REFRESH

Ishockey » I går » Alle

DANMARK: Metal Ligaen

19:00Rødovre Mighty Bulls - White Hawks 1:2

FINLAND: Liiga

16:00Ilves - KalPa 5:2
16:00KooKoo - Tappara 1:4
16:00SaiPa - JYP 5:3
16:00TPS Turku - Hämeenlinna 1:0
17:00Kärpät - IFK Helsinki 2:5
17:30Lukko - Jukurit 4:1
17:30Sport - Ässät 1:0str.

RUSLAND: KHL

16:00Sochi - Magnitogorsk 2:3str.

SVERIGE: SHL

15:15Farjestad - Timra 4:1
15:15Linkopings - Brynäs 3:0
15:15Malmö - Frolunda 4:3e.forl.
15:15Rogle - Lulea 3:1
18:00Leksands - Vaxjo 2:3e.forl.
18:00Orebro - Djurgardens 4:3e.forl.
18:00Skelleftea - Oskarshamn 2:3

USA: NHL

00:00Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks 3:5
01:00Buffalo Sabres - Boston Bruins 1:4
02:30Dallas Stars - Los Angeles Kings 3:2e.forl.
04:00Vegas Golden Knights - Edmonton Oilers 3:5
19:00Ottawa Senators - New York Rangers 2:3
19:00Washington Capitals - Calgary Flames 3:4e.forl.
00:00Minnesota Wild - Anaheim Ducks 4:3e.forl.

CANADA: OHL

01:00Kingston Frontenacs - Peterborough Petes 6:1
01:00Mississauga Steelheads - Ottawa 67s 5:2
01:05Sarnia Sting - Guelph Storm 1:2
01:05Sudbury Wolves - Hamilton Bulldogs 8:2
01:07Soo Greyhounds - North Bay Battalion 8:5
01:30Kitchener Rangers - Windsor Spitfires 3:2str.
01:30London Knights - Owen Sound Attack 2:1
01:35Oshawa Generals - Niagara IceDogs 5:3
21:00Barrie Colts - Ottawa 67s 0:3

CANADA: WHL

03:00Edmonton Oil Kings - Brandon Wheat Kings 9:2
03:00Medicine Hat Tigers - Prince Albert Raiders 6:2
03:00Red Deer Rebels - Lethbridge Hurricanes 6:3
03:00Regina Pats - Saskatoon Blades 2:5
03:00Swift Current Broncos - Calgary Hitmen 2:5
04:00Kamloops Blazers - Vancouver Giants 7:4
04:00Portland Winterhawks - Everett Silvertips 2:5
04:05UdsatTri-City Americans - Kelowna Rockets -:-
04:05Tri-City Americans - Seattle Thunderbirds 0:5
04:05Victoria Royals - Prince George Cougars 1:5

CANADA: QMJHL

00:00Acadie-Bathurst Titan - Rouyn-Noranda Huskies 0:3
00:00Cape Breton Eagles - Val-d'Or Foreurs 2:0
01:00Gatineau Olympiques - Victoriaville Tigres 2:1
01:00Quebec Remparts - Blainville-Boisbriand Armada 6:2
01:30Drummondville Voltigeurs - Sherbrooke Phoenix 1:2e.forl.
01:30Shawinigan Cataractes - Baie-Comeau Drakkar 3:1
22:00Rimouski Oceanic - Chicoutimi Sagueneens 3:0
00:00Charlottetown Islanders - Rouyn-Noranda Huskies 7:1
00:00Halifax Mooseheads - Val-d'Or Foreurs 2:5
00:00Saint John Sea Dogs - Moncton Wildcats 3:4

CANADA: LNAH

02:00Assurancia de Thetford Mines - Riviere-du-Loup 3L 3:5
02:00Jonquiere Marquis - Saint-Georges 5:4
02:00Sorel-Tracy - Petroliers du Nord 3:2str.

