REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

AFRIKA: Afrikanske Nationers Mesterskab - Kvalifikation

15:00Namibia - Madagascar -:-
15:00Rwanda - Etiopien -:-
15:00Uganda - Burundi -:-
15:00Zambia - Eswatini -:-
17:00Nigeria - Togo -:-
21:00Marokko - Algeriet -:-

ALBANIEN: Super League

14:00Luftetari Gjirokastra - Bylis -:-
17:00Skenderbeu - Kukesi -:-
17:00Tirana - Laci -:-
17:00Vllaznia - Partizani -:-

ALBANIEN: First Division

14:00Burreli - Korabi Peshkopi -:-
14:00Cerrik - Devolli -:-
14:00Din. Tirana - Erzeni -:-
14:00Elbasani - Pogradeci -:-
14:00Iliria Kruja - Besa -:-
14:00Koplik - Egnatia Rrogozhine -:-
14:00Lushnja - Oriku -:-
14:00Shenkolli - Apolonia Fier -:-
14:00Shkumbini Peqin - Kastrioti -:-
14:00Terbuni - Beselidhja Lezha -:-

ALGERIET: Ligue 2

16:00Amal Bou Saada - MO Bejaia -:-
16:00Arzew - Tadjenant -:-
16:00ASM Oran - Annaba -:-
16:00Relizane - Arba -:-
18:00Tlemcen - Skikda -:-
19:00Eulma - Medea -:-

ANGOLA: Girabola

16:00Primeiro de Agosto - Caala -:-

ARGENTINA: Superliga

13'Arsenal Sarandi - River Plate 1:0
02:10Boca Juniors - Racing Club -:-
18:15Banfield - Atl. Tucuman -:-
20:30Independiente - Argentinos Jrs -:-
22:45Patronato - Newells Old Boys -:-

ARGENTINA: Primera Nacional

20:30Nueva Chicago - Alvarado -:-
22:10Estudiantes Rio Cuarto - Belgrano -:-

ARGENTINA: Torneo Federal A

02:00Cipolletti - Sol de Mayo -:-
02:00Ferro Gen. Pico - Sansinena -:-
02:15Deportivo Maipu - Desamparados -:-
19:30CDJU Gualeguaychu - Douglas Haig -:-
20:30Deportivo Madryn - Sportivo Estudiantes -:-
21:00Camioneros Buenos Aires - Circulo Deportivo -:-
21:00Club Sportivo Penarol - Huracan Las Heras -:-
21:00Gimnasia E.R. - Crucero del Norte -:-
22:00San Martin Formosa - Club A. Guemes -:-
22:00Villa Mitre - Juventud Unida Universitario -:-
00:00Defensores Belgrano VR - Chaco For Ever -:-
00:00Sportivo Belgrano - Union Sunchales -:-

ARGENTINA: Primera B Metropolitana - Apertura

18:10Acassuso - UAI Urquiza -:-
20:30Argentino de Quilmes - Talleres (R.E) -:-
20:30Colegiales - Defensores Unidos -:-

ARGENTINA: Primera C Metropolitana - Apertura

17:00Midland - Excursionistas -:-
20:30Central Cordoba - San Martin Burzaco -:-

ARGENTINA: Primera D Metropolitana

16:00Liniers - Puerto Nuevo -:-
17:00Def. de Cambaceres - CSR Espanol -:-
20:30Deportivo Muniz - Argentino de Rosario -:-

ARMENIEN: Premier League

13:00Shirak - Ararat -:-

ASERBAJDSJAN: Premier League

15:00Gabala - Qarabag -:-
17:15Keshla - Sabah Baku -:-

AUSTRALIEN: A-League

08:00Western United - Perth Glory -:-
10:30Central Coast Mariners - Newcastle Jets -:-

BELGIEN: Jupiler League

18:00St. Liege - Genk -:-
20:00Kortrijk - Waregem -:-
20:00Oostende - Eupen -:-
20:30Gent - Waasland-Beveren -:-

BELGIEN: Proximus League

17:00KSV Roeselare - St. Gilloise -:-
20:30Beerschot VA - Virton -:-

BELGIEN: First Amateur Division

19:30Dessel - La Louviere -:-
19:30Thes Sport - RFC Liege -:-
20:00Heist - Deinze -:-
20:00OC Charleroi - Lierse K. -:-
20:00Tubize - Seraing -:-
20:00Vise - Dender -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

20:00Couvin-Mariembourg - Entente Durbuy -:-
20:00Namur - Francs Borains -:-
20:00RAAL La Louviere - Stockay-Warfusee -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV A

19:30Petegem - Menen -:-
20:00KRC Gent - Temse -:-
20:00Ronse - Dikkelvenne -:-

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV B

19:30Hades - Duffel -:-
20:00Hoogstraten - Hasselt -:-

BELGIEN: 1st National Kvinder

14:00Aalst K - Tienen K -:-
15:00Genk II K - Famkes Merkem K -:-
15:00Massenhoven K - GBA Kontich K -:-
15:00Moldavo K - Femina Woluwe K -:-
16:00Zwevezele K - Leuven II K -:-
16:30St. Liege 2 K - SG-Tertre Hautrage K -:-
16:45Mechelen K - Zulte Waregem K -:-

BENIN: Ligue 1

17:00ASPAC - Upi Onm -:-
17:00Real Sport - ASVO -:-
17:00Tonnerre - USS Krake -:-

BERMUDA: Premier League

20:00Somerset - North Village Rams -:-

BOLIVIA: Division Profesional - Clausura

00:15J. Wilstermann - Real Potosi -:-
02:30Nacional Potosi - San Jose -:-
02:30Oriente Petrolero - Always Ready -:-
21:00The Strongest - Aurora -:-
23:15Sport Boys - Blooming -:-

BOLIVIA: Nacional B

21:30Independiente - Stormers SC -:-
21:30Tomayapo - Nacional Senac -:-
21:30U. Sucre - Fortaleza -:-
21:00Stormers - Wils. Cooperativas -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premier League

15:00Tuzla City - Radnik Bijeljina -:-
15:00Velez Mostar - Zrinjski -:-
15:00Zvijezda 09 - Borac Banja Luka -:-
18:00Zeljeznicar - Mladost DK -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: FBiH

14:30Banovici - HNK Orasje -:-
14:30Bratstvo Gracanica - Olimpic Sarajevo -:-
14:30Capljina - Kakanj -:-
14:30Gorazde - Igman K. -:-
14:30Gradacac - Zivinice -:-
14:30Jedinstvo Bihac - Travnik -:-
14:30Metalleghe - Hadzici -:-

BOSNIEN & HERZEGOVINA: RS

14:30Krupa - Jedinstvo Brcko -:-
14:30Podrinje Janja - Modrica -:-
14:30Prijedor - Slavija -:-
14:30Tekstilac - Kozara -:-

BOTSWANA: Premier League

15:30Gaborone Utd - Notwane -:-
15:30Morupule - Extension Gunners -:-
15:30Security Systems - Prisons XI Gaborone -:-
15:30Tafic FC - BDF XI -:-
15:30Township Rollers - Gilport Lions -:-

BRASILIEN: Serie A

22:00Fortaleza - Gremio -:-
00:00Corinthians - Cruzeiro -:-

BRASILIEN: Serie B

00:15Criciuma - CRB -:-
02:30Vitoria - Londrina -:-
21:30Oeste - America MG -:-
21:30Ponte Preta - Bragantino -:-
21:30Vila Nova - Coritiba -:-
00:00Operario - Sao Bento -:-
00:00Parana - Figueirense -:-

BULGARIEN: Parva Liga

16:30Botev Plovdiv - Ludogorets -:-
19:00Levski - Arda -:-

BULGARIEN: Vtora liga

15:00Kariana Erden - CSKA 1948 Sofia -:-
15:00Lok. Gorna - Montana -:-
15:00Strumska Slava - Spartak -:-
16:30Litex Lovech - Botev Galabovo -:-
16:30Neftochimic Burgas - Hebar -:-
17:00Pirin Blagoevgrad - Pomorie -:-

BURKINA FASO: Premier League

17:30ASEC Koudougou - ASFA Yennega -:-
17:30Bobo-Dioulasso - US Ouagadougou -:-
17:30Kadiogo - Sonabel Ouagadougou -:-

CAMBODJA: C-League

10:30Kirivong Sok Sen Chey - Angkor Tiger -:-
13:00NagaWorld - Sports Academy -:-
13:00Phnom Penh Crown - Electricite Du Cambodge -:-

CANADA: Canadian Premier League - Efterår

19:30York 9 - HFX Wanderers -:-
22:00Cavalry - Edmonton -:-
00:30Pacific FC - Valour -:-

CANADA: CSL - Play Offs

22:00Scarborough B. - Kingsman -:-

CANADA: U Sports

22:15Acadia - Saint Marys -:-
00:15Cape Breton - StFX -:-
00:15Mount Allison - UNB -:-
02:00Laurier - Algoma -:-
02:15Concordia - Montreal -:-
02:15Guelph - McMaster -:-
02:15Laval - UQTR -:-
02:15Sherbrooke - McGill -:-
02:15Western - York -:-
03:15Trinity Western - UBC -:-
04:00UFV - Victoria -:-
20:00MacEwan - Lethbridge -:-
20:15Cape Breton - Memorial -:-
20:15Laurentian - Queens -:-
20:15Moncton - Acadia -:-
20:15Nipissing - RMC -:-
21:00UNBC - Thompson Rivers -:-
21:15Brock - Waterloo -:-
21:15Trent - UOIT -:-
21:30Carleton - Ryerson -:-
22:00Alberta - Saskatchewan -:-
22:15Calgary - Mount Royal -:-
00:15Saint Marys - UPEI -:-

CHILE: Primera División

17:30Palestino - U. Espanola -:-
22:30A. Italiano - Cobresal -:-

CHILE: Primera B

54'Barnechea - Deportes Temuco 0:0
01:30Nublense - D. Puerto Montt -:-
20:00La Serena - San Felipe -:-
21:00Magallanes - Cobreloa -:-
21:00Rangers - S. Wanderers -:-
22:00Melipilla - Copiapo -:-
00:00CD Santa Cruz - Valdivia -:-
00:00San Luis - S. Morning -:-

COLOMBIA: Liga Aguila - Clausura

01:00Envigado - La Equidad -:-
03:00Bucaramanga - Jaguares de Cordoba -:-
21:00Patriotas - Pasto -:-
23:00Once Caldas - Huila -:-
00:00America De Cali - Atl. Nacional -:-

