REFRESH

Volleyball » I morgen » Alle

BELGIEN: EuroMillions League

16:00Haasrode Leuven - Roeselare -:-
19:30Lindemans Aalst - Waremme -:-
19:30Prefaxis Menen - VDK G. -:-
20:30Maaseik - Achel -:-

BELGIEN: Liga A Kvinder

17:00Tchalou K - Gent K -:-

BELGIEN: Belgian Cup Kvinder

17:00Oudegem K - Charleroi K -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premijer liga

15:00Modrica - Mladost Brcko -:-
18:00Kakanj - Bosna -:-
18:00Ljubinje-Bankom - Maglic Foca -:-
19:00Kalesija - Domaljevac -:-

BRASILIEN: Superliga

21:00Volei Ribeirao - Uberlandia/Gabarito -:-
22:00UM Itapetininga - America Volei -:-
23:00Blumenau - Ponta Grossa -:-

BRASILIEN: Superliga Kvinder

23:00UdsatSESC-RJ K - Barueri K -:-
00:00Sao Caetano K - Pinheiros K -:-
00:00Sao Jose dos Pinhais K - Sesi Bauru K -:-
01:30Minas K - Osasco K -:-
23:00Praia Clube K - Fluminense K -:-

BULGARIEN: SuperLiga - Tabernes slutrunde

17:00Botev - Teteven -:-

BULGARIEN: Superliga Kvinder

16:30Maritsa Plovdiv K - CSKA Sofia K -:-

DANMARK: Volleyligaen

15:00Gentofte - Marienlyst -:-
16:00VK Vestsjælland - Nordenskov UIF -:-
18:00Middelfart - Aalborg Volley -:-

DANMARK: Volleyligaen Kvinder

14:00ASV Elite K - Køge Volley K -:-
14:00VK Vestsjælland K - Amager K -:-
17:00Gentofte K - Brøndby K -:-

ESTLAND: Meistriliiga Kvinder

16:00Famila/Voru VK K - TTU K -:-

EUROPA: Baltic League

16:00Parnu - Jekabpils -:-

FINLAND: Mestaruusliiga

13:30Tiikerit - Vantaa Ducks -:-
16:00Savo - Akaa -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder

16:00OrPo K - Puijo K -:-

FRANKRIG: Ligue A

17:30Tourcoing - Chaumont -:-
18:00Cannes - Nice -:-
18:00Narbonne - Tours -:-
19:30Nantes - Montpellier -:-
20:00Cambrai - Poitiers -:-

FRANKRIG: Ligue B

18:00Lozere - Nazaire -:-
18:00Martigues - Plessis Robinson -:-
18:00Nancy - Frejus -:-

FRANKRIG: Ligue A Kvinder

15:00France Avenir 2024 K - Nantes K -:-
18:00Beziers K - Mougins K -:-
18:00Marcq Baroeul K - Istres K -:-
18:00Venelles K - Le Cannet K -:-
19:00Saint-Raphael K - TFOC K -:-

HVIDERUSLAND: Division A

14:00Stroitel Minsk - Mogilev -:-
15:00Energia Gomel - Bate-BGUFK -:-
15:00Legion Obuhovo - Marco Vitebsk -:-
15:30Soligorsk - Mapid Minsk -:-

HVIDERUSLAND: Championship Kvinder - Første etape

14:00Mogilev K - A. Baranovichi K -:-
14:30Zhemchuzhina K - RGUOR K -:-

ISRAEL: Premier League

18:00M. Hod Hasharon - Aylabon -:-

ITALIEN: SuperLega

18:00Lube Civitanova - Verona -:-
19:30Piacenza - Ravenna -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

20:30Cuneo K - Brescia K -:-
20:30Perugia K - UYBA Busto Arsizio K -:-

JAPAN: V.League

05:00Nagoya - Oita Miyoshi -:-
05:00Toray Arrows - Osaka Sakai -:-
06:00Nagano - Panasonic Panthers -:-
07:00Suntory Sunbirds - JT Thunders -:-
08:00JTEKT - FC Tokyo -:-

JAPAN: V.League Kvinder

03:00Kurobe Aqua Fairies K - Himeji Victorina K -:-
04:00Denso Airybees K - NEC Red Rockets K -:-
05:35Okayama Seagulls K - Toray Arrows K -:-
06:00PFU Blue Cats K - Hitachi K -:-
08:00JT Marvelous K - Body Queenseis K -:-

