REFRESH

Basketball » I dag » Alle

FRANKRIG: LNB - Play Offs

19:00Saint Quentin - Lyon-Villeurbanne -:-

ITALIEN: Lega A - Play Offs

18:00Trento - Milano -:-

SPANIEN: ACB - Play Offs

12:30Barcelona - Tenerife -:-

TYRKIET: Super Ligi - Play Offs

19:30Pinar Karsiyaka - Galatasaray -:-

USA: NBA - Play Offs

02:00Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder -:-
21:30New York Knicks - Indiana Pacers -:-

AUSTRALIEN: NBL1 East

07:00Bankstown Bruins - Hornsby S. -:-
07:30BA CoE - Albury-Wodonga Bandits -:-
09:00Inner West Bulls - Maitland M. -:-

AUSTRALIEN: NBL1 East Kvinder

05:00Bankstown Bruins K - Hornsby S. K -:-
05:30BA CoE K - Albury K -:-
07:00Inner West Bulls K - Maitland Mustangs K -:-

AUSTRALIEN: NBL1 Nord

07:00North Gold Coast Seahawks - South West Metro Pirates -:-
07:00Rockhampton Rockets - Northside Wizards -:-
08:00Sunshine Coast Phoenix - Brisbane Capitals -:-

AUSTRALIEN: NBL1 Nord Kvinder

05:00North Gold Coast Seahawks K - South West Metro Pirates K -:-
05:00Rockhampton K - Northside Wizards K -:-
06:00Sunshine Coast Phoenix K - Brisbane Capitals K -:-

AUSTRALIEN: NBL1 Syd

06:00Dandenong - Bendigo Braves -:-
06:00Kilsyth - NW Tasmania -:-
06:00Knox - Hobart Chargers -:-
06:30Frankston - Geelong -:-
06:30Nunawading - Keilor Thunder -:-
07:00Casey Cavaliers - Mt Gambier -:-

AUSTRALIEN: NBL1 Syd Kvinder

04:00Dandenong Rangers K - Bendigo Braves K -:-
04:00Kilsyth K - Launceston K -:-
04:00Knox K - Hobart Chargers K -:-
04:30Frankston K - Geelong K -:-
04:30Nunawading K - Keilor Thunder K -:-
05:00Casey Cavaliers K - Mt. Gambier K -:-

AUSTRALIEN: NBL1 West

07:00Mandurah Magic - Goldfields Giants -:-

AUSTRALIEN: NBL1 West Kvinder

05:00Mandurah Magic K - Goldfields Giants K -:-

BAHRAIN: Premier League - Play Offs

19:00Al Ahli - Al Manama -:-

BELARUS: Premier League Kvinder - 5.-8. pladser

12:00Gomel K - BC Minsk youth K -:-

BELGIEN: Pro Basketball League - Play Offs

15:00Antwerp Giants - Limburg -:-
20:30Oostende - Liege -:-

BOLIVIA: Libobasquet

02:00Saracho - Atletico Nacional -:-

BRASILIEN: CBB - Play Offs

16:00Universo/Vitoria - Santos Fupes -:-
21:00Sorocabana - Cruzeiro -:-

CANADA: Super League - Play Offs

20:00KW Titans - London -:-

CHILE: LNB - Play Offs

1. periodeSportiva Italiana - Naviera Ulloa 4:1
02:30CD Puerto Varas - Las Animas -:-

CHILE: LNB - Play Out

02:30Espanol de Talca - Puerto Montt -:-

CHILE: LNB 2

1. periodeAleman - Arabe Valparaiso 2:7
01:00Municipal Chillan - Quilpue Basquetbol -:-
02:00Arturo Prat San Felipe - Brisas -:-
02:00Truenos De Talca - Luis Matte Larrain -:-
02:30Sergio Ceppi - Colo Colo -:-
18:00Aleman - Quilpue Basquetbol -:-
00:00Luis Matte Larrain - Arturo Prat San Felipe -:-

COLOMBIA: LBP

23:05Bucaros - Piratas de Bogota 75:68
02:40Titanes de Barranquilla - Corsarios Cartagena -:-
22:30Motilones del Norte - Caribbean Storm Islands -:-
00:35Cimarrones del Choco - Toros del Valle -:-

CYPERN: Division A - Play Offs

14:30Keravnos S. - AEK -:-

EUROPA: ABA League - Play Offs

20:30Partizan - Crvena zvezda -:-

FILIPPINERNE: Philippine Cup - Play Offs

09:00Ginebra Kings - Meralco Bolts -:-
12:15San Miguel Beermen - Rain Or Shine Paint. -:-

FRANKRIG: Pro B - Play Offs

15:15Pau-Orthez - Vichy -:-
15:15Rouen - Orleans -:-
17:00Chalons-Reims - Boulazac -:-
20:00ASA - La Rochelle -:-

GRÆKENLAND: Basket League - Play Offs

16:15Kolossos Rhodes - Peristeri -:-

GRÆKENLAND: Elite League - Oprykning Play Offs

15:00Iraklis - Panionios -:-

GRÆKENLAND: A2 Kvinder - Play Offs

15:45Ionikos K - Amyntas K -:-
16:30Panathlitikos K - Panseraikos K -:-

GRÆKENLAND: A2 Kvinder - Play Out

12:00Apollon Ptolemaidas K - Ment K -:-
16:00Danaoi Argous K - Amilla Peristeriou K -:-
16:00Ioannina K - Anagennisi K -:-