CANADA: U Sports

00:00Acadia - Saint Marys 3:5
00:00Dalhousie - Moncton 6:1
00:00StFX - UNB 1:2e.forl.
02:00Manitoba - UBC 3:2
03:00UdsatMacEwan - Calgary -:-
04:00Trinity Western - Mount Royal 0:9
21:00Manitoba - UBC 3:4e.forl.
00:00Dalhousie - UNB 1:2
00:00StFX - Moncton 2:4
00:00UPEI - Acadia 3:0

ESTLAND: Hokiliiga

15:30Narva PSK - HC Panter 3:5

EUROPA: Alps Hockey League

18:30Gherdeina - Fassa 7:5
19:00Klagenfurt II - Vipiteno 4:2
19:15Vienna II - Zeller Eisbaren 1:8
19:30Feldkirch - Merano 3:4e.forl.
19:30Lustenau - Cortina 2:1
20:00Steel Wings Linz - Bregenzerwald 2:6

EUROPA: BeNe League

20:00Heerenveen - Limburg 2:3
20:00Leuven - Liege Bulldogs 2:4
20:15Zoetermeer - Den Haag 3:7
20:30Mechelen - Herentals 3:4e.forl.

EUROPA: Continental Cup - Anden runde

16:00Brasov - Asiago 2:4
16:00Ferencvaros - Sokil Kyiv 1:4
19:30HK Olimp - Valk 494 5:3
20:15Amiens - Jesenice 9:1

FINLAND: Mestis

16:00FPS - RoKi 8:1
16:00Kettera - Hokki 5:1
16:00KeuPa - Koovee 6:1
16:00Kiekko-Espoo - Hermes 3:1
16:00K-Vantaa - IPK 4:2

FINLAND: Suomi-sarja

15:00JHT - HCIK 6:1
15:00RaaheK - Muik Hockey 5:4
16:00D-Kiekko - Jarvenpaa 3:2e.forl.
16:00Karhu HT - HC Giants 4:5e.forl.
16:00Pyry - Laser HT 5:1

FINLAND: SM-sarja U20 - Første etape

11:00SaiPa U20 - Koovee U20 9:2
11:30Ilves U20 - Ässät U20 0:4
13:00Jukurit U20 - RoKi U20 3:4e.forl.
14:00KalPa U20 - Sport U20 6:4
15:00Hämeenlinna U20 - TPS U20 5:6str.
16:00Kärpät U20 - Jyväskylä U20 3:1
17:00Pelicans U20 - KooKoo U20 3:2
19:30TUTO U20 - Lukko U20 4:3

FINLAND: Naisten Liiga

14:30Ilves K - Kärpät K 1:3
16:00TPS Turku K - IFK Helsinki K 2:5
16:45Kiekko-Espoo K - RoKi K 8:1

FRANKRIG: D1

18:00Strasbourg - Clermont-Ferrand 5:1
18:05Epinal - Dunkerque Corsaires 0:3
18:30Neuilly Sur Marne - Marseille 6:3
19:00Montpellier - Tours 7:6
20:00Brest - Nantes 3:2str.
20:30Caen - Cholet 3:1
20:30Chambery - Mont Blanc 2:5

HVIDERUSLAND: Extraleague

13:00Lida - Yunost Minsk 3:2e.forl.
16:00Brest - Molodechno 2:4
16:00Neman Grodno - Soligorsk 5:6e.forl.

ITALIEN: IHL

19:30Alleghe - Kaltern 3:2e.forl.
19:30Eppan - Como 1:2
19:30Valdifiemme - Pergine 2:3str.
20:00Bressanone - Varese 2:3
20:00Toblach - Unterland 3:2

JAPAN: Japan Cup

07:00Nikko Icebucks - Oji Eagles 2:5
09:00Yokohama Grits - East Hokkaido Cranes 0:1e.forl.

LETLAND: Optibet Hokeja Liga

12:00UdsatRiga Prizma - Liepaja -:-
12:30UdsatHS Riga - Mogo -:-
16:00UdsatHK Dinaburga - HK Olimp -:-

LITAUEN: Lietuvos Cempionatas

12:00LTeam Select - Punks Vilnius 1:10

NORGE: Fjordkraft-ligaen

16:00Manglerud - Gruner 1:5
16:00Ringerike - Sarpsborg 3:4e.forl.
16:00Stavanger - Stjernen 4:2
18:00Lillehammer - Vålerenga 0:3

NORGE: Division 1

15:00Nidaros - Gjovik 8:4
16:00Lorenskog - Furuset 5:4
16:00Narvik - Comet 11:1
17:00Haugesund - Hasle/Loren 1:2

