REFRESH

Basketball » I går » Alle

DANMARK: Basketligaen

15:00Randers - BMS Herlev 88:64
15:00Team FOG Næstved - Bakken Bears 85:89

FRANKRIG: LNB

17:45Orleans - Levallois 84:90
20:00Le Portel - JL Bourg 71:54
20:00Limoges - Cholet 79:91
20:00Nanterre - Fos-sur-Mer 74:85

ITALIEN: Lega A

18:00Fortitudo Bologna - Milano 75:86
20:00Cremona - Brindisi 73:80
20:30Venezia - Pesaro 77:68

SPANIEN: ACB

18:00Real Betis - Obradoiro CAB 76:87
18:00Zaragoza - Breogan 79:75
20:45MoraBanc Andorra - Valencia 75:76
20:45Tenerife - Joventut 72:79

TYRKIET: Super Ligi

12:00Gaziantep - Pinar Karsiyaka 67:76
14:30Bahcesehir Kol. - Tofas 73:84
17:00Bursaspor - Fenerbahce 84:73
19:15Anadolu Efes - Galatasaray 85:92

USA: NBA

01:00Cleveland Cavaliers - Charlotte Hornets 112:123
01:00Orlando Magic - New York Knicks 96:121
01:00Washington Wizards - Indiana Pacers 135:134e.ekstraper.
01:30Boston Celtics - Toronto Raptors 83:115
01:30Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets 109:114
02:00Chicago Bulls - New Orleans Pelicans 128:112
02:00Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 124:91
03:00Denver Nuggets - San Antonio Spurs 102:96
04:00Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 105:115
04:00Sacramento Kings - Utah Jazz 101:110
00:00Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 101:95

ARGENTINA: Liga Femenina

19:00Corrientes K - Rocamora K 62:55
21:30Obras K - Catamarca K 76:39
00:00Berazategui K - Quimsa K 80:53

BELGIEN: Top Division Kvinder

18:30Liege K - Braine K 67:81
20:30Lummen K - Kortrijk K 66:68
20:30Laarne K - Charleroi K 54:76
20:30Namur K - Waregem K 68:51
21:00Phantoms K - Pepinster K 88:55

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

17:00Bosna Royal - Mrkonjic Grad 90:72
17:00Spars Sarajevo - Celik 77:61
18:00Bratunac - Promo 88:74
18:00Zrinjski Mostar - Radnik Bijeljina 80:52
19:00Leotar Trebinje - Sloboda 76:71
20:00Siroki Brijeg - Posusje 87:83

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH Kvinder

15:45Igman K - KK Brcanka K 53:84
16:00Orlovi K - Celik Zenica K 76:59
18:00Konjic K - Play Off Sarajevo K 49:71
20:30Lavovi K - Feniks K 54:43

BRASILIEN: NBB

21:10Sao Paulo - Flamengo 61:86

BULGARIEN: NBL

17:00UdsatShumen - Academic Plovdiv -:-
17:00Spartak Pleven - Cherno More 98:66
17:00Yambol - Rilski Sportist 81:101
18:00Beroe - Balkan 92:87

CHILE: LNB 2

22:00UdsatSportiva Italiana - Manquehue -:-
23:30Boston C. C. - Arabe Valparaiso 87:86
00:00Truenos De Talca - Stadio Italiano 69:67

COLOMBIA: LBP

17:00Motilones del Norte - Cafeteros 62:68
23:00Tigrillos de Antioqui - Piratas de Bogota 76:60

CYPERN: Division A

16:30Apoel - AEK 85:86
18:30Paralimni - AEL 86:73

EUROPA: ABA League

19:00Partizan - Krka 92:45

EUROPA: BNXT League

15:00Amsterdam - BAL Weert 73:68
20:00Groningen - Den Bosch 62:68
20:00Hague - Feyenoord 78:88
20:30Mechelen - Belfius Mons 88:86e.ekstraper.
20:30Okapi Aalst - Spotter Leuven 68:57

EUROPA: Letland-Estisk Liga

15:00Tartu Ulikool - BK Ogre 75:81
16:00UdsatLatvijas Universitate - Pärnu -:-
16:00Tallinna Kalev - VEF Riga 66:93
17:00Rapla - Valmiera Glass Via 93:77

EUROPA: Liga Unike

17:00Tirana - Rahoveci 79:74

EUROPA: WBBL Kvinder

10:30UdsatDimantu Akademijas K - Jugla K -:-
13:00UdsatRSU Merks K - Daugavpils K -:-
14:30Kibirkstis Vilnius K - Tallinn University K 78:74e.ekstraper.
15:30LCC K - TalTech K 61:81
16:00UdsatTTT Riga K - BJBS Riga K -:-
19:00UdsatBJBS Riga 2 K - Jurmala K -:-

