REFRESH

Fodbold » I går » Alle

ALBANIEN: Super League

19:00UdsatBylis - Skenderbeu -:-
19:00UdsatKastrioti - Apolonia Fier -:-
19:00UdsatPartizani - Laci -:-
19:00UdsatTeuta - Kukesi -:-
19:00UdsatVllaznia - Tirana -:-

ARMENIEN: Premier League

14:15Shirak - Ararat 0:3

ASERBAJDSJAN: Premier League

16:00Sabail - Sabah Baku 2:1
18:15Keshla - Zira 2:3

ASIEN: AFC Champions League - Play Offs

15:40Al Ahli SC (Sau) - Al-Ahli Dubai (Uae) 2:1str.
19:45Pakhtakor (Uzb) - Esteghlal F.C. (Irn) 2:1

ASIEN: AFC Cup

14:00AflystHo Chi Minh (Vie) - Yangon Utd (Mya) -:-
14:00AflystHougang (Sgp) - Lao Toyota (Lao) -:-
14:00AflystKaya (Phl) - Shan Utd (Mya) -:-
14:00AflystPSM Makassar (Ina) - Tampines (Sgp) -:-
14:00AflystSvay Rieng (Cam) - United City (Phl) -:-
14:00AflystThan Quang Ninh (Vie) - Bali United (Ina) -:-

AUSTRALIEN: NPL ACT - Play Offs

10:00Canberra FC - Gungahlin 3:1

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

06:30Lambton J. - Lake Macquarie 3:0
07:30Maitland - Edgeworth E. 2:1
08:30Adamstown Rosebud - Valentine 2:2

AUSTRALIEN: NPL NSW

08:00Marconi - Manly Utd 1:1
11:00Druitt Town Rangers - Sydney U21 0:5
11:00Sydney Olympic - North Shore Mariners 1:1

AUSTRALIEN: NPL Queensland

09:15Capalaba FC - Redlands 3:0
09:30Brisbane City - Brisbane Strikers 1:2

AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien

07:30Adelaide City - Modbury 1:1
07:30Adelaide Comets - Adelaide Raiders 4:0
07:30Adelaide U21 - Blue Eagles 1:1
07:30Cumberland Utd. - Adelaide Olympic 2:1
07:30NE Metrostars - Croydon 1:5
07:30Para - Campbelltown City 2:3

AUSTRALIEN: NPL Tasmania

06:00South Hobart - Olympia Warriors 3:6
06:15Devonport - Kingborough Lions 3:1
06:30Clarence Zebras - Riverside Olympic 4:1
08:30Launceston - Glenorchy Knights 1:3

AUSTRALIEN: NPL Vestaustralien - Mesterskabet - Slutspil

09:00Armadale - Sorrento 5:3
09:00Cockburn City - Joondalup 1:3
09:00Gwelup Croatia SC - Floreat Athena 0:3

AUSTRALIEN: NPL Vestaustralien - Nedrykningsgruppe

09:00Balcatta - Perth Glory U21 3:0
09:00Bayswater City - Perth SC 1:4
09:00Rockingham City - Inglewood 2:2

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

09:00Taringa - Bayside 2:1
09:00The Gap - St. George Willawong 2:3
10:00Centenary Stormers - North Star 2:0

BELGIEN: Jupiler League

16:15Beerschot VA - Waasland-Beveren 3:2
18:30KV Mechelen - St. Truiden 2:0
20:45Gent - Leuven 2:3

BELGIEN: Proximus League

20:45RWDM - St. Gilloise 3:1

BELGIEN: First Amateur Division

19:30UdsatDessel - Mandel United -:-
19:30Thes Sport - Saint Eloois 2:1
20:00UdsatKSV Roeselare - Dender -:-
20:00La Louviere - Vise 1:2
20:00Patro Eisden - Heist 2:2

BELGIEN: Second Amateur Division Group ACFF

20:00Tubize - Entente Durbuy -:-
20:00Virton - RAAL La Louviere 0:5

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV A

19:30Dikkelvenne - Ronse 2:0
19:30KRC Harelbeke - Westhoek 5:2
19:30Ninove - Gullegem 1:0
19:30Oudenaarde - Menen 4:1
20:00KRC Gent - Wetteren 2:1

BELGIEN: Second Amateur Division Gruppe VFV B

20:00Hoogstraten - Wijgmaal 4:0
20:00Lyra-Lierse Berlaar - Spouwen-Mopertingen 2:1

BELGIEN: Belgian Cup Kvinder

15:00Bredene K - RFC Liege K 0:11
15:00Chastre K - Sibret K 3:1
15:00Club Brugge K - SG-Tertre Hautrage K 4:1
15:00Femina Woluwe K - Egem K 2:1
15:00GBA Kontich K - RSC Anderlecht II K 1:0
15:00Leuven II K - Gent K 0:1str.
15:00Melsele K - Zwevezele K -:-
15:00St. Liege 2 K - Mazenzele K 3:0
15:00St. Liege K - Wuustwezel K 9:0
15:00UdsatTienen K - Gent II K -:-
15:00Zulte Waregem K - Genk II K 6:0
15:30Genk K - Aalst K 1:2str.
16:45KV Mechelen 2 K - Mechelen K -:-
17:00Aalst II K - Leuven K 0:5
17:30Zulte Waregem II K - RSC Anderlecht K 0:12
19:00Charleroi K - Moldavo K 2:4

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premier League

16:00Olimpic Sarajevo - Borac Banja Luka 1:4
18:00Velez Mostar - Radnik Bijeljina 2:1

BOSNIEN & HERZEGOVINA: FBiH

15:30Banovici - TOSK Tesanj 1:2
15:30Bratstvo Gracanica - Zivinice 2:0
15:30Gorazde - Hadzici 1:3
15:30Gradacac - Travnik 3:2
15:30HNK Orasje - Capljina 3:0
15:30Jedinstvo Bihac - Kakanj 1:0

BOSNIEN & HERZEGOVINA: RS

16:00Kozara - Ljubic Prnjavor 1:3
16:00Novi Grad - Leotar 0:0
16:00Prijedor - Kozarska Dubica 2:0
16:00Slavija - Podrinje Janja 2:0
16:00Sloga Doboj - Jedinstvo Brcko 2:2
16:00Sutjeska Foca - Drina Zvornik 1:0
16:00Zeljeznicar Banja Luka - Tekstilac 0:0
16:00Zvijezda 09 - Modrica 2:2

BRASILIEN: Serie A

00:00Athletico-PR - Bahia 1:0
00:00Internacional - Sao Paulo 1:1

BRASILIEN: Serie B

00:15Botafogo SP - CRB 1:2
00:15Chapecoense-SC - America MG 0:0
02:30Cruzeiro - Avai 0:1
16:00Figueirense - Guarani 2:2
21:00CSA - Juventude 3:2
21:30Vitoria - Oeste 3:1
23:30Brasil de Pelotas - Parana 1:1

BRASILIEN: Serie C

01:00Criciuma - EC Sao Jose 2:0
21:00Sao Bento - Boa 1:1
22:00Imperatriz - Ferroviario 1:2
00:00Botafogo PB - Paysandu 1:1
00:00Vila Nova - Treze 0:0

BRASILIEN: Serie D

20:00Bangu - Cascavel 2:0
20:00Cabofriense - Mirassol 3:1
20:00Globo - Guarany 3:1
20:00Vitoria ES - Aparecidense 0:1
20:30Floresta EC - America-RN 1:1
21:00Campinense - Afogados da Ingazeira 2:0
21:00Coruripe - Potiguar 1:0
21:00Goiania - Uniao Rondonopolis 3:1
21:00Marcilio Dias - Joinville 0:0
21:00Novorizontino - Pelotas 1:0
21:00Operario VG - Goianesia 0:2
21:00Palmas - Tupynambas 0:2
21:00River-PI - Bare 2:2
21:00Santos AP - AE Altos 0:4
21:00Vilhenense - Ji-Parana 1:0
22:00Aguia Negra - Real Noroeste 2:2
22:00Bahia De Feira - Villa Nova MG 2:0
22:00Gama - Brasiliense 2:1
22:00Sao Luiz - Sao Caetano 0:0
23:00Ferroviaria - Portuguesa RJ 1:1
00:00Acreano - Bragantino 2:2
00:00Fast Clube - Rio Branco 0:0
00:00Salgueiro - Cajazeirense de Desportos 1:0
00:30Caldense - Alagoinhas 0:3

BRASILIEN: Campeonato Carioca B1 - Første etape

20:00Campos AA - Bonsucesso 0:0
20:00Duque De Caxias - Goncalense 0:1
20:00Olaria - Serrano FC 1:2
20:00Rio Sao Paulo - Marica 0:2
20:00Sampaio Correa FE - Nova Iguacu 2:1

BRASILIEN: Campeonato Maranhense - Play Offs

00:00Moto Club - Sampaio Correa 0:2

BRASILIEN: Brasileiro U20

20:00Gremio U20 - Botafogo U20 0:0
20:00Palmeiras U20 - Sport Recife U20 0:2
20:00Vasco U20 - Vitoria U20 3:2

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder

23:00Corinthians K - Vitoria K 6:0

BULGARIEN: Parva Liga

17:45Ludogorets - Beroe 2:0
20:05Botev Plovdiv - Levski 2:1

BULGARIEN: Vtora liga

15:30Yantra Gabrovo - Septemvri Simitli 0:1
16:00Septemvri Sofia - Dobrudzha 1:0
16:00Strumska Slava - Svoge 3:1
17:00Vitosha Bistritsa - Lok. Gorna 0:1

BULGARIEN: Third League - Sydøst

16:00Chernomorets 1919 - Vereya 4:0
16:00Dimitrovgrad - Rozova Dolina 2:1
16:00Gigant Saedinenie - Haskovo 1957 1:0
16:00Gorski Izvor - Yambol 1915 1:0
16:00Karnobat - Maritsa Plovdiv 2:3
16:00Sokol Markovo - Borislav Parvomay 0:1
16:00Zagorets - Spartak Plovdiv 4:1

BULGARIEN: Third League - Sydvest

16:00Bansko - Nadezhda Dobroslavci 0:3
16:00Belasitsa - Botev Ihtiman 2:0
16:00Chavdar Etropole - Perun 3:1
16:00Chepintsi - Balkan Botevgrad 2:1
16:00Gotse Delchev - Velbazhd 3:0
16:00Kyustendil - Slivnishki Geroy 1:1
16:00UdsatMarek - Rilski Sportist -:-
16:00Oborishte - Razlog 0:1
16:00Vladaya - Vihren 0:0

