REFRESH

Tennis » I dag » Alle

ATP - SINGLER: Montreal (Canada), hardcourt

23:00Fognini F. (Ita) - Rune H. (Den) 0:2
23:05Tiafoe F. (Usa) - Bonzi B. (Fra) 2:1
23:40Giron M. (Usa) - Bautista R. (Esp) 0:2
00:25Norrie C. (Gbr) - Nakashima B. (Usa) 2:0
2. sætPaire B. (Fra) - Nishioka Y. (Jpn) 0:1 (2:6,3:3)
2. sætMurray A. (Gbr) - Fritz T. (Usa) 0:1 (1:6,2:1)
01:55Kecmanovic M. (Srb) - Van De Zandschulp B. (Ned) -:-
01:55Schwartzman D. (Arg) - Davidovich Fokina A. (Esp) -:-
02:15Goffin D. (Bel) - Ramos A. (Esp) -:-
02:30Ruusuvuori E. (Fin) - Hurkacz H. (Pol) -:-
17:00Brooksby J. (Usa) - Bautista R. (Esp) -:-
17:00Cilic M. (Cro) - Khachanov K. (Rus) -:-
17:00De Minaur A. (Aus) - Dimitrov G. (Bul) -:-
17:00Draper J. (Gbr) - Tsitsipas S. (Gre) -:-
17:00Medvedev D. (Rus) - Kyrgios N. (Aus) -:-
17:00Monfils G. (Fra) - Cressy M. (Usa) -:-
17:00Paul T. (Usa) - Alcaraz C. (Esp) -:-
17:00Rublev A. (Rus) - Evans D. (Gbr) -:-
17:00Rune H. (Den) - Carreno-Busta P. (Esp) -:-
17:00Ruud C. (Nor) - Molcan A. (Svk) -:-
17:00Sinner J. (Ita) - Mannarino A. (Fra) -:-

WTA - SINGLER: Toronto (Canada), hardcourt

23:05Bencic B. (Sui) - Martincova T. (Cze) 2:0
1. sætKasatkina D. (Rus) - Andreescu B. (Can) 0:0 (2:4)
02:30Sakkari M. (Gre) - Stephens S. (Usa) -:-
17:00Anisimova A. (Usa) - Pliskova Ka. (Cze) -:-
17:00Bencic B. (Sui) - Williams S. (Usa) -:-
17:00Haddad Maia B. (Bra) - Fernandez L. A. (Can) -:-
17:00Halep S. (Rou) - Zhang S. (Chn) -:-
17:00Kanepi K. (Est) - Muguruza G. (Esp) -:-
17:00Mertens E. (Bel) - Giorgi C. (Ita) -:-
17:00Ostapenko J. (Lat) - Riske A. (Usa) -:-
17:00Pegula J. (Usa) - Muhammad A. (Usa) -:-
17:00Putintseva Y. (Kaz) - Badosa P. (Esp) -:-
17:00Rybakina E. (Kaz) - Gauff C. (Usa) -:-
17:00Sabalenka A. (Blr) - Sorribes Tormo S. (Esp) -:-
17:00Swiatek I. (Pol) - Tomljanovic A. (Aus) -:-
17:00Teichmann J. B. (Sui) - Kontaveit A. (Est) -:-
17:00Zheng Q. (Chn) - Jabeur O. (Tun) -:-

ATP - DOUBLER: Montreal (Canada), hardcourt

02:30Khachanov K./Shapovalov D. - Bopanna R./Middelkoop M. -:-
03:00Krawietz K./Mies A. - Kubot L./Wawrinka S. -:-
03:15Dimitrov G./Rublev A. - Ebden M./Purcell M. -:-
17:00Draxl L./Harper C. - Bolelli S./Fognini F. -:-
17:00Glasspool L./Heliovaara H. - Dodig I./Krajicek A. -:-
17:00Carreno-Busta P./Melo M. - Behar A./Escobar G. -:-
17:00Gonzalez S./Molteni A. - Cabal J.S./Farah R. -:-
17:00Bonzi B./Monfils G. - Pospisil V./Sinner J. -:-
17:00AflystDe Minaur A./Norrie C. - Stakusic M./Weekes J. -:-
17:00De Minaur A./Norrie C. - Cerundolo F./Schwartzman D. -:-
17:00Mektic N./Pavic M. - Mahut N./Roger-Vasselin E. -:-

WTA - DOUBLER: Toronto (Canada), hardcourt

23:05Flipkens K./Sorribes Tormo S. - Fernandez B./Fernandez L. A. 0:2
23:10Bondar A./Zimmermann K. - Kenin S./Putintseva Y. 0:2
23:40Bouzkova M./Siegemund L. - Kichenok N./Mihalikova T. 2:0
17:00Aoyama S./Chan H-C. - Xu Y-F./Yang Z. -:-
17:00Guarachi A./Klepac A. - Fernandez B./Fernandez L. A. -:-
17:00Haddad Maia B./Krejcikova B. - Melichar-Martinez N./Perez E. -:-
17:00Kudermetova V./Mertens E. - Keys M./Mirza S. -:-
17:00Heisen V./Niculescu M. - Sanders S./Zhang S. -:-
17:00Gauff C./Pegula J. - Bouzkova M./Siegemund L. -:-
17:00Kenin S./Putintseva Y. - Kichenok L./Ostapenko J. -:-
17:00Muhammad A./Shibahara E. - Dabrowski G./Olmos G. -:-
17:00Samsonova L./Trevisan M. - Krawczyk D./Schuurs D. -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Chicago (USA), hardcourt

