REFRESH

Fodbold » I morgen » Alle

DANMARK: Superliga

14:00Randers FC - FC Nordsjælland -:-
14:00Vejle Boldklub - Viborg FF -:-
16:00SønderjyskE - Brøndby IF -:-
18:00FC København - FC Midtjylland -:-

DANMARK: 1. Division

13:00Hvidovre IF - Vendsyssel FF -:-
15:00Nykøbing FC - Jammerbugt FC -:-

ENGLAND: Premier League

15:00Brighton - Leicester -:-
15:00West Ham - Manchester Utd -:-
17:30Tottenham - Chelsea -:-

FRANKRIG: Ligue 1

13:00Nice - Monaco -:-
15:00Angers - Nantes -:-
15:00Clermont - Brest -:-
15:00Reims - Lorient -:-
15:00Troyes - Montpellier -:-
17:00Marseille - Rennes -:-
20:45PSG - Lyon -:-

ITALIEN: Serie A

12:30Empoli - Sampdoria -:-
15:00Venezia - Spezia -:-
18:00Lazio - Cagliari -:-
18:00Verona - AS Roma -:-
20:45Juventus - AC Milan -:-

SPANIEN: LaLiga

14:00Mallorca - Villarreal -:-
16:15Real Sociedad - Sevilla -:-
18:30Betis - Espanyol -:-
21:00Valencia - Real Madrid -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Stuttgart - Leverkusen -:-
17:30Dortmund - Union Berlin -:-
19:30Wolfsburg - Frankfurt -:-

AFRIKA: CAF Champions League - Kvalifikation

15:00APR (Rwa) - Mogadishu City (Som) -:-
15:30Al-Hilal (Sud) - Fasil Ketema (Eth) -:-
16:00Maniema (Drc) - Bouenguidi (Gab) -:-
16:30Otoho d'Oyo (Con) - UD Songo (Moz) -:-
17:00Hearts Of Oak (Gha) - Kamsar (Gui) -:-
17:00Rivers United (Nga) - Young Africans (Tan) -:-
17:30Kara (Tog) - LPRC Oiler (Lbr) -:-
19:00ASEC Mimosas (Ivo) - Teungueth (Sen) -:-
20:00Al Ittihad (Lby) - KMKM (Zan) -:-
22:00Belouizdad (Alg) - Akwa United (Nga) -:-
22:00Setif (Alg) - Fortune (Gam) -:-

AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation

14:00Ethiopia Bunna (Eth) - URA SC (Uga) -:-
15:00Kabwe (Zam) - CFFA (Mad) -:-
17:00Ashanti GB (Gui) - Bayelsa (Nga) -:-
17:00San Pedro (Ivo) - ASFA Yennega (Bfa) -:-
17:30MC Breweries (Lbr) - Binga (Mli) -:-
18:00AflystWakriya (Gui) - Diambars (Sen) -:-
19:00Al Ahly Tripoli (Lby) - Al Wadi (Sud) -:-
19:00ASAC Concorde (Mrt) - ASC Kara (Tog) -:-

ALBANIEN: Super League

13:45Tirana - Egnatia -:-
16:45Kukesi - Kastrioti -:-

ANDORRA: Primera Divisió

11:00UE Engordany - Carroi -:-
13:30UE Santa Coloma - FC Santa Coloma -:-
16:00Atletic Escaldes - Sant Julia -:-
18:30Ordino - Inter Escaldes -:-

ARGENTINA: Liga Profesional

23:00Racing Club - Talleres Cordoba -:-
01:15Atl. Tucuman - Boca Juniors -:-
18:30Patronato - Estudiantes -:-
20:45Colon - Central Cordoba -:-
20:45Platense - Argentinos Jrs -:-
23:00Huracan - Independiente -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

23:10Almirante Brown - Dep. Riestra -:-
20:00Atletico Atlanta - Temperley -:-
20:00San Telmo - Def. de Belgrano -:-
21:00Ind. Rivadavia - Tristan Suarez -:-
23:05Alvarado - Quilmes -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

23:00Chaco For Ever - Defensores Belgrano VR -:-
20:00Circulo Deportivo - Ferro Gen. Pico -:-
20:00Ciudad Bolivar - Sol de Mayo -:-
20:00Deportivo Madryn - Huracan Las Heras -:-
20:00Douglas Haig - Sarmiento Resistencia -:-
20:00Racing Cordoba - Def. Pronunciamiento -:-
20:00Sportivo Estudiantes - Sansinena -:-
20:00Sportivo Las Parejas - Gimnasia y Tiro -:-
20:30Central Norte - Union Sunchales -:-
21:00Boca Unidos - CDJU Gualeguaychu -:-
21:00Cipolletti - Villa Mitre -:-
21:00Club Sportivo Penarol - Juventud Unida Universitario -:-
21:00Independiente Chivilcoy - Desamparados -:-

ARGENTINA: Primera C - Clausura

18:30Ituzaingo - El Porvenir -:-
20:00Berazategui - Central Cordoba -:-
20:00Claypole - Midland -:-
20:00Laferrere - Club Lujan -:-
20:00Leandro N. Alem - San Martin Burzaco -:-
20:00Real Pilar - Atlas -:-

ARMENIEN: First League

14:00Alashkert 2 - Shirak -:-
14:00Ararat-Armenia 2 - Gandzasar -:-

ASERBAJDSJAN: Premier League

16:30Neftci Baku - Keshla -:-

ASIEN: Asiatisk Cup Kvinder - Kvalifikation - Første etape

12:00Bangladesh K - Jordan K -:-
14:30Malaysia K - Thailand K -:-

AUSTRALIEN: NPL Queensland

08:00Gold Coast Knights - Eastern Suburbs -:-
09:45Redlands - Gold Coast -:-
10:00Brisbane Strikers - Sunshine Coast Wanderers -:-
10:00Brisbane U21 - Moreton Bay Utd -:-
10:00Capalaba FC - Peninsula -:-
10:00Logan Lightning - Olympic FC -:-

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

09:00Gravatt - The Lakes FC -:-
10:00Centenary Stormers - Albany Creek -:-

BELGIEN: Jupiler League

13:30St. Truiden - Genk -:-
16:00Antwerp - Seraing -:-
18:30St. Liege - Anderlecht -:-
21:00Kortrijk - Gent -:-

BELGIEN: 1B Pro League

16:00Westerlo - Deinze -:-
20:00Lommel SK - Lierse K. -:-

BELGIEN: National Division 1

15:00Boom - Heist -:-
17:00La Louviere - RFC Liege -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

15:00Hamoir - Tubize -:-
15:00Solieres Sport - Warnant -:-
15:00Stockay-Warfusee - RAAL La Louviere -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV A

15:00Dikkelvenne - Gullegem -:-
15:00Merelbeke - Oudenaarde -:-
15:00Zelzate - Olsa Brakel -:-
15:00Zwevezele - Petegem -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV B

15:00Belisia Bilzen - City Pirates -:-
15:00Diegem - Aalst -:-
15:00Pepingen - Hasselt -:-

BOLIVIA: Division Profesional

23:15Aurora - Blooming -:-
01:30Nacional Potosi - Always Ready -:-
21:00Independiente Petroleros - Bolivar -:-
23:15The Strongest - J. Wilstermann -:-

BOLIVIA: Nacional B - Første etape

23:00Mariscal Sucre - Moto Club -:-
00:00Nueva Cliza - Universitario de Vinto -:-
00:00SA Bulo Bulo - Cochabamba -:-
02:00Mojocoya - Atletico de Padilla -:-
19:20Em Huanuni - Sur-Car -:-
21:30Deportivo Shalon - Caracollo -:-
21:30Garcia Agreda - Nacional Senac -:-
21:30Quebracho Villa Montes - Bermejo -:-
21:30Wils. Cooperativas - America de Villazon -:-
22:00Villa Real Sociedad - Los Almendros -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH

16:00GOSK Gabela - Hadzici -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prva Liga - RS

16:00Omarska - Modrica -:-

BRASILIEN: Serie A

23:45Athletico-PR - Juventude -:-
00:00Atletico-MG - Sport Recife -:-
02:00Bahia - Bragantino -:-
02:00Ceara - Santos -:-
16:00Internacional - Fortaleza -:-
21:00Sao Paulo - Atletico GO -:-
23:15Corinthians - America MG -:-