COLOMBIA: Torneo Aguila - Clausura - Quadrangular

02:30Cortulua - Quindio -:-
03:00Pereira - Tigres -:-

CONGO: Ligue 1

17:00Etoile du Congo - CARA Brazzaville -:-

CONGO DR: Ligue 1

16:30Bukavu - RCK -:-
16:30Sanga Balende - Nyuki -:-

CYPERN: Første Division

17:30APOEL - Doxa -:-
19:00Achnas - Apollon -:-

CYPERN: Division 2

17:00ASIL Lysi - Ayia Napa -:-
14:30Anagennisi - Digenis -:-
14:30Aris - Omonoia Psevda -:-
14:30Chloraka - Sotiras -:-
14:30Ermis - Othellos Athienou -:-
14:30Karmiotissa - Omonia Aradippou -:-
14:30Ypsonas - Alki Oroklini -:-
14:30Zakakiou - Xylotympou -:-

DANMARK: NordicBet Liga

16:15Vejle - Kolding IF -:-

DANMARK: 2. division - Gruppe 1

13:00Vanløse - Slagelse -:-
13:45FA 2000 - Avarta -:-
14:00Hillerød Fodbold - Brønshøj -:-
15:00UdsatSkovshoved - HIK -:-

DANMARK: 2. division - Gruppe 2

14:00Brabrand IF - Middelfart -:-
14:00Jammerbugt FC - FC Sydvest 05 -:-
14:00Næsby - VSK Aarhus -:-
14:00Aarhus Fremad - Vejgaard -:-

DANMARK: Gjensidige Kvindeliga

13:00KoldingQ K - Farum BK K -:-
13:00Odense Q K - Thisted FC K -:-

DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF - Clausura – Play Offs

22:00Atlantico - Cibao -:-

ECUADOR: Liga Pro

02:15Olmedo - U. Catolica -:-
20:00Ind. del Valle - Aucas -:-
22:15Guayaquil City - El Nacional -:-
00:30Macara - Dep. Cuenca -:-

ECUADOR: Serie B

17:30Manta - Clan Juvenil -:-
23:00Gualaceo - Atl. Porteno -:-
23:00LDU Portoviejo - Santo Domingo -:-

EGYPTEN: Premier League

20:00UdsatAl Ahly - Zamalek -:-
20:00Zamalek - Arab Contractors -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

PauseEl Vencedor - Metapan 1:1

ENGLAND: Premier League

13:30Everton - West Ham -:-
16:00Aston Villa - Brighton -:-
16:00Bournemouth - Norwich -:-
16:00Chelsea - Newcastle -:-
16:00Leicester - Burnley -:-
16:00Tottenham - Watford -:-
16:00Wolves - Southampton -:-
18:30Crystal Palace - Manchester City -:-

ENGLAND: Championship

13:30Blackburn - Huddersfield -:-
16:00Barnsley - Swansea -:-
16:00Brentford - Millwall -:-
16:00Charlton - Derby -:-
16:00Hull - QPR -:-
16:00Leeds - Birmingham -:-
16:00Luton - Bristol City -:-
16:00Middlesbrough - West Brom -:-
16:00Reading - Preston -:-
16:00Stoke - Fulham -:-

ENGLAND: League One

16:00Bolton - Rochdale -:-
16:00Doncaster - Bristol Rovers -:-
16:00Fleetwood - Burton -:-
16:00Gillingham FC - Peterborough -:-
16:00Milton Keynes - Coventry -:-
16:00Rotherham - Oxford Utd -:-
16:00Wimbledon - Portsmouth -:-
16:00Wycombe - Sunderland -:-

ENGLAND: League Two

16:00Bradford City - Crawley Town -:-
16:00Cambridge Utd - Exeter -:-
16:00Colchester - Morecambe -:-
16:00Crewe - Swindon -:-
16:00Forest Green - Mansfield -:-
16:00Grimsby - Leyton Orient -:-
16:00Newport - Scunthorpe -:-
16:00Northampton - Salford -:-
16:00Oldham - Macclesfield -:-
16:00Plymouth - Carlisle -:-
16:00Port Vale - Stevenage -:-
16:00Walsall - Cheltenham -:-

ENGLAND: National Liga Nord

16:00Alfreton - Farsley -:-
16:00Blyth Spartans - Chester -:-
16:00UdsatBrackley Town - Spennymoor -:-
16:00Gloucester - Bradford PA -:-
16:00UdsatKettering - Altrincham -:-
16:00UdsatKing’s Lynn - Leamington -:-
16:00Telford - Guiseley -:-

ENGLAND: National Liga Syd

16:00UdsatBillericay - Wealdstone -:-
16:00UdsatChippenham - Hemel Hempstead -:-
16:00Concord - Hungerford -:-
16:00St. Albans - Bath -:-
16:00Tonbridge - Chelmsford -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Ashton Utd - Gainsborough -:-
16:00Atherton - FC United -:-
16:00Bamber Bridge - Scarborough -:-
16:00Basford - Stafford -:-
16:00UdsatBasford - Nantwich -:-
16:00Buxton - Witton -:-
16:00Hyde - Morpeth -:-
16:00Mickleover - Lancaster -:-
16:00Radcliffe - Matlock -:-
16:00South Shields - Grantham -:-
16:00UdsatStafford - Whitby -:-
16:00Warrington - Stalybridge -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00Alvechurch - St. Ives -:-
16:00Banbury - Biggleswade Town -:-
16:00Bromsgrove - Nuneaton -:-
16:00UdsatCoalville - Kings Langley -:-
16:00Leiston - Hitchin -:-
16:00Lowestoft - Needham Market -:-
16:00UdsatLowestoft - Stourbridge -:-
16:00Redditch - Barwell -:-
16:00UdsatRoyston - Stratford -:-
16:00Rushall - AFC Rushden & Diamonds -:-
16:00UdsatTamworth - Needham Market -:-

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Beaconsfield Town - Merthyr T -:-
16:00Blackfield - Hartley Wintney -:-
16:00Chesham - Wimborne -:-
16:00Dorchester - Yate Town -:-
16:00Farnborough - Gosport -:-
16:00UdsatHayes & Yeading - Poole -:-
16:00Met. Police - Weston-Super-Mare -:-
16:00Salisbury - Harrow -:-
16:00Tiverton - Swindon S -:-
16:00Truro - Hendon -:-
16:00Walton Casuals - Taunton -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00UdsatBowers & Pitsea - Corinthian-Casuals -:-
16:00Enfield Town - Cheshunt -:-
16:00Folkestone - Bognor Regis -:-
16:00Horsham FC - Merstham -:-
16:00Leatherhead - Hornchurch -:-
16:00Lewes - Cray -:-
16:00Worthing - Brightlingsea -:-

ENGLAND: FA Cup - Kvalifikation

13:30Potters Bar - Barnet -:-
14:00Chesterfield - Wrexham -:-
16:00AFC Fylde - Peterborough Sports -:-
16:00Barrow - Solihull Moors -:-
16:00Bowers & Pitsea - Chichester -:-
16:00Bromley - Aldershot -:-
16:00Carshalton - Dagenham & Red. -:-
16:00Chorley - Spennymoor -:-
16:00Dartford - Kingstonian -:-
16:00Ebbsfleet - Woking -:-
16:00Gateshead - Colne -:-
16:00Halifax - Harrogate -:-
16:00Haringey - Yeovil -:-
16:00Hartlepool - Brackley Town -:-
16:00Havant & W - Dulwich Hamlet -:-
16:00Hayes & Yeading - Poole -:-
16:00Hednesford - Boston Utd -:-
16:00Maidenhead - Wealdstone -:-
16:00Maidstone - Kings Langley -:-
16:00Nantwich - King’s Lynn -:-
16:00Notts County - Belper Town -:-
16:00Oxford City - Margate -:-
16:00Royston - Maldon & Tiptree -:-
16:00Southport - Altrincham -:-
16:00Sutton - Billericay -:-
16:00Tamworth - Darlington -:-
16:00Torquay - Boreham Wood -:-
16:00Welling - Eastleigh -:-
16:00Weymouth - Dover -:-
16:00Whitby - Stourbridge -:-
16:00Whyteleafe - Chippenham -:-
18:20York - Stockport -:-

ENGLAND: Premier League 2

14:00Manchester City U23 - Brighton U23 -:-

ENGLAND: Premier League U18

12:00Arsenal U18 - Tottenham U18 -:-
12:00Swansea U18 - Fulham U18 -:-
12:00West Ham U18 - Brighton U18 -:-
13:00Aston Villa U18 - Reading U18 -:-
13:00Blackburn U18 - West Brom U18 -:-
13:00Chelsea U18 - Norwich U18 -:-
13:00Southampton U18 - Leicester U18 -:-
13:00Wolverhampton U18 - Everton U18 -:-
13:30Manchester Utd U18 - Middlesbrough U18 -:-
14:00Liverpool U18 - Newcastle Utd U18 -:-
14:00Sunderland U18 - Derby U18 -:-

ENGLAND: Women's League Cup

20:30Aston Villa K - Sheffield Utd K -:-

ESTLAND: Meistriliiga

12:00Levadia - Kuressaare -:-
12:00Paide - Tallinna Kalev -:-
15:00Narva - Maardu -:-

ESTLAND: Esiliiga

12:00Rakvere - Legion -:-
18:00Parnu JK Vaprus - Tartu Welco -:-

EUROPA: Premier League (Crimea)

14:00Kafa - SKCHF Sevastopol -:-
14:00Kyzyltash - Yevpatoriya -:-
14:00Ocean Kerch - TSK Simferopol -:-
16:00Krymteplytsia - Inkomport -:-

FILIPPINERNE: PFL

09:30Global FC - Stallion -:-
10:00Kaya - Ceres -:-
13:00Green Archers - Philippine Air Force -:-

FINLAND: Veikkausliiga - Mesterskabet - Slutspil

14:00Honka - Mariehamn -:-
14:00Ilves - HJK -:-
14:00Inter Turku - KuPS -:-

FINLAND: Veikkausliiga - Nedrykning Gruppe

14:00HIFK - Rovaniemi -:-
14:00KPV - VPS -:-
14:00SJK - Lahti -:-

FINLAND: Kakkonen - Gruppe A - Vindernes slutrunde

12:00JIPPO - Viikingit -:-
13:00JaPS - Mikkeli -:-

FINLAND: Kakkonen - Gruppe B - Vindernes slutrunde

13:00Espoo - Gnistan -:-

FINLAND: Kakkonen - Gruppe C - Vindernes slutrunde

13:00JBK - SJK Akatemia -:-

FINLAND: Liiga Kvinder - Nedrykning Gruppe

13:00ONS Oulu K - Myran K -:-
13:00TPS K - Ilves K -:-

FORENEDE EMIRATER: UAE League

16:30Al-Ahli Dubai - Bani Yas -:-
16:30Al-Ain - Hatta -:-
16:30Al-Wahda - Al Nasr -:-
16:30Khorfakkan - Al-Jazira -:-
19:00Al Wasl - Al Sharjah -:-

