REFRESH

Basketball » I morgen » Alle

DANMARK: Basketligaen

14:30BK Amager - Bakken Bears -:-
15:00Randers - Holbæk -:-

FRANKRIG: LNB

20:00JL Bourg - Nancy -:-
20:00Limoges - Lyon-Villeurbanne -:-
20:00Paris - Dijon -:-

ITALIEN: Lega A

18:00Verona - Tortona -:-

SPANIEN: ACB

18:00Bilbao - Gran Canaria -:-
18:00Manresa - Joventut -:-
20:45Obradoiro CAB - Barcelona -:-
20:45Unicaja - Zaragoza -:-

TYRKIET: Super Ligi

11:00Merkezefendi - Besiktas -:-
13:30Turk Telekom - Tofas -:-
16:00Bursaspor - Buyukcekmece -:-
18:30Bahcesehir Kol. - Galatasaray -:-

USA: NBA

01:00Charlotte Hornets - Washington Wizards -:-
01:30Atlanta Hawks - Denver Nuggets -:-
01:30Boston Celtics - Miami Heat -:-
01:30Brooklyn Nets - Toronto Raptors -:-
01:30Cleveland Cavaliers - Orlando Magic -:-
01:30Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers -:-
02:00Memphis Grizzlies - Philadelphia 76ers -:-
02:00San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans -:-
03:00Phoenix Suns - Houston Rockets -:-
03:00Utah Jazz - Indiana Pacers -:-
04:00Golden State Warriors - Chicago Bulls -:-
18:30New York Knicks - Dallas Mavericks -:-
22:00Los Angeles Clippers - Sacramento Kings -:-
00:00Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks -:-

AFRIKA: Africa Cup 3x3

13:10Kenya 3x3 - Tunesien 3x3 -:-
13:35Kenya 3x3 - Marokko 3x3 -:-
14:20Tunesien 3x3 - DR Congo 3x3 -:-
15:45Marokko 3x3 - DR Congo 3x3 -:-
16:10Rwanda 3x3 - Botswana 3x3 -:-
17:45Egypten 3x3 - Madagascar 3x3 -:-
18:10Tunesien 3x3 - Marokko 3x3 -:-
19:35Madagascar 3x3 - Botswana 3x3 -:-
20:00Egypten 3x3 - Rwanda 3x3 -:-

AFRIKA: Africa Cup 3x3 Kvinder

12:20Tunesien 3x3 W - Rwanda 3x3 W -:-
12:45Madagascar 3x3 W - Rwanda 3x3 W -:-
14:45Kenya 3x3 W - Marokko 3x3 W -:-
15:10Benin 3x3 W - DR Congo 3x3 W -:-
16:35Marokko 3x3 W - DR Congo 3x3 W -:-
17:20Tunesien 3x3 W - Madagascar 3x3 W -:-
18:35Kenya 3x3 W - Benin 3x3 W -:-
19:10Egypten 3x3 W - Madagascar 3x3 W -:-
20:25Egypten 3x3 W - Tunesien 3x3 W -:-

ALBANIEN: Superliga

12:00Tirana - Vllaznia -:-

ARGENTINA: Liga A

00:00Platense - La Union -:-
02:00Argentino - Obras -:-
15:30Atenas - Olimpico -:-
00:00Penarol - Riachuelo -:-

AUSTRALIEN: NBL

07:30NZ Breakers - Perth Wildcats -:-
10:00South East Melbourne - Melbourne United -:-

AUSTRALIEN: WNBL Kvinder

09:35Adelaide Lightning K - Southside K -:-

BELGIEN: Top Division Kvinder

18:15Liege K - Brunehaut K -:-
20:30Braine K - Laarne K -:-
20:30Charleroi K - Waregem K -:-
20:30Phantoms K - Namur K -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

18:00Promo - Posusje -:-
19:00Sloboda - Mrkonjic Grad -:-
19:30Slavija - Buducnost -:-

BRASILIEN: NBB

19:00Paulistano - Minas -:-
21:00Sao Jose - Brasilia -:-
22:00Corinthians Paulista - Pinheiros -:-
22:00Franca - Caxias do Sul -:-
22:00Rio Claro - Uniao Corinthians -:-

BULGARIEN: NBL

17:00Balkan - Cherno More -:-
18:00Levski - Beroe -:-
18:00Rilski Sportist - Yambol -:-
18:00Spartak Pleven - Academic Plovdiv -:-

