REFRESH

Håndbold » I dag » Alle

FRANKRIG: Starligue

15:30Toulouse - Montpellier -:-
17:00PSG - Nancy -:-

SPANIEN: Liga ASOBAL

12:00BM Sinfin - Barcelona -:-
12:30Granollers - Torrelavega -:-

SVERIGE: Handbollsligan

16:30Guif - IFK Ystads -:-

TYSKLAND: Bundesliga

13:40Hamburg - Kiel -:-
16:00Göppingen - Erlangen -:-
16:00Hannover-Burgdorf - N-Lubbecke -:-
16:00Magdeburg - Lemgo -:-
16:00Wetzlar - Melsungen -:-

VERDEN: VM Kvinder - Indledende

15:30Sverige K - Puerto Rico K -:-
18:00Polen K - RHF K -:-
18:00Rumænien K - Kazakhstan K -:-
18:00Slovenien K - Frankrig K -:-
18:00Uzbekistan K - Holland K -:-
20:30Iran K - Norge K -:-
20:30Montenegro K - Angola K -:-
20:30Serbien K - Cameroun K -:-

BELGIEN: Division 1

20:15Eynatten-Raeren - Eupen -:-
20:15Gent - Tournai -:-
20:15Izegem - Merksem -:-
20:15Kortrijk - Houthalen -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premijer Liga

19:00Maglaj - MRK Sloga -:-
20:00Gradacac - Bosna S. -:-

BULGARIEN: A RHG

13:00Chardafon Gabrovo - Pirin -:-

DANMARK: 1. Division

15:00Sydhavsøerne - Otterup HK -:-

DANMARK: 1. Division Kvinder

15:00Rødovre K - Bjerringbro K -:-

EUROPA: European Cup

13:00HC Tallinn (Est) - Alingsås (Swe) -:-
15:30Povazska Bystrica (Svk) - Krasnodar (Rus) -:-
16:00Polva Serviti (Est) - Saratov (Rus) -:-
16:00SKA Minsk (Blr) - Besiktas (Tur) -:-
17:00Dukla Prague (Cze) - Drammen (Nor) -:-
17:00Potaissa Turda (Rou) - KH Besa Famgas (Kos) -:-
19:30Baekkelaget (Nor) - Esch (Lux) -:-

EUROPA: BENE-League

19:15Aalsmeer - Hasselt -:-
20:00Bevo HC - KRAS/Volendam -:-
20:00Limburg Lions - Sporting Pelt -:-
20:15Tongeren - Hurry-Up -:-
16:00Haacht - Quintus -:-

FINLAND: SM Liiga Kvinder

15:00KyIF K - GrIFK K -:-

GRÆKENLAND: A1

14:30Aris - Diomidis Argous -:-

HOLLAND: Eredivisie

20:40Arnhem - Feyenoord -:-
21:00Dynamico - Hercules -:-
21:00Hellas - BFC -:-
15:45Aalsmeer 2 - KRAS/Volendam 2 -:-

HOLLAND: Eredivisie Kvinder

19:00BFC K - Vlug en Lenig K -:-
19:00Deurningen K - KRAS/Volendam K -:-
19:00HandbaL Venlo K - Westfriesland SEW K -:-

ISLAND: Olis Deildin

19:00KA - Grotta -:-
19:00Vikingur - Stjarnan -:-

ISLAND: Olis Deild Kvinder

19:00Fram K - Haukar K -:-

ITALIEN: Serie A

19:00Meran - Brixen -:-

LETLAND: SynotTip Virsliga

14:00Ulbrokas - MSG/LAT -:-

LUXEMBOURG: AXA League - Nedrykningsgruppe

18:30HB Petange - Museldall -:-

MALTA: 1st Division

11:00Kavallieri - La Salle -:-

MONTENEGRO: Prva liga

17:00Mornar - Budvanska -:-

NORDMAKEDONIEN: Superleague Kvinder

15:00Pelister K - Shampion K -:-
17:00Despina K - Kumanovo K -:-
17:00Kuzman Vardar K - ZRK Feniks K -:-

NORGE: REMA 1000-ligaen

17:00Notteroy - Kolstad -:-
18:00Fjellhammer - Bergen -:-
18:00Halden - Kristiansand -:-
18:00Runar - Elverum -:-

NORGE: 1. Division

16:00Sandnes - Oslo-Studentenes IK -:-
16:00Vikhammer - Falk -:-
17:00Herulf - St. Hallvard -:-
18:00Follo - Viking Handball -:-
18:00Stavanger - Viking TIF -:-

POLEN: Superliga

12:50Gwardia Opole - Zabrze -:-

POLEN: I Liga Women

12:00Rzeszow K - Radom K -:-
16:00Kwidzyn K - Lubicz K -:-
17:00Cracovia K - Lodz K -:-
18:00Uniwersytet Warszawski K - WKPR Wesola Warszawa K -:-

PORTUGAL: Andebol 1

20:00Sanjoanense - Porto -:-

RUMÆNIEN: Liga Nationala

11:00Bacau - Steaua Bukarest -:-
16:30Alexandria - Buzau -:-
16:30Suceava - Cluj -:-

SCHWEIZ: NLA

17:00St. Gallen - Bern -:-

SERBIEN: Superliga

18:00Crvena zvezda - Obilic Beograd -:-
18:30Zeleznicar - Rudar Kostolac -:-

SLOVAKIET: Extraliga

14:00Bojnice - SKP Bratislava -:-

SPANIEN: Division de Honor Plata

12:00Barcelona II - Puerto Sagunto -:-
12:00Burgos - Cisne -:-

SVERIGE: Allsvenskan

15:00Skanela - Karlskrona -:-
16:15Amo HK - Vasteras Irsta HF -:-
16:15Anderstorps - Tyreso -:-

SVERIGE: Allsvenskan Kvinder

14:00Eskilstuna K - AIK K -:-

SYDKOREA: 1st League

07:30Hynix - Chungnam Athletic -:-
09:30Incheon City - Hanam -:-
11:30Doosan - Sangmu -:-

TYRKIET: Superlig Kvinder

12:00Tekirdag K - Anadolu K -:-
15:00Yalikavak K - Izmir K -:-
16:00Gorele K - Yenimahalle K -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

17:00Elbflorenz - Ferndorf -:-
17:00Essen - Emsdetten -:-
17:00Nordhorn-Lingen - Eisenach -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder

15:00Aldekerk K - Mainz K -:-
16:00TuS Lintfort K - Leipzig K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live håndbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.