BULGARIEN: Third League - Nordøst

13:00Chernomorets Balchik - Dunav Ruse 3:0
15:00Dorostol - Kubrat 2:1
15:00Septemvri Tervel - Svetkavitsa 1:2
15:00Shumen 2007 - Botev Novi Pazar 5:1
15:00Spartak - Chernolomets 2:0
15:00Sportist Toshevo - Topolite 5:1

BURKINA FASO: Premier League

17:30Kozaf - ASF Dioulasso -:-
17:30Majestic - Salitas -:-
17:30Rahimo - Etoile Filante 2:1
17:30Sonabel Ouagadougou - ASEC Koudougou 2:0
19:45Kadiogo - Bobo-Dioulasso 0:1

BURUNDI: Primus League

13:30Atletico Olympic - Inter Star 3:2
15:00Aigle Noir - Muzinga 2:0
15:00Kayanza - Dynamik 1:1
15:00Royal de Muramvya - Bujumbura C. 0:3
16:00Rukinzo - Le Messager Ngozi 1:1

CAMBODJA: C-League

10:30AflystAngkor Tiger - Visakha -:-
10:30Police Commissary - Electricite Du Cambodge 2:2
10:30Sports Academy - Asia Euro United 2:1
13:00National Defense - Phnom Penh Crown 1:3
13:00AflystPhnom Penh Crown - Kirivong Sok Sen Chey -:-
13:00AflystSvay Rieng - NagaWorld -:-

CANADA: Canadian Premier League

20:00AflystValour - York 9 -:-

CANADA: CSL

23:00Brantford - Scarborough B. 2:3

CHILE: Primera División

23:30Huachipato - La Serena 1:1
16:00UdsatColo Colo - Antofagasta -:-
21:00Everton - U. Catolica 2:2
23:30A. Italiano - Curico Unido 0:0

CHILE: Primera B

18:30Deportes Temuco - Barnechea 3:1

COLOMBIA: Primera A - Apertura

01:00Jaguares de Cordoba - La Equidad 2:0
03:05Once Caldas - Atl. Nacional 2:0
23:00Bucaramanga - Patriotas 1:1

COLOMBIA: Primera B - Apertura

21:00Llaneros - Leones 1:1
22:00Barranquilla - Cortulua 0:1
22:00Boca Juniors - Real Cartagena 0:0

COLOMBIA: Primera B - Clausura

22:00AflystAtletico F.C. - Valledupar -:-
22:00AflystBarranquilla - Tigres -:-
22:00AflystBogota - Boca Juniors -:-
22:00AflystCortulua - Llaneros -:-
22:00AflystFortaleza - Orsomarso -:-
22:00AflystHuila - U. Magdalena -:-
22:00AflystLeones - Quindio -:-
22:00AflystReal San Andres - Real Cartagena -:-

COSTA RICA: Primera División - Apertura

22:00Grecia - Santos DG 0:1
00:00Guadalupe - Zeledon 4:1

COSTA RICA: Liga de Ascenso - Apertura

19:00Cofutpa - Cariari Pococi 2:1
22:00Guanacasteca - Municipal Garabito 2:2
23:00Puntarenas FC - Santa Rosa 2:1

CYPERN: First Division

15:00UdsatApollon - Omonia -:-
17:30UdsatNea Salamis - Ermis -:-
19:30AEK Larnaca - AEL Limassol 2:1

CYPERN: Division 2

15:30Anagennisi - Xylotympou 1:2
15:30Ayia Napa - Thoi Lakatamias 0:2
15:30Chloraka - Achyronas Liopetriou 0:1
15:30Digenis - Kouris Erimi 2:2
15:30Sotiras - Othellos Athienou 1:1
15:30Ypsonas - Aris 0:0
15:30Zakakiou - Omonoia Psevda 0:1

DANMARK: Superliga

17:00FC Midtjylland - Randers FC 1:0

DANMARK: 1. Division

14:00Skive IK - Fremad Amager 0:2

DANMARK: 2. division - Gruppe 1

13:00FC Sydvest 05 - Jammerbugt FC 2:3
13:30VSK Aarhus - Holbæk 0:1
14:00Dalum IF - BK Frem 0:0
14:00Middelfart - Næsby 5:0
15:00B.93 - Brabrand IF 3:2

DANMARK: 2. division - Gruppe 2

13:00Vanløse - Avarta 2:0
13:30FA 2000 - Slagelse 0:0
15:00Nykøbing FC - Brønshøj 6:3
15:00Skovshoved - AB Tårnby 3:0

DANMARK: Gjensidige Kvindeliga

15:00Brøndby K - Thisted FC K 4:0

ECUADOR: Liga Pro - Første etape

23:30El Nacional - Orense 2:2
21:45Mushuc Runa - Guayaquil City 2:1
00:00Olmedo - Aucas 3:2

ECUADOR: Serie B

22:00Fuerza A. - Santo Domingo 0:0
22:00Gualaceo - America de Quito 1:0
22:00Santa Rita - Nueve de Octubre 1:1

EGYPTEN: Premier League

20:00Tanta - Al Ahly 0:1

ENGLAND: Premier League

13:30Brighton - Manchester Utd 2:3
16:00Crystal Palace - Everton 1:2
18:30West Brom - Chelsea 3:3
21:00Burnley - Southampton 0:1

ENGLAND: Championship

13:30Watford - Luton 1:0
13:30Wycombe - Swansea 0:2
16:00Barnsley - Coventry 0:0
16:00Birmingham - Rotherham 1:1
16:00Cardiff - Reading 1:2
16:00Derby - Blackburn 0:4
16:00Millwall - Brentford 1:1
16:00Preston - Stoke 0:1
16:00QPR - Middlesbrough 1:1

ENGLAND: League One

16:00Accrington - Oxford Utd 1:4
16:00Crewe - Milton Keynes 2:0
16:00Doncaster - Bristol Rovers 4:1
16:00Fleetwood - Wimbledon 0:1
16:00Gillingham FC - Blackpool 2:0
16:00Ipswich - Rochdale 2:0
16:00Northampton - Hull 0:2
16:00Plymouth - Shrewsbury 1:1
16:00Portsmouth - Wigan 1:2
16:00Sunderland - Peterborough 1:0
16:00Swindon - Burton 4:2

ENGLAND: League Two

16:00Barrow - Colchester 1:1
16:00Bolton - Newport 0:2
16:00Bradford City - Stevenage 2:1
16:00Cambridge Utd - Tranmere 0:0
16:00UdsatCheltenham - Grimsby -:-
16:00Mansfield - Exeter 1:2
16:00Oldham - Crawley Town 2:3
16:00Port Vale - Harrogate 0:0
16:00Salford - Forest Green 0:0
16:00Scunthorpe - Carlisle 1:0
16:00Southend - Morecambe 1:2
16:00UdsatWalsall - Leyton Orient -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Buxton - Whitby 2:2
16:00FC United - Scarborough 0:0
16:00Grantham - Atherton 1:2
16:00Hyde - South Shields 0:0
16:00Lancaster - Basford 1:2
16:00Matlock - Stafford 2:0
16:00Mickleover - Morpeth 1:2
16:00Nantwich - Stalybridge 3:0
16:00Radcliffe - Witton 1:4
16:00Warrington - Gainsborough 3:0

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00AFC Rushden & Diamonds - Barwell 1:1
16:00Alvechurch - Royston 2:2
16:00Banbury - Redditch 0:1
16:00Biggleswade Town - Bromsgrove 0:1
16:00Coalville - Leiston 4:1
16:00Kings Langley - Nuneaton 3:2
16:00Lowestoft - Hednesford 0:0
16:00Needham Market - Stratford 4:2
16:00Rushall - Peterborough Sports 1:1
16:00Stourbridge - Hitchin 1:0
16:00Tamworth - St. Ives 4:2

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Gosport - Farnborough 4:0
16:00Harrow - Salisbury 1:2
16:00Hendon - Truro 0:4
16:00AflystMerthyr Town - Beaconsfield Town -:-
16:00Poole - Hayes & Yeading 2:1
16:00Swindon S - Tiverton 1:2
16:00Taunton - Walton Casuals 2:0
16:00Weston-Super-Mare - Met. Police 1:1
16:00Wimborne - Chesham 0:1
16:00Yate Town - Dorchester 4:1

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Bowers & Pitsea - Leatherhead 7:0
16:00East Thurrock - Cray 1:3
16:00Folkestone - Wingate & Finchley 4:1
16:00Haringey - Bognor Regis 2:1
16:00Horsham FC - Cheshunt 1:2
16:00Kingstonian - Worthing 0:4
16:00Lewes - Brightlingsea 1:2
16:00Margate - Carshalton 2:2
16:00Merstham - Enfield Town 0:1
16:00Potters Bar - Corinthian-Casuals 1:2
16:00Stortford FC - Hornchurch 1:0

ENGLAND: FA Trophy - Kvalifikation

16:00Cambridge City - Kidsgrove 2:3
16:00Cirencester - Paulton Rovers 2:1str.
16:00Dunstable - Tooting & Mitcham 1:2
16:00Evesham - Biggleswade FC 2:1
16:00Felixstowe & Walton - Great Wakering 2:1
16:00Hullbridge - Ashford Town 0:1
16:00Hythe Town - Chalfont St Peter 3:0
16:00Market Drayton - Bury Town 0:1
16:00Melksham - North Leigh 3:4str.
16:00Northwood - Basildon 2:1str.
16:00Ossett United - Ramsbottom 0:2
16:00Soham - Corby 0:3
16:00South Park - Three Bridges 0:1
16:00Sudbury - Barking 1:2
16:00Tadcaster - Marine 1:3
16:00Waltham Abbey - Staines 3:2
16:00Witham - Hanwell Town 0:2

ENGLAND: Premier League 2

14:00Arsenal U23 - Tottenham U23 0:1
17:30Southampton U23 - West Ham U23 2:2

ENGLAND: Premier League U18

11:30Chelsea U18 - Southampton U18 1:1
12:00Arsenal U18 - Crystal Palace U18 3:2
12:00Everton U18 - Stoke City U18 4:0
12:00Liverpool U18 - Manchester City U18 1:3
12:00Middlesbrough U18 - Sunderland U18 4:0
12:00West Ham U18 - Fulham U18 1:2
12:30Brighton U18 - Tottenham U18 1:1
12:30Manchester Utd U18 - Burnley U18 5:1
13:00Aston Villa U18 - Reading U18 3:1
13:00Blackburn U18 - Wolverhampton U18 2:3
13:00Norwich U18 - Leicester U18 4:2
14:00Derby U18 - Newcastle Utd U18 4:3

