REFRESH

Fodbold » I går » Alle

ANDORRA: Primera Divisió

20:30Carroi - Atletic Escaldes 1:2
20:30FC Santa Coloma - UE Engordany 2:0

ARMENIEN: First League

16:00AflystSevan - Torpedo Yerevan -:-

BRASILIEN: Campeonato Carioca - Taca Rio - Play Offs

02:30Fluminense - Flamengo 2:1str.

BRASILIEN: Campeonato Catarinense - Play Offs

00:00Criciuma - Marcilio Dias 0:0
01:30Chapecoense-SC - Avai 2:0
20:00Gremio Juventus - Figueirense 1:2
00:00Joinville - Brusque 0:1

BULGARIEN: Parva Liga - 11th-13th places

17:00Tsarsko Selo - Botev Vratsa 0:3

BULGARIEN: Parva Liga - Mesterskabet - Slutspil

19:30Lok. Plovdiv - CSKA Sofia 1:2

DANMARK: Superliga - Mesterskabet - Slutspil

18:00Brøndby IF - FC Nordsjælland 4:0
18:00AaB - AGF 1:0
20:00FC Midtjylland - FC København 3:1

ENGLAND: Premier League

19:00Bournemouth - Tottenham 0:0
19:00Everton - Southampton 1:1
21:15Aston Villa - Manchester Utd 0:3

ENGLAND: Championship

18:00Leeds - Stoke 5:0

ESTLAND: Esiliiga

18:00Vandra Vaprus - Parnu 3:2

FINLAND: Kakkonen Gruppe C

17:30KuFu-98 - Rovaniemi 2 3:1

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

16:00Samtredia - Chikhura 0:0
19:00Lokomotiv Tbilisi - Dinamo Batumi 1:4

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Reserve

14:00Smolevichi 2 - Isloch 2 1:2

ISLAND: Pepsideild

20:00Fylkir - Akureyri 4:1

ISRAEL: Leumit League - Nedrykningsgruppe

19:00UdsatHapoel Umm al-Fahm - H. Bnei Lod -:-

ITALIEN: Serie A

19:30Spal - Udinese 0:3
21:45Verona - Inter 2:2

ITALIEN: Lega Pro - Oprykning - Play Offs

20:30Carpi - Alessandria 2:2
20:30Juventus U23 - Padova 2:0
20:30Potenza - Triestina 1:0
20:30Renate - Novara 1:2
20:45Monopoli - Ternana 0:1

KOSOVO: Superliga

17:00Drita - Feronikeli 2:1
17:00Flamurtari - Dukagjini 4:3
17:00Trepca 89 - Vushtrria 1:1

LETLAND: Optibet Virsliga

17:00Jelgava - Ventspils 1:0

MEXICO: Copa por Mexico

02:00Cruz Azul - Toluca 1:0
04:00Guadalajara - Tigres 0:2

MOLDOVA: Divizia Nationala

17:00CSCA Buiucani - Milsami 0:0
19:30Speranta Nisporeni - Zimbru 2:2

MONGOLIET: Premier League

10:00Deren - FC Ulaanbaatar 1:2
13:30Khaan Khuns-Erchim - Ulaanbaatar City 1:1

PORTUGAL: Primeira Liga

18:00Rio Ave - Portimonense 2:1
20:15Tondela - FC Porto 1:3
22:30Famalicao - Benfica 1:1

RUMÆNIEN: Liga 2 - Mesterskabet - Slutspil

16:30UTA Arad - Turnu Magurele 3:4

RUMÆNIEN: Romanian Cup

19:00Poli Iasi - Sepsi Sf. Gheorghe 0:3

RUSLAND: Premier League

16:00Ural - Dyn. Moskva 2:1
19:30Kazan - Krasnodar 1:0

SCHWEIZ: Super League

20:30Lugano - St. Gallen 3:3

SLOVENIEN: Prva Liga

18:00Tabor Sezana - Maribor 4:1
20:30O. Ljubljana - Rudar 5:0

SPANIEN: LaLiga

19:30Eibar - Leganes 0:0
19:30Mallorca - Levante 2:0
22:00Ath. Bilbao - Sevilla 1:2

SPANIEN: LaLiga2

19:30Albacete - Gijon 1:1
20:30Vallecano - Numancia 3:2
21:45Girona - Almeria 1:0
21:45Tenerife - Zaragoza 1:1

SVERIGE: Svenska Cupen - Play Offs

17:45Elfsborg - Göteborg 0:1e.forl.
20:15Mjallby - Malmö FF 0:1str.

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

15:00Alliance - Lipuli 2:0
15:00Tanzania Prisons - Coastal Union 1:2

TYRKIET: Super Lig

17:30Rizespor - Kayserispor 3:2
20:00Besiktas - Kasimpasa 3:2
20:00Gaziantep - Konyaspor 3:1

USA: MLS - Grupperunde

02:00Orlando City - Inter Miami 2:1
04:30AflystNashville SC - Chicago Fire -:-
15:00New York City - Philadelphia Union 0:1

USA: NWSL Challenge Cup Kvinder

04:00Sky Blue K - Houston Dash K 2:0

VERDEN: Venskabskampe Klubber

17:00Reims (Fra) - Troyes (Fra) 3:1
17:30Polonia B. (Pol) - Zbroslawice (Pol) 2:2
19:00AflystEendr. Termien (Bel) - Genk (Bel) -:-
19:00Villach (Aut) - SV Arnoldstein (Aut) 6:1
20:00Cambuur (Ned) - ONS Sneek (Ned) 11:0
20:00SC Imst (Aut) - U. Innsbruck (Aut) 11:0

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.