REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

annonce

ARGENTINA: Superliga

23:05River Plate - Argentinos Jrs 1:1
73'Racing Club - San Martin S.J. 0:0
00:05Lanus - Newells Old Boys -:-

ARGENTINA: Primera C Metropolitana

20:30Justo Jose de Urquiza - Deportivo Armenio -:-
20:30Midland - Sportivo Italiano -:-
20:30San Martin Burzaco - Deportivo Merlo -:-
23:00Laferrere - Excursionistas -:-

ARGENTINA: Primera D Metropolitana

20:30CSR Espanol - Liniers -:-
20:30Deportivo Paraguayo - Deportivo Muniz -:-
20:30Yupanqui - Argentino de Merlo -:-

ASIEN: AFC Championship U16 - Kvalifikation

10:30Sydkorea U16 - Filippinerne U16 -:-
13:30Kina U16 - Myanmar U16 -:-

BAHRAIN: Premier League

17:05Manama Club - Al-Hadd -:-
19:20Malkia - Al-Ahli Manama -:-
annonce

BENIN: Championnat National

17:00Dynamo Abomey - Agonlin -:-
17:00JAP - Mambas Noirs -:-
17:00Pantheres - Energie Sports -:-
17:00Police - Bembereke -:-
17:00Tonnerre - Buffles du Borgou -:-

BERMUDA: Premier League

20:00Flanagan's Onions - PHC Zebras -:-
20:00North Village Rams - Boulevard Blazers -:-
20:00X-Roads Warriors - Devonshire Cougars -:-
20:00YMSC - Somerset -:-

BOLIVIA: Liga de Futbol Prof - Clausura

23:15San Jose - Real Potosi 3:0
PauseBlooming - Sport Boys 0:0
37'J. Wilstermann - Oriente Petrolero 0:0

BRASILIEN: Serie A

00:00Atletico-MG - Vitoria 1:3
00:00Bahia - Gremio 1:0

BRASILIEN: Serie C - Play Offs

00:00Sao Bento - Confianca 0:0

BULGARIEN: Parva Liga

19:00Beroe - Levski -:-

BULGARIEN: Vtora liga

16:00Botev Vratsa - Tsarsko Selo -:-
16:00Ludogorets II - Sozopol -:-
16:00Maritsa Plovdiv - Pomorie -:-
16:00Oboriste - Lok. Gorna -:-

BURUNDI: Ligue A

14:00Le Messager - Flambeau de l'Est -:-
16:00Atletico Olympic - Flambeau du Centre -:-

CANADA: U Sports

19:00Montreal - Laval -:-
19:00UQTR - UQAM -:-

CHILE: Primera División

23:00S. Wanderers - A. Italiano 1:3
PauseHuachipato - Deportes Iquique 0:0

COLOMBIA: Liga Aguila - Clausura

00:15Millonarios - Pasto 1:0
00:30Dep. Cali - Tolima 1:2
7'Envigado - Atl. Nacional 0:0

COLOMBIA: Torneo Aguila - Clausura

01:00UdsatReal Santander - Quindio -:-
22:30Llaneros - Chico -:-

CONGO: Ligue 1

15:00JS Talangai - CARA Brazzaville -:-
15:00La Mancha - Nathalys -:-
15:00Nico-Nicoye - Leopard -:-
15:00Tongo FC Jambon - Diables Noirs -:-

CYPERN: Første Division

18:00Anorthosis - Doxa -:-

DANMARK: Superliga

19:00AGF - FC Midtjylland -:-

ECUADOR: Serie A - Anden etape

00:30LDU Quito - U. Catolica 3:0

EL SALVADOR: Primera Division - Apertura

23:00Aguila - Alianza FC 1:3
23:00FAS - Dragon 1:1
23:00Luis Angel Firpo - Metapan 2:2

ENGLAND: Premier League

21:00Arsenal - West Brom -:-

ENGLAND: Southern League

20:45Hitchin - St Ives -:-

ENGLAND: Premier League 2

14:00Reading U23 - Norwich U23 -:-
20:00Aston Villa U23 - Brighton U23 -:-
20:00Blackburn U23 - Fulham U23 -:-
20:00Everton U23 - Arsenal U23 -:-
20:00Newcastle U23 - Wolves U23 -:-
20:00West Brom U23 - Southampton U23 -:-

