REFRESH

Fodbold » I går » Alle

ARGENTINA: Primera Nacional

02:10San Martin Tucuman - Estudiantes Rio Cuarto 2:1
19:00Belgrano - Gimnasia Mendoza 0:1
19:00San Telmo - Club A. Guemes 1:1
19:00Villa Dalmine - Deportivo Moron 2:0
20:00Atl. Rafaela - Instituto 0:1
20:00Brown Adrogue - Tristan Suarez 2:1
20:00CA Estudiantes - Alvarado 1:3
20:00Chacarita Juniors - Agropecuario 2:2
20:00Guillermo Brown - Gimnasia Jujuy 0:0
20:00Nueva Chicago - Deportivo Maipu 1:2
20:00Santamarina - All Boys 2:0
20:10Ind. Rivadavia - Barracas Central 0:0
20:30Def. de Belgrano - Almagro 1:0
20:30San Martin S.J. - Ferro 1:1
68'Almirante Brown - Temperley 1:2

ARGENTINA: Primera D - Apertura

20:30Deportivo Muniz - Yupanqui 0:0

BENIN: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

17:00Eternel - Dynamo Parakou 0:1

BRASILIEN: Serie A

00:00Internacional - Atletico-MG 0:1
00:00Sao Paulo - Chapecoense-SC 1:1
01:30Corinthians - Bragantino 1:2
02:30UdsatAthletico-PR - Flamengo -:-
02:30Juventude - Palmeiras 0:3
21:00America MG - Cuiaba 0:0
21:00Ceara - Bahia 1:2
74'Atletico GO - Fortaleza 0:0
72'Fluminense - Santos 1:0
70'Sport Recife - Gremio 1:0

BRASILIEN: Serie B

23:00Operario - Sampaio Correa 1:0
00:00Vasco - Avai 0:2
02:30Ponte Preta - Cruzeiro 0:1
72'Londrina - Botafogo RJ 1:1

BRASILIEN: Campeonato Paraibano - Play Offs

21:00Campinense - Sousa 1:0

BRASILIEN: Copa do Brasil

02:30Flamengo - Coritiba 2:0

BRASILIEN: Brasileiro U23 - Første etape

20:00Bragantino U23 - Corinthians U23 0:0
20:00CRB U23 - Cuiaba U23 1:0
20:00Fortaleza U23 - Figueirense U23 3:0
20:00Gremio U23 - Coritiba U23 3:1
20:00Juventude U23 - Fluminense U23 1:0
20:00Ponte Preta U23 - EC Bahia U23 0:2
20:00Santos U23 - Ceara U23 4:1
20:00Vitoria U23 - Avai U23 1:0

BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder

21:00Atletico-MG K - Serc K -:-

COLOMBIA: Primera B - Apertura - Quadrangular

23:00Cortulua - Leones 3:0
23:00Fortaleza - Huila 0:2
18:00Atletico F.C. - Valledupar 0:1
18:00Quindio - U. Magdalena 2:0

CONGO: Ligue 1

15:00Nico-Nicoye - RCB 2:0
17:00Cheminots - Diables Noirs -:-

DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF

00:00Cibao - Delfines Del Este 2:0

ECUADOR: Serie B

02:00Atl. Porteno - Cumbaya 1:2
02:00El Nacional - Gualaceo 1:1

EGYPTEN: Premier League

17:00Ismaily - Ghazl El Mahallah 3:1
19:00Al Ittihad - Misr Elmaqasah 2:1
19:00Zamalek - Aswan SC 3:0

ELFENBENSKYSTEN: Ligue 1 - Vindernes slutrunde

17:30Academie de FAD - ASEC Mimosas 1:1
20:00SO Armee - San Pedro 1:0

EUROPA: EM

15:00Ukraine - Nordmakedonien 2:1
18:00Danmark - Belgien 1:2
21:00Holland - Østrig 2:0

FÆRØERNE: Betri Deildin

19:30HB Tórshavn - TB Tvøroyri 6:0

GAMBIA: GFA League

21:00Tallinding United - Brikama U. 1:1
23:00WAA Banjul - Ports Authority -:-

GUINEA: Ligue 1

16:30UdsatSantoba - Hafia -:-
18:00UdsatSantoba - Loubha -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

17:00FC Minsk - Energetik-BGU 2:1
19:00Neman - Slavia Mozyr 2:2

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Reserve

11:00Slutsk 2 - Shakhter Soligorsk 2 1:3
15:00Brest 2 - Smorgon 2 6:1

ITALIEN: Lega Pro - Oprykning - Play Offs

18:00Alessandria - Padova 1:0str.

