REFRESH

Fodbold » I morgen » Alle

AFRIKA: CAF Champions League - Play Offs

18:00Esperance Tunis - Al Ahly -:-
21:00Wydad - Kaizer -:-

ALGERIET: Division 1

18:00Belouizdad - Paradou -:-
18:00Magra - Bel Abbes -:-
18:00Oran - MC Alger -:-
18:00Tlemcen - Medea -:-
18:00UdsatUSM Alger - JS Kabylie -:-
21:00Biskra - Relizane -:-
21:00Saoura - Skikda -:-

ALGERIET: Ligue 2

17:00Amal Bou Saada - Msila -:-
17:00Arba - MO Bejaia -:-
17:00Arzew - Temouchent -:-
17:00Bejaia - Ben Aknoun -:-
17:00Chelghoum - Annaba -:-
17:00CR Beni Thour - Harrach -:-
17:00CRB Ouled Djellal - Khroub -:-
17:00El Kerma - ASM Oran -:-
17:00El Khemis - Remchi -:-
17:00Khenchela - Tadjenant -:-
17:00Lakhdaria - USM Blida -:-
17:00MO Constantine - Eulma -:-
17:00MSP Batna - Batna -:-
17:00Oued Sly - Ain Ouessara -:-
17:00RC Kouba - Widad Adabi de Boufarik -:-
17:00RC Oued Rhiou - JSM Tiaret -:-
17:00Saida - SC Ain Defla -:-
17:00Telaghema - US Chaouia -:-

ALGERIET: U21 League

11:00Belouizdad U21 - Paradou U21 -:-
11:00Biskra U21 - RC Relizane U21 -:-
11:00Magra U21 - Bel Abbes U21 -:-
11:00Oran U21 - MC Alger U21 -:-
11:00Saoura U21 - Skikda U21 -:-
11:00Tlemcen U21 - Medea U21 -:-
11:00UdsatUSM Alger U21 - Kabylie U21 -:-

ANGOLA: Girabola

16:00Onze Bravos - Baixa de Cassanje -:-
16:00Sagrada - Santa Rita -:-
16:30Sporting de Cabinda - Progresso -:-

ARGENTINA: Torneo Federal

20:00Camioneros Buenos Aires - Olimpo -:-
20:00Def. Pronunciamiento - Racing Cordoba -:-
20:00Desamparados - Independiente Chivilcoy -:-
20:00Ferro Gen. Pico - Circulo Deportivo -:-
20:00Huracan Las Heras - Deportivo Madryn -:-
20:00Juventud Unida Universitario - Club Sportivo Penarol -:-
20:00Sol de Mayo - Ciudad Bolivar -:-
20:00Villa Mitre - Cipolletti -:-
20:30CDJU Gualeguaychu - Boca Unidos -:-
20:30Sarmiento Resistencia - Douglas Haig -:-
20:45Defensores Belgrano VR - Chaco For Ever -:-
21:00Sportivo Belgrano - Gimnasia E.R. -:-
22:00UdsatBoca Unidos - Sportivo Belgrano -:-
22:00UdsatCDJU Gualeguaychu - Sarmiento Resistencia -:-
22:00UdsatChaco For Ever - Central Norte -:-
22:00UdsatCipolletti - Juventud Unida Universitario -:-
22:00UdsatCirculo Deportivo - Sansinena -:-
22:00UdsatCiudad Bolivar - Villa Mitre -:-
22:00UdsatClub Sportivo Penarol - Sol de Mayo -:-
22:00UdsatDouglas Haig - Defensores Belgrano VR -:-
22:00UdsatFerro Gen. Pico - Desamparados -:-
22:00UdsatGimnasia E.R. - Union Sunchales -:-
22:00UdsatIndependiente Chivilcoy - Camioneros Buenos Aires -:-
22:00UdsatOlimpo - Deportivo Madryn -:-
22:00UdsatRacing Cordoba - Crucero del Norte -:-
22:00UdsatSportivo Estudiantes - Huracan Las Heras -:-
22:00UdsatSportivo Las Parejas - Def. Pronunciamiento -:-