00:30AflystGomez E. (Ecu) - Kovacevic A. (Usa) -:-
2. sætPopko D. (Kaz) - Shelton B. (Usa) 0:1 (0:6,3:4)
17:00Jubb P. (Gbr) - Thompson J. (Aus) -:-
17:00Smith K. (Usa) - Brouwer G. (Ned) -:-
17:00Zhu E. (Usa) - O'Connell C. (Aus) -:-
18:30Couacaud E. (Fra) - Albot R. (Mda) -:-
18:30Eubanks C. (Usa) - Harrison R. (Usa) -:-
18:30Harris B. (Gbr) - Kovacevic A. (Usa) -:-
20:00Escoffier A. (Fra) - Uchida K. (Jpn) -:-
20:00Holt B. (Usa) - Ritschard A. (Sui) -:-
20:00Kozlov S. (Usa) - Escobedo E. (Usa) -:-
21:30McHugh A. (Gbr) - Svajda Z. (Usa) -:-
00:30Verdasco F. (Esp) - Broady L. (Gbr) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Lima (Peru), grus

00:10Buse I. (Per) - Ribeiro E. (Bra) 2:0
02:00Boscardin Dias P. (Bra) - Varillas J. P. (Per) -:-
18:30Panta J. (Per) - Olivo R. (Arg) -:-
20:00Elias G. (Por) - Buse I. (Per) -:-
21:30Burruchaga R. A. (Arg) - Bueno G. (Per) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Meerbusch (Tyskland), grus

11:00Shevchenko A. (Rus) - Bonadio R. (Ita) -:-
12:30Forejtek J. (Cze) - Coppejans K. (Bel) -:-
12:30Nagal S. (Ind) - Arnaboldi A. (Ita) -:-
17:30Zapata Miralles B. (Esp) - Krutykh O. (Ukr) -:-

CHALLENGER MÆND - SINGLER: San Marino (San Marino), grus

15:00Haase R. (Ned) - Sanchez Izquierdo N. (Esp) -:-
16:30Taberner C. (Esp) - Jianu F. C. (Rou) -:-
19:00Marozsan F. (Hun) - Gigante M. (Ita) -:-
21:00Neumayer L. (Aut) - Arnaldi M. (Ita) -:-

CHALLENGER KVINDER - SINGLER: Concord (USA), hardcourt

23:10Tauson C. (Den) - Boulter K. (Gbr) 2:0
16:00Blinkova A. (Rus) - Pera B. (Usa) -:-
16:00Frech M. (Pol) - McNally C. (Usa) -:-
16:00Scott K. (Usa) - Muchova K. (Cze) -:-
16:00Tauson C. (Den) - Sharma A. (Aus) -:-
16:00Townsend T. (Usa) - Bonaventure Y. (Bel) -:-
16:00Vandeweghe C. (Usa) - Lys E. (Ger) -:-
16:00Volynets K. (Usa) - Tan H. (Fra) -:-
16:00Wang Q. (Chn) - Golubic V. (Sui) -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Chicago (USA), hardcourt

23:40Cash J./Patten H. - Kozlov S./Uchida K. 1:2
23:45Lammons N./Withrow J. - Svrcina D./Tsitsipas P. 2:0
21:30Bhambri Y./Myneni S. - Saville L./Thompson J. -:-
21:30Gonzales R./Sitak A. - Goransson A./McLachlan B. -:-
23:00Couacaud E./Schnur M. J. - Eubanks C./Shelton B. -:-
00:30Holt B./Monroe N. - Gille S./Smith J-P. -:-
00:30Hach H./Reese H. - King E./Krueger M. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Lima (Peru), grus

1. sætMendoza A./Urrea A. - Otegui J. B./Tirante T. A. 0:0 (2:5)
19:30Carou I./Mena F. - Alvarez N./Dutra Da Silva D. -:-
22:00Baker B./Chappell N. - Merino A./Panta J. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Meerbusch (Tyskland), grus

11:00Balaji N. S./Nedunchezhiyan J. - Drzewiecki K./Niklas-Salminen P. -:-
13:00Pel D./Walkow S. - Gerch L./Squire H. -:-
14:00Frantzen C./Molleker R. - Arribage T./Sanchez L. -:-
15:30Pospisil J./Uzhylovskyi V. - Fayziev S./Hermans M. -:-
15:30Andreev A./Vatutin A. - Forejtek J./Nagal S. -:-
16:00Bergevi F./Donski A. - Brown D./Erler A. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: San Marino (San Marino), grus