ENGLAND: FA Cup Kvinder

18:15Arsenal K - Tottenham K 4:0

ESTLAND: Meistriliiga

12:00AflystPaide - Tallinna Kalev -:-
12:00Tulevik - Kuressaare 1:1
15:00AflystKalju - Levadia -:-
15:00Paide - Tallinna Kalev 4:1

ESTLAND: Esiliiga

12:00AflystFlora U21 - Parnu -:-
12:00AflystNomme Utd - JK Jarve -:-
12:00AflystVandra Vaprus - Maardu -:-
18:00Levadia U21 - Nomme Utd 1:0
18:00Parnu JK Vaprus - Maardu 1:0
18:00Tammeka U21 - Parnu 1:5

EUROPA: Premier League (Crimea)

15:00SKCHF Sevastopol - Ocean Kerch 3:2
15:00Yevpatoriya - TSK Simferopol 3:0

FINLAND: Ykkonen

14:00KPV - VPS 0:1
16:00UdsatAC Kajaani - MyPa -:-
16:00MuSa - Mikkeli 1:1
17:30Gnistan - SJK Akatemia 2:1

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

14:00AflystEPS - JaPS -:-
14:00JaPS - EPS 3:1
14:00PK-35 - Keski-Uusimaa 2:0
14:00Viikingit - MiPK 1:1
15:00NJS - Kultsu 3:3
16:00PEPO - Kiffen 3:1

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

14:00Atlantis - Jazz Pori 5:1
14:00Espoo - KaaPo 3:3
14:00P-Iirot Rauma - GrIFK 0:3
14:00SalPa - PIF Pargas 1:1
14:00AflystTPV - Espoo -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

14:00AflystJJK Jyvaskyla - OLS Oulu -:-
14:00Kiisto - Kemi City 1:2
14:00AflystRovaniemi 2 - JIPPO -:-
14:00Vaajakoski - JIPPO 0:1

FINLAND: Kansallinen Liiga Kvinder

15:00TiPS K - PK-35 Vantaa K 6:1
15:00TPS K - HJK K 0:2
15:30KuPS K - Ilves K 3:1
16:00Aland Utd K - PK-35 Helsinki K 3:1

FRANKRIG: Ligue 1

17:00St. Etienne - Rennes 0:3
21:00Marseille - Metz 1:1

FRANKRIG: Ligue 2

15:00Toulouse - Auxerre 3:1
19:00AC Ajaccio - Sochaux 1:1
19:00Amiens - Pau FC 0:0
19:00Chambly - Chateauroux 2:1
19:00Guingamp - Grenoble 1:0
19:00Nancy - Le Havre 0:1
19:00Niort - Paris FC 2:2
19:00Rodez - Dunkerque 2:1
19:00Valenciennes - Caen 1:0

FRANKRIG: National 2 - Gruppe A

16:00Caen II - Chateaubriant 2:0
18:00Chartres - Rouen 0:0
18:00Fleury-Merogis - Lorient II 0:0
18:00Poissy - Vannes 0:2
18:00Saint-Malo - Versailles 2:1
18:00Saint-Pryve - Granville 1:0
18:30Plabennec - Sainte-Genevieve 0:1
19:00Guingamp II - Blois 2:2

FRANKRIG: National 2 - Gruppe B

16:00Auxerre II - Reims II 2:1
17:00Paris 13 Atl. - GFC Ajaccio 1:0
18:00FC 93 - ASM Belfort 1:0
18:00Lusitanos - Sannois 3:0
18:00Metz II - Lens II 3:0
18:00Sedan - Beauvais 1:1
18:00St Quentin - Haguenau 1:1

FRANKRIG: National 2 - Gruppe C

18:00Frejus - Louhans Cuiseaux 2:0
18:00GOAL FC - Monaco II 6:1
18:00UdsatHyeres - Grasse -:-
18:00Lyon II - Aubagne 3:2
18:00UdsatMarseille II - GFA74 -:-
18:00UdsatMartigues - Toulon -:-
18:00Saint Priest - Marignane 3:3

FRANKRIG: National 2 - Gruppe D

18:00Angers II - Beziers 1:1
18:00Bergerac - Bourges 18 3:0
18:00Bourges - Moulins-Yzeure 0:2
18:00Colomiers - Le Puy 0:0
18:00Nantes II - Les Herbiers 1:1
18:00Romorantin - Canet Roussillon 4:1
19:00Stade Montois - Trelissac 0:3

FRANKRIG: Division 1 Kvinder

14:30Guingamp K - Dijon K 1:2
14:30Issy K - Fleury 91 K 0:1
14:30Paris FC K - Le Havre K 1:1
14:30Soyaux K - Montpellier K 1:4

FRANKRIG: Division 2 Kvinder

15:30Nimes K - Thonon Evian K 1:2
20:00Brest K - Vendenheim K 2:1

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

13:00AflystChikhura - Saburtalo Tbilisi -:-
13:00AflystDila Gori - Torpedo Kutaisi -:-
13:00AflystMerani Tbilisi - Dinamo Batumi -:-
13:00AflystSamtredia - Loco. Tbilisi -:-
13:00AflystTelavi - Din. Tbilisi -:-

GEORGIEN: Georgian Cup

13:00Samgurali - Telavi 2:0
13:00Tbilisi City - Chikhura 2:5

GRÆKENLAND: Super League

17:30Volos - PAOK 0:0
19:30Olympiakos - Panetolikos 2:0

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

19:00Malacateco - Comunicaciones 1:0
21:00Santa Lucia - Iztapa 2:0

HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture

00:00Real du Cap - Racing des Gonaives 1:1

HOLLAND: Æresdivisionen

16:30Zwolle - Sparta Rotterdam 4:0
18:45Sittard - Alkmaar 3:3
20:00Heerenveen - Venlo 1:0
21:00Ajax - Vitesse 2:1

HOLLAND: 1. division

16:30Breda - Jong PSV 2:1

HOLLAND: Tweede Divisie

14:00GVVV - Spakenburg 0:3
14:30HHC - AFC 0:2
15:00ASWH - De Treffers 2:0
15:00IJsselmeervogels - Jong Volendam 4:3
15:00Rijnsburgse Boys - Scheveningen 1:1
15:30UdsatHFC - Noordwijk -:-
15:30Jong Sparta Rotterdam - Quick Boys 0:1
15:30Katwijk - Kozakken Boys 2:2
15:30TEC - Excelsior Maassluis 3:1

HOLLAND: Derde Divisie

14:30ACV Assen - Hoek 1:4
14:30DVS '33 Ermelo - VVSB 2:2
14:30UdsatGOES - Excelsior 31 -:-
14:30UdsatHarkemase Boys - ODIN '59 -:-
14:30Staphorst - Barendrecht 2:3
15:00Ter Leede - SteDoCo 1:3
17:00Sportlust - VV DOVO 2:0
18:00UdsatAjax (Am) - VVOG -:-
18:00FC Lisse - Sparta Nijkerk 4:1

HOLLAND: Divisie 1 U21 - Efterår

14:30UdsatJong Feyenoord - Jong Nijmegen -:-
14:45Jong Heerenveen - Jong Den Haag 2:0
14:45Jong NAC Breda - Jong Groningen 0:1
15:00Jong FC Twente/Heracles - Jong Almere City 2:2

HOLLAND: Divisie 1 U18 - Efterår

14:30UdsatPSV U18 - Feyenoord U18 -:-
14:30UdsatUtrecht U18 - Alkmaar U18 -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

13:00Energetik-BGU - Isloch 1:1
15:00Gorodeja - Slavia Mozyr 1:1
17:00Zhodino - Neman 0:1
19:00BATE - Dynamo Brest 2:4

HVIDERUSLAND: Pershaya Liga

13:00Chimik Svetlogorsk - Orsha 2:1
13:30UdsatSmorgon - Naftan -:-
14:00FC Slonim - Oshmyany 2:0
14:30Sputnik - Lokomotiv Gomel 5:1
15:00Lida - Mikashevichi 2:3
15:30Volna Pinsk - Gomel 0:3
16:00Arsenal Dzyarzhynsk - Krumkachy 1:1

HVIDERUSLAND: Division 2 - Gruppe A

13:00Stanles Pinsk - Ivatsevichi 5:2
14:00Ostrovets - Baranovici 4:0
15:00Pershiy Region - Brest Malorita 2:4
16:00Chayka Zelva - BGU Minsk 1:2

HVIDERUSLAND: Division 2 - Gruppe B

11:00Polotsk - Gorki 1:0
12:00Dnepr Rogachev - Osipovichi 2:1
13:00Zhlobin - SMIavtotrans 1:4
15:00BumProm Gomel - Viktoria Mar. Gorka 3:2
15:00Petrikov - Dnepr Mogilev 0:2

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Reserve

13:00Din. Minsk 2 - Vitebsk 2 0:1
16:30UdsatBelshina 2 - Soligorsk 2 -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Kvinder

13:00Bobruichanka K - Dnepr Mogilev K 2:1
15:00Minsk FK K - Zorka-BDU K 4:1
16:00Din. Minsk K - Botsor Brest K 11:0

IRLAND: Premier Division

18:00Waterford - Sligo Rovers 1:0
20:30St. Patricks - Shelbourne 2:0

IRLAND: Division 1

16:00Shamrock 2 - UC Dublin 2:5

IRLAND: National League Kvinder

15:00Shelbourne K - Peamount K 1:6
19:00Galway WFC K - Treaty Utd K 1:0
19:30Wexford K - Cork City K 1:2
20:00Athlone WFC K - Dublin Waves K 1:4

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00Leiknir - Afturelding 3:0
16:00Leiknir F. - Olafsvik 2:4
16:00Thor Akureyri - Fram 0:2
16:00Throttur - Vestmannaeyjar 0:3
17:00Grindavik - Magni 3:1

ISLAND: Urvalsdeild Kvinder

16:00Selfoss K - Throttur K 1:3
17:00Hafnarfjörður K - Thor/KA K 1:2
19:00Fylkir K - Valur K 0:7

ISRAEL: Ligat ha'Al

17:00UdsatH. Haifa - H. Tel Aviv -:-
19:15UdsatB. Jerusalem - Kiryat Shmona -:-
19:30UdsatB. Jerusalem - Hapoel Hadera -:-
20:00UdsatM. Tel Aviv - Netanya -:-

ITALIEN: Serie A

15:00Torino - Atalanta 2:4
18:00Cagliari - Lazio 0:2
18:00Sampdoria - Benevento 2:3
20:45Inter - Fiorentina 4:3

ITALIEN: Serie B

14:00Brescia - Ascoli 1:1
14:00Cosenza - Entella 0:0
14:00Frosinone - Empoli 0:2
14:00Lecce - Pordenone 0:0
14:00Pescara - Chievo 0:0
14:00Salernitana - Reggina 1:1
16:00Venezia - L.R. Vicenza 1:0

ITALIEN: Serie C - Gruppe A

20:45Lecco - Giana Erminio 1:0

ITALIEN: Serie C - Gruppe B

20:45Vis Pesaro - Legnago Salus 2:2

ITALIEN: Serie C - Gruppe C

20:45Cavese - Vibonese 0:1

ITALIEN: Primavera 1

10:00Bologna U19 - Cagliari U19 2:2
11:00AC Milan U19 - Atalanta U19 0:1
13:00Spal U19 - Inter U19 2:1
17:00Ascoli U19 - Fiorentina U19 1:2

ITALIEN: Coppa Italia Primavera

15:00Udinese U19 - Vicenza U19 2:3str.