FINLAND: Korisliiga

16:00Karhu Basket - BC Nokia 91:62
16:00Kobrat - Kouvot 107:82
16:00Lahti Basketball - KTP Basket 69:97

FINLAND: I Divisioona A

14:00Oulu - Jyvaskyla 78:70

FINLAND: Korisliiga Kvinder

14:00Vimpelin Veto K - PeKa K 90:82
16:00Espoo Team K - Pyrinto K 63:70
16:00Forssan Alku K - Torpan Pojat Helsinki K 48:87

FRANKRIG: Pro B

20:00Chalon/Saone - Rouen 71:62
20:00Nancy - Tours 73:78
20:00Saint-Vallier - Nantes 62:69
20:30Quimper - Aix-Maurienne 77:72

FRANKRIG: Espoirs U21

14:30Orleans U21 - Levallois U21 61:90
15:00Nanterre U21 - Fos Provence U21 49:65
16:00Pau-Orthez U21 - Monaco U21 98:72
17:00Le Portel U21 - JL Bourg U21 81:91
17:00Limoges U21 - Cholet U21 59:74
17:00Paris U21 - Le Mans U21 77:71

FRANKRIG: LFB Kvinder

18:30ESB Villeneuve K - Bourges K 73:78
20:00Angers K - Lattes Montpellier K 87:73
20:00Flammes Carolo K - Union Hainaut K 71:61
20:00Landerneau Bretagne K - Tarbes GB K 68:65
20:00Landes K - Lyon K 45:85
20:00La Roche K - Charnay Bourgogne Sud K 79:65

FRANKRIG: Ligue 2 Kvinder

20:00Avenir Chartres K - Toulouse K 68:62
20:00Graffenstaden K - Calais K 79:77
20:00Montbrison K - Champagne K 77:83
20:00Nantes K - US La Glacerie K 67:56

GEORGIEN: Superleague

13:00Mega Tbilisi - Titebi 75:62
16:00Batumi RSU - Dinamo Tbilisi 97:100e.ekstraper.

GRÆKENLAND: Basket League

16:00Kolossos Rhodes - Ionikos 88:81
16:00Promitheas - Larisa 91:77
19:00AEK Athens - Aris 64:63

GRÆKENLAND: A2

15:00Eleftheroupoli - AO Triton 79:78
16:00Amyntas - Filippos Veroi 81:82e.ekstraper.
16:00AS Karditsas - Panerythraikos 71:64
16:00Harilaos Trikoupis - Oiakas Nafpliou 111:44
16:00Kavala - Marousi 89:80
16:00Koroivos - Pagrati 86:59
16:00Psychikou - Dafni Dafniou 101:71

GRÆKENLAND: A1 Kvinder

13:00PAOK K - Eleftheria K 56:63
16:00Olympiakos K - Esperides Kalliotheas K 84:49

GRÆKENLAND: A2 Women

16:00Panionios K - Ilioupoli K -:-

HOLLAND: WBL Kvinder

18:00Binnenland K - Lekdetec K -:-
18:00Jolly Jumpers K - Utrecht K -:-
18:00Triple Threat K - Den Helder K -:-
19:30Landslake Lions K - Grasshoppers K 72:82

HVIDERUSLAND: Premier League

11:30Tsmoki Minsk 3 - Impuls 53:76
12:00Grodno - Rubon 71:85
12:30Gomel - Tsmoki Minsk 2 62:68
14:00Borisfen - Grodno GrSU 120:56
14:30SDUSHOR Minsk - Brest 50:83

IRLAND: SuperLeague

17:00Ballincollig - Maree 80:72
19:30Belfast - Templeogue 72:84
20:00Eanna - DCU Saints 101:68
20:15KCYMS - Moycullen 90:74
20:30Tralee Warriors - Neptune 88:78

ISRAEL: Super League

18:55Galil Elyon - Nes Ziona 85:79
19:15Maccabi Tel Aviv - Hapoel Jerusalem 104:80

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

20:30Libertas Moncalieri K - Virtus Bologna K 49:84

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Nord

18:00Sanga Milano K - Valbruna Bolzano K 63:44
19:00Ponzano K - Alpo VillaFranca K 48:57
20:30Itas Alperia Bolzano K - Carugate K 64:73
20:30Mantova K - Libertas Udine K 57:65
20:30Scrivia K - Treviso K 76:45

