REFRESH

Håndbold » I morgen » Alle

BOSNIEN & HERZEGOVINA: Premijer Liga

19:00Brcko - Borac -:-
19:00Derventa - Krivaja -:-
19:00Gracanica - Iskra -:-
19:00Izvidac - MRK Sloga -:-
19:00Leotar - Sloga Doboj -:-
19:00Maglaj - Sloboda Tuzla -:-
19:00Slavija - Konjuh -:-
19:00Vogosca - Bosna Visoko -:-

BULGARIEN: A RHG

16:00Lokomotiv Gorna - Spartak Varna -:-

DANMARK: Herre Håndbold Ligaen

15:00TMS Ringsted - Ribe-Esbjerg -:-

DANMARK: 1. Division

15:00HØJ - Sydhavsøerne -:-
16:00Skovbakken - Grindsted -:-

DANMARK: 1. Division Kvinder

16:00Bjerringbro K - DHG K -:-

FINLAND: SM Liiga

15:00Riihimäen Cocks - BK-46 -:-

FINLAND: SM Liiga Kvinder

13:00KyIF K - Atlas K -:-
15:00GrIFK K - Dicken K -:-

FRANKRIG: Lidl Starligue

18:00Nimes - Tremblay -:-
19:00Nantes - Cesson -:-

FRANKRIG: Proligue

20:30Sarrebourg - Cherbourg -:-

ITALIEN: Serie A

18:00Bozen - Trieste -:-
18:00Cingoli - Fasano -:-
18:00Pressano - Siena -:-
19:00Brixen - Albatro -:-
19:00Conversano - Sassari -:-
19:00Eppan - Cassano -:-
19:00Meran - Fondi -:-

ITALIEN: Serie A Kvinder

16:30Jomi Salerno K - Malo K -:-

KROATIEN: Premijer liga

19:00Gorica - Zamet -:-
19:00Porec - Dubrovnik -:-
19:00Umag - Varazdin -:-

LITAUEN: Lietuvos Lyga

12:00Grifas - SM Dubysa -:-
12:00Utena - Vilnius -:-

MONTENEGRO: Prva liga

16:00Partizan Tivat - Danilovgrad -:-
17:00Berane - Budvanska -:-
19:00Jedinstvo - Lovcen -:-

NORDMAKEDONIEN: Superleague

17:00Met. Skopje - Prilep -:-
17:00Mladost 1977 - Butel Skopje -:-
17:00Rabotnicki - Eurofarm Pelister 2 -:-
17:00Radovis - Ohrid -:-
17:00Struga - Astraion Strumica -:-
17:00Tinex Prolet Skopje - Golden Art KL7 -:-

NORGE: 1. Division

15:15Oslo-Studentenes IK - Notteroy -:-

POLEN: Superliga

12:30Azoty-Pulawy - Vive Kielce -:-
14:30Kalisz - Tarnow -:-

POLEN: I Liga

15:00AZS UJK Kielce - Konskie -:-
15:00Grunwald Poznan - Legnica -:-
16:00Grudziadz - Olsztyn -:-
16:00KPR Elblag - Koscierzyna -:-
16:00ZPRP Kielce - Zaglebie Sosnowiec -:-
17:00Gorzów Wlkp. - Gorzyce Wielkie -:-
17:00Gwardia Koszalin - SMS Kwidzyn -:-
17:00USAR Kwidzyn - Wejherowo -:-
18:00Biala Podlaska - Ciechanow -:-
18:00Lodz - SMS ZPRP Plock -:-
18:00Mazur Sierpc - Warszawa AZS -:-
18:00Nielba Wagrowiec - SMS ZPRP Gdansk -:-
18:00Ol.Grodkow - Oborniki Slaskie -:-
18:00Olimpia Piekary - Przemysl -:-
18:00Ostrowiec - Viret Zawiercie -:-
18:00Wielun - Legionowo -:-
18:00Wisla Sandomierz - Chrzanow -:-
19:00Zielona Gora - Real Astromal Leszno -:-

