REFRESH

Ishockey » I går » Alle

DANMARK: Metal Ligaen

13:30Esbjerg Energy - Aalborg Pirates 5:0

RUSLAND: KHL

15:00Sochi - Dynamo Minsk 4:3e.forl.

TYSKLAND: DEL

14:00Düsseldorf - Augsburg 3:4
14:00Mannheim - Wolfsburg 3:7
14:00Schwenninger - Eisbaren Berlin 0:4
16:30Bietigheim/Bissingen - Krefeld 1:4
17:00Nürnberg - Bremerhaven 4:3
19:00Iserlohn - Köln 7:3

USA: NHL

01:00Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 2:3e.forl.
01:00Detroit Red Wings - New York Islanders 4:3e.forl.
01:00Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 4:3str.
01:00Nashville Predators - Montreal Canadiens 4:3e.forl.
01:00Ottawa Senators - Colorado Avalanche 6:5e.forl.
01:00Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 3:1
01:30Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 6:2
02:00New York Rangers - Chicago Blackhawks 3:2
04:00Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 1:4
00:00Columbus Blue Jackets - San Jose Sharks 6:4
00:00Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning 1:7

CANADA: OHL

01:00Niagara IceDogs - North Bay Battalion 1:5
01:05UdsatPeterborough Petes - Mississauga Steelheads -:-
01:05Saginaw Spirit - Guelph Storm 1:2
01:30UdsatBarrie Colts - Sudbury Wolves -:-
01:30Owen Sound Attack - Flint Firebirds 4:7
20:00Hamilton Bulldogs - Erie Otters 3:2str.
20:00Kingston Frontenacs - Ottawa 67s 5:1
20:00Mississauga Steelheads - Oshawa Generals 3:2
20:00Owen Sound Attack - Flint Firebirds 3:2
20:05Sarnia Sting - Kitchener Rangers 3:5
20:07Soo Greyhounds - Saginaw Spirit 7:2

CANADA: WHL

02:00Regina Pats - Swift Current Broncos 4:5
02:00Winnipeg Ice - Saskatoon Blades 2:6
03:00Edmonton Oil Kings - Moose Jaw Warriors 7:4
03:00Medicine Hat Tigers - Brandon Wheat Kings 1:4
03:00Portland Winterhawks - Victoria Royals 4:5e.forl.
03:05Everett Silvertips - Vancouver Giants 5:6
03:05Tri-City Americans - Prince George Cougars 4:1
04:00Kamloops Blazers - Kelowna Rockets 3:4
04:05Spokane Chiefs - Seattle Thunderbirds 3:2e.forl.
00:00Red Deer Rebels - Calgary Hitmen 4:3e.forl.

CANADA: QMJHL

00:00Sherbrooke Phoenix - Saint John Sea Dogs 1:5
01:00Quebec Remparts - Drummondville Voltigeurs 2:1str.
01:00Rouyn-Noranda Huskies - Moncton Wildcats 2:7
20:00Cape Breton Eagles - Acadie-Bathurst Titan 2:11
21:00Gatineau Olympiques - Blainville-Boisbriand Armada 0:2
21:00Quebec Remparts - Halifax Mooseheads 3:2
21:00Shawinigan Cataractes - Sherbrooke Phoenix 3:4e.forl.
22:00Chicoutimi Sagueneens - Rimouski Oceanic 4:2
22:00Victoriaville Tigres - Saint John Sea Dogs 2:1

CANADA: LNAH

02:00Saint-Georges - Jonquiere Marquis 4:6

CANADA: U Sports

00:00UPEI - UNB 3:1
01:00Concordia - McGill 3:7
01:00UOIT - Queens 1:5
02:00Saskatchewan - Mount Royal 7:4
03:00Alberta - MacEwan 6:0
04:00Trinity Western - UBC 0:2

ESTLAND: Hokiliiga

10:45Kurbads - Everest 4:6
15:10HC Panter - Narva PSK 7:3
15:30HC Vipers - Valk 494 6:5e.forl.