LESOTHO: Premier League

11:00Kick4Life - Lifofane 0:0
14:00LCS - Lioli 1:1
14:00Lijabatho - Linare -:-
14:00Mazenod - Bantu 0:3

LETLAND: Optibet Virsliga

16:30BFC Daugavpils - Ventspils 3:2
17:00Spartaks - Noah 5:2
17:00Valmiera - Metta/LU 2:0
19:00RFS - Riga FC 3:1

LITAUEN: I Lyga

18:30Babrungas - Riteriai 2 2:0

MAURETANIEN: Ligue 1 - Mesterskabet - Slutspil

18:30Nouakchott King's - Kaedi 5:1
20:30ASAC Concorde - Ksar 0:3

NIGERIA: NPFL

17:00Enyimba - Enugu 2:1

NIGERIA: NNL

17:00Joy Cometh - J'Atete 1:1

PARAGUAY: Division Intermedia

21:00Independiente F.B.C. - Atyra 2:4

PERU: Liga 2

19:00UdsatDeportivo Coopsol - Santa Rosa -:-
20:00UdsatComerciantes Unidos - Grau -:-
21:00UdsatUnion Huaral - Union Comercio -:-
22:00UdsatPirata - Santos -:-
23:00UdsatChavelines - Carlos Stein -:-

PERU: Copa Bicentenario

20:00Cesar Vallejo - Sport Boys 1:2

POLEN: III Liga - Gruppe II - Nedrykningsgruppe

18:00Gryf Wejherowo - Kleczew 1:0

POLEN: Central Youth League

11:00Lechia U18 - Lech U18 1:4

RUSLAND: Russia Cup Kvinder

11:00Baikal Irkutsk K - FK Yenisey K 0:6

RWANDA: Premier League - Nedrykningsgruppe

15:00UdsatEtincelles - Muhanga -:-
15:00Kiyovu - Sunrise 0:0
15:00Mukura Victory Sports - Gasogi United 1:1
15:00Musanze - Gorilla 2:0

SIERRA LEONE: Premier League

18:15Anti Drugs Strikers - Wusum Stars 1:0
21:00RSLAF - East End Lions 0:1

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

14:30Elman - Gaadiidka -:-

SVERIGE: Elitettan Kvinder

19:00Jitex K - Alingsas FC K 2:2
19:00Norrkoping K - Bollstanas K 4:0

SYDAFRIKA: Premier League - Nedrykningsgruppe

15:00UdsatChippa United - Richards Bay -:-

SYDAMERIKA: Copa America

23:00Colombia - Venezuela 0:0

SYDKOREA: WK League Kvinder

11:00Changnyeong K - Gyeongju K 1:2
11:00Sejong Sportstoto K - Boeun Sangmu K 0:1
11:00Seoul K - Incheon Hyundai Steel K 2:3
11:00Suwon FMC K - Hwacheon K 2:4

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

13:00Mwadui - Mtibwa Sugar 1:3
15:00Dodoma Jiji - Kinondoni MC 1:0
18:00Ruvu Shooting - Young Africans 2:3

URUGUAY: Primera Division - Apertura

20:00Plaza Colonia - Liverpool M. 2:1

URUGUAY: Segunda Division

00:30Central Esp. - Cerro CA 3:2

USA: USL Championship

01:30Louisville City - Birmingham 2:0
02:00FC Tulsa - Sporting Kansas City 2 4:3
02:00New York Red Bulls 2 - Charlotte Independ. 3:1
02:00Rio Grande - Austin Bold 1:2
02:30Memphis - Atlanta United 2 1:0
03:00Colorado Springs - Tacoma Defiance 4:2
03:30New Mexico - San Antonio 2:0
04:30LA Galaxy 2 - Las Vegas Lights 3:4

USA: USL League One

01:00Greenville - North Carolina 2:1
01:30Fort Lauderdale - Toronto FC II 2:2

USA: USL League Two

00:00Chicago United - Green Bay Voyageurs 1:1
00:00Manhattan - Long Island 0:0
00:30The Villages - Weston 4:0
01:00Black Rock - AC Connecticut 2:1
01:00Kalamazoo FC - Flint City 1:0
01:00RC New Jersey - Reading 2:2
01:00South Bend Lions - Kings Hammer 0:0
01:30New York Red Bulls U23 - Cedar 1:2
01:30Westchester - Motown 0:3
01:30West Chester Utd - Ocean City 0:0
02:00AHFC Royals - Corpus Christi FC 2:4
02:00Charlotte Eagles - Asheville City 1:0
02:00Euro New York - Morris Elite 1:0
02:00Menace - Wichita 6:0
02:00St. Louis Scott Gallagher - Kaw Valley 2:1

USA: NISA - Forår

02:00San Diego 1904 - New Amsterdam 1:4

VENEZUELA: Primera Division - Første etape

00:15La Guaira - Yaracuyanos 1:1

VERDEN: Internationale Venskabskampe

15:00AflystMauritania - Djibouti -:-
21:45Algeriet - Liberia 5:1

VERDEN: Venskabskampe Klubber

16:00Al Wehdat (Jor) - Aqaba (Jor) 2:1
17:30Bystrice n. Pern. (Cze) - Nove Mesto na M. (Cze) 1:3
17:30Lafnitz (Aut) - MOL Fehervar (Hun) 1:2
17:30Shkupi (Mkd) - Partizani (Alb) 0:1
18:30Bischofshofen (Aut) - Legia (Pol) 0:5
18:30Lebring (Aut) - Kalsdorf (Aut) 3:3
19:30DJK Bad Homburg (Ger) - RW Walldorf (Ger) -:-

VERDEN: Venskabskampe Kvinder

03:00USA K - Nigeria K 2:0

ZAMBIA: Super League

15:00Zesco Utd - Green Eagles 0:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.