KAZAKHSTAN: National League

05:00Esil Petropavlovsk - Atyrau -:-
08:00Mangistau - Ushkyn Kokshetau -:-
11:00Pavlodar - Burevestnik Almaty -:-
14:00Altai - Taraz Jambil -:-

KROATIEN: Superliga

17:00HAOK Mladost - Rijeka -:-
18:00Mok Rovinj - Varazdin -:-
18:30Centrometal - Zadar -:-
19:15Mladost Ribola Kastela - Marsonia -:-

KROATIEN: Superliga Kvinder

16:00Marina Kastela K - Olimpik K -:-
17:00Dubrovnik K - Dinamo Zagreb K -:-
19:30Mladost K - Split K -:-

KROATIEN: Prva Liga Kvinder

15:00Don Bosco K - Karlovac K -:-
17:00ZOK Osijek II K - Sinj K -:-
19:00Drenova K - Veli Vrh K -:-

NORGE: Eliteserien

16:00Førde - Tromsø -:-
16:00Randaberg - Asker -:-

NORGE: Eliteserien Kvinder

13:00Volda K - Oslo K -:-
13:30Førde K - Tromso K -:-
13:30Randaberg K - Skjetten K -:-

PERU: Copa Nacional Women

23:30Regatas Lima K - Alianza Lima K -:-

POLEN: PlusLiga

17:30Gdansk - Czarni Radom -:-
20:30Bedzin - Kedzierzyn-Kozle -:-

POLEN: I. Liga

17:00Norwid Czestochowa - Politechnika Lublin -:-
17:00Olimpia Sulecin - Krispol Wrzesnia -:-
17:00Siedlce - Bydgoszcz -:-
17:00Swidnik - BAS Bialystok -:-

POLEN: I. Liga Kvinder

17:00Czestochowianka K - Jawor K -:-
17:00Karpaty Mosir Krosno K - SMS PZPS Szczyrk K -:-
17:00KS AZS Gliwice K - San Jaroslaw K -:-
17:00Mielec K - Energetyk Poznan K -:-
17:00Nowy Dwor Mazowiecki K - Sosnowiec K -:-
17:00Tarnow K - Opole K -:-

PORTUGAL: Campeonato Honda

12:00Castelo Maia GC - Vitoria -:-
12:00Gondomar - SC Caldas -:-
12:00Mamede - Clube K -:-
12:00Viana - Benfica -:-

PORTUGAL: 1. Divisao Kvinder

12:00Benfica K - Vilacondense K -:-
12:00Vitoria Guimaraes K - CD Aves K -:-

QATAR: Volleyball League

14:00Qatar Sports - Al Sadd -:-
16:30Al Arabi - Al Shamal -:-

RUMÆNIEN: Divizia A1

15:00Unirea Dej - Timisoara -:-
16:00Steaua Bucuresti - Craiova -:-
17:00Dinamo Bucuresti - U. Cluj -:-
17:00Zalau - Stiinta Baia Mare -:-

RUMÆNIEN: Divizia A1 Kvinder

13:00Stiinta Bacau K - Dinamo Bucuresti K -:-
17:00Voluntari K - Pitesti K -:-

RUSLAND: Superleague

14:00Ufa - Nizhnevartovsk -:-
15:00Novyi Urengoy - Orenburg -:-
15:30Belgorod - Din. Moscow -:-

RUSLAND: Superleague Kvinder

14:00Metar Chelyabinsk K - Dynamo Moscow K -:-
16:00Lipetsk K - Kaliningrad K -:-
16:00Minchanka K - Saratov K -:-

SCHWEIZ: NLA

17:00Amriswil - Nafels -:-
17:30Schonenwerd - Luzern -:-

SCHWEIZ: NLA Kvinder

13:30Lugano K - Schaffhausen K -:-
16:00Geneve K - Dudingen K -:-
16:30Val-de-Travers K - Franches Montagnes K -:-

SERBIEN: Liga

18:00Mladi Radnik - Partizan -:-
18:00Novi P. - Vojvodina -:-
18:00Radnicki - Crvena zvezda -:-
18:00Ribnica - Subotica -:-
18:00Starcevo - Nis -:-

SERBIEN: Liga Kvinder

18:00Beograd K - Tent K -:-
18:00Crvena zvezda K - Klek K -:-
18:00Partizan K - Ub K -:-
18:00Spartak Subotica K - Stara Pazova K -:-

SLOVAKIET: Extraliga

14:00Myjava - Komarno -:-
16:00Svidnik - Trencin -:-
17:00Presov - Prievidza -:-
18:00VKP Bratislava - Kosice -:-