ITALIEN: Coppa Italia Kvinder

15:00Pomigliano K - Bari K 1:1
16:00Lady Granata K - Verona K 0:2

JAPAN: J1 League

07:00Nagoya - Shimizu 3:1
11:00Urawa - Yokohama FC 0:2
12:00Kobe - Sapporo 4:0

JAPAN: J2 League

07:00Albirex Niigata - Kofu 1:1
11:30Kyoto - Omiya Ardija 2:4
12:00Ehime - Kanazawa 0:0
12:00Tokushima - Yamaga 1:1

JAPAN: J3 League

07:00Fukushima Utd - Blaublitz 0:2

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

06:00C-Osaka K - Urawa K 0:0
06:00Vegalta Sendai K - Nojima Stella K 1:0
08:00Beleza K - Kunoichi K 3:0

JORDAN: Premier League

16:00UdsatAl Sareeh - Maan -:-
18:30UdsatSahab - Al Ramtha -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

12:00Taraz - Tobol 0:0
15:00AflystFC Astana - Kaisar -:-
15:00AflystK. Almaty - Zhetysu -:-
15:00UdsatKaspij Aktau - Kyzylzhar -:-
15:00AflystKaspij Aktau - Shakhtar K. -:-
15:00AflystKyzylzhar - Okzhetpes -:-
15:00AflystOrdabasy - Tobol -:-
15:00UdsatShakhtar K. - Okzhetpes -:-
15:00UdsatTaraz - FC Astana -:-

KINA: Jia League

09:30Taizhou Yuanda - Beijing Renhe 1:0
13:35Jiangxi Liansheng - Guizhou Zhicheng 1:3
14:00Sichuan Jiuniu - Changchun Yatai 1:3

KIRGISISTAN: Premier Liga

07:00Alga - Abdish-Ata 0:0
07:00Dordoi Bishkek - Alay Osh 1:0
12:00Kaganat - Kara Balta 3:1
12:00Neftchi Kochkor-Ata - Ilbirs 1:0

KOSOVO: Superliga

16:00Feronikeli - Drenica 2:2
16:00Trepca 89 - KF Llapi 1:0

KROATIEN: 1. HNL

17:00Istra 1961 - Sibenik 1:0
19:00UdsatDin. Zagreb - Rijeka -:-
19:00UdsatSlaven Belupo - Lok. Zagreb -:-
19:05Osijek - Gorica 2:1

KROATIEN: 2. HNL

16:00Kustosija - Dragovoljac 0:0
16:00Sesvete - Solin 4:0
19:00Medjimurje - Junak Sinj 4:3
19:00Zaprešić - Osijek 2 0:1

KROATIEN: Croatian Cup

15:00Ferdinandovac - Din. Zagreb 1:7

LAOS: Lao League

10:00Ezra - Master 7 3:2
10:00Young Elephant - Lao Police 0:0

LETLAND: 1. Liga

14:00Dinamo Riga - Rezekne 6:0
15:00Lokomotiv Daugavpils - FK Smiltene 6:2
15:00Super Nova - Auda 0:2

LITAUEN: I Lyga - Gruppe for Oprykning

12:00Hegelmann Litauen - Dziugas Telsiai 2:0
14:00FK Panevezys 2 - Dainava Alytus 1:2
15:00Vilniaus Vytis - Nevezis Kedainiai 1:4
16:00Jonava - Siauliai FA 1:2

LITAUEN: I Lyga - Nedrykningsgruppe

16:00BFA Vilnius - Zalgiris 2 2:1

MACAO: Elite League

13:00Tak Chun Ka I - Casa de Portugal 1:1
15:00Policia - Benfica 0:4

MALAYSIA: Super League

15:00Pahang - Kedah 2:1
15:00Selangor - UiTM 3:3

MALAYSIA: Premier League

10:45UKM - Penang 1:2
15:00Johor DT II - Perak 2 1:1

MALTA: Premier League

17:00Birkirkara - Mosta FC 0:3
17:00Gudja - Lija Athletic 2:0
21:15Balzan - Valletta 0:1
21:15Gzira - Tarxien 1:1

MALTA: Division 1

17:00Zebbug - Mqabba FC 1:2
21:15Swieqi - St. George's FC 2:1

MAROKKO: Botola Pro

20:15Agadir - FUS Rabat 2:1

MAURETANIEN: Ligue 1

19:00Tevragh-Zeina - JAHE 2:0
21:55Nouakchott King's - ASAC Concorde 2:1

MEXICO: Liga MX - Apertura

02:30Puebla - Queretaro 3:3
04:30Juarez - Atlas 0:1
00:00Guadalajara - Mazatlan FC 2:1

MEXICO: Liga de Expansion MX - Apertura

19:00Tlaxcala - Atlante 0:3

MEXICO: Liga Premier Serie A

23:00Pioneros - Zitacuaro 3:0
00:00Mazorqueros - Saltillo 1:1
19:00Atl. San Luis 2 - Cimarrones de Sonora 2 2:1
22:00Canoneros Marina - Inter Playa Del Carmen 0:0
00:00Mineros de Fresnillo - Leones Negros 2 5:1

MEXICO: Liga MX Kvinder - Apertura

23:00Necaxa K - Monterrey K 0:1
19:00Club America K - Mazatlan FC K 8:0

MOLDOVA: Divizia Nationala

15:00CSCA Buiucani - Dinamo-Auto 4:0
18:00Speranta Nisporeni - Milsami 0:1

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

15:30Jezero - Titograd 1:0

MYANMAR: National League

11:00Hantharwady Utd - Magwe 2:4
11:00Sagaing - Yadanarbon 1:1

NORDMAKEDONIEN: 1. MFL

15:00Borec - Rabotnicki 0:0

NORDMAKEDONIEN: 2. MFL

15:30Drita - KF Gostivar 1:3
15:30FK Skopje - Labunishta 1:0
15:30Kozuv Gevgelija - Pobeda 2:1
15:30Osogovo - Sloga Vinica 1:1
15:30Plackovica - Rosoman 83 3:0
15:30Sasa - Kit Go Pehchevo 2:3
15:30Tikves - Bregalnica 1:1
15:30Vardari Forino - Kadino Skopje 0:4
15:30Veleshta - FK Korab 1:1
15:30Vellazerimi - Ohrid 0:0

NORGE: Eliteserien

18:00Molde - Sandefjord 0:1
20:30Strömsgodset - Sarpsborg 08 0:0

NORGE: Division 2 - Gruppe 1

16:00Eidsvold - Alta 2:0
16:00Floro - Kjelsås 2:2
16:00Floya - Hodd 0:1
16:00AflystHalden - Kjelsås -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 2

15:00AflystSotra - Bryne -:-
16:00Asker - Fram 5:3
16:00Baerum Sportsklubb - Bryne 1:1
16:00AflystEgersunds - Flekkeroy -:-
16:00Flekkeroy - Egersunds 0:1
16:00Notodden - Nardo 2:1

NORGE: Division 3 - Gruppe 1

14:00AflystGjellerasen - Lørenskog -:-
16:00UdsatElverum - Gjovik-Lyn -:-
16:00UdsatFunnefoss/Vormsund - Nybergsund -:-
16:00UdsatGjellerasen - Kongsvinger 2 -:-
16:00UdsatLillestrom 2 - Lørenskog -:-
16:00AflystNybergsund - Gjovik-Lyn -:-
16:00UdsatRaufoss 2 - Brumunddal -:-
16:00UdsatRommen SK - Grorud 2 -:-
16:00AflystToten - Lillestrom 2 -:-
16:00UdsatUll/Kisa 2 - Toten -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 2

14:00AflystAssiden - Pors Grenland -:-
14:00UdsatFlint - Assiden -:-
14:00UdsatOrn - Pors Grenland -:-
16:00UdsatHønefoss - Mjondalen 2 -:-
16:00AflystHønefoss - Halsen -:-
16:00UdsatOppsal - Krakeroy -:-
16:00UdsatSarpsborg 08 2 - Halsen -:-
16:00UdsatTonsberg - Strømsgodset 2 -:-
16:00AflystTonsberg - Flint -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 3

14:00AflystDjerv 1919 - Viking 2 -:-
14:00UdsatDjerv 1919 - Staal Jorpeland -:-
14:00AflystStaal Jorpeland - Madla IL -:-
15:00AflystIL Express - Brodd -:-
15:00UdsatSola - Mandalskameratene -:-
15:00AflystVindbjart - Vidar -:-
16:00UdsatMadla IL - Brodd -:-
16:00UdsatVidar - Start 2 -:-
16:00UdsatVindbjart - Akra -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 4

13:00AflystBjarg - Frigg -:-
13:00UdsatLysekloster - Ready -:-
13:00AflystSogndal 2 - Ready -:-
14:00AflystLyn - Fjora -:-
15:00AflystFyllingsdalen - Fana -:-
15:00AflystOS - Lysekloster -:-
15:00AflystSandviken - Stord -:-
16:00UdsatArdal - Sandviken -:-
16:00UdsatBrann 2 - Fana -:-
16:00UdsatFrigg - Stord -:-
16:00UdsatFyllingsdalen - Fjora -:-
16:00UdsatLyn - OS -:-
16:00UdsatSogndal 2 - Bjarg -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 5

14:00AflystMelhus - Volda TI -:-
14:00AflystTiller - Spjelkavik -:-
16:00AflystByåsen - Strindheim -:-
16:00UdsatKolstad - Tiller -:-
16:00UdsatMelhus - Byåsen -:-
16:00UdsatMolde 2 - Aalesund 2 -:-
16:00AflystNtnui - Tynset -:-
16:00UdsatOrkla - Strindheim -:-
16:00UdsatRanheim 2 - Spjelkavik -:-
16:00UdsatTraeff - Tynset -:-
16:00UdsatVolda TI - Ntnui -:-
16:00AflystAalesund 2 - Kolstad -:-

