REFRESH

Volleyball » I dag » Alle

ARGENTINA: LVA

01:00UVT San Juan - Obras Pocito -:-
15:00Paracao - Banfield -:-
22:00Ciudad - Once Unidos -:-

BRASILIEN: Superliga

01:00Volei Renata - Sada Cruzeiro 0:3

BULGARIEN: SuperLiga - Vindernes slutrunde

16:00Marek Dupnitsa - Neftohimic Burgas -:-

DANMARK: Volleyligaen

14:00Aalborg Volley - Hvidovre -:-

DANMARK: Volleyligaen Kvinder

16:00Holte K - Amager K 3:0

ESTLAND: Meistriliiga Kvinder

12:00Noortekoondis K - Tallinna K -:-

EUROPA: Baltic League

12:00Pere Leib Tartu - Amber Queen Klaipedos -:-
16:00Jekabpils - Tallinn -:-

FINLAND: Mestaruusliiga

16:00PerPo - VaLePa -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder

16:00OrPo K - Nurmon Jymy K -:-

FRANKRIG: Ligue A Kvinder

17:00Saint-Raphael K - Beziers K -:-

GRÆKENLAND: A1 Kvinder

17:00ASP Thetis K - AO Porfiras K -:-
17:00Olympiakos K - Evosmou K -:-
17:00PAOK K - Pannaxiakos K -:-
18:30Lamia K - Ilisiakos K -:-
18:30Markopoulo K - Aonnnne Amazones K -:-
18:30Thira K - Aris K -:-

HVIDERUSLAND: Championship Kvinder - Første etape

12:00A. Baranovichi K - Minsk 2 -:-

IRAN: Super League

08:30Shahdab Yazd - Azar Battery Urmia -:-
08:30Shahrdari Qazvin - Hoorsun Ramsar -:-
11:30Matin Varamin - Ardakan -:-
11:30Rah Yab Marivan - Sirjan -:-
14:30Amol - Javaheri Gonbad -:-
14:30Paykan - Sepahan -:-

ISLAND: Mizunodeild

13:00Fylkir - Throttur Nes -:-
14:00Vestri - Alftanes -:-
15:00Throttur Vogum - HK Kopavogur -:-
17:00Hamar - Afturelding -:-

ISLAND: Mizunodeild Kvinder

16:00Throttur K - Akureyri K -:-

ITALIEN: SuperLega

16:00Milano - Padova -:-
17:00Cisterna - Lube Civitanova -:-
17:00Vibo Valentia - Trentino -:-
18:00Modena - Perugia -:-
19:30Piacenza - Verona -:-
20:30Ravenna - Monza -:-

ITALIEN: Serie A2

17:00BCC-NEP Castellana - Brescia -:-
17:00Bergamo - Lupi Santa Croce -:-
18:00Cantu - Lagonegro -:-
18:00Mondovi - Taranto -:-
18:00Reggio Emilia - Cuneo Volley -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

17:00Chieri '76 K - Scandicci K -:-
17:00Perugia K - Brescia K -:-
17:00UYBA Busto Arsizio K - Bergamo K -:-

ITALIEN: Serie A2 Kvinder

12:00Olbia K - Torino K -:-
17:00Club Italia K - Roma K -:-
17:00Marignano K - Cutrofiano K -:-
17:00Martignacco K - Ravenna K -:-
17:00Pinerolo K - Futura Volley Giovani K -:-
17:00Sassuolo K - Marsala K -:-
17:00Vallefoglia K - Talmassons K -:-

JAPAN: V.League

04:00Toray Arrows - Suntory Sunbirds -:-
06:00Nagano - FC Tokyo -:-
06:05Panasonic Panthers - JT Thunders -:-
07:00Osaka Sakai - Oita Miyoshi -:-

JAPAN: V.League Kvinder

04:00Kurobe Aqua Fairies K - Hisamitsu Springs K -:-
05:00Ageo K - Himeji Victorina K -:-

KAZAKHSTAN: National League

05:00Pavlodar - Esil Petropavlovsk -:-
08:00Burevestnik Almaty - Taraz Jambil -:-
11:00Mangistau - Atyrau -:-
14:00Altai - Ushkyn Kokshetau -:-