PORTUGAL: Andebol 1

12:30Avanca - Belenenses -:-
12:30Vitoria - Aguas Santas -:-
23:00SC Horta - Sporting -:-

PORTUGAL: 1a Divisao Kvinder

12:00CALE K - Juvelis K -:-

RUSLAND: Superleague

10:30St. Petersburg - Saratov -:-
14:00CSKA Moscow - Dinamo Astrakhan -:-
15:00Kaustik - Chelyabinsk -:-

SCHWEIZ: NLA

17:30Basel - St. Gallen -:-
20:00TV Endingen - Pfadi Winterthur -:-

SCHWEIZ: SPL Kvinder

17:00Winterthur K - Kreuzlingen K -:-

SERBIEN: Superliga

16:00Zeleznicar - Metaloplastika -:-
18:00Dubocica - Kikinda -:-
18:00Spartak Vojput - Crvenka -:-
19:00Novi Pazar - Crvena zvezda -:-
19:00Pancevo - Vojvodina -:-
19:00Partizan Beograd - Proleter -:-

SLOVENIEN: 1. NLB Liga

16:15Ljubljana - Ribnica -:-
18:30Loka - Dobova -:-
19:00Gradec - Trebnje -:-
19:00Slovan - Jeruzalem Ormoz -:-

SLOVENIEN: 1.A DRL Kvinder

18:00Celje K - Izola Bori K -:-
19:00Aklimat Ptuj K - Zagorje K -:-

SPANIEN: Liga ASOBAL

12:00Granollers - Barcelona -:-
18:00BM Sinfin - Cisne -:-
18:00Villa de Aranda - Benidorm -:-
18:30Morrazo Cangas - Nava -:-
18:30Puerto Sagunto - La Rioja -:-
19:00Anaitasuna - Huesca -:-
19:30Ademar - Guadalajara -:-
19:30Puente Genil - CD Bidasoa Irun -:-

SPANIEN: Division de Honor Plata

18:30Ciudad Real - Zamora -:-
18:30Malaga - BM Madrid -:-
18:30Sant Marti - Barcelona II -:-
18:30Torrelavega - Alcobendas -:-
19:00Sarria - Sporting Alicante -:-
19:30Amenabar - Antequera -:-
19:30Bordils - Novas -:-
19:30Cordoba - Trapagaran -:-
20:30Teucro - Eivissa -:-

SPANIEN: Division de Honor Kvinder

19:00Aula Valladolid K - Puerto del Carmen K -:-

SVERIGE: Handbollsligan

15:30Ystads IF - Lugi -:-
16:00Skövde - Varberg -:-

SYDKOREA: 1st League Kvinder

05:00Gyeongnam DC K - Wonderful Samcheok K -:-
06:30Sugar Gliders K - Gwangju City K -:-

TJEKKIET: Extraliga

10:00Hranice - Plzen -:-
16:00Malomerice - Dukla Prague -:-
18:00Jicin - Karvina -:-
18:00Koprivnice - Frydek-Mistek -:-
18:00Zubri - Brno -:-

TYRKIET: Superlig

12:00Goztepe - Besiktas -:-
12:00Koycegiz Belediye - Spor Toto -:-
14:00Beykoz Bld. - MYK -:-
14:00Guneysu - Nilufer Bld. -:-

TYSKLAND: Bundesliga

18:30Ludwigshafen - Minden -:-
20:30Lemgo - Erlangen -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

19:30Dormagen - Großwallstadt -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga Kvinder

17:00Zwickau K - Bremen K -:-

UKRAINE: Superleague

11:30Donbas Mariupol - SKA Lviv -:-
12:30CSKA Kiev - Handball Academy -:-
17:00UdsatPortovik - Odessa -:-

UNGARN: NB I

18:00Ferencvaros - Eger -:-
19:00Szeged - Csurgoi -:-

VERDEN: Internationale Venskabskampe Kvinder

16:30Sverige K - Ungarn K -:-

ØSTRIG: HLA

20:20Alpla HC Hard - Krems -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.FlashScore.dk fremviser live håndbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end FlashScore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.