HOLLAND: DBL - Play Offs

14:00Leiden - Zwolle -:-
16:00Den Bosch - Groningen -:-

INDONESIEN: IBL

09:00Kesatria Bengawan Solo - Pacific Caesar Surabaya -:-
11:00Pelita Jaya - Prawira Bandung -:-
13:00Bali United - Rajawali Medan -:-
15:00RANS PIK - Dewa United -:-

IRAN: Super League - Play Offs

14:30Shahrdari Gorgan - Tabiat -:-

ISLAND: Premier League Kvinder - Play Offs

21:15Njardvik K - Keflavik K -:-

ISRAEL: Super League - Vindernes slutrunde

17:30Hapoel Tel-Aviv - Ironi Kiryat Ata -:-
20:00Maccabi Tel Aviv - Hapoel Jerusalem -:-

ISRAEL: Liga Leumit - Play Offs

19:00Maccabi Rehovot - Gilboa Galil -:-

ITALIEN: Serie A2 - Play Offs

18:00Cantu - Udine -:-
18:00Forli - Trieste -:-
18:00Fortitudo Bologna - Sebastiani Rieti -:-

ITALIEN: Serie A2 - Play Out

18:00Chiusi - Agrigento -:-
18:00Latina - Luiss Roma -:-
20:30Nardo - Cento -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Gr. A - Play Offs

17:30Costa Masnaga K - Valdarno K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Gr. B - Play Out

18:00Vicenza K - Carugate K -:-

JAPAN: B.League - Play Offs

06:10Diamond Dolphins - Hiroshima D. -:-
09:05Ryukyu - Chiba -:-

JAPAN: B2.League - Play Offs

07:00Shiga - Koshigaya Alphas -:-
08:00Altiri Chiba - Yamagata Wyverns -:-

KASAKHSTAN: National League - Play Offs

16:00Atyrau - Irbis Almaty -:-

KOSOVO: Superliga - Play Offs

17:00Golden Eagle Ylli - Trepca -:-

LETLAND: LBL - Play Offs

14:00Rigas Zelli - VEF Riga -:-

MEXICO: CIBACOPA

02:00Astros - Halcones de Obregon -:-
02:15Angeles CDMX - Caballeros de Culiacan -:-
04:15Pioneros de Los Mochis - Zonkeys de Tijuana -:-
05:15Frayles de Guasave - Venados de Mazatlan -:-
05:15Ostioneros de Guaymas - Rayos de Hermosillo -:-

NEW ZEALAND: NBL

03:00Franklin Bulls - Wellington Saints -:-
08:30Nelson Giants - Whai -:-

POLEN: Basket Liga - Play Offs

15:00Trefl Sopot - Slask Wroclaw -:-

POLEN: 1. Liga - Play Offs

18:00Gornik Walbrzych - Bydgoszcz -:-

PUERTO RICO: BSN

02:00Aguada Santeros - Mets de Guaynabo -:-
02:00Piratas de Quebradillas - Criollos de Caguas -:-
02:30Indios de Mayaguez - San German -:-
00:00Leones De Ponce - Capitanes De Arecibo -:-
00:00San German - Cangrejeros -:-

RUMÆNIEN: Divizia A - Play Out

17:00Laguna Bucuresti - CSM Targu Jiu -:-

RUSLAND: VTB United League - Play Offs

15:30CSKA Moskva - Zenit Petersburg -:-
15:30Lokomotiv Kuban - Unics Kazan -:-

SLOVENIEN: Liga Nova KBM - Play Offs

20:00Cedevita Olimpija - Sencur -:-

SPANIEN: LEB Oro - Play Offs

12:30Estudiantes - Real Betis -:-
17:00Lleida - Alicante -:-
17:15Tizona Burgos - Gipuzkoa -:-
19:15San Pablo Burgos - Real Valladolid -:-

STORBRITANNIEN: BBL - Play Offs

17:15London Lions - Cheshire Phoenix -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder - Play Offs

14:15BA London Lions K - Newcastle Eagles K -:-

TAIWAN: P. League+

08:30Kaohsiung Steelers - Taoyuan Pauian Pilots -:-
11:00Hsinchu Jko Lioneers - Fubon Braves -:-

TYSKLAND: BBL - Play Offs

17:00Alba Berlin - Bonn -:-
19:00Chemnitz - Vechta -:-

TYSKLAND: Pro A - Play Offs

16:00Frankfurt - Trier -:-

TYSKLAND: Pro B - Play Offs

16:00Rhondorf - Berlin Braves -:-

USA: WNBA

02:00Dallas Wings K - Chicago Sky K -:-
04:00Phoenix Mercury K - Atlanta Dream K -:-
21:00Washington Mystics K - Seattle Storm K -:-

VENEZUELA: Superliga

23:00AfbrudtPioneros - Spartans 49:55
3. periodeToros de Aragua - Brillantes 44:55
1. periodeBroncos - Gladiadores 0:4
19:00Panteras - Diablos -:-
23:00Trotamundos - Brillantes -:-
00:00Gaiteros del Zulia - Piratas de La Guaira -:-
00:00Heroes de Falcon - Cocodrilos -:-
00:00Llaneros - Frontinos -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.