CANADA: U Sports

02:00Brock - Carleton -:-
02:00Laurentian - Waterloo -:-
02:00Nipissing - Laurier -:-
02:00Ontario Univ. - Toronto -:-
02:00Queens - TMU -:-
02:00University of Ottawa - Algoma -:-
02:00West. Ontario Univ. - Lakehead -:-
03:00Manitoba - Saskatchewan -:-
04:00Lethbridge - Calgary -:-
04:00UBC - Alberta -:-
04:00UBC Okanagan - Regina -:-
04:30Thompson Rivers - MacEwan -:-
05:00Trinity Western - UFV -:-
05:00Victoria - Mount Royal -:-
22:00McGill - Bishop's -:-
00:00Ontario Univ. - TMU -:-

CHILE: Copa Chile - Play Offs

00:30Leones Quilpue - Catolica -:-
22:30Sportiva Italiana - Manquehue -:-
00:30U. De Concepcion - CD Puerto Varas -:-

CYPERN: Division A

18:00Omonia - Keravnos S. -:-

DANMARK: Kvindebasketligaen

14:00BMS Herlev K - Falcon K -:-
14:00Aabyhøj K - Sisu K -:-

EUROPA: ABA League

17:00Cibona - Cedevita Olimpija -:-
19:00Mega Basket - Borac -:-

EUROPA: BNXT League

20:30Belfius Mons - Oostende -:-
20:30Liege - Circus Brussels -:-
20:30Spotter Leuven - Limburg -:-

EUROPA: Letland-Estisk Liga

14:00Latvijas Universitate - BC Kalev/Cramo -:-
16:00Pärnu - Ventspils -:-
16:00Rapla - BK Ogre -:-
16:00Valmiera Glass Via - Tallinna Kalev -:-
17:30Prometey - TAL TECH -:-

EUROPA: WBBL Kvinder

13:00Daugavpils K - RSU Merks K -:-
13:00UdsatLiepajas Papirs/LSSS K - Tallinn University K -:-

FINLAND: Korisliiga

15:00Lahti Basketball - Pyrinto Tampere -:-
16:00Kataja - KTP Basket -:-
17:00Salon Vilpas - Karhu Basket -:-

FINLAND: I Divisioona A

14:00Jyvaskyla - ToPo -:-

FINLAND: Korisliiga Kvinder

14:00Torpan Pojat Helsinki K - HBA-Marsky Helsinki K -:-
16:00Espoo Team K - Lappeenranta K -:-
16:00Forssan Alku K - Tapiolan Honka K -:-
16:00Pyrinto K - PeKa K -:-

FRANKRIG: Pro B

20:00Orleans - ASA -:-
20:00Saint-Vallier - Angers -:-

FRANKRIG: Espoirs U21

15:00Paris U21 - Dijon U21 -:-
16:00Limoges U21 - Lyon-Villeurbanne U21 -:-
17:00JL Bourg U21 - Nancy U21 -:-
17:00Pau-Orthez U21 - Nanterre U21 -:-

FRANKRIG: LFB Kvinder

19:00ESB Villeneuve K - Bourges K -:-

FRANKRIG: Ligue 2 Kvinder

18:00Aulnoye AS K - Monaco K -:-
19:00Centre Federal BB K - Champagne K -:-
20:00Calais K - Feytiat K -:-
20:00Graffenstaden K - Charnay Bourgogne Sud K -:-
20:00Mondeville K - Montbrison K -:-
20:00Tronche Meylan K - Avenir Chartres K -:-

GEORGIEN: Superleague

11:00Gurjaani Delta - Titebi -:-
13:10Cactus Tbilisi - Rustavi -:-
15:20Olimpi Tbilisi - Vera Tbilisi -:-

GRÆKENLAND: Basket League

15:00Peristeri - Ionikos -:-
16:00Apollon Patron - Kolossos Rhodes -:-
18:15AEK Athens - Promitheas -:-

GRÆKENLAND: Elite League

15:00FEA Filadelfeia - Kavala -:-
16:00Aias Evosmou - AO Triton -:-
16:00Eleftheroupoli - Agriniou -:-
16:00Ermis Schimatari - Psychikou -:-
16:00Harilaos Trikoupis - Iraklis -:-
16:00Marousi - Amyntas -:-
16:00Papagou - Koroivos -:-