15:00Sabanov I./Sabanov M. - Miceli M./Napolitano S. -:-
15:00Arias B./Zeballos F. - Arneodo R./Verbeek S. -:-
16:30Durasovic V./Kravchenko G. - Jebavy R./Pavlasek A. -:-
16:30Martinez L. D./Reboul F. - De Jong J./Stevens B. -:-
18:00Roca Batalla O./Sanchez Izquierdo N. - Bondarevskiy Y./Kotov P. -:-
18:00Molchanov D./Zelenay I. - Olivetti A./Romboli F. -:-

CHALLENGER KVINDER - DOUBLER: Concord (USA), hardcourt

00:00Flink V./Vandeweghe C. - Blinkova A./Minnen G. 2:0
2. sæt
Tiebreak
Parks A./Zarazua R. - Plipuech P./Uchijima M. 0:1 (4:6,6:6)
16:00Dzalamidze N./Rakhimova K. - Gasanova A./Tikhonova A. -:-
18:00Bjorklund M./Contreras Gomez F. - Day K./Wang Q. -:-
18:00Bolton E./Loeb J. - Marozava L./Bondarenko K. -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Cairo 9 (Egypten), grus

10:00Andre S. (Sen) - Ragazzi A. (Ita) -:-
10:00Barrena A. (Arg) - Valle F. (Ita) -:-
10:00Hess S. (Arg) - De La Fuente S. (Arg) -:-
10:00Maamoun K.M. (Egy) - Cigarran T. (Arg) -:-
10:00Pujol Navarro B. (Esp) - Ribeiro Lago E. (Bra) -:-
10:00Safwat M. (Egy) - Gabr A. (Egy) -:-
10:00Tomasetto L. (Ita) - Salton D. (Rsa) -:-
11:00Bielinskyi O. (Ukr) - Del Pino M. (Arg) -:-
11:00Boros A. (Hun) - Elsayed A. (Egy) -:-
11:00Gomaa M. (Egy) - Bacaloni A. (Ita) -:-
11:00Liucci F. (Ita) - Monzon I. (Arg) -:-
13:30Beckley A. (Rsa) - El Tawil H. (Egy) -:-
13:30Sadaoui M. (Fra) - Ivanov V. (Rus) -:-
15:00Folliot Q. (Fra) - Calvano G. (Ita) -:-
15:00Valsecchi P. (Fra) - Fantini L. (Ita) -:-
15:00Zakaryia F. (Egy) - Gimenez J. (Arg) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Curtea de Arges (Rumænien), grus

10:00Coman M. A. (Rou) - Cazacu D. N. (Rou) -:-
10:00Dancu V. A. (Rou) - Snitari I. (Mda) -:-
10:00Falabella L. A. (Arg) - Juhas K. (Srb) -:-
10:00Frunza N. (Rou) - Kolyachev N. (Bul) -:-
10:00Llanes F. (Uru) - Marinescu M. R. (Rou) -:-
10:00Munteanu D. R. (Rou) - Manda C. (Rou) -:-
10:00Papoe R. M. (Rou) - Claverie L. (Ven) -:-
10:00Paz J. P. (Arg) - Del Federico A. (Ita) -:-
10:00Vanta V. (Rou) - Dumitru A. (Rou) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Eupen (Belgien), grus

11:00Chazal M. (Fra) - Bax F. (Fra) -:-
11:00Florig P. (Ger) - Wojcik J. (Usa) -:-
11:00Sabanin Y. (Rus) - Khoeblal E. (Ned) -:-
12:30Basile A. (Bel) - Boehler D. (Ger) -:-
12:30Rojas O. (Bel) - Kodat T. A. (Usa) -:-
12:30Wolfschmidt A. (Ger) - Veremeychuk D. (Ukr) -:-
12:30Zielinski M. (Ger) - Vankan M. (Ger) -:-
14:30Blockx A. (Bel) - Revelli G. (Gbr) -:-
15:00Colson T. (Bel) - Van Sambeek F. (Ned) -:-
16:30Hoang A. (Fra) - Huens H. (Bel) -:-
17:00Boureau A. (Fra) - Bovy A. (Bel) -:-
17:45Compagnucci T. (Ita) - Bailly G. A. (Bel) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Frankfurt am Main (Tyskland), grus

10:00Barun B. (Cro) - Popovic S. (Srb) -:-
10:00Choinski J. (Gbr) - Blecha A. (Cze) -:-
10:00Gobat A. (Fra) - Al A. T. (Ger) -:-
10:00Hassan B. (Leb) - Kellovsky D. (Cze) -:-
10:00Jovic V. (Srb) - Raynel A. (Fra) -:-
10:00Lopez Morillo I. (Esp) - Jenicek J. (Cze) -:-
10:00Paty D. (Cze) - Denolly C. (Fra) -:-
10:00Privara P. B. (Svk) - Broska F. (Ger) -:-
10:00Ramskogler G. (Aut) - Wiskandt M. (Ger) -:-
10:00Steiner M. (Ger) - Reiff T. (Ger) -:-
10:00Woern J. (Ger) - Reymond A. (Fra) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Helsinki (Finland), grus

