REFRESH

Tennis » I dag » Slutresultater

CHALLENGER MÆND - SINGLER: Yokkaichi (Japan), hardcourt

02:35Tu L. (Aus) - Blancaneaux G. (Fra) 2:0
02:40Moriya H. (Jpn) - Mmoh M. (Usa) 0:2
04:25Watanuki Y. (Jpn) - Fonio G. (Ita) 1:2
04:35Echargui M. (Tun) - Polmans M. (Aus) 1:2

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Maia (Portugal), grus (indendørs)

11:00Borges N./Cabral F. WO - Weis A./Wessels L. -:-

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Temuco (Chile), hardcourt

23:35Alves M./Soto M. - Bicknell B./Roberts J. 2:0

CHALLENGER MÆND - DOUBLER: Yokkaichi (Japan), hardcourt

02:40King E./Stalder R. - Nam J. S./Wong C. 2:1
04:30Hsu Y. H./Shimizu Y. - Bollipalli R./Kadhe A. 0:2
06:30Noguchi R./Uchida K. - Ho R./Puttergill C. 1:2
07:10Trotter J. K./Takeru Y. - Kaliyanda Poonacha N./Sharan D. 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Antalya 18 (Tyrkiet), grus

07:30Andreescu S. A. (Rou) - Snitari I. (Mda) 0:2
07:30Pieri S. (Ita) - Gasimov K. (Aze) 2:0
07:30Tiurnev E. (Wrl) - Kazakov I. (Wrl) 2:0
07:30Woerner P. (Ger) - Ben Abdennibi S. (Sui) 2:0
09:00Popko D. (Kaz) - Manda C. (Rou) 1:2
09:00Popovic S. (Srb) - Aksu C. (Tur) 2:0
10:00Fomin S. (Uzb) - Turker M. N. (Tur) TRUKKET SIG 0:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Kuala Lumpur (Malaysia), hardcourt

03:00Bacaloni A. (Ita) - Zhao Z. (Chn) 2:0
03:00Genier T. (Sui) - Fukuda S. (Jpn) 2:1
03:00Jeong Y. (Kor) - Fu H. (Tpe) 2:0
03:00Lee D. H. (Kor) TRUKKET SIG - Tanuma R. (Jpn) 1:1
03:00Suksumrarn T. (Tha) TRUKKET SIG - Isomura K. (Jpn) 0:1
04:30Crowther C. (Aus) - Zakharov A. (Wrl) 0:2
04:30Oplustil P. (Cze) TRUKKET SIG - Kawahashi Y. (Jpn) 0:1
04:30Zhang C. (Chn) - Leong M. W. K. (Mys) 2:1

ITF MÆND - SINGLER: M15 Limassol 2 (Cypern), hardcourt

09:00Bol J. (Ned) - Sorger S. (Aut) 1:2
09:00Dahlin M. (Swe) - Bozemoj B. (Ned) 2:0
09:00Prihodko O. (Ukr) - Sadaoui M. (Fra) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Madrid 2 (Spanien), hardcourt

09:10Jodar R. (Esp) - Vasa E. (Fin) 1:2
09:15Namigandet Tenguere L. (Fra) - Naw H. (Syr) 0:2
09:15Stewart H. (Gbr) - Houghton G. (Gbr) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Monastir 48 (Tunesien), hardcourt

09:30Broska F. (Ger) - Sperle J. (Ger) 2:0
09:30Paul J. (Sui) - Dzhenev A. (Bul) 2:0
09:30Vandermeersch C. (Fra) - De Bakker T. (Ned) 0:2
09:30Van Tilburg R. (Ned) - Negritu Ch. (Ger) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Santa Cruz 2 (Bolivia), grus

00:30La Vela G. (Ita) - Cuellar Lorberg A. E. (Bol) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M15 Sharm ElSheikh 18 (Egypten), hardcourt

09:00Bassem Sobhy M. (Egy) - Rottgering M. (Ned) 0:2
09:00Elsayed A. (Egy) - Boros A. (Hun) 2:0
09:00Philippov E. (Wrl) - Kupcic J. (Slo) 2:1
09:00Sharipov M. (Wrl) - Binda A. (Wrl) 2:0
10:30Fiorentini A. (Ita) - Ursu V. (Ukr) 0:2
10:30Puskar S. (Svk) - Hrazdil J. (Cze) 0:2

