REFRESH

Basketball » I dag » Alle

DANMARK: Basketligaen

19:15Svendborg - Horsens IC -:-

EUROPA: Eurocup

18:00Bursaspor - Cluj-Napoca -:-
18:00Lietkabelis - Cedevita Olimpija -:-
18:00Prometey - Ulm -:-
20:00Trento - Gran Canaria -:-
20:30London Lions - Slask Wroclaw -:-
20:30Paris - Hamburg -:-

EUROPA: Champions League

18:30Peristeri - Rytas -:-
20:00Bilbao - Igokea -:-
20:00Dijon - Unicaja -:-
20:00Hapoel Jerusalem - Bakken Bears -:-
20:00Ludwigsburg - Darussafaka -:-

USA: NBA

01:00Detroit Pistons - New York Knicks 110:140
01:30Dallas Mavericks - Golden State Warriors 116:113
04:00Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers 112:118

ARGENTINA: Liga A

23:30UdsatObras - Platense -:-
01:30Independiente de Oliva - Quimsa 91:81

AUSTRALIEN: WNBL Kvinder

08:30Adelaide Lightning K - Canberra Capitals K 90:80

BAHRAIN: Premier League

1. periodeNuwaidrad - Al Ahli 8:16
17:30Al Ittihad - Al Muharraq -:-

BELGIEN: Top Division Kvinder

20:30Brunehaut K - Mechelen K -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

14:00Borac Banja Luka - Slavija 89:68
18:00Siroki Brijeg - Sloboda -:-

BRASILIEN: NBB

23:00Minas - Cearense 79:71
00:00Flamengo - Cerrado 91:80
23:30Pato - Pinheiros -:-

EUROPA: FIBA Europe Cup

18:00Pärnu - Fribourg Olympic -:-
18:30BC Kalev/Cramo - Brindisi -:-
18:30Budivelnik - Groningen -:-
19:00Keravnos S. - Balkan -:-
19:00Kormend - Anwil Wloclawek -:-
19:00Levice - Opava -:-
19:00Norrkoping - SCM Craiova -:-
19:00Sporting CP - Karhu Basket -:-
19:00Swans Gmunden - Gaziantep -:-
19:00Voluntari - Crailsheim Merlins -:-
20:00Chemnitz - Galil Elyon -:-
20:00Den Bosch - FC Porto -:-
20:00Golden Eagle Ylli - Bamberg -:-
20:30Mechelen - CSM Oradea -:-

EUROPA: Alpe Adria Cup

17:00BC Komarno - Kapfenberg -:-
17:45Kolin - Skrljevo -:-
18:00Furnir - Dabrowa Gornicza -:-
18:00GKK Sibenka - Ilirija -:-
19:00Oberwart - Pardubice -:-
19:00Olomoucko - Vienna -:-

EUROPA: BIBL

21:00Milenijum - Peja -:-

EUROPA: ENBL

4. periodeTartu Ulikool - Brno 68:70

EUROPA: Letland-Estisk Liga

18:00VEF Riga - Rakvere Tarvas -:-

EUROPA: WABA League Kvinder

15:45Niksic 1995 K - Lavovi K -:-
16:30Vojvodina 021 K - Cinkarna Celje K -:-
17:30Zagreb K - Montana 2003 K -:-
18:00Buducnost K - Play Off Sarajevo K 20:0
19:00Banovici K - Duga K -:-

EUROPA: WBBL Kvinder

17:30Liepajas Papirs/LSSS K - Kibirkstis Vilnius K -:-

FILIPPINERNE: Commissioners Cup

08:00Meralco Bolts - NLEX Road Warriors 81:92
10:45Converge FiberXers - Ginebra Kings 96:115

FINLAND: Korisliiga

17:30Kobrat - Pyrinto Tampere -:-
17:30Kouvot - Lahti Basketball -:-

FINLAND: Korisliiga Kvinder

17:00Tapiolan Honka K - Kouvottaret K -:-
17:30HBA-Marsky Helsinki K - Espoo Team K -:-
17:30Pyrinto K - Forssan Alku K -:-
17:30Vimpelin Veto K - Torpan Pojat Helsinki K -:-