09:00Dubinin A. (Rus) - Ahti V. (Fin) -:-
09:00Henning B. (Ger) - Denisov I. (Rus) -:-
09:00Kivanda S. E. (Gbr) - Jones B. (Gbr) -:-
09:00Pohjola P. (Fin) - Schifris J. (Ger) -:-
10:30Ambarzumjan E. (Ger) - Noce G. M. (Ita) -:-
10:30Atmane T. (Fra) - Vasser O. (Usa) -:-
10:30Minin M. (Rus) - Shumeiko P. (Ukr) -:-
10:30Scaglia M. (Fra) - Eerola O. (Fin) -:-
12:30Dhokia R. (Gbr) - Hietaranta R. M. (Fin) -:-
12:30Lofman A. (Fin) - Hou Y. (Gbr) -:-
12:30Peliwo F. (Pol) - Troost S. (Est) -:-
14:00Ehrnrooth A. (Fin) - Atlangeriev B. (Rus) -:-
14:00Jovanovski N. (Aus) - Broom C. (Gbr) -:-
14:00Nefve A. (Usa) - Vasa E. (Fin) -:-
15:30Aubriot A. (Fra) - Carr S. (Irl) -:-
15:30Cunat M. (Fra) - Vasa I. (Fin) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Jakarta (Indonesien), hardcourt

04:00Kumasaka T. (Jpn) - Takahashi Y. (Jpn) -:-
04:00Takeuchi K. (Jpn) - Rai A. (Nzl) -:-
04:00Tanuma R. (Jpn) - Bathrinath L. (Ind) -:-
04:00Tricerri S. (Aus) - Imamura M. (Jpn) -:-
05:30Babanine A. (Aus) - Kotzen A. (Usa) -:-
05:30Chanta T. (Tha) - Trongcharoenchaikul W. (Tha) -:-
05:30Leong M. W. K. (Mys) - Sureshkumar M. (Ind) -:-
05:30Okamura I. (Jpn) - Imai S. (Jpn) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 31 (Tunesien), hardcourt

10:00Bertrand R. (Fra) - Hermassi R. (Tun) -:-
10:00Mansouri S. (Tun) - Chaurasia Y. (Ind) -:-
10:00Mo Y. C. (Chn) - Bittoun C. (Fra) -:-
10:00Onuma Y. (Gbr) - van Wyk K. (Rsa) -:-
11:00Gramaticopolo B. (Ita) - Lajal M. (Est) -:-
11:00Lopez N. (Sui) - Misrahi J. (Fra) -:-
11:00Sun Qian (Chn) - Tang S. (Chn) -:-
11:00Te R. (Chn) - Pecci A. (Ita) -:-
16:00Benzal Alia I. (Esp) - Trochu . P. (Fra) -:-
16:00Butler S. (Gbr) - Cazaux A. (Fra) -:-
16:00Li M. (Chn) - Oueslati M. A. (Tun) -:-
16:00Puskar S. (Svk) - De Carvalho V. (Por) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Columbus, OH (USA), hardcourt (indendørs)

16:00Bernard A. (Usa) - Clark E. (Usa) -:-
16:00Baadi T. (Can) - Boulais J. (Can) -:-
16:00Gonela M. (Usa) - Chidekh C. (Fra) -:-
16:00Yakubov R. (Usa) - Jachuck R. (Usa) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Padova (Italien), grus

10:00Bagnolini D. (Ita) - Llamas Ruiz P. (Esp) -:-
10:00Esteve L. E. (Esp) - Tabacco F. (Ita) -:-
10:00Ferrari G. (Ita) - Walkin B. (Aus) -:-
10:00Kivattsev K. (Rus) - Pampanin P. (Ita) -:-
10:00Martineau M. (Fra) - Serafini M. (Ita) -:-
10:00Oradini G. (Ita) - Bertuccioli F. (Ita) -:-
10:00Picchione A. (Ita) - Ovcharenko O. (Ukr) -:-
10:00Pokorny L. (Svk) - Navone M. (Arg) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Tbilisi 3 (Georgien), hardcourt

08:00Bakshi A. (Geo) - Liaonenka A. (Blr) -:-
08:00Glinka D. (Est) - Bar B. P. (Rus) -:-
08:00Leshem E. (Isr) - Li H. (Chn) -:-
08:00Lomakin G. (Kaz) - Zgirovsky A. (Blr) -:-
08:00AflystStatham J. (Nzl) - Bar B. P. (Rus) -:-
09:30Tkemaladze Z. (Geo) - Yunchaokete B. (Chn) -:-
09:30Tsivadze G. (Geo) - Erel Y. (Tur) -:-
09:30Zhukayev B. (Kaz) - Liutarevich I. (Blr) -:-
10:00Metreveli A. (Geo) - Polukhin S. (Rus) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Ystad (Sverige), grus