ITF MÆND - SINGLER: M15 Zahra (Kuwait), hardcourt

08:00Erel Y. (Tur) - Bakshi A. (Geo) 2:0
08:00Habib A. (Gbr) - Tkemaladze Z. (Geo) 0:2
08:00Henning B. (Ger) - Pontjodikromo S. (Ned) 0:2
08:00Jong A. M. (Ned) - Demanet E. (Bel) 2:0
08:00Khoeblal E. (Ned) - Canter A. (Gbr) 2:0
09:30Bonnaud A. (Fra) - Hussey G. (Gbr) 0:2
09:30Knaff A. (Lux) WO - March A. C. (Ecu) -:-

ITF MÆND - SINGLER: M25 Gold Coast (Australien), hardcourt

01:00Bouzige M. (Aus) - Szilvassy A. (Can) 2:1
01:00Chappell N. (Usa) - Naumovski M. (Aus) 2:0
01:00Hudd E. (Gbr) - Tajima N. (Jpn) 2:0
01:00Ochi M. (Jpn) - Court J. (Aus) 2:0
02:30Bradshaw J. (Aus) - Dellavedova M. (Aus) 1:2
02:30Hulme M. (Aus) - Jones H. (Aus) 0:2
02:30Liu H. (Chn) - Mott B. (Aus) 2:1
02:30Pearson K. (Aus) - Yamasaki J. (Jpn) 2:0
03:45Fancutt T. J. (Aus) - Hudd E. (Gbr) 2:0
04:15Bouzige M. (Aus) - Rai A. (Nzl) 1:2

ITF MÆND - SINGLER: M25 Heraklion 3 (Grækenland), hardcourt

08:30Benaim M. (Gbr) - Gengel M. (Cze) 0:2
08:30Nicod J. (Cze) - Poljicak M. (Cro) 2:0
08:30Shimanov O. (Isr) - Kimhi O. (Isr) 0:2
10:00Oliel Y. (Isr) - Goldenberg L. (Isr) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M25 Kalaburagi (Indien), hardcourt

05:30Jaisinghani R. (Ind) - Matsuda R. (Jpn) 0:2
05:30Rawat S. (Ind) - Shah A. (Ind) 1:2
05:30Taguchi R. (Jpn) - Singh K. (Ind) 2:0
07:00Agarwal R. (Ind) - Ganesh M. (Ind) 2:0
07:00Hans K. (Ind) - Ramanathan R. (Ind) 1:2
07:00Sureshkumar M. (Ind) - Kumaran B. N. (Ind) 2:0
08:00Pichler D. (Aut) - Adams H. (Usa) 2:0
09:15Watanabe S. (Jpn) - Reddy R. (Ind) 2:0

ITF MÆND - SINGLER: M25 Monastir 10 (Tunesien), hardcourt

09:30Kivattsev K. (Wrl) - Otte O. (Ger) 0:2
09:30Ocleppo J. (Ita) - Lokoli L. (Fra) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Ahmedabad (Indien), grus

05:00Bhamidipaty S. R. (Ind) - Patil S. (Ind) 2:0
05:00Bhutada S. G. (Ind) - Yashina E. (Wrl) 0:2
05:00Chaudhari V. (Ind) - Sadiq S. (Ind) 2:0
05:00Tran D. (Ned) - Cherubini D. (Ita) 0:2
06:30Chilakalapudi S. S. (Ind) TRUKKET SIG - Kashyap T. (Ind) 0:1
06:30Schmidt A. (Ger) - Rao S. S. (Ind) 2:0
06:30Vig S. (Ind) - Sukhotina A. (Wrl) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Antalya 20 (Tyrkiet), grus

07:30Avataneo S. (Ita) - Piestrzynska A. (Pol) 0:2
07:30Balkan Z. (Tur) - Helgesson M. (Swe) 2:0
07:30Senic N. (Srb) - Tucakovic S. (Bih) 2:0
07:30Stojanova J. (Bul) - Ivanova E. (Wrl) 0:2
09:00Mettraux M. (Sui) - Pace F. (Ita) 0:2
10:00Aikawa M. (Jpn) - Grekul E. (Ukr) 2:1
10:00El Aouni A. (Mar) - Demidova D. (Wrl) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Heraklion 5 (Grækenland), grus