FRANKRIG: Ligue 1

17:30Lyon - Dijon -:-
20:00Angers - Brest -:-
20:00Metz - Nantes -:-
20:00Nimes - Amiens -:-
20:00Reims - Montpellier -:-
20:00Toulouse - Lille -:-

FRANKRIG: Ligue 2

15:00Le Havre - Lorient -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe A

15:00Lusitanos - Bastia -:-
15:00Schiltigheim - Haguenau -:-
16:00Lens II - Lille II -:-
18:00Bobigny - Sedan -:-
18:00Epinal - ASM Belfort -:-
18:00IC Croix - Reims II -:-
18:00Sainte-Genevieve - JA Drancy -:-
18:00St Quentin - Mulhouse -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe B

15:00Mantes - Stade Briochin -:-
17:00Lorient II - Vitre -:-
18:00Angers II - Chartres -:-
18:00Granville - Poissy -:-
18:00Rouen - Fleury-Merogis -:-
18:00Saint-Malo - Guingamp II -:-
18:30Gobelins - Oissel -:-
18:30Vannes - Sannois -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

18:00Bourges - Bergerac -:-
18:00Chamalieres - Blois -:-
18:00Colomiers - St Etienne II -:-
18:00Romorantin - Nantes II -:-
18:00Saint-Pryve - Stade Bordelais -:-
18:00Sete - Les Herbiers -:-
18:00Trelissac - Montpellier II -:-

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

18:00Frejus - Hyeres -:-
18:00Grasse - Lyon II -:-
18:00Jura Sud - Monaco II -:-
18:00Marseille Endoume - Marignane -:-
18:00Martigues - Marseille II -:-
18:00Monts - Annecy -:-
18:00Moulins-Yzeure - Nimes II -:-
18:00Saint Priest - Louhans Cuiseaux -:-

FRANKRIG: Division 1 Kvinder

14:30Bordeaux K - Marseille K -:-
14:30Fleury 91 K - Soyaux K -:-
14:30Montpellier K - Metz K -:-
14:30Reims K - Guingamp K -:-
20:45Paris SG K - Paris FC K -:-

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

13:00Torpedo Kutaisi - Saburtalo Tbilisi -:-
16:00Din. Tbilisi - Lokomotiv Tbilisi -:-

GIBRALTAR: National League

16:00Boca Juniors - Europa Point -:-
18:15Magpies - Mons Calpe -:-

GRÆKENLAND: Super League

18:30Olympiakos - OFI Kreta -:-
19:00Panetolikos - AEL Larissa -:-

GRÆKENLAND: Football League

14:00Kalamata - Ionikos -:-
15:00O. Volos - Thesprotos -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 1

15:00Orfeas Xanthi - Kilkisiakos -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 3

15:00Iraklis Larissa - Atalanti -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

19:00Siquinala - Sanarate -:-

HAITI: Championnat National - Serie de Cloture

22:00UdsatReal du Cap - Cosmopolites -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

18:30Alkmaar - Heerenveen -:-
18:30Waalwijk - Ajax -:-
19:45Twente - Willem II -:-
20:45Utrecht - PSV -:-
20:45Venlo - Vitesse -:-

HOLLAND: Tweede Divisie

15:30GVVV - AFC -:-

HOLLAND: Derde Divisie

14:30Excelsior 31 - Hoek -:-

HOLLAND: KNVB Beker

14:30FC 's-Gravenzande - SteDoCo -:-

HOLLAND: Eredivisie U19

14:00PSV U19 - Twente U19 -:-
14:30Ajax U19 - Den Haag U19 -:-
14:30Heerenveen U19 - Utrecht U19 -:-
14:30Vitesse U19 - Feyenoord U19 -:-
14:45NEC/Oss U19 - Groningen U19 -:-
15:00Alkmaar U19 - Almere U19 -:-
16:00Sparta Rotterdam U19 - Breda U19 -:-

HONG KONG: Premier League

08:30Guangzhou R&F - Yuen Long -:-
08:30Tai Po - Kitchee -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

13:00Slavia Mozyr - Neman -:-
15:00BATE - Gomel -:-
17:00Din. Minsk - Vitebsk -:-
18:00FC Minsk - Torpedo Minsk 3:0

HVIDERUSLAND: Pershaya Liga

13:00Chimik Svetlogorsk - Rukh Brest -:-
13:00FC Slonim - Krumkachy -:-
14:00Baranovici - Smorgon -:-
14:00Mikashevichi - Orsha -:-
14:00Smolevichi - Lida -:-
14:00Sputnik - Naftan -:-
15:00Volna Pinsk - Belshina -:-

INDONESIEN: Liga 1

13:30TIRA Persikabo - Bhayangkara Utd -:-

IRLAND: Premier Division

20:45Sligo Rovers - Derry City -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

17:00H. Tel Aviv - H. Kfar Saba -:-
18:00Hapoel Hadera - Netanya -:-
18:00H. Beer Sheva - Shmona -:-
19:30Nes Tziona - B. Jerusalem -:-

ISRAEL: Liga Alef Nord

17:00H. Asi Gilboa - Ironi Baka -:-
14:00Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Daburiya Osama -:-

ISRAEL: Liga Alef Syd

19:45M. Ironi Ashdod - M. Herzliya -:-

ITALIEN: Serie A

15:00Lazio - Atalanta -:-
18:00Napoli - Verona -:-
20:45Juventus - Bologna -:-

ITALIEN: Serie B

15:00Entella - Trapani -:-
15:00Juve Stabia - Pordenone -:-
15:00Pescara - Spezia -:-
15:00Venezia - Salernitana -:-
18:00Benevento - Perugia -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

15:00Pianese - Monza -:-
15:00Pro Patria - Pro Vercelli -:-
20:45Arezzo - Alessandria -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

15:00Sudtirol - Gubbio -:-
18:30Ravenna - ArzignanoChiampo -:-
20:45Sambenedettese - Virtus Verona -:-

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

16:00Picerno - Virtus Francavilla -:-
18:30Viterbese - Rende -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe B

15:00Bolzano - Brusaporto -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

15:00Sasso Marconi - Mezzolara -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe E

15:00Trestina - Bastia -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe H

15:30Bitonto - Taranto -:-

ITALIEN: Primavera 1

11:00Genoa U19 - Inter U19 -:-
13:00Napoli U19 - AS Roma U19 -:-
15:00Bologna U19 - Sampdoria U19 -:-

ITALIEN: Primavera 2

11:00Ascoli U19 - Benevento U19 -:-
11:00Livorno U19 - Pisa U19 -:-
11:00Trapani U19 - Crotone U19 -:-
11:30Entella U19 - Udinese U19 -:-
15:00AC Milan U19 - Cremonese U19 -:-
15:00Brescia U19 - Spezia U19 -:-
15:00Lecce U19 - Salernitana U19 -:-
15:00Perugia U19 - Frosinone U19 -:-
15:00Pordenone U19 - Cittadella U19 -:-
15:00Spal U19 - Venezia U19 -:-
15:00Verona U19 - Parma U19 -:-

ITALIEN: Serie A Kvinder

15:00AC Milan K - Tavagnacco K -:-
15:00Empoli K - Orobica K -:-
15:00Florentia K - Bari K -:-
15:00Sassuolo K - Fiorentina K -:-
15:00Verona K - AS Roma K -:-

JAPAN: J1 League

06:00Kobe - Tokyo -:-
07:00G-Osaka - Kawasaki -:-
07:00Nagoya - Vegalta Sendai -:-
07:00Shimizu - Hiroshima -:-
07:00Yokohama M. - Shonan -:-
08:00Iwata - Sagan Tosu -:-

JAPAN: J2 League

07:00Avispa Fukuoka - Albirex Niigata -:-
07:00Kyoto - Yokohama FC -:-
08:00Verdy - Kofu -:-
09:00Omiya Ardija - Tokushima -:-

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

06:00Kunoichi K - Nojima Stella K -:-
08:00JEF United K - Parceiro Nagano K -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

12:00Atyrau - Zhetysu -:-
12:00Ertis Pavlodar - Kaisar -:-

KENYA: Premier League

09:00Tusker - Sony Sugar -:-
13:00Wazito - Kakamega Homeboyz -:-
14:00Bandari - Chemelil -:-
14:00Kisumu All-Stars - Mathare Utd. -:-
14:00Nzoia Sugar - Sofapaka -:-
14:00Ulinzi Stars - Kenya CB -:-
14:00Zoo - Posta Rangers -:-
15:15Leopards - Western Stima -:-

KINA: Super League

11:30Guangzhou R&F - Shandong Luneng -:-
13:35Beijing Guoan - Shanghai SIPG -:-

KINA: Jia League

09:30Nei Mongol - Shanghai Shenxin -:-
09:30Qingdao Huanghai - Beijing Baxy -:-
10:00Sichuan Annapurna - Xinjiang Tianshan -:-
13:30Liaoning - Guangdong Tigers -:-
13:30Meizhou Hakka - Heilongjiang Lava -:-
13:30Shijiazhuang - Guizhou Zhicheng -:-
13:30Zhejiang Greentown - Nantong Zhiyun -:-

KINA: Yi League - Play Offs

09:00Shenyang Urban FC - Chengdu Qianbao -:-

KIRGISISTAN: Premier Liga

10:30Akademiy Futbola - Alay Osh -:-
10:30Neftchi Kochkor-Ata - Ilbirs -:-

KOSOVO: Superliga

14:00Flamurtari - Drenica -:-

KROATIEN: 1. HNL

15:00Varazdin - Istra 1961 -:-
17:30Slaven Belupo - Rijeka -:-

KROATIEN: 2. HNL

13:00Orijent - Rudes -:-
15:00Cibalia - Osijek 2 -:-
15:00Solin - Dubrava -:-

KUWAIT: Premier League

16:45Al Kuwait - Al Tadamon -:-
19:00Al Sahel - Al Qadisiya -:-

LESOTHO: Premier League

13:00Liphakoe - Likhopo -:-
15:00Kick4Life - LCS -:-
15:00Lioli - Linare -:-
15:00Mazenod - Defence Force -:-