10:15Ingildsen J. (Den) - Jermar J. (Cze) -:-
10:15Sheyngezikht L. (Bul) - Minasyan M. (Swe) -:-
10:15Wallin O. (Swe) - Lemstra K. (Ger) -:-
11:45Bladelius H. (Swe) - Kopp S. (Aut) -:-
11:45Perez A. (Usa) - Borg L. (Swe) -:-
11:45Rivera L. (Nor) - Veldheer M. (Ned) -:-
11:45Stenberg J. (Swe) - Eriksson Ziverts J. (Swe) -:-
13:00Ehrenschneider N. (Ger) - Madaras N. (Swe) -:-
13:00Friberg K. (Swe) - Erhard M. (Fra) -:-
13:00Marie J. (Fra) - Johansson O. (Swe) -:-
14:30Mridha J. (Swe) - Lane L. (Ger) -:-
14:30Sorrentino L. (Ita) - Pichler D. (Aut) -:-
14:30Wessels L. (Ger) - Goldsteiner P. (Aut) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W100 Landisville, PA (USA), hardcourt

19:00Abduraimova N. (Uzb) - Miyazaki L. (Gbr) -:-
19:00Anderson R. (Usa) - Andrianjafitrimo T. (Fra) -:-
19:00Chang S. (Usa) - Yuan Y. (Chn) -:-
19:00Han N. (Kor) - Andreeva E. (Rus) -:-
19:00Kawa K. (Pol) - Di Lorenzo F. (Usa) -:-
19:00Mandlik E. (Usa) - Chang H. (Usa) -:-
19:00Pattinama Kerkhove L. (Ned) - Paquet C. (Fra) -:-
19:00Waltert S. (Sui) - Glatch A. (Usa) -:-
19:00Zhu L. (Chn) - Burrage J. (Gbr) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Cairo 9 (Egypten), grus

10:00Roldan S. M. B. (Arg) - Ezzat Y. (Egy) -:-
11:00Aikawa M. (Jpn) - Sirimalla S. (Ind) -:-
11:00El-Sakka H. (Egy) - Iordache A. (Rou) -:-
11:00El Sayed A. (Egy) - Tuayeva A. (Rus) -:-
11:00Pavlou D. (Gre) - Badawi A. (Egy) -:-
13:30Barbulescu . B. E. (Rou) - Brunskog L. (Swe) -:-
13:30Faizy R. (Egy) - Fouad N. (Egy) -:-
13:30Melnikova A. (Cze) - Shebekina E. (Rus) -:-
13:30Pridankina E. (Rus) - Matusova B. (Svk) -:-
13:30Sherif D. (Egy) - Poplavska A. (Ukr) -:-
13:30Vangelova A. (Bul) - Nagornaia S. (Rus) -:-
15:00Colombo A. (Ita) - Fouad H. (Egy) -:-
15:00Ersoz V. (Swe) - Khalil F. (Egy) -:-
15:00Mokhtar N. (Egy) - Majgaine . K. (Ind) -:-
15:00Poulka M. E. (Gre) - Rudiukova N. (Rus) -:-
15:00Uchiyama H. (Jpn) - Refaat M. (Egy) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 25 (Tunesien), hardcourt

10:00Dong N. (Chn) - Vinahradava H. (Blr) -:-
10:00Ozeki M. (Jpn) - Tothova E. (Svk) -:-
10:00Vargova N. (Svk) - Uyar M. A. (Tur) -:-
10:00Villet M. (Fra) - Yuhan L. (Chn) -:-
11:00Imamura S. (Jpn) - Stoilkovska M. (Mkd) -:-
11:00Nitture A. D. (Ind) - Mays L. (Aus) -:-
11:00Sato N. (Jpn) - Cirpanli . D. (Tur) -:-
11:00Takayama C. (Jpn) - Mansouri Y. (Fra) -:-
12:30Bhamidipaty S. R. (Ind) - Yao X. (Chn) -:-
12:30Shi H. (Chn) - Chilumula N. (Ind) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Padova (Italien), grus

09:30Arcidiacono F. (Ita) - Carbonaro G. (Ita) -:-
09:30Palecek N. (Srb) - Traversi C. (Ita) -:-
09:30Ruggeri J. (Ita) - Sekulic S. (Ger) -:-
10:00Ferrara V. (Ita) - Zucchini A. (Ita) -:-
10:00Imanishi M. (Jpn) - Crescenzi G. (Ita) -:-
11:00Mazzola A. (Ita) - Gaggini V. (Ita) -:-
11:00Pedone G. (Ita) - Greco l. G. (Ita) -:-
11:00Petretic L. (Fra) - Raggi A. (Ita) -:-
11:00Ricci B. (Ita) - Gennaro . C. (Ita) -:-
11:30Lavino I. (Ita) - Mair L. (Ita) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Brasov (Rumænien), grus

09:00Aldea W. M. (Rou) - Shalamanova D. (Bul) -:-
09:00Amariei I. D. (Rou) - Partaud M. (Fra) -:-
09:00Macos I. D. (Rou) - Bojica S. (Rou) -:-
09:00Rosca A. (Rou) - Gavrilovici A. (Rou) -:-
10:30Dinu C. (Rou) - Corbeanu A. (Rou) -:-
10:30Filipescu K. I. (Rou) - Bojovic J. (Srb) -:-
10:30Idrizovic F. (Srb) - Ionescu E. M. (Rou) -:-
10:30Marginean A. I. (Rou) - Ghioroaie I. G. (Rou) -:-
11:30Bulbarella M. (Arg) - Gantschnig V. (Ger) -:-
11:30Simion O. (Rou) - Laskevich E. (Blr) -:-
11:30Spasova B. (Bul) - Sevcikova L. (Cze) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Danderyd (Sverige), grus