RUMÆNIEN: Campionatul National

17:30CSM Galati - Gyergyoi 3:2e.forl.
17:30UdsatSapientia U23 - Brasov -:-

RUSLAND: VHL

10:00Gornyak - Tyumen 2:3e.forl.
14:00Kurhan - Yugra 1:2str.
14:00Mechel Chelyabinsk - Zvezda Moscow 0:4
15:00CSK VVS - Omskie Krylia 2:5
16:00Bars - Novokuznetsk 2:3e.forl.
16:00Penza - Angarsk 2:3

RUSLAND: MHL

12:00Dyn. Moscow - Amurskie Tigry 1:2
12:00Krylya Sovetov - HC Riga 4:3
12:00Ladya - Reaktor 7:4
12:00Loko - Russkie Vityazi 3:2
13:00Almaz - Kapitan 3:1
14:00Sarmaty - Sputnik Almetievsk 1:6

RUSLAND: NMHL

12:00Bryansk - Belgorod 1:4
13:00Olympia - Ryazan 3:1
16:00Dinamo 576 - SKA-GUOR Karelia 1:2str.

RUSLAND: WHL Kvinder

10:00Ufa K - Nizhny Novgorod K 2:3

SCHWEIZ: National League

19:45Ajoie - Lausanne 2:6
19:45Bern - Davos 3:6
19:45Biel - Rapperswil 4:2
19:45Fribourg - Ambri-Piotta 3:1
19:45Lugano - Zug 2:6
19:45Servette - Langnau 3:2

SLOVAKIET: 2. Liga

17:00Lucenec - Piestany 2:9
17:00Sabinov - HK Kosice 8:4
17:30UdsatBardejov - Kezmarok -:-
17:30UdsatPuchov - Dolný Kubín -:-
18:00Brezno B - L. Mikulas B 3:5
18:00Detva - Hamuliakovo 10:9e.forl.
18:00Senica - Partizánske 4:5
19:00Trebisov - R. Sobota 3:2

SLOVENIEN: IHL

17:00Vojvodina - KHL Sisak 1:4
18:00UdsatMedvescak Zagreb - KHL Sisak -:-
18:00UdsatMladost - Vojvodina -:-
18:00UdsatZagreb - Crvena zvezda -:-

SLOVENIEN: Hokejska liga

18:00UdsatCelje - MK Bled -:-
19:00Slavija - HK Olimpija -:-
19:15Triglav Kranj - Maribor 4:2

SPANIEN: LNHH

15:00Huarte - Nordic Vikings 1:5
15:15Majadahonda - Barcelona 3:7
21:00Urdin - Jaca 3:0
21:15Puigcerda - Milenio Logrono 10:2

STORBRITANNIEN: Elite League

20:00Manchester - Belfast 3:0

STORBRITANNIEN: Challenge Cup

19:00Guildford - Coventry 2:0
20:00Dundee - Fife 3:4
20:00Nottingham - Sheffield 3:2e.forl.

SVERIGE: HockeyEttan Nord

16:00Ostersund - Kiruna 2:1e.forl.
16:00Sundsvall - Kalix 1:5
16:00Tegs - Vännäs 6:0

SVERIGE: HockeyEttan Syd

15:00Morrums GoIS - Nybro 4:5e.forl.

SVERIGE: HockeyEttan Vest

16:00Koping - Borlange 2:8

SVERIGE: HockeyEttan Øst

16:00Enkopings - Hudiksvalls 0:3

SVERIGE: SuperElit U20

11:00Timra U20 - Djurgardens U20 4:5
12:00Linkopings U20 - HV 71 U20 1:4
12:00Modo U20 - AIK U20 3:5
12:00Rogle U20 - Orebro U20 1:0str.
12:00Skelleftea U20 - Mora U20 4:5str.
13:00Frolunda U20 - Farjestads U20 5:3
13:00Lulea U20 - Leksands U20 5:3
15:00Karlskrona U20 - Vaxjo U20 2:5
15:45Malmö U20 - Oskarshamn U20 5:2

SVERIGE: SDHL Kvinder

13:00Djurgardens K - Brynäs K 2:5
13:00HV 71 K - SDE HF K 4:2
16:00Göteborg K - AIK K 0:7
19:00Linkopings K - Leksands K 4:2

TJEKKIET: Chance Liga

17:00HC Vrchlabi - Prostejov 2:6
17:00Kadan - Kolin 1:2
17:00Litomerice - Sokolov 4:5
17:00Poruba - AZ Havirov 5:4str.
17:00Prerov - Usti 2:1e.forl.
17:00Slavia Prag - Trebic 2:3
17:00Vsetin - Frydek-Mistek 1:5
17:30Jihlava - Benatky 4:2