EUROPA: Alps Hockey League

16:00Klagenfurt II - Fassa 0:3

EUROPA: BeNe League

17:00Mechelen - Heerenveen 1:5
18:15Leuven - Liege Bulldogs 1:7
20:00Herentals - Limburg 5:2

FINLAND: Suomi-sarja

14:00Laser HT - HCIK 1:4
15:00Muik Hockey - Jarvenpaa 2:1
15:00Pyry - Titaanit 5:2
15:00S-Kiekko - JHT 1:7
16:00Karhu HT - Riemu 8:2

FINLAND: SM-sarja U20 - Nedrykningsgruppe

14:30Hermes U20 - KooKoo U20 4:5str.
15:15Kiekko-Espoo U20 B - Karhu-Kissat U20 9:2

FINLAND: Naisten Liiga

12:30KalPa K - Kuortane K 3:4
13:00Kärpät K - RoKi K 4:0

ITALIEN: IHL

18:45Como - Pergine 1:3

JAPAN: Japan Cup

07:00Tohoku F. Blades - East Hokkaido Cranes 2:3

KAZAKHSTAN: Championship

08:00Altay Torpedo - Temirtau 5:3
12:00Almaty - Gornyak Rudny 1:4
12:00Karaganda - Nomad Nur-Sultan 3:2
12:00Kazzinc-Torpedo - Aktobe 3:4str.
12:00Kokshetau - Kulager 6:1
12:00Pavlodar - Beibarys Atyrau 1:5

NORGE: Fjordkraft-ligaen

17:00Lillehammer - Ringerike 7:0

NORGE: Division 1

13:00Narvik - Comet 6:4

POLEN: Polish Hockey League

17:00MMKS Podhale - Tychy 2:3
17:00UdsatUnia Oswiecim - Katowice -:-
17:00Zaglebie - Jastrzebie 2:3str.
18:00Sanok - Krakow 7:3

RUMÆNIEN: Campionatul National

17:30Sapientia U23 - CSM Galati 3:11

RUSLAND: VHL

12:00Novokuznetsk - Omskie Krylia 10:3
12:00Tyumen - Voronezh 2:4
13:00Yugra - HC Rostov 8:2

RUSLAND: MHL

04:00Amurskie Tigry - Russkie Vityazi 3:2
04:00Sakhalinskie Akuly - Krasnaya Armiya 2:3
04:00Tayfun - Atlant 6:3
07:00Kuznetskie Medvedi - Chaika 1:2
07:00Sibirskie Snaipery - Loko-76 2:3
09:00Stalnye Lisy - Sputnik Almetievsk 9:1
10:00Belye Medvedi - Reaktor 3:4
11:00Krylya Sovetov - Kapitan 7:4

RUSLAND: NMHL

11:00Lipetsk - Ryazan 1:10
11:00Mikhaylov Academy U20 - Belgorod 2:4
11:00UdsatSKA-GUOR Karelia - Bobrov -:-
12:00Olympia - Progress Glazov 0:2
13:00Yamal - Bryansk 3:5
15:00Dinamo 576 - Kursk 5:1
15:00Sokol Novocheboksarsk - Metallurg Cherepovets 2:3str.

SCHWEIZ: National League

15:45Davos - Ambri-Piotta 2:0

SCHWEIZ: Swiss League

15:45Lions - Winterthur 4:3str.
17:00Thurgau - Olten 0:4
17:30Langenthal - Ticino Rockets 4:1
17:45Visp - Kloten 2:6
18:00Academy Zug - Chaux-de-Fonds 0:6

SLOVAKIET: Extraliga

16:00Kosice - Nitra 1:3
16:00Michalovce - Nove Zamky 2:4
16:30B. Bystrica - Presov 0:3
17:00L. Mikulas - Poprad 4:3str.
17:00Zvolen - Spisska Nova Ves 4:6
18:00Trencin - Slovan Bratislava 1:4