BRASILIEN: Serie B

00:00Goias - Brasil de Pelotas -:-
21:00Vasco - Cruzeiro -:-

BRASILIEN: Serie C - Første etape

00:00Novorizontino - Parana -:-
16:00Ypiranga FC - Ituano -:-
21:00Manaus - Ferroviario -:-
23:00Tombense - Santa Cruz -:-

BRASILIEN: Serie D - Play Offs

20:00Castanhal - Moto Club -:-
21:00ABC - Retro -:-
21:00Itabaiana - America-RN -:-
21:00Nova Mutum - Uberlandia -:-
22:00Sao Raimundo RR - Paragominas -:-

BRASILIEN: Campeonato Gaucho 2

16:00GE Gloria - Veranopolis -:-
20:00Brasil Farroupilha - Frederiquense -:-
20:00Guarany de Bage - Lajeadense -:-
20:00Sao Gabriel - GE Bage -:-

BRASILIEN: Campeonato Mineiro 2 - Sidste Runde

21:00Villa Nova MG - Nacional de Muriae -:-
23:00Tupynambas - Democrata GV -:-

BRASILIEN: Brasileiro U20

15:00America Mineiro U20 - Palmeiras U20 -:-
15:00Vasco U20 - Ceara U20 -:-
20:00Chapecoense-SC U20 - Athletico-PR U20 -:-
20:00Flamengo U20 - Bahia U20 -:-
20:00Fortaleza U20 - Atletico-MG U20 -:-
20:30Cruzeiro U20 - Fluminense U20 -:-
21:00Corinthians U20 - Santos U20 -:-

BULGARIEN: Parva Liga

17:15Botev Vratsa - CSKA Sofia -:-
19:30Slavia Sofia - Ludogorets -:-

BULGARIEN: Third League - Sydøst

16:00Atletik Kuklen - Asenovets -:-
16:00Haskovo - Karnobat -:-

BULGARIEN: Third League - Nordøst

16:00Dunav Ruse - Lokomotiv Ruse -:-

BURUNDI: Primus League

15:00Aigle Noir - Musongati -:-
15:00UdsatBumamuru - New Oil -:-
15:00UdsatFlambeau de l'Est - Olympic S. -:-
15:00Rukinzo - Flambeau de l'Est -:-
15:00UdsatRukinzo - Les Crocos -:-

CAMEROUN: Elite One - Nedrykning - Slutspil

14:00Eding Sport - Tonnerre -:-

CAMEROUN: Elite One - Play Offs

16:00Fortuna Mfou - APEJES Academy -:-

CANADA: Canadian Premier League

23:00Pacific FC - Atl. Ottawa -:-

CANADA: CSL

23:00Serbian W. E. - St. Catharines Hrvat -:-
01:00Vorkuta - Toronto Tigers -:-
03:00Scarborough B. - Euru FA -:-

CANADA: U Sports

00:15UPEI - Acadia -:-
00:30UBC Okanagan - Thompson Rivers -:-
04:15UNBC - Trinity Western -:-
19:00Laval - Sherbrooke -:-
19:00UQAM - Concordia -:-
19:00UQTR - McGill -:-
19:15Saint Marys - Memorial -:-
20:15Moncton - Cape Breton -:-
20:15UNB - StFX -:-
00:00UFV - Victoria -:-
00:30UBC Okanagan - Thompson Rivers -:-

COLOMBIA: Primera A - Clausura

23:00America De Cali - Jaguares de Cordoba -:-
01:05Junior - Atl. Nacional -:-
03:10Millonarios - Huila -:-
23:00Tolima - Dep. Cali -:-

COLOMBIA: Primera B - Clausura

00:00Barranquilla - Cortulua -:-
21:00Leones - Real Cartagena -:-
22:00Atletico F.C. - Fortaleza -:-

CONGO DR: Ligue 1

12:00AC Kuya - Tshinkunku -:-
14:30Blessing - US Panda -:-
14:30JSK - Don Bosco -:-
16:30Dauphins Noirs - AS Vita Club -:-
16:30Etoile de Kivu - Renaissance -:-
16:30RCK - Groupe Bazano -:-

COSTA RICA: Primera División - Apertura

23:00Cartagines - Grecia -:-
23:00Guadalupe - Herediano -:-

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

21:30Barrio Mexico - Puerto Golfito FC -:-
22:00UdsatLimon - Ad Aserri -:-
23:00Santa Ana - CS Uruguay -:-

CYPERN: First Division

18:00Apollon - APOEL -:-

CYPERN: Division 2

18:00Ermis - Sotiras -:-
18:00Karmiotissa - Omonia 29th May -:-
18:00Olympias Lympion - Achyronas Liopetriou -:-

DANMARK: 2. Division

13:00Næstved BK - Middelfart -:-

DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF - Mesterskabet - Slutspil

00:00Atletico Pantoja - Vega Real -:-
00:00Cibao - Universidad O&M -:-

ECUADOR: Liga Pro - Anden etape

00:30Delfin - Aucas -:-
03:00Nueve de Octubre - Macara -:-
21:00Olmedo - Mushuc Runa -:-
23:30Tecnico U. - Manta -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

02:00Chalatenango - Municipal Limeno -:-
03:00Alianza FC - Aguila -:-
23:0011 Deportivo - Atletico Marte -:-
23:00Luis Angel Firpo - Santa Tecla -:-
23:15FAS - Metapan -:-
23:15Platense Municipal - Jocoro -:-

ENGLAND: FA Cup - Kvalifikation

16:00Longlevens - Gloucester -:-

ENGLAND: Premier League 2

13:00Chelsea U23 - Arsenal U23 -:-
15:00Liverpool U23 - Leeds U23 -:-
15:00Southampton U23 - Burnley U23 -:-

ESTLAND: Meistriliiga

14:00Flora - Kalju -:-
18:00Tammeka - Paide -:-

EUROPA: VM Kvinder - Kvalifikation

18:00Israel K - Portugal K -:-

FIJI: Premier League

05:00UdsatNadi - Navua -:-
05:00UdsatNadroga - Lautoka -:-
05:00UdsatRewa - Ba -:-

FINLAND: Veikkausliiga

14:00Honka - HJK -:-

FINLAND: Ykkonen

15:00Ekenas - VPS -:-
15:00Gnistan - JIPPO -:-
15:00Klubi 04 - TPS Turku -:-
15:00MuSa - Jaro -:-
15:00PK-35 - Mikkeli -:-
15:00Rovaniemi - KPV -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

14:00PeKa - Keski-Uusimaa -:-
17:30Kiffen - MyPa -:-
17:30PEPO - NJS -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

17:30SJK Akatemia - Vaajakoski -:-

FINLAND: Kansallinen Liiga Kvinder - Nedrykningsgruppe

12:00HPS K - PK-35 Helsinki K -:-

FÆRØERNE: Betri Deildin

16:00B36 Tórshavn - Fuglafjordur -:-
16:00Klaksvik - 07 Vestur Sorvagur -:-
16:00NSÍ Runavík - TB Tvøroyri -:-
16:00Vikingur - Toftir -:-
19:00HB Tórshavn - EB/Streymur -:-

GEORGIEN: Erovnuli Liga 2

14:00Bolnisi - Chikhura -:-
14:00FC Gareji Sagarejo - Merani Martvili -:-
14:00Rustavi - Georgia -:-
14:00Shevardeni Tbilisi - FC Gagra -:-
14:00Zugdidi - Merani Tbilisi -:-

GRÆKENLAND: Super League

15:00Smyrnis - Volos -:-
17:15Atromitos - Panetolikos -:-
17:15OFI Kreta - AEK -:-
19:30Asteras T. - PAOK -:-
19:30Lamia FC - Olympiakos -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23:00Municipal - Coban Imperial -:-
17:00Solola - Nueva Concepcion -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

12:15G.A. Eagles - Zwolle -:-
14:30PSV - Feyenoord -:-
16:45Heracles - Alkmaar -:-
16:45Vitesse - Twente -:-

HOLLAND: Tweede Divisie

14:30AFC - TEC -:-

HOLLAND: Derde Divisie

14:00Blauw Geel - ADO 20 Heemskerk -:-
14:00DEM - Gemert -:-
14:00Dongen - HSC '21 -:-
14:00GVV Unitas - FC Oss -:-
14:00Hoogland - EVV -:-
14:00HV & CV Quick - Watergraafsmeer -:-
14:00HVV Hollandia - Oostzaan -:-
14:00USV Hercules - UNA -:-
14:30Groene Ster - Westlandia -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

01:00Olimpia - Victoria -:-
00:00Platense - Real Sociedad -:-
00:00UPNFM - Motagua -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