GRÆKENLAND: A1 Kvinder

14:30Olympiakos K - PAOK K -:-
16:00Eleftheria K - Panathinaikos K -:-

HOLLAND: DBL Cup

19:00Den Helder 2 - Groningen -:-
19:45De Groene Uilen - Amsterdam -:-
19:45Feyenoord - BAL Weert -:-

HOLLAND: WBL Kvinder

18:30Jolly Jumpers K - Den Helder K -:-
19:00Martini Sparks K - Binnenland K -:-
20:00Lekdetec K - Triple Threat K -:-
20:00Limburg K - Grasshoppers K -:-

HVIDERUSLAND: Premier League

11:00Grodno - Minsk 2 -:-
12:00Impuls - Gomel -:-
12:00Rubon - Borisfen -:-

HVIDERUSLAND: Premier League Kvinder

11:00BDU-Tsmoki K - Horizont Minsk K -:-
11:00Gomel K - Olimpia Grodno K -:-
14:00Victoria Grodno K - Minsk K -:-

ISRAEL: Super League

18:00Hapoel Jerusalem - Ironi Kiryat Ata -:-

ITALIEN: Serie A2

19:00Latina - Cantu -:-
20:30Urania Milano - NPC Rieti -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Nord

18:00Sanga Milano K - Costa Masnaga K -:-
18:00Valbruna Bolzano K - Ponzano K -:-
18:00Vicenza K - Alpo VillaFranca K -:-
19:00Treviso K - Scrivia K -:-
19:00Trieste K - Carugate K -:-
20:30Mantova K - Libertas Udine K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Syd

16:00San Salvatore Selargius K - Roseto K -:-
18:30Matelica K - Roma-Nord K -:-
18:30Vigarano K - Ancona K -:-

JAPAN: B.League

07:05Chiba - Akita -:-
07:05Diamond Dolphins - Toyama -:-
07:05Hokkaido - Shiga -:-
07:05Kyoto - Shinshu -:-
07:05Nagoya Fighting Eagles - Ryukyu -:-
07:05NeoPhoenix - Alvark -:-
07:05SeaHorses Mikawa - Sun Rockers Shibuya -:-
07:05Utsunomiya Brex - Yokohama -:-
09:05Ibaraki Robots - Gunma -:-
09:05Osaka - Hiroshima D. -:-
09:35Niigata - Sendai -:-

KINA: WCBA Kvinder

03:00Henan K - Liaoning K -:-
06:30Beijing K - Shaanxi Tianze K -:-
09:30Hebei K - Fujian K -:-
12:30Wuhan K - Tianjin K -:-

KOSOVO: Superliga Kvinder

18:00Prishtina K - Bashkimi K -:-
18:00United Basketball K - Penza K -:-
18:00Vellaznimi K - Trepca K -:-

KROATIEN: Premijer liga

20:00Cedevita - Zabok -:-

KROATIEN: Prva Liga

15:00Jazine - Kastela -:-
17:30Kvarner - Dubrovnik -:-
17:30Omis - Osijek -:-
18:00Samobor - Mladost -:-
19:00KK Zagreb - Hermes -:-
19:30Stoja - Sonik Puntamika -:-

KROATIEN: Premijer Liga Kvinder

16:30Brod na Savi K - FSV Rijeka K -:-
16:30Novi Zagreb K - Ragusa Dubrovnik K -:-
17:00Pula Moviter K - Plamen Pozega K -:-

LITAUEN: LKL

16:20Lietkabelis - BC Wolves -:-

LITAUEN: NKL

15:00Delikatesas Joniskis - Mazeikiai -:-
15:00Telsiai - Klaipedos Neptunas -:-
15:00Vilkaviskis - Zalgiris Kaunas 2 -:-
15:30Kauno Atletas - Vytis VDU -:-
16:00Vilniaus Stekas - Silute -:-
18:30Kretinga - Rytas 2 -:-
18:30Palanga - Suduva-Mantinga -:-

LUXEMBOURG: Total League

20:00Heffingen - Walferdange -:-
20:15T71 Dudelange - Musel Pikes -:-
20:30Contern - Ettelbruck -:-
20:30Esch - Larochette -:-
20:30Grengewald Hueschtert - Amicale Steesel -:-