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Syd

20:00Battipaglia K - Cagliari K 37:34
21:00Firenze K - San Salvatore Selargius K 50:43
21:00Nico Basket K - Spezia K 62:77
21:00Valdarno K - Vigarano K 76:62

JAPAN: B.League

07:05Ibaraki Robots - NeoPhoenix 95:79
08:05Diamond Dolphins - Shiga 107:68
08:05Yokohama - Shimane 83:80
08:35Hiroshima D. - Kyoto 85:70
09:05Chiba - Alvark 65:72
09:05Osaka - Shinshu 82:85
10:05Niigata - SeaHorses Mikawa 75:77
11:05Akita - Gunma 88:82
11:05Brave Thunders - Hokkaido 85:73
11:05Toyama - Ryukyu 88:95
12:05Sun Rockers Shibuya - Utsunomiya Brex 76:63

JAPAN: W League Women

06:00Aranmare Akita K - Aisin Wings K 43:80
06:00Niigata K - Hitachi Cougars K 53:76
06:00Sunshine Rabbits K - Mitsubishi Koalas K 72:62
06:30Yamanashi Queenbees K - Eneos Sunflowers K 91:95
08:00Denso Iris K - Chanson V-Magic K 92:60
11:00Haneda Vickies K - Fujitsu K 60:75

KAZAKHSTAN: Premier League

06:00Astana 2 - Jambyl 68:73
08:00Namys Almaty - SC Qazaqstan 68:94
10:30Karaganda - Bars Petropavlovsk 49:81
12:30Shymkent - Pavlodar 91:64
14:30ChelSU Kostanay - Atyrau 2 71:89

KAZAKHSTAN: National League

14:30Tobol Kostanay - Astana 54:94

KINA: CBA

09:00Jiangsu Dragons - Tianjin 96:90
09:00Zhejiang Chouzhou - Qingdao 105:98
13:35Beijing Royal Fighters - Xinjiang 116:105e.ekstraper.
13:35Shanxi Zhongyu - Liaoning 107:99

KROATIEN: Premijer liga

17:00Gorica - Skrljevo 78:84
17:30GKK Sibenka - Zadar 59:73
18:00Sonik Puntamika - Zabok 78:72

KROATIEN: Prva Liga

15:30Dinamo Zagreb - Bosco 84:75
17:00Omis - Samobor 71:50
18:30Medvescak - Kastela 71:91
19:00Kvarner - Jazine 84:74

KROATIEN: Premijer Liga Kvinder

16:00Ragusa Dubrovnik K - Tresnjevka 2009 K 58:63
18:00Medvescak K - Novi Zagreb K 78:56
18:00UdsatMursa Osijek K - Sibenik K -:-
19:30Brod na Savi K - KAZL Split K 48:91

LITAUEN: LKL

16:20Prienai - Rytas 68:82
16:20Zalgiris Kaunas - Nevezis 102:77

LITAUEN: NKL

15:00Klaipedos Neptunas - Telsiai 55:79
15:00Kretinga - Suduva-Mantinga 63:89
15:00Mazeikiai - Kauno Atletas 72:67
15:00Palanga - Sakiai Vytis 92:90
15:00Silute - Delikatesas Joniskis 98:63
18:30Zalgiris Kaunas 2 - Gargzdu 63:80

MEXICO: LNBP

03:00Abejas - Astros 80:106
03:00Dorados - Fuerza Regia 80:85
03:00Lenadores - Halcones de Xalapa 77:70
03:00Libertadores - Plateros 94:78
03:00Panteras - Soles 81:76

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00Danilovgrad - Primorje 66:60
18:00Lovcen Cetinje - Ibar Rozaje 99:103

NORDMAKEDONIEN: Superleague

13:00Feniks 2010 - KK Angeli 83:80e.ekstraper.
16:00MZT Skopje - Kumanovo 86:71
18:00Gostivar - Rabotnicki 91:65
18:00TFT Skopje - MZT Skopje 2 91:85
19:00FMP Akademija - Euro Nickel 80:65

NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder

13:00Badel 1862 Skopje K - Probasket K 104:30
16:00Vardar K - Struga K 63:61

NORGE: BLNO

14:30Nidaros Jets - Kongsberg Miners 73:86
16:00Centrum Tigers - Froya 66:77
17:00Asker - Fyllingen 103:92

NORGE: Kvinneligaen

15:00Hoybraten K - Ulriken K 27:128
17:30Midtbyen K - Bergen K 85:53

POLEN: Energa Basket Liga

15:30Slask Wroclaw - Dabrowa Gornicza 102:60
17:30Ostrow Wielkopolski - Legia 96:92