NORGE: Division 3 - Gruppe 6

13:00AflystLokomotiv Oslo - Nordstrand -:-
14:30UdsatFinnsnes - Lokomotiv Oslo -:-
16:00AflystFinnsnes - Skanland -:-
16:00UdsatJunkeren - Ullern -:-
16:00UdsatMelbo - Tromsø 2 -:-
16:00UdsatMjolner - Skeid 2 -:-
16:00UdsatNordstrand - Skanland -:-
16:00UdsatRana - Stabaek 2 -:-

NORGE: Toppserien Kvinder

15:00Kolbotn K - Rosenborg K 2:2
15:00LSK Kvinner K - RØA K 2:0

PARAGUAY: Primera Division - Apertura

00:00Guairena FC - 12 de Octubre 3:3

PERU: Liga 1 - Apertura

01:00Sport Boys - Dep. Municipal 1:1
20:00Cajamarca - Cienciano 3:0
22:00Carlos Stein - A. Lima 0:2
22:30Binacional - Carlos Mannucci 0:1

POLEN: Ekstraklasa

15:00Cracovia - Rakow 2:2
17:30Lechia - Podbeskidzie 4:0
20:00Jagiellonia - Zaglebie 0:1

POLEN: Division 1

12:40Legnica - Korona 1:1
16:00Leczna - Radomiak Radom 2:1

POLEN: Division 2

13:00Lech 2 - Polkowice 1:3
17:00Chojniczanka - Blekitni Stargard 2:0
18:00Bytovia Bytow - Skra 0:1
18:00Katowice - Pogon Siedlce 2:2
18:00Ostroda - Pruszkow 2:0

POLEN: III Liga - Gruppe I

14:00Huragan Morag - Grodzisk M. 1:2
15:00Wasilkow - Ursus Warszawa 0:2
15:00Zambrow - Wikielec 4:1
16:00Biala Piska - Concordia Elblag 1:1
16:00Skierniewice - Blonianka Blonie 1:0
16:00Sokol Aleksandrow L. - Legionowo 0:0
18:00Polonia W. - Bron Radom 4:1

POLEN: III Liga - Gruppe II

15:00Nielba Wagrowiec - Unia Swarzedz 4:3
15:00Unia Janikowo - Jarocin 3:1
16:00Gryf Wejherowo - Koszalin 2:3
16:00Kleczew - Elana Torun 1:1
16:00Kotwica Kolobrzeg - Gwardia Koszalin 1:1
16:00Pomorzanin Torun - Stezyca 2:1
16:00Starogard Gdanski - Swit Skolwin 2:4
16:00Swinoujscie - Przodkowo 1:1
19:30B. Gdynia - Gornik Konin 6:0

POLEN: III Liga - Gruppe III

13:00Zaglebie 2 - Piast Zmigrod 3:3
15:00Brzeg - Goczalkowice Zdroj 2:3
15:00Polonia B. - Kluczbork 1:1
16:00Foto-Higiena Gac - Sleza Wroclaw 2:2
16:00Nysa - Polonia Swidnica 4:2
16:00ROW Rybnik - Gornik Z. 2 2:0
16:00Z. Gora - Warta Gorzow 4:1
18:00Bielsko-Biala - Ruch 1:2

POLEN: III Liga - Gruppe IV

12:00Hetman Zamosc - Ostrowiec 1:4
15:00Stal Krasnik - Sokol Sieniawa 0:0
16:00Chelmianka Chelm - Biala Podlaska 3:1
16:00Podhale Nowy Targ - Jutrzenka Giebultow 2:0
16:00Siarka Tarnobrzeg - S. Wola 1:4
16:00Wisloka Debica - Avia Swidnik 0:0

POLEN: Central Youth League

11:15UKS SMS Lodz U18 - Gornik Z. U18 0:3
12:00Arka U18 - Zaglebie U18 1:5
12:00Slask U18 - Wisla U18 2:3

POLEN: Ekstraliga Kvinder

11:00Medyk Konin K - Leczna K 2:2
12:00UdsatSlask K - Olimpia Szczecin K -:-
12:00UJ Krakow K - Biedrzychowice K 6:0
15:00UKS SMS Lodz K - Czarni Sosnowiec K 0:2

PORTUGAL: Primeira Liga

16:30Maritimo - Tondela 2:1
19:30Benfica - Moreirense 2:0
22:00Boavista - FC Porto 0:5

PORTUGAL: LigaPro

12:00Covilha - Varzim 2:1

PORTUGAL: Taça de Portugal

16:00FC Amares - SC Vianense 0:1
16:00Porto da Cruz - Camacha 1:4
17:00Berco - Vilaverdense 1:2
20:00Beira Mar - Oliveira Hospital 1:0
20:00GD Braganca - Limianos 0:1

PORTUGAL: Liga BPI Kvinder

16:00CF Benfica K - Damaiense K 1:3

QATAR: QSL Cup

17:00UdsatAl-Sadd - Al-Duhail -:-
17:00Al Sailiya - Al Khor 1:5
19:15Al-Wakra - Qatar SC 1:1

RUMÆNIEN: Liga 1

13:45Academica Clinceni - Gaz Metan 2:0
20:30Viitorul Constanta - Astra 4:1

RUMÆNIEN: Liga 2

10:00Aerostar - Csikszereda M. Ciuc 3:2
10:00ASU Poli Timisoara - Ripensia Timisoara 2:0
10:00Gloria Buzau - CSM Resita 0:1
10:00Pandurii - Mioveni 1:2
10:00Turnu Magurele - Concordia 3:2
10:00UdsatUnirea Slobozia - F. Constanta -:-
11:30Comuna Recea - Rapid Bukarest 2:1
17:45Petrolul - Calarasi 0:1

RUMÆNIEN: Superliga Kvinder

10:00Banat K - Heniu Prundu Bargaului K 1:4
10:00SN Constanta K - Fortuna Becicherecu Mic K 1:7

RUSLAND: Premier League

13:00Tambov - Sp. Moskva 0:2
15:30Zenit - Ufa 6:0
19:00Sochi - Krasnodar 1:1

RUSLAND: PFL - Gruppe 2

17:00Murom - Rodina Moscow 1:1

RUSLAND: PFL - Gruppe 3

16:00Krasnyy SGAFKST - Ryazan 1:0

RUSLAND: PFL - Gruppe 4

12:00Orenburg 2 - Ulyanovsk 1:2

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

15:00Faetano - Cosmos 1:2
15:00Juvenes/Dogana - Virtus 0:2
15:00La Fiorita - Cailungo 7:2
15:00Pennarossa - Tre Penne 1:3

SCHWEIZ: Super League

19:00Sion - Young Boys 0:0
19:00Zürich - Lugano 2:2

SCHWEIZ: Challenge League

17:30Wil - Thun 3:1
18:00Lausanne Ouchy - Kriens 2:1

SCHWEIZ: Promotion League

15:00Black Stars - Cham 2:3
16:00Bruhl SG - Sion II 1:0
16:00Koniz - Rapperswil 1:6
16:00YF Juventus - Basel II 2:1
16:00Zürich II - FC Bavois 0:1
18:00Etoile-Carouge - Breitenrain 1:0
18:00Nyonnais - Bellinzona 1:1

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1

17:00Azzurri Lausanne - Lausanne II 0:3
17:00Meyrin - Martigny 3:1
17:00Oberwallis Naters - Vevey 5:1
17:00Terre Sainte - La Chaux-De-Fonds 0:4
18:00Young Boys II - Olympique de Geneve 7:0
19:00Chenois - Lancy 1:0

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2

16:00Grasshopper II - FC Baden 4:2
16:00Wohlen - Solothurn 1:0
16:00Zug - Goldau 2:1
17:00Muttenz - Buochs 2:2

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3

16:00Eschen - Tuggen 1:1
16:00FC Gossau - Red Star Zürich 4:0
16:00Hongg - Thalwil 5:0
16:00Linth - Balzers 2:3
17:00Paradiso - Dietikon 2:1
17:00St. Gallen II - Wettswil-Bonstetten 1:4

SCHWEIZ: Swiss Cup

17:00Balerna - Monthey 1:2

SCHWEIZ: Nationalliga A Kvinder

16:00Luzern K - Zürich K 2:8
18:00Servette K - Grasshoppers K 6:1

SERBIEN: Super Liga

16:00Cukaricki - Macva 4:0
16:00Javor - Zlatibor Cajetina 1:1
16:00Radnik - Rad 4:2
16:00TSC Backa Topola - Sp. Subotica 3:0
18:00Mladost - Røde Stjerne 0:4

SKOTLAND: Premiership

16:00Hamilton - Dundee Utd 1:1
16:00Livingston - St. Johnstone 2:0
16:00St. Mirren - Kilmarnock 0:1

SLOVAKIET: Fortuna liga

18:00Senica - Trnava 0:2
19:00Michalovce - Pohronie 2:0
19:00Nitra - Sered 3:0
19:00Slovan Bratislava - Ruzomberok 5:0
19:00Z. Moravce-Vrable - Zilina 4:0

SLOVAKIET: 2. liga

15:30Dubnica - FC Kosice 1:0
15:30Trebisov - Komarno 2:0
18:00Podbrezova - L. Mikulas 1:2
19:00Skalica - Puchov 1:1

SLOVAKIET: Divison C Vest

15:00AFC Nove Mesto - Sala 4:2
18:00Myjava - Kalna n. Hronom 1:0

SLOVAKIET: Divison C Øst

15:00FK Humenne - Plavnica 5:0
15:00Lipany - 1.FK Svidnik 7:1
15:00Presov - Krompachy 6:0
15:00Vranov - Giraltovce 3:0

SLOVAKIET: Divison C Central

15:00MSK Martin - R. Sobota 4:0
15:00UdsatNamestovo - Rakytovce -:-

SLOVAKIET: Divison C Bratislava

16:00Pezinok - Rusovce 4:1

SLOVENIEN: Prva Liga

15:30Tabor Sezana - Maribor 3:1
17:30Gorica - Aluminij 2:0

SLOVENIEN: 2. SNL

16:00Bilje - Beltinci 5:2
16:00Dob - Nafta 4:4
16:00Jadran Dekani - Drava 0:1
16:00Radomlje - Brda 2:1
18:00NK Krka - Krsko 4:1
19:00Brezice - Primorje 1:0
20:30Rudar - Triglav 1:1

SPANIEN: LaLiga

13:00Alaves - Getafe 0:0
16:00Valencia - Huesca 1:1
18:30Elche - Real Sociedad 0:3
21:00Betis - Real Madrid 2:3