ARUBA: Division di Honor

00:00Racing Club Aruba - Dakota -:-

AUSTRALIEN: A-League - Play Offs

11:05Sydney FC - Adelaide United -:-

AUSTRALIEN: NPL ACT

05:15West Canberra Wanderers - Canberra Croatia -:-
09:30Monaro Panthers - Belconnen United -:-

AUSTRALIEN: NPL Northern NSW

09:00Weston Workers - Valentine -:-

AUSTRALIEN: NPL Sydaustralien

07:00Adelaide U21 - NE Metrostars -:-
07:30Adelaide Raiders - Adelaide Olympic -:-
07:30Blue Eagles - South Adelaide -:-
07:30Campbelltown City - Croydon -:-
07:30Sturt Lions - Adelaide Comets -:-
09:30Adelaide City - Cumberland Utd. -:-

AUSTRALIEN: NPL Tasmania

06:15Devonport - Launceston -:-
06:30Riverside Olympic - Kingborough Lions -:-
08:30Clarence Zebras - South Hobart -:-
10:30Olympia Warriors - Glenorchy Knights -:-

AUSTRALIEN: NPL Victoria

07:00Avondale FC - Dandenong City -:-
09:30Hume City - Melbourne Knights -:-
11:00Dandenong - Eastern Lions -:-

AUSTRALIEN: NPL Vestaustralien

09:00Armadale - Perth Glory U21 -:-
09:00Balcatta - Joondalup -:-
09:00Bayswater City - Inglewood -:-
09:00Perth SC - Gwelup Croatia SC -:-
09:00Rockingham City - Sorrento -:-

AUSTRALIEN: Brisbane Premier League

10:00Gravatt - St. George Willawong -:-
10:00The Gap - Univ. of Queensland -:-
11:00The Lakes FC - Bayside -:-

BRASILIEN: Serie B

02:30Brasil de Pelotas - Goias -:-
21:30Avai - Remo -:-
21:30Vasco - CRB -:-
23:30Guarani - Ponte Preta -:-
00:00Operario - Cruzeiro -:-
00:00Vitoria - Brusque -:-

BRASILIEN: Serie C - Første etape

01:00Tombense - Ferroviario -:-
16:00Novorizontino - EC Sao Jose -:-
20:30Floresta EC - Botafogo PB -:-
22:00Ituano - Parana -:-
22:00Paysandu - Volta Redonda -:-
00:00Oeste - Criciuma -:-

BRASILIEN: Serie D

20:00Boavista - Madureira -:-
20:00Brasiliense - Nova Mutum -:-
20:00Castanhal - Sao Raimundo RR -:-
20:00Guarany - Palmas -:-
20:00Joinville - Gremio Juventus -:-
20:00Portuguesa - Santo Andre -:-
20:30Jaragua - Porto Velho -:-
21:00Bahia De Feira - Juazeirense -:-
21:00Cascavel - SER Caxias -:-
21:00Goianesia - Aparecidense -:-
21:00Imperatriz - Paragominas -:-
21:00Julho Esporte - Tocantinopolis -:-
21:00Murici AL - ASA -:-
21:00Uberlandia - Patrocinense -:-
21:00Uniao Rondonopolis - Gama -:-
22:00Ferroviaria - Rio Branco-VN -:-
22:00GAS - Ypiranga AP -:-
23:00Fast Clube - Penarol -:-

BRASILIEN: Campeonato Carioca 2 - Første etape

20:00Angra dos Reis - Macae -:-
20:00Artsul - Americano FC -:-
20:00Audax RJ - Marica -:-
20:00Friburguense - Duque De Caxias -:-
20:00Goncalense - Cabofriense -:-
20:00Sampaio Correa FE - America RJ -:-

BRASILIEN: Brasileiro Kvinder

20:00Flamengo K - Avai Kindermann K -:-
20:00Sao Jose K - Ferroviaria K -:-
23:00Botafogo RJ K - Santos K -:-

