REFRESH

Basketball » I dag » Alle

EUROPA: Champions League - Kvalifikation

17:30Parma Perm - Prometey -:-

SPANIEN: ACB

18:00Breogan - Tenerife -:-
18:00Joventut - Bilbao -:-
20:45Real Betis - MoraBanc Andorra -:-
20:45Valencia - Baskonia -:-

AFRIKA: AfroBasket Kvinder

2. periodeSenegal K - Guinea K 38:19
15:00Mali K - Tunesien K -:-
18:00Cameroun K - Kenya K -:-
21:00Nigeria K - Mozambique K -:-

FILIPPINERNE: Philippine Cup

08:00Meralco Bolts - Blackwater Bossing 104:97
10:35Alaska Aces - TNT KaTropa 85:103

FRANKRIG: French Cup Kvinder

20:00Avenir Chartres K - Nantes K -:-
20:00Graffenstaden K - Champagne K -:-
20:00Mondeville K - Calais K -:-
20:00Montbrison K - Centre Federal BB 2 K -:-
20:00US La Glacerie K - Aulnoye AS K -:-

GRÆKENLAND: Greek Cup

16:00Larisa - Aris -:-
18:00Kolossos Rhodes - Olympiakos -:-

ITALIEN: Lega A - Super Cup - Play Offs

PausePesaro - Venezia 14:45
15:00Brindisi - Sassari -:-
18:00Milano - Treviso -:-
21:00Virtus Bologna - Tortona -:-

KOSOVO: Superliga

17:00Rahoveci - Drita -:-
19:00Sigal Prishtina - Peja -:-

KROATIEN: Premijer liga

17:00GKK Sibenka - Gorica -:-
17:00Osijek - Sonik Puntamika -:-
18:00Alkar - Cibona -:-
19:00Zadar - Zabok -:-
20:00Furnir - Skrljevo -:-

LITAUEN: LKL

16:00Lietkabelis - Neptunas -:-
16:00Pieno Zvaigzdes - Rytas -:-

MEXICO: LNBP

23:00Fuerza Regia - Astros -:-

PARAGUAY: LNB - Vindernes slutrunde

02:00Colonias Gold - Libertad 70:87

POLEN: Energa Basket Liga

17:30Ostrow Wielkopolski - Anwil Wloclawek -:-
19:30Spojnia Stargard - Trefl Sopot -:-

PUERTO RICO: BSN

02:00Brujos de Guayama - Vaqueros de Bayamon 79:76
02:00Cangrejeros - Mets de Guaynabo 90:94
02:00Indios de Mayaguez - Gigantes de Carolina 119:104
02:00Leones De Ponce - Cariduros Fajardo 119:123
02:00Piratas de Quebradillas - Capitanes De Arecibo 91:96

SPANIEN: Supercopa Kvinder

17:00Uni Girona K - Perfumerias Avenida K -:-
20:30Ciudad de La Laguna K - Valencia K -:-

SYDKOREA: KBL Cup - Play Offs

07:00Seoul Knights - Wonju DB 90:82

TJEKKIET: NBL

17:45Kolin - Nymburk -:-
18:00Decin - Ostrava -:-
18:00UdsatPardubice - Opava -:-

TYRKIET: Federation Cup

PauseBalikesir - Antalya Gunesi 36:23
1. periodeFethiye Bld. - Final Spor 11:25
14:15Manisa - Bornova -:-
14:45Sigortam.net ITU - Samsunspor -:-
16:30Mersin BSB - Konyaspor -:-
17:00Mamak Bld. - Akhisar Belediye -:-
18:45Gemlik - OGM Ormanspor -:-
19:15Ankara Kolejliler - Kocaeli -:-

TYSKLAND: Pro A

18:30Nurnberger - Artland -:-
19:00Bochum - Jena -:-
19:00Bremerhaven - Trier -:-
19:00Kirchheim - Tubingen -:-
19:00Panthers Schwenningen - Phoenix Hagen -:-
19:30Paderborn - Ehingen -:-

TYSKLAND: Pro B

14:00Bayern 2 - OrangeAcademy -:-
18:00Dresden - Hanau -:-
19:00Oberhaching - Lowen -:-
19:30BIS Baskets Speyer - College Karlsruhe -:-

USA: WNBA

01:00Indiana Fever K - Minnesota Lynx K 73:92
01:00New York Liberty K - Washington Mystics K 91:80
02:00Chicago Sky K - Las Vegas Aces K 70:103
04:00Seattle Storm K - Phoenix Mercury K 94:85

VERDEN: Venskabskampe klubber

15:00Unics Kazan (Rus) - Zenit Petersburg (Rus) -:-
16:00Anadolu Efes (Tur) - Ulm (Ger) -:-
17:00Bayern (Ger) - Strasbourg (Fra) -:-
18:00CSKA Moskva (Rus) - Lokomotiv Kuban (Rus) -:-
19:00Panathinaikos (Gre) - Partizan (Srb) -:-
19:30Bayreuth (Ger) - Syntainics MBC (Ger) -:-

VERDEN: Venskabelige Klubkampe Kvinder

18:00Ponzano K (Ita) - Valbruna Bolzano K (Ita) -:-
20:00San Giovanni K (Ita) - Brixia K (Ita) -:-

VERDEN: World Tour Prague 3x3

14:00Liman 3x3 - Gagarin 3x3 -:-
14:25Riga 3x3 - Runa 3x3 -:-
15:15Antwerp Giants 3x3 - Humpolec 3x3 -:-
15:50Liman 3x3 - Jeddah 3x3 -:-
16:15Riga 3x3 - Pirot 3x3 -:-
17:05Antwerp Giants 3x3 - Utena 3x3 -:-
17:40Jeddah 3x3 - Gagarin 3x3 -:-
18:05Pirot 3x3 - Runa 3x3 -:-
18:55Utena 3x3 - Humpolec 3x3 -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.