STORBRITANNIEN: Elite League

17:00Glasgow - Belfast 0:6
17:00Sheffield - Dundee 3:1
19:00Fife - Nottingham 2:4
19:00Guildford - Cardiff 2:1

SVERIGE: AllEttan Norra

15:00Borlange - Stromsbro IF 6:2
15:00Piteå - Kiruna AIF 8:2
16:00Bodens - Kalix 2:3str.
16:00Hudiksvalls - Surahammar 1:2
16:30Ostersund - Forshaga 2:3e.forl.

SVERIGE: AllEttan Södra

16:00Dalen - Mariestad 3:2
16:00Nybro - Huddinge 6:0
16:00Skövde - Vimmerby 0:3
16:00Tyreso Hanviken - Kalmar 5:2

SVERIGE: SuperElit U20

11:00Timra U20 - Skelleftea U20 2:1str.
12:00AIK U20 - Leksands U20 4:6
12:00Djurgardens U20 - Mora U20 3:6
12:00Modo U20 - Lulea U20 1:4
13:00Brynäs U20 - Västerås U20 2:3

SVERIGE: SDHL Kvinder

12:00Lulea K - SDE HF K 3:2e.forl.
13:00Göteborg K - Leksands K 1:4
13:00Modo K - AIK K 2:3
15:30Linkopings K - Djurgardens K 7:1

TJEKKIET: Extraliga

15:00Liberec - Vitkovice 4:3e.forl.
15:30Karlovy Vary - Litvinov 2:3
15:30Zlin - Pardubice 1:4
16:00Kladno - Sparta Praha 0:6
16:00Mlada Boleslav - Trinec 0:3
16:00Mountfield HK - Ceske Budejovice 3:2e.forl.
17:00Olomouc - Kometa Brno 0:2

TJEKKIET: Chance Liga

17:00Kolin - Frydek-Mistek 4:3

TYRKIET: Super Lig

13:30Erzurum - Zeytinburnu Istanbul 6:1
14:30Izmir - Buz Beykoz 3:18

TYSKLAND: DEL2

16:00Löwen Frankfurt - Bayreuth 4:3e.forl.
17:00Crimmitschau - Selber 4:1
18:30Freiburg - Lausitzer Füchse 6:5
18:30Heilbronner - Kaufbeuren 5:2
18:30Kassel - Landshut 5:2
18:30Ravensburg - Bad Nauheim 3:1
18:30Tolzer Lowen - Dresdner Eislöwen 4:5e.forl.

TYSKLAND: Oberliga Nord

16:00Crocodiles Hamburg - Trappers 0:1
18:00Herford - Erfurt 5:4
18:00Leipzig - Herner 1:4
18:15Halle - Hannover 4:1
18:30Diez-Limburg - Hammer Eisbaren 9:5
19:00EC Hannover - Essen 1:2
19:00Rostock - Krefelder EV 7:4

TYSKLAND: Oberliga Syd

17:00Regensburg - Landsberg 7:1
17:00Rosenheim - Deggendorfer 5:2
18:00Hochstadter EC - Fussen 3:6
18:00Peiting - Lindau 3:4e.forl.
18:30Passau - Sportclub Riessersee 1:6
18:30Weiden - Memmingen 6:3