10:15Bourguignon M. (Usa) - Fruhvirtova B. (Cze) -:-
10:15Muntean V. (Fra) - Mitteregger A. (Swe) -:-
10:15Sakellaridi S. (Gre) - Saner J. (Swe) -:-
10:15Zaar L. (Swe) - Hennemann C. W. (Swe) -:-
11:45Azarko A. (Blr) - Cabaj Awad J. (Swe) -:-
11:45Elde E. (Nor) - Norin F. (Swe) -:-
11:45Khromacheva I. (Rus) - Brune A. (Nor) -:-
11:45Lopatetska D. (Ukr) - Samavati S. N. (Den) -:-
11:45Prisacariu A. (Rou) - Kaji H. (Jpn) -:-
11:45Rinaldo Persson K. (Swe) - Saigo Y. (Jpn) -:-
11:45Yesypchuk . D. (Ukr) - Wagner A. (Bih) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25+H Leipzig (Tyskland), grus

11:00Maleckova J. (Cze) - Vojcinakova I. (Svk) -:-
11:00Putz L. I. (Ger) - Akugue Noha N. (Ger) -:-
11:00Rajkovic A. (Cro) - Mueller S. (Ger) -:-
12:30Halbauer E. (Usa) - Middendorf J. (Ger) -:-
12:30Rushiti A. (Sui) - Curovic T. (Srb) -:-
12:30Scholl C. (Usa) - Sanchez A. S. (Mex) -:-
14:00Katic V. (Isr) - Klasen A. (Ger) -:-
14:00Odorizzi C. (Ita) - Buchwald H. (Ger) -:-
14:00Potocnik N. (Slo) - Hering K. (Ger) -:-
17:00Wiesemann S. (Ger) - Vögele S. (Sui) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Koksijde (Belgien), grus

10:00Riera J. (Arg) - Albie A. (Fra) -:-
11:30Turati A. (Ita) - Rouvroy M. (Fra) -:-
13:00Melnikova M. (Rus) - Waligora A. (Bel) -:-
14:30Di Girolami T. (Bel) - Van Impe A. (Bel) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Parnu (Estland), grus

09:15Chlpac A. (Arg) - Falkowska W. (Pol) -:-
09:15Stevens L. (Ned) - Schmidt A. (Ger) -:-
09:15Strakhova V. (Ukr) - Tverijonaite E. (Ltu) -:-
09:15Topalova G. (Bul) - Bubelyte K. (Ltu) -:-
10:45Christofi E. (Gre) - Koskel A. A. (Est) -:-
10:45Gimbrere J. (Ned) - Nuudi M. (Est) -:-
10:45Siskova A. (Cze) - Stolmar R. (Hun) -:-
10:45Tona M. (Ita) - Mikulskyte J. (Ltu) -:-
12:00Hoedt M. (Ned) - Narmont H. (Est) -:-
12:00Jebawy J. (Ger) - Colmegna M. (Ita) -:-
12:00Klaffner M. (Aut) - Desai Z. (Ind) -:-
12:00Saar K. (Est) - Meyer Auf Der Heide L. (Ger) -:-
13:30Bayerlova M. (Cze) - Lukacs V. (Hun) -:-
13:30Kaul M. L. (Est) - Sugnaux T. (Sui) -:-
13:30Meliss V. (Ita) - Hietaranta L. (Fin) -:-
13:30Ozerova A. (Lat) - Malygina E. (Est) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Radom (Polen), grus

10:00Kubka M. (Pol) - Kuzmova K. (Svk) -:-
10:00Markova J. (Cze) - Behulova B. (Svk) -:-
10:00Martinez Cirez C. (Esp) - Smitkova T. (Cze) -:-
11:30Formella A. (Pol) - You X. (Chn) -:-
11:30Olyanovskaya V. (Rus) - Meri E. (Svk) -:-
11:30Zhu A. (Usa) - Kolodynska J. (Blr) -:-
13:30Erjavec V. (Slo) - Hindova D. (Cze) -:-
13:30Hertel A. (Pol) - Rogozinska Dzik S. (Pol) -:-
13:30Piestrzynska A. (Pol) - Struplova J. (Cze) -:-
15:00Lapko V. (Blr) - Pieri J. (Ita) -:-
15:00Stefanini L. (Ita) - Belgraver J. (Fra) -:-
15:00Yoruk I. (Tur) - Santos A.F. (Por) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Ust-Kamenogorsk (Kazakhstan), hardcourt

06:00Falei A. (Blr) - Kubareva A. (Blr) -:-
06:00Isaeva A. (Rus) - Easwaramurthi A. (Ind) -:-
06:00Maklakova E. (Rus) - Nikolenko T. (Kaz) -:-
06:00Mamedova E. (Rus) - Karpovich Y. (Rus) -:-
07:30Amirgalieva M. (Kaz) - Solomatina A. (Rus) -:-
07:30Cohen S. (Isr) - Ainitdinova G. (Kaz) -:-
07:30Kazionova E. (Rus) - Andreevskaya V. (Kgz) -:-
07:30Yashina E. (Rus) - Kardava Z. (Geo) -:-