LUXEMBOURG: Total League Kvinder

18:00Dudelange K - Musel Pikes K -:-
18:30Contern K - Bertrange K -:-
18:30Grengewald Hueschtert K - Ettelbruck K -:-
19:00Les Sangliers Wooltz K - Amicale Steesel K -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00Danilovgrad - Tivat -:-
18:00Ibar Rozaje - Decic 0:20
19:00Jedinstvo - Podgorica -:-

NORDMAKEDONIEN: Prva Liga

17:00Rabotnicki - Kumanovo -:-
19:00Gostivar - Cair 2030 -:-
19:30TFT Skopje - Feniks 2010 -:-

NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder

12:00MZT Skopje K - Basket Kam K -:-
15:00Vardar K - Badel 1862 Skopje K -:-
17:00Kriva Palanka K - Struga K -:-

NORGE: BLNO

15:00Oppsal - Nidaros Jets -:-
16:00Centrum Tigers - Tromsø -:-
17:00Gimle - Bærum -:-

NORGE: Kvinneligaen

16:00Ulriken K - Midtbyen K -:-
17:00Ullern K - Bærum K -:-

POLEN: Energa Basket Liga

17:30Anwil Wloclawek - Lublin -:-

POLEN: 1. Liga

15:00Alstom Krakow - Turow Zgorzelec -:-
15:00WKK Wroclaw - GKS Tychy -:-
18:00Dziki Warszawa - Slask Wroclaw II -:-
18:00Gornik Walbrzych - Poli. Opolska -:-
20:00Kotwica Kolobrzeg - MKKS Koszalin -:-
20:00Poznań - Starogard Gdanski -:-

POLEN: Energa Basket Liga Kvinder

13:00Polonia W. K - Gorzow K -:-
18:00Pruszkow K - Torun K -:-

PORTUGAL: LPB

16:00FC Porto - Ovarense -:-
17:00Imortal - Vitoria -:-
18:00Sangalhos - Sporting CP -:-
22:00Oliveirense - CD Povoa -:-

PORTUGAL: Proliga

16:00Maia - Galomar -:-
16:00Santo Andre - Galitos Barreiro -:-
17:00Sampaense - Academica -:-
17:30Ginasio Olhanense - Portimonense -:-
18:00Electrico FC - Illiabum -:-
19:30Galitos Aveiro - Vasco Da Gama -:-
22:00Barreirense - CAQ Queluz -:-
22:00Benfica B - Belenenses -:-

RUMÆNIEN: Divizia A - Første etape

17:00BCM Pitesti - Rapid Bukarest -:-
17:00Cluj-Napoca - Miercurea Ciuc -:-
17:30CSU Sibiu - Petrolul Ploiesti -:-
18:00CSM Oradea - CSM Focsani -:-

RUMÆNIEN: Romanian Cup Women

18:00Agronomia Bucuresti K - Centrul de Excelenta K -:-
18:00Municipal Targoviste K - Olimpia Brasov K -:-
18:00Phoenix Constanta K - Sepsi S. K -:-
18:00Rapid Bucuresti K - FCC ICIM Arad K -:-
18:00Targu Mures K - CSBT Alexandria K -:-
18:00Targu Secuiesc K - Cluj Napoca K -:-

RUSLAND: VTB United League

13:00Saratov - MBA Moscow -:-
15:00Lokomotiv Kuban - Enisey -:-

RUSLAND: Cup - Play Offs

16:00Khimki M. - Samara -:-

RUSLAND: Russian Cup Kvinder - Play Offs

15:00Dynamo Kursk K - Samara K -:-
15:30MBA Moscow K - Spartak Moscow K -:-
16:30Nika Siktivkar K - Neftyanik Omsk K -:-

SAUDI ARABIEN: Premier League

14:00Al-Fateh - Al Nasr -:-

SCHWEIZ: SB League

17:30Sdent BBC Nyon - SAM Massagno -:-
17:30Swiss Central Basket - Neuchatel -:-
17:30Vevey Riviera - BC Boncourt -:-

SCHWEIZ: SB League Kvinder

17:30Alte Kanti Aarau K - Pully K -:-
17:30Helios VS K - Fribourg K -:-

SERBIEN: First League

18:00OKK Novi Pazar - Sloga -:-
19:00Cacak 94 - OKK Beograd -:-
19:00Metalac - Vrsac -:-

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

13:00Partizan K - Vrsac K -:-
16:30Art Basket K - Vojvodina 021 K -:-
16:30ZKK Kraljevo K - Duga K -:-
18:30Crvena zvezda K - Sloga Pozega K -:-

