REFRESH

Basketball » I morgen » Alle

AUSTRALIEN: WNBL Kvinder

05:05Townsville K - Southside K -:-
07:05Adelaide Lightning K - Sydney K -:-
09:35Bendigo K - Canberra Capitals K -:-
11:30UdsatMelbourne Boomers K - Perth Lynx K -:-

BELGIEN: Top Division Kvinder

20:00UdsatMechelen K - Lummen K -:-
20:00UdsatWaregem K - Pepinster K -:-
20:30UdsatBraine K - Sint-Katelijne-Waver K -:-
20:30UdsatLaarne K - Namur K -:-
21:00UdsatPhantoms K - Kortrijk K -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

19:00Borac - Mrkonjic Grad -:-
19:00UdsatIgokea - Promo -:-
19:00UdsatSpars Sarajevo - Capljina -:-
20:00Leotar Trebinje - Capljina -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH Kvinder

15:30Jedinstvo Dzenex K - Mladi Krajisnik K -:-
17:00Play Off Sarajevo K - Jumper K -:-
18:00Banovici K - Orlovi K -:-
18:00Konjic K - Leotar Trebinje K -:-
19:00Feniks K - Celik Zenica K -:-

BRASILIEN: NBB

20:00Corinthians Paulista - Mogi -:-

DANMARK: Dameligaen

14:00Aabyhøj K - Wolfpack K -:-
14:30BK Amager K - Sisu K -:-

EUROPA: EuroBasket - Kvalifikation - Fjerde runde

15:00Italien - Nordmakedonien -:-
15:30Schweiz - Serbien -:-
16:30Rumænien - Polen -:-
17:10Østrig - Ungarn -:-
18:30Finland - Georgien -:-
19:30Estland - Rusland -:-
19:30Israel - Spanien -:-
20:10Slovenien - Ukraine -:-

EUROPA: VM - Kvalifikation - Indledende

16:00Hviderusland - Cypern -:-
16:00Island - Kosovo -:-
19:00Albanien - Portugal -:-
19:00Luxembourg - Slovakiet -:-

EUROPA: WBBL Kvinder

11:00UdsatKandava K - Letland U16 K -:-
15:00UdsatDimantu Akademijas K - Saldus K -:-
18:00UdsatTTT Riga K - BJBS Riga K -:-

FINLAND: I Divisioona A

14:00Jyvaskyla - Korikouvot -:-
17:00ToPo - Honka -:-

FINLAND: Korisliiga Kvinder

13:00Lappeenranta K - Espoo Team K -:-
13:00Tapiolan Honka K - Pyrinto K -:-
14:00Kouvottaret K - Vimpelin Veto K -:-
16:00Forssan Alku K - Torpan Pojat Helsinki K -:-

FRANKRIG: LFB Kvinder

18:00Nantes K - Flammes Carolo K -:-
18:30ESB Villeneuve K - Tarbes GB K -:-
19:00Lattes Montpellier K - La Roche K -:-
20:00Charnay Bourgogne Sud K - Union Hainaut K -:-

HVIDERUSLAND: Premier League

11:00Grodno - SDUSHOR Minsk -:-
12:00Gomel - Impuls -:-
13:00Rubon - Brest -:-
13:30Tsmoki Minsk 3 - Grodno GrSU -:-

ISLAND: Premier League Kvinder

20:15UdsatBreidablik K - Keflavik K -:-
20:15UdsatSnaefell K - KR Reykjavik K -:-

ITALIEN: A2 Red

18:30Basket Napoli - Latina -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

16:30BK Costa K - Sassari K -:-
18:00Virtus Bologna K - Battipaglia K -:-

KROATIEN: Prva Liga

16:00Jazine - Cedevita -:-
17:30Bosco - Pula -:-
18:00KK Samobor - Kastela -:-

KROATIEN: Premijer Liga Kvinder

15:15KAZL K - Zadar K -:-
16:00FSV Rijeka K - Mursa Osijek K -:-
16:00Rockwool Pula K - Ragusa Dubrovnik K -:-
18:00ZKK Sibenik K - Split K -:-
19:00ZKK Medvescak K - Novi Zagreb K -:-