15:00Din. Minsk - Isloch -:-
17:00Vitebsk - FC Minsk -:-
19:00Neman - Smorgon -:-

HVIDERUSLAND: Pershaya Liga

12:00Arsenal Dzyarzhynsk - Petrikov -:-
14:00Belshina - Volna Pinsk -:-
16:00Naftan - Baranovici -:-

INDIEN: Calcutta Football League

11:00George Telegrapher - Peerless -:-
11:00Kidderpore - Calcutta Customs -:-

INDIEN: Durand Cup

11:30Army Red - Hyderabad -:-
11:30Assam Rifles - Gokulam -:-

INDONESIEN: Liga 1

13:15PSS Sleman - Arema -:-
15:30Persipura - Persija Jakarta -:-

ISLAND: Pepsideild

16:00Akranes - Fylkir -:-
16:00Leiknir - Keflavik -:-
18:15Hafnarfjordur - Breidablik -:-
18:15KR Reykjavik - Vikingur Reykjavik -:-
20:30Valur - Akureyri -:-

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00Vestmannaeyjar - Vestri -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

18:00Hapoel Hadera - Hapoel Jerusalem -:-
18:30H. Haifa - Kiryat Shmona -:-
19:15B. Jerusalem - Netanya -:-

ISRAEL: Leumit League

18:30Agudat Sport Ashdod - Hap. Ramat Gan -:-
18:30Bnei Yehuda - H. Ironi Rishon -:-
18:30Hapoel Afula - H. Petah Tikva -:-
18:30Hapoel Umm al-Fahm - M. Nazareth -:-
18:30H. Kfar Saba - Beitar Shimshon -:-
18:30H. Raanana - H. Akko -:-
18:30MS Kafr Qasim - Maccabi Bnei Raina -:-
18:30Nes Tziona - Ramat Hasharon -:-

ISRAEL: Liga Alef Nord

15:30Ironi Tiberias - Shapira -:-
16:00Hapoel Kaukab - H. Herzliya -:-

ISRAEL: Liga Alef Syd

15:00Maccabi Shaarayim FC - Hapoel Kfar Shalem -:-
15:15H. Bikat Hayarden - Holon Yermiyahu -:-
15:30Bnei Eilat - H. Bnei Lod -:-
15:30Maccabi Yavne - H. Marmorek -:-
16:00M. Herzliya - Shimshon Kafr Qasim -:-
20:15M. Ironi Ashdod - Ashkelon -:-

ITALIEN: Serie B

20:30Parma - Cremonese -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

14:30Padova - Triestina -:-
14:30Piacenza - Pro Patria -:-
14:30Sudtirol - Pergolettese -:-
14:30Trento - Giana Erminio -:-
17:30AlbinoLeffe - Mantova -:-
17:30Juventus U23 - Pro Vercelli -:-
17:30Lecco - FeralpiSalo -:-
17:30Seregno - Renate -:-
20:30Virtus Verona - Legnago Salus -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

17:30Ancona-Matelica - Pontedera -:-
17:30Carrarese - Grosseto -:-
17:30Fermana - Modena -:-
17:30Imolese - Siena -:-
17:30Lucchese - Olbia -:-
17:30Montevarchi - Pescara -:-
17:30Teramo - Vis Pesaro -:-
17:30Viterbese - Cesena -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

14:30ACR Messina - Virtus Francavilla -:-
14:30Catania - Bari -:-
14:30Latina - Foggia -:-
14:30Paganese - Taranto -:-
14:30Palermo - Catanzaro -:-
14:30Potenza - Monterosi FC -:-
14:30Turris - Picerno -:-
17:30Fidelis Andria - Vibonese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

15:00Caronnese - Sanremese -:-
15:00Casale - Ticino -:-
15:00Chieri - Borgosesia -:-
15:00Gozzano - Imperia -:-
15:00Lavagnese - Citta di Varese -:-
15:00Novara - Asti -:-
15:00PDHA - Sestri Levante -:-
15:00Saluzzo - Bra -:-
16:00Fossano - Ligorna -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe B

15:00Arconatese - USD Casatese -:-
15:00Caravaggio - Desenzano Calvina -:-
15:00Ciserano-Bergamo - Legnano -:-
15:00Folgore Caratese - Olginatese -:-
15:00Franciacorta - Ponte San Pietro -:-
15:00Leon - Castellanzese -:-
15:00Real Calepina - Brusaporto -:-
15:00Sona - Crema -:-
15:00Villa Valle - SG City Nova -:-
15:00Vis Nova Giussano - Breno -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe C

15:00Ambrosiana - ArzignanoChiampo -:-
15:00Campodarsego - Este -:-
15:00Cartigliano - Cattolica Calcio -:-
15:00Delta Porto Tolle - Spinea -:-
15:00Montebelluna - San Martino Speme -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

15:00Aglianese Calcio - Tritium -:-
15:00Alcione Milano - Forli -:-
15:00Ath. Carpi - G.S. Bagnolese -:-
15:00Correggese - SCD Progresso -:-
15:00Fanfulla - Sammaurese -:-
15:00Ghivizzano Borgo - Sasso Marconi -:-
15:00Mezzolara - San Donnino -:-
15:00Real Forte Querceta - Ravenna -:-
15:00Rimini - Prato -:-
15:00Seravezza Pozzi - Lentigione -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

15:00AC Arezzo - Trestina -:-
15:00Foligno - Montespaccato -:-
15:00Follonica Gavorrano - ASD Cascina -:-
15:00Pianese - Scandicci -:-
15:00Poggibonsi - Cannara -:-
15:00San Donato - Unipomezia -:-
15:00Sangiovannese - Rieti -:-
15:00Tiferno Lerchi - Lornano Badesse -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe F

15:00Alto Casertano - Montegiorgio -:-
15:00ASD Pineto Calcio - Castelnuovo Vomano -:-
15:00Fano - Vastese -:-
15:00Fiuggi - S. N. Notaresco -:-
15:00Nereto - Chieti -:-
15:00Porto D'Ascoli - Matese -:-
15:00Recanatese - US Tolentino -:-
15:00Vastogirardi - Castelfidardo -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe G

15:00Arzachena - Lanusei Calcio -:-
15:00Cassino - R. Monterotondo -:-
15:00Gladiator - Aprilia -:-
15:00Muravera - Atletico Uri -:-
15:00Nuova Florida - Insieme Formia -:-
15:00Ostia Mare - Cynthialbalonga -:-
15:00Torres - Calcio Giugliano -:-
15:00Vis Artena - Afragolese -:-
16:30Carbonia - Latte Dolce -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe H

15:00A.C.D. Nardo - Altamura -:-
15:00Audace Cerignola - Citta di Fasano -:-
15:00Bisceglie - Nocerina -:-
15:00Bitonto - Rotonda -:-
15:00Casertana - SS Nola 1925 -:-
15:00Francavilla - Brindisi -:-
15:00Gravina - Casarano -:-
15:00Lavello - Molfetta Calcio -:-
15:00Mariglianese - Sorrento -:-
15:00Virtus Matino - San Giorgio -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

15:00AS Acireale - Cittanovese -:-
15:00Cavese - Rende -:-
15:00Gelbison Cilento - Castrovillari -:-
15:00Lamezia Terme - Troina -:-
15:00Licata - FC Messina -:-
15:00Paterno - Sancataldese -:-
15:00Portici 1906 - Giarre -:-
15:00Real Aversa - Santa Maria Cilento -:-
15:00S. Agata - Trapani -:-
15:00San Luca - Biancavilla -:-

ITALIEN: Primavera 1

10:45Cagliari U19 - Fiorentina U19 -:-
10:45Sampdoria U19 - Atalanta U19 -:-
13:00Bologna U19 - Inter U19 -:-

ITALIEN: Serie B Kvinder

15:00Cittadella K - Chievo Verona K -:-
15:00Palermo K - Cortefranca K -:-
15:00Ravenna K - San Marino Academy K -:-
15:00Torres K - Brescia K -:-

JAPAN: J2 League

08:00Blaublitz - Kitakyushu -:-
10:00Sagamihara - Renofa Yamaguchi -:-
11:00Verdy - Albirex Niigata -:-
12:00Kanazawa - Yamaga -:-

JAPAN: J3 League

06:00Fujieda MYFC - Fukushima Utd -:-
08:00Azul Claro Numazu - Kamatamare -:-
10:00Grulla Morioka - Tegevajaro Miyazaki -:-
11:00Nagano - Kumamoto -:-

