REFRESH

Basketball » I dag » Alle

ARGENTINA: Liga A - Første etape

01:30Comunicaciones Mercedes - Regatas -:-
01:30San Martin - Quimsa -:-
15:00Boca Juniors - Obras -:-
23:00San Lorenzo - Ferro -:-
23:00San Martin - Penarol -:-

AUSTRALIEN: NBL

09:30Adelaide 36ers - NZ Breakers -:-

BELGIEN: Top Division Kvinder

20:00Sint-Katelijne-Waver K - Liege K -:-
20:30Laarne K - Mechelen K -:-
20:30Phantoms K - Braine K -:-

BRASILIEN: NBB

4. periodeFlamengo - Cearense 70:54
19:00Caxias do Sul - Bauru -:-
22:00Pinheiros - Franca -:-

CYPERN: Division A

16:00Omonia - Paralimni -:-
17:00Etha Encomi - AEL -:-

DANMARK: Basketligaen

18:30Bakken Bears - Randers -:-

EUROPA: Euroleague

20:00Alba Berlin - CSKA Moskva -:-
20:45Lyon-Villeurbanne - Baskonia -:-
21:00Real Madrid - Panathinaikos -:-
21:00Valencia - Zalgiris Kaunas -:-

EUROPA: Eurocup - Top 16

17:30Lokomotiv Kuban - Partizan -:-
18:45Mornar Bar - Unics Kazan -:-
18:45Unicaja - Nanterre -:-
20:00Gran Canaria - MoraBanc Andorra -:-
20:30Cedevita Olimpija - JL Bourg -:-

EUROPA: Champions League

18:00AflystGalatasaray - VEF Riga -:-
18:30Bamberg - Fortitudo Bologna -:-
18:30Pinar Karsiyaka - Bilbao -:-
20:30Brindisi - San Pablo Burgos -:-
20:30AflystLimoges - Oostende -:-
20:30Oostende - Darussafaka -:-
20:30AflystSan Pablo Burgos - Turk Telekom -:-

EUROPA: FIBA Europe Cup - Første etape

18:00Dnipro - Anwil Wloclawek -:-
18:00Kormend - Belfius Mons -:-
21:00Reggiana - Iraklis -:-

EUROPA: ABA League

14:00Cibona - Borac -:-

EUROPA: BIBL - Første etape

17:00Ibar Rozaje - Kumanovo -:-

EUROPA: Letland-Estisk Liga

18:00BC Kalev/Cramo - Rakvere Tarvas -:-
18:00Pärnu - Tartu Ulikool -:-

EUROPA: EWBL Kvinder

11:00TTT Riga K - Kibirkstis Vilnius K -:-
12:30Prometey K - Piestanske Cajky K -:-

EUROPA: WABA League Kvinder

18:00UdsatMontana 2003 K - Vojvodina K -:-

FINLAND: Korisliiga

17:30BC Nokia - Ura Basket -:-
17:30Karhu Basket - Helsinki Seagulls -:-
17:30Kataja - KTP Basket -:-
17:30Kouvot - Pyrinto Tampere -:-
17:30UU-Korihait - Kobrat -:-

FINLAND: Korisliiga Kvinder

17:30PeKa K - Forssan Alku K -:-
18:00Torpan Pojat Helsinki K - Tapiolan Honka K -:-

FRANKRIG: LFB Kvinder

19:00Nantes K - Landes K -:-
20:00Tarbes GB K - Bourges K -:-

GRÆKENLAND: Basket League

20:00AEK Athens - PAOK -:-

ISLAND: Premier League Kvinder

19:15Snaefell K - Fjolnir K -:-
20:15KR Reykjavik K - Keflavik K -:-
20:15Skallagrimur K - Haukar K -:-
21:15Valur K - Breidablik K -:-

ISRAEL: Super League

18:00Hapoel Tel-Aviv - Hapoel Eilat -:-
20:00Hapoel Holon - Ironi Nahariya -:-

ITALIEN: Lega A

18:00Trieste - Varese -:-

ITALIEN: A2 Green

18:30Assigeco Piacenza - Udine -:-
18:30Mantova - Urania Milano -:-
20:30Orzinuovi - Verona -:-
21:00Treviglio - Biella -:-