ITF KVINDER - SINGLER: W60 San Bartolome de Tirajana (Spanien), grus

10:00Bouzas Maneiro J. (Esp) - Ceschi G. (Ita) -:-
10:00Burillo Escorihuela I. (Esp) - Haseth L. E. (Nor) -:-
10:00AflystBuzarnescu M. (Rou) - Kudermetova P. (Rus) -:-
10:00Curmi F. (Mlt) - Avanesyan E. (Rus) -:-
10:00Fita Boluda A. (Esp) - Szabanin N. (Hun) -:-
10:00Laboutkova A. (Cze) - Shnaider D. (Rus) -:-
10:00Lamens S. (Ned) - Hoste Ferrer C. (Esp) -:-
10:00Seguel D. (Chi) - Mintegi Del Olmo A. (Esp) -:-
10:00Zelnickova R. (Svk) - Romero Gormaz L. (Esp) -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Eupen (Belgien), grus

14:00Makhlouf N./Ramiaramanana L. - Bouquet L./Perchicot M. -:-
16:00Gadamauri B./Rojas O. - Chaine G./Veremeychuk D. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Frankfurt am Main (Tyskland), grus

10:00Broska F./Ramskogler G. - Barun B./Roncadelli F. -:-
10:00Schell N./Wehnelt K. - Corbinais S./Storck L. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Helsinki (Finland), grus

15:30Shumeiko P./Vasser O. - Atlangeriev B./Denisov I. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Jakarta (Indonesien), hardcourt

07:00Dev S D P./Reddy R. - Charoenphon Y./Koaykul K. -:-
07:00Barki N. A./Rungkat C. - Congcar C./Kumasaka T. -:-
07:00Imamura M./Sueoka Y. - Bathrinath L./Shanmugam A. -:-
07:00M Rifqi F./Susanto D. A. - Matsuda R./Nishiwaki K. -:-
08:30Alcantara F. C./Mochizuki Y. - Okamura I./Takeuchi K. -:-
08:30Park U./Son J. H. - Kotzen A./Rai A. -:-
08:30Somani P./Sureshkumar M. - Shimizu Y./Tanuma R. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Columbus, OH (USA), hardcourt (indendørs)

16:00Clark E./Riffice S. - Jachuck R./Maloney P. -:-
16:00Fletchall P./Thieneman P. - Baadi T./O'Hoisin O. -:-
16:00Kingsley C./Tracy J. - Johns G./Mostardi N. -:-
17:00Bernard A./Yakubov R. - Demulling W./Martin D. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Guayaquil (Ecuador), grus

22:00Cevallos Mieles L. G./Pinargote P. R. - Pereira J./Reis Da Silva J. -:-
23:30Alban R./Cabrera M. A. - Becerra Otarola I. A./Salazar A. -:-
23:30Franco T./Gagliardo L. - Perez B./Rodriguez R. -:-
23:30Malla B./Santamaria F. - Becerra Otarola I. A./Salazar A. -:-
23:30Pereira F./Soto M. - Andrade A./McCormick T. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Tbilisi 3 (Georgien), hardcourt

10:00Bar B. P./Philippov E. - Simakin I./Zhukov M. -:-
10:00Liaonenka A./Zgirovsky A. - Tiurnev E./Voronin S. -:-
11:00Purtseladze S./Tsivadze G. - Chelidze D./Kikvidze L. G. -:-
11:30Davlianidze N./Kvernadze D. - Januashvili L./Khurodze D. -:-
11:30Liutarevich I./Lomakin G. - Agafonov E./Ibragimov D. -:-
11:30Erel Y./Tkemaladze Z. - Li H./Yunchaokete B. -:-
11:30Leshem E./Zhukayev B. - Bakshi A./Blanch D. -:-
12:30Arutiunian E./Ostapenkov D. - Santillan A./Statham J. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Ystad (Sverige), grus

17:00Baldovinetti G./Halmenschlager Reis I. - Hellum Lilleengen L./Rivera L. -:-
17:00Johansson O./Klov Nilsson J. - Rikl P./Vocel M. -:-
17:00Kobelt N./Temirhanov A. - Eriksson Ziverts J./Friberg K. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W100 Landisville, PA (USA), hardcourt

01:45Abduraimova N./Kuwata H. - Anderson R./Hartono A. -:-
01:45Han X.Y./Zhu L. - Burrage J./Silva E. -:-
03:00Chang S./Danilina A. - Mandlik E./Rosca C. -:-
03:00Miyazaki L./Rompies J. - Di Lorenzo F./Zacarias M. -:-
19:00Hart J. M./Hewitt D. - Han N./Jang S. J. -:-
19:00Chang H./Jones M. - Shymanovich I./Thandi K. K. -:-
19:00Catanzarite A./Shaikh H. - Pattinama Kerkhove L./Santamaria S. -:-
19:00Gamarra Martins I./Webley-Smith E. - Andrianjafitrimo T./Waltert S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Monastir 25 (Tunesien), hardcourt