LITAUEN: NKL

15:00Ezerunas - Klaipedos Neptunas -:-
15:00Gargzdu - Suduva-Mantinga -:-
15:00UdsatTelsiai - Perlas -:-
15:00Zalgiris Kaunas 2 - Delikatesas Joniskis -:-

LITAUEN: Moteru Lyga Kvinder

17:15Siauliai-Universitetas K - Aistes LSU Kaunas K -:-

NEW ZEALAND: NBL Women

07:30Oceana Otago Gold Rush K - Capital Swish K -:-

NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder

19:00Basket Kam K - Kumanovo K -:-
19:00MZT Skopje K - Vardar K -:-
19:00Rabotnicki K - Gostivar K -:-
19:00Struga K - Panteri K -:-
19:00Trokal K - Shkupi K -:-

NORGE: BLNO

14:00Nidaros Jets - Tromsø -:-
16:00Centrum Tigers - Asker -:-
17:00Froya - Fyllingen -:-

NORGE: Kvinneligaen

15:00Ulriken K - Hoybraten K -:-

POLEN: 1. Liga

17:00Krosno - Kotwica Kolobrzeg -:-
17:00Nysa Klodzko - WKK Wroclaw -:-
17:00Pelplin - Dziki Warszawa -:-
17:30Lancut - Pruszkow -:-
17:30Pogon Prudnik - Gornik Walbrzych -:-
17:30Poli. Opolska - Ksiezak Lowicz -:-
18:30Slask Wroclaw II - Wisla Krakow -:-

POLEN: Energa Basket Liga Kvinder

16:00GTK Gdynia K - Lublin K -:-
19:00Polkowice K - Artego Bydgoszcz K -:-
19:30AZS Poznan K - Gorzow K -:-

PORTUGAL: Proliga

16:00UdsatCoracao do Ribatejo - NB Queluz -:-
16:00UdsatGalomar - Ginasio -:-
17:00UdsatElectrico FC - Belenenses -:-
17:00UdsatSampaense - Vasco Da Gama -:-
19:00UdsatLisboa-Benfica B - Ginasio Olhanense -:-
22:00UdsatPovoa/Monteadriano - Sangalhos -:-

PUERTO RICO: BSN

23:00Indios de Mayaguez - Cariduros Fajardo -:-
02:00Mets de Guaynabo - Brujos de Guayama -:-
23:00San German - Aguada Santeros -:-

RUMÆNIEN: Liga National Kvinder - Første etape

15:30Rapid Bucuresti K - Phoenix Constanta K -:-
16:00Cluj Napoca K - CSM Oradea K -:-
18:30Agronomia Bucuresti K - CSBT Alexandria K -:-
18:30FCC ICIM Arad K - Satu Mare K -:-

RUSLAND: Super League

16:00Khimki-Podmoskovie - MBA Moscow -:-

RUSLAND: Premier League Kvinder

15:00UMMC Ekaterinburg K - Enisey Krasnoyarsk K -:-

SCHWEIZ: SB League Kvinder

16:00UdsatGeneve K - Helios VS K -:-
17:30UdsatAlte Kanti Aarau K - Fribourg K -:-
17:30UdsatBBC Troistorrents K - Pully K -:-
17:30BBC Troistorrents K - Nyon K -:-
17:30Fribourg K - Pully K -:-
17:30UdsatNyon K - Winterthur K -:-

SERBIEN: First League

17:30Radnicki - Kolubara -:-
18:00Zlatibor Cajetina - KK Dynamic -:-
19:00Sloga - Vojvodina Novi Sad -:-

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

14:30Radnicki Kragujevac K - Duga K -:-
17:00Novosadska Novi Sad K - Crvena zvezda K -:-
17:00UdsatRadivoj Korac K - ZKK Kraljevo K -:-
17:00UdsatSubotica K - Partizan K -:-
17:00UdsatVojvodina K - Nis K -:-
17:00Vrbas K - Art Basket K -:-

SLOVAKIET: Extraliga Kvinder

17:30Poprad K - Ruzomberok K -:-
18:00BK SKP 08 Banska Bystrica K - Young Angels Kosice K -:-
18:00Piestanske Cajky K - Spisska Nova Ves K -:-
18:00Samorin K - SK UMB Banska Bystrica K -:-