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

06:00Ehime K - Kunoichi K -:-
06:00Harima Albion K - Angeviolet Hiroshima K -:-
08:00Orca Kamogawa K - C-Osaka K -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

13:00Taraz - Tobol -:-
15:00K. Almaty - Kyzylzhar -:-
17:00Kaisar - Shakhtar K. -:-

KENYA: Premier League - Nedrykningsgruppe

14:00Vihiga United - Police FC -:-

KINA: Yi League - Gruppe for Oprykning

09:00Hebei Kungfu - Dongguan Guanlian -:-
09:00Qingdao Manatee - Xiamen Egret Island -:-

KOSOVO: Superliga

15:00Dukagjini - Prishtina -:-
16:00Drenica - Drita -:-
16:00Gjilani - KF Ulpiana -:-

KROATIEN: 1. HNL

17:00UdsatHajduk Split - Din. Zagreb -:-
19:05Osijek - Gorica -:-

KROATIEN: 2. HNL

15:30Osijek 2 - Croatia Zmijavci -:-
17:00Varazdin - Din. Zagreb 2 -:-

KROATIEN: 3. HNL Center

11:00Trnje - Tresnjevka -:-
17:00Bistra - Vrbovec -:-

KROATIEN: 3. HNL Syd

16:30Urania Baska Voda - Neretvanac -:-

KROATIEN: 3. HNL Øst

16:30Bedem Ivankovo - Slavonac Bukovlje -:-

KUWAIT: Emir Cup

19:00Al Naser - Kazma SC -:-

LETLAND: 1. Liga

14:00Alberts JDFS - Grobina -:-
15:00Super Nova - Rezekne -:-

LETLAND: Latvian Cup

14:00FK Liepaja - Valmiera -:-
17:00RFS - Riga FC -:-

LIBANON: Premier League

14:30Bourj FC - Tadamon -:-
15:00Tripoli - Nejmeh SC -:-

LITAUEN: A Lyga

12:00Hegelmann Litauen - FK Panevezys -:-
14:00Riteriai - Nevezis Kedainiai -:-

LITAUEN: I Lyga

13:00Kauno Zalgiris 2 - Jonava -:-

LUXEMBOURG: National Division

16:00Rodange - Differdange -:-
16:00UNA Strassen - Fola -:-

MALAWI: Super League

14:30Chitipa United - TN Stars -:-
14:30UdsatKamuzu Barracks - Big Bullets -:-

MALTA: Premier League

17:00Birkirkara - Floriana -:-
19:00Sliema - Gudja -:-
21:00Hamrun - Balzan -:-

MALTA: Challenge League

17:00Marsa FC - Luqa -:-
17:00Pieta Hotspurs - St. Andrews -:-
21:00Mqabba FC - Vittoriosa -:-
21:00Pembroke - Melita FC -:-

MAROKKO: Botola Pro

18:00Raja Casablanca - Khouribga -:-
20:15Berkane - Safi -:-
22:30Rapide Oued Zem - Wydad -:-

MAROKKO: Botola 2

18:00Marrakech - Stade Marocain -:-
18:00TAS Casablanca - Jeunesse -:-
18:00Union Touarga - Chabab Benguerir -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

00:00Leon - Juarez -:-
02:00Toluca - Club America -:-
04:00Guadalajara - Pachuca -:-
04:00Mazatlan FC - U.N.A.M. -:-

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

19:00Atlante - Celaya -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A - Apertura

23:00Correcaminos 2 - Tecos FC -:-
23:00Escorpiones - Cafetaleros de Chiapas 2 -:-
23:00UA Zacatecas - Saltillo -:-
00:00Mineros de Fresnillo - Tritones Vallarta -:-
02:00Colima FC - Mazorqueros -:-
23:00La Piedad - Leviatan -:-
23:00Lobos ULMX - Canamy -:-

MEXICO: Liga Premier Serie B

23:00Ciervos - Huracanes Izcalli -:-
23:00Guerreros De Xico - Uruapan -:-
23:00Lobos Huerta - Calor De San Pedro -:-
23:00Cuautla - Alebrijes de Oaxaca 2 -:-

MEXICO: Liga MX U20 - Apertura

16:00Cruz Azul U20 - Queretaro U20 -:-
16:00Monterrey U20 - Tigres U20 -:-
18:00Santos Laguna U20 - Puebla U20 -:-

MOLDOVA: Divizia Nationala

18:00Zimbru - S. Tiraspol -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

18:00Sutjeska - OFK Petrovac -:-
19:00Decic - Mornar -:-

MONTENEGRO: Druga Liga

16:30Arsenal Tivat - Kom Podgorica -:-
16:30Igalo - FK Cetinje -:-
17:30Mladost DG - Jedinstvo -:-
19:00Bokelj - Grbalj -:-
19:00Titograd - Berane -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

14:30UdsatCosta do Sol - UD Songo -:-
14:30Ferroviario Beira - Matchedje Mocuba -:-
14:30Ferroviario Lichinga - Ferroviario Maputo -:-
14:30Ferroviario Nampula - LD Maputo -:-
14:30Textafrica - Desportivo Maputo -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:00Diriangen - Export Sebaco -:-

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

19:00Juventus Managua U20 - Jalapa U20 -:-
22:00Managua FC U20 - Real Madriz U20 -:-
23:00Ocotal U20 - UNAN-Managua U20 -:-

NORDMAKEDONIEN: 1. MFL

15:00Bregalnica - Tikves -:-
15:00FK Skopje - Shkendija -:-
15:00Makedonija GP - Rabotnicki -:-
15:00Pelister - Akademija Pandev -:-
15:00Renova - Struga -:-
15:00Shkupi - Borec -:-

NORGE: Eliteserien

18:00Mjondalen - Sandefjord -:-
18:00Sarpsborg 08 - Rosenborg -:-
18:00Viking - Bodo/Glimt -:-
18:00Vålerenga - Molde -:-
20:00Tromsø - Brann -:-

NORGE: OBOS-ligaen

15:00Fredrikstad - Ull/Kisa -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 1

13:00Floya - Hodd -:-
16:00Kongsvinger - Senja -:-
16:30Tromsdalen - Asker -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 2

14:30Levanger - Egersunds -:-
16:00Flekkeroy - Odd 2 -:-
16:00Nardo - Arendal -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 1

14:00Grorud 2 - Lillestrøm Sportsklubb 2 -:-
15:00Lørenskog - Funnefoss/Vormsund -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 4

15:00Ready - Sogndal 2 -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 5

16:00Aalesund 2 - Kolstad -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

15:00Skanland - Mjolner -:-
15:00Stabæk 2 - Melbo -:-
16:00Skeid 2 - Skjervoy -:-
16:30Lokomotiv Oslo - Junkeren -:-

PANAMA: LPF - Clausura

23:00Arabe Unido - Veraguas -:-
01:00Chiriqui - Tauro FC -:-
01:00Plaza Amador - San Francisco -:-
02:00Alianza - Deportivo Universitario -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

02:15Cerro Porteno - Guarani -:-
00:00Sol De America - 12 de Octubre -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

16:00Dep. Capiata - 2 de Mayo -:-
16:00Resistencia - Atyra -:-
21:00Guarani de Trinidad - Fulgencio Yegros -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

18:00Huancayo - U. San Martin -:-
22:30U. de Deportes - Dep. Municipal -:-

POLEN: Ekstraklasa

12:30Stal Mielec - Rakow -:-
15:00Gornik Z. - Warta -:-
17:30Legia - Leczna -:-

POLEN: Division 1

12:40Tychy - Widzew Lodz -:-
15:00Odra Opole - Stomil Olsztyn -:-
18:00Puszcza - Chrobry Glogow -:-

POLEN: Division 2

14:00Pogon Siedlce - Grodzisk M. -:-
15:00Stezyca - Elblag -:-
16:00Hutnik Krakow - Chojniczanka -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

11:00Blonianka Blonie - KS Kutno -:-
14:00Jagiellonia II - Sokol Aleksandrow L. -:-
16:00Swit - Ursus Warszawa -:-

POLEN: III Liga - Gruppe III

16:00Carina Gubin - Piast Zmigrod -:-

POLEN: III Liga - Gruppe IV

16:00Biala Podlaska - LKS Lagow -:-
16:00Sandomierz - Cracovia 2 -:-

POLEN: Central Youth League

12:00Slask U18 - Arka U18 -:-
12:00S. Rzeszow U18 - Polonia W. U18 -:-
13:00Gornik Z. U18 - UKS SMS Lodz U18 -:-