LETLAND: Optibet Virsliga

13:00Ventspils - Riga FC -:-
15:00RFS - BFC Daugavpils -:-

LETLAND: 1. Liga

13:00Auda - New Project -:-
13:00FK Smiltene - Grobina -:-
13:00Super Nova - Tukums 2000 -:-
15:00Rezekne - Balvu -:-
17:00Riga/Staicele - Alberts JDFS -:-

LIBANON: Premier League

14:30Al Akhaa Al Ahli - Salam Zgharta -:-
14:30Tadamon - Safa -:-
15:00Al Sahel - Bourj FC -:-

LITAUEN: A Lyga

12:00Riteriai - Kauno Zalgiris -:-
16:00FK Panevezys - Atlantas -:-
18:00AflystZalgiris - Stumbras -:-

LITAUEN: I Lyga

14:00Banga - Kupiskis -:-

LUXEMBOURG: National Division

18:30Differdange - Niedercorn -:-

MALAWI: Super League

14:30Karonga United - Mighty Tigers -:-
14:30Mighty Wanderers - Civil -:-
14:30Mlatho Mponela - Big Bullets -:-
14:30Moyale Barracks - Blue Eagles -:-

MALAYSIA: Malaysia Cup - Play Offs

15:00Johor DT - Selangor -:-
15:00Kedah - Pahang -:-

MALTA: Premier League

15:00Sirens - Floriana -:-
17:15Birkirkara - Gzira -:-

MALTA: Division 1

19:00St. Andrews - Pieta Hotspurs -:-
20:15Pembroke - Swieqi -:-
15:00Mqabba FC - Zejtun Corinthians -:-
17:15Qormi - Zebbug -:-

MAROKKO: Botola Pro

20:00UdsatBerkane - Tanger -:-
20:00UdsatFAR Rabat - Difaa El Jadidi -:-
20:00UdsatKhemis Zemamra - Rapide Oued Zem -:-
20:00UdsatKhouribga - Wydad -:-
20:00UdsatMoghreb Tetouan - Safi -:-
20:00UdsatMouloudia Oujda - Youssoufia Berrechid -:-
20:00UdsatRaja Beni Mellal - FUS Rabat -:-
20:00UdsatRaja Casablanca - Agadir -:-

MAROKKO: Botola 2

20:00UdsatChabab Benguerir - Dcheira -:-
20:00UdsatChabab Rif Hoceima - TAS Casablanca -:-
20:00UdsatFes - Marrakech -:-
20:00UdsatKenitra - Chabab Mohammedia -:-
20:00UdsatKhemisset - Maghreb Fez -:-
20:00UdsatRAC Casablanca - Sidi Kacem -:-
20:00UdsatSale - Chabab Atlas Khenifra -:-
20:00UdsatSalmi - Widad Temara -:-

MAURETANIEN: Ligue 1

18:00Sahel - Nouakchott King's -:-
20:30Tidjikja - Garde Nationale -:-

MEXICO: Liga MX - Apertura

02:00Puebla - Atlas -:-
04:00Veracruz - Tigres -:-
04:06Santos Laguna - Tijuana -:-
00:00Cruz Azul - Monarcas -:-

MEXICO: Ascenso MX - Apertura

13'UAEM Potros - Cafetaleros de Chiapas 0:0
02:00Zacatecas Mineros - Leones Negros -:-
04:00Venados - Tampico Madero -:-

MEXICO: Liga Premier Serie A

01:00Murcielagos - Saltillo -:-
02:30Reynosa - Gavilanes de Matamoros -:-
03:00Alacranes - Correcaminos 2 -:-
03:00Nayarit - Tecos FC -:-
23:00Pioneros - Cruz Azul Hidalgo -:-
23:00U.N.A.M. 2 - Inter Playa Del Carmen -:-
00:00Atl. Bahia - UA Zacatecas -:-
00:00Cafetaleros de Chiapas 2 - Irapuato -:-
00:00La Piedad - Canamy -:-
00:00Yalmakan - Cafessa -:-

MEXICO: Liga Premier Serie B

03:00Cafessa - Ciervos -:-
18:00Zacatecas 2 - La Paz -:-
23:00Chapulineros - Dorados 2 -:-
23:00Uruapan - San Francisco -:-
00:00Tlayacapan - Calor De San Pedro -:-

MEXICO: Liga MX Kvinder - Apertura

54'Necaxa K - Toluca K 1:1
17:00Monterrey K - Cruz Azul K -:-
18:00Atlas K - Guadalajara K -:-
18:00U.N.A.M. K - Leon K -:-
23:00Monarcas Morelia K - Queretaro K -:-

MOLDOVA: Divizia Nationala

13:00Dinamo-Auto - Zimbru -:-
15:00Milsami - S. Tiraspol -:-

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

13:30Kom Podgorica - Buducnost -:-
13:30Rudar - Titograd -:-
13:30Zeta - OFK Petrovac -:-
14:30Iskra - Sutjeska -:-
17:00FK Podgorica - Grbalj -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

15:00Costa do Sol - ENH Vilankulo -:-

NEW ZEALAND: National League Kvinder

02:00Canterbury United K - Northern Football K -:-
02:00Southern United K - Capital Football K -:-

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

23:30Juventus Managua - Jalapa -:-

NORDIRLAND: NIFL Premiership

16:00C. Rangers - Dungannon -:-
16:00Crusaders - Coleraine -:-
16:00Institute - Cliftonville -:-
16:00Linfield - Ballymena -:-
16:00Warrenpoint - Glenavon -:-

NORDIRLAND: NIFL Championship

16:00Ballinamallard - H&W Welders -:-
16:00Ballyclare - Ards -:-
16:00Dundela - Loughgall -:-
16:00Knockbreda - Queens Univ. -:-
16:00Portadown - Dergview -:-
16:00PSNI - Newry City -:-

NORDMAKEDONIEN: 1. MFL

14:30Borec - Shkupi -:-
14:30Makedonija GP - Vardar -:-
14:30Rabotnicki - Struga Trim & Lum -:-
14:30Sileks - Renova -:-

NORGE: Eliteserien

18:00Kristiansund - Rosenborg -:-
20:30Vålerenga - Stabaek -:-

NORGE: OBOS-ligaen

15:30Kongsvinger - Ham-Kam -:-

NORGE: 2. Division - Afd. 1

13:00Arendal - Vidar -:-
13:00Byåsen - Hodd -:-
13:00Egersunds - Stjordals Blink -:-
13:00Fredrikstad - Halden -:-
13:00Levanger - Bryne -:-
13:00Nardo - Brattvag -:-
13:00Sola - Moss -:-

NORGE: 2. Division - Afd. 2

13:00Alta - Grorud -:-
13:00Asker - Floro -:-
13:00Baerum Sportsklubb - Senja -:-
13:00Fram - Kjelsås -:-
13:00Oppsal - Elverum -:-
13:00Sotra - Odd 2 -:-
13:00Åsane - Mjolner -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 1

13:00Arvoll - Stabaek 2 -:-
13:00Herd - Lørenskog -:-
13:00Nordstrand - Krakeroy -:-
13:00Rommen SK - Eidsvold -:-
13:00Sarpsborg 08 2 - Spjelkavik -:-
13:00Sunndal - Molde 2 -:-
13:00Aalesund 2 - Traeff -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 2

13:00Drobak-Frogn - Lyn -:-
13:00Frigg - Ready -:-
13:00Grei - Lokomotiv Oslo -:-
13:00Mjondalen 2 - Halsen -:-
13:00Tonsberg - Norild -:-
13:00Ullern - Follo -:-
13:00Vålerenga 2 - Orn -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 3

13:00Bryne 2 - Viking 2 -:-
13:00Donn - Storm BK -:-
13:00Flekkeroy - Mandalskameratene -:-
13:00Flint - Vindbjart -:-
13:00Madla IL - Staal Jorpeland -:-
13:00Pors Grenland - Start 2 -:-
13:00Vardeneset - Brodd -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 4

13:00Brann 2 - Vestfossen -:-
13:00Djerv 1919 - Fjora -:-
13:00Fana - Fyllingsdalen -:-
13:00OS - V. Haugesund -:-
13:00Sogndal 2 - Bergen Nord -:-
13:00Strømsgodset 2 - Lysekloster -:-
13:00Valdres - Stord -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 5

13:00Kongsvinger 2 - Ranheim 2 -:-
13:00Raufoss 2 - Orkla -:-
13:00Rosenborg 2 - Melhus -:-
13:00Steinkjer - Nybergsund -:-
13:00Strindheim - Gjovik-Lyn -:-
13:00Tiller - Brumunddal -:-
13:00Verdal - Kolstad -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

13:00Finnsnes - Skjervoy -:-
13:00Floya - Harstad -:-
13:00Hønefoss - Tromsø 2 -:-
13:00Junkeren - Bodo/Glimt 2 -:-
13:00Lillestrom 2 - Gjellerasen -:-
13:00Melbo - Leknes -:-
13:00Skjetten - Ull/Kisa 2 -:-

NORGE: Toppserien Kvinder

15:00Avaldsnes K - Sandviken K -:-
15:00Fart K - Vålerenga K -:-
15:00RØA K - Klepp K -:-
15:00Stabaek K - Lyn K -:-

PALÆSTINA: West Bank League

15:30Ahli Qalqilyah - Palestinian Forces -:-
15:30Al Amari - Ahli Al-Khalil -:-
15:30Al Quds - Jabal Al Mukaber -:-
15:30Shabab Alsamu - Albirah -:-
15:30Wadi Al-Nes - Thaqafi Tulkarem -:-

PANAMA: LPF - Apertura

03:00San Francisco - Independiente -:-
23:00Miguelito - Chiriqui -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

01:00Nacional Asuncion - Diaz -:-
23:10Libertad - Sol De America -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

13'Independiente F.B.C. - Atyra 0:0
14:0012 de Octubre - Ovetense FC -:-

PERU: Liga 1 - Clausura

82'Binacional - Alianza Huanuco 6:0
03:00A. Lima - Carlos Mannucci -:-
22:30Ayacucho - Union Comercio -:-
00:45AD Cantolao - Garcilaso -:-

PERU: Liga 2

22:00AflystSanta Rosa - Sport Victoria -:-

POLEN: Ekstraklasa

15:00Korona - Plock -:-
17:30Legia - Lech -:-
20:00Jagiellonia - Cracovia -:-

POLEN: Division 1

17:00Ol. Grudziadz - Radomiak Radom -:-
17:45Warta - Sosnowiec -:-
18:00Podbeskidzie - GKS Jastrzebie -:-
19:00Termalica B-B. - Belchatow -:-