BRASILIEN: Brasileiro A2 Kvinder

00:00Assermurb K - Sao Raimundo RR K -:-

CHILE: Segunda Division

21:00General Velasquez - Recoleta -:-
21:00Rodelindo - Iberia -:-

CURAÇAO: Promé Divishon

02:00Scherpenheuvel - Victory Boys -:-
02:00Sithoc - UNDEBA -:-

ECUADOR: Serie B

22:30Ind. Juniors - Atl. Porteno -:-

ECUADOR: Super Cup

23:00Ind. del Valle - Delfin -:-

ESTLAND: Esiliiga

12:00Flora U21 - Tallinna Kalev -:-
12:00Tartu Welco - Tammeka U21 -:-

ESTLAND: Meistriliiga Women

13:00Parnu JK Vaprus K - Flora K -:-
13:00Saku Sporting K - Tammeka Tartu K -:-
13:00Tulevik K - Ajax Tallinna K -:-

EUROPA: EM

15:00Ungarn - Frankrig -:-
18:00Portugal - Tyskland -:-
21:00Spanien - Polen -:-

FINLAND: Veikkausliiga

16:00KuPS - Honka -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe A

13:00Kiffen - Keski-Uusimaa -:-
13:00PeKa - KuFu-98 -:-

FINLAND: Kakkonen Gruppe B

13:00EPS - Honka Akatemia -:-
15:00Ilves-Kissat - VJS -:-
15:00Jazz Pori - HJS Akatemia -:-
15:00SalPa - PIF Pargas -:-

FÆRØERNE: Betri Deildin

20:00EB/Streymur - B36 Tórshavn -:-

FÆRØERNE: 1. Deild

14:00Víkingur Gøta 2 - NSÍ Runavík 2 -:-
15:00Klaksvik 2 - Sandur -:-
16:00B36 Torshavn 2 - FC Suduroy -:-

GAMBIA: GFA League

00:00Fortune - BK Milan -:-
22:00Real Banjul - Hawks -:-

GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga

17:30Saburtalo Tbilisi - Samtredia -:-
18:30Din. Tbilisi - Loco. Tbilisi -:-

GRÆKENLAND: Football League

16:00Aspropyrgos Enosis - Episkopi -:-
16:00Ialisos - Asteras Vlachioti -:-
16:00Kallithea - Niki Volos -:-
16:00PAE Egaleo - Kalamata FC -:-
16:00Rodos - Santorini -:-

GRÆKENLAND: Gamma Ethniki - Gruppe 9

16:00Achaiki - Diavolitsi -:-
16:00AO Tsilivi - Nafpaktiakos A. -:-
16:00Diagoras Vrachneikon - Panegialios -:-
16:00Ethnikos Skoulikadou - Thyella Patras -:-
16:00Pallixouriakos - Aias Gastounis -:-
16:00Pamisos - Zakynthos -:-

GUINEA: Ligue 1

16:30Horoya - Fello Star -:-
16:30Satellite - Fello Star -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

13:45Vitebsk - Rukh Brest -:-
15:45Gomel - Isloch -:-
17:45Zhodino - Sputnik -:-
19:45Din. Minsk - BATE -:-

HVIDERUSLAND: Pershaya Liga

15:00Belshina - Lida -:-
17:00FC Slonim - Petrikov -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga Kvinder

14:00Bobruichanka K - Hviderusland U19 K -:-

IRAK: Super League

15:45Al Simawa - Al Quwa Al Jawiya -:-

IRLAND: Division 1

20:00Cobh Ramblers - Treaty United -:-

ISLAND: Inkasso-deildin

16:00Olafsvik - Vestri -:-

ISLAND: Division 2

16:00IR Reykjavik - Fjardabyggd -:-
16:00Leiknir F. - Throttur Vogar -:-
16:00Reynir - Magni -:-
18:00Fjallabyggd - KV Reykjavik -:-
18:00Volsungur - Kari -:-

ISLAND: Urvalsdeild Kvinder

18:00Keflavik K - Tindastoll K -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe A

16:00Caronnese - Saluzzo -:-
16:00Casale - Legnano -:-
16:00Citta di Varese - HSL Derthona -:-
16:00Folgore Caratese - Gozzano -:-
16:00Fossano - Lavagnese -:-
16:00Imperia - Castellanzese -:-
16:00PDHA - Bra -:-
16:00Sanremese - Chieri -:-
16:00Sestri Levante - Borgosesia -:-
16:00Vado - Arconatese -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe D