PORTUGAL: Liga Portugal

16:30Vizela - Ferreira -:-
19:00FC Porto - Moreirense -:-
21:30Estoril - Sporting -:-

PORTUGAL: Liga Portugal 2

12:00Farense - Benfica B -:-
12:00Nacional - Casa Pia -:-
15:00Chaves - FC Porto B -:-

PORTUGAL: Liga 3

12:00Real SC - Caldas -:-
18:00Canelas 2010 - Braga B -:-
18:00Guimaraes B - CDC Montalegre -:-
18:00Santarem - Torreense -:-
18:00Sporting B - Setubal -:-

PORTUGAL: Campeonato de Portugal

11:00Oleiros - SC Praiense -:-
14:00FC Barreirense - Olhanense -:-
16:00Castro Daire - Sp. Espinho -:-
16:00Coruchense - O Elvas CAD -:-
16:00Forjaes - Vilaverdense -:-
16:00Gondomar - Gouveia -:-
16:00Juv. Evora - Uniao Montemor -:-
16:00Leca - Alvarenga -:-
16:00Louletano - Esperanca de Lagos -:-
16:00Macedo Cavaleiros - Amarante -:-
16:00Maria de Fonte - Camara de Lobos -:-
16:00Marinhense - Sertanense -:-
16:00Merelinense - Limianos -:-
16:00Peniche - Condeixa -:-
16:00Pinhalnovense - Moncarapachense -:-
16:00Sacavenense - Loures -:-
16:00Salgueiros - Uniao de Coimbra -:-
16:00Santa Marta Penaguiao - Mirandela -:-
16:00Sao Martinho - Vila Mea -:-
16:00SB Castelo Branco - Vitoria Sernache -:-
16:00SC Vianense - Camacha -:-
16:00SC Vila Real - Berco -:-
16:00Serpa - Imortal -:-
16:00Sintrense - Pero Pinheiro -:-
16:00Tirsense - Paredes -:-
16:00Valadares Gaia - Ferreira de Aves -:-
17:00Fontinhas - Idanhense -:-
17:00Maritimo B - Pedras Salgadas -:-
17:00Sporting Ideal - OS Belenenses -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

20:00Benfica U23 - Farense U23 -:-

RÉUNION: Regionale 1

13:30Makes - Piton -:-
13:30Saint-Pierroise - SDEFA -:-
13:30St Marienne - St. Louis -:-
13:30Trois Bassins - Jeanne d'Arc -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

12:30Academica Clinceni - FC Arges -:-
15:00Sepsi Sf. Gheorghe - UTA Arad -:-
18:00Din. Bucuresti - Botosani -:-

RUSLAND: Premier League

15:30Nizhny Novgorod - Arsenal Tula -:-
18:00Sochi - Dyn. Moskva -:-

RUSLAND: FNL

12:00Yenisey - Tomsk -:-
13:00Olimp-Dolgoprudny - SKA Khabarovsk -:-
14:00Sp. Moskva 2 - Baltika -:-
15:00Tekstilshtik - Volgar-Astrakhan -:-
16:00Kamaz - Neftekhimik -:-
16:00Krasnodar 2 - Akron Togliatti -:-
16:00Torpedo Moscow - Orenburg -:-
17:00Alania Vladikavkaz - M. Lipetsk -:-
17:00Kuban - F. Voronezh -:-

RUSLAND: FNL 2 - Gruppe 2

15:00Yaroslavl - Khimik -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Faetano - Pennarossa -:-
15:00San Giovanni - Juvenes/Dogana -:-
15:00Tre Penne - Virtus -:-

SCHWEIZ: Promotion League

14:30Cham - Rapperswil -:-
15:00Nyonnais - Breitenrain -:-

SCHWEIZ: Swiss Cup

14:30Rorschach - Basel -:-
15:00Chenois - St. Gallen -:-
16:00Iliria - Young Boys -:-
16:00Porrentruy - Chiasso -:-

SERBIEN: Super Liga

18:00Partizan - Røde Stjerne -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade

10:00BASK - Usce -:-
16:00Jedinstvo Surcin - Brodarac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Vojvodina

16:00Borac Sajkas - Omladinac NB -:-
16:00Borac Sakule - Kikinda -:-
16:00Tisa Adorjan - Tekstilac -:-

SERBIEN: Srpska Liga - Øst

11:00Radnicki S. - Rembas -:-
16:00Buducnost Popovac - Dubocica -:-
16:00Hajduk Veljko - Timocanin -:-
16:00Radnicki Pirot - Paracin -:-

SIERRA LEONE: Premier League

18:00Wusum Stars - Ports Authority -:-
20:00East End Lions - Kamboi Eagles -:-

SINGAPORE: Premier League

11:30UdsatGeylang - Balestier Khalsa -:-

SKOTLAND: Premiership

13:00Dundee Utd - Dundee FC -:-
16:00Livingston - Celtic -:-
16:00Rangers - Motherwell -:-

SKOTLAND: Scottish Cup

16:00Lothian Thistle - Edinburgh University -:-

SKOTLAND: SWPL 1 Kvinder

17:00Aberdeen K - Hamilton K -:-

SLOVAKIET: Fortuna liga

17:00Slovan Bratislava - Zilina -:-

SLOVAKIET: 2. liga

11:00Rohoznik - Dubnica -:-

SLOVAKIET: Divison C Vest

15:00Belusa - Malzenice -:-
15:00Castkovce - AFC Nove Mesto -:-
15:00Marcelova - Velke Ludince -:-

SLOVAKIET: Divison C Øst

10:30Poprad - Raslavice -:-
15:00Mladost Kalsa - Slavia TU Kosice -:-
15:00Snina - 1.FK Svidnik -:-
15:00Spisske Podhradie - Krompachy -:-
15:00Stropkov - Presov -:-

SLOVAKIET: Divison C Central

15:00Kovacova - Jednota Banova -:-
15:00Lip. Stiavnica - Krasno -:-
15:00Oravske Vesele - D. Kubin -:-
15:00Podkonice - Kalinovo -:-
15:00Rakytovce - Zarnovica -:-

SLOVAKIET: Divison C Bratislava

16:00D. Luzna - MSK Senec -:-
16:00Ivanka pri Dunaji - Inter Bratislava -:-
16:00Rusovce - Malacky -:-
16:00Slovan Most - Tomasov -:-

SLOVAKIET: 1. Liga Women

10:00Nitra K - Zilina K -:-
10:30Slovan Bratislava K - B. Bystrica K -:-
15:30Trencin K - Petrzalka K -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

15:00Tabor Sezana - Aluminij -:-
17:00Koper - Bravo -:-
20:15Maribor - Mura -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

16:00Krsko - NK Krka -:-
16:00Rogaska - Gorica -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - Øst

16:00Podvinci - Smarje -:-

SLOVENIEN: 3. SNL - Vest

16:00Fama Vipava - Postojna -:-
16:30Grosuplje - Tolmin -:-

SPANIEN: LaLiga2

14:00Huesca - Fuenlabrada -:-
16:00Ponferradina - Malaga -:-
18:15Eibar - Gijon -:-
18:15Tenerife - Mirandes -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 1

12:00Celta Vigo B - Racing Santander -:-
12:00Internacional de Madrid - Leonesa -:-
17:00CF Talavera - Calahorra -:-
17:00Logrones - R. Union -:-

SPANIEN: Primera RFEF - Gruppe 2

12:00Real Madrid B - Gimnastic -:-
12:00Sevilla B - Alcoyano -:-
17:00Linense - Algeciras CF -:-
17:00Sabadell - Barcelona B -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 1

12:00Palencia CA - Union Adarve -:-
12:00Real Aviles - Gimnastica Segoviana -:-
17:00Arosa SC - Llanera -:-
17:00Compostela - CD Mostoles -:-
17:00Pontevedra - Leganes B -:-
17:00Salamanca - Bergantinos -:-
18:00Navalcarnero - Coruxo -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 2

12:30Osasuna B - Real Sociedad C -:-
17:00Cayon - Burgos Promesas -:-
17:00Gernika - Laredo -:-
17:00Pena - Racing Rioja -:-
18:00Naxara - CD Ardoi -:-
18:00Sestao - AD San Juan -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 3

12:00Ebro - Andratx -:-
12:00Ejea - Huesca B -:-
12:00Espanyol B - Badalona -:-
12:00Formentera - Tarazona -:-
12:00Pena Deportiva - Brea -:-
12:00Teruel - Ibiza Islas Pitiusas -:-
18:00Cerdanyola - Prat -:-
18:00Terrassa - Numancia -:-
19:00Lleida - CE Europa -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 4