SLOVENIEN: Liga Nova KBM

18:00Rogaska - Podcetrtek -:-

SLOVENIEN: 1. SKL Kvinder

17:00Ledita K - Triglav K -:-

STORBRITANNIEN: BBL Cup

19:00Surrey Scorchers - Worcester Wolves -:-

STORBRITANNIEN: WBBL Cup Kvinder

16:00Sevenoaks Suns K - Oaklands Wolves K 20:0
16:15Cardiff Met Archers K - BA London Lions K -:-
17:00Manchester Mystics K - Nottingham Wildcats K -:-

SVERIGE: Superettan

14:30UdsatIK Eos - Kalmar -:-
15:00UdsatWetterbygden Stars - Team4Q -:-
17:00UdsatAlvik - Ockelbo -:-

SVERIGE: Basketligan Kvinder

14:00Alvik K - Uppsala K -:-
15:00Helsingborg K - Visby K -:-
15:00Norrkoping K - Sodertalje K -:-
15:30Hogsbo K - Lund K -:-
16:00Umea K - Marbo K -:-

SVERIGE: Basketettan Kvinder

15:00UdsatFryshuset Basket K - Ostersund K -:-
15:00UdsatLidingö K - Norrort K -:-
17:00UdsatDjurgarden K - Lobas K -:-

SYDKOREA: WKBL Kvinder

10:00Hana 1Q K - Woori Wibee K -:-

TJEKKIET: ZBL Kvinder

14:00Ostrava K - Zabiny Brno K -:-
16:00Chomutov K - Slovanka K -:-
16:00Hradec Kralove K - Chance U19 K -:-
17:00Slavia Prague K - KP Brno K -:-

TYRKIET: TBL

13:00Yalova Bld. - Manisa -:-
14:00Sigortam.net ITU - Bornova -:-
14:30Gemlik - Kocaeli -:-

TYRKIET: KBSL Kvinder

12:00Elazig Il Ozel Idare K - CBK Mersin K -:-
13:00Ormanspor K - Botas K -:-
14:00Bellona Kayseri K - Canik Belediye K -:-
15:00Nesibe Aydin K - Cankaya K -:-

TYSKLAND: Pro A

19:00UdsatBremerhaven - Jena -:-
19:00Ehingen - Artland -:-
19:00UdsatPhoenix Hagen - Paderborn -:-
19:30Heidelberg - Kirchheim -:-
19:30UdsatNurnberger - Tubingen -:-
19:30PS Karlsruhe - Leverkusen -:-

TYSKLAND: Pro B

18:00Sandersdorf - Munster -:-
19:00Coburg - Dresden -:-
19:00G. Dusseldorf - Itzehoe -:-
19:00Hanau - Frankfurt 2 -:-
19:30College Karlsruhe - OrangeAcademy -:-
19:30ETV Hamburg - Bochum -:-
19:30Iserlohn - RheinStars Köln -:-
19:30Koblenz - BIS Baskets Speyer -:-
19:30Schwelm - RSV Eintracht -:-

TYSKLAND: DBBL Kvinder

18:00Halle K - Flippo K -:-
18:00Herner K - GiroLive K -:-
19:00Marburg K - Freiburg K -:-

UKRAINE: Ukrainian Cup

16:00BIPA - Mykolaiv -:-

UKRAINE: Superleague Kvinder

12:00Rivne K - Prometey K -:-
13:00Berdyansk K - Vinnytski Blyskavky K -:-
13:00Odessa K - Frankivsk Halichina K -:-

UNGARN: NB I. A

18:00UdsatKaposvari - OSE Lions -:-

UNGARN: NB I. A Kvinder

17:00Szekszard K - PINKK-Pecsi K -:-
18:30Miskolc K - PEAC-Pecs K -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya - Play Offs

