Volleyball » I går » Alle
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: Volleyligaen - Play Offs
20:00VK Vestsjælland - Nordenskov UIF 2:3ITALIEN: SuperLega - Play Offs
20:30Lube Civitanova - Monza 1:320:30Piacenza - Milano 0:3
ARGENTINA: Liga Kvinder - Play Offs
00:30Boca Juniors K - Villa Dora K 3:001:00La Rioja K - San Jose K 3:0
01:00San Lorenzo K - River Plate K 3:0
BELARUS: Championship Kvinder
15:00Minsk 2 - Pribuzhe K 1:3BOSNIEN-HERCEGOVINA: Premijer liga - Play Offs
19:30Kakanj - Bosna 3:1BRASILIEN: Superliga
01:00Araguari - Guarulhos 3:001:00Blumenau - Sada Cruzeiro 0:3
01:00Sao Jose dos Campos - Joinville 3:0
01:00Sesi - Uberlandia/Gabarito 3:0
01:00Suzano Volei - America Volei 3:1
01:00Volei Renata - Minas 2:3
BRASILIEN: Superliga Kvinder - Play Offs
23:00Praia Clube K - Sesi Bauru K 3:201:00Minas K - Fluminense K 3:0
22:30Barueri K - SESC-RJ K 1:3
DANMARK: Volleyligaen Kvinder - Play Offs
19:30Gentofte K - ASV Elite K 1:320:00Brøndby K - Holte K 3:2
ESTLAND: Esiliiga - Play Offs
18:30Noortekoondis - Tallin University 0:3FINLAND: Mestaruusliiga Kvinder - Play Offs
17:30LP-Vampula K - Kangasala K 2:317:30Puijo K - Polkky Kuusamo K 3:0
GRÆKENLAND: A1 Kvinder - Play Offs
17:00ASP Thetis K - Thira K 3:117:00Markopoulo K - Olympiakos K 0:3
17:00Pefkon K - Panathinaikos K 0:3
18:00PAOK K - AEK K 0:3
GRÆKENLAND: A1 Kvinder - Play Out
18:00Aris K - Ofa Apolonios K 3:018:30Ilisiakos K - Lamia K 3:0
HOLLAND: Eredivisie - Play Out
20:00Huizen - Advisie/SSS 0:320:00ZVH - Sliedrecht 1:3
HOLLAND: Eredivisie Kvinder - Vindernes slutrunde
20:00Sudosa-Desto K - Apollo 8 K 3:1IRAN: Super League - Play Offs
16:30Shahrdari Urmia - Shahdab Yazd 3:2ITALIEN: Serie A2 - Play Offs
20:00Cuneo Volley - Porto Viro 0:320:30Siena - Brescia 3:1
ITALIEN: Serie A1 Kvinder - Play Offs
19:30Conegliano K - Roma K 3:020:30Novara K - Chieri '76 K 2:3
20:30Scandicci K - Vallefoglia K 3:1
20:30Vero Volley K - Pinerolo K 3:2
KASAKHSTAN: National League - 5.-8. pladser
08:30Burevestnik Almaty - Zhetyssu Zhastar 0:3KROATIEN: Superliga Kvinder
19:00Split K - Mladost K 1:3KROATIEN: Prva Liga Kvinder
21:00Velika Gorica K - Olimpik K 0:3LETLAND: Nacionala Liga Kvinder - Play Offs
17:30RSU-MVS K - SUFA klubs K 3:0LIBANON: 1st Division - Play Offs
18:30Chikka - Knat 3:019:30Chabeb Batroun - Anwar 3:1
POLEN: I. Liga
17:00Bydgoszcz - Olimpia Sulecin 3:217:00Gwardia Wroclaw - Astra Nowa Sol 0:3
17:30AGH Krakow - BAS Bialystok 2:3
18:00Bielsko-Biala - Bedzin 0:3
18:00Kluczbork - Siedlce 3:1
18:00Lechia Tomaszow Mazowiecki - Arka Chelm 3:2
18:00Swidnik - Chrobry Glogow 2:3