11:00Montijo - Panaderia -:-
12:00Ceuta - Las Palmas B -:-
13:00San Fernando - Mensajero -:-
13:00Tamaraceite - Antequera -:-
18:00Velez - Merida AD -:-
18:00Xerez D.F.C. - Villanovense -:-
18:30CD Coria - Cordoba -:-
19:00Don Benito - San Roque -:-

SPANIEN: Segunda RFEF - Gruppe 5

18:30Murcia - CF Intercity -:-
19:00Aguilas FC - Marchamalo -:-
19:00Ejido - Pulpileno -:-
19:00Eldense - Alzira -:-
19:00La Nucia - Socuellamos -:-
19:00Mancha - Toledo -:-
19:00Puertollano C.F. - Levante B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 1

12:00Estradense - Barco -:-
12:00Rapido de Bouzas - Ponteareas -:-
12:30Silva SD - Alondras -:-
17:00Polvorin - CD Choco -:-
17:30Arnoia - Somozas -:-
17:30Racing Club Villalbes - Sofan -:-
17:30Viveiro - Ourense CF -:-
18:00Noia - Dep. Fabril -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 2

11:30R. Oviedo B - Langreo B -:-
12:00Covadonga - Roces -:-
12:00Gijon Industrial - EI San Martin -:-
12:00Llanes - Gijon B -:-
12:00Real Titanico - Luarca -:-
12:00SD Navarro CF - Tuilla -:-
17:15Mosconia - Lealtad -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 3

17:00Noja - Guarnizo -:-
17:00Selaya - Siete Villas -:-
17:00Torina - Escobedo -:-
18:00CD Colindres - UC Cartes -:-
18:00Textil Escudo - Barreda Balompie -:-
18:00Torrelavega - Naval Reinosa -:-
18:00Vimenor - Atletico Albericia -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 4

11:00Santuxu - Amurrio Club -:-
11:15Basconia - Urduliz -:-
11:30Alaves B - Uritarra -:-
11:30Durango - Anaitasuna FT -:-
17:00Aurrera Ondarroa - San Ignacio -:-
17:00Beti Gazte - Leioa -:-
17:00Portugalete - Tolosa FC -:-
17:30SD Deusto - CD Vitoria -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 5

12:00Castelldefels - Vilafranca -:-
12:00L'Hospitalet - San Cristobal CP -:-
12:30Granollers - Asco -:-
17:00Olot - UE Figueres -:-
17:00Peralada - Grama -:-
18:00Sant Andreu - Pobla Mafumet -:-
18:30Vilassar de Mar - CE Manresa -:-
19:00UE Sants - Girona B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 6

11:30Ilicitano - Castellon B -:-
17:00Silla CF - Villarreal C -:-
18:30Callosa - Acero -:-
19:00Roda - Torrent -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 7

11:00CDE Madrid - Tres Cantos -:-
11:30Getafe B - AD Torrejon -:-
11:30Parla - Galapagar -:-
11:30Trival Valderas - Las Rozas -:-
11:30Villaverde San Andres - Atl. Madrid B -:-
12:00Villaviciosa - Carabanchel -:-
16:00Ursaria - Alcorcon B -:-
18:00RSD Alcala - Pozuelo de Alarcon -:-
18:15Moratalaz - Vallecano B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 8

15:45Numancia B - Colegios Diocesanos -:-
18:00Guijuelo - Arandina -:-
18:00Real Avila - Almazan -:-
18:30Ciudad Rodrigo CF - Salamanca B -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 9

12:00Almeria B - CD Alhaurino -:-
12:00Huetor Vega - Huetor Tajar -:-
12:00Malaga B - Torre del Mar -:-
18:15El Palo - Juventud Torremolinos -:-
18:30Jaen - Motril -:-
19:00CD Torreperogil - Marbella -:-
19:00UD San Pedro - Atletico de Porcuna -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 10

11:30Cordoba B - Ciudad de Lucena -:-
12:00Cartaya - Antoniano -:-
12:00Huelva - Ceuta B -:-
12:00Pozoblanco - Xerez CD -:-
12:00Puente Genil - CD Gerena -:-
12:00Tomares UD - CD Utrera -:-
18:00Los Barrios - Conil -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 11

12:00Binissalem - Portmany -:-
12:00San Rafael - Manacor -:-
12:00Soller - Inter Ibiza -:-
18:00Mallorca B - Serverense -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 12

13:00La Cuadra - Las Palmas C -:-
13:00Lanzarote - Gran Tarajal -:-
13:00Las Zocas - Atl. Paso -:-
13:00Vera - CD Marino -:-
13:30SD Tenisca - Villa Santa Brigida -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 13

11:00Real Murcia B - CAP Ciudad de Murcia -:-
11:30Lorca Deportiva - Bullense -:-
18:00Cartagena FC - Bala Azul -:-
18:00La Union - Cartagena B -:-
18:00Racing Murcia - Yeclano -:-
18:00UD Los Garres - Huercal-Overa -:-
18:15Deportiva Minera - Mazarron CF -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 14

11:30Extremadura UD B - CD Calamonte -:-
11:30Miajadas - Villafranca -:-
12:00Diocesano - Moralo -:-
12:00Olivenza - Llerenense -:-
18:30Arroyo - UP Plasencia -:-
18:30Badajoz B - Azuaga -:-
18:30Jerez CF - Aceuchal -:-
19:00Don Alvaro - Trujillo -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 15

17:30Cirbonero - Azkoyen -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 16

11:30Calahorra B - River Ebro -:-
12:00Berceo - Alfaro -:-
17:00CF Rapid - Anguiano -:-
17:30CDFC Calzada - Yague -:-
17:30Oyonesa - Casalarreina -:-
18:00Arnedo - Cenicero -:-
18:00Haro Deportivo - Vianes -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 17

11:30Borja - Cuarte -:-
11:30Carinena - Santa Anastasia -:-
11:30Giner Torrero - Caspe -:-
11:30Zaragoza B - CF Illueca -:-
17:30Barbastro - Belchite 97 -:-
17:30Utebo FC - Binefar -:-
18:00Atletico Monzon - Robres -:-
18:00Epila - Biescas -:-

SPANIEN: Tercera RFEF - Gruppe 18

11:30Illescas - Almansa -:-
12:00Azuqueca - Albacete B -:-
17:30Huracan de Balazote - Tarancon -:-
17:30San Clemente - Villarrobledo -:-
18:00Quintanar - Ciudad Real -:-
18:00Villarrubia - La Roda 3:0
18:30Miguelturreno - Hogar Alcarreno -:-
19:00Guadalajara - Torrijos -:-

SVERIGE: Allsvenskan

15:00Norrkoping - Örebro -:-
15:00Östersunds - Elfsborg -:-
17:30Halmstad - Kalmar -:-

SVERIGE: SuperEttan

13:00Akropolis - Västerås SK -:-
15:00Falkenbergs - Östers -:-

SVERIGE: Division 1 - Nord

13:00Orebro Syr. - Pitea -:-
16:00Dalkurd - Sollentuna -:-
16:00Hammarby TFF - Hudiksvalls -:-
16:00IFK Lulea - Umeå -:-
17:00Sandvikens - Assyriska FF -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

13:00Gute - Osteraker IFK -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

13:00Vinbergs - BK Astrio -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

13:00Prespa Birlik - Eslovs -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Nykopings - Syrianska -:-
16:00IFK Eskilstuna - Motala -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

15:00Karlstad II - Oddevold -:-

SYDAFRIKA: Premier League

15:00Swallows - Supersport -:-
17:00Mamelodi - TS Galaxy -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00Pretoria Callies - Free State Stars -:-
15:00Venda - Polokwane City FC -:-

SYDAFRIKA: Diski Challenge

10:00Marumo Gallants U23 - Swallows U23 -:-
10:00Orlando U23 - Chippa United U23 -:-
10:00Royal AM U23 - Maritzburg Utd U23 -:-
10:00Sekhukhune U23 - Supersport U23 -:-
10:00Stellenbosch U23 - Baroka U23 -:-
10:00TS Galaxy U23 - Cape Town City U23 -:-

SYDKOREA: K League 1

07:00Incheon - Seongnam -:-
09:30Seoul - Suwon City -:-

SYDKOREA: K League 2

09:00Asan - Ansan Greeners -:-
11:30Seoul E. - Daejeon -:-

THAILAND: Thai League 1

13:00Nakhon Ratchasima - Police Tero -:-
13:00UdsatPathum United - Muangthong -:-
13:00Suphanburi - Prachuap -:-