SPANIEN: LaLiga2

16:00Zaragoza - Las Palmas 2:2
18:15Gijon - Girona 2:0
18:15Logrones - Castellon 1:1
18:15Malaga - Alcorcon 1:0
20:30Fuenlabrada - Albacete 1:0

SVERIGE: Allsvenskan

15:00Örebro - Sirius 2:1

SVERIGE: SuperEttan

13:00Norrby - Degerfors 0:2
15:00Dalkurd - Akropolis 1:1
17:30Brage - Öster 1:2
17:30Halmstad - Ljungskile 2:0
17:30Västerås SK - Jonkopings 2:2

SVERIGE: Division 1 - Nord

13:00Orebro Syr. - Vasalunds IF 1:2

SVERIGE: Division 1 - Syd

15:00Karlskrona - Qviding 3:0
15:00Torns - Motala 1:0

SVERIGE: Division 2 - Norrland

14:00Friska Viljor FC - Sandviks 6:1
14:00Skelleftea - IFK Ostersund 2:0
15:00Notvikens IK - Gottne IF 1:0
15:00Stode - Moron 4:1
16:00Taftea IK - Ytterhogdals 3:2

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Enskede - Fanna 5:2
14:00Karlbergs - Stockholm Internazionale 1:1
14:00Kungsangens - Lidingo IFK 1:3
15:00Kvarnsvedens - Upsala 0:1
15:00Skiljebo - Hudiksvalls 1:3
16:00Fagersta Sodra - IFK Stocksund 1:3
17:00SK - Osteraker IFK 3:1

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

13:00Rosengard - Prespa Birlik 3:1
13:00Vinbergs - Halmia 1:1
14:00Eslovs - Frölunda 1:2
14:00IFK Malmö - Assyriska BK 7:0
14:00Olympic - Angelholms 0:1
14:00Ullareds IK - Bunkeflo IF 2:1

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

14:00Forward - Assyriska IF 5:0
14:00Kumla - Trosa-Vagnharads 4:1
14:00Newroz - Huddinge 2:3
15:00Atvidabergs - Rynninge 3:1
16:00Varmbols - Tyreso 1:0
17:00Gute - Arameisk-Syrianska 1:1

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

13:00Ahlafors IF - Amal 5:0
13:30Savedalens - Stenungsunds 1:3
14:00Grebbestads - Oddevold 2:3
14:00Tidaholm IFK - Gauthiod 1:1
14:00Vargarda IK - Lidkopings FK 0:2
15:00Vanersborgs IF - Nordvarmland 1:1

SVERIGE: Division 2 - Östra Götaland

14:00Almeboda/Linneryd - Husqvarna 0:3
14:00IFK Karlshamn - Dalstorps IF 1:0
14:00Nosaby IF - Tord 1:1
15:00Osterlen FF - Rappe GOIF 1:1
17:00Syrianska - Bromolla 1:0

SVERIGE: Allsvenskan Kvinder

14:00Vaxjo DFF K - Kristianstads K 2:1

SVERIGE: Elitettan Kvinder

13:00AIK K - Hammarby K 1:2
15:00Bollstanas K - Kalmar K 3:2
15:00Sandvikens K - Jitex K 0:3
16:00Alingsas FC K - Kvarnsvedens K 3:2

SYDKOREA: K League 1 - Nedrykningsgruppe

07:00Suwon - Seoul 3:1

SYDKOREA: K League 2

09:00Anyang - Bucheon 0:0
11:30Suwon City - Seoul E. 1:0

SYDKOREA: K3 League - Tabernes slutrunde

07:00Jeonju Citizen - Cheongju Jikji 2:3
07:00Yangju Citizen - Pyeongtaek Citizen 0:1
08:00Changwon - Gyeongju Citizen 4:0
08:00Cheonan City - Chuncheon 0:0

SYDKOREA: K3 League - Vindernes slutrunde

08:00Busan Kyotong - Daejeon Korail 0:1
08:00Mokpo City - Hwaseong 1:2
12:00Gangneung - Gimpo C. 2:0
12:00Gimhae - Gyeongju KHNP 1:0

TADSJIKISTAN: Vysshaya Liga

13:00Kuktosh - Istaravshan 2:2
13:00Regar-TadAZ - Faizkand 1:0

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

13:00Polisi Tanzania - Dodoma Jiji 3:0
15:00Tanzania Prisons - Azam 0:1
18:00Simba - Gwambina 3:0

THAILAND: Thai League 1

12:45Muangthong - Ratchaburi 2:1
13:00Police Tero - Chonburi 1:2
14:00Trat FC - Port MTI FC 2:3
15:00Buriram - Suphanburi 1:0

THAILAND: Thai League 2

12:45UdsatKhonkaen Utd. - Nong Bua Pitchaya -:-
12:45Lampang - Khonkaen FC 0:0
12:45UdsatSisaket - Chiangmai FC -:-
13:00UdsatChiangmai Utd - Thai Navy -:-
13:00Samut Sakhon - Nong Bua Pitchaya 0:3
13:00UdsatSamut Sakhon - Lampang -:-
14:00UdsatAyutthaya Utd - Khonkaen FC -:-
14:00UdsatCustoms Utd - Ranong -:-
14:00Khonkaen Utd. - Customs Utd 3:1
14:00UdsatUthai Thani - Phrae -:-
14:00Uthai Thani - Chiangmai Utd 0:4
15:00UdsatChainat - Kasetsart -:-
15:00Kasetsart - Thai Navy 2:0
15:00UdsatUdon Thani - Nakhon Pathom -:-

TJEKKIET: 1. Liga

16:30Karvina - Mlada Boleslav 0:0
16:30Teplice - Ostrava 2:1
16:30Zlin - Sigma Olomouc 0:1
19:00Slavia Prag - Slovacko 3:0

TJEKKIET: Division 2

16:30Lisen - Vlasim 1:0
16:30Prostejov - Mas Taborsko 1:1
16:30Trinec - Jihlava 0:5
18:00Usti n. L. - Chrudim 1:1

TJEKKIET: CFL - Gruppe A

10:15UdsatPisek - Karlovy Vary -:-
10:15SK Rakovnik - Benesov 0:3
10:15Vltavin - Domazlice 1:2
10:30UdsatPovltavska FA - Motorlet Prague -:-

TJEKKIET: CFL - Gruppe B

10:15Zbuzany - Jablonec B 2:0
10:30Prepere - Velvary 2:0
15:30Zivanice - Chlumec nad Cidlinou 1:2

TJEKKIET: MSFL

10:15UdsatFrydek-Mistek - Rosice -:-
10:15Odra Petrkovice - Zlin B 3:2
10:15Otrokovice - Nove Mesto na M. 4:1
18:00Kromeriz - Slovacko B 1:1

TJEKKIET: Division A

10:15Prestice - Petrin Plzen 3:1
10:30Ceske Budejovice B - Sedlcany 4:0
10:30Marianske Lazne - Rokycany 3:2
15:30Katovice - Horovicko 2:0
15:30UdsatMyto - Union Beroun -:-

TJEKKIET: Division B

10:15Aritma Prague - Cesky Brod 0:1str.
10:15Brandys n. Labem - Tatran Rakovnik 4:1
10:15Neratovice - Ostrov 5:0
10:15Steti - Louny 4:0
15:30Dobris - Kladno 1:2
15:30UdsatOlympie Brezova - Meteor Prague -:-

TJEKKIET: Division C

10:15UdsatLibis - Horky nad Jizerou -:-
15:30Letohrad - Poricany 1:2str.
15:30Trutnov - Vysoke Myto 0:2
15:30Velke Hamry - Kosmonosy 4:2

TJEKKIET: Division D

10:30Breclav - Lanzhot 0:0

TJEKKIET: Division E

15:30HFK Olomouc - Slavicin 0:1
15:30Nove Sady - FK Kozlovice 1:1
15:30SK Hranice - Strani 1:1

TJEKKIET: Moravskoslezsky KP

16:00Brusperk - Koberice 0:1
16:00Cesky Tesin - TJ Bystrice 0:3
16:00Dolni Datyne - Lok.Petrovice 2:0
16:00Fulnek - Haj ve Slezsku 6:1
16:00Hlubina - Pusta Polom 1:0
16:00Petrvald na Morave - Bridlicna 1:2

TJEKKIET: Zlinsky KP

15:30Kvasice - Napajedla 1:2
15:30Slusovice - Borsice 5:1
15:30Valasska Polanka - Morkovice 0:1
15:30Velke Karlovice - Nedasov 1:2

TJEKKIET: Jihomoravsky KP

10:15Bohunice - Bystrc 4:3
10:15Kurim - Svratka Brno 0:3
15:30Boskovice - Rousinov 1:3
15:30Bosonohy - Mutenice 3:1
15:30Ivancice - Sparta Brno 0:2
15:30Ratiskovice - Moravska Slavia 5:0
15:30SK Krumvir - Moravsky Krumlov 4:0

TJEKKIET: Vysocina KP

15:30Bedrichov - Sapeli Polna 2:5
15:30HFK Trebic - Sperice 2:4
15:30Namest n. Oslavou - Ledec nad Sazavou 3:1
15:30Zirovnice - Pribyslav 6:3

TJEKKIET: Kralovehradecky KP

12:30Jicin - Vysoka n. Labem 4:2
14:00UdsatKostelec n. O. - Olympia HK 1901 -:-
15:30UdsatCernilov - Libcany -:-
15:30Dobruska - Cerveny Kostelec 1:2str.