ITALIEN: A2 Red

17:00Eurobasket Roma - Pistoia -:-
17:00Forli - Stella Azzurra -:-
17:30Ravenna - Scafati -:-
18:00Basket Napoli - Ferrara -:-
18:00Latina - Baltur Cento -:-
19:00Chieti Basket - San Severo -:-

ITALIEN: Serie A1 Kvinder

19:00Sassari K - Campobasso K -:-

JAPAN: B.League

10:05Ryukyu - Shiga -:-
11:00Toyama - Niigata -:-
11:05Akita - Hokkaido -:-
11:05Brave Thunders - Sun Rockers Shibuya -:-
11:05Chiba - Yokohama -:-
11:05Hiroshima D. - Diamond Dolphins -:-
11:05Osaka - Shimane -:-
11:05SeaHorses Mikawa - Kyoto -:-
11:05Shinshu - NeoPhoenix -:-
11:25Utsunomiya Brex - Alvark -:-

KAZAKHSTAN: National League

10:00Astana - Almaty -:-

KINA: CBA

04:00Nanjing Tongxi - Beijing Royal Fighters -:-
04:00Tianjin - Jilin -:-
08:30Xinjiang - Fujian -:-
08:35Shanghai - Guangdong -:-
13:00Liaoning - Shenzhen -:-
13:00Sichuan - Zhejiang Guangsha -:-

KOSOVO: Superliga

15:00Peja - Bashkimi -:-
17:00Z-Mobile Prishtina - Golden Eagle Ylli -:-

KROATIEN: Premijer liga

18:00Alkar - Zadar -:-

LITAUEN: LKL

16:30Nevezis-OPTIBET - Neptunas -:-
17:30Juventus - Pieno Zvaigzdes -:-

LUXEMBOURG: Total League

20:00Heffingen - Contern -:-

LUXEMBOURG: Total League Kvinder

17:30Dudelange K - Contern K -:-

NORDMAKEDONIEN: Superleague

16:00Crn Drim - Euro Nickel -:-
17:30Kozuv - MZT Skopje 2 -:-
18:30Pelister - Gostivar -:-

NORDMAKEDONIEN: Prva Liga Kvinder

20:00Badel 1862 Skopje K - Panteri K -:-

RUSLAND: Super League

09:15Vostok 65 - Novosibirsk -:-
12:10Irkutsk - University Ugra -:-
14:00Khimki-Podmoskovie - Uralmash Ekaterinburg -:-
15:00CSKA Moskva 2 - Temp Sumz Revda -:-
17:00Burevestnik Jaroslav - Ufimets Ufa -:-
17:00Runa Basket Moscow - Samara -:-

RUSLAND: Premier League Kvinder

13:00Novosibirsk K - UMMC Ekaterinburg K -:-
17:00MBA Moscow K - Noginsk K -:-

SCHWEIZ: SB League

19:30Geneva Lions - BBC Monthey -:-

SERBIEN: First League

16:00Mladost Zemun - Zlatibor Cajetina -:-
18:00Sloboda - Kolubara -:-

SERBIEN: 1. ZLS Kvinder

14:00Radnicki Kragujevac K - Vrbas K -:-
16:00Novosadska Novi Sad K - Subotica K -:-
16:00Partizan K - Nis K -:-

SLOVAKIET: Extraliga

18:00BKM Lucenec - Prievidza -:-
18:00Svit - Inter Bratislava -:-

SLOVAKIET: Extraliga Kvinder - Vindernes slutrunde

17:00Samorin K - Young Angels Kosice K -:-

SLOVENIEN: Liga Nova KBM

18:00Lasko - Krka -:-
18:00Rogaska - Hopsi Polzela -:-
18:00Tajfun Sentjur - Primorska 20:0
19:00Sencur - Helios Domzale -:-