ENGLAND: Professional Development League

14:00Coventry U23 - Ipswich U23 -:-
15:00Cardiff U23 - Charlton U23 -:-
15:00Huddersfield U23 - Crewe U23 -:-
15:00Sheffield Utd U23 - Barnsley U23 -:-
20:00Colchester U23 - Millwall U23 -:-
20:00Hull U23 - Burnley U23 -:-
20:00Watford U23 - QPR U23 -:-

EUROPA: EM U17 Kvinder - Første etape

15:00Østrig U17 K - Georgien U17 K -:-
16:00Norge U17 K - Bulgarien U17 K -:-
16:00Ungarn U17 K - Moldova U17 K -:-
17:00Nordirland U17 K - Portugal U17 K -:-

FINLAND: Veikkausliiga

17:30JJK Jyvaskyla - Inter Turku -:-

FRANKRIG: Ligue 2

20:45Clermont - Lens -:-

GIBRALTAR: Premier Division

19:00Manchester 62 - St Josephs -:-
21:00Gibraltar United - Lynx -:-

GRÆKENLAND: Super League

18:30Xanthi - Asteras T. -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

23:30Coban Imperial - Petapa 2:2

HOLLAND: 1. division

20:00Jong Ajax - Telstar -:-
20:00Jong PSV - Nijmegen -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

23:00Platense - Motagua 4:3
23:00Vida - Juticalpa 1:1
00:00Olimpia - Real Sociedad 2:1

INDONESIEN: Liga 1

10:00Pusamania Borneo - Balikpapan -:-
13:30Bali United - Perseru Serui -:-
13:30Padang - Barito Putera -:-

INDONESIEN: Liga 2 - Vindernes slutrunde

10:00Persibat Batang - PSIS Semarang -:-
10:00PSMS Medan - Persita -:-

IRAN: Division 1

14:15Oxin Alborz - Shahrdari Mahshahr -:-

IRLAND: Premier Division

20:20Cork City - Dundalk -:-
20:45St. Patricks - Shamrock Rovers -:-

ISRAEL: Ligat ha'Al

19:30B. Jerusalem - Shmona -:-

ISRAEL: Leumit League

18:00Hap. Ramat Gan - H. Petah Tikva -:-
18:00H. Marmorek - Beitar Shimshon -:-
18:00Ramat Hasharon - H. Bnei Lod -:-

ITALIEN: Serie B

20:30Palermo - Pro Vercelli -:-

ITALIEN: Serie C - Group A

20:45Arezzo - Lucchese -:-

JAMAICA: Premier League

22:30Reno - Tivoli -:-
37'Harbour View - Montego Bay 1:0
00:45Portmore - Cavalier -:-

JORDAN: Jordan Cup

16:00That Ras - Shabab Al Ordon -:-
18:30Al Buqaa - Al Faisaly Amman -:-
18:30Aqaba - Al Jazeera Amman -:-

KROATIEN: 1. HNL

18:00Rudes - Osijek -:-

LETLAND: SynotTip Virslīga

19:25FK Liepaja - Jelgava -:-

LIBYEN: Premier League

15:30Al Tahaddi - Al-Andalus -:-
15:45Al-Sharara - Al-Athad -:-

MEXICO: Primera División - Apertura

01:30UdsatSantos Laguna - Necaxa -:-
22:00Cruz Azul - Pachuca -:-
22:00Guadalajara - Lobos BUAP -:-
22:00Puebla - Atlas -:-
22:00Tijuana - Tigres -:-
22:00Veracruz - Monarcas -:-

MONTENEGRO: Division 2

15:00Mladost Ljeskopolje - Bokelj -:-

MYANMAR: National League

11:00Ayeyawady - Southern Myanmar -:-
11:00Hantharwady United - Magwe -:-
11:00Rakhine United - Nay Pyi Taw -:-
11:30GFA - Yadanarbon -:-

NICARAGUA: Primera Division - Apertura

23:00San Francisco - Juventus Managua 0:0
37'UNAN-Managua - Diriangen 0:1

NORGE: Eliteserien

19:00Sarpsborg 08 - Odd -:-

NORGE: 2. Division - Afd. 1

18:00Vålerenga 2 - Brumunddal -:-

OMAN: Professional League

15:20Al-Midhaibi - Al Nahda -:-
15:20Fanja SC - Al Oruba -:-
15:30Sohar - Mirbat -:-
17:45Al Nasr - Dhofar -:-
18:30Al-Shabab - Al Suwaiq -:-
18:30Oman FC - Muscat -:-
18:30Saham - Al-Salam -:-

PANAMA: LPF - Apertura

00:00Miguelito - Atl. Veraguense 2:2
00:00Plaza Amador - Alianza 0:1
00:00Santa Gema - Arabe Unido 1:1

