REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

annonce

AFRIKA: CAF Champions League

15:00Ferroviario Beira - Al-Hilal 0:0
15:00St. George - Esperance Tunis 0:0
17:00Cotonsport - Al Ahly 0:2
20:00Al Ahly Tripoli - Zamalek 0:0
20:00Al-Merreikh - Etoile Sahel 1:2

AFRIKA: CAF Confederation Cup

15:00Kampala City - Club Africain 2:1
15:00Mbabane Swall. - Platinum Stars 4:2
17:00CF Mounana - Supersport 3:5
27'MC Alger - Sfaxien 1:0

ARGENTINA: Primera División

00:00Olimpo - Estudiantes 3:1
02:15Gimnasia L.P. - River Plate 0:3

ARGENTINA: Primera B Nacional

01:05Argentinos Jrs - Almagro 0:0
20:30Flandria - Guillermo Brown 0:0

ARGENTINA: Primera C Metropolitana

20:30Def. de Cambaceres - Argentino de Merlo 3:0
annonce

ARGENTINA: Primera D Metropolitana

20:30Central Ballester - Atlas 0:0
90+'Victoriano A. - Deportivo Muniz 2:1
90+'Yupanqui - Puerto Nuevo 1:1

ARGENTINA: Copa Argentina

88'Arsenal Sarandi - Sacachispas 1:1
23:00Talleres Cordoba - Defensores de Belgrano -:-

ASIEN: AFC Champions League - Play Offs

14:00Guangzhou (Chn) - Kashima (Jpn) 1:0
14:30Muangthong (Tha) - Kawasaki (Jpn) 1:3
17:00Persepolis (Irn) - Lekhwiya SC (Qat) 0:0
18:00Esteghlal Khuzestan (Irn) - Al-Hilal (Sau) 1:2

AUSTRALIEN: NPL Queensland

11:00Brisbane Strikers - Olympic FC 3:1

BRASILIEN: Série A

01:00Sao Paulo - Avai 2:0

BRASILIEN: Série B

00:15CRB - Santa Cruz -:-

BRASILIEN: Série D

00:30Aparecidense - Luziania 0:1
01:30Trem - Acreano 2:3

COLOMBIA: Liga Aguila - Apertura

00:30La Equidad - Aguilas 2:2

COLOMBIA: Torneo Aguila - Apertura – Play Offs

02:45Chico - Llaneros 3:1

CONGO DR: Super League - Sidste Runde

15:30AS Vita Club - Bukavu -:-

DANMARK: 3F Ligaen - Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

19:00Fortuna Hjørring K - Skovbakken K 4:0

ESTLAND: Meistriliiga

17:00Paide - Flora 1:3
18:00Levadia - Tulevik 5:0
18:00Sillamae - Tammeka 2:0
19:00Kalju - Narva 2:0

FINLAND: Veikkausliiga

17:30HIFK - HJK 0:0
17:30Inter Turku - Kemi 1:3
17:30Mariehamn - Lahti 0:2

FRANKRIG: Ligue 2 - Nedrykningsgruppe

83'Paris FC - Orleans 0:1

GEORGIEN: Erovnuli Liga

16:00Lokomotiv Tbilisi - Poti 1:2
18:00Dila Gori - Torpedo Kutaisi 0:2

HOLLAND: Tweede Divisie - Nedrykningsgruppe

19:30Rijnsburgse - Spakenburg 2:1
20:00Lisse - Harkemase Boys 1:2

IRAK: Super League

17:00Al Shorta - Karbala 2:0

IRLAND: Premier Division

83'Bohemians - Limerick 1:2
81'Drogheda - Bray 0:0
82'Dundalk - Derry City 0:0

ITALIEN: Serie B - Play Offs

20:30Benevento - Spezia 2:1

KIRGISISTAN: Top Liga

14:00FK Kara Balta - Kant 2:1

LITAUEN: A Lyga

17:00Jonava - Utenis 1:0
19:00Trakai - Kauno Zalgiris 4:1

LITAUEN: Division 2

17:30Dziugas Telsiai - Nevezis Kedainiai 1:4
17:30Stumbras 2 - Vilniaus Vytis 0:1

NORGE: Toppserien - Kvinder

17:00Arna-Bjørnar K - Kolbotn K 3:0

RUMÆNIEN: Liga 1 - Nedrykning Gruppe

17:00Gaz Metan - Concordia 3:0
19:30Poli Timisoara - Pandurii 0:1

RUMÆNIEN: Liga 2

10:00Juventus Bucuresti - Foresta Suceava 5:1
14:30Sepsi - Braila 3:0

RWANDA: National Football league

15:30Bugesera FC - Pepiniere 2:0
15:30Etincelles - Rayon Sport 1:1
15:30Gicumbi - Musanze 2:0
15:30Kiyovu - AS Kigali 1:0
15:30Mukura Victory Sports - Sunrise 0:2
15:30Police - Espoir 0:0

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

14:30Bariga Dhexe - Waxool -:-

SVERIGE: SuperEttan

19:00GAIS - Gefle 1:0

SVERIGE: 2. Division - Norra Svealand

19:00S. Kerbura - Forward 0:3

SVERIGE: 2. Division - Västra Götaland

19:00Lindome - Torslanda 3:1
19:00Savedalens - Varbergs GIF 0:0

SYDAMERIKA: Copa Libertadores

00:30Chapecoense-SC - Zulia -:-
00:30Club Nacional - Lanus -:-

SYRIEN: Premier League

15:00UdsatAl Jazira - Al Karamah -:-

TJEKKIET: MSFL

17:00Hlucin - Odra Petrkovice 2:2

TJEKKIET: U19 League

12:00Sigma Olomouc U19 - Karvina U19 2:3

TURKMENISTAN: Yokary Liga

15:00Energetik - Merw -:-
15:00Turan - Sagadam -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

19:15Kray - Bocholt 2:5

UZBEKISTAN: Uzbekistan Cup

15:00Neftchi Fargona - Navbahor Namangan 1:0
15:30Lok. Tashkent - Qizilqum Zarafshon 5:0

VENEZUELA: Copa Venezuela - Kvalifikation

21:30Gran V. - Estudiantes Caracas -:-

VERDEN: Venskabskampe - klubber

68'Torreense (Por) - Belenenses (Por) 0:3

VERDEN: VM U20

10:00England U20 - Guinea U20 1:1
10:00Venezuela U20 - Vanuatu U20 7:0
13:00Mexico U20 - Tyskland U20 0:0
13:00Sydkorea U20 - Argentina U20 2:1

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.

Skift til touch version