FRANKRIG: Espoirs U21

17:00Strasbourg U21 - Boulogne-Levallois U21 -:-

FRANKRIG: French Cup Kvinder

18:00Monaco K - Flammes Carolo K -:-
20:00Union Hainaut K - Tarbes GB K -:-

GRÆKENLAND: A1 Kvinder

4. periodeGiannina K - Lefkadas K 58:68
4. periodePAOK K - Esperides Kalliotheas K 65:66
15:45Dafni K - GAS Evnikos K -:-
16:00Panathinaikos K - Chania K -:-
16:00Panathlitikos K - Eleftheria K -:-
19:30Proteas Voulas K - Olympiakos K -:-

ISRAEL: Liga Leumit

18:00Maccabi Maale Adumim - Ironi Nahariya -:-

ITALIEN: Serie A2

17:00Mantova - San Severo -:-
20:30Chieti Basket - Chiusi -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder - Syd

19:30Roma-Nord K - Battipaglia K -:-

JAPAN: B.League

11:05Akita - Alvark 83:69
11:05Brave Thunders - Yokohama 98:60
11:05Diamond Dolphins - Ryukyu 66:70
11:05Hokkaido - Chiba 77:88
11:05Ibaraki Robots - Sendai 77:85
11:05Kyoto - Hiroshima D. 74:81
11:05Nagoya Fighting Eagles - Shimane 77:87
11:05Osaka - Shiga 67:62
11:05SeaHorses Mikawa - Niigata 90:79
11:05Sun Rockers Shibuya - NeoPhoenix 87:82
11:05Toyama - Shinshu 70:61
11:25Utsunomiya Brex - Gunma 91:89e.ekstraper.

KAZAKHSTAN: National League

4. periodeAtyrau - Tobol Kostanay 56:46
PauseIrbis Almaty - Aktobe 35:31

KINA: WCBA Kvinder

03:00Zhejiang Golden Bulls K - Jiangsu Phoenix K 70:94
06:30Guangdong K - Shanghai K 54:73
09:30Shanxi Xing Rui K - Shandong K 63:59
12:30Inner Mongolia K - Sichuan K 62:84

KROATIEN: Premijer liga

20:00Gorica - Cedevita -:-

LITAUEN: King Mindaugas Cup

17:30Prienai - BC Wolves -:-
18:00Neptunas - Juventus -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:30Sutjeska - Jedinstvo -:-
19:00Podgorica - Lovcen Cetinje -:-

PORTUGAL: LPB

18:30Benfica - Esgueira -:-
22:15Lusitania - Sangalhos -:-

RUMÆNIEN: Romanian Cup Women

12:00Cluj Napoca K - Targu Secuiesc K 69:72
2. periodeCSBT Alexandria K - Targu Mures K 29:12
16:00Centrul de Excelenta K - Agronomia Bucuresti K -:-
17:00FCC ICIM Arad K - Rapid Bucuresti K -:-
17:30Olimpia Brasov K - Municipal Targoviste K -:-
18:00Sepsi S. K - Phoenix Constanta K -:-

RUSLAND: Premier League Kvinder

14:00Dynamo Moskva K - Nadezhda K 48:83
4. periodeNeftyanik Omsk K - MBA Moscow K 61:72
PauseUMMC Ekaterinburg K - Dynamo Kursk K 36:21
16:30Nika Siktivkar K - Rostov K -:-

SERBIEN: First League

18:00OKK Novi Pazar - Zlatibor -:-

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

19:30Vrbas K - Crvena zvezda K -:-

SLOVAKIET: Extraliga

18:00Handlova - BKM Lucenec -:-
18:00Prievidza - Inter Bratislava -:-
18:00Spisski Rytieri - Svit -:-

SLOVENIEN: Slovenian Cup

18:00Zoltasti Troti - KK Triglav Kranj -:-

SVERIGE: Superettan

19:00Helsingborg - Trelleborg -:-

SVERIGE: Basketligan Kvinder

19:00Sjuharads K - Marbo K -:-

SYDAMERIKA: South American League - Play Offs

01:00Boca Juniors - Sao Paulo 79:71
20:00Unifacisa - Titanes de Barranquilla -:-

SYDAMERIKA: South American League - Tabernes slutrunde

17:30Aguada - Bauru -:-
22:30San Martin - Sao Paulo -:-

SYDKOREA: KBL

11:00Seoul Thunders - LG Sakers 75:70

SYDKOREA: WKBL Kvinder

11:00KB Stars K - Hana 1Q K 66:70

TJEKKIET: ZBL Kvinder

18:00Zabiny Brno K - Chomutov K -:-

TJEKKIET: Czech Cup Kvinder

17:15BA Sparta K - Ostrava K -:-
18:30Brandys nad Labem K - Slavia Prague K -:-
19:00Trutnov K - Slovanka K -:-