THAILAND: Thai League 2

12:00Customs Utd - Chainat -:-
12:30Thai Navy - Nakhon Pathom -:-
13:00Rayong FC - Ranong -:-
14:00Khonkaen FC - Chiangmai FC -:-
14:00Phrae - Ayutthaya Utd -:-

TJEKKIET: 1. Liga

16:00Karvina - Teplice -:-
16:00Sparta Prag - Jablonec -:-
19:00Bohemians - Slavia Prag -:-

TJEKKIET: Division 2

20:00Brno - Zizkov -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

10:15Admira Prague - Sokolov -:-
10:15Slavia Prag B - Hostoun -:-
10:30Plzen B - Povltavska FA -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

10:15Dukla Prag B - Liberec B -:-
10:15Pardubice B - Chlumec nad Cidlinou -:-
15:30Brozany - Bohemians 1905 B -:-
15:30Zapy - Usti nad Orlici -:-

TJEKKIET: MSFL

10:00Ostrava B - Vrchovina -:-
10:15Slovacko B - Zlin B -:-
10:15Znojmo - FKM Jihlava -:-

TJEKKIET: Division A

15:30Myto - Horovice -:-
15:30Sokol Lom - Sobeslav -:-

TJEKKIET: Division C

15:30Benatky - Dvur Kralove -:-
15:30Caslav - Vysoke Myto -:-
15:30FK Kolin - Horky nad Jizerou -:-
15:30Hlinsko - Nachod -:-

TJEKKIET: Division D

10:15Zbrojovka Brno B - Tasovice -:-
10:30Lanzhot - Humpolec -:-
15:30Stara Rise - Start Brno -:-
15:30Zdar na Sazavou - Hodonin -:-
15:30Zdirec n. D. - Velka Bites -:-

TJEKKIET: Division E

15:30FK Kozlovice - Sumperk -:-
15:30Strani - HFK Olomouc -:-

TJEKKIET: Division F

10:15Havirov - Detmarovice -:-
10:15Opava B - Novy Jicin -:-
15:30Bohumin - Karvina B -:-
15:30Bruntal - Frydlant n. O. -:-
15:30Frenstat p. R. - Bilovec -:-

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

15:30Moravan Oldrisov - Dolni Datyne -:-

TJEKKIET: Zlinsky KP

10:15Brumov - Slusovice -:-
15:30Borsice - Stitna nad Vlari -:-

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

16:00Ivancice - Svratka Brno -:-
16:00Rajecko - Bohunice -:-

TJEKKIET: Vysocina KP

10:30Sapeli Polna - Namest n. Oslavou -:-
15:30Ledec nad Sazavou - Velke Mezirici B -:-
15:30Nova Ves - Okrisky -:-

TJEKKIET: Kralovehradecky KP

16:00Cerveny Kostelec - Chlumec nad Cidlinou B -:-
16:00Jaromer - Kostelec n. O. -:-
16:00Police nad Metuji - Novy Bydzov -:-
16:00Rychnov n. Kneznou - Libcany -:-
16:00Vrchlabi - Slavia HK -:-

TJEKKIET: Liberecky KP

16:30Turnov - Straz p. Ralskem -:-
16:30Velke Hamry B - Desna -:-

TJEKKIET: Plzensky KP

16:30Holysov - Stribro -:-
16:30Sokol Radnice - Plzen-Cernice -:-

TJEKKIET: Jihocesky KP

16:30Blatna - Mas Taborsko B -:-
16:30Jankov - Rudolfov -:-
16:30Junior Strakonice - Sezimovo Usti -:-

TJEKKIET: Prazsky prebor

14:00Admira Prague B - Hostivar -:-
16:30Treboradice - Dukla JM -:-
16:30Ujezd nad Lesy - Olympia Radotin -:-

TJEKKIET: Stredocesky KP

16:30Lysa n. L. - Nymburk -:-
16:30SK Lhota - Velim -:-

TJEKKIET: Karlovarsky KP

16:30Touzim - Frantiskovy Lazne -:-

TJEKKIET: Olomoucky KP

15:30Brodek u Prerova - Bohunovice -:-
15:30Medlov - Kralice na Hane -:-
15:30SK Lipova - Zabreh -:-

TJEKKIET: Pardubicky KP

13:00Luze - Moravany -:-
15:30Holice - SK Pardubicky -:-
15:30Horni Redice - Tremosnice -:-
15:30Lanskroun - Svitavy -:-
15:30Prosec - Moravska Trebova -:-

TJEKKIET: 2. Liga Kvinder

14:00Ostrava K - FC Praha K -:-

TYRKIET: Super Lig

12:30Giresunspor - Konyaspor -:-
15:00Galatasaray - Alanyaspor -:-
18:00Basaksehir - Fenerbahce -:-
18:00Hatayspor - Kayserispor -:-

TYRKIET: 1. Lig

12:30Tuzlaspor - Bursaspor -:-
15:00Samsunspor - Genclerbirligi -:-
18:00Adanaspor - Umraniyespor -:-
18:00Altinordu - Denizlispor -:-

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

14:0024 Erzincanspor - Isparta 32 Spor -:-
14:00Pazarspor - Ankara Demirspor -:-
14:301922 Konyaspor - Akhisarspor -:-
14:30Zonguldak - Usakspor -:-
15:00Kirklarelispor - Eskisehirspor -:-
16:00Amedspor - Nazillispor -:-
18:001928 Bucaspor - Pendikspor -:-
18:00Sanliurfaspor - Karacabey Belediyespor -:-

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

14:00Bayburt - Serik Belediyespor -:-
14:00Sivas Belediyespor - Kahramanmaras -:-
14:00Vanspor FK - Diyarbekirspor -:-
15:00Bodrumspor - Ergene Velimese -:-
15:00Inegolspor - Etimesgut -:-
15:00Soma Spor - Afjet Afyonspor -:-
18:00Ankaraspor - Adiyamanspor -:-
18:00Corum - Sakaryaspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

14:00Batman Petrolspor - Bergama Bld. -:-
14:00Elazigspor - Hopaspor -:-
14:00Kahta - Karaman Bld. -:-
14:30Erbaaspor - Catalca -:-
14:30Nevsehirspor - Osmaniyespor -:-
15:00Arnavutkoy Bl. - Bursa -:-
15:00Hendek - Mamak -:-
15:00Kutahyaspor - Fatsa Belediyespor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

14:00Siirt Ozel - Bayrampasa -:-
14:30Aksaray Bld. - Altindag Bld. -:-
14:30Hacettepe - 52 Orduspor -:-
14:30Kestel - Elazig Karakocan -:-
15:00Darica Genclerbirligi - Malatya -:-
15:00Kizilcaboluk Spor Kulubu - Iskenderun -:-
15:00Kusadasispor - Yomraspor -:-
15:00Sile Yildizspor - Duzcespor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

13:00Edirnespor - Kirikkale Buyuk Anadolu -:-
14:00Gumushanespor - Karakopru -:-
14:00Mardin BB - Karsiyaka -:-
14:00Ofspor - Agri 1970 -:-
14:30Ceyhanspor - Tepecik -:-
14:30Icel - Fethiyespor -:-
14:30Karabukspor - Modafenspor -:-
18:00Orduspor 1967 - Cankaya FK -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:30Aue - Paderborn -:-
13:30Darmstadt - Dresden -:-
13:30St. Pauli - Ingolstadt -:-

TYSKLAND: 3. Liga

13:00Freiburg II - Viktoria Berlin -:-
14:00Verl - Kaiserslautern -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nord

14:00Altona - Phonix Lubeck -:-
15:00Delmenhorst - Oldenburg -:-
15:00Hildesheim - Hannoverscher SC -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:00Eilenburg - Lokomotive Leipzig -:-
13:00UdsatHalberstadt - Altglienicke -:-
13:00Tasmania Berlin - Furstenwalde -:-
13:30Meuselwitz - Berliner AK 07 -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00Bonner - Aachen -:-
14:00Fortuna Koln - Dusseldorf II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:00Grossaspach - Balingen -:-
14:00Offenbach - Walldorf -:-
14:00Ulm - Kassel -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00Stern - Brandenburger -:-
14:00Mahlsdorf - CFC Hertha -:-
14:00Seelow - Hertha Zehlendorf -:-
14:00Stendal - Rostocker FC -:-
14:00Torgelower Greif - Hansa Rostock II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