UNGARN: Erste Liga

14:15Gyori ETO - Brasov 3:6
18:00DAB - Csikszereda 1:5

USA: AHL

00:05UdsatWilkes-Barre/Scranton - Charlotte Checkers -:-
01:00Belleville Senators - Manitoba Moose 1:3
01:00UdsatBridgeport Islanders - Providence Bruins -:-
01:00Bridgeport Islanders - Utica Comets 3:2e.forl.
01:00Cleveland Monsters - Milwaukee Admirals 4:5
01:00Grand Rapids Griffins - Rockford IceHogs 6:2
01:00Iowa Wild - Chicago Wolves 1:2
01:00UdsatSyracuse Crunch - Rochester Americans -:-
01:05UdsatLehigh Valley Phantoms - Hershey Bears -:-
01:30UdsatHartford Wolf Pack - Utica Comets -:-
03:00Stockton Heat - San Diego Gulls 3:2
03:05Colorado Eagles - Tucson Roadrunners 4:0
04:00Abbotsford Canucks - San Jose Barracuda 4:6
04:00Bakersfield Condors - Ontario Reign 2:3str.
21:00Belleville Senators - Manitoba Moose 0:2
21:00Bridgeport Islanders - Charlotte Checkers 2:3
21:00UdsatHershey Bears - Wilkes-Barre/Scranton -:-
22:00Iowa Wild - Chicago Wolves 0:4
22:00Toronto Marlies - Laval Rocket 1:5

USA: ECHL

23:30Newfoundland - Reading Royals 2:4
00:00Maine Mariners - Adirondack Thunder 1:4
00:05South Carolina Stingrays - Greenville Swamp Rabbits 4:3str.
01:00Florida Everblades - Trois-Rivieres Lions 3:6
01:15Toledo Walleye - Wheeling Nailers 4:3e.forl.
01:30Fort Wayne Komets - Iowa Heartlanders 1:2
01:30Norfolk Admirals - Atlanta Gladiators 4:1
01:35Cincinnati Cyclones - Indy Fuel 0:4
02:05Kansas City - Idaho Steelheads 0:5
03:10Utah Grizzlies - Kalamazoo Wings 2:4
21:00Maine Mariners - Adirondack Thunder 1:4
21:05Allen Americans - Rapid City Rush 1:4
21:05Greenville Swamp Rabbits - South Carolina Stingrays 1:2e.forl.
22:10Wheeling Nailers - Indy Fuel 3:2e.forl.
23:05Tulsa Oilers - Wichita Thunder 5:2
23:15Toledo Walleye - Cincinnati Cyclones 4:3

USA: FHL

01:00Binghamton Black Bears - Watertown Wolves 1:6
01:00Danbury Hat Tricks - Delaware Thunder 6:1
01:30Columbus River Dragons - Port Huron Prowlers 5:2

USA: SPHL

00:00Fayetteville Marksmen - Roanoke Dawgs 2:1e.forl.
00:30Macon Mayhem - Pensacola Ice Flyers 0:4
02:00Evansville Thunderbolts - Birmingham Bulls 4:1
02:00Vermilion County Bobcats - Huntsville Havoc 2:6
02:10Quad City Storm - Peoria Rivermen 4:3str.
21:00Fayetteville Marksmen - Knoxville Ice Bears 0:3

USA: USHL

01:00Des Moines Buccaneers - Fargo Force 3:4
01:05Omaha Lancers - Sioux City 4:5
01:05Waterloo Black Hawks - Sioux Falls Stampede 1:2
01:10Muskegon Lumberjacks - Cedar Rapids 5:2
01:30Green Bay Gamblers - Youngstown Phantoms 4:3
02:05Dubuque Fighting Saints - Chicago Steel 3:6
02:05Lincoln Stars - Tri-City Storm 3:6
02:05Madison Capitols - USA U18 5:7
22:00Muskegon Lumberjacks - Cedar Rapids 3:0

USA: PHF Kvinder

01:00Boston Pride K - Toronto Six K 2:1str.
19:00Boston Pride K - Toronto Six K 8:2
19:00Connecticut Whale K - Minnesota Whitecaps K 4:2

ØSTRIG: ICE Hockey League

16:00Bolzano - Graz 3:2
16:30Salzburg - Innsbruck 6:3
17:30Black Wings Linz - Fehervar AV19 0:4
17:30Znojmo - Klagenfurt 3:2str.

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live ishockey resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.