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

00:00Cerro Porteno - Guarani 4:0
27'Independiente F.B.C. - Nacional Asuncion 1:0

PERU: Segunda Division

22:30Carlos Manucci - Alfredo Salinas -:-
22:30Huaral - Sport Victoria -:-
22:30Santa Rosa - Cesar Vallejo -:-
22:30Sport Boys - Los Caimanes -:-
22:30Sport Loreto - Hualgayoc -:-
22:30Willy Serrato - Defensor La Bocana -:-

POLEN: Ekstraklasa

18:00Cracovia - Plock -:-

POLEN: III Liga - Group III

15:00Unia Turza Slaska - Zaglebie 2 -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

21:00Setubal - Boavista -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

17:00Botosani - FC Viitorul -:-
19:30Astra - CFR Cluj -:-

RUSLAND: Premier League

16:00Amkar - SKA Khabarovsk -:-
18:30Akhmat Grozny - Kazan -:-

RUSLAND: Division 2 - Syd

14:30Anzhi 2 - Legion Dynamo -:-
16:00Krasnodar 2 - Nalchik -:-

RUSLAND: Division 2 - Mellem

18:00Ararat Moscow - T. Moskva -:-

RUSLAND: Division 2 - Vest

14:00Kolomna - Chertanovo M. -:-

RUSLAND: Division 2 - Ural-Povolzhye

14:00Ural 2 - Syzran -:-

RUSLAND: Youth League

12:00Akhmat Grozny U21 - Kazan U21 -:-

SCHWEIZ: Challenge League

20:00Wil - Schaffhausen -:-

SERBIEN: Prva Liga

16:00Din. Vranje - Proleter -:-

SLOVAKIET: Divison C Central

15:00Nova Bana - Teplicka n. Vahom -:-

SPANIEN: LaLiga

21:00Betis - Levante -:-

SPANIEN: LaLiga2

20:30Barcelona B - Lugo -:-

SVERIGE: Allsvenskan

19:00AFC Eskilstuna - Göteborg -:-
19:00Malmo FF - Elfsborg -:-
19:00Sirius - Örebro -:-

SVERIGE: SuperEttan

19:00Värnamo - GAIS -:-

SVERIGE: 1. Division - Syd

19:00Kristianstads - Rosengard -:-
19:00Oddevold - Qviding -:-

SVERIGE: 2. Division - Södra Svealand

19:00Sylvia - Linkoping City -:-

SWAZILAND: MTN Premier League

15:00Red Lions - Tambuti -:-

TJEKKIET: 1. Liga

19:00Liberec - Slovacko -:-

TJEKKIET: Division 2

17:00Hradec Kralove - Pribram -:-

TJEKKIET: Youth League

11:00Slavia Prag U21 - Teplice U21 -:-
11:00Zlin U21 - Brno U21 -:-
13:00Ceske Budejovice U21 - Liberec U21 -:-
13:00Jihlava U21 - Trinec U21 -:-
13:00Sigma Olomouc U21 - Karvina U21 -:-
14:00Jablonec U21 - Bohemians 1905 U21 -:-

TRINIDAD & TOBAGO: Pro League

22:00S.A. Rangers - Sando -:-

TYRKIET: Super Lig

19:00Antalyaspor - Osmanlispor -:-

TYRKIET: TFF 1. Lig

15:00Umraniyespor - Denizlispor -:-
18:00Balikesirspor - Rizespor -:-
19:00Adana Demirspor - Adanaspor -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

20:30Union Berlin - Kaiserslautern -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

18:15Offenbach - FSV Frankfurt -:-
20:15Mannheim - Koblenz -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

19:00Furth II - Illertissen -:-

UKRAINE: Persha Liga

15:00A. Kiev - Kolos Kovalyovka -:-
15:00Helios - Volyn Lutsk -:-
18:00Obolon Brovar Kyjev - Hirnyk-Sport -:-

UKRAINE: Druha Liga

15:00Inhulets 2 - Tavriya -:-
15:00Mykolaiv 2 - Sudnobudivnyk Mykolaiv -:-
15:00Skala Stryj - Ahrobiznes Volochysk -:-

USA: MLS

23:00Atlanta United - Montreal Impact 2:0
37'Portland Timbers - Orlando City 1:0

USA: USL

00:00Vancouver 2 - Phoenix Rising 0:4

USA: NWSL Kvinder

00:00Sky Blue K - North Carolina Courage K 1:1
03:00Seattle Reign K - Kansas City K -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.

Skift til touch version