08:30Cvetkovic K. (Sui) - Viviani M. (Ita) 1:2
08:30Dapkute I. (Ltu) - Parentini G. (Ita) 0:2
08:30Mazzoni E. (Fra) - Bubelyte K. (Ltu) 0:2
08:30Paukstyte P. (Ltu) - Herea C. A. (Rou) 0:2
08:30Varul L. (Est) - Tanasie L. (Rou) TRUKKET SIG 1:0
10:00Sziedat F. (Ger) - Brack C. (Ger) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Monastir 42 (Tunesien), hardcourt

09:30Prisacariu A. (Rou) - Sagandikova A. (Kaz) 2:1

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Sharm ElSheikh 20 (Egypten), hardcourt

08:30Burdina E. (Wrl) - Kim Y.J. (Kor) 2:0
08:30Golovina M. (Wrl) - Fedorova A. (Wrl) 2:0
10:00Tagger L. (Aut) - Tkacheva M. (Wrl) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W15 Valencia (Spanien), grus

10:00Barrera Aguirre I. (Usa) - Djakovic M. (Srb) 0:2
10:00Feistel G. (Pol) - Gerald Gonzalez J. G. (Chi) 2:0
10:00Mazzola A. (Ita) - Hodzic M. (Ger) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W25 Limassol 2 (Cypern), hardcourt

09:00Costoulas S. (Bel) - Vandewinkel H. (Bel) 2:0
09:00Iatcenko P. (Wrl) - Salkova D. (Cze) 2:0
09:00Maristany G. (Esp) - Kung L. (Sui) 2:0

ITF KVINDER - SINGLER: W40 Yokohama (Japan), hardcourt

02:00Kaji H. (Jpn) - Lamens S. (Ned) 1:2
02:00Kawaguchi N. (Jpn) - Hontama M. (Jpn) 0:2
02:00Miyazaki L. (Gbr) - Naklo T. (Tha) 2:0
02:00Tararudee L. (Tha) - Ito A. (Jpn) 0:2
03:30Ku Y. (Kor) - Shimizu A. (Jpn) 0:2
03:30Sawangkaew M. (Tha) - Yamaguchi M. (Jpn) 2:0
03:30Wang Y. (Chn) - Falei A. (Wrl) 1:2
03:30Zheng W. (Chn) - Wei S. (Chn) 1:2

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Gold Coast (Australien), hardcourt

01:00Arakawa H. (Jpn) - Popovic I. (Aus) 0:2
01:00Bayerlova M. (Cze) - Ercan M. (Tur) 0:2
01:00Bolton E. (Aus) - Sakatsume H. (Jpn) 0:2
01:00Hosogi S. (Jpn) - McPhee K. (Aus) 0:2
01:35Inglis M. (Aus) - Sema E. (Jpn) 2:0
01:35Shimizu E. (Jpn) - Ishii S. (Jpn) 2:1
02:15Yoshioka K. (Jpn) - Gadecki O. (Aus) 0:2
02:40Back D. (Kor) - Kuramochi M. (Jpn) 0:2
03:40Ercan M. (Tur) - Sakatsume H. (Jpn) 2:1
03:50McPhee K. (Aus) - Hule P. (Aus) 0:2
04:45Jones E. (Aus) - Popovic I. (Aus) 1:2
05:05Micic E. (Aus) - Gibson T. (Aus) 0:2

ITF KVINDER - SINGLER: W60 Trnava 3 (Slovakiet), hardcourt (indendørs)

10:05Wagner S. (Ger) - Hatouka Y. (Wrl) 0:2
10:10Abduraimova N. (Uzb) - Kucmova A. (Cze) 2:1
10:10Keller N. (Sui) - Mladenovic K. (Fra) 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Kuala Lumpur (Malaysia), hardcourt

06:45Isomura K./Tanuma R. - Isaro P./Loof T. 1:2
06:45Trismuwantara G./Wang Q. - Lee D. H./Suksumrarn T. 0:2
07:30Alcantara F. C./Rungkat C. - Bacaloni A./Chen Y. 2:0
07:30Zhao Z./Zheng B. - Fukuda S./Jeong Y. 0:2