16:00Ghivizzano Borgo - Correggese -:-
16:00G.S. Bagnolese - Forli -:-
16:00Lentigione - Sammaurese -:-
16:00Marignanese - Rimini -:-
16:00Mezzolara - Corticella -:-
16:00Prato - Seravezza Pozzi -:-
16:00Pro Livorno - Aglianese Calcio -:-
16:00Real Forte Querceta - SCD Progresso -:-
16:00Sasso Marconi - Fiorenzuola -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe F

16:00Agnonese - Montegiorgio -:-
16:00Aprilia - Cynthialbalonga -:-
16:00ASD Pineto Calcio - Campobasso -:-
16:00Fiuggi - Castelfidardo -:-
16:00Porto Sant'Elpidio - S. N. Notaresco -:-
16:00Rieti - Matese -:-
16:00US Tolentino - Vastogirardi -:-

ITALIEN: Serie D - Gruppe I

16:00AS Acireale - San Luca -:-
16:00Biancavilla - Troina -:-
16:00Castrovillari - Licata -:-
16:00Cittanovese - Santa Maria Cilento -:-
16:00FC Messina - Roccella -:-
16:00Gelbison Cilento - Paterno -:-
16:00Marina di Ragusa - Rende -:-
16:00Rotonda - Dattilo -:-
16:00S. Agata - ACR Messina -:-

ITALIEN: Primavera 1 - Nedrykningsgruppe

15:00Lazio U19 - Bologna U19 -:-

JAPAN: J1 League

06:00Avispa Fukuoka - Kobe -:-
07:00Sapporo - Oita -:-
11:00Yokohama FC - Tokyo -:-
12:00Hiroshima - Kashiwa -:-

JAPAN: J2 League

11:00Kofu - Renofa Yamaguchi -:-
11:00Tochigi - V-Varen Nagasaki -:-
11:00Yamaga - Omiya Ardija -:-
12:00Iwata - Chiba -:-
12:00Kanazawa - Kyoto -:-
12:00Okayama - Ryukyu -:-

JAPAN: J3 League

10:00Grulla Morioka - Azul Claro Numazu -:-
12:00Kagoshima Utd - Vanraure -:-

JAPAN: Nadeshiko League Kvinder

05:00FC Takatsuki Speranza K - Nittaidai K -:-
06:00NGU Nagoya K - Orca Kamogawa K -:-
06:00Setagaya Sfida FC K - C-Osaka K -:-

KAZAKHSTAN: Premier League

15:00Tobol - Zhetysu -:-
16:00Kaspij Aktau - Kaisar -:-
17:00Turan - K. Almaty -:-

KAZAKHSTAN: First Division

14:00Akademiya Ontustik - Baykonur Kyzylorda -:-
14:00Aksu - FK Kyran -:-
14:00Ekibastuz - Kyzylzhar Academy -:-
14:00Okzhetpes - Maqtaaral -:-

KENYA: Premier League

12:00Nairobi City - Kakamega Homeboyz -:-

KIRGISISTAN: Premier Liga

12:00Alay Osh - Kara Balta -:-
14:00Alga - Kaganat -:-

LAOS: Lao League

10:30UdsatEzra - Chanthabouly -:-
12:00UdsatYoung Elephant - Lao Army FC -:-

LITAUEN: A Lyga

18:00Dainava Alytus - Suduva -:-

LITAUEN: I Lyga

11:00Jonava - Zalgiris 2 -:-
13:00Silas - BFA Vilnius -:-
17:00FK Panevezys 2 - Siauliai FA -:-
18:00Banga 2 - Atmosfera -:-

MACAO: Elite League

13:00Cheng Fung - Benfica -:-
15:00Lun Lok - Chao Pak Kei -:-

MALAWI: Super League

14:30Chitipa United - Silver -:-
14:30Civo Utd - Big Bullets -:-
14:30MAFCO - Ntopwa -:-
14:30Mighty Wanderers - Mzuni -:-

MAROKKO: Botola Pro

18:00FAR Rabat - Mouloudia Oujda -:-
20:15Safi - Moghreb Tetouan -:-
22:30Chabab Mohammedia - Berkane -:-