TYRKIET: KBSL Kvinder

12:00Rize K - Hatay K 82:69
13:00Ormanspor K - Besiktas K 87:79
4. periodeEmlak Konut K - Bellona Kayseri K 79:71

UKRAINE: FBU Superleague

13:00Cherkaski Mavpy - BIPA 73:94
16:00Kyiv Basket - Goverla -:-

UNGARN: NB I. A

18:00Atomeromu Paks - Szombathely -:-
19:00Budapesti Honved Se - KTE-Duna -:-

UNGARN: NB I. A Kvinder

18:00Cegledi K - Szekszard K -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya

00:15Goes - Malvin 83:75
00:30Bigua - Urupan 85:75

USA: NBA G League - Indledende

00:00Cleveland Charge - Sioux Falls Skyforce 126:111
01:00Delaware Blue Coats - Maine Celtics 125:123
01:00Grand Rapids Gold - Wisconsin Herd 129:122e.ekstraper.
01:00Westchester - Greensboro Swarm 119:106
02:00Memphis Hustle - Texas Legends 129:139
04:00South Bay Lakers - Salt Lake City Stars 125:120
00:00Cleveland Charge - Sioux Falls Skyforce -:-

USA: NCAA

00:00Morgan State - Virginia-Lynchburg 123:59
00:30Appalachian State - Furman 61:65
00:30St. Johns - LIU Sharks 95:68
00:30Stony Brook - St. Joseph's (NY-LI) 89:48
01:00American - Albany 88:62
01:00Bowling Green - Queens Royals 66:72
01:00Central Conn. St. - Brown 51:59
01:00Central Michigan - Purdue Northwest 74:67
01:00Clemson - Penn State 101:94e.ekstraper.
01:00Coll Of Charltn - Old Dominion 75:60
01:00Davidson - Charlotte 66:68e.ekstraper.
01:00Duquesne - UC Santa Barbara 72:61
01:00East Carolina - South Carolina St 68:73
01:00Kentucky - Bellarmine 60:41
01:00Louisville - Maryland 54:79
01:00Miami (Ohio) - Jackson State 95:78
01:00Morehead State - Kentucky Christian 109:62
01:00N.Carolina Central - NC Asheville 79:66
01:00N.C. State - William & Mary 85:64
01:00North Florida - Trinity Baptist 90:49
01:00Presbyterian - VMI 72:57
01:00South Florida - UMass 67:73
01:00Stetson - Johnson Suns 125:51
01:00Winthrop - Toccoa Falls 99:52
01:30Illinois - Syracuse 73:44
02:00Houston - Norfolk State 100:52
02:00La Lafayette - Loyola NO 104:70
02:00Nicholls State - Champion Christian Tigers 115:50
02:00Northern Arizona - Ottawa Spirit 82:51
02:00Oral Roberts - Bacone 116:68
02:00Siu Edwardsville - St. Ambrose 89:54
02:00Southern Miss - Montana 64:54
02:00St. Thomas (Minn.) - North Central Rams 111:63
02:00Tarleton - Weber State 75:65
02:00UMKC - Idaho State 65:75
02:00Wichita State - Missouri 84:88e.ekstraper.
02:30Marquette - Baylor 96:70
03:00Boise State - CS Northridge 55:46
03:00Brigham Young - Westminster UT 100:70
03:00Grand Canyon - Alcorn State 80:72
03:00Iowa - Georgia Tech 81:65
03:00Wisconsin - Wake Forest 75:78
03:30Michigan - Virginia 68:70
04:00Cal St. Bakersfield - La Sierra 90:49
04:00San Diego State - UC Irvine 72:69
18:00Lipscomb - Navy -:-
22:00Santa Clara - Wyoming -:-
00:00Army - USMMA -:-
00:00Binghamton - Loyola MD -:-
00:00La Salle - Temple -:-
00:00UMass Lowell - Merrimack Warriors -:-
00:30Butler - Kansas State -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.