00:15Urunday - Trouville -:-
02:30Aguada - Nacional -:-

USA: NCAA

23:00Arizona - Grambling St. -:-
23:00Iowa - Southern -:-
23:00Queens Royals - Howard -:-
23:00SE Missouri State - Northern Colorado -:-
23:30N.C. State - North Florida -:-
00:00Appalachian State - Carver Bible -:-
00:00Arizona Christian - New Mexico State -:-
00:00UdsatKentucky - Detroit -:-
00:00Marshall - Tennessee State -:-
01:00AR Little Rock - NC Greensboro -:-
01:00Cal Poly - Bethesda -:-
01:00Idaho State - Nicholls State -:-
01:00Marquette - Eastern Illinois -:-
01:00Portland - Idaho -:-
01:00Rutgers - Fairleigh Dickinson -:-
01:00San Diego State - UC Irvine -:-
01:00South Alabama - Mobile -:-
01:00Vanderbilt - Valparaiso -:-
01:00Wake Forest - Longwood -:-
01:30Louisiana Tech - Texas Arlington -:-
02:00Georgia Tech - Mercer -:-
02:00Missouri State - Evangel -:-
02:00Murray State - Kentucky Wesleyan Panthers -:-
02:00UConn - Hartford -:-
02:30Kansas State - Colorado -:-
03:00Morehead State - Richmond -:-
03:00Utah Utes - New Orleans -:-
03:00Wisconsin - Arkansas-Pine Bluff -:-
04:00Pacific - Fresno State -:-
17:00Abilene Christian - Nebraska O. -:-
18:00Bowling Green - South Carolina St -:-
18:00Nebraska - North Dakota St. -:-
18:00Queens Royals - Belmont -:-
19:00Coll Of Charltn - Limestone College -:-
19:00NC Wilmington - Troy -:-
19:00Penn State - VMI -:-
19:00Pittsburgh - Drexel -:-
20:00Chattanooga Mocs - Northern Kentucky -:-
20:00Duke - Coppin State -:-
20:00Florida Atlantic - Mobile -:-
20:00Furman - USC Upstate -:-
20:00Jacksonville - Southern Miss -:-
20:00Kent State - Alcorn State -:-
20:00Morgan State - Bowie -:-
20:00Rice - Our Lady Of The Lake -:-
20:00Stony Brook - Fairfield -:-
20:00UCF Knights - Oklahoma -:-
20:00Wofford - Carver Bible -:-
21:00Buffalo - Army -:-
21:00Denver - Regis University -:-
21:00Howard - George Mason -:-
21:00AflystIdaho - William Jessup -:-
21:00Mt. St. Marys - Navy -:-
21:00Portland - William Jessup -:-
21:00Southern Utah - Saint Katherine -:-
21:00St. Francis (PA) - UMBC Retrievers -:-
21:00St. Louis - LSU -:-
21:00Tenn. Martin - Blue Mountain -:-
21:00Texas A&M-CC - Texas State -:-
21:00UAB - SE Louisiana -:-
22:00Coastal Carolina - N.C. Wesleyan -:-
22:00Dixie State - Weber State -:-
22:00Elon - High Point -:-
22:00Georgia Southern - Coastal Georgia -:-
22:00Illinois State - UMass Lowell -:-
22:00Kennesaw State - Toccoa Falls -:-
22:00La Lafayette - Loyola NO -:-
22:00Liberty - South Carolina -:-
22:00Minnesota - Loyola Marymnt -:-
22:00NC Asheville - Western Carolina -:-
22:00Northwestern - South Carolina -:-
22:00Texas Arlington - Northwestern St. -:-
22:00Trine - Western Michigan -:-
22:00UC Davis - Idaho State -:-
22:00UTRGV - UTSA Roadrunners -:-
22:00Wyoming - Miss. Valley St. -:-
23:00Air Force - CS Northridge -:-
23:00Lipscomb - Lamar -:-
23:00USC - Montana -:-
23:30South Florida - Rhode Island -:-
00:00Arkansas - North Texas -:-

ØSTRIG: Superliga

19:30Kapfenberg - UBSC Graz -:-

ØSTRIG: Zweite Liga

16:30Salzburg - Jennersdorf -:-
17:00Basket Flames - Raiders Tirol -:-
18:00Mattersburg - Dornbirn Lions -:-
18:00AflystWorthersee Piraten - BBC Nord -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.