18:30Jaworzno - Spala 2:3
POLEN: TAURON Liga - Play Offs
17:30Radom K - Rzeszow K 0:320:30Chemik Police K - MKS Kalisz K 3:1
POLEN: I. Liga Kvinder
16:00Energetyk Poznan K - KS Pila K 0:317:00Karpaty Mosir Krosno K - San Jaroslaw K 1:3
17:00Nowy Dwor Mazowiecki K - Legionovia K 3:0
17:00Solna Wieliczka K - Szczyrk K 3:0
18:00Bialystok K - Wegrow K 1:3
18:00Mogilno K - Stezyca K 3:1
19:00Sosnowiec K - Imielin K 2:3
RUMÆNIEN: Divizia A1 - Play Offs
17:00Craiova - Dinamo Bucuresti 3:017:00CSM Constanta - Rapid Bukarest 1:3
17:00Steaua Bucuresti - Brasov 1:3
17:00Zalau - Arcada Galati 3:0
RUMÆNIEN: Divizia A1 Kvinder - Play Offs
16:00CSM Bucuresti K - Rapid Bucuresti K 3:016:00Voluntari K - Lugoj K 3:0
17:00Brasov K - Targoviste K 1:3
RUSLAND: Superleague - Play Offs
13:00Kemerovo - Novokuybyshevsk 1:315:00Novyi Urengoy - Dinamo-Lo 3:0
15:00Zenit St. Petersburg - Surgut region 3:0
15:10Kemerovo - Novokuybyshevsk 15:13
16:40Novyi Urengoy - Dinamo-Lo 18:16
17:00Soligorsk - Krasnoyarsk 1:3
RUSLAND: Superleague Kvinder - Play Offs
14:00Uralochka-NTMK K - Dynamo Moscow K 2:317:00Dynamo Kazan K - Tulitsa K 3:0
17:00Leningradka K - Metar Chelyabinsk K 3:0
18:00Kaliningrad K - Saratov K 2:3
SCHWEIZ: NLA - 5.-7. pladserne
19:30Nafels - Chenois 3:2SCHWEIZ: NLA - Play Offs
20:00Lausanne - Amriswil 1:3SCHWEIZ: NLA Kvinder - Play Offs
19:30Aesch Pfeffingen K - Dudingen K 0:319:30NUC Volleyball K - Lugano K 3:0
SERBIEN: Liga - Play Offs
17:00Radnicki - Mladi Radnik 3:019:00Crvena zvezda - Takovo 3:0
19:00Karadjordje Topola - Vojvodina 3:2
20:00Partizan - Subotica 3:0
SLOVAKIET: Ekstraliga Kvinder - 5.-8. pladser
19:00Brusno K - UCM Trnava K 1:3SLOVAKIET: Ekstraliga Kvinder - Nedrykningsgruppe
19:00SVK Pezinok K - Komarno K 3:221:15SVK Pezinok K - Komarno K 6:15
SLOVAKIET: Ekstraliga Kvinder - Play Offs
19:00Slavia Bratislava K - VKP Bratislava K 3:1SLOVENIEN: 1. DOL - Play Offs
18:00ACH Ljubljana - Krka 3:0SVERIGE: Elitserien Kvinder - Play Offs
19:00Linkopings K - Lunds VK K 1:3TYRKIET: Turkish Cup - Play Offs
15:00Arkasspor - Halkbank 1:3TYSKLAND: 1. Bundesliga - Play Offs
19:30BR Volleys - Lüneburg 3:1TYSKLAND: 1. Bundesliga Kvinder - Play Offs
19:00Suhl K - Potsdam K 0:319:00Vilsbiburg K - Palmberg Schwerin K 1:3
20:10Wiesbaden K - Dresdner SC K 0:3
UNGARN: Extraliga - 9.-12. pladser
20:00Miskolc - Dunaferr 3:0USA: PVF Kvinder
03:00Vegas Thrill K - Grand Rapids Rise K 1:300:00Atlanta Vibe K - Columbus Fury K 3:0
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live volleyball resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.