POLEN: Division 2

13:00Garbarnia - Gryf Wejherowo -:-
14:00Elana Torun - S. Wola -:-
15:00Skra - Elblag -:-
15:00S. Rzeszow - Blekitni Stargard -:-
15:30Legionowo - Bytovia Bytow -:-
16:00Polkowice - R. Rzeszow -:-
19:10Widzew Lodz - Katowice -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I

14:00Biala Piska - T. Mazowiecki -:-
14:00Grodzisk M. - Wasilkow -:-
14:00Ursus Warszawa - Swit -:-
14:00Zambrow - Skierniewice -:-
15:00Concordia Elblag - Bron Radom -:-
15:00Sokol Aleksandrow L. - Legia II -:-
18:00Ostroda - Radomsko -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II

14:00Grom Nowy Staw - Pogon Szczecin II -:-
15:00Gornik Konin - Koszalin -:-
15:00Gwardia Koszalin - Unia Janikowo -:-
15:00Mieszko - Swit Skolwin -:-
15:00Nielba Wagrowiec - B. Gdynia -:-
15:00Starogard Gdanski - Chemik Police -:-
15:30Jarocin - Stezyca -:-
18:00KKS Kalisz - Kleczew -:-
18:00Kotwica Kolobrzeg - Sroda -:-

POLEN: III Liga - Gruppe III

15:00Brzeg - Pniowek -:-
15:00Gwarek Tarnowskie Gory - Bielsko-Biala -:-
15:00Legnica 2 - Zaglebie 2 -:-
15:00Piast Zmigrod - Foto-Higiena Gac -:-
15:00Polonia B. - Z. Gora -:-
15:00ROW Rybnik - Ruch -:-
15:00Zdzieszowice - Starowice Dolne -:-

POLEN: III Liga - Gruppe IV

14:00Podhale Nowy Targ - Sokol Sieniawa -:-
14:00Wolka Pelkinska - Jutrzenka Giebultow -:-
15:00Avia Swidnik - Wisla Pulawy -:-
15:00Biala Podlaska - Sandomierz -:-
15:00Hetman Zamosc - Wisloka Debica -:-
15:00Ostrowiec - Chelmianka Chelm -:-
17:00Lublin - Korona 2 -:-

POLEN: Central Youth League

11:00Pogon Szczecin U18 - Slask U18 -:-
12:00Korona U18 - Hutnik Krakow U18 -:-
12:00Legia U18 - Jagiellonia U18 -:-
12:00UKS SMS Lodz U18 - Lech U18 -:-
12:00Zaglebie U18 - Arka U18 -:-

POLEN: Ekstraliga Kvinder

11:30Medyk Konin K - Mitech Zywiec K -:-
12:00AZS Wroclaw K - Leczna K -:-
12:00Bydgoszcz K - AZS PWSZ Walbrzych K -:-
12:00UJ Krakow K - Katowice K -:-
15:00Biedrzychowice K - Olimpia Szczecin K -:-
15:00UKS SMS Lodz K - Czarni Sosnowiec K -:-

PORTUGAL: Taça de Portugal

12:15Condeixa - Rio Ave -:-
15:00Sintra - Guimaraes -:-
16:00Academico Viseu - Real SC -:-
16:00Amora - Sanjoanense -:-
16:00Fabril do Barreiro - Moreirense -:-
16:00Louletano - Ferreira -:-
16:00Pevidem - Belenenses -:-
16:00Sp. Espinho - Vilafranquense -:-
17:00Penafiel - Gil Vicente -:-
18:00Farense - Aves -:-
18:00Feirense - Tondela -:-
19:00Academica - Portimonense -:-
19:45Coimbroes - FC Porto -:-
21:45Leca - Braga -:-

PORTUGAL: Liga Revelacao U23

12:00Benfica U23 - Sporting U23 -:-
16:00Academica U23 - Setubal U23 -:-

PORTUGAL: Liga BPI Kvinder

18:00Benfica K - Sporting K -:-

QATAR: QSL

16:25Al-Rayyan - Qatar SC -:-
16:25Al Sailiya - Al-Wakra -:-
18:35Al Ahli Doha - Al-Shahaniya -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

19:30CFR Cluj - U Craiova -:-

RUMÆNIEN: Liga 2

10:00Calarasi - Turnu Magurele -:-
10:00Metaloglobus - CSM Resita -:-
10:00SCM Gloria - Viitorul Tg. Jiu -:-
10:00Sportul Snagov - Pandurii -:-
10:30Petrolul - Concordia -:-
15:00Csikszereda M. Ciuc - Rapid Bukarest -:-

RUSLAND: Premier League

13:00Tambov - Ural -:-
15:30Sp. Moskva - Kazan -:-
18:00Zenit - FK Rostov -:-

RUSLAND: FNL

08:00Luch - Yenisey -:-
08:00SKA Khabarovsk - Tomsk -:-
14:00Kursk - Tekstilshtik -:-
14:00M. Saransk - Krasnodar 2 -:-
14:00Nizhny Novgorod - Khimki -:-
16:00Armavir - R. Volgograd -:-
16:00FK Chayka - Sp. Moskva 2 -:-
16:00F. Voronezh - Yaroslavl -:-
17:00Baltika - Neftekhimik -:-
17:00T. Moskva - Chertanovo M. -:-

RUSLAND: PFL - Center

12:00R. Volgograd 2 - D. Bryansk -:-
13:00Khimik Novomoskovsk - Ryazan -:-
13:00Krasnogorsk - Ararat Moscow -:-
13:30Saratov - Salyut-Belgorod -:-
14:00Kvant - Kaluga -:-
17:00FK Strogino Moscow - M. Lipetsk -:-

RUSLAND: PFL - Syd

13:30Legion Dynamo - Anzhi -:-
14:00Nalchik - SKA Rostov -:-
15:00Chernomorets Novorossijsk - Urozhay -:-
15:00Krasnodar 3 - Maykop -:-
15:00Mashuk - Inter Cherkessk -:-
17:00Alania Vladikavkaz - Biolog -:-

RUSLAND: PFL - Vest

12:00Znamya Truda - Kolomna -:-
14:00Leningradets - Olimp Khimki -:-
15:00Dolgoprudny - Zenit 2 -:-
15:00Vladimir - Zvezda St. Peterburg -:-
16:00Murom - Luki-Energiya -:-

RUSLAND: Youth League

10:30Arsenal Tula U19 - Sochi U19 -:-
12:00FK Orenburg U19 - Samara U19 -:-

SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Første etape

15:00Cailungo - Cosmos -:-
15:00Tre Penne - Fiorentino -:-
15:00Virtus - Libertas -:-

SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League

17:05Al Shabab - Al-Ettifaq -:-
17:10Al-Raed - Al Nasr Riyadh -:-
19:00Al Wehda - Al-Ittihad FC -:-

SCHWEIZ: Super League

19:00Basel - Thun -:-
19:00Young Boys - Xamax -:-

SCHWEIZ: Challenge League

17:00Chiasso - Kriens -:-
17:00Lausanne Ouchy - Wil -:-
18:00Winterthur - Vaduz -:-
19:00Schaffhausen - Grasshoppers -:-

SCHWEIZ: Promotion League

16:00Basel II - Nyonnais -:-
16:00Bavois - Koniz -:-
16:00Breitenrain - Sion II -:-
16:00Bruhl SG - Yverdon -:-
16:00Cham - Bellinzona -:-
17:00Etoile-Carouge - Zürich II -:-
17:00Rapperswil - YF Juventus -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1

16:00Young Boys II - Chenois -:-
16:30Martigny - Lancy -:-
17:00Azzurri Lausanne - Oberwallis Naters -:-
17:00La Chaux-De-Fonds - Terre Sainte -:-
17:00Meyrin - Lausanne II -:-
17:00Olympique de Geneve - Echallens -:-
17:30Vevey - Bulle -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2

16:00Baden - Solothurn -:-
16:00Luzern II - Bassecourt -:-
16:00Schotz - Muttenz -:-
16:00Wohlen - Zug -:-
17:00Langenthal - Grasshopper II -:-
18:00Buochs - Goldau -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3

15:00Linth - St. Gallen II -:-
16:00Eschen - Winterthur II -:-
16:00Gossau - Thalwil -:-
16:00Hongg - Red Star Zurich -:-
16:00Wettswil-Bonstetten - Tuggen -:-

SCHWEIZ: Nationalliga A Kvinder

16:00St. Gallen K - Servette K -:-
16:00Zürich K - Luzern K -:-
17:00Basel K - Young Boys K -:-
19:30FF Lugano 1976 K - Grasshoppers K -:-

SERBIEN: Super Liga

15:00Mladost - Partizan -:-
18:00FK Vozdovac - Macva -:-
18:00Javor - Backa Topola -:-
18:00Proleter - Radnik -:-
18:00Radnicki Nis - Napredak -:-
18:00Sp. Subotica - Indjija -:-

SERBIEN: Prva Liga

15:00Buducnost Dobanovci - Zlatibor Cajetina -:-
15:00Graficar Beograd - Sindjelic Beograd -:-
15:00Radnicki Pirot - Backa -:-
15:00Zemun - Radnicki 1923 -:-

SEYCHELLERNE: First Division League

14:00Lightstars - Au Cap -:-
15:30Saint Louis - Revengers -:-
13:00La Passe - St Michel Utd -:-
13:30Cote d'Or - Red Star -:-
14:00Northern Dynamo - Anse Reunion -:-

SINGAPORE: Singapore Cup

11:30Balestier Khalsa - Tampines -:-
11:30Geylang - Albirex Niigata -:-
11:30Hougang - DPMM -:-
11:30Warriors - Home Utd -:-

SKOTLAND: Premiership

16:00Celtic - Ross County -:-
16:00Hamilton - Hibernian -:-
16:00Kilmarnock - Livingston -:-
16:00Motherwell - Aberdeen -:-
16:00St. Mirren - St. Johnstone -:-

SKOTLAND: Championship

16:00Arbroath - Morton -:-
16:00Dundee FC - Partick Thistle -:-
16:00Dunfermline - Ayr -:-
16:00Inverness - Alloa -:-
16:00Queen of South - Dundee Utd -:-

SKOTLAND: League One

16:00Airdrieonians - Montrose -:-
16:00Clyde - Raith -:-
16:00East Fife - Forfar -:-
16:00Falkirk - Peterhead -:-
16:00Stranraer - Dumbarton -:-

SKOTLAND: Highland League

16:00Fraserburgh - Keith -:-
16:00Huntly - Forres Mechanics -:-
16:00Lossiemouth - Deveronvale -:-
16:00Nairn County - Wick Academy -:-