MAURETANIEN: Ligue 1 - Nedrykningsgruppe

18:30Garde Nationale - Kedia -:-
18:30JAHE - Armee -:-
18:30Madine Trarza - Police -:-
20:30Inter Nouakchott - SNIM -:-

MOZAMBIQUE: Mocambola

14:30Costa do Sol - Black Bulls -:-

NIGERIA: NPFL

17:00Akwa United - Adamawa Utd -:-

NIGERIA: NNL

17:00UdsatAbia Comets - J'Atete -:-
17:00UdsatBayelsa - Apex Krane -:-
17:00UdsatCalabar Rovers - Shooting Stars -:-
17:00UdsatEkiti United - Dynamite Force -:-
17:00UdsatGateway Utd. - Joy Cometh -:-
17:00UdsatGiant Brillars - Stationery Stores -:-
17:00UdsatGoddosky - Remo Stars -:-
17:00UdsatHoly Arrows - Crown -:-
17:00UdsatNnewi - Nilayo -:-
17:00UdsatOne Rocket - Ibom Youths -:-
17:00UdsatOsun - Go Round -:-
17:00UdsatVandrezzer - Delta Force -:-

NORGE: Eliteserien

15:00Sandefjord - Viking -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 1

15:00Eidsvold - Floro -:-
18:00Alta - Moss -:-

NORGE: Division 2 - Gruppe 2

13:00Flekkeroy - Sotra -:-
15:00V. Haugesund - Kjelsås -:-
16:00Skeid - Arendal -:-

NORGE: Toppserien Kvinder

15:00Kolbotn K - Stabaek K -:-

PARAGUAY: Division Intermedia

00:00Resistencia - Sportivo Trinidense -:-
16:00Diaz - Tacuary -:-
21:00Rubio Nu - General Caballero JLM -:-
21:00San Lorenzo - Ameliano -:-

PERU: Copa Bicentenario

17:00Union Comercio - Santa Rosa -:-
22:00Sporting Cristal - Cusco -:-

PERU: Liga Kvinder

22:00A. Lima K - Ayacucho K -:-
22:00Atletico Trujillo K - U. de Deportes K -:-
22:00Dep. Municipal K - Cesar Vallejo K -:-
22:00Sport Boys K - Cajamarca K -:-
22:00Sporting Cristal K - Carlos Mannucci K -:-
22:00U. San Martin K - Killas K -:-

POLEN: Division 2 - Oprykning Play Offs

11:45KKS Kalisz - Skra -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I - Mesterskabet - Slutspil

16:00Legionowo - Swit -:-
17:00Polonia W. - Skierniewice -:-

POLEN: III Liga - Gruppe I - Nedrykningsgruppe

15:00Zambrow - KS Kutno -:-
17:00Bron Radom - T. Mazowiecki -:-
17:00Radomsko - Concordia Elblag -:-
17:00Sokol Aleksandrow L. - Pelikan -:-
17:00Ursus Warszawa - Blonianka Blonie -:-
17:00Wasilkow - Wikielec -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II - Mesterskabet - Slutspil

12:00Przodkowo - Stezyca -:-
13:00B. Gdynia - Pogon Szczecin II -:-
14:00Elana Torun - Sroda -:-

POLEN: III Liga - Gruppe II - Nedrykningsgruppe

14:00Chemik Police - Kotwica Kolobrzeg -:-
15:00Gornik Konin - Mieszko -:-
15:00Koszalin - Gwardia Koszalin -:-
17:00Jarocin - Unia Swarzedz -:-
17:00Nielba Wagrowiec - Pomorzanin Torun -:-
17:00Unia Janikowo - Swinoujscie -:-

POLEN: III Liga - Gruppe III

15:00Brzeg - Polonia B. -:-
15:00Foto-Higiena Gac - Polonia Swidnica -:-
15:00Goczalkowice Zdroj - Warta Gorzow -:-
15:00Gornik Z. 2 - Ruch -:-
15:00Gwarek Tarnowskie Gory - Sleza Wroclaw -:-
15:00Legnica 2 - Piast Zmigrod -:-
15:00Nysa - Bielsko-Biala -:-
15:00Pawlowice - Kluczbork -:-
15:00ROW Rybnik - Z. Gora -:-