TJEKKIET: Liberecky KP

10:30Frydlant - Desna 3:3
16:00Hradek nad Nisou - Sedmihorky 7:0
16:00Rovensko p. Tr. - Straz p. Ralskem 2:1

TJEKKIET: Ustecky KP

10:30UdsatHorni Jiretin - Srbice -:-
13:15Lovosice - Perstejn 2:1
14:00Litomericko - Brna 1:2str.
16:30Domousice - Banik Most - Sous B 2:1
16:30Krupka - Oldrichov 1:0
16:30Vilemov - Modra 2:0
16:30Zatec - FK Jilove 2:0

TJEKKIET: Plzensky KP

10:30Tlumacov - Chotikov 3:1
15:30Bolevec - Horni Briza 0:7
15:30Holysov - Vejprnice 0:3
15:30UdsatRapid Plzen - Nepomuk -:-
15:30UdsatSokol Lhota - Plzen-Cernice -:-

TJEKKIET: Jihocesky KP

15:00Protivin - Drazice 2:0
16:30Blatna - Cesky Krumlov 1:2
16:30Cimelice - Rudolfov 1:0
16:30Laziste - Sezimovo Usti 0:2
16:30Olesnik - Mas Taborsko B 2:0
16:30Tyn nad Vltavou - Milevsko 1:3
00:00UdsatJunior Strakonice - Trebon -:-

TJEKKIET: Prazsky prebor

10:15UdsatKolovraty - Podoli Praha -:-
10:15UdsatMotorlet Prague B - Olympia Radotin -:-
10:15Ujezd Prague - Zlicin 3:0
14:00Vysehrad B - US Prague 7:2

TJEKKIET: Stredocesky KP

10:15UdsatFK Komarov - Kosor -:-
10:15Hrebec - Vlasim B 2:1
10:15Klicany - Dobrovice 3:1
16:30Bohemia Podebrady - SK Lhota 3:1
16:30Porici n. S. - Lysa n. L. 2:1
16:30Tuchlovice - Nespeky 2:3

TJEKKIET: Karlovarsky KP

15:00Frantiskovy Lazne - Loko K. Vary 3:2
15:00Lomnice - Zlutice 10:0
16:30UdsatHroznetin - Karlovy Vary B -:-
16:30Nejdek - Kralovske Porici 1:5
16:30Nova Role - Chodov 2:4
16:30Union Nove Sedlo - FC Cheb 4:2
16:30Vintirov - Touzim 5:1

TJEKKIET: Olomoucky KP

15:30Jesenik - Lutin 2:1
15:30Rapotin - Velke Losiny 0:5
15:30Sternberk - Dolany 4:0
15:30Zelatovice - Sokol Usti 1:2str.

TJEKKIET: Pardubicky KP

10:15Litomysl - Chocen 2:0
15:30Ceska Trebova - Hermanuv Mestec 2:1
15:30Rohovladova Bela - Chrudim B 1:3

TJEKKIET: U19 League

11:00UdsatBrno U19 - Karvina U19 -:-
11:00UdsatMeteor Prague U19 - Hradec Kralove U19 -:-
11:00Mlada Boleslav U19 - Sigma Olomouc U19 2:3
11:00Plzen U19 - Ceske Budejovice U19 2:1
11:15Slavia Prag U19 - Opava U19 3:0
13:00Pardubice U19 - Ostrava U19 4:1
13:00Sparta Prag U19 - Slovacko U19 2:0
13:30Pribram U19 - Zlin U19 0:2

TJEKKIET: First League Kvinder

10:30Liberec K - Lok. Brno K 1:2

TJEKKIET: 2. Liga Kvinder

14:00Hradec Kralove K - FC Praha K 3:1
16:30Branik K - Sparta Prag B K 0:7

TYRKIET: Super Lig

12:30Kayserispor - Erzurum BB 1:3
15:00Goztepe - Gaziantep 2:2
15:00Hatayspor - Kasimpasa 1:0
18:00Trabzonspor - Yeni Malatyaspor 3:1

TYRKIET: 1. Lig

13:00Umraniyespor - Istanbulspor 1:3
18:00Akhisarspor - Balikesirspor 2:0
18:00Bursaspor - Giresunspor 1:2

TYRKIET: 2. Lig Hvid Gruppe

14:0024 Erzincanspor - Kahramanmaras 2:1
14:00Gumushanespor - Inegolspor 1:0
14:00Sanliurfaspor - Sancaktepe 0:8
14:30Hacettepe - Ergene Velimese 2:1
14:30Zonguldak - Nigde Anadolu 2:1
15:00Manisa FK - Kocaelispor 6:1
15:00Sariyer - Afjet Afyonspor 1:1
15:00Utas Usakspor - Ankara Demirspor 3:1

TYRKIET: 2. Lig Rød Gruppe

14:00Elazigspor - Serik Belediyespor 1:1
14:00FK Vanspor - Kirklarelispor 0:0
14:00Pazarspor - Tarsus 1:3
14:00UdsatSivas Belediyespor - Bayburt -:-
14:30UdsatKirsehir Belediyespor - Etimesgut -:-
14:30Mamak - Turgutluspor 0:1
15:00Bodrumspor - Kastamonuspor 4:1
15:00Karacabey Belediyespor - 1922 Konyaspor 1:0
15:00Pendikspor - Karabukspor 4:0
15:00Sakaryaspor - Eyupspor 1:1

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 1

12:30Fatsa Belediyespor - Kizilcaboluk Spor Kulubu 2:0
14:00Ofspor - Alemdag 1:1
14:30Kemerspor 2003 - Hopaspor 1:2
14:30Payasspor - Arnavutkoy Bl. 0:1
15:00Belediye Derince - Manisaspor 1:0
15:00Edirnespor - Nevsehirspor 2:1
18:00Diyarbekirspor - 1928 Bucaspor 1:2

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 2

14:00UdsatAgri 1970 - Mardin BB -:-
14:00Tokatspor - Iskenderun 1:1
14:30Yozgatspor 1959 FK - Yomraspor 1:2
15:00Cengelkoy SK - Kahta 2:1
15:00Darica Genclerbirligi - Fethiyespor 2:1
15:00Halide E. - Kutahyaspor 2:1
15:00Nazillispor - Ceyhanspor 6:0
15:00Tekirdagspor - Tepecik 2:0

TYRKIET: 3. Lig Gruppe 3

14:00Arhavispor - Yalovaspor 2:2
14:00Batman Petrolspor - Isparta 32 Spor 3:1
14:00Carsambaspor - Elazig Karakocan 1:1
15:00UdsatCatalca - Cizrespor -:-
15:00Sile Yildizspor - Osmaniyespor 2:1
15:00Soma Spor - Golcukspor 1:0
18:00Icel - Erbaaspor 3:0

TYRKIET: 3. Lig Group 4

14:00Adiyamanspor - Kestel 1:1
14:00UdsatSiirt Ozel - Karakopru -:-
14:30Kozan - Duzcespor 0:1
14:30Turk Metal - Sultanbeyli 2:0
15:00Bergama Bld. - Aksaray Bld. 0:0
15:00Modafenspor - Kelkit 1:0
15:00Muglaspor - 52 Orduspor 0:1
15:00Silivrispor - Bursa 0:2

TYSKLAND: Bundesliga

15:30Augsburg - Dortmund 2:0
15:30Bielefeld - FC Köln 1:0
15:30Leverkusen - RB Leipzig 1:1
15:30Mainz - Stuttgart 1:4
15:30Mönchengladbach - Union Berlin 1:1
18:30Schalke - Bremen 1:3

TYSKLAND: 2. Bundesliga

13:00Braunschweig - Kiel 0:0
13:00Darmstadt - Regensburg 0:0
13:00Düsseldorf - Wurzburger Kickers 1:0

TYSKLAND: 3. Liga

14:001860 München - Magdeburg 1:1
14:00Duisburg - Zwickau 1:1
14:00Hallescher - Ingolstadt 0:2
14:00Saarbrucken - Rostock 2:0
14:00Verl - Bayern II 3:0
14:00Viktoria Koln - Wehen 0:2

TYSKLAND: Regionalliga Nord

13:00Hannover II - Oberneuland 3:2
13:00Phonix Lubeck - SC Weiche-08 0:1
13:00Wolfsburg II - Oldenburg 1:0
14:00Bremen II - Hildesheim 2:0
16:00Delmenhorst - BSV Rehden 1:1

TYSKLAND: Regionalliga Nordøst

13:30Auerbach - Meuselwitz 3:2
13:30Babelsberg - TB Berlin 2:1
13:30Halberstadt - Lichtenberg 0:0
13:30Jena - Luckenwalde 2:0
13:30Viktoria Berlin - Chemie Leipzig 3:2

TYSKLAND: Regionalliga Vest

14:00Ahlen - Wiedenbruck 2:4
14:00Dusseldorf II - Lotte 6:0
14:00Fortuna Koln - Köln II 1:1
14:00Lippstadt - RW Essen 0:3
14:00Mönchengladbach II - Wuppertaler 5:1
14:00Oberhausen - Homberg 0:1
14:00Rodinghausen - Bergisch Gladbach 1:0
14:00Schalke II - Straelen 1:2

TYSKLAND: Regionalliga Sydvest

14:00Alzenau - Mainz II 3:1
14:00UdsatGiessen - Walldorf -:-
14:00Kassel - Homburg 0:1
14:00Stadtallendorf - Elversberg 1:2
14:00Stuttgart II - FSV Frankfurt 1:1

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

14:00UdsatAubstadt - Garching -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

13:00Blau Weiss Berlin - RSV Eintracht 2:1
14:00Staaken - Torgelower Greif 3:0

TYSKLAND: Oberliga NOFV- Syd

12:00Eilenburg - Martinroda 4:1
13:00Blau-Weiss Zorbau - Inter Leipzig 2:4
14:00Grimma - Sandersdorf 5:1
14:00Krieschow - Oberlausitz 2:0
14:00Ludwigsfelder - Einheit Rudolstadt 0:3

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

13:30SC Weiche-08 II - Kronshagen 0:2
14:00UdsatFlensburg - Husumer -:-
14:00UdsatPansdorf - Preussen Reinfeld -:-
15:00Dornbreite Lubeck - Neumunster 1:2
16:30Oldenburger - Lubeck II 2:2

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

14:00Meiendorfer SV - TuS Osdorf 2:1
15:30Curslack-Neuengamme - Hamm United 2:2

TYSKLAND: Oberliga Bremen

13:00Bremen III - Leher 1:1
13:15Blumenthaler - Borgfeld 2:2
14:00Aumund-Vegesack - BTS Neustadt 0:2
14:00Brinkumer - Habenhauser 3:0
15:00OSC Bremerhaven - Bremer 0:3

TYSKLAND: Oberliga Niedersachsen

15:00Ramlingen-Ehlershausen - Egestorf-Langreder 1:2
16:00Hagen/Uthlede - Rotenburger 0:0
16:00Tundern - Arminia Hannover 3:3
17:00Wolfenbuttel - Eintracht Northeim 0:0

TYSKLAND: Oberliga Hessen

15:00Fulda-Lehnerz - Ginsheim 1:0
15:00Hadamar - Hunfelder 0:2
15:00Hessen Dreieich - Eddersheim 3:3
15:00Viktoria Griesheim - Erlensee 0:1
17:00Flieden - TUS Dietkirchen 2:1

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

14:00Trier - Hassia Bingen 5:0
15:30Hertha Wiesbach - Arminia Ludwigshafen 1:2
15:30Jagersburg - Mechtersheim 0:0
15:30Waldalgesheim - Koblenz 1:2
15:30Worms - Diefflen 2:1
16:30Dudenhofen - Eppelborn 2:1
17:30Emmelshausen - Engers 1:4