14:30Ben Hassen F./Bouzgarrou M. - Praefke P./Tothova E. -:-
14:30Luikham J./Vinahradava H. - Che Y./Mummadi V. -:-
14:30Rout . M. D./Yigin S. - Uyar M. A./Wi H. W. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Padova (Italien), grus

11:00Palecek N./Ruggeri J. - Astete F./Rocchetti S. -:-
11:00Moccia C./Shan Y. - Persson I./Samudio A. -:-
11:30Bertoldo J./Chiesa E. - Balus I./Valente D. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Brasov (Rumænien), grus

11:30Ogescu S./Tsoneva M. - Iurea I. I./Iurea S. M. -:-
13:30Aldea W. M./Iordachi A. E. - Craciun G. A./Partaud M. -:-
13:30Graovac A./Mihail D. M. - Bojica S./Popa Teiusanu V. I. G. -:-
13:30Damaschin A./Turturea I. G. - Gavrilovici A./Lazar S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Danderyd (Sverige), grus

13:00Johansson I./Svahn I. - Larsson S./Svensson N. -:-
14:30Marinkovic B./Sakellaridi S. - Barthel M./Fruhvirtova B. -:-
14:30Muntean V./Saner J. - Saigo R./Saigo Y. -:-
14:30Rusova A./Siedliska N. - Lahey A./Zaar L. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25+H Leipzig (Tyskland), grus

15:30Abendroth J. A./Giza L. - Halbauer E./Sanchez A. S. -:-
15:30Maleckova J./Marcinkevica D. - Hazes S./Lazar A. -:-
15:30Mueller S./Schmerling I. M. - Fomina A./Makarova E. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Koksijde (Belgien), grus

14:30Tran D./Tran L. - Bakhmutkina P./Moors E. -:-
16:00Kempen M./Salden L. - Szostak M./Tubello A. -:-
17:00Bonardi B./Riera J. - Janssen C./Kuparev A. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W25 Ust-Kamenogorsk (Kazakhstan), hardcourt

08:30Barkova T./Falei A. - Nikolenko T./Zelinskaya D. -:-
08:30Easwaramurthi A./Karpovich Y. - Bavisetti S./Yamalapalli S. -:-
08:30Maklakova E./Pospelova A. - Kovaleva A./Pavlova K. -:-
08:30Iatcenko P./Shauha D. - Sinitsyna M./Vaynberg S. -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 San Bartolome de Tirajana (Spanien), grus

10:00Bouzo Z./Burillo Escorihuela I. - Helgo M./Lamens S. -:-
10:00Garcia Reboredo Montesdeoca M./Martinez S. C. S. - Herazo M. F./Monnet C. -:-
10:00Capurro Taborda M./Seguel D. - Kung L./Mateas M. -:-
10:00Avanesyan E./Shnaider D. - Gatto-Monticone G./Rossi F. -:-
10:00Palicova B./Szabanin N. - Cavalle-Reimers Y./Vicens Mas R. -:-

DRENGE - SINGLER: Pardubicka juniorka (Tjekkiet), grus

11:30Donald M. (Cze) - Mrva M. (Cze) -:-
11:30Filip J. (Cze) - Homola P. (Cze) -:-
11:30Kalina V. (Cze) - Barton H. (Cze) -:-
11:30Nicod J. (Cze) - Mruzek S. (Cze) -:-

PIGER - SINGLER: Pardubicka juniorka (Tjekkiet), grus

10:00Charvatova N. (Cze) - Pavkova K. (Cze) -:-
10:00Forejtkova E. (Cze) - Fajmonova S. M. (Cze) -:-
10:00Polakova T. (Cze) - Smekalova M. (Cze) -:-
10:00Valentova T. (Cze) - Jandova N. (Cze) -:-

DRENGE - DOUBLER: Pardubicka juniorka (Tjekkiet), grus

14:30Svojgr K./Brill J. - Barton H./Mrva M. -:-
14:30Donald M./Nicod J. - Vrba J./Kratochvil O. -:-

PIGER - DOUBLER: Pardubicka juniorka (Tjekkiet), grus

13:00Fajmonova S. M./Polakova T. - Pavkova K./Jandova N. -:-
13:00Hutkova V./Valdmannova V. - Donald N./Melicharova K. -:-

TEAMS - MÆND: Davis Cup - Gruppe III (Verden)

05:00Pacific Oceania - Iran -:-
05:00Saudi Arabien - Forenede Arabiske Emirater -:-
05:00Syrien - Malaysia -:-
05:00Vietnam - Jordan -:-
11:00Benin - Mozambique -:-
11:00Kenya - Namibia -:-
11:00Marokko - Algeriet -:-
11:00Zimbabwe - Elfenbenskysten -:-

TEAMS - MÆND: Davis Cup - Gruppe IV (Verden)

06:30Kyrgyzstan - Bangladesh -:-
06:30Yemen - Brunei -:-

HOLD - KVINDER: Billie Jean King Cup - Gruppe II (Verden)

04:00Chinese Taipei K - Hong Kong K -:-
04:00Pacific Oceania K - Maldiverne K -:-
04:00Singapore K - Thailand K -:-
04:00Vietnam K - Laos K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.