POLEN: III Liga - Gruppe IV

12:00Wisla Pulawy - Ostrowiec -:-

POLEN: Central Youth League

11:00Jagiellonia U18 - Slask U18 -:-
12:00Legia U18 - Hutnik Krakow U18 -:-
12:15Pogon Szczecin U18 - Zaglebie U18 -:-

RWANDA: Premier League - Mesterskabet - Slutspil

12:00Police - Espoir -:-
15:00APR - Marines -:-
15:00Rutsiro - Rayon Sport -:-
15:30Bugesera FC - AS Kigali -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 1

16:00Oberwallis Naters - Chenois -:-
16:30Young Boys II - Terre Sainte -:-
17:00Bulle - Meyrin -:-
17:00FC Echallens - Azzurri Lausanne -:-
17:30Lancy - La Chaux-De-Fonds -:-
17:30Vevey - Lausanne II -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 2

15:00Wohlen - Delemont -:-
16:00FC Baden - Muttenz -:-
16:00Solothurn - Luzern II -:-
17:00Grasshopper II - Langenthal -:-
18:00Bassecourt - Buochs -:-
18:00Goldau - Schotz -:-
20:00Biel - Zug -:-

SCHWEIZ: 1.Liga Classic Gruppe 3

15:30St. Gallen II - Kosova -:-
16:00FC Gossau - Eschen -:-
16:00Red Star Zürich - Thalwil -:-
16:00Tuggen - Winterthur II -:-
16:00Wettswil-Bonstetten - Balzers -:-
17:00Dietikon - Hongg -:-
17:30Paradiso - Linth -:-

SIERRA LEONE: Premier League

18:15Bo Rangers - Central Parade -:-
21:00SLIFA - Bai Bureh Warriors -:-

SINGAPORE: Singapore Community Shield

11:30UdsatAlbirex Niigata - Tampines -:-

SLOVAKIET: Divison C Vest

17:00AFC Nove Mesto - Imel -:-
17:00Castkovce - Kalna n. Hronom -:-
17:00Marcelova - FK Nove Zamky -:-
17:30Myjava - Z. Moravce-Vrable B -:-

SLOVAKIET: Divison C Central

17:00Namestovo - Filakovo -:-
17:30R. Sobota - Novohrad Lucenec -:-

SLOVAKIET: Divison C Bratislava

17:00Devinska N. Ves - Kalinkovo -:-
17:00Ivanka pri Dunaji - Bernolakovo -:-
17:00Pezinok - Tomasov -:-
17:00Raca - Malacky -:-
17:00Rohoznik - Inter Bratislava -:-
17:00Rusovce - Rovinka -:-
17:00Slovan Most - Bahon -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

14:30Geeska Afrika - Horseed -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 1 - Nedrykningsgruppe

17:30Fisterra - Ribadumia -:-
18:30Viveiro - Pontellas -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 11 - Nedrykningsgruppe

18:00Santa Catalina Atletico - Ferriolense -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 12 - Nedrykningsgruppe

17:30UD Guia - Vera -:-
18:00Arucas - Union Guimar -:-
18:00Villa Santa Brigida - Ibarra -:-

SPANIEN: Tercera Division - Gruppe 15 - Nedrykningsgruppe

18:00CD Corellano - Pena Azagresa -:-
18:00CD River Ega - Fontellas -:-
18:00Subiza - Lourdes -:-

SPANIEN: Primera Division Kvinder

11:00Betis K - La Coruna K -:-
11:00Espanyol K - Madrid C. K -:-
11:30Eibar K - Huelva K -:-

SUDAN: Premier League

16:15Khartoum - Al Shorta -:-
19:00Ahli Shendi - Ahli Khartoum -:-
19:00Alamal Atbara - Al Wadi -:-

SVERIGE: SuperEttan

13:00Brage - Orgryte -:-
15:00Norrby - Värnamo -:-
15:00Östers - AFC Eskilstuna -:-
17:00Jonkopings - GAIS -:-
17:00Vasalunds IF - Landskrona -:-

