CSK VVS -:-

RUSLAND: MHL

3. periodeAmurskie Tigry - Tayfun 5:1
12:00Mikhaylov Academy U20 - SKA-Varyagi -:-
13:00Russkie Vityazi - Krylya Sovetov -:-

RUSLAND: NMHL

11:00Kristall BDK - Proton -:-
12:00Tambov - Belgorod -:-

RUSLAND: WHL Kvinder

08:00Krasnoyarsk K - MSMO 7.62 K -:-
12:00Tornado K - Dynamo Neva K -:-
12:00Torpedo Nizhny Novgorod K - Kunlun Red Star K -:-

SCHWEIZ: National League

19:45Ambri-Piotta - Rapperswil -:-
19:45Biel - Lugano -:-
19:45Davos - Ajoie -:-
19:45Fribourg - Langnau -:-
19:45Kloten - Zug -:-
19:45Lausanne - Servette -:-

SCHWEIZ: MyHockey League

17:00Seewen - Franches-Montagnes -:-
17:15Dubendorf - Martigny -:-
17:45Bulach - Lyss -:-
18:00Dudingen - EHC Frauenfeld -:-
18:30Chur - Huttwil -:-
20:00Arosa - Thun -:-

SLOVAKIET: 2. Liga

17:00R. Sobota - Senica -:-
17:30HK Delikateso Bratislava - Partizánske -:-
17:30Kezmarok - Sabinov -:-
18:00Dolný Kubín - Bardejov -:-
18:00Hamuliakovo - Puchov -:-
18:00Trebisov - L. Mikulas B -:-

SLOVENIEN: IHL

17:00Jesenice - KHL Sisak -:-
18:00Vojvodina - Celje -:-
18:30Maribor - Triglav Kranj -:-
19:00Slavija - Kroatien -:-

SPANIEN: LNHH

21:30Urdin - Puigcerda -:-
22:00Huarte - Barcelona -:-

STORBRITANNIEN: Elite League

20:00Dundee - Manchester -:-
20:15Fife - Guildford -:-

STORBRITANNIEN: Challenge Cup

20:00Belfast - Glasgow -:-
20:00Cardiff - Coventry -:-
20:00Sheffield - Nottingham -:-

SVERIGE: HockeyAllsvenskan

18:00Västerås IK - Modo -:-

SVERIGE: HockeyEttan Nord

15:00Piteå - Kiruna AIF -:-
16:00Sundsvall - Ornskoldsvik -:-

SVERIGE: HockeyEttan Vest

15:00Dalen - Lindloven -:-

SVERIGE: HockeyEttan Øst

16:00Nyköpings SK - Vallentuna -:-

SVERIGE: SuperElit U20

10:00Timra U20 - Almtuna U20 -:-
12:00Orebro U20 - HV 71 U20 -:-
13:00Västerås U20 - Malmö U20 -:-
14:00Djurgarden U20 - Lulea U20 -:-
14:00Farjestads U20 - Linkoping U20 -:-
15:00Modo U20 - Brynäs U20 -:-
16:00Sodertalje U20 - Rogle U20 -:-
16:30AIK U20 - Skelleftea U20 -:-
16:30Frolunda U20 - Oskarshamn U20 -:-

SVERIGE: SDHL Kvinder

13:00AIK K - Lulea K -:-
15:30Linkoping K - Brynäs K -:-
16:00Göteborg K - Djurgarden K -:-
17:30SDE HF K - Modo K -:-

TJEKKIET: Chance Liga

17:00Kolin - Frydek-Mistek -:-
17:00Litomerice - Jihlava -:-
17:00Prerov - Pardubice B -:-
17:00Slavia Prag - Poruba -:-
17:00Sokolov - Vsetin -:-
17:30Trebic - Zlin -:-
18:00Prostejov - Sumperk -:-

TJEKKIET: 2. Liga - Øst

17:00Havl. Brod - Koprivnice -:-
17:00SHKM Hodonin - Valasske Mezirici -:-
17:30Velke Mezirici - AZ Havirov -:-
17:30Zdar nad Sazavou - Opava -:-
17:30Znojmo - Novy Jicin -:-

TJEKKIET: 2. Liga - Vest

14:30Benatky - Pisek -:-
16:00Usti - Klatovy -:-
17:00Hronov - Cheb -:-
17:00Letnany - Mostecti Lvi -:-
18:00Decin - Chomutov -:-
18:00HC Vrchlabi - Kobra Praha -:-
18:00Jablonec - Pribram -:-
18:00Tabor - Risuty -:-

TJEKKIET: ELJ

12:00Olomouc U20 - Pardubice U20 -:-
12:00Zlin U20 - Mountfield HK U20 -:-
13:00Litvinov U20 - Kometa Brno U20 -:-
13:00Plzen U20 - Mlada Boleslav U20 -:-
13:00Vitkovice U20 - Trinec U20 -:-
16:00Karlovy Vary U20 - Jihlava U20 -:-

USA: USHL

01:10Muskegon Lumberjacks - Chicago Steel 1:5
02:05Cedar Rapids - USA U18 8:3
02:05Green Bay Gamblers - Fargo Force 1:4
02:05Lincoln Stars - Sioux Falls Stampede 2:3
02:05Madison Capitols - Dubuque Fighting Saints 5:3
02:05UdsatTri-City Storm - Omaha Lancers -:-

USA: NCAA

23:05Miami (Ohio) - Ferris State Bulldogs -:-
00:05Massachusetts Lowell - St. Lawrence Saints -:-
00:07Northern Michigan Wildcats - Bowling Green Falcons -:-

ØSTRIG: ICE Hockey League

19:15Innsbruck - Black Wings Linz -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.