POLEN: 1. Liga

17:30Lancut - Poli. Opolska 78:73
18:00Alstom Krakow - MKKS Koszalin 66:50
18:00Kotwica Kolobrzeg - Turow Zgorzelec 124:54
18:00WKK Wroclaw - Starogard Gdanski 91:85e.ekstraper.
19:00GKS Tychy - Lublin 2 93:62

POLEN: Energa Basket Liga Kvinder

14:00Polonia W. K - Sosnowiec K 92:88
18:00Torun K - GTK Gdynia K 86:74

PORTUGAL: LPB

13:30CAB Madeira - Benfica 66:84
17:00Imortal - Lusitania 87:85
19:00CD Povoa - Sporting CP 68:71
22:30Oliveirense - Illiabum 79:78

PORTUGAL: Proliga

16:00Galitos - Belenenses 113:77
17:00Electrico FC - Sangalhos 62:66
17:00Sampaense - Clube Galitos 69:111
17:30Sanjoanense - Maia 73:66
18:00Ginasio Olhanense - CAQ Queluz 94:86
19:00Esgueira - Galomar 67:59

PORTUGAL: LFB Kvinder

17:30Quinta Dos Lombos K - Gdessa Barreiro K 78:72

RUMÆNIEN: Divizia A - Første etape

16:00Miercurea Ciuc - BC Steaua Bucuresti 86:89
17:00BCM Pitesti - Athletic Constanta 77:76e.ekstraper.
18:00CSM Oradea - Municipal Galati 84:62
18:00CSM Targu Jiu - BC Timisoara 64:69

RUMÆNIEN: Liga National Kvinder - Første etape

11:00Cluj Napoca K - Rapid Bucuresti K 69:55
17:00Agronomia Bucuresti K - CSBT Alexandria K 49:53
17:00UdsatTargu Secuiesc K - FCC ICIM Arad K -:-
18:00Satu Mare K - Olimpia Brasov K 105:69

SCHWEIZ: SB League

17:00Lugano - SAM Massagno 65:89
17:30Fribourg Olympic - Geneva Lions 77:70
18:00Neuchatel - BBC Monthey 80:55

SCHWEIZ: SB League Kvinder

17:30Alte Kanti Aarau K - Geneve K 62:55
17:30Nyon K - Pully K 74:57

SERBIEN: First League

12:00Slodes - Tamis 81:69
18:00Zlatibor Cajetina - Sloboda 71:87
19:30Kolubara - KK Dunav 86:83
19:30Sloga - Radnicki 81:87

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

15:00Radnicki Kragujevac K - Duga K 81:72
16:00Art Basket K - Vrsac K 93:60
18:00Proleter Zrenjanin K - Vrbas K 65:79
20:30Radivoj Korac K - Vojvodina K 68:72

SLOVAKIET: Extraliga

18:00Handlova - Spisski Rytieri 90:71
18:00Komarno - BKM Lucenec 96:89
18:00Prievidza - Levice 60:105
18:00Svit - Inter Bratislava 97:94e.ekstraper.

SLOVAKIET: Extraliga Kvinder

17:30Poprad K - Young Angels Kosice K 59:82
18:00UdsatPiestanske Cajky K - BK SKP 08 Banska Bystrica K -:-
18:00Samorin K - Ruzomberok K 45:104

SLOVENIEN: Liga Nova KBM

18:00KK Triglav Kranj - Sencur 77:72
19:00Rogaska - Ilirija 78:79
19:00Tajfun Sentjur - Helios Domzale 72:75

SLOVENIEN: 1. SKL Kvinder

14:00Jezica K - Cinkarna Celje K 55:86
17:00Ilirija K - Triglav K 64:75
18:00ZKK Domzale K - Ledita K 72:84

SPANIEN: LEB Oro

18:30Oviedo - Castello 70:85

SPANIEN: LEB Plata

18:00Marbella - Gijon 65:96
18:15Cornella - Sant Antoni 54:81
18:30Estela - Algeciras 85:62
18:30Ponferrada - Clavijo 95:69
18:30Zornotza ST - Zamora 72:68
19:00La Roda - Benicarlo 73:78
19:00Ourense - Navarra 85:70
19:30Albacete - Villarrobledo 82:66
20:00Enrique Soler - Moron 72:69

SPANIEN: Liga Femenina

18:00IDK Gipuzkoa K - Ferrol K 89:60
18:15Bembibre K - Leganes K 62:66
18:30Gernika Bizkaia K - Estudiantes K 63:57
19:00Perfumerias Avenida K - Zaragoza K 69:59
20:00Gran Canaria K - Araski K 74:58
20:45Cadi La Seu K - Uni Girona K 55:65