TYSKLAND: Oberliga Baden-Württemberg

14:00Dorfmerkingen - FC 08 Villingen 0:0
14:00Freiberg - Linx 7:0
14:00Freiburger - Walldorf II 0:6
14:00Ravensburg - Pforzheim 0:0
14:00Sandhausen II - Nottingen 1:4
14:00Stuttgarter Kickers - Neckarsulmer 2:0
14:00TSV Ilshofen - Bruchsal 2:2
15:30Oberachern - Bissingen 1:2

TYSKLAND: Junior Bundesliga Nord

11:00Magdeburg U19 - Kiel U19 1:0
11:30Eimsbutteler U19 - St. Pauli U19 1:2
13:00Bremen U19 - Hamburger SV U19 1:1
13:00Chemnitzer FC U19 - Hertha U19 2:2
13:00RB Leipzig U19 - Wolfsburg U19 3:2
15:00Dresden U19 - Hallescher U19 2:0

TYSKLAND: Junior Bundesliga Syd

11:00Frankfurt U19 - Mainz U19 0:2
11:00Kaiserslautern U19 - Ingolstadt U19 1:1
11:00Nürnberg U19 - Freiburg U19 4:1
11:00Offenbach U19 - Heidenheim U19 2:3
13:00Bayern U19 - Augsburg U19 1:0
14:00Furth U19 - Ulm U19 4:2
16:30Saarbrucken U19 - Stuttgart U19 1:3

TYSKLAND: Junior Bundesliga Vest

15:00Bielefeld U19 - Leverkusen U19 0:1

TYSKLAND: Bundesliga Kvinder

18:00Bayern K - Freiburg K 1:0

TYSKLAND: DFB Pokal Kvinder

13:30Weinberg K - Holzbach K 7:1
14:00Holstein Kiel K - Berghofen K 1:2
14:00Ingolstadt K - Wurzburger Kickers K 3:2
15:00Gottenheim K - Saarbrucken K 3:6
16:00Alberweiler K - Andernach K 0:2
18:00Gutersloh K - Bielefeld K 5:1
18:00Rhade K - Borussia Bocholt K 0:1

UKRAINE: Premier League

13:00Minaj - Dynamo Kyiv 0:4
16:00Vorskla - FC Mariupol 0:0
18:30Oleksandriya - Dnipro-1 4:1

UKRAINE: Persha Liga

14:00Krystal - Metalist 1925 1:2
14:00Zhytomyr - Prykarpattya 1:1
15:00Ahrobiznes Volochysk - Alliance 2:1
15:00VPK-Agro - Hirnyk-Sport 0:3
16:00Ch. Odessa - Veres-Rivne 1:0
16:00Kremin - Obolon 1:0
16:00Nyva Ternopil - Kramatorsk 1:1
16:30UdsatMykolaiv - Volyn Lutsk -:-

UKRAINE: Druha Liga

14:00Cherkashchyna - Nikopol 2:0
15:00Balkany - Yarud Mariupol 3:1
15:00Nyva Vinnytsya - Bukovyna 1:2
16:00Chernihiv - Volyn Lutsk 2 1:0
16:00MFC Metalurh - Tavriya 1:4
16:30Rubikon Kyiv - Dunaivtsi 1:1

UKRAINE: Youth League

10:00Desna U21 - Rukh Lviv U21 1:1
10:00Lviv U21 - Zorya U21 1:1
11:00Shakhtar U21 - Olimpik Donetsk U21 8:0
12:00Kolos Kovalivka U21 - Inhulets U21 6:0

UNGARN: OTP Bank Liga

14:45Paks - MTK Budapest 4:0
19:30Zalaegerszeg - DVTK 3:1

URUGUAY: Primera Division - Apertura

20:00UdsatLiverpool M. - Nacional -:-

USA: MLS

21:30Nashville SC - Houston Dynamo 1:1

USA: USL Championship

23:00New York Red Bulls 2 - Philadelphia 2 5:4

USA: USL League One

01:00AflystGreenville - New England II -:-
01:00Greenville - North Texas 1:0
17:00Orlando City B - New England II 0:1
20:00Forward Madison - Chattanooga Red Wolves 1:0

USA: NISA - Efterår

23:00Chattanooga - New York Cosmos 0:0
02:00California Utd. - LA Force 2:3

USA: NWSL Kvinder

01:00AflystOrlando Pride K - Chicago K -:-
03:30AflystUtah Royals K - Washington K -:-

USA: NWSL Kvinder - Efterår

19:00Chicago K - Washington K 1:1
21:30Utah Royals K - Reign K 2:2

UZBEKISTAN: Super League

15:00AGMK - Qizilqum 2:1
15:00Navbahor Namangan - Nasaf Qarshi 0:0

VERDEN: Venskabskampe Klubber

10:30Ibiza (Esp) - UCAM Murcia (Esp) 2:1
11:00Yeclano (Esp) - Hercules (Esp) 2:1
12:00Algeciras CF (Esp) - Melilla (Esp) 0:0
12:00Burlades (Esp) - Pena (Esp) 1:4
12:00Cornella (Esp) - Sant Andreu (Esp) 1:0
12:00Ebro (Esp) - Tarazona (Esp) 0:0
12:00G. Segoviana (Esp) - Las Rozas (Esp) 1:0
13:00Chesterfield (Eng) - Guiseley (Eng) 0:1
14:00Dungannon (Nir) - Banbridge (Nir) 1:0
14:00Gateshead (Eng) - Hartlepool (Eng) 1:4
14:00Schweinfurt (Ger) - Nürnberg II (Ger) 1:1
14:30Stockport (Eng) - Kidderminster (Eng) 2:1
15:00Airdrieonians (Sco) - Queen of South (Sco) 1:0
15:00Arbroath (Sco) - Forfar (Sco) 3:0
15:00Bradford PA (Eng) - Farsley (Eng) 3:0
15:00Coleraine (Nir) - Annagh (Nir) 2:3
15:00East Fife (Sco) - Dunfermline (Sco) 0:1
15:00Elgin (Sco) - Inverness (Sco) 3:7
15:00Knockbreda (Nir) - Larne (Nir) 0:3
15:00Montrose (Sco) - Brechin (Sco) 1:1
15:00Portadown (Nir) - Dundela (Nir) 2:2
15:00St. Albans (Eng) - King’s Lynn (Eng) 2:2
16:00Altrincham (Eng) - AFC Fylde (Eng) 2:2
16:00AflystBath (Eng) - Torquay (Eng) -:-
16:00Bromley (Eng) - Dulwich Hamlet (Eng) 1:1
16:00Chippenham (Eng) - Hereford (Eng) 1:0
16:00Cliftonville (Nir) - Newry City (Nir) 4:1
16:00Crusaders (Nir) - Ballinamallard (Nir) 2:0
16:00Curzon Ashton (Eng) - Halifax (Eng) 0:0
16:00Dagenham & Red. (Eng) - Chelmsford (Eng) 1:0
16:00Dartford (Eng) - Barnet (Eng) 1:0
16:00Dorking (Eng) - Sutton (Eng) 1:1
16:00Dungannon (Nir) - Loughgall (Nir) 3:1
16:00Eastleigh (Eng) - Hemel Hempstead (Eng) 2:1
16:00Hampton (Eng) - Woking (Eng) 3:1
16:00Hearts (Sco) - Partick Thistle (Sco) 2:0
16:00Maidstone (Eng) - Dover (Eng) 3:0
16:00Notts County (Eng) - York (Eng) 0:3
16:00UdsatPanachaiki (Gre) - Thesprotos (Gre) -:-
16:00Solihull Moors (Eng) - Leamington (Eng) 3:1
16:00Telford (Eng) - Macclesfield (Eng) -:-
16:00Tonbridge (Eng) - Aldershot (Eng) 2:3
16:00Wealdstone (Eng) - Slough (Eng) 0:1
16:00Welling (Eng) - Boreham Wood (Eng) 0:1
16:00Weymouth (Eng) - Ebbsfleet (Eng) 0:1
16:00Yeovil (Eng) - Bournemouth U23 (Eng) 2:3
16:30Smyrnis (Gre) - Ionikos (Gre) 1:1
17:00Leioa (Esp) - Arenas Club (Esp) 2:1
18:00Arenteiro (Esp) - Compostela (Esp) 2:1
18:00Cristo Atletico (Esp) - Leonesa (Esp) 2:1
18:00FC L'escala (Esp) - Barcelona B (Esp) 0:5
18:00Textil Escudo (Esp) - Selaya (Esp) 1:1
18:00Torrelavega (Esp) - Llanera (Esp) 1:2
18:30CD Calamonte (Esp) - Badajoz B (Esp) 2:0
18:30San Roque (Esp) - Huelva (Esp) 1:0
19:00Extremadura UD (Esp) - Don Benito (Esp) 1:1
19:00Guijuelo (Esp) - Penaranda (Esp) 2:0
19:00Vilassar de Mar (Esp) - Santfeliuenc (Esp) 3:1
19:30Horta (Esp) - San Cristobal CP (Esp) 1:1
20:00Alzira (Esp) - Valencia B (Esp) 0:1
20:00Union Guimar (Esp) - CD Marino (Esp) 0:2

VIETNAM: V.League 1

12:00BHTS Quang Nam - Hanoi FC 2:2
12:00Da Nang - Hai Phong 1:0
12:00Ho Chi Minh - Nam Dinh 5:1
12:00Song Lam Nghe An - Gia Lai 2:0
12:00Thanh Hoa - Hong Linh Ha Tinh 1:2
12:00Than Quang Ninh - Binh Duong 2:2
12:00The Cong - Sai Gon FC 1:0

WALES: Cymru Premier

15:30Druids - Cardiff Metropolitan 1:1
15:30Penybont - Bala Town 1:5
18:45Flint - Barry 0:1

ØSTRIG: Tipico Bundesliga

17:00Altach - Tirol 0:2
17:00Ried - Salzburg 1:3
17:00St. Polten - Rapid Wien 1:2

ØSTRIG: 2. Liga

14:00A. Lustenau - FC Juniors 0:1
20:00Amstetten - Dornbirn 3:3

ØSTRIG: Regionalliga Øst

17:00Marchfeld - Neusiedl 3:0

ØSTRIG: Regionalliga Central

16:00Union Gurten - Weindorf St. Anna 1:1
19:00Sturm Graz (Am) - Allerheiligen 3:1

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Salzburg

17:00A. Salzburg - Saalfelden 2:1

ØSTRIG: Regionalliga Vest - Vorarlberg

16:00Bregenz - Rotenberg 1:2
17:00Lauterach - Hohenems 2:4

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.