SLOVAKIET: Extraliga

16:00BC Komarno - Prievidza -:-
17:00Inter Bratislava - BKM Lucenec -:-
18:00Spisski Rytieri - Handlova -:-
18:00Svit - Levice -:-

SLOVAKIET: Extraliga Kvinder

17:00Slavia Banska Bystrica K - UMB Banska Bystrica K -:-
17:30Poprad K - Ruzomberok K -:-
18:00Piestanske Cajky K - Young Angels Kosice K -:-

SLOVENIEN: Liga Nova KBM

13:00Ilirija - Podcetrtek -:-
18:00Lasko - Krka -:-
18:00Tajfun Sentjur - Hopsi Polzela -:-

SLOVENIEN: 1. SKL Kvinder

15:00Maribor K - Ilirija K -:-
16:00Ledita K - Jezica K -:-
16:30Konjice K - ZKK Domzale K -:-
17:30Triglav K - Cinkarna Celje K -:-

SPANIEN: LEB Oro

18:00Iraurgi SB - Castello -:-
19:00Real Valladolid - Almansa -:-
20:00San Pablo Burgos - Estela -:-

SPANIEN: LEB Plata

17:30Basquet L'Horta Godella - L'Hospitalet -:-
18:30Zornotza ST - Clavijo -:-
19:30Menorca - Fibwi Palma -:-
19:30Sant Antoni - Huesca -:-
20:00Enrique Soler - Real Canoe -:-
20:30Gran Canaria B - Mollet -:-

STORBRITANNIEN: BBL

19:00Surrey Scorchers - Leicester Riders -:-
20:30Bristol Flyers - Sheffield Sharks -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder

14:00Durham Palatinates K - Nottingham Wildcats K -:-
15:30Sevenoaks Suns K - Cardiff Met Archers K -:-
16:45Manchester Mystics K - Newcastle Eagles K -:-
17:00Sheffield Hatters K - Caledonia Gladiators K -:-
17:15Oaklands Wolves K - Essex Rebels K -:-

SVERIGE: Superettan

16:15Eskilstuna - AIK Basket -:-
17:00Team4Q - Wetterbygden Stars -:-
17:00Tureberg - Hogsbo -:-
17:45RIG Mark - Ockelbo -:-
18:00Sloga Uppsala - IK Eos -:-

SVERIGE: Basketligan Kvinder

14:00Uppsala K - Lulea K -:-
14:30Norrkoping K - Visby K -:-
15:00Sodertalje K - Marbo K -:-

SVERIGE: Basketettan Kvinder

13:00Wetterbygden Sparks 2 K - Lobas K -:-
13:30Eskilstuna K - Malbas Malmö K -:-
14:00RIG Lulea K - KFUM Uppsala K -:-
15:00Norrort K - Umeå IK K -:-
17:00Brahe K - IK Eos Utveckling K -:-
17:00KFUM Kalmar K - Huddinge K -:-
18:00AIK Basket K - Alvik 2 K -:-

SYDKOREA: KBL

06:00KoGas - Anyang -:-
06:00LG Sakers - Seoul Knights -:-
08:00KCC Egis - Suwon KT -:-

SYDKOREA: WKBL Kvinder

10:00Hana 1Q K - Woori WON K -:-

TAIWAN: P. League+

07:30Kaohsiung Steelers - Fubon Braves -:-
10:00Hsinchu Jko Lioneers - Formosa Dreamers -:-

TAIWAN: T1 League

07:00Kaohsiung Aquas - Taichung Suns -:-
09:30TaiwanBeer HeroBears - New Taipei CTBC DEA -:-

TJEKKIET: NBL

17:00Nymburk - Olomoucko -:-
17:45Kolin - Brno -:-
18:00Decin - Opava -:-
18:00Hradec Kralove - Ostrava -:-
18:00Slavia Prague - USK Prag -:-

TJEKKIET: ZBL Kvinder

16:00Hradec Kralove K - Zabiny Brno K -:-
17:00Slovanka K - Ostrava K -:-
17:00UdsatUSK Prague K - Trutnov K -:-