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Monastir 48 (Tunesien), hardcourt

12:30De Bakker T./Van Tilburg R. WO - Sperle J./Stuurman R. -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 San Gregorio di Catania (Italien), grus

15:00Calvano G./De Giorgio P. - Gola A./Spadola A. WO -:-
15:00Ciavarella N./Minighini D. - Consolo S./Russo S. WO -:-

ITF MÆND - DOUBLER: M15 Santa Cruz 2 (Bolivia), grus

23:00Cigarran T./Estevez J. - Simonit E./Tosetto R. 0:2
23:00Bruna N./Falabella L. A. - Aboian L./Vilicich B. 2:0
23:00Del Pino M./La Serna J. M. - Barr E./Barrena A. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Gold Coast (Australien), hardcourt

04:00Karpinski T./Papac T. E. - Delaney Je./Fields O. 2:0
05:30Delaney Ja./Imai S. - Masabayashi T./Sumizawa D. 2:0
05:30Saitoh K./Tajima N. - Sørensen L./Woerndle M. 2:0
05:30Sach T./Talic Z. - Gaal C./Marinkov P. 0:2
06:45Gray T./Vasser O. - Bayldon B./Pearson K. 0:2
06:45Ochi M./Yamasaki J. - Braithwaite T./Jones S. 2:1
08:15Court J./Hulme M. - Charlton J./Hudd E. 0:2
09:00Fancutt T. J./Rai A. - Gadecki T. N./Oster S. 2:0

ITF MÆND - DOUBLER: M25 Kalaburagi (Indien), hardcourt

10:30Matsuda R./Taguchi R. - Shah A./Virali-Murugesan R. 2:1

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Ahmedabad (Indien), grus

08:30Bhamidipaty S. R./Chaudhari V. - Paathak P./Vyas P. 2:0
08:30Balu S./Tran D. - Ingale P./Sawant M. 1:2
09:30Majgaine K./Pawar Y. - Adkar V./Chilakalapudi S. S. 0:2
09:30Nitture A. D./Sadiq S. - Sukhotina A./Yashina E. 2:1

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Antalya 20 (Tyrkiet), grus

12:00Bochoradze A./Mamedova E. - Aikawa M./Ogata H. WO -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W15 Heraklion 5 (Grækenland), grus

11:00Coreisa R. I./Tanasie L. - Bubelyte K./Dapkute I. WO -:-

ITF KVINDER - DOUBLER: W40 Veracruz (Mexico), hardcourt

00:45Allen K./Campana A. - Failla J./Sleeth L. 0:2
00:45Alonso . C./Castaneda G. N. - Cohen S./Ruiz G. M. 2:0
00:45Hewitt D./Miroshnichenko V. - Ramirez K./Senties X. 2:0
00:45Corley P./Plekhanova D. - Cabaj Awad J./Ostlund F. 0:2

ITF KVINDER - DOUBLER: W40 Yokohama (Japan), hardcourt

05:00Liang E. S./Tang Q. - Nagata A./Yamazaki I. 2:1
05:20Tikhonova A./Zaytseva K. - Ito A./Kawaguchi N. 0:2
07:30Okawa M./Tsutsumi K. - Ku Y./Wei S. 0:2
07:30Feng S./Zheng W. - Naklo T./Sawangkaew M. 2:0

ITF KVINDER - DOUBLER: W60 Gold Coast (Australien), hardcourt

05:45Aiava D./Inglis M. - Gilheany R./Joint M. 0:2
06:30AflystRompies J./Thombare P. - Astakhova D./Raina A. -:-
06:30Rompies J./Thombare P. - Back D./Leon S. 2:0
06:55Kuramochi M./Kuwata H. - Gumulya B./Tjandramulia O. 2:1
07:00Hayashi E./Shimizu E. - Imamura S./Ishii S. 2:1
07:35Bayerlova M./McGiffin T. - Arakawa N./Sato H. 2:0
07:50Fairclough L./Gadecki O. - Ercan M./Smith A. 1:2
08:25Bolton E./Jones E. - Sema E./Yoshioka K. 0:2
08:55Micic E./Taylor L. - Gibson T./Hule P. 0:2

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Flashscore.dk fremviser live tennis resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.