SVERIGE: Division 1 - Nord

13:00Brommapojkarna - Orebro Syr. -:-
14:00Pitea - Assyriska FF -:-
16:00Dalkurd - Karlstad -:-
16:00Sollentuna - Hudiksvalls -:-
16:00Sylvia - Haninge -:-
17:00Sandvikens - Gefle -:-

SVERIGE: Division 1 - Syd

13:00Lindome - Ljungskile -:-
16:00Assyriska IK - Linkoping City -:-
16:00Osterlen FF - Trollhättan -:-
16:00Tvaakers - Skövde -:-
16:00Utsiktens - Atvidabergs -:-

SVERIGE: Division 2 - Norrland

13:00Bergnasets AIK - Stode -:-
14:00Gottne IF - Taftea IK -:-
14:00Skelleftea - Notvikens IK -:-
15:00Sandviks - Froso IF -:-
15:00Team TG FF - IFK Ostersund -:-
16:00Ytterhogdals - Friska Viljor FC -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Svealand

14:00Osteraker IFK - IFK Stocksund -:-
14:00Skiljebo - Sandvikens -:-
15:00Jarfalla - Gute -:-
16:00FC Arlanda - Enskede -:-
16:00Kungsangens - SK -:-
16:30Lidingo IFK - Upsala -:-

SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland

12:00Frölunda - Hoganas -:-
12:00Ullareds IK - Savedalens -:-
14:00Angelholms - Onsala BK -:-
14:00BK Astrio - Husqvarna -:-
14:00Eskilsminne - Assyriska BK -:-
14:00Torslanda - Vinbergs -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Götaland

14:00Prespa Birlik - Asarums -:-
15:00IFK Karlshamn - IFK Berga -:-
15:00Rappe GOIF - Rosengard -:-
16:00Balkan - Solvesborgs -:-

SVERIGE: Division 2 - Södra Svealand

13:00Motala - Rynninge -:-
14:00Nykopings - Smedby -:-
14:00Syrianska - Eskilstuna City -:-
16:00Huddinge - Arameisk-Syrianska -:-
16:00IFK Eskilstuna - United Nordic -:-
16:00Trosa-Vagnharads - Tyreso -:-
17:00Mjolby AI FF - Karlslunds -:-

SVERIGE: Division 2 - Norra Götaland

14:00Angered - Nordvarmland -:-
14:00Gauthiod - Yxhults IK -:-
14:00Grebbestads - Stenungsunds -:-
16:00Lidkopings FK - Forward -:-

SYDAMERIKA: Copa America

23:00Chile - Bolivia -:-
02:00Argentina - Uruguay -:-

SYDKOREA: K League 1

09:30Gwangju - Seoul -:-

SYDKOREA: K League 2

09:00Gimcheon Sangmu - Seoul E. -:-
11:30Daejeon - Ansan Greeners -:-

SYDKOREA: K3 League

10:00Gimpo C. - Gimhae -:-
10:00Hwaseong - Changwon -:-
10:00Paju Citizen - Busan Kyotong -:-
10:00Yangju Citizen - Gyeongju KHNP -:-

TAIWAN: Mulan Football League Kvinder

09:00UdsatTaipei Bear K - Taichung Blue K -:-
09:00UdsatTaoyuan K - New Taipei K -:-
10:30UdsatHualien K - Kaohsiung K -:-

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

15:00Polisi Tanzania - Simba -:-

TJEKKIET: First League Kvinder - Mesterskabet - Slutspil

14:00Plzen K - Slavia Prag K -:-
14:00Sparta Prag K - Slovacko K -:-

TJEKKIET: First League Kvinder - Nedrykningsgruppe

15:30Pardubice K - Lok. Brno K -:-

TYSKLAND: Regionalliga Play Offs

13:00Havelse - Schweinfurt -:-

UGANDA: Premier League

14:00Busoga - URA SC -:-
14:00Vipers - Onduparaka FC -:-

URUGUAY: Primera Division - Apertura

15:00Sud America - River Plate -:-
17:15Progreso - Cerro Largo -:-
20:00Boston River - Nacional -:-
22:15Wanderers - Villa Espanola -:-

USA: MLS

02:00New York Red Bulls - Nashville SC -:-
04:00Real Salt Lake - Vancouver Whitecaps -:-