14:00Grimma - Einheit Rudolstadt -:-
14:00Inter Leipzig - Arnstadt -:-
14:00Jena II - An der Fahner Hohe -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Todesfelde - Eichede -:-
15:00Frisia Risum-Lindholm - Flensburg -:-
15:00Preussen Reinfeld - Eutin -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

10:45Paloma - Meiendorfer SV -:-
14:00Rugenbergen - Victoria Hamburg -:-
14:00TSV Buchholz 08 - Hamburger SV III -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Schwachhausen - BTS Neustadt -:-
14:00Hemelingen - Habenhauser -:-
15:00Aumund-Vegesack - Union 60 Bremen -:-
15:00Borgfeld - Blumenthaler -:-
15:00Hastedt - Vatan Bremen -:-
15:00Komet Arsten - Leher -:-
15:30SFL Bremerhaven - Bremen III -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

15:00Gifhorn - Egestorf-Langreder -:-
15:00Hagen/Uthlede - Eintracht Celle -:-
15:00Rotenburger - Bersenbruck -:-
15:00Spelle-Venhaus - Lohne -:-
15:00SVG Gottingen - Lupo-Martini Wolfsburg -:-
15:00VfL Oldenburg - Heeslinger -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

15:00ASC 09 Dortmund - Schermbeck 2020 -:-
15:00Erndtebruck - FC Gutersloh -:-
15:00Finnentrop/Bamenohl - Ennepetal -:-
15:00Holzwickeder SC - Wattenscheid -:-
15:00Kaan-Marienborn - Clarholz -:-
15:00Munster 2 - Vreden -:-
15:00Paderborn II - Siegen -:-
15:00RSV Meinerzhagen - Hammer SpVgg. -:-
15:00Westfalia Rhynern - Eintracht Rheine -:-
15:15Westfalia Herne - Sprockhovel -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

15:00Eddersheim - Hessen Dreieich -:-
15:00Ginsheim - TUS Dietkirchen -:-
15:00RW Walldorf - Friedberg -:-
15:00Zeilsheim - Waldgirmes -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:00Gonsenheim - Salmrohr -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

15:00DJK Bamberg - Ammerthal -:-
17:00Karlburg - 1. SC Feucht -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:30Walldorf II - Rielasingen-Arlen -:-

TYSKLAND: Oberliga Mittelrhein

15:00Bergisch Gladbach - Eilendorf -:-
15:00Duren - Alfter -:-
15:00Freialdenhoven - Siegburger -:-
15:00Hennef - Glesch-Paffendorf -:-
15:00Hurth - Breinig -:-
15:30Frechen - Wesseling-Urfeld -:-
15:30Friesdorf - FC Viktoria 08 -:-
15:30VfL Vichttal - Deutz -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

15:00UdsatBaumberg - SW Essen -:-
15:00Cronenberger - TuRU Dusseldorf -:-
15:00Jahn Hiesfeld - FC Monheim -:-
15:00Kleve - SpVgg Sterkrade-Nord -:-
15:00Meerbusch - TVD Velbert -:-
15:00Niederwenigern - 1.FC Monchengladbach -:-
15:00Schonnebeck - Germania Ratingen -:-
15:15Union Nettetal - DJK Teutonia St.Tonis -:-
15:30Bocholt - SSVg Velbert -:-
15:30Dusseldorf-West - Kray -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

11:00RB Leipzig U19 - VfL Osnabruck U19 -:-
11:00Werder Bremen U19 - Union Berlin U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd

11:00Unterhaching U19 - Mainz U19 -:-
14:00Kaiserslautern U19 - Furth U19 -:-
14:00Stuttgarter Kickers U19 - Nürnberg U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest

11:00B. Monchengladbach U19 - RW Essen U19 -:-
11:00Bochum U19 - Preussen Munster U19 -:-
11:00Dortmund U19 - Paderborn U19 -:-
11:00Dusseldorf U19 - Schalke U19 -:-
11:00Viktoria Koln U19 - Oberhausen U19 -:-
11:00Wuppertaler U19 - Fortuna Koln U19 -:-

UKRAINE: Premier League

16:00Vorskla - Minaj -:-
18:30Lviv - Metalist 1925 -:-
18:30Zorya - Ch. Odessa -:-

UKRAINE: Persha Liga

12:15Podillya Khmelnytskyi - Kremin -:-
14:30Ahrobiznes Volochysk - Olimpik Donetsk -:-

UNGARN: Hungarian Cup

15:00Bonyhad - Pecsi -:-
15:00Felsozsolca - Kecskemeti -:-
15:00Hatvan - Ferencvaros -:-
15:00Karancslapujto - Nagykanizsa -:-
15:00Sarosd - ESMTK Budapest -:-
15:00Zalaszentgroti - III. Keruleti TVE -:-
17:00Ajka - Gyirmot -:-
18:00Nyiregyhaza - Honved -:-
18:00Siofok - Puskas Academy -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

17:30Liverpool M. - River Plate -:-
20:30Nacional - Progreso -:-
22:45Montevideo City - Plaza Colonia -:-

USA: MLS

01:00New England - Columbus Crew -:-
01:30Cincinnati - New York City -:-
01:30Toronto FC - Nashville SC -:-
02:00Austin FC - San Jose -:-
02:00Minnesota - Los Angeles Galaxy -:-
03:30Houston Dynamo - FC Dallas -:-
03:30Real Salt Lake - Seattle Sounders -:-
19:00Club de Foot Montreal - Chicago Fire -:-
22:00Philadelphia Union - Orlando City -:-

USA: USL Championship

01:00Charlotte Independ. - Pittsburgh -:-
01:00Indy Eleven - Louisville City -:-
01:30Atlanta United 2 - Tampa Bay -:-
01:30Birmingham - Oklahoma City Energy -:-
01:30Miami FC - Charleston -:-
02:00FC Tulsa - Austin Bold -:-
02:30Rio Grande - Colorado Springs -:-
03:30New Mexico - Real Monarchs -:-
04:00Oakland Roots - LA Galaxy 2 -:-
04:30Phoenix Rising - Orange County SC -:-
04:30Sacramento Republic - San Antonio -:-
19:00New York Red Bulls 2 - Memphis -:-
00:00San Diego Loyal - Tacoma Defiance -:-

USA: USL League One

01:00Chattanooga Red Wolves - North Carolina -:-

USA: NISA - Efterår

01:30Chattanooga - San Diego 1904 -:-
01:30Detroit - Stumptown Ath. -:-
01:30Maryland Bobcats - New Amsterdam -:-
04:00California Utd. - Michigan Stars -:-

UZBEKISTAN: Super League

13:00Andijan - Pakhtakor -:-
15:30Metallurg Bekabad - Kokand 1912 -:-

VENEZUELA: Primera Division - Første etape

00:15Gran Valencia - Aragua -:-
00:15Estudiantes M. - Hermanos Colmenares -:-

VENEZUELA: Segunda Division

21:00El Vigia - Academia Rey -:-
21:00Frontera - Local Andina -:-
21:00Rayo Zuliano - JBL Zulia -:-
21:30Bolivar - Minerven -:-

VERDEN: Venskabskampe Kvinder

01:00Costa Rica K - Panama K -:-
16:00Italien U19 K - Østrig U19 K -:-
17:00Marokko K - Mali K -:-

WALES: Premier Kvinder

15:00Aberystwyth K - Cardiff Met. K -:-
15:00Port Talbot K - Pontypridd K -:-
15:00Swansea K - Barry K -:-
15:00TNS K - Cardiff City K -:-

YEMEN: Division 1

15:00Al Helal Al Sahely - Al-Wahda Aden -:-
15:00Shabab Al Jeel - Al-Tilal -:-

ZAMBIA: Super League

15:00Power Dynamos - Green Eagles -:-

ØSTRIG: Admiral Bundesliga

14:30A. Klagenfurt - LASK -:-
14:30Sturm Graz - Tirol -:-
17:00Salzburg - Rapid Wien -:-

ØSTRIG: 2. Liga

10:30Rapid (Am) - Grazer -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

14:30Admira (Am) - Wiener Neustadt -:-

ØSTRIG: Regionalliga Central

16:00Ried (Am) - Sturm Graz (Am) -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Tyrol

10:30Tirol (Am) - Fugen -:-
16:00Kitzbuhel - Hall -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Vorarlberg

16:00Brauerei Egg - Dornbirner SV -:-
16:00RW Rankweil - Rotenberg -:-
17:00A. Lustenau (Am) - Rothis -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.