SKOTLAND: Scottish Cup

15:30Auchinleck Talbot - Cove Rangers -:-
15:30Penicuik - Stenhousemuir -:-
16:00Albion Rovers - Fort William -:-
16:00Annan - Brechin -:-
16:00Clachnacuddin - Brora Rangers -:-
16:00Cowdenbeath - Broxburn Athletic -:-
16:00East Kilbride - Gretna 2008 -:-
16:00Elgin - Berwick -:-
16:00Formartine Utd - Gala Fairydean -:-
16:00Lochee United - BSC Glasgow -:-
16:00Rothes - Inverurie Loco Works -:-
16:00Spartans - Queen's Park -:-
16:00Stirling - Strathspey Thistle -:-

SLOVAKIET: Fortuna liga

17:00Nitra - Ruzomberok -:-
17:00Sered - Trnava -:-
17:00Slovan Bratislava - Pohronie -:-
17:00Zilina - Michalovce -:-

SLOVAKIET: 2. liga

14:30Banska Bystrica - Trebisov -:-
14:30Dubnica - Petrzalka -:-
14:30FC Kosice - S. Bratislava B -:-
14:30Komarno - Bardejov -:-
14:30L. Mikulas - Zilina B -:-

SLOVAKIET: Divison C Vest

11:00Kalna n. Hronom - Myjava -:-
14:00FK Nove Zamky - Belusa -:-

SLOVAKIET: Divison C Øst

14:00FK Humenne - 1.FK Svidnik -:-
14:00Presov - Poprad B -:-
14:00Spisska Nova Ves - V. Revistia -:-
14:00Stropkov - Giraltovce -:-
14:00Vranov - Krompachy -:-

SLOVAKIET: Divison C Central

14:00Cadca - Oravske Vesele -:-
14:00Rakytovce - Kovacova -:-
14:00R. Sobota - Novohrad Lucenec -:-
14:00Zvolen - Krasno -:-

SLOVAKIET: Divison C Bratislava

15:00Bahon - Rohoznik -:-
15:00Devinska N. Ves - Ivanka pri Dunaji -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

14:30Mura - Triglav -:-
16:45O. Ljubljana - Rudar -:-
18:45Celje - Domzale -:-

SLOVENIEN: 2. SNL

15:00Fuzinar - Koper -:-
15:00Jadran Dekani - Dravograd -:-
15:00Krsko - Dob -:-
15:00NK Krka - Beltinci -:-
15:00Radomlje - Bilje -:-
15:00Rogaska - Drava -:-
18:00Gorica - Nafta -:-

SPANIEN: LaLiga

13:00Eibar - Barcelona -:-
16:00Atl. Madrid - Valencia -:-
18:30Getafe - Leganes -:-
21:00Mallorca - Real Madrid -:-

SPANIEN: LaLiga2

16:00Alcorcon - Almeria -:-
16:00Ponferradina - Numancia -:-
18:00Elche - Gijon -:-
18:00Lugo - Huesca -:-
20:00Extremadura UD - Vallecano -:-

SPANIEN: Segunda División B - Gruppe 2

16:00R. Union - Ath. Bilbao B -:-
16:30Amorebieta - UD Logrones -:-
16:30Osasuna B - Unionistas -:-
17:00Valladolid Promesas - Alaves B -:-
18:00Arenas Club - Burgos CF -:-

SPANIEN: Segunda División B - Gruppe 3

17:30Llagostera - Barcelona B -:-
18:00Levante B - Cornella -:-
18:00Villarreal B - Lleida -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 2

16:45Real Aviles - Praviano -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 3

16:45Solares - Vimenor -:-
17:00Atletico Albericia - Selaya -:-
17:00UD Samano - Union Montanesa Escobedo -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 4

16:00CD Vitoria - Durango -:-
16:30Pasaia - Santurtzi -:-
17:00Beasain - Balmaseda -:-
18:00Sodupe - Ariznabarra -:-
18:00Somorrostro - Gernika -:-
19:30SD Deusto - San Ignacio -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 5

18:00Igualada - CE Manresa -:-
18:00Santfeliuenc - Terrassa -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 6

17:00Atzeneta - Paterna -:-
18:15Roda - Vilamarxant -:-
18:15Saguntino - Novelda CF -:-
18:30Beniganim - Hercules B -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 7

18:00Flat Earth - San Fernando -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 8

16:30Santa Marta Tormes - Atl. Astorga -:-
17:00La Granja - Numancia B -:-
17:00La Virgen - Zamora -:-
17:00Salamanca B - Almazan -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 9

13:00Melilla CD - Huetor Tajar -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 10

18:00Pozoblanco - CD Gerena -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 11

16:00Ibiza Islas Pitiusas - Poblense -:-
16:00Platges de Calvia - Portmany -:-
16:00San Rafael - Llosetense -:-
17:30Manacor - Constancia -:-
17:45Ferriolense - Collerense -:-
18:00Mallorca B - Esporles -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 12

13:30Union Viera - Ibarra -:-
16:45Santa Ursula - La Cuadra -:-
17:30Las Palmas C - Mensajero -:-
18:00CD Buzanada - Tamaraceite -:-
18:00Panaderia - Vera -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 13

18:00Olimpico de Totana - CAP Ciudad de Murcia -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 15

16:30Cortes - Mutilvera -:-
16:30Lourdes - Beti Kozkor -:-
16:30Pamplona - Burlades -:-
16:30Subiza - CD Corellano -:-
16:30Txantrea - Cirbonero -:-
17:00Valle Egues - Beti Onak -:-
18:00AD San Juan - Fontellas -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 16

16:00Comillas - Anguiano -:-
16:30Berceo - Arnedo -:-
18:30Yague - Varea -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 18

18:00Guadalajara - Tarancon -:-

SPANIEN: Primera Division Kvinder

11:00Athletic Bilbao K - Betis K -:-
13:00Huelva K - La Coruna K -:-
18:30Tenerife K - Real Sociedad K -:-

SVERIGE: Allsvenskan

13:30Helsingborg - Hacken -:-
16:00Östersunds - Sirius -:-

SVERIGE: SuperEttan

13:30GAIS - Varbergs -:-
16:00Brommapojkarna - Dalkurd -:-
16:00Västerås SK - Mjallby -:-

SVERIGE: 1. Division - Nord

14:00Forward - Gefle -:-
15:00Sandvikens - Nykopings -:-
16:00Linkoping City - Karlslunds -:-
16:00Sylvia - Carlstad -:-

SVERIGE: 1. Division - Syd

14:00Tvaakers - Lunds -:-
15:00Ljungskile - Oddevold -:-
15:00Oskarshamns - Torns -:-
16:00Atvidabergs - Lindome -:-
16:00Skövde - Utsiktens -:-

SVERIGE: 2. Division - Oprykningsgruppe

14:00Grebbestads - Olympic -:-

SVERIGE: Allsvenskan Kvinder

15:00Kungsbacka K - Örebro K -:-
18:00Eskilstuna United K - Kristianstads K -:-

SVERIGE: Elitettan Kvinder

12:30IF Brommapojkarna K - Hammarby K -:-
15:00Uppsala K - Mallbackens K -:-
16:00AIK K - Kalmar K -:-

SYDAFRIKA: GladAfrica Championship

15:00Swallows - Ajax Cape Town -:-
15:30Free State Stars - Cape Umoya United -:-
15:30Pretoria U. - Mbombela -:-
15:30Royal Eagles - Uthongathi -:-
15:30Steenberg United - Tshakhuma -:-
15:30TS Sporting - Jomo Cosmos -:-

SYDAFRIKA: Multichoice Diski

10:00Baroka U21 - Amazulu U21 -:-
10:00Mamelodi U21 - Cape Town City U21 -:-
10:00Stellenbosch U21 - Golden Arrows U21 -:-
12:00Highlands U21 - Maritzburg Utd U21 -:-
12:00Orlando U21 - Polokwane U21 -:-

SYDAFRIKA: Telkom Knockout

15:00Cape Town City - Kaizer -:-
15:00Golden Arrows - Polokwane -:-
18:00Orlando - Stellenbosch -:-
20:15Supersport - Baroka -:-

SYDAMERIKA: Copa Libertadores Kvinder

13'Colo Colo K - Huila K 0:0
13'Penarol K - Cerro Porteno K 0:0
02:30Caracas K - Mundo Futuro K -:-
02:30Ferroviaria K - Dep. Cuenca K -:-
00:00Nanas K - America de Cali K -:-
00:00Sportivo Limpeno K - Corinthians K -:-

SYDKOREA: K League 1 - Nedrykning Gruppe

07:00Suwon - Gyeongnam -:-
09:00Seongnam - Incheon -:-
11:00Sangju Sangmu - Jeju -:-

SYDKOREA: K League 2

06:00Gwangju - Anyang -:-
08:00Jeonnam - Bucheon -:-
10:00Asan Mugunghwa - Daejeon -:-

SYDKOREA: National League

08:00Busan Kyotong - Mokpo City -:-
08:00Cheonan City - Daejeon Korail -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

15:00Coastal Union - Mwadui -:-
15:00Kinondoni MC - Simba -:-
15:00Mbao - Ruvu Shooting -:-
15:00Namungo - Lipuli -:-
15:00Ndanda - Mtibwa Sugar -:-
15:00Polisi Tanzania - Singida United -:-
15:00Tanzania Prisons - Kagera Sugar -:-
18:00Azam - JKT Tanzania -:-

TJEKKIET: 1. Liga

14:30Liberec - Jablonec -:-
16:30Sigma Olomouc - Ceske Budejovice -:-
16:30Zlin - Mlada Boleslav -:-
19:00Slavia Prag - Pribram -:-

TJEKKIET: Division 2

10:15Pardubice - Trinec -:-
10:15Sokolov - Lisen -:-
10:15Vysehrad - Jihlava -:-
14:30Prostejov - Zizkov -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

10:00Pribram B - Vltavin -:-
10:15Benesov - Plzen B -:-
10:15Motorlet Prague - Admira Prague -:-
11:00Stechovice - Slavia Prag B -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

10:15Jablonec B - Zivanice -:-
15:30Usti nad Orlici - Hradec Kralove B -:-
15:30Velvary - Brozany -:-

TJEKKIET: MSFL

10:15Frydek-Mistek - Vyskov -:-
10:15Odra Petrkovice - Ostrava B -:-
14:30Hlucin - Zlin B -:-
14:30Rosice - Dolni Benesov -:-
14:30Uhersky Brod - Unicov -:-