SLOVAKIET: Ekstraliga Kvinder

17:30Slavia Bratislava K - Presov K -:-
18:00Brusno K - UKF Nitra K -:-
18:00Projekt RD SVF K - Nove Mesto nad Vahom K -:-
19:00UCM Trnava K - Pezinok K -:-

SLOVENIEN: 1. DOL

19:00Hoce - Triglav Kranj -:-
19:00Krka - ACH Ljubljana -:-
19:00Salonit Anhovo - OK Maribor -:-

SLOVENIEN: 1. DOL Kvinder

19:00Ankaran K - Grosuplje K -:-

SPANIEN: SuperLiga

16:30Emeve Lugo - Guaguas -:-
17:00Grau - Manacor -:-
17:30Almoradi - Ibiza -:-
18:30Voleibol Teruel - Boiro -:-
19:00Voley Palma - Almeria -:-

SPANIEN: Superliga Kvinder

12:30Las Palmas K - Sayre Mayser K -:-
17:00Sant Cugat K - CV Madrid K -:-
18:00CV Kiele Socuellamos K - Emeve Lugo K -:-
19:00Alcobendas K - La Laguna K -:-
19:00Algar Surmenor K - Haro Rioja K -:-
19:00Avarca de Menorca K - Cajasol K -:-

SVERIGE: Elitserien

14:00Vingaker - Habo -:-
15:00Floby - Hylte/Halmstad -:-
16:30Falkoping - Lunds -:-

SVERIGE: Elitserien Kvinder

14:00IKSU K - Gislaved K -:-
14:30Falkoping K - Orebro K -:-
15:00Lindesberg K - Sollentuna K -:-
16:00Linkopings K - Värnamo K -:-

SYDKOREA: Volleyball League

06:35KAL Jumbos - KB Stars -:-

SYDKOREA: Volleyball Liga Kvinder

08:00GS Caltex K - Expressway Co K -:-

TJEKKIET: Extraliga

16:00Liberec - Usti -:-
18:00Ceske Budejovice - Zlin -:-
19:00Prague - Brno -:-

TJEKKIET: Extraliga Kvinder

13:00Olymp Prague K - TJ Sokol Sternberk K -:-
17:00Frydek-Mistek K - Prerov K -:-

TYRKIET: Efeler Ligi

13:00Altekma - Galatasaray -:-
13:00Solhan Spor - Halkbank -:-
13:00Ziraat Bankasi - Arkasspor -:-
14:00Sorgun - Istanbul BB -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga

18:00BR Volleys - UV Frankfurt -:-
18:30Giesen - Friedrichshafen -:-
19:00Herrsching - Buhl -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord

16:00Juniors Frankfurt - Bocholt -:-
18:00Moerser - Lindow/Gransee -:-
19:00Bitterfeld - Neustrelitz -:-
19:30Mondorf - Essen -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd

16:00Friedrichshafen 2 - Bliesen -:-
19:00Grafing - Karlsruhe -:-
19:00Leipzig - Dresden -:-
19:00VC Gotha - Schwaig -:-
20:00Kriftel - Delitzsch -:-

TYSKLAND: 1. Bundesliga Kvinder

17:30Dresdner SC K - Erfurt K -:-
18:00Stuttgart K - Aachen K -:-
19:00SC Schweriner K - Suhl K -:-
19:00Vilsbiburg K - Wiesbaden K -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Nord Kvinder

17:00Stralsund K - Koln K -:-
19:30Dingden K - Essen-Borbeck K -:-
19:30Leverkusen K - Oythe K -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Syd Kvinder

16:00Waldgirmes K - Stuttgart II K -:-
18:00VCO Dresden K - Vilsbiburg II K -:-

UKRAINE: Superleague

09:30Prybyliv - Yurakademiya -:-
12:30Barkom - Lokomotiv Kharkiv -:-

UNGARN: NB I

19:30Szegedi - Miskolc -:-

UNGARN: NB I Kvinder

17:00SZBBRA K - MCM Kaposvari K -:-
18:00Bekescsabai K - MTK Budapest K -:-
18:00Budaors K - MAV Elore SC K -:-

ØSTRIG: AVL

19:00Sokol Wien - Weiz -:-
19:00TSV Hartberg - VBK Klagenfurt -:-

ØSTRIG: AVL Kvinder

16:00Linz-Steg K - Wildcats K -:-
16:30SG SVS Post K - Hartberg K -:-
16:30SG TI-Volley K - UVC Graz K -:-
17:30Salzburg K - VC Tirol K -:-
19:30Eisenerz/Trofaiach K - Bisamberg K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.