KROATIEN: Superliga

16:00Sisak - Varazdin -:-

KROATIEN: Prva Liga Kvinder

14:00ZOK Osijek II K - Veli Vrh K -:-

POLEN: PlusLiga

14:45Verva Warszawa - Slepsk Suwalki -:-
17:30Cuprum - Zawiercie -:-

POLEN: TAURON Liga

17:30Bydgoszcz K - Joker Swiecie K -:-
20:30LKS Lodz K - Wroclaw K -:-

PORTUGAL: Campeonato Honda - Vindernes slutrunde

11:00SC Caldas - A. J. F. Bastardo -:-
16:00Castelo Maia GC - Benfica -:-
17:00Sporting de Espinho - Esmoriz GC -:-
17:00Viana - Sporting CP -:-

PORTUGAL: 1. Divisao Kvinder

12:00Boavista K - AJM/FC Porto K -:-
16:00Belenenses K - Vilacondense K -:-
16:00Benfica K - Porto Volei K -:-
17:00Leixoes K - CD Aves K -:-
19:00Sporting K - Braga K -:-

RUMÆNIEN: Divizia A1 Kvinder

16:00Targoviste K - Voluntari K -:-
17:00Alba Blaj K - Lugoj K -:-
17:00Medgidia K - Stiinta Bacau K -:-
17:00Pitesti K - Belor Galati K -:-

RUSLAND: Superleague

14:00Surgut region - ASK N. Novgorod -:-
15:00Novyi Urengoy - Novosibirsk -:-

RUSLAND: Vysshaya League А

12:00Chelyabinsk - Tarhan -:-
13:00Tyumen - Magnitka-Universitet -:-
13:30Avtomobilist - Novokuybyshevsk -:-
15:00Yaroslavl - Akademiya Kazan -:-

RUSLAND: Superleague Kvinder

11:00Yenisey K - Metar Chelyabinsk K -:-

SCHWEIZ: NLA Kvinder

16:30Dudingen K - Toggenburg K -:-
16:30Franches Montagnes K - Geneve K -:-
16:30Schaffhausen K - Lugano K -:-

SERBIEN: Liga Kvinder

17:00Beograd K - Crvena zvezda K -:-
18:00Stara Pazova K - Zeleznicar K -:-

SPANIEN: SuperLiga

11:00Manacor - Boiro -:-
12:00Rio Duero - Almeria -:-
12:30Barcelona - Emeve Lugo -:-

SPANIEN: Superliga Kvinder

12:00Cajasol K - Emeve Lugo K -:-

SYDKOREA: Volleyball League

06:00Woori - Kepco -:-

TJEKKIET: Extraliga

15:00Beskydy - Odolena Voda -:-

TJEKKIET: Czech Cup Kvinder

13:00KP Brno K - Olymp Prague K -:-

TYRKIET: Efeler Ligi

11:00Arhavi Bld. - Afyon Bld. Yuntas -:-
12:00Istanbul BB - Halkbank -:-
12:00Spor Toto - Inegol -:-
12:30Altekma - Solhan Spor -:-
13:00Bursa - Ziraat Bankasi -:-
14:00Sorgun - Galatasaray -:-

TYRKIET: Division 1 Kvinder

17:00THY K - Eczacibasi K -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga

16:00Giesen - VCO Berlin -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord

16:00Juniors Frankfurt - Moerser -:-
16:00Mondorf - Warnemunde -:-
16:00Schuttorf - Lindow/Gransee -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd

15:00Gonsenheim - Muhldorf -:-
15:00Mimmenhausen - VC Gotha -:-
16:00Friedrichshafen 2 - Dresden -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord Kvinder

16:00Essen-Borbeck K - Koln K -:-
16:00ETV Hamburg K - Berlin K -:-
16:00Ostbevern K - Sorpesee K 0:3
17:00Dingden K - VCO Berlin K -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd Kvinder

16:00Bad Soden K - Wiesbaden II K -:-
16:00Holz K - Waldgirmes K -:-
16:00SV Lohhof K - Dingolfing K -:-

UNGARN: NB I

16:00Fino Kaposvar SE - Vegyesz -:-

ØSTRIG: Austria Cup

19:00UVC Graz - Aich/Dob -:-

ØSTRIG: Austria Cup Kvinder

16:00Bruckl K - Linz-Steg K -:-
16:00SG SVS Post K - Salzburg K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.