TJEKKIET: Division A

10:15Petrin Plzen - Rokycany -:-
10:30Jindrichuv Hradec - Katovice -:-
13:30Cizova - Prestice -:-
15:30Doubravka - Myto -:-
15:30Horovicko - Beroun -:-
15:30Sobeslav - Ceske Budejovice B -:-
17:00Hvezda Cheb - Marianske Lazne -:-

TJEKKIET: Division B

10:15Steti - Aritma Prague -:-
10:15Tatran Rakovnik - Chomutov -:-
15:00Brezova - Neratovice -:-
15:30Cesky Brod - Sous -:-
15:30Ostrov - Kladno -:-
15:30Slany - Brandys n. Labem -:-

TJEKKIET: Division C

10:15Kutna Hora - Hlinsko -:-
15:30Horky nad Jizerou - Caslav -:-
15:30Nachod - Dvur Kralove -:-
15:30Ostra - Kolin -:-
15:30Trutnov - Letohrad -:-
15:30Vysoke Myto - Libis -:-

TJEKKIET: Division D

10:15Havlickuv Brod - Zbrojovka Brno B -:-
14:30Breclav - Tasovice -:-
14:30Bystrice n. Pern. - Stara Rise -:-

TJEKKIET: Division E

14:30Bzenec - Brumov -:-
14:30Hranice - Sumperk -:-
14:30Nove Sady - Prerov -:-
14:30Skastice - Vsetin -:-

TJEKKIET: Division F

14:30Hermanice - Novy Jicin -:-

TJEKKIET: Prazsky prebor

10:15Ujezd Prague - Treboradice -:-
10:30Dukla JM - Kolovraty -:-
10:30Hostivar - Predni Kopanina -:-
10:30Kralovice - Vysehrad B -:-
10:30US Prague - Ujezd nad Lesy -:-
10:30Zlicin - Admira Prague B -:-
15:30Olympia Radotin - Podoli -:-

TJEKKIET: Stredocesky KP

10:30FK Komarov - Vlasim B -:-
15:30Dobrovice - Klicany -:-
15:30Kosmonosy - Hrebec -:-
15:30Nove Straseci - Bohemia Podebrady -:-
15:30Porici n. S. - Velim -:-
15:30Tuchlovice - Hvozdnice -:-

TJEKKIET: Jihocesky KP

10:15Mas Taborsko B - Jankov -:-
15:00Protivin - Sokol Lom -:-
15:30Blatna - Junior Strakonice -:-
15:30Osek - Olesnik -:-
15:30Rudolfov - Milevsko -:-
15:30Sezimovo Usti - Cesky Krumlov -:-

TJEKKIET: Plzensky KP

15:30Bolevec - Meclov -:-
15:30Chotikov - Sokol Lhota -:-
15:30Domazlice B - Nyrsko -:-
15:30Horni Briza - Holysov -:-
15:30Stribro - Vejprnice -:-
15:30Zruc - Nepomuk -:-

TJEKKIET: Karlovarsky KP

10:15Loko K. Vary - Horni Slavkov -:-
15:30Hroznetin - Zlutice -:-
15:30Kralovske Porici - Frantiskovy Lazne -:-
15:30Nova Role - Touzim -:-
15:30Nove Sedlo - Chodov -:-

TJEKKIET: Ustecky KP

10:30Horni Jiretin - Kadan -:-
15:30Domousice - Modlany -:-
15:30FK Jilove - Mostecky FK -:-
15:30Krupka - Lovosice -:-
15:30Litomericko - Oldrichov -:-
15:30Srbice - Vilemov -:-
15:30Zatec - Perstejn -:-

TJEKKIET: Liberecky KP

15:30Chrastava - Visnova -:-
15:30Desna - Novy Bor -:-
15:30Doksy - Skalice -:-
15:30Sedmihorky - Straz p. Ralskem -:-
15:30Zelezny Brod - Rovensko p. Tr. -:-

TJEKKIET: Kralovehradecky KP

10:15Slavia Hradec - Dobruska -:-
12:30Jicin - Police nad Metuji -:-
15:30Libcany - Kostelec n. O. -:-
15:30Vysoka n. Labem - Novy Bydzov -:-

TJEKKIET: Pardubicky KP

10:15Chrudim B - Chocen -:-
10:15Litomysl - Ceska Trebova -:-
15:00Policka - Lanskroun -:-
15:00Tremosnice - Moravska Trebova -:-

TJEKKIET: Vysocina KP

14:30Namest n. Oslavou - Velke Mezirici B -:-
14:30Sperice - Pelhrimov -:-
14:30Zirovnice - Chotebor -:-

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

14:30Bosonohy - Moravsky Krumlov -:-
14:30Bystrc - Mutenice -:-
14:30Ivancice - Bohunice -:-
14:30Lisen B - Svratka Brno -:-
14:30Moravska Slavia - Rajecko -:-
14:30Ratiskovice - Sparta Brno -:-
14:30SK Krumvir - Rousinov -:-

TJEKKIET: Olomoucky KP

14:30Jesenik - Kralice na Hane -:-
14:30Litovel - Usti -:-
14:30Mohelnice - SK Lipova -:-
14:30Zelatovice - Bohunovice -:-

TJEKKIET: Zlinsky KP

10:30Holesov - Borsice -:-
14:30Batov - Bystrice pod Hostynem -:-
14:30Provodov - Morkovice -:-
14:30Slusovice - Kvasice -:-
14:30Velke Karlovice - Stitna nad Vlari -:-

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

14:00Bridlicna - Bystrice -:-
14:00Cesky Tesin - Brusperk -:-
14:00Haj ve Slezsku - Petrovice -:-
14:00Hlubina - Krnov -:-

TJEKKIET: U19 League

11:00Ceske Budejovice U19 - Pribram U19 -:-
11:00Mlada Boleslav U19 - Slavia Prag U19 -:-
12:00Opava U19 - Hradec Kralove U19 -:-
12:30Plzen U19 - Brno U19 -:-
13:00Slovacko U19 - Pardubice U19 -:-

TJEKKIET: First League Kvinder

11:00Lok. Brno K - Slovacko K -:-
11:00Plzen K - Slavia Prag K -:-

TUNESIEN: Ligue 2

15:30CO Medenine - Ariana -:-
15:30ES Jerba - Marsa -:-
15:30Gabes - Sporting Ben Arous -:-
15:30Msaken - Zarzis -:-
15:30Olympique Beja - Sbikha -:-
15:30Rades - Menzel Bourguiba -:-
15:30Sidi Bouzid - Sfax Railways -:-

TURKMENISTAN: Yokary Liga

13:00FC Asgabat - Altyn Asyr -:-
13:00Merw - Energetik -:-
13:30Sagadam - FC Balkan -:-

TYRKIET: Super Lig

14:00Antalyaspor - Genclerbirligi -:-
16:30Basaksehir - Goztepe -:-
16:30Trabzonspor - Gaziantep -:-
19:00Ankaragucu - Besiktas -:-

TYRKIET: 1. Lig

13:00Hatayspor - Adana Demirspor -:-
15:30Bursaspor - Umraniyespor -:-
18:00Menemen Belediye - Erzurum BB -:-

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

13:30Hacettepe - H.Trabzon -:-
14:00Manisa FK - Pendikspor -:-
14:00Sancaktepe - Sariyer -:-

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

13:00FK Vanspor - Sivas Belediyespor -:-
14:00Eyupspor - Ankara Demirspor -:-
14:00Tuzlaspor - Bodrumspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

13:30Cankaya FK - Yomraspor -:-
14:00Silivrispor - Hopaspor -:-

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

14:00Tepecik - Elaziz Bld. -:-

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Augsburg - Bayern -:-
15:30Bremen - Hertha -:-
15:30Düsseldorf - Mainz -:-
15:30RB Leipzig - Wolfsburg -:-
15:30Union Berlin - Freiburg -:-
18:30Dortmund - Mönchengladbach -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:00Regensburg - Sandhausen -:-
13:00St. Pauli - Darmstadt -:-
13:00Wehen - Heidenheim -:-

TYSKLAND: 3. Liga

14:001860 München - Uerdingen -:-
14:00Braunschweig - Unterhaching -:-
14:00Ingolstadt - Chemnitzer -:-
14:00Magdeburg - Rostock -:-
14:00Mannheim - Hallescher -:-
14:00Munster - Grossaspach -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nord

13:00Hannover II - Norderstedt -:-
16:00Jeddeloh - Hamburger SV II -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:30Altglienicke - Halberstadt -:-
13:30Auerbach - Nordhausen -:-
13:30Lichtenberg - Viktoria Berlin -:-
13:30Meuselwitz - Berliner AK 07 -:-
13:30Rathenow - BFC Dynamo -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00Bergisch Gladbach - RW Essen -:-
14:00Fortuna Koln - Lotte -:-
14:00Lippstadt - Homberg -:-
14:00Oberhausen - Rodinghausen -:-
14:00Schalke II - Haltern -:-
14:00Wattenscheid - Dusseldorf II -:-
14:30Bonner - Dortmund II -:-
14:30Mönchengladbach II - Wuppertaler -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:00Bahlinger - Saarbrucken -:-
14:00Elversberg - Walldorf -:-
14:00Freiburg II - Giessen -:-
14:00Homburg - Balingen -:-
14:00Offenbach - Mainz II -:-
14:00Pirmasens - FSV Frankfurt -:-
14:00Steinbach Haiger - TuS RW Koblenz -:-
14:00Ulm - Hoffenheim II -:-
14:00Aalen - Alzenau -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00Aschaffenburg - Illertissen -:-
14:00Burghausen - Aubstadt -:-
14:00Garching - Augsburg II -:-
14:00Heimstetten - SpVgg Bayreuth -:-
14:00Rain/Lech - Eichstatt -:-
14:00Rosenheim - Furth II -:-
14:00Schalding - Nürnberg II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00Blau Weiss Berlin - Pampow -:-
14:00Ludwigsfelder - Hertha Zehlendorf -:-
14:00Torgelower Greif - Hansa Rostock II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

13:00Krieschow - Martinroda -:-
14:00Grimma - Plauen -:-
15:00Halle - Sandersdorf -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00Eutin - Oldenburger -:-
14:00Neumunster - Bordesholm -:-
14:00TSV Kropp - Lubeck II -:-
16:00Inter Turkspor Kiel - Eichede -:-
16:15SC Weiche-08 II - Flensburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00Curslack-Neuengamme - TSV Buchholz 08 -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Bremen III - Borgfeld -:-
13:00BTS Neustadt - Aumund-Vegesack -:-

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

16:00Arminia Hannover - Lupo-Martini Wolfsburg -:-
16:00Delmenhorst - Heeslinger -:-
16:00Eintracht Celle - Emden -:-