SVERIGE: Basketligan Kvinder

17:00Norrkoping K - Lund K -:-
18:30Lulea K - Uppsala K -:-
19:00Alvik K - Hogsbo K -:-
19:00Sodertalje K - Marbo K -:-

SYDKOREA: KBL

11:00Wonju DB - KCC Egis -:-

SYDKOREA: WKBL Kvinder

11:00Busan BNK Sum K - KB Stars K -:-

TAIWAN: SBL - Første etape

11:00Yulon Luxgen Dinos - Jeoutai -:-
13:00Taiwan Beer - Bank of Taiwan -:-

TJEKKIET: NBL

18:00Opava - Nymburk -:-

TJEKKIET: Czech Cup

16:30Brno - Ostrava -:-
18:00Decin - Kolin -:-
18:00Olomoucko - Hradec Kralove -:-
18:00USK Prag - Usti n. Labem -:-

TJEKKIET: ZBL Kvinder

17:00Zabiny Brno K - Ostrava K -:-

TJEKKIET: Czech Cup Kvinder

16:30Chance U19 K - Chomutov K -:-
17:00Slovanka K - Trutnov K -:-

TYRKIET: Super Ligi

17:00Tofas - Petkim Spor -:-

TYRKIET: TB2L - Første etape

13:00Kadikoy Istanbul - Seyhan -:-

TYRKIET: KBSL Kvinder

12:00Adana BK K - Elazig Il Ozel Idare K -:-
12:30Hatay K - Botas K -:-
13:30Nesibe Aydin K - Bellona Kayseri K -:-
14:30Fenerbahce K - Ormanspor K -:-
15:00Galatasaray K - Canik Belediye K -:-

TYSKLAND: Pro A

19:30Phoenix Hagen - Ehingen -:-

TYSKLAND: Pro B

17:00Bayern 2 - Lowen -:-

TYSKLAND: DBBL Kvinder

18:00Saarlouis K - Freiburg K -:-
19:30Herner K - Marburg K -:-
19:30XCYDE Angels K - Heidelberg K -:-

UNGARN: NB I. A

18:00Kaposvari - Atomeromu Paks -:-
18:00Kormend - Zalakeramia -:-
18:00Soproni KC - KTE-Duna -:-

USA: NBA

01:30Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers -:-
02:00Houston Rockets - Washington Wizards -:-
03:00Utah Jazz - New York Knicks -:-

USA: NCAA

23:00Buffalo - Central Michigan -:-
23:00Indiana State - Southern Illinois -:-
00:00Ohio - Western Michigan -:-
00:00Saint Josephs - Richmond -:-
01:00Alabama - Kentucky -:-
01:00LIU Sharks - Merrimack Warriors -:-
01:00Memphis - SMU Mustangs -:-
01:00Miami (Ohio) - Toledo -:-
01:00Pittsburgh - North Carolina -:-
01:00St. Francis (PA) - Fairleigh Dickinson -:-
01:00Tennessee - Mississippi St. -:-
01:00Texas - Oklahoma -:-
01:30Akron - Eastern Michigan -:-
02:00Eastern Illinois - Siu Edwardsville -:-
02:00Missouri State - Drake -:-
02:30St. Louis - Dayton -:-
02:30UConn - Butler -:-
03:00Auburn - Missouri -:-
03:00Duke - Georgia Tech -:-
03:00Portland State - St. Martin's -:-
03:00Tenn. Martin - SE Missouri State -:-
03:00Texas A&M - LSU -:-
21:00Pepperdine - Brigham Young -:-
22:00James Madison - Towson -:-
22:00UdsatMissouri State - Northern Iowa -:-
22:00AflystSouthern Illinois - Loyola (Ill). -:-
22:00UdsatTulane - Houston -:-
22:00UdsatWashington - Washington State -:-
23:00Citadel - Wofford -:-
23:00La Salle - Rhode Island -:-
00:00Cincinnati - Wichita State -:-
00:00Fordham - Duquesne -:-
00:30Florida - Vanderbilt -:-

ØSTRIG: Superliga

19:00Vienna Timberwolves - Klosterneuburg -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live basketball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.