STORBRITANNIEN: BBL Cup

20:30Bristol Flyers - Surrey Scorchers 81:82

STORBRITANNIEN: WBBL Kvinder

15:00Manchester Mystics K - Cardiff Met Archers K 78:71
16:00Oaklands Wolves K - Sevenoaks Suns K 48:73
20:00Newcastle Eagles K - Leicester Riders K 51:59
20:00Nottingham Wildcats K - Sheffield Hatters K 57:81

SVERIGE: Basketligan

16:04KFUM Fryshuset - Nassjo 83:92

SVERIGE: Superettan

16:00Ockelbo - IK Eos 67:73
16:00RIG Mark - Uppsala 65:101
17:15Helsingborg - Hogsbo 88:99
18:00KFUM Kalmar - Team4Q 108:81

SVERIGE: Basketligan Kvinder

14:30Helsingborg K - Visby K 50:59
15:00A3 Basket Umea K - Ostersund K 85:73
16:00Alvik K - Wetterbygden Sparks K 79:71

SVERIGE: Basketettan Kvinder

13:00RIG Mark K - IK Eos Utveckling K 80:64
13:30BG Lulea K - Fryshuset Basket K 80:53

SYDKOREA: KBL

07:00LG Sakers - Anyang 81:86
07:00Suwon KT - Seoul Knights 76:81
11:00Mobis Phoebus - Goyang 67:95

TJEKKIET: NBL

17:30Nymburk - Hradec Kralove 91:70
17:30Ostrava - Jindrichuv Hradec 98:81
17:30Pardubice - USK Prag 87:100
17:45Decin - Kolin 91:97
18:00Opava - Usti n. Labem 80:67

TJEKKIET: ZBL Kvinder

17:45Strakonice U19 K - Zabiny Brno K 58:91

TYRKIET: TBL

13:00Samsunspor - Konyaspor 79:70
14:45Mersin BSB - Balikesir 72:85
16:30Antalya Gunesi - Fethiye Bld. 80:78

TYRKIET: KBSL Kvinder

12:00Ormanspor K - Fenerbahce K 75:82
13:00Hatay K - Bursa K 50:66
14:00CBK Mersin K - Botas K 68:56
15:30Galatasaray K - Cankaya K 66:54
16:00Izmit Belediyespor K - Besiktas K 85:67

TYRKIET: TKBL Kvinder

12:00Rize K - Yalova K 74:64
13:00Tarsus K - Antalya Gunesi K 50:73
13:30Turgutlu K - Emlak Konut K 57:78
14:00Ferhatoglu K - Botas 2 K 54:69
15:00Bodrum Karya K - Canik Belediye K 101:49

TYSKLAND: BBL

18:00Bayreuth - Crailsheim Merlins 74:86
18:00Giessen - Syntainics MBC 100:81
20:30Braunschweig - Bamberg 90:84
20:30Heidelberg - s.Oliver Wurzburg 76:71

TYSKLAND: Pro A

19:00Bremerhaven - Ehingen 116:84
19:00Jena - Paderborn 92:84
19:00Panthers Schwenningen - Bochum 96:86
19:00Phoenix Hagen - Kirchheim 87:92
19:30Artland - Trier 102:98
19:30Itzehoe - PS Karlsruhe 87:92
19:30Vechta - Nurnberger 107:118e.ekstraper.

TYSKLAND: Pro B

18:00RheinStars Köln - Rhondorf 79:90
19:00Bernau - Schwelm 61:81
19:00Frankfurt 2 - College Karlsruhe 74:72
19:00OrangeAcademy - BIS Baskets Speyer 91:95e.ekstraper.
19:30Iserlohn - Wolmirstedt 79:77
19:30Koblenz - Coburg 86:81

TYSKLAND: DBBL Kvinder

17:30Heidelberg K - Saarlouis K 57:70
18:00TK Hannover K - Rheinland Lions K 64:67
19:00Marburg K - Herner K 58:79

UKRAINE: FBU Superleague

13:00Budivelnik - Kyiv Basket 70:75
14:00Cherkaski Mavpy - Ternopil-TNEU 55:57

UKRAINE: Superleague Kvinder

13:00Dynamo Kyiv K - Odessa K 59:66
16:00Rivne K - Frankivsk Halichina K 50:62
16:30Budivelnik K - Kyiv Basket K 88:67
17:00Prometey K - Berdyansk K 81:54

ØSTRIG: Austria Cup

17:30Oberwart - Traiskirchen 85:77
17:30UdsatSt. Polten - Wels -:-
19:00Jennersdorf - Klosterneuburg 76:73

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.