TYSKLAND: Oberliga Westfalen

15:00Eintracht Rheine - Kaan-Marienborn -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

14:00Kassel - Viktoria Griesheim -:-
15:00Fernwald - Eddersheim -:-
15:00Friedberg - Ginsheim -:-
15:00Hessen Dreieich - Neuhof -:-
15:00TUS Dietkirchen - SV Steinbach -:-
15:00Waldgirmes - Stadtallendorf -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:30Schott Mainz - Arminia Ludwigshafen -:-
15:00Diefflen - Trier -:-
15:30Mechtersheim - Hassia Bingen -:-
15:30Pfeddersheim - Karbach -:-
16:30Koblenz - Dudenhofen -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

14:00Seligenporten - Bamberg -:-
15:00Bayern Hof - Cham -:-
15:00Vilzing - Spvgg Ansbach 09 -:-
15:00Wurzburger FV - Kahl -:-
16:00Grossbardorf - Abtswind -:-
16:00Karlburg - Ammerthal -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Syd

14:00Dachau - Landsberg -:-
14:00Kottern-St. Mang - Pullach -:-
15:00Deisenhofen - TSV 1880 Wasserburg -:-
16:00Hankofen-Hailing - Kirchanschoring -:-
16:00Pipinsried - Donaustauf -:-

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Reutlingen - Sandhausen II -:-
14:00TSV Ilshofen - Dorfmerkingen -:-
15:30Linx - Freiburger -:-
15:30Neckarsulmer - Ravensburg -:-
15:30Nottingen - Goppinger SV -:-
15:30Oberachern - Freiberg -:-
15:30Stuttgart II - Bissingen -:-
18:30Villingen - Stuttgarter Kickers -:-

TYSKLAND: Oberliga Niederrhein

16:00TVD Velbert - Schonnebeck -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

11:00Hamburger SV U19 - RB Leipzig U19 -:-
11:00Kiel U19 - Dresden U19 -:-
13:00Niendorfer TSV U19 - St. Pauli U19 -:-
13:00Union Berlin U19 - Wolfsburg U19 -:-
13:30Chemnitzer FC U19 - Hertha U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd

11:00Mainz U19 - Frankfurt U19 -:-
13:00Augsburg U19 - Stuttgart U19 -:-
13:00Bayern U19 - Furth U19 -:-
13:00Heidenheim U19 - Ingolstadt U19 -:-
13:30Hoffenheim U19 - Offenbach U19 -:-

TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest

11:00Köln U19 - B. Monchengladbach U19 -:-
13:00Alemannia Aachen U19 - Leverkusen U19 -:-
13:00Bochum U19 - Viktoria Koln U19 -:-

UKRAINE: Premier League

13:00Karpaty - Lviv -:-
16:00Zorya - Desna -:-

UKRAINE: Persha Liga

13:00Ahrobiznes Volochysk - Ch. Odessa -:-
14:00Balkany - Kremin -:-
14:00Cherkashchyna - Prykarpattya -:-
14:00Hirnyk-Sport - Volyn Lutsk -:-
14:00Minaj - Kramatorsk -:-
15:30Metalist 1925 - Obolon Brovar Kyjev -:-

UKRAINE: Druha Liga

13:00Hirnyk Kryvyi Rih - Krystal -:-
14:00Nyva Ternopil - Kalush -:-
14:00Nyva Vinnytsya - Kyiv-Sviatoshyn -:-
14:00Tavriya - Alliance -:-
14:00Veres-Rivne - Uzhhorod -:-
14:00VPK-Agro - Mykolaiv 2 -:-
14:00Zhytomyr - Dinaz Vyshgorod -:-

UKRAINE: Youth League

12:00Din. Kiev U21 - Oleksandriya U21 -:-
16:00Mariupol U21 - Dnipro-1 U21 -:-

UNGARN: OTP Bank Liga

17:00Debrecen - DVTK -:-
17:00Kaposvar - Kisvarda -:-
17:00Mezokovesd - MOL Fehervar -:-
17:00Puskas Academy - Paks -:-
17:00Zalaegerszeg - Honved -:-
19:30Ferencvaros - Ujpest -:-

UNGARN: NB I Kvinder

13:00Ferencvaros K - Szent Mihaly K -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

21:00Fenix - Plaza Colonia -:-
21:00Progreso - Danubio -:-
00:00Nacional - Cerro CA -:-

URUGUAY: Segunda Division

15:00Albion - Villa Espanola -:-
15:00Bella Vista - CA Torque -:-
15:00Central Esp. - Villa Teresa -:-
15:00Maldonado - Tacuarembo -:-
15:00Sud America - Rentistas -:-
21:00Atenas - Cerrito -:-

USA: MLS - Play Offs

19:00Atlanta United - New England Revolution -:-
21:30Seattle Sounders - FC Dallas -:-
00:00Toronto FC - DC United -:-

USA: USL Championship

02:30Rio Grande - Portland 2 -:-
04:30Phoenix Rising - Oklahoma City Energy -:-
21:00Real Monarchs - Sacramento Republic -:-
22:00Tulsa Roughnecks - Reno -:-

UZBEKISTAN: Super League

12:15Termez Surkhon - Navbahor Namangan -:-
13:30Din. Samarkand - Pakhtakor -:-
13:30Lok. Tashkent - Buxoro -:-
14:30Nasaf Qarshi - Andijan -:-

VENEZUELA: Primera Division - Clausura

23:00Aragua - Lara -:-
23:00Monagas - Estudiantes Caracas -:-

VENEZUELA: Segunda Division - Clausura – Play Offs

21:00Hermanos Colmenares - Titanes -:-
21:30Furrial - El Vigia -:-
21:30Universidad Central - Angostura -:-
21:30Yaracuyanos - Petroleros de Anzoategui -:-

VERDEN: Venskabskampe - klubber

15:00Abahani Chittagong (Ban) - TC Sports Club (Mdv) -:-

VIETNAM: V.League 1

12:00Da Nang - Binh Duong -:-
12:00Hanoi FC - BHTS Quang Nam -:-
12:00Ho Chi Minh - Gia Lai -:-
12:00Khanh Hoa - Sai Gon FC -:-
12:00Nam Dinh - Hai Phong -:-
12:00Song Lam Nghe An - Than Quang Ninh -:-
12:00Thanh Hoa - The Cong -:-

WALES: Premier League

15:30Airbus - Newtown -:-
15:30Bala Town - Barry -:-
15:30Cardiff Metropolitan - Connah's Q. -:-
15:30Penybont - TNS -:-

WALES: Division 1

15:30Caldicot - Dinas Powys -:-
15:30UdsatCroesyceiliog - Port Talbot -:-
15:30UdsatGarden Village - Monmouth -:-
15:30UdsatPontardawe - Aberbargoed -:-
15:30Port Talbot - Llwydcoed -:-
15:30UdsatRisca - Abergavenny Town -:-
15:30UdsatTon Pentre - Llwydcoed -:-
15:30UdsatTrefelin - Penydarren -:-

WALES: FA Cup

15:00Aberbargoed - Aberaeron -:-
15:00Abertillery Bluebirds - Penparcau FC -:-
15:00Afan Lido - Monmouth -:-
15:00Ammanford - Cardiff Draconians -:-
15:00Bangor 1876 - Penycae -:-
15:00Blaenau - Buckley -:-
15:00Briton Ferry - Undy -:-
15:00Builth W. - Ton Pentre -:-
15:00Cefn Cribwr - Tredegar Town -:-
15:00Chepstow - Taffs Well -:-
15:00Chirk AAA FC - Llannefydd -:-
15:00Coedpoeth - Gresford -:-
15:00Conwy Borough - Ruthin -:-
15:00Corwen - Colwyn Bay -:-
15:00Croesyceiliog - Abergavenny Town -:-
15:00Cwmaman Institute - STM Sports -:-
15:00Cwmbran Celtic - Pontardawe -:-
15:00Flint - Four Crosses -:-
15:00Garden Village - Goytre United -:-
15:00Greenfield - Caersws -:-
15:00Guilsfield - Brymbo -:-
15:00Haverfordwest - Penlan Club -:-
15:00Holyhead - Montgomery -:-
15:00Holywell - Llandudno -:-
15:00Llanberis - Porthmadog -:-
15:00Llanelli - Cwmamman United -:-
15:00Llanrhaeadr - Prestatyn -:-
15:00Llanrug - Aberffraw -:-
15:00Llantwit Major - Llandrindod -:-
15:00Mynydd Isa - Llanfair United -:-
15:00Nantlle Vale FC - Rhydymwyn -:-
15:00Nefyn United - Bangor City -:-
15:00Penrhyncoch - Cardiff Corries -:-
15:00Pontypridd - Caerau Ely -:-
15:00Prestatyn Sports - Queens Park -:-
15:00Rhyl - Llangefni -:-
15:00Swansea University - Caerleon -:-
15:00Trefelin - Llanidloes -:-
15:00Waterloo - Mold Alexandra -:-

ZAMBIA: Super League

14:00Kansanshi - Lusaka Dynamos -:-
15:00Kabwe - Nkana -:-
15:00Lumwana Radiants - Kabwe Youth Academy -:-
15:00Mufulira - Red Arrows -:-
15:00Nakambala Leopards - Buildcon -:-
15:00Power Dynamos - Nkwazi -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

15:00Herentals - Black Rhinos -:-
15:00Mushowani Stars - Triangle -:-
15:00TelOne - Chapungu Utd -:-
15:00Yadah - Manica -:-

ØSTRIG: Tipico Bundesliga

17:00Altach - Admira -:-
17:00LASK Linz - Mattersburg -:-
17:00Sturm Graz - Salzburg -:-

ØSTRIG: 2. Liga

14:30Liefering - Ried -:-
16:00Dornbirn - FC Juniors -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

16:00Wiener Viktoria - Wiener -:-
18:00Leobendorf - Admira (Am) -:-

ØSTRIG: Regionalliga Central

15:00AC Wolfsberger (Am) - Ried (Am) -:-
16:00Union Gurten - WSC Wels -:-
17:30Allerheiligen - ATSV Wolfsberger -:-
19:00St. Anna - Deutschlandsberger -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Tyrol

16:30Kitzbuhel - Kufstein -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Salzburg

15:00USK Anif - Bischofshofen -:-
16:00A. Salzburg - Grodig -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Vorarlberg

14:00Dornbirner S. - Rothis -:-
16:00Hohenems - Bregenz -:-
16:00Langenegg - A. Lustenau (Am) -:-
17:00Lauterach - RW Rankweil -:-

ØSTRIG: Bundesliga Kvinder

14:00Innsbruck K - Bergheim K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.