USA: USL Championship

01:00Charleston - Miami FC -:-
04:00Real Monarchs - El Paso -:-

USA: USL League One

00:30Richmond Kickers - Union Omaha -:-

USA: USL League Two

00:45Kalamazoo FC - Fort Wayne -:-
01:00AC Connecticut - Seacoast Utd Phantoms -:-
01:00Oakland County - Dayton -:-
01:30Western Mass Pioneers - Black Rock -:-
02:00Menace - Wichita -:-
02:00Round Rock - Houston FC -:-
02:00Tormenta II - Bantams -:-
02:30Kaw Valley - Chicago United -:-
04:00Lane United - OVF Alliance -:-
04:00Portland U23 - PDX FC -:-
19:30East Atlanta - Charlotte Independ. 2 -:-
20:00Euro New York - Manhattan -:-
23:00Florida Elite - Miami City -:-
23:00New Jersey Copa - Cedar -:-

USA: NWSL Kvinder

22:00North Carolina Courage K - Reign K -:-

UZBEKISTAN: Super League

17:00AGMK - Metallurg Bekabad -:-
17:00Pakhtakor - Sogdiana -:-
17:00Turon - Bunyodkor -:-

VENEZUELA: Primera Division - Første etape

01:00Universidad Central - Atl. Venezuela -:-
22:00Aragua - Lara -:-

VERDEN: Venskabskampe Klubber

10:00Baltika (Rus) - Ufa (Rus) -:-
10:00Dukla Prag (Cze) - Sparta Prag B (Cze) -:-
11:00Blau Weiss Berlin (Ger) - Hertha II (Ger) -:-
11:00Rakow (Pol) - Ostroda (Pol) -:-
11:00Skalica (Svk) - Sered (Svk) -:-
11:00Trnava (Svk) - Petrzalka (Svk) -:-
11:00Zilina (Svk) - Podbrezova (Svk) -:-
13:00Bregenz (Aut) - A. Lustenau (Aut) -:-
14:00Admira (Aut) - Horn (Aut) -:-
14:00Hacken (Swe) - Örebro (Swe) -:-
14:00Kapfenberg (Aut) - Slovan Bratislava (Svk) -:-
14:00Mjallby (Swe) - Halmstad (Swe) -:-
14:00Norderstedt (Ger) - Hannoverscher SC (Ger) -:-
14:00Sp. Moskva 2 (Rus) - SKA Khabarovsk (Rus) -:-
15:00Baltika (Rus) - Ufa (Rus) -:-
15:00Djurgårdens IF (Swe) - Kalmar (Swe) -:-
15:30Malmö FF (Swe) - Elfsborg (Swe) -:-
16:00Overijse (Bel) - St. Gilloise (Bel) -:-
17:00CFR Cluj (Rou) - Ludogorets (Bul) -:-
17:00L. Mikulas (Svk) - Michalovce (Svk) -:-
17:00Pinkafeld (Aut) - Hartberg (Aut) -:-
18:00Berg en Dal (Bel) - St. Truiden (Bel) -:-
18:00Pohronie (Svk) - Samorin (Svk) -:-
18:30ASK St.Valentin (Aut) - Amstetten (Aut) -:-
19:00Dikkelvenne (Bel) - Gent (Bel) -:-
19:00Weindorf St. Anna (Aut) - Voitsberg (Aut) -:-

VERDEN: FIFA Arab Cup - Kvalifikation

19:00Libyen - Sudan -:-

VIETNAM: National League Kvinder

11:00UdsatHo Chi Minh City 2 K - Son La K -:-
11:00UdsatThai Nguyen K - Ha Noi 2 K -:-
13:30UdsatTKS Viet Nam K - Phong Phu Ha Nam K -:-

ZAMBIA: Super League

13:00Indeni - Lumwana Radiants -:-
13:00Kitwe United - Green Buffaloes FC -:-
15:00Green Eagles - Forest Rangers -:-
15:00Nkwazi - NAPSA Stars -:-
15:00Power Dynamos - Lusaka Dynamos -:-
15:00Prison Leopards - Zanaco -:-
15:00Red Arrows - Kabwe -:-
15:00Zesco Utd - Young Green Eagles -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.