TYRKIET: TBL

13:45Bornova - Cagdas Bodrum Spor -:-
15:30Harem Spor - Balikesir -:-

TYRKIET: TB2L - Første etape

11:30CO Basket - Gaziantep GG -:-
12:00Istanbul BB - Esenler Erokspor -:-
12:00Saray - Ilkler Sehri Usak -:-
12:00Seyhan - Karamursel -:-
13:00Istanbul Efendileri - Etimesgut -:-
14:00Cayirova - Gecit Spor -:-
14:00Uskudar - Tesvikiye -:-
15:00Kadikoy Istanbul - Corlu -:-
16:00Akhisar Belediye - Vefa -:-

TYRKIET: KBSL Kvinder

12:00Hatay K - Ormanspor K -:-

TYRKIET: TKBL Kvinder

11:00Tarsus K - Karsiyaka K -:-
11:30Diba Ankara K - Botas 2 K -:-
12:00Elazig Il Ozel Idare K - Emlak Konut Gelisim 2 K -:-
13:00Ferhatoglu K - Turgutlu K -:-

TYSKLAND: Pro A

18:30Nurnberger - Vechta -:-
19:00Giessen - Munster -:-
19:00Jena - Phoenix Hagen -:-
19:00Panthers Schwenningen - G. Dusseldorf -:-
19:30Paderborn - Dresden -:-
19:30Trier - Bochum -:-

TYSKLAND: Pro B

18:00RheinStars Köln - Sandersdorf -:-
19:00Oberhaching - Lowen -:-
19:00Rhondorf - Bernau -:-
19:30BIS Baskets Speyer - Bayern 2 -:-
19:30College Karlsruhe - Frankfurt 2 -:-
19:30Herford - Schwelm -:-
19:30Iserlohn - Itzehoe -:-

TYSKLAND: Cup

20:30Crailsheim Merlins - Ludwigsburg -:-

UKRAINE: Superleague Kvinder

09:30SBK Lviv K - BC Rivne K -:-
12:00Odessa K - Vinnytski Blyskavky 2 K -:-

UNGARN: NB I. A

17:00Szombathely - Zalakeramia -:-
18:00DEAC - Kormend -:-
18:00Kaposvari - KTE-Duna -:-
18:00OSE Lions - Atomeromu Paks -:-
18:00Soproni KC - Budapesti Honved Se -:-

UNGARN: NB I. A Kvinder

18:00PEAC-Pecs K - Szekszard K -:-
18:00Ujbuda BEAC K - FCSM Csata K -:-
18:00Vasas Csata K - TFSE-MTK K -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya

00:15Nacional - Bigua -:-
00:30Malvin - Larre Borges -:-
00:30Urunday - Goes -:-
00:30Urupan - Defensor Sporting -:-

USA: NBA G League - Indledende

01:00Greensboro Swarm - Maine Celtics -:-
02:00Birmingham Squadron - Mexico City Capitanes -:-
02:30Austin Toros Spurs - Memphis Hustle -:-
04:00Stockton Kings - Santa Cruz Warriors -:-
00:00College Park Skyhawks - Raptors 905 -:-