TJEKKIET: 2. Liga - Nord

17:00Hronov - Bilina 6:2
17:00Letnany - Nova Paka 4:3
18:00Decin - Dvur Kralove 1:7
18:00Jablonec - Mostecti Lvi 9:4

TJEKKIET: 2. Liga - Syd

17:00Pisek - Kobra Praha 6:10
17:30Klatovy - Havl. Brod 4:3
18:00Risuty - Pribram 2:6
18:00Tabor - Cheb 9:2

TJEKKIET: 2. Liga - Øst

17:00Koprivnice - Hodonin 7:3
17:00Valasske Mezirici - Velke Mezirici 5:1
17:30Zdar nad Sazavou - Opava 4:2
18:00Kometa Brno B - Novy Jicin 2:0

TJEKKIET: ELJ

12:00AZ Havirov U20 - Chomutov U20 7:0
12:00Ceske Budejovice U20 - Zlin U20 2:4
12:00Olomouc U20 - Slavia Praha U20 4:2
12:00Trinec U20 - Litvinov U20 4:2
13:00Mlada Boleslav U20 - Pardubice U20 3:2str.
13:00Plzen U20 - Kladno U20 7:0
13:00Vitkovice U20 - Jihlava U20 8:4
14:30Salzburg U20 - Kometa Brno U20 2:6
17:00Karlovy Vary U20 - Sparta Praha U20 2:3e.forl.
17:00Liberec U20 - Mountfield HK U20 1:3

UKRAINE: UHL

12:00Kremenchuk - Bilyi Bars 11:1

USA: AHL

01:00Belleville Senators - Cleveland Monsters 0:4
01:00Charlotte Checkers - Hershey Bears 5:3
01:00Utica Comets - Providence Bruins 2:1e.forl.
01:05Rochester Americans - Syracuse Crunch 5:3
01:05Springfield Thunderbirds - Bridgeport Islanders 3:1
01:05Wilkes-Barre/Scranton - Hartford Wolf Pack 2:1e.forl.
02:00Iowa Wild - Rockford IceHogs 6:3
02:00Manitoba Moose - Grand Rapids Griffins 1:0
02:00Milwaukee Admirals - Chicago Wolves 2:3
03:05Colorado Eagles - San Jose Barracuda 4:5
04:00Abbotsford Canucks - Henderson Silver Knights 3:2e.forl.
04:00Ontario Reign - Bakersfield Condors 3:2
04:00San Diego Gulls - Stockton Heat 2:6
22:00Toronto Marlies - Rochester Americans 3:7
00:00Charlotte Checkers - Hershey Bears 1:2e.forl.

USA: ECHL

01:00Trois-Rivieres Lions - Newfoundland 1:3
01:15Maine Mariners - Worcester Railers 6:3
01:30Norfolk Admirals - Reading Royals 5:4e.forl.
02:00Iowa Heartlanders - Kansas City 7:4
02:05UdsatWichita Thunder - Allen Americans -:-
03:05Rapid City Rush - Tulsa Oilers 4:2
03:10Idaho Steelheads - Utah Grizzlies 7:3
00:05South Carolina Stingrays - Greenville Swamp Rabbits 4:2

USA: SPHL

01:05Roanoke Dawgs - Fayetteville Marksmen 0:2
02:00Birmingham Bulls - Knoxville Ice Bears 2:3e.forl.
02:00Evansville Thunderbolts - Quad City Storm 1:6
02:05Pensacola Ice Flyers - Huntsville Havoc 3:4e.forl.
02:15Peoria Rivermen - Macon Mayhem 6:0

USA: USHL

02:05Cedar Rapids - Youngstown Phantoms 3:2str.
02:05Dubuque Fighting Saints - Des Moines Buccaneers 5:3
02:05Green Bay Gamblers - Chicago Steel 2:1e.forl.
02:05Madison Capitols - Muskegon Lumberjacks 6:3
02:05Omaha Lancers - Fargo Force 4:1
02:05Sioux City - Tri-City Storm 6:4
02:05Waterloo Black Hawks - Lincoln Stars 2:3

ØSTRIG: ICE Hockey League

17:30Innsbruck - Znojmo 2:1

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.