USA: NCAA

00:00Bryant University - Brown -:-
01:00Charlotte - Appalachian State -:-
01:00Clemson - Wake Forest -:-
01:00East Carolina - Campbell -:-
01:00Georgia - Florida A&M -:-
01:00Harvard - UMass -:-
01:00Iona - Niagara -:-
01:00James Madison - Eastern Kentucky -:-
01:00Kent State - South Dakota St. -:-
01:00Liberty - Md.-East. Shore -:-
01:00LIU Sharks - Towson -:-
01:00Louisiana Tech - Southern -:-
01:00Mercer - Kennesaw State -:-
01:00Merrimack Warriors - Boston University -:-
01:00N.C. State - Pittsburgh -:-
01:00Siena - Canisius -:-
01:00South Florida - Charleston Southern -:-
01:30Georgia Tech - Northeastern -:-
02:00Auburn - Colgate -:-
02:00Gonzaga - Baylor -:-
02:00LSU - Texas Arlington -:-
03:00Idaho - Northern Illinois -:-
03:00Maryland - Illinois -:-
04:00San Diego State - Occidental -:-
18:00Furman - South Carolina St -:-
18:00Gardner Webb - Chattanooga Mocs -:-
18:00Georgetown - South Carolina -:-
18:00Notre Dame - Syracuse -:-
18:00Ohio State - St. Francis (PA) -:-
18:30Villanova - Oklahoma -:-
19:00Army - Wagner -:-
19:00Citadel - Coll Of Charltn -:-
19:00Miami (Ohio) - Indiana State -:-
19:00Saint Josephs - Fairleigh Dickinson -:-
19:00Temple - VCU Rams -:-
19:00Tulane - Fordham -:-
19:00VMI - Navy -:-
19:00William & Mary - Richmond -:-
20:00Bowling Green - Morgan State -:-
20:00Butler - Tennessee Tech -:-
20:00Dartmouth - Cal St. Bakersfield -:-
20:00Dayton - SE Louisiana -:-
20:00Delaware - Davidson -:-
20:00Drexel - Princeton -:-
20:00Duquesne - Ball State -:-
20:00George Mason - Toledo -:-
20:00High Point - North Florida -:-
20:00Lehigh - UMBC Retrievers -:-
20:00Mississippi St. - Miss. Valley St. -:-
20:00Morehead State - North Alabama -:-
20:00NC Asheville - Tenn. Martin -:-
20:00NJIT - Bucknell -:-
20:00Northern Iowa - Evansville -:-
20:00Pennsylvania - La Salle -:-
20:00Sacred Heart - UMass Lowell -:-
20:00Virginia - Florida State -:-
20:00Winthrop - Coastal Carolina -:-
20:30Buffalo - St. Bonaventure -:-
21:00Abilene Christian - Arlington Baptist Patriots -:-
21:00Arkansas-Pine Bluff - Arkansas Baptist -:-
21:00Cleveland State - Detroit -:-
21:00Delaware State - Longwood -:-
21:00IPFW - Oakland -:-
21:00Middle Tenn. St. - Maryville -:-
21:00Queens Royals - Paine -:-
21:00Sam Houston St. - Dallas Christian -:-
21:00Siu Edwardsville - Troy -:-
21:00SMU Mustangs - Jackson State -:-
21:00Tarleton - Wiley -:-
21:00Tulsa - Oral Roberts -:-
21:30Brigham Young - South Dakota Coyotes -:-
21:30Louisiana Monroe - Champion Christian Tigers -:-
21:30N.Carolina Central - St. Andrews -:-
21:30Western Illinois - UTRGV -:-
22:00Arkansas - San Jose State -:-
22:00Austin Peay - Tennessee State -:-
22:00Binghamton - Stonehill -:-
22:00Columbia - New Hampshire -:-
22:00Duke - Boston College -:-
22:00East Tennessee St - Jacksonville St. -:-
22:00Elon - NC Greensboro -:-
22:00Jacksonville - Trinity Baptist -:-
22:00Loyola (Ill). - Depaul -:-
22:00Mt. St. Marys - Rider -:-
22:00Portland State - Air Force -:-
22:00Rutgers - Indiana -:-
22:00St. Louis - Southern Illinois -:-
22:00St. Thomas (Minn.) - Crown College -:-
22:00Utah Valley - Long Beach State -:-
22:00UTEP - Northern New Mexico -:-
22:00Wyoming - Grand Canyon -:-
22:30Central Michigan - Alma College -:-
22:30Colorado State - Northern Colorado -:-
22:30Marquette - Wisconsin -:-
23:00East. Washington - North Dakota St. -:-
23:00Grambling St. - Incarnate Word -:-
23:00Hampton - Howard -:-
23:00Loyola MD - Coppin State -:-
23:00Marshall - Ohio -:-
23:00New Orleans - La Lafayette -:-
23:00Rhode Island - Providence -:-
23:00Santa Clara - Sacramento State -:-
23:00UC Santa Barbara - Pacific -:-
23:00Vanderbilt - Wofford -:-
23:30Western Carolina - USC Upstate -:-
00:00Drake - Illinois (Chi.) -:-
00:00Holy Cross - Central Conn. St. -:-
00:00Northern Kentucky - Robert Morris -:-
00:00North Texas - Nebraska O. -:-
00:30Stony Brook - Yale -:-
00:30Xavier - West Virginia -:-

ØSTRIG: Superliga

17:30BBC Nord - Furstenfeld -:-
19:00Kapfenberg - Wels -:-
19:00Oberwart - Klosterneuburg -:-
19:00St. Polten - Vienna Timberwolves -:-

ØSTRIG: Zweite Liga

17:00Mistelbach - Basket Flames -:-
18:30Kufstein - Celovec -:-
19:00Jennersdorf - Worthersee Piraten -:-
19:30Salzburg - Dornbirn Lions -:-

ØSTRIG: Superliga Kvinder

18:00Celovec K - Vienna Timberwolves K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.